Najlepsze skanery do zastosowań biznesowych - ranking 2021

Jaki skaner do firmy kupić, aby nie żałować inwestycji? Sprawdziliśmy dostępne na rynku modele - oto dziesięć najlepszych propozycji na rok 2021!

Brother ADS-3600W


Ocena redakcji PCWorld.pl

ADS-3600W to skaner stacjonarny marki Brother. Powstał z myślą o maksymalnej wydajności i wygodzie użytkowników.

ADS-3600W - budowa i możliwości

Brother ADS-3600W to skaner biurowy, który może obsłużyć duże formaty dokumentów. Wyposażono go w automatyczny podajnik na 50 arkuszy papieru. Obsługuje papier zwykły, cienki, gruby, z recyklingu, wizytówki, a także karty plastikowe (tłoczone do 1,4 mm). Znajdziemy w nim bardzo przydatną funkcję ultradźwiękowego wykrywania pobrania dwóch lub więcej stron jednocześnie. Dzięki zaawansowanemu systemowi rolek prowadzących, urządzenie łatwo wykrywa zacięcia lub braki w podajniku papieru. Kolejną zaletą ADS-3600W jest skanowanie dwustronne, które znacznie przyśpiesza pracę. Warto dodać, że szybkość skanowania kolorowych stron A4 to 50 str./min. Interpolowana rozdzielczość wynosi 1200 x 1200 dpi. Wszystkie ustawienia skanowania łatwo wprowadzić dzięki kolorowemu ekranowi dotykowemu o przekątnej 9,3 cm.

ADS-3600W - cechy i funkcje

Ponieważ Brother ADS-3600W stawia na wygodę, znajdziemy tu zaawansowane funkcje przetwarzania obrazu, a także sterowniki TWAIN, WIA, ISIS, ICA i SANE. Skaner korzysta z sieci bezprzewodowej, a bezpieczeństwo - ważne również w kontekście RODO -...

- pełna recenzja »

Zalety:

 • obsługa większych rozmiarów
 • skanowanie dwustronne
 • wykrywanie zacięć
 • zaawansowane funkcje przetwarzania obrazu
 • funkcje ochronne

Brother ADS-2800W


Ocena redakcji PCWorld.pl

Brother ADS-2800W jest skanerem zaprojektowanym z myślą o firmach i instytucjach, w którym archiwizowane są duże ilości danych. Wyposażono go w szereg praktycznych funkcji.

Brother ADS - 2800W budowa i możliwości

Brother ADS-2800W jest skanerem pozwalającym na sprawną digitalizację dokumentów fizycznych. Skaner obsługuje papier z recyklingu, gruby, a nawet wizytówki i karty plastikowe (tłoczone do 1,4 mm). Dzięki możliwości skanowania dwustronnego przetwarza dokumenty z prędkością do 40 stron (80 obrazów) na minutę, co dotyczy zarówno tych czarno-białych, jak i kolorowych. Podajnik na 50 arkuszy papieru umożliwia archiwizowanie większych ilości dokumentów jednocześnie - o sprawny przebieg tej operacji dba mechanizm ultradźwiękowego wykrywania pobrania dwóch lub więcej stron jednocześnie. Gdy zostanie pobrana więcej, niż jedna strona, proces jest zatrzymywany. Sprawna obsługa skanera Brother jest możliwa dzięki dużemu wyświetlaczowi dotykowemu, za pomocą którego wprowadza się wszystkie parametry.

Brother ADS - 2800W - cechy i funkcje

Skaner oferuje interfejs USB 2.0, pozwalający na podłączanie urządzeń zewnętrznych. Dzięki wbudowanemu modułowi Wi-Fi możliwe jest również skorzystanie z komunikacji bezprzewodowej. O ochronę przesyłanych danych dbają liczne mechanizmy...

- pełna recenzja »

Zalety:

 • podajnik na 50 arkuszy
 • obsługa papieru różnych formatów
 • wbudowany moduł Wi-Fi
 • narzędzie optymalizacji skanu
 • zabezpieczenia sieciowe
 • szybka praca

Canon CanoScan LiDE

Canon CanoScan LiDE

Ocena redakcji PCWorld.pl

Canon CanoScan LiDE to skaner, który wygląda niezwykle estetycznie, a zarazem kryje w sobie mnóstwo praktycznych funkcji. Sprawdzamy, jakie są jego zalety.

Canon CanoScan LiDE - budowa i możliwości

CanoScan LiDE powstał z myślą o możliwości stworzenia najwyższej jakości kopii tekstów lub obrazów. Dzięki rozdzielczości 4800×4800 dpi będzie możliwe wierne odtworzenie każdego szczegółu, a jeśli chodzi o wielkość skanowanego dokumentu, urządzenie wyposażone jest w pokrywę z podwójnymi zawiasami, która umożliwia pracę z dokumentami o grubości do 21 mm. Należy jednak odnotować, że maksymalna rozdzielczość dotyczy tylko mniejszych formatów - A5 i podobnych, a podczas ich skanowania CanoScan pracuje nieco głośno. Skaner ma niewielkie rozmiary, zaś możliwość używania w pionie pozwala na zaoszczędzenia miejsca na biurku. Na obudowie skanera znajdują się przyciski umożliwiające podstawowe czynności: skanowanie, kopiowanie, skanowanie do PDF oraz wysyłanie wiadomości e-mail. Jeśli mamy do zeskanowania dokument z wieloma stronicami, wówczas z pomocą przychodzi ostatni, piąty przycisk. Szybkość skanowania jednej strony kolorowej w formacie A4 to ok. 8 sekund, co daje nam 7,5 strony na minutę pracy.

Canon CanoScan LiDE - budowa i możliwości

Canon CanoScan...

Canon CanoScan LiDE - pełna recenzja »

Zalety:

 • bardzo wysoka rozdzielczość skanowania
 • niewielkie rozmiary
 • elegancki design
 • możliwość używania pionowego
 • opcje skanowania do PDF i e-maila

Wady:

 • głośna praca przy małych formatach
 • brak łączności Wi-Fi

Fujitsu ScanSnap IX1500

Fujitsu ScanSnap IX1500

Ocena redakcji PCWorld.pl

Fujitsu ScanSnap iX1500 to skaner, którego konstruktorzy postawili na maksymalną funkcjonalność. W jaki sposób chcą ją zapewnić?

Fujitsu ScanSnap iX1500 - budowa i możliwości

ScanSnap IX1500 to propozycja dla biur, firm i instytucji. Umożliwia skanowanie dwustronne, dzięki czemu szybciej można przetworzyć na postać cyfrową większe ilości dokumentów. Postawiono tu na wygodę obsługi, dlatego większość działań wykonywanych jest za pomocą zaledwie jednego dotknięcia 4,3-calowego ekranu. Skaner Fujitsu oferuje maksymalną rozdzielczość optyczną 1200 dpi dla dokumentów monochromatycznych oraz 600 dpi dla kolorowych. Przy 600 dpi szybkość skanowania wynosi 6 stron na minutę, w przypadku monochromatycznych jest to do 30 stron. Obsługuje zarówno standardowe formaty papieru, jak również długie strony, a także najmniejsze formaty, w tym wizytówki. Pracę ułatwiają osobne podajniki dla różnych formatów. W przypadku standardowej wielkości dokumentów pomocą służy podajnik ADF na 50 arkuszy. Ciekawym rozwiązaniem jest prowadnica do rachunków - skraca czas przygotowania do skanowania i można jej wygodnie używać nawet przy zamkniętej pokrywie.

Fujitsu ScanSnap iX1500 - cechy i funkcje

ScanSnap IX1500 posiada w menu liczne opcje, pozwalające...

Fujitsu ScanSnap IX1500 - pełna recenzja »

Zalety:

 • wygodna obsługa
 • prowadnica do rachunków
 • obsługa wielu formatów papieru
 • bezpieczne połączenie Wi-Fi
 • funkcje automatyzacji pracy

Epson WorkForce DS-1660W

Epson WorkForce DS-1660W

Ocena redakcji PCWorld.pl

Epson WorkForce DS-1660W to skaner, który ma być maksymalnie wydajny, a zarazem ekonomiczny. Co może skłonić do jego zakupu?

Epson WorkForce DS-1660W - budowa i możliwości

WorkForce DS-1660W to skaner płaski firmy Epson, który jest modelem dość kompaktowym - jego wymiary to 451‎ x 315 x 120 mm. Umożliwia skanowanie zarówno standardowych dokumentów w formacie A4, jak i mniejszych. Nie są dla niego problemem paszporty, książki, rachunki, a także zszywane dokumenty różnego rodzaju. A jeśli potrzebne jest zeskanowanie większego dokumentu, nie będzie to problemem. Specjalny tryb długich dokumentów umożliwia skanowanie dokumentów mających do 3048 mm, czyli ponad 3 metry długości! Pracę usprawnia podajnik na 50 arkuszy. Prędkość skanowania wynosi 25 str./min przy standardowych dokumentach, a maksymalna rozdzielczość to 1200 x 1200 dpi. Zastosowano tu autorską technologię przetwarzania obrazu, dzięki której eliminowane są wszelkie uszkodzenia, zabrudzenia czy ślady po zszywkach. Otrzymuje się także szereg innych praktycznych funkcji, jak zaawansowane usuwanie/wzmocnienie koloru, pomijanie pustych stron, automatyczna korekta położenia ukośnego, wygładzenie krawędzi, derasteryzacja, rozpoznawanie kodu kreskowego czy pełne strefowe rozpoznawanie tekstów...

Epson WorkForce DS-1660W - pełna recenzja »

Zalety:

 • obsługa różnych rozmiarów dokumentów, w tym długich
 • funkcje optymalizacji skanów

HP Scanjet Pro 2500F1 L2747A

HP Scanjet Pro 2500F1 L2747A

Ocena redakcji PCWorld.pl

HP Scanjet Pro 2500F1 L2747A to płaski skaner biurowy. Sprawdzamy, jakie jego cechy mogą skłonić do zakupu?

HP Scanjet Pro 2500F1 L2747A - budowa i możliwości

HP Scanjet Pro 2500F1 L2747A to urządzenie przeznaczone dla małych i średnich firm, gdzie ma efektywnie pomóc w zmianie dokumentów na formę cyfrową. Zastosowano tu szereg rozwiązań wspomagających pracę, jak skanowanie dwustronne czy automatyczny podajnik na 50 arkuszy, co pozwala na znaczne przyśpieszenie obróbki materiałów. Skaner obsługuje zarówno standardowe, jak i niewielkie oraz duże formaty. Prędkości skanowania wynosi do 40 obrazów na minutę przy rozdzielczości 300 dpi (w czerni, w skali szarości i w kolorze). Maksymalna rozdzielczość to 1200 dpi. Zeskanowane obrazy mogą być zapisywane jako PDF, JPEG, PNG, BMP, TIFF, plik tekstowy .txt, RTF oraz PDF z możliwością przeszukiwania. Obsługa urządzenia jest bardzo prosta - mamy tu cztery przyciski robocze do wykonywania podstawowych działań.

HP Scanjet Pro 2500F1 L2747A - cechy i funkcje

HP Scanjet Pro 2500F1 L2747A posiada port USB 2.0, nie obsługuje jednak Wi-Fi. Pomimo tego istnieje możliwość zapisu skanów w lokalizacji sieciowej - dołączone oprogramowanie umożliwia skanowanie z zapisem do chmury....

HP Scanjet Pro 2500F1 L2747A - pełna recenzja »

Zalety:

 • obsługa dokumentów różnych formatów
 • podajnik na 50 arkuszy
 • możliwość zapisu skanów w wielu różnych formatach
 • możliwość tworzenia niestandardowych przycisków

Wady:

 • brak Wi-Fi
 • brak funkcji poprawy jakości skanów

Skaner biznesowy - jakimi cechami powinien dysponować?

Dobry skaner do biura powinien cechować się przede wszystkim szybkością pracy - zwłaszcza w dużych firmach, gdzie mamy do czynienia z intensywnym obiegiem dokumentów. Ale szybkości powinna towarzyszyć jakość, dlatego nasz ranking skanerów uwzględnia tylko te modele, które pracują szybko, a równocześnie każdy skan jest idealną kopią oryginału. W celu usprawnienia pracy wiele z prezentowanych modeli posiada automatyczne podajniki papieru, jednak nie jest to póki co standard na rynku skanerów biznesowych - aczkolwiek mamy nadzieję, że się nim stanie. Podobnie jak wbudowany w skaner moduł Wi-fi, eliminujący konieczność podłączania urządzenia za pomocą kabla.

Najlepsze modele umożliwiają tworzenie różnych profili skanowania dla różnych użytkowników, dzięki czemu każdy członek grupy roboczej może je dopasować do swoich potrzeb. Niektóre są wyposażone w zabezpieczenia loginem i hasłem, co znacznie zwiększa bezpieczeństwo skanowanych danych, co w czasach RODO ma istotne znaczenie. Każdy skaner biznesowych na naszej liście ma cechy, które wyróżniają go na tle konkurencji - polecamy przeczytanie pełnej recenzji danego modelu, aby poznać wszystkie jego możliwości.