Najlepsze smartfony do gier 2011

Przedstawiamy najlepsze smartfony do gier, które będą nadawać się do uruchomienia wszystkich najnowszych tytułów. Są to idealne urządzenia dla osób, które lubią grać, ale nie chcą zaopatrywać się w dodatkową konsolę do gier. Zobacz nasz ranking!

Smartfony obecnie pełnią nie tylko rolę telefonów, ale też przeglądarek internetowych, centrów multimedialnych i konsol do gier. Wychodzące na nie tytuły charakteryzują się szczegółowością grafiki na poziomie gier dostępnych na Playstation Portable oraz Nintendo DS.

Zobacz nasze testy smartfonów!

Smartfon do gier korzysta z ekranu o przekątnej 4" (lub więcej). Dzięki tak dużemu ekranowi możliwe będzie nie tylko dostrzeżenie wszystkich efektów graficznych, ale też wygodne sterowanie za pomocą panelu dotykowego. Oprócz tego powinien być on wyposażony w dwurdzeniowy procesor, który pozwoli na płynne działanie wszystkich najnowszych tytułów. Miłym dodatkiem (acz nie koniecznym) będzie pojawienie się portu HDMI, który umożliwi na uruchomienie naszych gier na monitorze lub telewizorze.

Którego smartfona do gier warto wybrać? Dowiecie się tego z naszego rankingu - pod każdym zdjęciem znajduje się link do jego testu oraz specyfikacji.

HTC Titan

HTC Titan to obecnie jeden z największych smartfonów na rynku. Charakteryzuje się on ekranem o przekątnej 4,7" i rozmiarowo jest zbliżony do najmniejszych tabletów dostępnych na rynku. Oprócz tego HTC Titan wyposażony w jednordzeniowy procesor Qualcomm 8255T o taktowaniu 1,5GHz oraz 512MB RAM. Sprawdzamy, czy jest to tytan nie tylko w specyfikacji, ale też codziennym użytkowaniu.

Obudowa

HTC Titan to konstrukcja przypominające inne produkty tajwańskiego producenta wyposażone w system Windows Phone 7. Jego tylna klapka została wykonana z grubej warstwy mocnego plastiku. Co prawda nie mamy tu do czynienia z metalem lub gumowym pokryciem, jednak mimo to telefon sprawia wrażenie niezwykle mocnego. Zaletą testowanego przez nas smartfona jest jednoczęściowa pokrywa akumulatora, którą można bardzo łatwo zdjąć. Zakrywa ona nie tylko tył telefonu, ale też jego boki. Dzięki temu smartfon jest chroniony lepiej niż zwykle. Typowa tylna pokrywa może odpaść wskutek upadku telefonu, tutaj ta sytuacja nie będzie mieć miejsca.

Przód smartfona w całości pokryto wytrzymałym szkłem Gorilla Glass, które bardzo dobrze ochroni telefon m.in. przed porysowaniem. Jest to obecnie najlepszy materiał tego typu dostępny na rynku.

Ekran

HTC Titan został wyposażony w ekran LCD typu Super LCD o przekątnej 4,7" i rozdzielczości 480x800. Naszym zdaniem zastosowany tu ekran jest za duży i wygodne używanie go jest po prostu niemożliwe....

- pełna recenzja »

HTC Evo 3D

HTC Evo 3D jest jednym z flagowym smartfonów dostępnych na rynku. Kosztuje on aż 2500 zł, ale w zamian za to oferuje nam ekran o przekątnej 4,3", aparat fotograficzny z matrycą o rozdzielczości 5MP oraz autostereoskopowy ekran, który pozwoli nam uzyskać efekt 3D bez zakładania dodatkowych okularów. Zobaczmy, czy jest nie tylko nowoczesny, ale też wydajny i dobry jakościowo

Obudowa

HTC Evo 3D został wykonany z odpowiednią starannością. Szczególnie spodobała się nam tylna klapka urządzenia, która została wykonana z plastiku pokrytego warstwą gumy. Dzięki temu telefon pewnie leży w dłoni i nie będzie w stanie się z niej łatwo wyślizgnąć. Nie bez znaczenia jest również fakt, że wspomniana klapka jest dobrze spasowana z telefonem, ale mimo to zdejmuje się ją bajecznie łatwo. Z całą pewnością doceni to użytkownik aktywnie używający telefonu, który "żongluje" kartami SIM oraz bateriami. Nie mamy również zastrzeżeń do przedniej części obudowy. Ramka ekranu została wykonana z mocnego plastiku i sprawia wrażenie wytrzymałej. Nie trzeszczy, nie da się jej ugiąć.

Kilknij tutaj, by zapoznać się z pełną specyfikacją.

Ekran

HTC zdecydował się na zastosowanie w EVO 3D ekranu Super LCD o przekątnej 4,3" i rozdzielczości 540x960 (qHD). Jest to panel pojemnościowy, dzięki czemu powinien cechować się odpowiednią czułością, tak jak przystało na tej klasy urządzenie.

Ekran HTC Evo 3D cechuje się...

- pełna recenzja »

Samsung Galaxy S2

Samsung Galaxy S2 jest powszechnie uważany za najlepszy smartfon na rynku. Został on wyposażony w dwurdzeniowy procesor o zegarze 1,2GHz, 1GB pamięci RAM oraz rewelacyjny ekran Super AMOLED Plus. Zobaczmy, czy to wystarczy, by ogłosić dzieło Samsunga najlepszym urządzeniem w swojej kategorii i czy warto na nie wydać ponad 1500 zł.

Obudowa

Samsung Galaxy S2 pod tym względem prezentuje się naprawdę świetnie. Co prawda producent nie zdecydował się na zastosowanie tu gumowego pokrycia, jednak mamy tu do czynienia z klapką wykonaną z bardzo dobrej jakości plastiku, która została pokryta gęstym wzorkiem. Plusem takiego rozwiązania jest bardzo małe prawdopodobieństwo wyślizgnięcia się telefonu z ręki oraz brak możliwości zarysowania telefonu. Musimy przyznać, że takie rozwiązanie góruje nad pokryciem gumą estetyką wykonania, gdyż bardzo ciężko go pobrudzić.

Nie mamy zastrzeżeń do przodu smartfona, gdyż znajduje się tam materiał Gorilla Glass, który bardzo dobrze ochroni telefon m.in. przed porysowaniem. Jest to obecnie najlepszy materiał tego typu i nie mamy do czego się tu przyczepić.

Kilknij tutaj, by zapoznać się z pełną specyfikacją.

Ekran

Samsung Galaxy S2 został wyposażony w ekran Super AMOLED Plus, który można uznać za najlepszą tego konstrukcję na rynku. Charakteryzuje się on bardzo niskim zużyciem energii, zwłaszcza podczas wyświetlania...

- pełna recenzja »

Sony Ericsson Xperia Play

Sony Ericsson Xperia Play to telefon naprawdę wyjątkowy. Łączy on funkcjonalność smartfona i przenośnej konsoli do gier. Wszystko za sprawą wysuwanej klawiatury, na której nie znajdziemy tradycyjnej klawiatury QWERTY, lecz krzyżak i kilka przycisków, które już na pierwszy rzut oka przypominają nam pada pochodzącego od konsoli Sony Playstation 3.

Obudowa

Sony Ericsson Xperia Play to smartfon bardzo masywny, który jednak uważamy za delikatny. Co prawda na przedniej części telefonu producent zdecydował się na zastosowanie materiału Gorilla Glass, który znacznie zmniejsza możliwości porysowania wyświetlacza, jednak pozostała część telefonu została zrobiona z białego plastiku i srebrnych przycisków, które łatwo będzie ubrudzić lub trwale zniszczyć. Żałujemy, że Sony Ericsson nie zdecydowało się na użycie tutaj szorowanego aluminium.

Kilknij tutaj, by zapoznać się z pełną specyfikacją.

Zazwyczaj nie wspominamy o przyciskach w telefonie, jednak tym razem zrobimy wyjątek. Na przedniej części telefonu znajdziemy standardowe przyciski: Wróć, Home, Menu oraz Szukaj. Z tyłu znajdują się dwa przyciski zmiany głośności oraz dwa przyciski L oraz R. Po wysunięciu klawiatury zobaczymy za to krzyżak, cztery przyciski funkcyjne oraz przyciski Menu, Start i Select.

Ekran

Sony Ericsson Xperia Play został wyposażony w wyświetlacz o przekątnej 4" i rozdzielczości 480x854. Mamy do...

- pełna recenzja »

LG Swift Black - recenzja

LG Swift Black to kolejny smartfon należący do rodziny Swift. Został on wyposażony w niezwykle jasny ekran NOVA o przekątnej 4", dzięki czemu powinien idealnie nadawać się między innymi do przeglądania internetu, grania oraz innych codziennych czynności. Kosztuje przy tym około 1000 zł, przez co nie możemy go nazwać drogim smartfonem. Sprawdźmy, czy mimo swojej niskiej ceny będziemy mogli go nazwać wartościowym.

Obudowa

LG Swift Black nie zachwycił nas swoją obudową, zwłaszcza jej tylną częścią. Została ona wykonana z czarnego, matowego plastiku, który prezentuje się bardzo ładnie i wygodnie leży w ręce. Mimo wszystko uważamy, że lepszy byłby tu plastik pokryty warstwą gumą, taki sam jaki znajdziemy w telefonie LG Swift 3D.

Przednia część testowanego smartfona prezentuje się bardzo dobrze. Producent zdecydował się na zastosowanie tu bardzo wytrzymałego tworzywa Gorilla Glass, które uchroni nasz telefon między innymi przed porysowaniem przez klucze.

Kilknij tutaj, by zapoznać się z pełną specyfikacją.

Ekran

LG Swift Black to pierwszy smartfon wyposażony w nowoczesny wyświetlacza typu NOVA, który ma być bezpośrednim konkurentem stosowanych przez Samsunga Super AMOLED oraz Super AMOLED Plus. Jest on lepszy od Samsunga, jeśli chodzi o jasność, jednak wypada gorzej pod względem oszczędności energii oraz odwzorowania kolorów.

Ekran użyty do produkcji Sony Ericsson LG Swift Black może wyświetlić aż 16 milionów barw, co docenią przede...

- pełna recenzja »

LG Swift 3D

LG Swift 3D jest obecnie najpopularniejszym smartfonem 3D dostępnym na polskim rynku. Wszystko to dzięki cenie, która na wolnym rynku wynosi 1400 zł oraz solidnym komponentom, na które składają się ekran o przekątnej 4,3", aparat z matrycą o rozdzielczości 5MP oraz autostereoskopowy ekran dający możliwość uzyskania efektu 3D bez zakładania dodatkowych okularów.

Specyfikacja

Kilknij tutaj, by zapoznać się z pełną specyfikacją.

LG Swift 3D

Obudowa

LG Swift 3D pod tym względem wypada bardzo dobrze. Nie mamy żadnych zastrzeżeń do ekranu pokrytego wytrzymałem tworzywem Gorilla Glass oraz odpowiednio spasowanej obudowy. Oprócz tego producent zdecydował się na pokrycie tylnej obudowy LG Swift 3D warstwą gumy. Zabieg ten sprawił, że telefon pewnie leży w dłoni i nie będzie w stanie się z niej wyślizgnąć tak łatwo jak w przypadku telefonu wyposażonego w gładką, plastikową obudowę. Wspomniana gumowa klapka charakteryzuje się tym, iż bardzo łatwo się ją zdejmuje, na co na pewno zwrócą uwagę osoby często zmieniające baterię lub kartę SIM.

LG Swift 3D

Ekran

LG zastosowało w swoim Swift 3D wyświetlacz Super LCD o przekątnej 4,3" i rozdzielczości 480x800. Mamy do czynienia z panelem pojemnościowym, dzięki czemu jego obsługa powinna być bardzo wygodna. Jego duży rozmiar musimy jednak uznać za wadę. Co prawda nadaje się on do bardzo wygodnego przeglądania internetu czy grania,...

- pełna recenzja »