Najlepsze tanie laptopy - luty 2012

Testujemy tanie laptopy w cenie do 2500 zł, które są świetną alternatywą dla droższych konstrukcji. Aktualne zestawienie tanich laptopów obejmuje modele do pracy, multimediów a nawet gier. Oczywiście nie zastąpią one rasowych konstrukcji dla graczy, ale będziecie mile zdziwieni ich możliwościami.

Przetestowaliśmy kilkanaście nowych modeli tanich laptopów. Każdy z producentów przysłał do nas swoje najlepsze laptopy w cenie do 2500 zł. Okazuje się, że można na nich uruchamiać nie tylko podstawowe aplikacje, ale też multimedia, a nawet gry. Niektóre z nich pod względem jakości wykonania i wyposażenia w niczym nie ustępują znacznie droższym modelom. W naszym rankingu tanich modeli znajdziesz zarówno konstrukcje długo działające na baterii, które sprawdzą się na wyjazdach jak i duże laptopy, które możesz kupić w zastępstw stacjonarnego komputera.

Zapraszamy do obejrzenia naszego rankingu. Pod zdjęciem każdego urządzenia znajduje się odnośnik do pełnej recenzji laptopa.

HP Pavilion DV6-6b15ew

HP Pavilion DV6-6b15ew to uniwersalny laptop do pracy i zabawy z ekranem o przekątnej 15,6 cali. Wykorzystuje czterordzeniowy procesor AMD i hybrydową kartę graficzną AMD Radeon HD 6755G2 Sprawdzamy jak długo działa na baterii i czy jest odpowiednio szybki do tego abyśmy na nim uruchomili najnowsze gry.

Obudowa

HP Pavilion DV6-6b15ew wyposażony jest w stylową obudowa wykonaną z plastyku i aluminium. Na obudowie nie zostają odciski palców, nie powstają też mikroryski. To sztywna konstrukcja, która dobrze chroni podzespoły komputera. Pod względem stylistyki i jakości wykonania HP Pavilion dv6-6015e nie ustępuje znacznie droższym modelom a testowana konfiguracja kosztuje niecałe 2500 zł. HP Pavilion dv6-6015e to średniej wielkości laptop (352x247x35 mm - szer./gł./gr.), który waży 2,54 kg.

Klawiatura i touchpad

HP Pavilion DV6-6b15ew wyposażony jest w pełnowymiarową klawiaturę o wymiarach 35x10,5 cm (dł. x szer.). To wyspowa konstrukcja, z niewielkimi i szeroko rozstawionymi klawiszami. Touchpad o wymiarach 9,5x5,5 cm (dł. x szer.) wyposażony jest w...

- pełna recenzja »

Asus X53SV

Asus X53SV to uniwersalny laptop z szybkim procesorem Intel Core i5 2430M i zewnętrznym układem graficznym GeForce GT 540M. Dzięki technologii Nvidia Optimus potrafi się automatycznie przełączać pomiędzy zintegrowanym w procesorze układem graficznym a zewnętrzną kartą Nvidii.

Obudowa

Asus X53SV wyposażony jest w średniej wielkości obudowę 378x253x35 mm (szer./gł./gr.), która waży 2,638 kg. Laptop wygląda stylowo i jest praktyczny, bo nie są na nim widoczne odciski palców czy drobne ryski. Obudowa jest sztywna i dobrze spełnia swoje zadanie. Co prawda klapa chroniąca monitor przy mocniejszym dociśnięciu powoduje wypaczenie ekranu, ale w porównaniu do innych laptopów w tej cenie i tak jest bardzo dobrze.

Asus X53SV

Asus X53SV

Asus X53SV

Asus X53SV

Asus X53SV

Asus X53SV

Test laptopa HP Pavilion DV6-6b15ew

Klawiatura

Asus X53SV wyposażony jest w pełnowymiarową klawiaturę typu chiclet (34x10 cm - dł./szer.) z osobną częścią numeryczną. Jest wygodna w użyciu i nie brudzi się tak jak standardowe konstrukcje. Tuż nad klawiaturą umieszczono jeden dodatkowy przycisk,...

- pełna recenzja »

Samsung NP300E5A-S03PL

Samsung NP300E5A to średniej wielkości laptop z ekranem o przekątnej 15,6 cali. Wykorzystuje szybki procesor Intela z rodziny Core i5 i zewnętrzną kartę graficzną NVIDII GeForce GT 520MX. Dzięki technologii NVIDII Optimus, potrafi automatycznie przełączać się pomiędzy zintegrowanym układem graficznym a zewnętrzną karta graficzną. Sprawdzamy jak długo działa na baterii i czy ma odpowiednio dużą wydajność, aby zastąpić domowy komputer do pracy i multimediów.

Obudowa

Samsung NP300E5A oferuje prostą, ale praktyczną obudowę wykonaną z plastyku, na której nie widać odcisków palców czy drobnych rys. Na szczególna uwagę zasługuje pokrywa laptopa, która wykonana jest z plastyku o charakterystycznej fakturze niewielkich rowków. Nie każdemu spodoba się takie wykończenie laptopa, bo wygląda trochę tandetnie, ale różne są gusta. Obudowa jest sztywna, nic w niej nie trzeszczy nawet przy mocniejszym dociśnięciu.

Najlepsze tanie laptopy 2011

Wyposażenie

Samsung NP300E5A nie jest wyposażony w interfejs USB 3.0. Szkoda, bo większość z obecnie sprzedawanych dysków zewnętrznych wykorzystuje USB 3.0. Dzięki temu są one dużo szybsze (interfejs USB 3.0 jest 10 krotnie szybszy od USB 2.0) od starszych modeli wykorzystujących USB 2.0. Na wyposażeniu Samsunga NP300E5A znajdziemy za to trzy gniazda USB 2.0, jedno HDMI, VGA, czytnik kart pamięci SD i dwa bezprzewodowe interfejsy: Bluetooth i Wi-Fi. Niestety gniazda umieszczone są bardzo blisko siebie co utrudnia ich jednoczesne wykorzystanie.

- pełna recenzja »

Lenovo Essential G570

Lenovo Essential G570 to świetnie wykonany laptop o uniwersalnych zastosowaniach. Testowana konfiguracja z procesorem Intela Core i5 2430M i układem graficznym AMD Radeon HD 6370M kosztuje poniżej 2500 zł.

Obudowa

Lenovo Essential G570 oferuje stylową, wykonana na wysoki połysk obudowę, która z pewnością pod względem jakości wykonania jak i wyglądu może bez problemów konkurować ze znacznie droższymi rozwiązaniami. Co prawda do jej obudowy wykorzystani tylko plastyk, a nie drogie aluminium czy też stop magnezu, ale i tak prezentuje się świetnie. Co istotne wszystkie elementy obudowy są dobrze do siebie spasowane, nic w niej nie trzeszczy nie ugina się gdy pracujemy na laptopie.

Lenovo Essential G570

Lenovo Essential G570

Lenovo Essential G570

Lenovo Essential G570

Błyszczące elementy obudowy silnie kontrastują z matowym wykończeniem obudowy klawiatury. Niestety elementy wykonane na wysoki połysk szybko pokrywają się bardzo widocznymi odciskami palców, łatwo też je porysować. Chcąc cieszyć się stylowym wyglądem laptopa, będziemy musieli na niego uważać, szczególnie gdy go będziemy przewozili, bo szybko na błyszczącym lakierze powstają ryski.

Lenovo Essential G570

Lenovo Essential G570

Lenovo Essential G570

Lenovo Essential G570

Lenovo Essential G570

Lenovo Essential G570

Klawiatura

Lenovo Essential G570 wyposażony jest w wygodną klawiaturę (33,5x10 cm - dł./szer.) z niewielkimi i szeroko rozstawionymi klawiszami i osobną częścią numeryczną.

...

- pełna recenzja »

Asus K73TA

Asus K73TA to laptop do pracy w domu niż na zewnątrz, bo wyposażony jest w 17,3 calową matrycę, i waży ponad 3 kg. Ekran pracuje w rozdzielczości 1600x900 pikseli, a za wydajność odpowiedzialny jest czterordzeniowy procesor AMD. Co istotne to jeden z nielicznych laptopów, który ma możliwość zamontowania dodatkowego twardego dysku.

Obudowa

Asus K73TA razem z akumulatorem o pojemności 5200 mAh waży 3,06 kg, czyli o około pół kilograma więcej od przeciętnego laptopa z ekranem o przekątnej 15,6 cala. Obudowa w całości wykonana jest z matowego plastyku w charakterystyczny wzór jodełki. Na obudowie nie są widoczne mikroryski, niestety zostają tłuste odciski palców, nie dotyczy to wnętrza obudowy, która w przeciwieństwie do klapy ma chropowata a nie gładką fakturę. Klapa chroniąca ekran jest dosyć sztywna, dopiero jej mocniejsze dociśnięcie powoduje wypaczenie matrycy.

Wyposażenie

Asus K73TA wyposażony jest w duży ekran o przekątnej 17,3 cali ,który pracuje w naturalnej rozdzielczości 1600x900 pikseli. To takie pośrednie rozwiązanie pomiędzy standardowymi matrycami pracującymi w rozdzielczości 1366x768 pikseli a FullHD. Jakość generowanego obrazu, niestety jest przeciętna, szczególnie uciążliwe są wąskie kąty widzenia, które przeszkadzają gdy oglądamy film w większym gronie.

Test laptopa Asus X53SV

Na...

- pełna recenzja »

Acer Aspire 5560G

Acer Aspire 5560G wykorzystuje czterordzeniowy procesor AMD A8-3500M i tandem kart graficznych AMD Radeon HD 6740G2. Sprawdzamy, jakie możliwości daje technologia DualGraphics i nowy procesor od AMD.

Obudowa

Acer Aspire 5560G to starannie wykonany laptop, gdy na nim pracujemy nic w nim nie trzyszczy nie ugina się. Obudowa wykonana z plastyku o chropowatej fakturze jest prosta i stylowa. To praktyczna konstrukcja, bo nie zostają na niej odciski palców, nie są też widoczne mniejsze ryski.

Klapa chroniąca ekran nie jest zbyt sztywna, jej mocniejsze dociśnięcie powoduje wypaczanie ekranu. Na spodzie laptopa zamontowano cztery duże gumowe stopki i jedną duża klapkę, pod którą znajdziemy twardy dysk i pamięci RAM. Acer Aspire 5560G z baterią waży niespełna 2 kg, czyli tyle co większość laptopów z ekranem o przekątnej 15,6 cali.

Wyposażenie

Acer Aspire 5560G ma trzy gniazda USB 2.0, i niestety żadnego USB 3.0. Szkoda, bo coraz więcej nośników zewnętrznych wykorzystuje interfejs USB 3.0. Dzięki niemu są kilkukrotnie szybsze od starszych modeli wykorzystujących USB 2.0.

Z lewej strony obudowy, oprócz dwóch gniazd USB 2.0 znajdziemy jeszcze gniazda: HDMI do łączenia laptopa z telewizorem i VGA, które przyda się gdy będziemy chcieli podłączyć zewnętrzny...

- pełna recenzja »

Lenovo IdeaPad Z570

Lenovo IdeaPad Z570 to świetna seria laptopów. Testujemy jedną z tańszych konfiguracji opartych na procesorze Intela Core i5 i zewnętrznym układzie graficznym NVIDII GeForce GT520M. Sprawdzamy jak długo działa na baterii i czy uruchomimy na nim nowe gry.

Obudowa

Lenovo IdeaPad Z570 prezentuje się stylowo i nowocześnie. Obudowa wykonana jest z dobrej jakości plastyku, a świetnie zaprojektowane wnętrze laptopa powoduje, że wygląda on na znacznie droższego. Lenovo IdeaPad Z570 jednak nieco traci przy dłuższym kontakcie, a szkoda bo to jeden z ładniejszych laptopów w tej cenie.

Konstrukcja obudowy nie jest zbyt sztywna, szczególnie klapa chroniąca ekran jest dosyć podatna na odkształcenia, które powodują wypaczenia ekranu. Radzimy nie przestawiać laptopa chwytając za róg otwartej klapy, bo może to prowadzić do pęknięcia matrycy. Zauważyliśmy też niezbyt dokładne spasowanie materiałów na krawędziach obudowy, przez co tworzy się denerwujący "zadzior", który może z biegiem czasu doprowadzić do "rozwarstwienia" się obudowy.

Dodatkowe przyciski

Lenovo IdeaPad Z570 ma świetnie zaprojektowane dodatkowe przyciski, które...

- pełna recenzja »