Najlepsze skanery do zastosowań biznesowych - ranking 2019

Jaki skaner do firmy kupić, aby nie żałować inwestycji? Sprawdziliśmy dostępne na rynku modele - oto dziesięć najlepszych propozycji na rok 2019!

Skaner biznesowy - jakimi cechami powinien dysponować?

Dobry skaner do biura powinien cechować się przede wszystkim szybkością pracy - zwłaszcza w dużych firmach, gdzie mamy do czynienia z intensywnym obiegiem dokumentów. Ale szybkości powinna towarzyszyć jakość, dlatego nasz ranking skanerów uwzględnia tylko te modele, które pracują szybko, a równocześnie każdy skan jest idealną kopią oryginału. W celu usprawnienia pracy wiele z prezentowanych modeli posiada automatyczne podajniki papieru, jednak nie jest to póki co standard na rynku skanerów biznesowych - aczkolwiek mamy nadzieję, że się nim stanie. Podobnie jak wbudowany w skaner moduł Wi-fi, eliminujący konieczność podłączania urządzenia za pomocą kabla.

Najlepsze modele umożliwiają tworzenie różnych profili skanowania dla różnych użytkowników, dzięki czemu każdy członek grupy roboczej może je dopasować do swoich potrzeb. Niektóre są wyposażone w zabezpieczenia loginem i hasłem, co znacznie zwiększa bezpieczeństwo skanowanych danych, co w czasach RODO ma istotne znaczenie. Każdy skaner biznesowych na naszej liście ma cechy, które wyróżniają go na tle konkurencji - polecamy przeczytanie pełnej recenzji danego modelu, aby poznać wszystkie jego możliwości.

Epson WorkForce DS-1630

Epson WorkForce DS-1630

Ocena redakcji PCWorld.pl

Epson WorkForce DS-1630 to płaski skaner biznesowy. Jakie cechy i funkcje sprawiają, że warto go nabyć?

Epson WorkForce DS-1630 - budowa i możliwości

Epson WorkForce DS-1630 to płaski skaner o kompaktowych rozmiarach, który powinien sprawdzić się zarówno w mniejszych firmach, jak i w domu. Został wyposażony w usprawniający pracę, automatyczny podajnik dokumentów na 50 arkuszy. Umożliwia skanowanie różnego rodzaju nośników, takich jak książki, paszporty czy dokumenty zszyte lub delikatne, a jednocześnie szybkie i proste skanowanie dokumentów biurowych. Prędkość jego pracy to 25 str./min. zarówno w trybie monochromatycznym, jak i kolorowym, a przy obrazach jest to 10/minutę. Automatyczne skanowanie dwustronne zwiększa komfort użytkowania, trzeba jednak zauważyć, że jest znacznie wolniejsze, ponieważ w urządzeniu zastosowany został tylko jeden sensor CIS. Łączność USB 3.0 niweluje opóźnienia nawet przy skanowaniu w wysokiej rozdzielczości 300 dpi. Brak jednak połączenia Wi-fi, a łączność z siecią jest możliwa tylko poprzez port Ethernet.

Technologia diodowa ReadyScan ogranicza czas nagrzewania i zapewnia niższy pobór mocy, dzięki czemu nie traci się czasu, oczekując na uruchomienie urządzenia, a zarazem oszczędza...

Epson WorkForce DS-1630 - pełna recenzja »

Zalety:

 • dobra jakość skanowania
 • port USB 3.0
 • szybkość skanowania
 • inteligentne dopasowanie koloru i obrazu
 • opcjonalny panel sieciowy
 • 5 lat gwarancji

Wady:

 • brak Wi-fi

Epson WorkForce DS-780N

Epson WorkForce DS-780N

Ocena redakcji PCWorld.pl

Epson WorkForce DS-780N to skaner z pierwszym w branży trybem skanowania precyzyjnego. Jakie jeszcze cechy wyróżniają go na tle innych?

Epson WorkForce DS-780N - budowa i możliwości

Epson WorkForce DS-780N to nowoczesny skaner biznesowy, przeznaczony dla małych i średnich biur oraz grup roboczych potrzebujących szybkiego i precyzyjnego skanowania oraz archiwizowania dużych ilości dokumentów. Urządzenie dysponuje automatycznym podajnikiem papieru (ADF) na 100 arkuszy. Cechuje go duża szybkość skanowania (45 str./min, 90 obrazów/min), dzięki czemu przyspiesza pracę w biurze, umożliwiając użytkownikom błyskawiczne skanowanie i udostępnianie dokumentów w sieci. Jego gabaryty pozwalają na możliwość instalacji w wielu różnych miejscach. Niestety, nie został wyposażony w moduł Wi-fi ani mobile direct, można go natomiast podpiąć do sieci za pomocą Ethernetu.

Korzystając z modułu uwierzytelniania w systemie Document Capture Pro Server, administratorzy IT mogą centralnie zarządzać wieloma zadaniami, profilami skanowania (możliwe jest stworzenie do trzydziestu różnych) i uprawnieniami użytkowników. Zadania można udostępniać poprzez panel na interaktywnym ekranie dotykowym urządzenia za pomocą usługi Active Directory w protokole LDAP lub wymagając podania...

Epson WorkForce DS-780N - pełna recenzja »

Zalety:

 • duża szybkość skanowania
 • wysoka jakość skanowania
 • funkcje sieciowe
 • zaawansowane funkcje skanowanie
 • tryb skanowania precyzyjnego
 • tryb długich dokumentów
 • 5 lat gwarancji

Wady:

 • brak Wi-fi

Fujitsu ScanSnap iX1500

Fujitsu ScanSnap iX1500

Ocena redakcji PCWorld.pl

ScanSnap iX1500 to propozycja Fujitsu dla biur, w których zachodzi potrzeba przetwarzania dużych ilości dokumentów. Jakie jego zalety warto poznać?

ScanSnap iX1500 - budowa i możliwości

Skaner ScanSnap iX1500 to model przeznaczony do zastosowań biurowych. Niewielkich rozmiarów konstrukcja zwraca uwagę kolorowym, dotykowym wyświetlaczem o przekątnej 4,3". Dzięki czytelnym ikonkom funkcji obsługa urządzenia jest bardzo łatwa - za pomocą jednego, dwóch dotknięć. Prekonfigurowane profile użytkowania pozwalają na szybkie zapoznanie się z nową technologią skanowania.

Automatyczny podajnik dokumentów (ADF), w jaki został wyposażony skaner, mieści 50 arkuszy, co umożliwia szybkie przetwarzanie dużych partii dokumentów. Dodatkowa przystawka ułatwia skanowanie mniejszych formatów jak paragony czy karty plastikowe i wizytówki. ScanSnap iX1500 można podłączyć do komputera za pomocą portu USB, a jeśli chce się uniknąć „walki z kablami”, można wybrać opcję połączenia bezprzewodowego - współpracuje z urządzeniami mobilnymi z systemem iOS lub Android. ScanSnap iX1500 jest w stanie zeskanować do 30 kartek A4 (60 stron w dupleksie) na minutę. Prowadnica pozwala dopasować do niego każdy dokument - zaczynając od kartek formatu A4, kończąc na wizytówkach i kopertach.

Fujitsu ScanSnap iX1500 - pełna recenzja »

Zalety:

 • bardzo precyzyjny i szybki silnik OCR
 • intuicyjne oprogramowanie ze wsparciem dla danych finansowych
 • bezprzewodowa łączność
 • łatwość używania
 • kolorowy dotykowy wyświetlacz

Wady:

 • brak portu ethernetowego

FUJITSU fi-7140

FUJITSU fi-7140

Ocena redakcji PCWorld.pl

FUJITSU fi-7140 to kompaktowy skaner biurowy, oferujący użytkownikom wiele praktycznych rozwiązań. Poznaj je już dzisiaj!

FUJITSU fi-7140 - budowa i możliwości

FUJITSU fi-7140 to skaner o niewielkich gabarytach, wyposażony w podajnik papieru na 80 arkuszy, przeznaczony do użytku biurowego. Podłączenie do stacji skanującej jest realizowane przez port USB 2.0, zaś zaawansowana technologia pobierania papieru umożliwia szybkie i bezbłędne skanowanie dokumentów o zróżnicowanej gramaturze i rozmiarach –od wizytówek, przez koperty do formatu A4, a nawet A3 (przy wykorzystaniu arkuszy transportowych).

Skaner posiada wbudowany mechanizm redukcji przekosu, który - wykrywając ułożenie skanowanych dokumentów - koryguje przekrzywienia papieru w celu ograniczenia utraty marginesów skanowanych obrazów. Ta funkcjonalność sprawia, że użytkownicy mogą być pewni dobrych efektów nawet w przypadku skanowania dokumentów, które nie zostały prawidłowo umieszczone na tacy podajnika.

Kolejną z wielu zalet urządzenia jest funkcja ochrony skanowanych dokumentów - kontrolująca w sposób ciągły całą długość dokumentu. W momencie detekcji błędu, skaner automatycznie wstrzymuje podawanie papieru, aby uniknąć uszkodzenia dokumentu.

FUJITSU fi-7140

FUJITSU...

FUJITSU fi-7140 - pełna recenzja »

Zalety:

 • podajnik papieru na 80 arkuszy
 • skanowanie dwustronne
 • mechanizm redukcji przekosu
 • funkcja ochrony skanowanych dokumentów
 • wysoka jakość obrazu

Wady:

 • brak połączenia Wi-fi

FUJITSU fi-7300NX

FUJITSU fi-7300NX

Ocena redakcji PCWorld.pl

FUJITSU fi-7300NX to urządzenie pozwalające na skanowanie dokumentów bez konieczności użycia komputera. Dzięki łączności Wi-Fi , LAN oraz USB cechuje go niezwykle szeroki zakres zastosowań.

FUJITSU fi-7300NX - budowa i możliwości

FUJITSU fi-7300NX to skaner biurowy, umożliwiający skanowanie w trybie portretu, w formacie A4 z szybkością do 60 str./min i 120 obr./min (w rozdzielczościach 200/300 dpi). Użytkownicy mogą skanować i zapisywać dokumenty bez użycia komputera lokalnego. Wystarczy zalogować się do skanera (pracującego pod kontrolą dołączonego oprogramowania serwerowego) korzystając z funkcji uwierzytelniania (urządzenie obsługuje uwierzytelnianie przy użyciu loginu i hasła, kodu grupy lub wbudowanego czytnika kart NFC (typ A i B) – dla tej opcji należy skorzystać z funkcji API autentykacyjnego). Wygodną obsługę gwarantują ekran dotykowy 4,3" oraz solidny podajnik o pojemności 80 arkuszy.

Dużą zaletą tego modelu jest możliwość indywidualnego dostosowania menu dla każdego użytkownika. To praktyczne rozwiązanie umożliwia wydajne, bezpieczne i zdecentralizowane wprowadzanie danych. Operator może samodzielnie poprawić ewentualne błędy oraz przystosować urządzenie do swoich oczekiwań dzięki instrukcjom, pokazywanym na wyświetlaczu.

Podczas procesu skanowania sprawdza się doskonale funkcja...

FUJITSU fi-7300NX - pełna recenzja »

Zalety:

 • możliwość wykorzystania funkcji uwierzytelniania NFC
 • duży ekran dotykowy
 • funkcja ochrony papieru
 • skanowanie dwustronne
 • elastyczna personalizacja menu dla grup użytkowników
 • skanowanie bez udziału stacji roboczych
 • skanowanie dużych formatów

Avision FB1200Plus

Avision FB1200Plus

Ocena redakcji PCWorld.pl

Avision FB1200Plus to skaner biznesowy, który może obsługiwać wszystkie dokumenty o standardowym rozmiarze A4. Jakie ma ciekawe cechy?

Avision FB1200Plus - budowa i możliwości

Avision FB1200Plus to skaner płaski o kompaktowych rozmiarach, dzięki czemu nie wymaga dużej przestrzeni i można go używać w wielu przestrzeniach roboczych. Niestety - nie obsługuje połączeń bezprzewodowych, a do komputera lub laptopa można podłączyć go przy użyciu kabla USB (ma port USB 2.0). Do działania wykorzystuje technologię Contact Image Sensor (CIS), co w połączeniu ze sterownikiem TWAIN umożliwia osiągnięcie rozdzielczości skanowania 1200x1200 dpi. W przypadku dokumentów kolorowych głębia koloru to 48-bit, co umożliwia dokładne odwzorowanie wszystkich odcieni barw. Skanowanie kartki A4 czarno-białej, jak i kolorowej, zajmuje mu zaledwie 4 sekundy.

Avision FB1200Plus - cechy i funkcje

Avision FB1200Plus dysponuje prostym w obsłudze interfejsem manualnym, za pomocą którego można ustawiać w szerokim zakresie jasność i kontrast, co pozwala na dostosowanie parametrów roboczych pod kątem konkretnych dokumentów. Załączone oprogramowanie umożliwia podgląd wykonywanych skanów, dysponuje także prostym w obsłudze systemem katalogowania oraz możliwością...

Avision FB1200Plus - pełna recenzja »

Zalety:

 • kompaktowe rozmiary
 • wysoka rozdzielczość skanów
 • szerokie możliwości dostosowania parametrów pracy
 • praktyczne oprogramowanie

Wady:

 • brak łączności Wi-fi

Epson WorkForce DS-70

Epson WorkForce DS-70

Epson WorkForce DS-70 to przenośny skaner biznesowy. Jakie cechy sprawiają, że warto go nabyć?

Epson WorkForce DS-70 - budowa i możliwości

Epson WorkForce DS-70 to niewielkich rozmiarów skaner ręczny A4, zasilany pojedynczym kablem USB, podłączanym do laptopa lub komputera PC. Małe, kompaktowe wymiary i łączność USB sprawiają, że z DS-70 można łatwo korzystać wtedy, kiedy jest potrzebny, np. w recepcjach. Potem można go wygodnie przechowywać w szufladzie. Obsługuje nośniki o gramaturze od 35 do 270 g/m2 oraz długi papier do 1,8 m. Rozdzielczość skanowania to 600 DPI x 600 DPI. Szacowana prędkość skanowania zarówno dokumentów kolorowych, jak i monochromatycznych to 5,5 strony na minutę. Ciągłe skanowanie w trybie automatycznego podawania przyspiesza proces, a czujnik CIS pozwala na natychmiastowe skanowanie bez konieczności rozgrzewania urządzenia.

Epson WorkForce DS-70 - cechy i funkcje

Epson WorkForce DS-70 sprzedawany jest z oprogramowaniem Document Capture Pro 2, Epson Scan 2.0 oraz sterownikiem TWAIN. Dzięki nim można skanować dane, zapisywać je i udostępniać wewnątrz firmy. Zaawansowane funkcje nazywania, rozdzielania i rozsyłania dokumentów sprawiają, że skanowanie staje się proste — i...

Epson WorkForce DS-70 - pełna recenzja »

HP Scanjet Pro 2000 s1

HP Scanjet Pro 2000 s1

Ocena redakcji PCWorld.pl
Aktualne ceny w sklepach

HP Scanjet Pro 2000 s1 to skaner przeznaczony do skanowania... wszystkiego. Czy sprawdza się w praktyce?

HP Scanjet Pro 2000 s1 - budowa i możliwości

HP Scanjet Pro 2000 s1 to skaner biznesowy z automatycznym podajnikiem dokumentów na 50 arkuszy. Obsługuje karty informacyjne, papier zadrukowany (drukarką laserową lub atramentową), papier dziurkowany, czeki, wizytówki, listy przewozowe, papier samokopiujący, papier wcześniej zszywany z usuniętymi zszywkami. Osiąga prędkości skanowania do 24 stron lub 48 obrazów na minutę. Jest to możliwe dzięki trybowi dwustronnemu, który rejestruje obie strony naraz. Maksymalna rozdzielczość to 600 dpi (w kolorze i w czerni). Skaner HP jest urządzeniem średniej wielkości, dlatego bez problemu powinien zmieścić się w przestrzeni biurowej. Z urządzeniami może łączyć się przy użyciu portu USB 2.0.

HP Scanjet Pro 2000 s1 - cechy i funkcje

HP Scanjet Pro 2000 s1 ma interfejs oferujący spore możliwości, jednak jest on dość niewygodny w obsłudze. Zaletą jest uproszczenie rutynowych zadań dzięki skanowaniu za pomocą jednego przycisku – można tworzyć niestandardowe ustawienia przycisków dla często powtarzających się zadań. Za pomocą oprogramowania HP z rozbudowanymi...

HP Scanjet Pro 2000 s1 - pełna recenzja »

Zalety:

 • wysoka jakość skanowania
 • duża szybkość pracy
 • praktyczny podajnik
 • oprogramowanie dające wiele możliwości

Wady:

 • interfejs mógłby być lepiej dopracowany
 • brak Wi-fi

Brother ADS-2400N

Brother ADS-2400N

Brother ADS-2400N to profesjonalny skaner skierowany do przedsiębiorstw i instytucji, które archiwizują duże ilości danych. Co potrafi?

Brother ADS-2400N - budowa i możliwości

Brother ADS-2400N to skaner biurowy z podajnikiem mieszczącym 50 stron papieru. Zaawansowany system rolek do precyzyjnego prowadzenia arkusza uniemożliwia zacięcie się podawanego papieru. Obsługuje wiele typów i rozmiarów nośników - potrafi przetwarzać szeroką gamę materiałów o różnej grubości, w tym także plastikowe karty. Charakteryzuje się wysoką prędkością pracy - szybkość skanowania kolorowego A4 wynosi 40 str./min. Interpolowana rozdzielczość skanowania to 1200 x 1200 dpi, a rozdzielczość skanowania z podajnika ADF to 600 x 600 dpi. Brother ADS-2400N posiada wbudowany interfejs Gigabit Ethernet oraz Hi-Speed USB 2.0.

Brother ADS-2400N - cechy i funkcje

Brother ADS-2400N oferuje funkcję ultradźwiękowego wykrywania pobrania dwóch lub więcej stron jednocześnie. pracę usprawniają sterowniki TWAIN, ISIS, WIA, ICA i SANE. Wraz ze skanerem otrzymujesz oprogramowanie: ABBYY FineReader Sprint, ABBYY PDF Transformer+ oraz Nuance PaperPort. Ułatwiają one archiwizowanie i zarządzanie danymi, korzystać z trybu OCR. Każdy skan może zostać zapisany w pełnym kolorze, skali...

Brother ADS-2400N - pełna recenzja »

Zalety:

 • wysoka jakość skanowania
 • podajnik papieru na 50 stron
 • wbudowany interfejs Gigabit Ethernet
 • praktyczne oprogramowanie