Najlepsze gadżety na wakacje – słuchawki bezprzewodowe

Słuchawki bezprzewodowe to jeden z najfajniejszych gadżetów, jakie można sprawić sobie na wakacje. Sprzęt tego typu jest dedykowany do pracy ze smartfonem. Podpowiadamy, jak dokonać najlepszego wyboru oraz prezentujemy zestawienie interesujących naszym zdaniem modeli.

Pierwszą decyzją, jaką trzeba podjąć przed zakupem słuchawek, to preferowany typ ich konstrukcji. Podstawowy podział uwzględnia modele: dokanałowe, douszne, nauszne zamknięte i nauszne otwarte. Jeśli planujemy słuchać muzykę poza domem(co wydaje się oczywiste w przypadku urządzeń bezprzewodowych) powinniśmy się skupić na modelach dokanałowych i nausznych zamkniętych. Zapewnią one najwyższy stopień wytłumienia dźwięku. Bezprzewodowe słuchawki nauszne najczęściej posiadają niewielkie nausznice przylegające do małżowiny. Dzięki temu są lekkie i wygodne w transporcie. Jeśli na pierwszym planie stawiamy komfort możemy rozejrzeć się za rzadziej spotykanymi nausznicami wokółusznymi.

Decydując się na słuchawki bezprzewodowe, należy przyłożyć dużą uwagę do ich deklarowanego czasu pracy na jednym ładowaniu oraz czasu samego ładowania. Modele nauszne mogą oferować dodatkową możliwość podpięcia kabla analogowego. Dzięki temu będzie można je używać nawet z rozładowanym akumulatorem. Wartym uwagi rozwiązaniem stosowanym przez producentów jest obecność modułu komunikacji NFC. Ułatwia on szybkie nawiązanie połączenia Bluetooth bez żmudnego wyszukiwania urządzeń i autoryzowania transmisji. Dużą popularnością cieszą się również słuchawki z funkcją ANC czyli aktywną redukcją hałasu, oferującą nawet 99% skuteczność tłumienia dźwięków zewnętrznych. Najmodniejszym gadżetem sezonu będą natomiast modele całkowicie bezprzewodowe, składające się z dwóch niezależnych słuchawek. Należą do nich Apple AirPods, Samsung Gear IconX i Sony WF-1000X. Znaczną stratę popularności zaliczają, modne w poprzednich sezonach, słuchawki naszyjne. Pomimo wielu atutów, od strony konstrukcyjnej wprowadzają spore ograniczenia – nie pozwalając chociażby na noszenie ich razem z koszulą.

Jeśli brakuje nam informacji o jakimś modelu bezprzewodowym, warto poszukać jego przewodowego odpowiednika. Wielu producentów zdecydowało się na wypuszczenie swoich klasycznych słuchawek w nowych, bezprzewodowych odsłonach – jakość dźwięku i wykonania powinna pozostać na tym samym poziomie niezależnie od formy komunikacji.

Creative Sound Blaster JAM

Creative Sound Blaster JAM

Ocena redakcji PCWorld.pl

Sound Blaster JAM to niepozorny model nauszny z oferty marki Creative, wyróżniający się nadprzeciętną wygodą użytkowania.

Konstrukcja słuchawek Creative Sound Blaster JAM została wykonana z lekkiego, matowego tworzywa. Materiał nie zachwyca wyglądem, ale jest trwały i lekki. Całość ma wagę zaledwie 82 g. Piankowe nausznice otwarte mogą wydawać się nieco archaiczne. Jednakże okazują się niezwykle przyjazne i pozwalają na wielogodzinny odsłuch bez bólu małżowin. Wyróżnikiem modelu jest również obecność modułu zbliżeniowego NFC. Jego wykorzystanie pozwala na natychmiastowe spartowanie urządzenia ze smartfonem bez konieczności wyszukiwania i zatwierdzania odpowiedniego sygnału Bluetooth.

Słuchawki bezprzewodowe Creative Sound Blaster JAM dysponują wbudowanym mikrofonem, a ich obudowa kryje przyciski do szybkiej regulacji głośności i odbierania przychodzących rozmów. Ponadto producent zastosował dodatkowy przełącznik, który natychmiast zmienia charakterystykę brzmienia na bardziej basową. Wbudowany akumulator ma zapewniać do 12 godzin pracy i jest to deklaracja bliska prawdziwym możliwościom modelu. Zasięg pracy w standardzie Bluetooth 4.1 wynosi 15m.

Creative Sound Blaster JAM - pełna recenzja »

Jabra Sport Coach

Jabra Sport Coach

Ocena redakcji PCWorld.pl

Wakacyjna aktywność fizyczna i wygodne słuchawki bezprzewodowe to idealne połączenie. Jabra Sport Coach to świetne rozwiązanie do amatorskiego i wyczynowego uprawiania sportu.

Marka Jabra uchodzi za jedną z najbardziej innowacyjnych w produkcji rozwiązań audio skierowanych do sportowców. Naszą propozycją na lato jest model ze średniej półki cenowej - Jabra Sport Coach. Ich wyróżnikiem jest współpraca z dedykowaną aplikacją na smartfony. Model Sport Coach posiada wbudowany sensor, automatycznie zliczający kroki oraz powtórzenia ćwiczeń wykonywanych przez użytkownika. Dzięki temu oprogramowanie może śledzić, analizować i planować aktywności. Zebrane dane są wykorzystywane do przekazywania wskazówek głosowych do spersonalizowanego treningu. Tryb wirtualnego trenera może zostać wyłączony aby skupić się na odsłuchu muzyki.

Słuchawki bezprzewodowe Jabra zapewniają 5,5 godziny pracy z zasięgiem do 10m. Waga zestawu to zaledwie 16 g. Producent zapewnia 3-letnią gwarancję na produkt, uwzględniającą uszkodzenia spowodowane przez kontakt z potem.

Jabra Sport Coach - pełna recenzja »

AKG Y50BT

AKG Y50BT

Ocena redakcji PCWorld.pl

AKG Y50BT to lekkie słuchawki bezprzewodowe dla użytkowników oczekujących wysokiej klasy brzmienia.

Model AKG Y50 występuje zarówno w wersji przewodowej jak i bezprzewodowej. Do wyboru użytkowników oddano wiele wariantów kolorystycznych. Ciekawostką jest fakt, że słuchawki zostały zaprojektowane przez Polaka – Rafała Czanieckiego. Konstrukcyjnie model wyróżnia się niewielkimi nausznicami, przylegającymi bezpośrednio do małżowiny. Zostały one ulokowane na ruchomym pałąku, umożliwiającym złożenie zestawu i dopasowanie do go kształtu głowy. Model wyróżnia się dynamicznym brzmieniem i wyraźnym basem, dzięki temu stanowi idealny wybór dla entuzjastów muzyki elektronicznej. Impedancja została określona na poziomie 32Ω, natomiast za generowanie dźwięku odpowiadają 40 mm przetworniki.

Atutem konstrukcji nausznej jest dodatkowe miejsce na ogniwa akumulatora. Dzięki temu producent deklaruje maksymalny czas pracy Y50BT na rewelacyjnym poziomie 20 godzin. Słuchawki AKG posiadają wbudowany mikrofon oraz przyciski do odbierania rozmów i sterowania dźwiękiem. W razie potrzeby istnieje możliwość skorzystania z komunikacji przewodowej za pośrednictwem kabla Jack 3,5 mm.

AKG Y50BT - pełna recenzja »

Sony WF-1000X

Sony WF-1000X

Ocena redakcji PCWorld.pl

Jedna z najgorętszych premier audio ubiegłego roku. Niezależne słuchawki bezprzewodowe WF-1000X stanowią bezpośrednią konkurencję dla Apple AirPods i Samsung Gear IconX.

Wiele wskazuje na to, że dzięki doświadczeniu w branży audio, SONY wychodzi z tej rywalizacji zwycięsko. Zestaw obejmuje nie tylko dwie słuchawki ale również dedykowane etui, pełniące rolę stacji dokującej. Zostało ono wyposażone w budowany akumulator, pozwalający na dwukrotne naładowanie słuchawek bez dostępu do prądu. Kolejnym wyróżnikiem modelu Sony WF-1000X jest inteligentna redukcja hałasu. Dzięki wbudowanym mikrofonom słuchawki badają charakterystykę dźwięków z otoczenia. Technologia sprawia, że użytkownik może sam zdefiniować stopień tłumienia dźwięków – od całkowitego wyciszenia, po wariant pozwalający słyszeć ludzką mowę niezależnie od muzyki.

Słuchawki bezprzewodowe Sony WF-1000X mają dedykowaną aplikację, umożliwiającą szczegółowe definiowanie parametrów pożądanego dźwięku. Słuchawki Sony obsługują komunikację Bluetooth oraz NFC. Drugi tryb łączności ułatwia szybkie parowanie zestawu. Czas ich pracy wynosi 3 godziny, a zasięg osiąga 10 m w linii wzroku.

Sony WF-1000X - pełna recenzja »

Bluedio F2

Bluedio F2

Ocena redakcji PCWorld.pl

Bluedio F2 to przedstawiciel wciąż niewielkiej rodziny słuchawek bezprzewodowych wokółusznych. Nieco egzotyczny producent zdobył już uznanie jako dostawca modeli o bardzo atrakcyjnym stosunku ceny do możliwości.

Dość potężna konstrukcja zamknięta Bluedio F2 kryje 57 mm przetworniki. Zaskakiwać może niska impedancja na poziomie 16 Ohm, pozwalająca na stosowanie nawet dość słabych energetycznie źródeł podczas pracy na kablu. Zastosowane w słuchawkach złącze to USB Typ-C przeznaczone do ładowania sprzętu oraz analogowej transmisji dźwięku. Wbudowane akumulatory pozwalają na rozsądny czas odsłuchu na poziomie 16 godzin. Zasięg transmisji Bluetooth w standardzie 4.2 wynosi 10 m w zasięgu linii wzroku. Zestaw obejmuje utwardzone etui pozwalające na bezpieczne przenoszenie zestawu.

Dzięki zastosowaniu technologii VFT, model Bluedio F2 wyróżnia się basowym brzmieniem, trafiającym w gusta większości użytkowników.Bluedio F2 dysponują również aktywną redukcją dźwięków z otoczenia co jest niemal niespotykanym rozwiązaniem w tej klasie cenowej. Wbudowany mikrofon pozwala na prowadzenie rozmów telefonicznych.

Bluedio F2 - pełna recenzja »

JBL T110 BT

JBL T110 BT

Ocena redakcji PCWorld.pl

JBL T110 BT to Jeden z najtańszych sposobów, aby stać się posiadaczem dobrej klasy słuchawek bezprzewodowych!

Model T110 BT należy podstawowych konstrukcji w ofercie renomowanej marki JBL. Słuchawki występują również w wariancie z przewodem. Kompaktowa konstrukcja jest dostępna w kilku wariantach kolorystycznych. Urządzenie wyposażono w trzyprzyciskowy pilot z mikrofonem, pozwalający na zmianę natężenia dźwięku oraz odbieranie połączeń. Dzięki temu możliwy jest nie tylko odsłuch muzyki, ale również prowadzenie rozmów telefonicznych. Wbudowane magnesy ułatwiają spięcie słuchawek tak aby wygodnie wisiały na szyi kiedy nie są użytkowane.

Słuchawki bezprzewodowe JBL mają przetworniki o średnicy 8,6 mm, zapewniające pasmo przenoszenia 20 Hz-20 kHz. Wbudowany akumulator pozwala na maksymalnie 6 godzin odsłuchu. Pełne naładowanie trwa mniej niż 2 godziny. Odbywa się ono za pośrednictwem kabla micro USB. Waga zestawu to 16,2g. Transmisja z wykorzystaniem modułu Bluetooth 4.0 powinna zapewniać zasięg do 10m w linii wzroku.

JBL T110 BT - pełna recenzja »

Ink'd Skullcandy

Ink'd Skullcandy

Ocena redakcji PCWorld.pl

Ink'd to najnowszy model bezprzewodowych słuchawek z oferty marki Skullcandy. Wyróżniają się konstrukcją z modułami w formie naszyjnika.

Specyficzna konstrukcja Skullcandy Ink’d pozwala na zastosowanie zaawansowanych elementów elektronicznych przy zachowaniu lekkiej budowy dokanałowej. Efektem jest bardzo dobry czas pracy na jednym ładowaniu, osiągający 8 godzin odsłuchu. Elastyczna budowa pozwala na zwinięcie całej konstrukcji do 1/3 pierwotnego rozmiaru ułatwiając tym samym przenoszenie. Pomimo nietypowych gabarytów waga całości wynosi zaledwie 24 gramy.

Słuchawki Bluetooth Ink’d wyróżniają się basową charakterystyką, należytą separacją dźwięków i predyspozycjami do odtwarzania muzyki elektronicznej. Dystrybucję dźwięków zapewniają przetworniki o średnicy 10 mm z pasmem przenoszenia 20 Hz-20 kHz. Zastosowany pilot pozwala na odbieranie rozmów, sterowanie głośnością dźwięku oraz odtwarzaniem muzyki w smartfonach. Model jest dostępny w 5 wariantach kolorystycznych. Zasięg pracy słuchawek osiąga 10 m w linii wzroku. Zestaw zawiera również alternatywne wkładki douszne.

Ink'd Skullcandy - pełna recenzja »

Panasonic RP-BTS10E-K

Panasonic RP-BTS10E-K

Ocena redakcji PCWorld.pl

RP-BTS10E-K to tanie słuchawki bezprzewodowe z oferty marki Panasonic. Model idealnie sprawdzi się podczas rekreacyjnego biegania czy jazdy na rowerze.

Słuchawki bezprzewodowe Panasonic RP-BTS10E-K wyróżniają się konstrukcją clip-on, wykorzystującą zauszniki do stabilnego utrzymania zestawu na głowie. Przetworniki neodymowe w rozmiarze 14,3 mm zostały umieszczone w lekkiej, dousznej obudowie. Całość ma wagę 22 g i zapewnia ochronę przed deszczem w zgodzie z normą IPX2. Przewód kabla otrzymał spinkę ułatwiającą regulację jego długości. Producent przewidział również zastosowanie mikrofonu i wbudowanego pilota do obsługi połączeń telefonicznych. Niska cena została okupiona przeciętnym czasem pracy na poziomie 4 godz. i 20 min. Jest to jednak czas wystarczający podczas uprawiania większości sportów.

Słuchawki Bluetooth firmy Panasonic ładuje się za pośrednictwem kabla micro USB, co trwa ok. 90 minut. Komunikacja za pośrednictwem modułu Bluetooth w wersji 4.1 zapewnia zasięg działania do 10m w zasięgu wzroku. Model jest dostępny w 4 wariantach kolorystycznych.

Panasonic RP-BTS10E-K - pełna recenzja »