Najlepsze roboty odkurzające 2016 - 2017r

Dobrej jakości robot odkurzający wjedzie na nawet grube dywany i odkurzy każdy rodzaj podłogi. Ma rozbudowane algorytmy poruszania się i wie jak trafić do stacji dokującej. Najbardziej zaawansowane modele skanując przestrzeń wokół robota, widzą przeszkody a przy okazji tworzą w swojej pamięci mapę mieszkania. Jeżdżą systematycznie, tak żeby pracować z jak najwyższą skutecznością.

Wbrew obiegowej opinii roboty odkurzają to nie wymyślny gadżet dla nowobogackich, a funkcjonalne urządzenia, które pomogą utrzymać dom w czystości. automatycznie o określonej godzinie zaczynają odkurzać , a po skończeniu pracy wracają do stacji dokującej.

Ich obsługa jest banalnie prosta i ogranicza się najczęściej do zaprogramowania robota, tak żeby wiedział w jakich dniach, i o której godzinie ma się uruchamiać. Nie wymagają naszej obecności, ale co jakiś czas trzeba opróżnić pojemnik na śmieci i sprawdzić mechanizm sprzątający.

Roboty odkurzające iRobota (oprócz modelu Roomba 980) preferują losowy sposób poruszania się. Dzięki rozbudowanym algorytmom potrafią dokładnie posprzątać wokół nóg od stołów czy krzeseł. Są też tak zaprogramowane, że jadąc z jednej strony otwartych drzwi wiedzą, że muszą odkurzyć również za nimi. Jeżdżąc w losowy wybranych kierunkach dzięki czujnikowi zabrudzeń wiedzą, że dane miejsce trzeba dokładniej posprzątać i uruchamiają wówczas tryb punktowego sprzątania. Nie się wiec tak bezmyślne jak by się wydawało.

Aktualne ceny iRobot Roomba 980:

Nie widzą jednak przeszkód dopóki do niech nie dojadą i nie tworzą mapy pomieszczenia w swojej pamięci. Uruchamiając takiego robota w jednym pokoju szybko zauważymy, że niektóre miejsca sprząta nawet kilkukrotnie. Robot pracujący jednak 4 - 5 pokojowym mieszkaniu lub o dużej powierzchni będzie miał jednak spory kłopot żeby je codziennie całe odkurzyć. Nie starczy ma na to akumulatora, a losowy system poruszania się sprawia, że robot do niektórych pokoi wjedzie, odbije się kilka razy i wyjedzie.

W losowo wybranych kierunkach poruszają się też najtańsze roboty odkurzające, często będące kopią iRobotów. Tyle że, one mają szczątkowe algorytmy, pozbawione są czujników zabrudzeń. Po prostu jeżdżą w różnych kierunkach odbijając się od ścian i przedmiotów. Przez to daleko im do skuteczności swojego pierwowzoru.

Najlepsze roboty odkurzające 2016 - 2017r

Roboty odkurzające, które preferują systematyczny sposób jeżdżenia działają inaczej. Np. wszystkie roboty Neato po uruchomieniu, najpierw za pomocą lasera skanują pokój na wysokości ok 8 - 9 cm od podłogi. Następnie skręcają w prawo i zaczynają odkurzać wzdłuż ścian, w narożnikach a potem systematycznie sprzątają całą powierzchnię pokoju i mieszkania. Jak zobaczą otwarty pokój to wjadą do niego i go posprzątają, tworząc w swojej pamięci plan mieszkania.

Ich priorytetem jest odkurzenie całego mieszkania i wjechanie do każdego pokoju, bez konieczności używania wirtualnych latarń. Po odkurzeniu całego pokoju, czy mieszkania wracają do stacji dokującej, niezależnie od poziomu naładowania akumulatora.

Najlepsze roboty odkurzające 2016 - 2017r

iRobot Roomba 980 również sprząta systematycznie całą powierzchnię mieszkania i ma opcję „mapowania” mieszkania. Umieszczona na obudowie kamera skanuje punkty charakterystyczne na suficie. Producent wyposażył robota też w zaawansowany czujnik zabrudzeń (optyczno akustyczny). Dzięki niemu robot sprzątając systematycznie po wykryciu skupiska zabrudzeń zatrzymuje się i uruchamia tryb punktowego sprzątania, dopóki nie odkurzy całego brudu. Jest inteligentny.

Budowa mechanizmu sprzątającego

Najlepsze roboty odkurzające 2016 - 2017r

Zarówno Neato jak i iRobot mają swoje pomysły na budowę mechanizmu sprzątającego. Samsung również ma autorskie rozwiązanie. Mniejsi producenci często kopiują mechanizmy iRobota, są też odkurzacze, które mają tylko turbinę zasysającą brud.

Odkurzacze

Najlepsze roboty odkurzające 2016 - 2017r

iRobota z rodziny 600 dobrze sprzątają na twardych powierzchniach i dywanach. Roboty odkurzające Neato Botvac D5, D85 i Connected dzięki długiej szczotce „Combo” z włosiem są idealnym wyborem dla osób, które mają zwierzęta i dywany. Potrafią dokładnie wyczesać dywany z sierści.

Najlepsze roboty odkurzające 2016 - 2017r

Warto też wspomnieć o mechanizmie sprzątania AeroForce, który montowany jest w iRobotach z serii 800 (np. Roomba 876) i Roombie 980. Składa się on z dwóch silikonowych rolek z wypustkami, które obracając się przeciwbieżnie zbierają brud do pojemnika na śmieci. Pomaga też w tym turbina wytwarzającej podciśnienie.

Ten mechanizm w połączeniu z czujnikiem zabrudzenia (optyczno akustyczny) jest bardzo efektywny na gładkich powierzchniach, twardych podłogach i pętelkowych wykładzinach. Na dywanach również spisuje się dobrze, aczkolwiek nie jest tak skuteczny jak duża szczotka z włosiem, która wyczesuje dywan. Dotyczy to jednak zbierania sierści zwierząt z dywanów, bo piasek czy inne zabrudzenia dzięki mechanizmowi wykrywania zabrudzeń Roomba 876 potrafi skutecznie odkurzyć.

iRobot Roomba 990 ma też mechanizm AeroForce i dodatkowy czujnik, który po wykryciu dywanu automatycznie zwiększa obroty rolek i wydajność turbiny. Dzięki temu ten robot jest skuteczniejszy w sprzątaniu dywanów od Roomb z serii 800. Co ważne mechanizm AeroForce jest tak skonstruowany, że nie wplątują się w niego włosy czy sierść zwierząt. Jest pod tym względem prawie bezobsługowy.

Kształt obudowy

iRoboty i inne okrągłe roboty wyposażone są też w duże szczotki boczne. Jest to konieczne bo tego typu odkurzacze mają mechanizm sprzątający umieszczony po środku robota. Gdybyśmy przyłożyli takiego robota do narożnika, to okazuje się, że rolki sprzątające są odsunięte od ścian na ok 9 - 10 cm. Dlatego szczotki boczne mają za zadanie zgarnianie śmieci do głównego mechanizmu sprzątającego.

W rabatach Neato szczotka boczna może być niewielka bo te roboty mają główny mechanizm sprzątający umieszczony z przodu. Zaledwie kilka milimetrów od krawędzi obudowy a co za tym idzie ścian. Obudowa w kształcie litery „D” umożliwia robotowi wjechanie do narożnika.

Najlepsze roboty odkurzające 2016 - 2017r

Roboty odkurzające tylko za pomocą turbiny zasysającej nie są tak skuteczne w czyszczeniu dywanów czy wykładzin z np. sierści zwierząt jak modele wyposażone w rolki czy szczotki z włosiem. Dlatego tego typu rozwiązanie rzadko kiedy jest stosowane przez firmy, które zajmują się produkcją i projektowaniem robotów odkurzających.

Roboty stworzone do odkurzania dużych mieszkań

To czy robot jeździ systematycznie czy w sposób losowy ma decydujące znaczenie dla skuteczności sprzątania dużych mieszkań. W małych mieszkaniach roboty, które jeżdżą w losowo wybranych kierunkach niektóre miejsca będą sprzątały dwa razy, ale niektóre opuszczą. Jeżdżąc codziennie w ciągu kilku dni jest duża szansa, że każde miejsce będzie odkurzone przynajmniej raz, ale pewności nie ma.

Roboty jeżdżące systematycznie (wszystkie roboty Neato, Samsung PowerBot, iRobot Roomba 980) podczas każdego uruchomienia odkurzają całą powierzchnię mieszkania. Dlatego już po pierwszym sprzątaniu zauważymy, że w domu jest czyściej. Może się jednak zdarzyć, że w dużych mieszkaniach akumulator robota jeżdżącego systematycznie rozładuje się zanim urządzenie posprząta całą powierzchnię podłogi. Producenci znaleźli jednak na to sposób.

Wszystkie roboty odkurzające Neato, Samsung POWERbot i iRobot Roomba 980 w mieszkaniach, które nie są wstanie posprzątać na raz (jedne naładowanie akumulatora) sprzątają etapami. Po rozładowaniu akumulatora wracają do stacji dokującej, ładują się a potem jadą w miejsce gdzie przerwały sprzątanie, żeby dokończyć pracę. Pozostałe roboty iRobota tego nie potrafią.

Co więcej na czas pracy robota odkurzającego wpływ ma nie tylko powierzchnia mieszkania, ale też liczba elementów wyposażenia. Sporo prądu zużywa ma manewrowanie wokół przeszkód, np. sprzątanie wokół nóg od krzeseł, czy stołu. To dlatego np. tanie roboty długo działają, one po prostu nie starają się odkurzać wokół nóg od stołów czy objeżdżać mebli a po prostu się od nich odbijają. Wystarczy, że robot wjeździe na miękki dywan i szczotka do zgarniania śmieci będzie musiała pracować ze znacznym oporem co również zaowocuje krótszym czasem pracy urządzenia. To istotnie przekłada się na krótszy czas pracy robota.

Dlatego uważamy, że przyszłość wg nas należy do robotów, które jeżdżą systematycznie, tworzą w swojej pamięci mapę mieszkania i mają opcję dokończenia sprzątania. One po prostu sprzątają dotąd dopóki nie odkurzą mieszkania a nie do czasu rozładowania akumulatora. Jeśli dodamy do tego czujnik zabrudzeń, dobrą filtrację powietrza, duży pojemnik na śmieci i napęd jezdny, który pokona każdą przeszkodę to mamy obraz robota idealnego. Na razie jeszcze go nie ma, ale jest parę modeli, którym niewiele do tego brakuje.

Robot odkurzający faktycznie pomaga

Dobrej jakości robot okazuje się niecenionym pomocnikiem, podobnie jak zmywarka czy pralka. Dzięki niemu klasyczny odkurzacz pójdzie szybko w odstawkę a korzystać z niego będziecie w sytuacjach awaryjnych, lub np. do odkurzenia miejsc w które robot nie wjeżdża. Co ważne większość robotów ma obudowy o wysokości do 10 cm i bez problemów odkurzy również pod meblami. Czy w miejscach gdzie klasycznym odkurzaczem trudno byłoby nam odkurzyć bez odsuwana mebli.

Wszystkie testowane przez nas roboty sprzątające można zaprogramować tak, aby uruchamiały się w ustalonych dniach o określonej godzinie. Wyposażona są też w czujniki zderzeniowe i zbliżeniowe, informujące robota np. o tym, że dojechał do ściany, lub że w pobliżu znajduje się przeszkoda. Standardowym wyposażeniem są też czujniki krawędziowe, które dbają o to żeby robot nie spadł ze schodów, lub antresoli.

Roboty do testów dostarczyli:

DLF - importer robotów iRobot

4Robotics - importer robotów kalifornijskiej firmy Neato

www.najlepszeroboty.pl - sklep z robotami sprzątającymi.

Najlepsze roboty odkurzające 2016 - 2017r

Ceny robotów odkurzających (wg powyższego rankingu):

1. iRobot Roomba 980 - aktualna cena: Komputronik.pl, MediaMarkt.pl

2. Neato Botvac Connected - aktualna cena: Komputronik.pl, Mall.pl,

3. Neato D5 Connected - aktualna cena: Komputronik.pl,

4. iRobot Roomba 876 - aktualna cena: Komputronik.pl

5. Neato Botvac D85 - aktulna cana: Komputronik.pl, Mall.pl

6. Samsung Powerbot VR9000

7. iRobot Roomba 681 - aktualna cena: Komputronik.pl

8. Dirt Devil Navigator - aktualna cena: Morele.net, Mall.pl

Samsung Powerbot VR9000


Ocena redakcji PCWorld.pl

Samsung Powerbot VR9000 ma największe koła spośród testowanych odkurzaczy, dzięki którym pokonuje nawet wysokie progi.

Zestaw nowoczesnych czujników zbliżeniowych sprawia, że rzadko kiedy dotyka przedmiotów czy ściany, do których podjeżdża i co ważne potrafi skutecznie wykryć niemal każdą przeszkodę. Na pochwałę zasługuje też bardzo duży, bo ok 30 cm mechanizm sprzątający, który składa się z dużej rolki silikonowej z włosiem. Niezwykle mocna turbina sprawia, że robot skutecznie również zasysa brud z podłogi. Sprawdza się w czyszczeniu wykładzin, dywanów i gładkich podłóg. Jeździ systematycznie sprzątając całą powierzchnię pokoi. Tworzy też mapę pomieszczeń skanując sufit.

Samsung Powerbot VR9000

Dobrym pomysłem jest umieszczenie pojemnika na śmieci na górze obudowy i wykonanie go z przezroczystego materiału. Od razu widać kiedy jest pełny, można go też łatwo wyjąć i wyczyścić.

Robot wygląda kosmicznie, ale niestety ma parę wad. Czasami niestety się gubi, jest duży i wysoki a przez to niegramotny. Brak dodatkowej bocznej szczotki, nie wpływa korzystanie na sprzątanie wzdłuż ścian. Jego największym problemem jest jednak spora wysokość (powyżej 13 cm). Nie mieści się pod większością szafek i mebli. Nawet gdy wjedzie pod łóżko, to...

Samsung Powerbot VR9000 - pełna recenzja »

Zalety:

 • Skanuje pomieszczenia i tworzy mapę mieszkania
 • Długa rolka czyszcząca

Wady:

 • Problem z wymiataniem śmieci przy ścianach
 • Zbyt wysoka obudowa

iRobot Roomba 681


Ocena redakcji PCWorld.pl

Roomba 681 to najnowszy robot odkurzający iRobota z rodziny 600. Jest dużo lepiej zaprojektowana i staranniej wykonana od swoich tańszych odpowiedników.

iRobot Roomba 681 porusza się w trybie losowym, ale skutecznie sprząta pod meblami, wokół krzeseł i nóg stołów. To co ją wyróżnia od pozostałych modeli z rodziny 600, to akumulator litowo – jonowy. Dzięki niemu robot szybciej się ładuje i dłużej pracuje.

Mechanizm sprzątający składa się z rolki z włosiem, dodatkowej rolki z silikonowymi łopatkami i turbiny zasysającej brud z podłogi. Takie rozwiązanie iRobot stosuje w swoich robotach od lat i nie bez powodu. Ten mechanizm sprzątający jest uniwersalny, prosty w konserwacji a w połączeniu z czujnikiem zabrudzeń okazuje się też efektywny. Jest też odpowiednio zabezpieczony przed wkręcaniem się do niego przewodów.

iRobot Roomba 681
Roomba 681 nie ma też większych problemów z wjeżdżaniem na dywany. Dobrze czyści je z sierści zwierząt, choć ustępuje pod tym względem robotom Neato ze szczotką Combo. Robot dzięki akumulatorowi litowo jonowemu sprząta dłużej niż Roomba 651, co przekłada się na procentowo większe pokrycie sprzątanej powierzchni mieszkania podczas jednego uruchomienia. Wbudowany programator pozwala na ustawianie w jakich dniach i o jakiej godzinie robot ma zacząć...

iRobot Roomba 681 - pełna recenzja »

Zalety:

 • Akumulator litowo jonowy
 • Programator
 • Czujnik zabrudzeń

Wady:

 • Nie jeździ systematycznie
 • Brak opcji dokończenia sprzątania po rozładowaniu akumulatora

Neato Botvac D85


Ocena redakcji PCWorld.pl

Neato Botvac D85 systematycznie jeździ, skanuje pokoje i przeszkody. Idealnie nadaje się do sprzątania małych i bardzo dużych mieszkań.

Przód obudowy jest prosty, jedynie tył jest zaokrąglony a to sprawia, że Neato Botvac D85 wjeżdża w narożniki pokojów. Mechanizm czyszczący zajmuje prawie całą szerokość obudowy i składa się z silikonowej rolki obrotowej z włosiem „Combo”. W pudelku jest tez alternatywna szczotka do sprzątana mieszkań w których nie ma dywanów. Dodatkowa boczna szczotka dokładnie sprząta miejsca przy ścianach. Robot jeździ systematycznie sprzątając całą powierzchnię mieszkania i już po pierwszym uruchomieniu widać, że dywany są wyczyszczone co go odróżnia od robotów preferujących losowy tryb poruszania się. Duże kółka umieszczone na długich wysięgnikach bez problemów pokonują nawet wysokie progi.

Neato Botvac D85

Neato Botvac D85 ma wbudowany programator, i nie ma modułu Wi-Fi. Za jego pomocą można zaprogramować urządzanie tak, aby pracowało w określone dni. Laserowy system czujników umieszczonych na górze obudowy pomaga wykryć przeszkody. Funkcja dokończenia sprzątania przydaje się gdy robot pracuje w bardzo dużych mieszkaniach.

Neato Botvac D85
Starannie wykonana obudowa ma nowoczesny wygląd i bez problemów mieści się pod...

Neato Botvac D85 - pełna recenzja »

Zalety:

 • Kształt obudowy
 • Systematycznie sprząta całą powierzchnię mieszkania
 • Opcja dokończenia sprzątania po rozładowaniu akumulatora.
 • Skanuje pakuje i przeszkody, uczy się rozkładu mieszkania

Wady:

 • Klapka pojemnika na śmieci szybko się rysuje

iRobot Roomba 876


Ocena redakcji PCWorld.pl

iRobot Roomba 876 można określić jako tańszą wersję Roomby 980. Oba roboty jak odwrócimy do góry nogami i położymy obok siebie, to trudno będzie dostrzec jakieś różnice.

Roomba 876 nie ma jednak czujnika wykrywania dywanów, pozbawiona jest też kamery do mapowania pomieszczeń i nie jeździ systematycznie.

Porusza się w losowo wybranych kierunkach dotąd dopóki nie rozładuje się akumulato. Mechanizm sprzątający Aeroforce świetnie radzi sobie na gładkich podłogach, a czujnik wykrywania zabrudzeń działa bezbłędnie. Dzięki niemu robot wykazuje się bardzo dużą skutecznością, w sprzątaniu różnych śmieci o ile nie pracuje w mieszkaniach o powierzchni powyżej 70 - 80 m2. Wówczas zdarza się, że nie starcza mu akumulatora żeby każde pomieszczenie dokładnie posprzątać przy jednokrotnym uruchomieniu. Ważne jest więc zaprogramowanie robota, tak żeby uruchamiał się codziennie.

iRobot Roomba 876

Robot radzi sobie kablami pozostawionymi na podłodze, które dzięki specjalnej osłonie nie wplątują się w mechanizm czyszczący. Duże kółka ze specjalną gumową powierzchnią dobrze trzymają się podłoża i pozwalają na wjechanie na nawet bardzo grube dywany czy też przejechanie przez niewielkie progi.

iRobot Roomba 876 zaczyna pracę zataczając coraz większe okręgi a potem jeżdżąc wzdłuż ścian i przeszkód....

iRobot Roomba 876 - pełna recenzja »

Zalety:

 • Mechanizm sprzątający odporny na zapychanie włosami i sierścią
 • Jakość wykonania
 • Czujnik zabrudzeń

Wady:

 • Nie sprawdza się w dużych mieszkaniach
 • Nie objeżdża systematycznie całej powierzchni mieszkania
 • Brak opcji dokończenia sprzątania po rozładowaniu akumulatora

Neato Botvac D5 Connected


Ocena redakcji PCWorld.pl

Neato D5 to najnowszy robot odkurzający Neato. Jest tańszy od Connected a ma bardzo podobne możliwości i identyczną skuteczność. Producent wyposażył go w moduł Wi-Fi i darmową aplikację na urządzenia przenośne.

Mechanizm i szczotki sprzątające są takie same jak w Connected, filtry powietrza również. D5 ma też identyczne wymiary i kształt, ale jest nieco inaczej wykonany. Obudowa ma wyraźnie zaznaczone krawędzie i fakturę. Dzięki temu nie są na niej widoczne mikrorysy czy drobne zadrapania. Jest praktyczniejsza niż w Conneced czy Botvac D85.

Neato Botvac D5 Connected

W Neato D5 identycznie jak w Connected pojemnik na śmieci umieszczony jest na górze obudowy a nie z tyłu jak w iRobotach. To wg nas wygodniejsze rozwiązanie. Jest też tak skonstruowany, żeby nie wysypywały się z niego śmieci podczas jego przenoszenia. Robot ma też duży filtr powietrza, które zatrzymuje zabrudzenia o rozmiarze od 0,3 mikrona.

W porównaniu do Neato Connected, Neato D5 ma inaczej zaprojektowaną szczotkę boczną, która dorobiła się kolejnej miotełki (jest ich 5).

Oba roboty mogą odkurzać nawet największe mieszkania i robią to równie skutecznie. D5 ma najnowsze algorytmy, dlatego lepiej planuje swoją prace niż np. D85, sprzątając to samo mieszkanie w krótszym czasie.

Od Connected różni się głównie...

Neato Botvac D5 Connected - pełna recenzja »

Zalety:

 • Wjeżdża w narożniki
 • skanuje pokoje i przeszkody
 • Uczy się rozkładu mieszkania
 • Moduł Wi-Fi
 • Efekty mechanizm sprzątający

Wady:

 • Brak wbudowanego programatora

Neato Connected


Ocena redakcji PCWorld.pl

Neato Connected to główny konkurent iRobota. To co od razu można zauważyć to niższa cena Connected w porównaniu do Roomby 980 jest o bagatela 1000 zł tańszy a w testach wypadł niemal identycznie.

Neato Connected ma duży mechanizm czyszczący (ok 28 cm), który umieszczony jest z przodu obudowy kilka milimetrów od jej krawędzi. Jest też niewielka boczna szczotka, która ma za zadanie wymiatanie śmieci znajdujących się przy ścianach. Robot dzięki obudowie w kształcie litery „D”, wjeżdża w narożniki.

Neato Connected

Neato Connected podobnie jak wszystkie roboty tego producenta wyposażony jest w „radar” laserowy, który skanuje przestrzeń wokół robota. Dzięki niemu Connected widzi wyposażenie pokoju, ale też rozkład pomieszczenia. Delikatnie podjeżdża do mebli a nie odbija się od nich jak odkurzacze wyposażone tylko w czujniki zderzeniowe.

Robot jeździ systematycznie i ma opcję dokończenia sprzątania, dlatego może sprzątać nawet mieszkania o powierzchni ponad 300 m2. Zastosowany akumulator litowo jonowy o dużej pojemności sprawia, że robot potrafi bez doładowywania posprzątać mieszkanie nawet o powierzchni 100 - 150 m2.

Neato Connected
Zastosowany w Neato Connected mechanizm sprzątający ze szczotką „Combo” (uniwersalna) okazuje się doskonałym wyborem dla posiadaczy zwierząt i dywanów. Duża, ponad 25 cm szczotka...

Neato Connected - pełna recenzja »

Zalety:

 • Duży mechanizm czyszczący
 • Wjeżdża w narożniki
 • Porusza się systematycznie
 • Skanuje pokoje i przeszkody za pomocą lasera
 • Bezproblemowa praca w kompletnych ciemnościach.

Wady:

 • Klapka pojemnika na śmieci łatwo się rysuje.

iRobot Roomba 980


Ocena redakcji PCWorld.pl

Nazwa iRobot stała się niejako synonimem robota odkurzającego i nie bez powodu. iRobot to obecnie największy producent robotów odkurzających. Co jakiś czas oferuje coś nowego, innowacyjnego, jak np. mechanizm AeroForce czy zaawansowany czujnik wykrywania dywanów, które znajdziecie w Roombie 980.

Nie da się też przejść obojętnie obok obecnych trendów, dlatego ten robot ma też moduł Wi-Fi i komunikuje się ze smartfonami. Mylą się jednak ci, którzy oglądając film promujący Roombe 980 myślą, że robot będzie na ekranie smartfona rysował plan mieszkania. Nic z tego. Aplikacja pozwala na ustalenie harmonogramu pracy robota, można też wybrać tryb sprzątania. Osoby mniej doświadczone maja do dyspozycja szereg podpowiedzi i filmów, które pokazują jak korzystać z robota i czyścić go. Mamy też możliwość szybkiego połączenia z infolinią. Za pomocą aplikacji można też uruchomić robota zdalnie, np. będąc w pracy.

Duże zmiany zaszły natomiast w sposobie poruszania się urządzenia.

Roomba 980 to pierwszy robot iRobota, który jeździ systematycznie. Ma też pojemny akumulator litowo – jonowy, funkcję dokończenia sprzątania. Jakość wykonania stoi na bardzo wysokim poziomie. Robot ma też rozbudowane algorytmy i czujnik wykrywania zabrudzeń o wysokiej skuteczności. To jeden z najbardziej innowacyjnych robotów i jednocześnie jest jednym z najefektywniejszych. Sprawdzi się w każdym mieszkaniu, nawet tych największych.

System...

iRobot Roomba 980 - pełna recenzja »

Zalety:

 • Jeździ systematycznie
 • Czujnik wykrywania zabrudzeń
 • Moduł Wi-Fi
 • Mechanizm nie ma tendencji do zapychania się sierścią

Wady:

 • Zbyt wysoka cena