Najlepsze mikrofony do streamingu [RANKING 2021]

Oto ranking mikrofonów do streamingu 2021. Dowiesz się z niego na co zwrócić uwagę przy zakupie i jaki model do streamingowania wybrać dla siebie. Sprawdź!

Najlepsze mikrofony do streamingu [RANKING 2021]

Chcesz na poważnie zająć się streamingiem? Z pewnością szukasz teraz dobrego sprzętu. Mikrofon pojemnościowy n apeno będzie lepszym wyborem od dynamicznego, zwłaszcza pod względem jakości dźwięku. Zwróć uwagę, by wychwytywał on tylko Twój głos, eliminując dźwięki otoczenia, czyli był mikrofonem jednokierunkowym. Warto również pamiętać, że urządzenie przewodowe nie będzie miało takich opóźnień, jakie może mieć wersja bezprzewodowa, co jest niezwykle istotne w trakcie nagrywania na żywo. Z dodatkowych informacji ważne są także czułość i szerokie pasmo przenoszenia. Oto kilka naszych propozycji, które powinieneś wziąć pod uwagę.

Trust GXT 212 Mico

Trust GXT 212 Mico

Dobra jakość dźwięku w niskiej cenie.

Trust GXT 212 Mico to uniwersalny model ze statywem, podłączany za pomocą mini jacka 3.5 mm lub USB, działający na każdym komputerze czy laptopie. Co prawda to typ wielokierunkowy, ale przewodowy. Pasmo przenoszenia wynosi 16000 H, a czułość 45 dB. Sprawdzi się podczas nagrywania i prowadzenia transmisji na żywo w różnych portalach.

Trust GXT 212 Mico - pełna recenzja »

Trust Emita

Trust Emita

Bardzo wysoka czułość dla wymagających użytkowników.

Trust Emita to mikrofon pojemnościowy o bardzo wysokiej czułości. Urządzenie zostało skonstruowane z ruchomych okładek i stalowej siatki membranowej, które ładowane są polaryzującym napięciem tworzącym specjalny rodzaj kondensatora. Mikrofon sprawdzi się tylko w domu, ale i w profesjonalnych studiach nagraniowych.

Trust Emita - pełna recenzja »

HYPERX QuadCast

HYPERX QuadCast

Funkcjonalność, jakość i ochrona przed wstrząsami.

HYPERX QuadCast to mikrofon pojemnościowy o doskonałej jakości dźwięku. Został wyposażony w zawieszenie przeciwwstrząsowe chroniące przed wibracjami podłoża oraz wbudowany filtr tłumiący niepotrzebne dźwięki. Urządzenie oferuje cztery tryby kierunkowe, wskaźnik LED informujący o stanie mikrofonu oraz pokrętło wzmocnienia pozwalające szybko dostosować jego czułość.

HYPERX QuadCast - pełna recenzja »

BLUE Yeti X

BLUE Yeti X

Nowoczesny, profesjonalny i wyraźny.

Blue Yeti X ma wewnątrz siebie czterokapsułowy układ kondensatorów, co zapewnia większą wyrazistością niż kiedykolwiek - w czterech wszechstronnych charakterystykach zbierania dźwięku. Posiada także wskaźnik LED pozwalający na szybką kontrolę urządzeniaa także wykorzystuje kanał stereo. Częstotliwość próbkowania wynosi 48k Hz, a waga wraz ze stojakiem to 1.28 kg.

BLUE Yeti X - pełna recenzja »

ELGATO Wave 3

ELGATO Wave 3

Dobra jakość dźwięku, styl i elegancja w jednym.

Elgato Wave 3 to mikrofon pojemnościowy o ciekawym, eleganckim designie i doskonałej jakości dźwięku nadającej się nie tylko do streamingu, ale i karaoke. Urządzenie wyróżnia się bardzo wysoką czułością, co na pewno zwróci uwagę wymagających klientów. Wave 3 stoi na statywie i rejestruje dźwięki kardioidalnie. Jego waga to zaledwie 280 g, czułość 120 dB i próbkowanie 96 Hz.

ELGATO Wave 3 - pełna recenzja »

Blue Snowball Ice

Blue Snowball Ice

Łatwość, wygoda i znakomicie brzmiące rezultaty.

Blue Snowball iCE to łatwy i wygodny w obsłudze mikrofon z niestandardową kapsułę pojemnościową, która zapewnia krystalicznie czystą jakość dźwięku. Tryb kardioidalny rejestruje źródła dźwięku, które znajdują się bezpośrednio przed mikrofonem. Częstotliwość próbkowania urządzenia to 44.1 kHz, a waga wynosi 460 g. Możesz nim nie tylko transmitować, ale i równie dobrze nagrywać instrumenty i wokale o profesjonalnej jakości.

Blue Snowball Ice - pełna recenzja »

Razer Seiren Mini

Razer Seiren Mini

Kompaktowy, profesjonalny i świetnie redukujący szumy.

Razer Seiren Mini jest dostrojony pod mniejszym kątem nachylenia i ma lepszą redukcję szumów otoczenia, niż przeciętne mikrofony. Posiada 14-milimetrową kapsułę pojemnościową i przymocowany jest do stabilnego wspornika, który można regulować. Wbudowane mocowanie amortyzatora tłumi wibracje, dzięki czemu urządzenie jest odporne na wstrząsy. Do tego jest lekkie i łatwo z nim podróżować.

Razer Seiren Mini - pełna recenzja »