Najlepsze prezenty na Dzień Ojca 2020 [RANKING]

Szukasz inspiracji na prezent z okazji Dnia Ojca? Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy ciekawe i przydatne prezenty, które nie zrujnują Twojego portfela.

Dzień Ojca to międzynarodowe święto wyrażające szacunek dla ojców. Historyczne obchody Dnia Ojca zostały zainaugurowane w 1972 roku przez ówczesnego prezydenta Stanów Zjednoczonych Nixon'a, a pierwsza idee wprowadzenia dnia upamiętniającego ojców zrodziła się już na początku XX wieku.

freestocks/Unsplash

freestocks/Unsplash

W Polsce Dzień Ojca po raz pierwszy obchodzono jeszcze wcześniej - w 1965 roku, ale święto to popularność zyskało dopiero pod koniec lat 90 tych XX wieku.

Podobnie, jak na Dzień Matki również w przypadku Dnia Ojca powszechne stało się przekazywanie prezentów, które mają podziękować za trud włożony w wychowanie dziecka.

Z okazji nachodzącego Dnia Ojca, który odbędzie się już 23 czerwca 2020 roku postanowiliśmy przygotować zestawienie najlepszych, przydatnych prezentów, które na dodatek nie zrujnują Twojego portfela.

Podczas wybierania przedmiotów zwracaliśmy szczególną uwagę na ich wykonanie, a także użyteczność. Dzień Ojca jest świetną okazją, aby podarować naszemu tacie gadżet, który zawsze chciał mieć, ale nie udało mu się go jeszcze kupić.

Jako prezent na Dzień Ojca szczególnie polecamy smartbanda Xiaomi Mi Band 4, zestaw głośnomówiący do samochodu Jabra Drive oraz wielofunkcyjną mysz do komputera Logitech M590.

Poniżej znajdziesz wszystkie nasze propozycje, które idealnie nadadzą się na prezent z okazji Dnia Ojca.

Xiaomi Mi Band 4

Xiaomi Mi Band 4 to bestsellerowa opaska z mnóstwem funkcji. Za niespełna 150 zł otrzymujemy dopracowany tracker aktywności z przekazywaniem powiadomień.

Xiaomi Mi Band 4 to jedna z najpopularniejszych smart opasek na rynku. Urządzenie wyposażono w kolorowy wyświetlacz AMOLED, który znacząco rozszerzył możliwości tego urządzenia.

Xiaomi Mi Band 4

Xiaomi Mi Band 4

Opaska posiada opcję przekazywania powiadomień z telefonu bezpośrednio na nadgarstek oraz posiada rozbudowaną aplikację treningową połączoną z wbudowanym pulsometrem.

Mi Band 4 stale monitoruje tętno użytkownika, przebytą ilość korków, prędkość oraz spalone kalorie. Wbudowany asystent podpowiada co zrobić, aby osiągnąć ustawione wcześniej cele.

Opaska od Xiaomi jest w pełni wodoodporna i pozwala na monitorowanie aktywności podczas pływania.

Producent nie zapomniał również o funkcji monitorowania jakości snu, która sprawdza ogólną jakość wypoczynku, częstotliwość oraz średnie tętno podczas snu.

Mi Band 4 łączy się ze smartfonem za pośrednictwem Bluetooth. Do działania niezbędna jest aplikacja Mi Fit z Google Play lub Apple App Store. Urządzenie pracuje na jednym ładowaniu nawet do 20 dni.

Xiaomi Mi Band 4 - pełna recenzja »

Logitech M590 Multi Device Silent

Logitech M590 Multi Device Silent to bezprzewodowa myszka Bluetooth z możliwością połączenia dwóch urządzeń jednocześnie i funkcją przesyłania plików.

Logitech M590 Multi Device Silent z pozoru jest klasyczną myszką bezprzewodową do pracy biurowej. W rzeczywistości to jeden z najbardziej zaawansowanych modeli, który znacząco przyśpiesza pracę komputerem.

Logitech M590 Multi Device Silent

Logitech M590 Multi Device Silent

Mysz posiada łączność Bluetooth oraz wbudowany nadajnik Unifying, który pozwala podłączyć mysz do urządzeń bez modelu Bluetooth. Dodatkowo Logitech M590 może zostać sparowany z dwoma urządzeniami i przełączać się pomiędzy nimi za pośrednictwo przycisku lub przeciągnięcia myszki poza ekran. Logitech M590 Multi Device Silent posiada również funkcję Logitech Flow, który pozwala na przenoszenie plików pomiędzy sparowanymi z myszką komputerami.

Mysz wyposażono w aż 7 konfigurowalnych przycisków, którymi można zarządzać z poziomu oprogramowania Logitech Options.

Logitech M590 Multi Device Silent posiada również ciche przyciski oraz wyjątkowo precyzyjne kółko z wbudowanymi przyciskami z lewej i prawej strony. Logitech M590 na jednej baterii pracować będzie przez aż dwa lata.

Logitech M590 Multi Device Silent - pełna recenzja »

Jabra Drive

Jabra Drive to idealny sposób na tanie doposażenie auta w zestaw głośnomówiący do rozmów.

Jabra Drive to zestaw głośnomówiący Bluetooth montowany w daszku przeciwsłonecznym nad głową kierowcy. Urządzenie to pozwala w prosty, tani oraz bezinwazyjny sposób doposażyć starszy samochód w zestaw głośnomówiący.

Zestaw głośnomówiący Jabra Drive

Zestaw głośnomówiący Jabra Drive

Zestaw głośnomówiący posiada interfejs głosowy, który za pomocą wydawanych poleceń informuje użytkownika, jak sparować telefon z urządzeniem. Jabra Drive poinformuje również o niskim poziomie naładowania baterii oraz zadba o automatyczną łączność z Twoim smartfonem od razu po wejściu do auta.

Jabra Drive posiada wbudowane przyciski do obsługi. Producent wyposażył urządzenie w dedykowany przycisk do odbierania i kończenia połączeń oraz regulacji głośności.

Zestaw głośnomówiący posiada aktywny system redukcji szumów, który skutecznie radzi sobie z filtrowaniem odgłosów ruchu drogowego. Jabra Drive pozwala również na strumieniowe przesyłanie muzyki do wbudowanego w zestaw głośnika.

Deklarowany zasięg pracy to 10 metrów, a urządzenie ładowane jest za pośrednictwem portu microUSB.

Jabra Drive - pełna recenzja »

Xiaomi Power Bank Mi 10000

Xiaomi Power Bank Mi 10000 mAh to przystępny cenowo powerbank z szybkim ładowaniem oraz możliwością ładowania dwóch urządzeń jednocześnie.

Xiaomi Power Bank Mi 10000 mAh to jeden z najlepszych tanich powerbanków. Urządzenie posiada wbudowany akumulator o pojemności 10000 mAh, który pozwoli ponad dwukrotnie naładować smartfon od 0 do 100%.

Xiaomi Power Bank Mi 10000 mAh

Xiaomi Power Bank Mi 10000 mAh

Powebank jest kompatybilny z szybkim ładowaniem o mocy do 18 W oraz umożliwia jednoczesne ładowanie dwóch urządzeń za pomocą złącz USB Typu A. Co ciekawe Xiaomi Power Bank Mi 10000 mAh naładujemy zarówno za pośrednictwem nowoczesnego USB Typu C, jak i nieco starszego portu microUSB.

Obudowa Xiaomi Power Bank Mi 10000 mAh została wykonana z aluminium wyciętego metodą CNC, dzięki czemu mamy wrażenie, że obcujemy ze znacznie droższym urządzeniem. Dodatkowo metalowa obudowa chroni powerbank przed uszkodzeniem i zapewnia odpowiednią odporność na zarysowania.

W środku oprócz pojemnego akumulatora znajdziemy szereg zabezpieczeń, które chronią nasz sprzęt przed przepięciami, przeładowaniem oraz nadmiernym rozładowaniem. Poziom naładowania akumulatora w powerbanku wskazują diody LED.

Xiaomi Power Bank Mi 10000 - pełna recenzja »

Microsoft Wireless Desktop 900

Microsoft Wireless Desktop 900 to wygodny bezprzewodowy zestaw klawiatura + mysz, który znacząco przyśpieszy i poprawi komfort pracy biurowej.

Microsoft Wireless Desktop 900 to wysokiej klasy zestaw klawiatura + mysz dedykowany do pracy biurowej oraz multimediów. W zestawie znajdziemy klawiaturę oraz mysz, które komunikują się z komputerem za pośrednictwem dołączonego nadajnika z portem USB.

Zestaw Microsoft Wireless Desktop 900

Zestaw Microsoft Wireless Desktop 900

O bezpieczeństwo przesyłu danych dba autorski system wyposażony w technologię Advanced Encryption Standard (AES). Zasięg wynosi nawet do 10 metrów.

Klawiatura dołączona do zestawu Microsoft Wireless Desktop 900 posiada ciche klawisze o wysokim skoku, które oferują wyraźną informację zwrotną. Układ jest klasyczny i sprzyja szybkiemu pisaniu. O wygodę podczas wielogodzinnej pracy dba podpórka z łagodnie zakończoną krawędzią. Klawiatura posiada również nóżki z regulacją kąta nachylenia. Obok przycisków funkcyjnych umieszczono programowany przycisk, który domyślnie uruchamia aplikację kalkulator.

W zestawie znajdziemy również pełnowymiarową mysz o uniwersalnym profilu. Zestaw Microsoft Wireless Desktop 900 charakteryzuje się dwuletnią żywotnością baterii oraz jest kompatybilny z oprogramowaniem Microsoft Mouse and Keyboard Center.

Układ dedykowany jest...

Microsoft Wireless Desktop 900 - pełna recenzja »

Xiaomi Redmi Airdots

Xiaomi Redmi Airdots to jedne z najtańszych prawdziwie bezprzewodowych słuchawek na naszym rynku.

Xiaomi Redmi Airdots znane również jako Mi True Wireless Basic to jedne z najtańszych słuchawek True Wireless na naszym rynku.

Xiaomi Redmi Airdots

Xiaomi Redmi Airdots

Słuchawki wyposażono w 7,5 membrany oraz procesor DSP, który zapewnia wysoką jakość dźwięku oraz optymalizuje zużycie baterii. Na pojedynczym ładowaniu Redmi Airdots wytrzymują około 4 godzin. Etui ładujące dołączone do zestawu wydłuża ten czas do 12 godzin.

Za łączność odpowiada wbudowany moduł Bluetooth 5.0, który zapewnia stabilne połączenie oraz duży zasięg.

Redmi Airdots wyposażono w przyciski haptyczny na słuchawkach. Jedno dotknięcie powoduje wstrzymanie/wznowienie odtwarzania oraz odebranie rozmowy przychodzącej. Dłuższe przytrzymanie słuchawek pozwala odrzucić połączenie. Dodatkowo podwójne kliknięcie pozwala wywołać Asystenta Google.

W opakowaniu poza słuchawkami znajdziemy 3 pary wkładek, które pozwalają dostosować słuchawki do uszu użytkownika. Idealne dopasowanie sprawia, że Redmi Airdots sprawdzą się również podczas ćwiczeń.

Słuchawki ładowane są za pośrednictwem portu microUSB.

Xiaomi Redmi Airdots - pełna recenzja »

MIO Pilot 15

Mio Pilot 15 to przystępna cenowo nawigacja z czytelnym i prostym w obsłudze interfejsem oraz mapami Europy z dożywotnią aktualizacją.

Mio Pilot 15 LM Europa to prosta, samochodowa nawigacja GPS. Urządzenie charakteryzuje się przejrzystym interfejsem, dopracowanymi mapami oraz większą dokładnością od nawigacji GPS wbudowanej w smartfon, co przyda się szczególnie w górach.

Mio Pilot 15

Mio Pilot 15 LM

Nawigacja posiada spory, 5 calowy wyświetlacz dotykowy, który z pomocą prostego interfejsu opartego na dużych przyciskach pozwala sprawnie wprowadzić cel podróży lub wybrać punkt POI.

Urządzenie dostarczane jest z zainstalowanymi mapami całej Europy. W bazie danych znajduje się 45 krajów. Dodatkowo preinstalowane na urządzeniu mapy oferują możliwość dożywotniej, bezpłatnej aktualizacji za pomocą komputera z zainstalowanym programem MioMore Desktop. Aktualizacją objęte są także punkty POI.

Mio Pilot 15 LM z nakładką QuickStart pracuje pod kontrolą Windows'a CE. Użytkownik może zainstalować we własnym zakresie ulubione programy nawigacyjne takie, jak Automapa czy iGO.

Oprogramowanie od Mio posiada również wbudowanego asystenta pasa ruchu, który poinformuje odpowiednio wcześniej, który pas należy zająć, aby podążać zgodnie z wytyczoną trasą.

Wraz z...

MIO Pilot 15 - pełna recenzja »

70mai Smart Dash Cam Pro

70mai Smart Dash Cam Pro to nowoczesny wideorejestrator z innowacyjnym systemem montażu oraz wbudowanym asystentem kierowcy.

Wideorejestrator 70mai Smart Dash Cam Pro to jedna z najlepszych propozycji na prezent z okazji Dnia Ojca. Kamerka została wyposażona w nowoczesny przetwornik Sony IMX335, który umożliwia nagrywanie w rozdzielczości 2,7K.

Wideorejestrator 70mai Smart Dach Cam Pro

Wideorejestrator 70mai Smart Dach Cam Pro

Obiektyw wyposażono w szeroki kąt widzenia 140 stopni, który pozwala rejestrować większy obraz eliminując przy tym liczbę martwych punktów przed pojazdem.

Kamerka posiada wbudowaną diodę LED informującą o statusie nagrywania oraz pracy kamery. Nie zabrakło także systemu automatycznego zapisu nagrania po awaryjnym hamowaniu. Wideorejestrator posiada wbudowany wyświetlacz oraz łączność Wi-Fi, dzięki której możemy szybko zgrać nagranie na smartfona.

70mai Smart Dash Cam Pro posiada wbudowany czujnik wstrząsów oraz tryb parkingowy. Kamera oferuje również asystenta kierowcy, który informuje o niezamierzonej zmianie pasa ruchu. Opcjonalnie kamerką 70mai Smart Dash Cam Pro można wyposażyć w moduł GPS, który pozwala na zapisywanie lokalizacji zdarzeń drogowych.

Wideorejestrator dostarczany jest z innowacyjnym systemem mocowania na specjalnych foliach dwustronnych.

70mai Smart Dash Cam Pro - pełna recenzja »

Samsung EP-1100

Samsung EP-1100 to szybka ładowarka bezprzewodowa, który pozwoli naładować smartfona bez konieczności użycia kabli.

Samsung EP-1100 Fast Charge to ładowarka indukcyjna dedykowana do smartfonów. Dzięki temu rozwiązaniu możemy pozbyć się zbędnej plątaniny kabli oraz w wygodny sposób naładować nasz telefon obsługujący ładowanie bezprzewodowe.

Ładowarka indukcyjna Samsung EP-1100

Ładowarka indukcyjna Samsung EP-1100

Ładowarkę indukcyjna wyposażono w diodę LED, która informuje o statusie ładowania. Samsung EP-1100 wyróżnia się wyjątkową cienką obudową oraz ciekawą stylistyką. Okrągła ładowarka posiada specjalne uwypuklenie na górze, które wskazuje, w którym miejscu położyć telefon, aby zapewnić najszybsze ładowanie.

Samsung EP-1100 jest konstrukcją bezwentylatorową, która odprowadza ciepło w sposób w pełni pasywny. Ładowarkę wyposażono w nowoczesny port USB Typu C.

Ładowarka Samsung EP-1100 dedykowana jest dla smartfonów Samsunga, ale naładuje każde urządzenie z obsługą ładowania bezprzewodowego w standardzie Qi.

Samsung EP-1100 - pełna recenzja »