Najlepsze kable Lightning 2021 [RANKING]

Złącze Lightning miało swoje wzloty i upadki, lecz wciąż jest to najbardziej popularny port, jaki występuje w urządzeniach Apple. Obecnie każdy iPhone korzysta z tego rozwiązania, dlatego pomagamy wybrać najlepszy tego typu kabel.

Źródło: Mika Baumeister / Unsplash

Źródło: Mika Baumeister / Unsplash

Obecnie większość produktów firmy Apple dostarczanych jest z dołączonym kablem Lightning, gdyż korzystają one właśnie z tego standardu. Pomimo wschodzącego trendu przechodzenia na port USB-C (m.in. w iPadach lub MacBookach), Lightning wciąż pozostaje najbardziej popularnym wśród użytkowników iPhone'ów.

Sprawdź również: Najlepsze kable USB typu C 2021 [RANKING]

Na rynku można znaleźć wiele kabli typu Lightning dla iPhone’a, iPada lub wielu innych urządzeń Apple. Przygotowaliśmy listę, która nie zawiera jedynie tanich zamienników oryginalnych kabli, a realne alternatywy, które wcale nie odbiegają od nich jakościowo.

Jak wybrać odpowiedni przewód?

Najważniejszą kwestią przy wyborze odpowiedniego kabla jest materiał, z jakiego został wykonany oraz jakość tego wykonania. Na pewno od razu należy odrzucić najtańsze rozwiązania, które są oferowane przez mało albo nikomu nieznane firmy. Takie przewody są zazwyczaj wykonane z bardzo marnej jakości materiałów, a ich parametry mogą mocno odbiegać od tego, czego oczekujemy.

Zły dobór kabla może wiązać się z poważnymi konsekwencjami. W większości przypadków jedynym problemem będzie niedokładna praca portu lub całkowity jej brak, ale może się również zdarzyć tak, że port lub podłączone urządzenie zostanie poważnie uszkodzone. Wszystko zależy od właściwie dobranej wartości prądu, dlatego tak ważne jest, aby wybrać odpowiedni kabel do naszego urządzenia.

Kolejną kwestią, na którą należy zwrócić uwagę, jest cena. Zależna ona będzie od długości przewodu oraz rodzaju wtyczek, jakie zostały w nim zastosowane. W zależności od naszego zapotrzebowania, cena konkretnego kabla może wahać się od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. Warto także zaznajomić się z podaną specyfikacją techniczną producenta oraz opiniami klientów, którzy zakupili już interesujący nas przewód. Mogą się one okazać pomocne, gdyż pozwolą na uniknięcie dokonania złego wyboru.

Na co zwracać uwagę przy wyborze odpowiedniego przewodu?

  • Rodzaj złącza - jednym z popularniejszych rozwiązań jest używany obecnie w iPhone'ach przewód USB-C - Lightning. Przed zakupem odpowiedniego kabla, należy zorientować się, jakie dwa urządzenia będziemy chcieli nim połączyć i jakie dwa porty te urządzenia posiadają.
  • Długość przewodu - jest to głównie kwestia indywidualna, gdyż każdy musi sam sobie odpowiedzieć na pytanie, jakiej długość kabel jest mu potrzebny. Producenci oferują obecnie różne wymiary, od zwykłych przejściówek aż do kilku metrowych przewodów.
  • Szybkość przesyłu danych - ten parametr jest uzależniony od rodzaju obu końcówek, dlatego należy go sprawdzić w specyfikacji technicznej konkretnego przewodu i porównać z maksymalną szybkością transferu, jaką oferują nasze urządzenia.
  • Dodatkowo - warto także zwrócić uwagę na urozmaicenia przewodów, które wpływają na jakość, trwałość oraz funkcjonalność przewodów. Wśród takich możemy znaleź między innymi pozłacane końcówki lub technologię ekranowania, która chroni przewód przed polem elektromagnetycznym.

Kabel Apple Lightning

Kabel Apple

Kabel Apple

Kabel Baseus Zinc Magnetic CALXC-A01

Kabel Baseus Zinc Magnetic CALXC-A01

Kabel Baseus Zinc Magnetic CALXC-A01

Kabel Green Cell GC Ray

Kabel Green Cell GC Ray

Kabel Green Cell GC Ray

Kabel SPIGEN PowerArc

Kabel SPIGEN PowerArc

Kabel SPIGEN PowerArc

Kabel BASEUS Cafule

Kabel BASEUS Cafule

Kabel BASEUS Cafule