Najlepsze skanery zdjęciowe - ranking 2019

Czym skanować zdjęcia szybko i z zachowaniem najwyższej jakości? Sprawdziliśmy wszystkie dostępne na rynku modele - oto nasz wybór.

Epson FastFoto FF-680W

Epson FastFoto FF-680W

Ocena redakcji PCWorld.pl

FastFoto FF-680W to skaner fotograficzny z Wi-fi. Jakie cechy ma do zaoferowania użytkownikom? Czy warto go nabyć?

FastFoto FF-680W - budowa i możliwości

FastFoto FF-680W to skaner zdjęć pozwalający na stworzenie cyfrowej wersji fotografii standardowych, kwadratowych, panoramicznych, a także dokumentów w maksymalnym rozmiarze A4. Dzięki automatycznemu podajnikowi jest możliwe zeskanowanie nawet do 30 zdjęć w 30 sekund! Dołączone oprogramowanie pozwala szybko skanować, ulepszać i udostępniać większe ilości zdjęć za pomocą zaledwie kilku kliknięć. Skaner Epson jest modelem dwustronnym - rozpoznaje ręcznie naniesione uwagi na odwrocie zdjęcia i również je skanuje, co jest bezcenne zwłaszcza w przypadku starych zdjęć, gdzie często na odwrocie umieszczano datę, miejsce wykonania czy inne zapiski nierzadko nie mniej wartościowe niż samo zdjęcie. Maksymalne tempo archiwizowania jednostronnych lub dwustronnych dokumentów wynosi do 45 str./min.

FastFoto FF-680W - cechy i funkcje

FastFoto FF-680W oferuje szereg zautomatyzowanych funkcji, które pozwalają ulepszać zdjęcia i przygotować je do udostępnienia — wystarczy kilka kliknięć. Obejmują one przycinane, obracanie, przycinanie skosów, korekcję efektu czerwonych oczu,...

Epson FastFoto FF-680W - pełna recenzja »

Zalety:

 • szybkość skanowania
 • wygodna obsługa
 • praktyczne funkcje automatyczne
 • możliwość przesyłania zdjęć do chmury
 • funkcja OCR
 • automatyczny podajnik

Wady:

 • wysoka cena

Epson Perfection V370 Photo

Epson Perfection V370 Photo

Ocena redakcji PCWorld.pl

Epson Perfection V370 Photo to skaner fotograficzny A4. Jakie możliwości daje użytkownikom?

Epson Perfection V370 Photo - budowa i możliwości

Epson Perfection V370 Photo to skaner fotograficzny A4 z wbudowanym modułem do skanowania materiałów transparentnych w celu umożliwiania łatwego skanowania slajdów, klisz i negatywów. Ruchome zawiasy pokrywy urządzenia można rozkładać pod kątem 180 stopni. Dlatego jeśli fragmenty skanowanej książki lub przedmiotu nie stykają się z taflą skanera, powinny zostać sfotografowane z odpowiednią ostrością i dokładnością. Zastosowana w skanerze technologia Epson ReadyScan LED pozwala na pracę bez konieczności długiego rozgrzewania skanera, ma także duży wpływ na oszczędność energii, pozwalając zaoszczędzić na kosztach. Dzięki niej skaner Epson jest również przyjazny środowisku naturalnemu.

Epson Perfection V370 Photo umożliwia skanowanie w rozdzielczości maksymalnej 4800 dpi. Korzysta z matrycy CCD (Charge-Coupled Device). Wyjście na kable umieszczono z boku, co może być niewygodne w wielu sytuacjach i trzeba się do tego przyzwyczaić.

Epson Perfection V370 Photo - cechy i funkcje

Skaner Perfection V370 Photo został zaprojektowany tak, aby...

Epson Perfection V370 Photo - pełna recenzja »

Zalety:

 • rozdzielczość do 4800 dpi
 • ruchome zawiasy 180 stopni
 • szybka gotowość do pracy
 • energooszczędność
 • praktyczne oprogramowanie

Wady:

 • wyprowadzenie kabli z boku

Fujitsu ScanSnap iX1500

Fujitsu ScanSnap iX1500

Ocena redakcji PCWorld.pl

ScanSnap iX1500 to propozycja Fujitsu dla biur, w których zachodzi potrzeba przetwarzania dużych ilości dokumentów. Jakie jego zalety warto poznać?

ScanSnap iX1500 - budowa i możliwości

Skaner ScanSnap iX1500 to model przeznaczony do zastosowań biurowych. Niewielkich rozmiarów konstrukcja zwraca uwagę kolorowym, dotykowym wyświetlaczem o przekątnej 4,3". Dzięki czytelnym ikonkom funkcji obsługa urządzenia jest bardzo łatwa - za pomocą jednego, dwóch dotknięć. Prekonfigurowane profile użytkowania pozwalają na szybkie zapoznanie się z nową technologią skanowania.

Automatyczny podajnik dokumentów (ADF), w jaki został wyposażony skaner, mieści 50 arkuszy, co umożliwia szybkie przetwarzanie dużych partii dokumentów. Dodatkowa przystawka ułatwia skanowanie mniejszych formatów jak paragony czy karty plastikowe i wizytówki. ScanSnap iX1500 można podłączyć do komputera za pomocą portu USB, a jeśli chce się uniknąć „walki z kablami”, można wybrać opcję połączenia bezprzewodowego - współpracuje z urządzeniami mobilnymi z systemem iOS lub Android. ScanSnap iX1500 jest w stanie zeskanować do 30 kartek A4 (60 stron w dupleksie) na minutę. Prowadnica pozwala dopasować do niego każdy dokument - zaczynając od kartek formatu A4, kończąc na wizytówkach i kopertach.

Fujitsu ScanSnap iX1500 - pełna recenzja »

Zalety:

 • bardzo precyzyjny i szybki silnik OCR
 • intuicyjne oprogramowanie ze wsparciem dla danych finansowych
 • bezprzewodowa łączność
 • łatwość używania
 • kolorowy dotykowy wyświetlacz

Wady:

 • brak portu ethernetowego

Kodak Scanza

Kodak Scanza

Ocena redakcji PCWorld.pl

Kodak Scanza to profesjonalny skaner do slajdów, filmów, klisz, przezroczy i negatywów. Dla kogo jest przeznaczony?

Kodak Scanza - budowa i możliwości

Kodak Scanza to skaner zdjęciowy o kompaktowych rozmiarach - 120 x 120 x 127 mm. W dolnej części znajduje się wejście na kliszy, przezrocza, slajdy czy filmy fotograficzne, które podawane są do skanowania przy pomocy załączonych adapterów. Ważnym elementem jest odchylany wyświetlacz LCD 3,5", na którym można podejrzeć skany i wykonać na nich czynności edycyjne. Ten niewielki skaner zasilany jest przez ładowarkę USB, a dzięki wyjściu HDMI można podłączyć go do telewizora. Szybkość skanowania jednego zdjęcia to ok. 2 sekundy. po podpięciu do komputera lub laptopa zdjęcia mogą być zapisywane bezpośrednio na jego dysk twardy, można używać Scanza także samodzielnie - wówczas zapis następuje na kartę pamięci. Obsługiwane formaty to SD, SDHC i SDXC.

Kodak Scanza

Kodak Scanza - cechy i funkcje

Kodak Scanza to skaner do zdjęć bardzo łatwy w obsłudze - funkcja szybkiego skanowania umożliwia wykonanie pracy za pomocą jednego przycisku. Dzięki oprogramowaniu, po skanowaniu można od razu podrasować zdjęcie - poprawić kontrast, ekspozycję, a także kolorystykę....

Kodak Scanza - pełna recenzja »

Zalety:

 • kompaktowa konstrukcja
 • odchylany ekran
 • możliwości edycyjne
 • opcja podpięcia do telewizora
 • praktyczne dodatki

Wady:

 • mało zaawansowane oprogramowanie

Reflecta GmbH Skaner 3w1

Reflecta GmbH Skaner 3w1

Reflecta GmbH Skaner 3w1 to kompaktowe urządzenie do skanowania zdjęć, slajdów i filmów. Czy warto je nabyć?

Reflecta GmbH Skaner 3w1 - budowa i możliwości

Reflecta skaner 3w1 to skaner o rozdzielczości sensora 5 Mpix. Jest urządzeniem niewielkich rozmiarów, a dzięki takim dodatkom, jak uchwyty do zdjęć, pozytywów i negatywów, praca z nim jest znacznie ułatwiona. Można dzięki temu skanować filmy, slajdy oraz fotografie. Efekty skanowania można oglądać na wbudowanym wyświetlaczu LCD o przekątnej 2,4", który służy także do wprowadzania ustawień. Czas skanowania jednego zdjęcia lub slajdu wynosi zaledwie 2 sekundy. Rozdzielczość optyczna skanera to 1800x1800dpi (możliwa interpolacja 3600 dpi). Zeskanowane można zapisywać na pamięci wbudowanej (32MB) lub na zewnętrznej karcie SD/SDHC.

Reflecta GmbH Skaner 3w1 - cechy i funkcje

Reflecta GmbH Skaner 3w1 jest sterowany poprzez przyciski na urządzeniu, którymi wybiera się poszczególne opcje menu. Znajdują się wśród nich możliwość dostosowania koloru i kontrastu w trybie przechwytywania, edycja obrazu, zmiana rozdzielczości (5 Mpix i 10 Mpix), a nawet pokaz slajdów! To zaskoczenie jak na tak niewielkie i niedrogie urządzenie. Wbudowany port USB 2.0 umożliwia...

Reflecta GmbH Skaner 3w1 - pełna recenzja »

Zalety:

 • niewielkie rozmiary
 • możliwość zapisywania na pamięć wewnętrzną
 • szybka praca
 • wysoka rozdzielczość
 • opcje edycyjne

Epson Perfection V550 Photo

Epson Perfection V550 Photo

Ocena redakcji PCWorld.pl

Epson Perfection V550 Photo to skaner fotograficzny, który ma za zadanie poradzić sobie zarówno z bieżącymi zadaniami, jaki i pozwolić na archiwizację zniszczonych, starych zdjęć, slajdów czy kliszy.

Epson Perfection V550 Photo - budowa i możliwości

Epson Perfection V550 Photo to skaner fotograficzny, który sprawdzi się zarówno w biurze, jak i firmie. Wbudowany moduł do skanowania materiałów transparentnych potrafi skanować jednocześnie dwie klisze 35 mm (12 klatek) lub cztery slajdy osadzone 35 mm, obsługuje także średni format. Dodatkowo aplikacja ArcSoft Scan 'n' Stitch Deluxe umożliwia skanowanie stron o rozmiarach aż do A2, takich jak duże zdjęcia, artykuły prasowe, plakaty itd. Dzięki zastosowaniu przetwornika Epson Matrix CCD i rozdzielczości optycznej sięgającej 6400 dpi, powinien zapewnić wierne odwzorowanie każdego detalu. Zastosowano rozwiązania mające na celu maksymalne skrócenie czasu rozgrzewania i znaczne zmniejszenie zużycia prądu, dzięki temu skaner Epson jest nie tylko ekonomicznym, ale również przyjaznym rozwiązaniem dla środowiska.

Epson Perfection V550 Photo - cechy i funkcje

Epson Perfection V550 Photo został wyposażony w szereg technologii, mających na celu usprawnienie i ułatwienie pracy. Jedną z nich jest Digital ICE, która umożliwia cyfrowe naprawianie uszkodzonych klisz bez...

Epson Perfection V550 Photo - pełna recenzja »

Zalety:

 • obsługa materiałów różnych wielkości
 • rozdzielczość optyczna 6400 dpi
 • praktyczne technologie
 • skanowanie do chmury
 • energooszczędność
 • 5 lat gwarancji

Wady:

 • wolne działanie przy większych rozdzielczościach

Media-Tech MT4090 SCANLINE

Media-Tech MT4090 SCANLINE

Ocena redakcji PCWorld.pl

Media-Tech MT4090 SCANLINE to ręczny skaner dokumentów A4. Jakie cechy przemawiają za jego zakupem?

Media-Tech MT4090 SCANLINE - budowa i możliwości

Media-Tech MT4090 SCANLINE to skaner ręczny o kompaktowych wymiarach: 255x30x30 mm i lekkiej wadze: 156g. Wraz z nim otrzymujemy pokrowiec ochronny na urządzenie, dzięki czemu można bezpiecznie zabierać go ze sobą. Przeznaczony jest przede wszystkim do skanowania dokumentów, ale sprawdzi się również do skanowania obrazów - maksymalna rozdzielczość wynosi 900 dpi, maksymalna szerokość skanowania to 216mm. Przy użyciu SCANLINE można skanować książki, czasopisma, notatki, rachunki, szkice, wizytówki. Sprawne i dokładne skanowanie możliwe jest dzięki systemowi prowadzącemu z czterema rolkami, co gwarantuje równomierne rozłożenie nacisku na podłoże. Wbudowany port USB 2.0 umożliwia podłączenie do komputera czy tabletu, a jeśli używasz MT4090 SCANLINE w terenie, wówczas możesz używać kart pamięci microSD do 32GB.

Media-Tech MT4090 SCANLINE - cechy i funkcje

Media-Tech MT4090 SCANLINE zapewnia dwa tryby skanowania: JPEG/PDF. Dzięki temu idealnie nadaje się do sporządzania kopii umów, faktur, kolorowych zdjęć, itp. Zeskanowane obrazy można następnie...

Media-Tech MT4090 SCANLINE - pełna recenzja »

Zalety:

 • lekka, kompaktowa konstrukcja
 • zasilanie bateryjne
 • rozdzielczość 900dpi
 • oprogramowanie OCR
 • obsługa kart pamięci