Najlepsze tanie drony 2019

Nie chcesz wydawać tysięcy złotych na pierwszego drona? Sprawdź najtańsze propozycje, które nie zrujnują Twojego portfela.

Kupno zabawkowego drona dla większości użytkowników jest dobrym początkiem na zaczęcie przygodny z modelami latającymi. To również dobry pomysł na prezent dla kogoś bliskiego. Jest jeden warunek. Musisz pamiętać, że nawet najtańszy "zabawkowy" dron podlega zapisom Prawa Lotniczego z dnia 3 lipca 2002 roku i musisz się do nich stosować podczas wykonywania wszelkich lotów. Więcej informacji znajdziesz w naszym rankingu najlepszych dronów 2019.

Najlepsze tanie drony 2019

Źródło: techadvisor

W porównaniu z najlepszymi dronami tanie quadrocoptery nie mają wielu podstawowych funkcjonalności, jak np. automatyczne utrzymywanie wysokości. Urządzenia te nie są w stanie latać automatycznie oraz nie posiadają systemów pozycjonowania opartych na modułach GPS oraz INS. Większość z nich oferuje jedynie żyroskop na pokładzie. Wszystko to oznacza, że najtańszymi dronami lata się o wiele trudniej, niż droższymi konstrukcjami. To właśnie dlatego wiele osób poleca rozpoczęcie przygody właśnie od lotów najtańszymi konstrukcjami które kosztują sporo poniżej 1000 zł. Jeżeli nauczysz się latać na prostej i prymitywnej konstrukcji nie będziesz miał problemów z obsługą bardziej zaawansowanych dronów, których pilotaż jest dużo bardziej przewidywalny.

Jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę z dronami prawdopodobnie uda Ci się uszkodzić Twojego quadrocoptera podczas lotów testowych. Wypadek tanim dronem będzie zdecydowanie mniej bolesny niż uszkodzenia np. DJI Mavic 2 Pro, który kosztuje powyżej 6000 zł.

Tanie drony są świetne do zabawy, ale musisz pamiętać o ich ograniczeniach. Czas lotu będzie ograniczony do kilku minut, dlatego warto dokupić kilka dodatkowych baterii. Nie powinieneś również liczyć na wysokiej jakości zdjęcia i filmy.

Dobrym pomysłem jest zakup kilku dodatkowych par śmigieł, które nie są drogie, a mogą Ci się przydać w najmniej spodziewanym momencie. Nie zapominaj jednak, że quadrocoptery korzystają z dwóch rodzajów śmigieł, które różnią się geometrią.

Przy zakupie taniego drona powinieneś wcześniej sprawdzić, czy dostępne są do niego części zamienne. Tak, jak już wyżej wspomnieliśmy istnieje duże prawdopodobieństwo, że uszkodzisz swojego pierwszego quadrocoptera, dlatego warto wybrać model, do którego bez problemu dokupisz części zamienne.

Cheerson CX-10

CX-10 to jeden z najtańszych i najmniejszych quadrocopterów w naszym zestawieniu.

Cheerson CX-10 jest dostępny na rynku już od dawna, ale to jeden z najlepszych tanich dronów, jakie możesz zakupić. Jedyny problem to dostępność. Ostatnimi czasy coraz trudniej znaleźć go w sklepach. To malutki quadrocopter, który jest naprawdę przyjemny w pilotażu zarówno dla najbardziej początkujących użytkowników, jak i dla osób, które latały wcześniej dużo droższymi konstrukcjami.

Cheerson CX-10

Źródło: techadvisor

Przyjemność w pilotażu nie oznacza, że łatwo latać Cheerson CX-10. Zdecydowanie nie, ponieważ nie posiada on funkcji auto-hover, która pozwalałaby zawisnąć mu w miejscu. Co ciekawe dron potrafi wystartować poprzez wyrzucenie z ręki, przez co będziesz mógł zaimponować znajomym. Zwrócą oni także z pewnością uwagę na bardzo niewielkie rozmiary CX-10. Drona naładujesz za pomocą przewodu na USB, przez co możesz podłączyć go do ładowarki do smartfona lub laptopa.

Cheerson CX-10 - pełna recenzja »

Ryze Trello

Ryze Trello to tani dron, który skonstruowany został z pomocą firmy DJI.

Ryze Trello został zbudowany w oparciu o technologię chińskiego giganta na rynku dronów - DJI. Jest o wiele bardziej "inteligentny" od pozostałych zabawkowych quadrocopterów. Co ważne na pokładzie Trello zastosowano podstawowe systemy bezpieczeństwa, dzięki którym dron nie spadnie na ziemie zaraz po utracie łączności z kontrolerem.

Ryze Trello

Źródło: techadvisor

Producent zdecydował się na umieszczenie podstawowej kamery 720p, która nie zapewni Ci zdjęć i filmów najwyższej jakości, ale dla zabawy i rekreacji powinna wystarczyć. Na dodatek możesz wykorzystywać wiele dodatkowych funkcji, które zaszyto w aplikacji na smartfona.

Jeżeli nie lubisz latać quadrocopterem sterując nim jedynie przy użyciu smartfona, (co ogranicza również zasięg) możesz skorzystać z kompatybilnych kontrolerów takich, jak np. GameSir T1d, który bez problemy współpracuje z Ryze Trello.

Ryze Trello - pełna recenzja »

Revell Proto Quad XS

Jeżeli chcesz kupić najmniejszego drona Revell Proto Quad XS będzie odpowiednim wyborem.

Revell Proto Quad XS, jak sama nazwa wskazuje jest bardzo mały. To miniaturowy quadrocopter, który ma średnicę zaledwie 28 mm.

Revell Proto Quad XS

Źródło: techadvisor

Nigdy nie widzieliśmy mniejszego drona, który kosztował by tak niewiele. Co ciekawe Proto Quad XS może być przechowywany w dedykowanym kontrolerze, który jest gigantyczny w porównaniu do samego quadrocoptera. W środku umieszczono sześcioosiowy żyroskop, a Proto Quad XS oferuje trzy poziomy prędkości. To przydatne opcja. W pomieszczeniach możemy ograniczyć prędkość maksymalną drona, aby ograniczyć możliwość kolizji.

Revell Proto Quad XS - pełna recenzja »

Hubsan

Hubsan to popularna marka w niższym segmencie cenowym. X4 to dobry wybór na pierwszego drona.

Hubsan X4 H107C oferowany jest również w wersji FPV (First Person View), ale jest ona znacznie droższa. To właśnie dlatego do naszego rankingu wybraliśmy podstawowy model H107C, który jest znacznie tańszy.

Hubsan X4 H107C

Źródło: techadvisor

Urządzenie dostarczane jest w zestawie z kamerą, ale nie ma możliwości poglądu obrazu na żywo, co może być wadą dla niektórych użytkowników. W tej cenie musimy jednak zaakceptować takie kompromisy. Jakość wideo jest zresztą bardzo słaba, ale X4 to świetny dron. Nie bez znaczenia jest szeroka dostępność akcesoriów i części zamiennych. Zdecydowanie warto zastanowić się nad X4 H107C.

Hubsan - pełna recenzja »

Parrot Mambo

Parrot może być znany wielu użytkownikom jako producent zestawów głośnomówiących, ale posiada również w swojej ofercie drony.

Dron Mambodostępny jest w różnych konfiguracjach. My wybraliśmy model z obsługą FPV, który jest droższy oraz nieco trudniejszy do znalezienia w sklepach.

Parrot Mambo

Źródło: techadvisor

Jeżeli nie jesteś zainteresowany zabawą w loty z użyciem aparatury FPV możesz wybrać tańszy model sprzedawany bez gogli.

W zestawie z Parrot Mambo dostaniesz ciekawy kontroler, który jest naprawdę łatwy i przyjemny w użytkowaniu.

Czas lotu jest krótki. Wynosi on jedynie do ośmiu minut. Dodatkowe akumulatory kosztują niecałe 100 zł za sztukę. Bez problemu dokupisz również zapasowe śmigła i inne części zamienne.

Jeżeli jesteś zdecydowany na Parrot'a Mambo pamiętaj, że aparat może co prawda nagrywać filmy, ale z pewnością będziesz rozczarowany ich jakością.

- pełna recenzja »

Hubsan X4 FPV

Hubsan X4 w wersji FPV jest droższy od standardowej konfiguracji, ale jednocześnie tańszy od innych konkurentów z obsługą FPV.

Podobnie, jak Parrot Mambo również Hubsan X4 FPV nie jest dronem przeznaczonem do wykonywania wysokiej jakości zdjęć i wideo z powietrza. Został stworzony, aby umożliwić loty z perspektywy pierwszej osoby, w których sprawdza się nadzwyczaj dobrze. W zestawie dostaniesz kontroler z wbudowanym ekranem.

Hubsan X4 FPV

Źródło: techadvisor

Dużym plusem modelu X4 FPV jest cena. To jeden z najtańszych dronów tego typu. Dodatkowo proponujemy zainwestować w dodatkowe baterie, które pozwolą Ci dłużej cieszyć się lataniem.

Hubsan X4 to również świetny dron do nauki latania bez użycia dedykowanych gogli FPV. Zdecydowanie warto rozważyć jego zakup.

Hubsan X4 FPV - pełna recenzja »