Najlepsze telefony Dual SIM 2011

Przedstawiamy najlepsze telefony Dual SIM. Pokazujemy, który z nich warto wybrać, a którego najlepiej się wystrzegać. Poniżej nasz ranking.

Motorola EX115

Motorola EX115

Ocena redakcji PCWorld.pl

Motorola EX115 jest to jeden z nielicznych telefonów Dual Sim w ofercie Motoroli. Jest to urządzenie niewyposażone w ekran dotykowy, mające za to klawiaturę QWERTY, która bardzo przyda się nam podczas pisania SMSów. Oprócz tego charakteryzuje się ono biznesowym designem oraz stosunkowo niską ceną, która wynosi 350 zł, teoretycznie powinno więc zaskarbić sobie serca wielu użytkowników. Jak jest w praktyce, dowiemy się po jego krótkim teście.

Budowa

Motorola EX115 na pierwszy rzut oka prezentuje się bardzo solidnie. Mamy tu do czynienia ze sprzętem naprawdę dobrze wykonanym. Obudowa tego urządzenia jest bardzo dobrze spasowana i odpowiednio twarda. Każda jej część jest stabilna, dzięki czemu telefon Motoroli powinien dobrze spisywać się przez kilkuletni okres eksploatacji. Spore i dobrze wyczuwalne pod palcem klawisze również są odpowiednio osadzone w telefonie, dzięki czemu używanie go, zwłaszcza podczas pisania SMSów, powinno być bardzo wygodne.

Motorola EX115 - przód i tył telefonu

Motorola EX115 została wyposażona w ekran o rozdzielczości 320x240 i przekątnej 2,3". Patrząc na charakter tego telefonu uważamy, że jest to wynik całkiem dobry. Takie same parametry znajdziemy w przypadku Nokii E72, która jest najbardziej pożądanym w kategorii telefonów tradycyjnych z klawiaturą QWERTY.

Możliwości

Motorola EX115 obsługuje łączność przez BlueTooth w wersji 2.1, co będzie wystarczające dla większości użytkowników. Szkoda jednak, że producent nie pokusił się o zastosowanie modułu WiFi, który bardzo podniósłby atrakcyjność urządzenia. Dzięki fizycznej klawiaturze bardzo dobrze sprawdzałoby się ono chociażby podczas sprawdzania poczty lub wiadomości na portalach społecznościowych.

Multimedia

W telefonie tym nie mogło zabraknąć również funkcji multimedialnych. Znajdziemy tu też aparat o rozdzielczości matrycy 3MPx z możliwością nagrywania video.

Niestety zabrakło tu przedniej kamery, a więc też możliwości przeprowadzania wideorozmów.

O wiele lepiej Motorola prezentuje się, jeżeli chodzi o muzykę. Odtwarza ona pliki MP3, które możemy zapisać na karcie microSD o pojemności do 32GB. Jeśli nie mamy własnej kolekcji plików audio, możemy posłuchać też wbudowanego radia. Nie mamy za to zastrzeżeń do radia i odtwarzacza MP3 - dźwięk jest odpowiednio czysty, zaś obsługa aplikacji bardzo prosta. Co prawda telefon nie zadowoli osób, które wymagają funkcjonalności i jakości iPoda, jednak z chęcią będzie go używać większość użytkowników. Bardzo dobrze wypada też radio, do którego obsługi nie są wymagane specjalne słuchawki. Jest to duża zaleta, którą doceni każdy miłośnik słuchowisk. Motorola EX115 nie wypada najlepiej jeśli chodzi o aparat. Musimy przyznać, że zdjęcia wykonane wbudowanym aparatem są po prostu tragiczne, czego mogliśmy się spodziewać po telefonie wyglądającym na biznesowy.

Internet

Gdy jednak chcemy skorzystać z bardziej skomplikowanych czynności, telefon zaczyna nas rozczarowywać. Najbardziej przeszkadzają nam zbyt małe możliwości oprogramowania, zwłaszcza przeglądarki internetowej. Z całą pewnością nie została ona stworzona z myślą o wygodnym przeglądaniu stron - o wiele lepiej wypadają tu nawet najprostsze telefony Nokii.

Dual Sim

Motorola EX115 podczas dzwonienia i wysyłania SMSów spisuje się bardzo dobrze. Mamy możliwość łatwego wybrania, z której karty SIM chcemy korzystać, nie możemy również narzekać na zasięg telefonu.

Czas pracy na baterii

Telefon Motoroli nie może pochwalić się również dobrą baterią. Co prawda podczas typowego użytkowania (kilkadziesiąt minut rozmowy dziennie) telefon wytrzyma 3-5 dni, jednak podczas korzystania z radia bateria wyczerpuje się bardzo szybko i może skończyć się nawet po jednym dniu.

Wnioski

Motorola EX115 budzi w nas bardzo ciepłe uczucia. Z całą pewnością polubią go osoby, które wymagają możliwości dzwonienia, wysyłania SMSów oraz fizycznej klawiatury QWERTY, a wbudowane Radio będzie dla nich miłym dodatkiem.

Pełna recenzja »

myPhone 9005TV Barry

myPhone 9005TV Barry

Ocena redakcji PCWorld.pl

myPhone 9005TV jest to stworzony przez polską firmę smartfon, stylizowany na telefon biznesowy. Został on wyposażony w pełną klawiaturę QWERTY, obsługę dwóch kart SIM oraz popularny w przypadku urządzeń myPhone’a odbiornik telewizyjny. Możemy uznać, że urządzenie te mogłoby spodobać się nie tylko użytkownikom biznesowym, ale też osobom oczekującym jak największej liczby dodatków multimedialnych.

Budowa

myPhone 9005TV ma bardzo ładną i odpowiednio spasowaną obudowę. Jej przednia część została standardowo wykonana z plastiku, zaś tylna jest dodatkowo pokryta cienką warstwą gumy, która wpływa dobrze na wytrzymałość oraz estetykę urządzenia. Zdziwiło nas zastosowanie trackballa, jako urządzenia sterującego.

Ekran zastosowany w myPhone 9005TV charakteryzuje się przekątną równą 2 cale oraz rozdzielczością 176x144. Jest on w stanie wyświetlić jedynie 64 tysiące kolorów, co jest wynikiem słabym i mówi nam, że obraz wyświetlany przez ten telefon nie będzie wyglądał najlepiej.

myPhone 9005TV ma całkiem bogate funkcje multimedialne. Producent urządzenia zdecydował się na zastosowanie kamery i oraz odbiornika telewizyjnego. myPhone został również wyposażony w gniazdo kart microSD. Jedyna funkcjonalność, której naszym zdaniem zabrakło to standardowe gniazdo słuchawkowe typu miniJack.

Możliwości

myPhone 9005TV nie wypada najlepiej pod względem wygody obsługi urządzenia. Mamy tu do czynienia z prostym i czytelnym menu, jednak ze względu na zbyt małe przyciski oraz zastosowanie niedokładnego trackballa używanie tego telefonu będzie katorgą, zwłaszcza dla osób obdarzonych dużymi dłońmi.

Ze względu na kiepską przeglądarkę internetową, słaby ekran oraz niewygodną obsługę urządzenia musimy przyznać, że myPhone 9005TV nie sprawdzi się podczas przeglądania zasobów internetu. Jeśli często korzystacie z tej funkcjonalności, powinniście zrezygnować z kupna tego telefonu.

Pod względem funkcji multimedialnych telefon kuleje. Brak radia i gniazda słuchawkowego to naszym zdaniem karygodne niedopatrzenie. Z kolei zdjęcia i filmy wykonane aparatem są bardzo słabej jakości. Sytuacje ratuje tu tylko odbiornik TV, który jednak ma problemy z zasięgiem, a co za tym idzie, jakością obrazu. Nie pomaga tu też wysuwana antena, po rozłożeniu której obraz poprawia się nieznacznie, psując przy tym całkowicie estetykę telefonu.

Dual Sim

myPhone 9005TV wypada dobrze pod względem funkcji Dual Sim. Możemy łatwo wybrać preferowaną kartę SIM zarówno podczas wykonywania połączeń, jak również podczas wysyłania SMSów oraz korzystania z zasobów internetu. Pod tym względem telefon spełnia zatem minimalne wymagania, lecz żałujemy, że nie zastosowano tu takich funkcji jak powiadomienie o drugim połączeniu przychodzącym czy umieszczenie fizycznego przycisku natychmiastowej zmiany karty SIM.

myPhone 9005TV Barry - funkcje Dual Sim

Dwa przyciski wybierania TAK

Przycisk zmiany karty SIM NIE

Jeden spis tel. dla dwóch kart TAK

Wyniki testów

myPhone 9005TV dobrze wypadł w testach Możliwości, nie spisał się jednak w testach Jakości. W kategorii Opłacalności osiągnął jeden z najgorszych wyników i nie ma w tym nic dziwnego, gdyż mimo swojej dosyć wysokiej ceny, nie góruje on nad innymi konstrukcjami.

myPhone 9005TV - Czas uruchomienia telefonu

myPhone 9005TV - wyniki testów

myPhone 9005TV - wyniki testów

myPhone 9005TV - Wyniki testów

myPhone 9005TV - wyniki testów

myPhone 9005TV - wyniki testów

Czas pracy na baterii

myPhone 9005TV dostanie kilka ciepłych słów za działanie baterii. Na jednym ładowaniu może ona wytrzymać 4-5 dni, co jest bardzo dobrym wynikiem . Wszystko to przy prowadzeniu rozmów przez kilkadziesiąt minut dziennie.

Wnioski

myPhone 9005TV można określić jako telefon o ładnym i przemyślanym wyglądzie, który ma wiele wad. Do najważniejszych z nich należą bardzo uboga funkcjonalność multimedialna oraz niezwykle niska wygoda użytkowania. Co prawda pod względem czasu działania na baterii oraz działaniem funkcji Dual Sim, wypada on nieźle, jednak mimo to nie polecamy tego telefonu, jeżeli zamierzacie używać go do czegoś innego niż do dzwonienia i pisania SMSów.

Pełna recenzja »

Samsung GT-B5722

Samsung GT-B5722

Ocena redakcji PCWorld.pl

Samsung GT-B5722 to jeden z najpopularniejszych telefonów z serii Duos. Charakteryzuje się on możliwością włożenia dwóch kart SIM, dzięki czemu spodoba się osobom korzystającym z usług dwóch operatorów. Oprócz tego jest to typowy smartfon wyposażony w dotykowy ekran. Sprawdzimy, czy faktycznie może on zastąpić dwa telefony, tak jak reklamuje go Samsung.

Budowa

Samsung GT-B5722 przy pierwszych oględzinach przypomina telefony takie jak Samsung Avila czy Corby. Oznacza to, że mamy tutaj do czynienia z telefonem wykonanym poprawnie, ale nie bardzo dobrze. Samsung nie zdecydował się na zastosowanie tu wysokiej jakości materiałów, więc zamiast metalowej obudowy czy wyświetlacza pokrytego szkłem gorilla glass znajdziemy wszechobecny błyszczący plastik.

Obudowa telefonu wypada dobrze na tle innych telefonów Dual SIM. Co prawda nie jest ona najwyższej jakości, jednak prezentuje się lepiej od większości przetestowanych telefonów. Sądzimy, że po dłuższej eksploatacji nie zostanie poważnie naruszona, ale nie będzie się też prezentować tak estetycznie, jak na początku.

Samsung GT-B5722 został wyposażony w oporowy ekran dotykowy o przekątnej 2,8" i rozdzielczości 240x320. Jest w stanie wyświetlić on 256 tys. kolorów, jak większość tanich dotykowców Samsunga. Po analizie wszystkich tych danych widzimy, że telefon wypada nieźle na tle innych telefonów Dual SIM.

Samsung GT-B5722, jeśli chodzi o multimedia, został wyposażony jedynie w standard, czyli aparat cyfrowy z funkcją kamery wyposażony w matrycę o rozdzielczości 3.2MPx, odtwarzacz MP3 odczytujący pliki z karty microSD oraz wbudowane radio. Znalazło się również tu kilka gier, które jednak nie należą do najbardziej zajmujących produkcji.

Możliwości

Największą wadą telefonu Smartfon GT-B5722 jest jego ekran, który uzupełnia nie najlepszy interfejs. Przez niego użytkowanie telefonu jest bardzo niewygodne. Z powodu klatkowania animacji oraz długiego czasu reakcji na dotyk, kontakt z telefonem może zakończyć się irytacją. Dotyczy to zarówno dzwonienia, jak również pisania SMSów czy korzystania z internetu.

Samsung GT-B5722 został wyposażony w przeglądarkę internetową, która działa nieco opornie. Wyświetla strony poprawnie, lecz uruchomienie strony internetowej trwa na niej długie sekundy, co w dobie zabieganego i bardzo szybkiego stylu życia może zdenerwować naprawdę każdego. Mimo to na tle innych telefonów Dual SIM, konstrukcja Samsunga wypada całkiem nieźle.

Samsung GT-B5722 nie ma jednak samych wad. Jego zaletą jest czas pracy na baterii, który jest całkiem długi, przez co przy średnich użytkowaniu (kilkadziesiąt minut rozmów dziennie) pozwoli działać telefonowi przez około 5 dni. Jest to co najmniej wystarczający wynik, za który warto Samsunga pochwalić.

Na sam koniec pozostawiliśmy sobie opisanie funkcji Dual Sim, do której został stworzony ten telefon. Otóż tutaj Samsung GT-B5722 wypada bardzo dobrze. Zawsze mamy możliwość wyboru karty SIM,zarówno podczas wybierania połączenia, pisania SMSów, jak też łączenia się z internetem. Oprócz tego mile zaskoczyła nas funkcjonalność zawieszenia jednej rozmowy, by odebrać drugą. Kolejnym dodatkiem wpływającym dobrze na funkcjonalność Dual Sim jest fizyczny przycisk boczny, który w chwilę pozwala nam zmienić kartę SIM.

Wydajność

Samsung GT-B5722 nie zachwycił nas również, jeśli chodzi o odtwarzanie muzyki. Jej jakość jest dobra, jednak telefon nie został wyposażony w gniazdo minijack, co oznacza, że do odsłuchu niezbędne będą słuchawki Samsunga. Zdecydowanie wolimy stosowanie standardowych rozwiązań.

Kolejną wadą smartfona Samsung GT-B5722 jest jakość wykonywanych zdjęć oraz wideo, która jest niska. Charakteryzuje je bardzo słaba ostrość oraz duże rozmycie, mimo to wypada lepiej od innych Dual SIMów, które zostały wyposażone w aparaty 0,3MPx nie nadające się absolutnie do niczego.

Wnioski

Samsung GT-B5722 ma bardzo dobrze działające funkcje Dual Sim. One oraz bateria są pozytywnymi stronami tego telefonu. Jeśli przyzwyczailiśmy się do topowych smartfonów, nie polecamy Samsunga. Charakteryzuje się on bowiem dosyć niewygodnym ekranem, takim samym interfejsem oraz średnią jakością wykonania. Poszukując jednak taniego dotykowca jak najlepiej działającego z funkcjami Dual SIM, możemy pomyśleć o propozycji koreańskiego producenta.

Pełna recenzja »

1C Company 8825TV Vision

1C Company 8825TV Vision

Ocena redakcji PCWorld.pl

myPhone 8825TV jest bardzo ciekawą propozycją na rynku komórek. Jak większość telefonów sygnowanych logiem myPhone ma on możliwość działania z dwoma kartami SIM oraz odbiornik telewizyjny. Przy tym wszystkim jego klasyczny wygląd kojarzy się z dawnymi telefonami marki Nokia, może więc być dobrą propozycją dla osób szukających tradycyjnych konstrukcji wyposażonych w funkcjonalność Dual Sim.

Budowa

myPhone 8825TV ma obudowę wykonaną z mocnego plastiku oraz gumy. Całość jest bardzo dobrze spasowana, przez co możemy podejrzewać, że telefon zbyt łatwo nie ulegnie zniszczeniu.

myPhone 8825TV ma ekran o przekątnej 2,4" i rozdzielczości 220x176 pikseli. Jest on w stanie wyświetlić 262 tysiące kolorów, co jest w zupełności wystarczające w sprzęcie tej klasy.

myPhone 8825TV - specyfikacja techniczna

Możliwości

myPhone 8825TV, został wyposażony w aparat, radio i odtwarzacz mp3, którego funkcjonalność znacznie podnoszą gniazdo kart microSD oraz standardowe gniazdo miniJack, do którego podłączymy niemal każde słuchawki. Oprócz tego znalazł się tu też odbiornik telewizyjny, który choć w ofercie myPhone pojawia się bardzo często, to u innych producentów jest rzadkością.

myPhone 8825TV kuleje, jeżeli chodzi o łączność. Nie mamy tutaj 3G ani WiFi, producent zastosował jedynie Bluetooth. Mimo wszystko sądzimy, że tego telefonu nie będzie się zbyt często używać do korzystania z internetu, w końcu do tego służą dotykowe smartfony.

W testach

myPhone 8825TV bardzo dobrze spisuje się, jeśli chodzi o wygodę korzystania z urządzenia. Mamy tu do czynienia z bardzo dużymi klawiszami i prostym menu, które spodoba się zwłaszcza osobom, które wcześniej korzystały z telefonów Nokia. Widać tu wyraźną inspirację urządzeniami tego producenta, co myPhone’owi działa tylko na plus.

Internet

myPhone 8825TV wypada tu wyjątkowo słabo. Wszystko przez to, że zastosowana przeglądarka internetowa jest bardzo powolna i niewygodna, a zainstalowanie chociażby Opery Mini jest niemożliwe ze względu na brak wsparcia aplikacji Java. Sytuacji pogarsza fakt, iż telefon nie wspiera 3G ani WiFi.

Multimedia

Funkcje multimedialne w telefonie myPhone 8825TV są bardzo ubogie. Zdjęcia wykonane wbudowanym aparatem są niezwykle brzydkie. Lepiej prezentuje się odtwarzacz MP3, głównie dzięki możliwości podłączenia słuchawek z wejściem minijack. Kiepsko wypada za to funkcja odbiornika telewizyjnego, gdyż niemal niemożliwe jest uchwycenie sygnału dobrej jakości, nawet po rozłożeniu anteny.

Dual SIM

Nie możemy też narzekać na funkcjonalność DualSim w myPhone 8825TV. Istnieje możliwość wybierania pierwszej lub drugiej karty SIM przy każdej niezbędnej okazji, czyli przy rozpoczynaniu połączenia, wysyłania wiadomości oraz łączenia się z siecią internetową. Chcielibyśmy jeszcze znaleźć tu powiadomienie mówiące nam w trakcie połączenia, że druga osoba próbuje się do nas dodzwonić. Wówczas moglibyśmy w odpowiednim momencie zawiesić pierwszą rozmowę, by rozpocząć drugą.

Czas pracy na baterii

myPhone 8825TV zasługuje na pochwałę, jeśli mówimy o czasie pracy na baterii. Wg naszych obserwacji podczas typowego użytkowania jest on w stanie działać nawet przez 6-7 dni, co naszym zdaniem jest wynikiem wystarczającym podczas codziennej eksploatacji.

myPhone 8825TV - zobacz wyniki testów

Wnioski

myPhone 8825TV to telefon prosty, w którym na siłę umieszczono funkcjonalność odbiornika TV oraz aparat. Naszym zdaniem użytkownikom bardziej spodobałoby się obniżenie ceny niż włożenie kilku dodatków bardzo słabej jakości. Mimo wszystko polecamy myPhone 8825TV osobom, które nie potrzebują skomplikowanego smartfona i szukają prostego telefonu DualSim głównie do dzwonienia i wysyłania SMSów. Zwłaszcza, jeżeli wcześniej korzystały ze starszych modeli Nokii. Wówczas poczują się jak w domu.

Zobacz inne testy telefonów Dual Sim

Pełna recenzja »

myPhone 9025TV Moon

myPhone 9025TV Moon

Ocena redakcji PCWorld.pl

myPhone 9025TV jest jednym z topowych smartfonów wrocławskiej firmy myPhone. Kosztuje przy tym 349 zł, co jest ceną niespotykaną w kategorii najlepszych telefonów dowolnej marki. Urządzenie zostało wyposażony w klawiaturę QWERTY, metalową obudowę oraz rzadko spotykane funkcje, takie jak Dual Sim oraz możliwość odbierania TV, więc na pierwszy rzut oka prezentuje się co najmniej ciekawie.

Budowa

myPhone 9025TV został wykonany z niezwykłą dbałością, co możemy zauważyć już po kilku chwilach obcowania z urządzeniem. Materiały, z których została wykonana obudowa to szorowane aluminium oraz mocny plastik. Wszystko jest tu odpowiednio spasowane, więc nie powinniśmy się martwić o zbyt szybkie zużycie lub zniszczenie telefonu. Gdy dodamy do tego, że całość prezentuje się bardzo ładnie, momentami przypominając smartfony BlackBerry, widzimy, że polska firma wykonała kawał dobrej roboty.

Testowany dziś myPhone 9025TV został wyposażony w ekran o przekątnej 2,2 cala oraz rozdzielczości 320x240 pikseli. Jest on w stanie wyświetlić 262 tysiące kolorów, co może nam sugerować, że obraz widziany na smartfonie będzie całkiem ładny.

myPhone 9025TV prezentuje się całkiem ładnie, jeżeli chodzi o funkcje multimedialne. Oprócz standardowego wyposażenie, do których należą dwie kamery, radio i odtwarzacz mp3, znajdziemy tu też odbiornik telewizyjny, który jest rzadko stosowany przez innych producentów niż myPhone.

Telefon wrocławskiej firmy dobrze wypada pod względem standardów łączności. Co prawda myPhone 9025TV nie został on wyposażony w łączność 3G, jednak zamiast tego mamy tu Bluetooth i WiFi. Zwłaszcza ostatnia funkcjonalność przyda się nam podczas korzystania z internetu, głównie jeśli robimy to w miejscu, gdzie możemy znaleźć wiele punktów dostępowych, np. w dużym mieście.

Możliwości

myPhone 9025TV wypada całkiem nieźle pod względem obsługi urządzenia. Jest ona bardzo łatwa i intuicyjna. Zawdzięczamy to czytelnemu interfejsowi, bardzo dobrze wykonanym i odpowiednio ułożonym klawiszom oraz trackballowi, za pomocą którego poruszamy się po menu. Pozytywnie zaskoczył nas zwłaszcza ostatnio element. Pamiętamy, że był on już stosowany w smartfonie 9005TV, gdzie sterowanie nim było po prostu koszmarne.

Nie możemy również narzekać na internetowe możliwości telefonu. Co prawda pod tym względem nie dorównuje on urządzeniom wyposażonym w iOS oraz Android, lecz jak mimo to prezentuje się całkiem nieźle. Preinstalowaną przeglądarką jest bardzo dobra Opera Mini, która, głownie dzięki wygodnej klawiaturze, na myPhone 9025TV działa wyjątkowo dobrze.

Nie możemy też narzekać na funkcjonalność DualSim w myPhone 9025TV. Mamy tu możliwość wyboru odpowiedniej karty SIM przy każdej niezbędnej okazji, to jest przy nawiązywaniu połączenia, wysyłania wiadomości oraz łączeniu się z internetem. Brakuje nam tylko powiadamiania o drugim połączeniu przychodzącym podczas wykonywania pierwszego, dzięki czemu wiedzielibyśmy, w którym momencie mamy zawiesić trwającą rozmowę.

Kolejną mocną stroną telefonu myPhone 9025TV jest czas działania na baterii. Jeżeli korzystamy z telefonu w sposób typowy, czyli rozmawiając kilkadziesiąt minut dziennie, wytrzyma on nawet 4 dni. Jednak jeśli zdecydujemy się na długotrwałe korzystanie z WiFi, radia i telewizji, telefon będzie mógł rozładować się po jednym dniu.

myPhone 9025TV nie wypada najlepiej pod względem funkcji multimedialnych. Zdjęcia i filmy robione nim są średniej jakości, a odbiornik telewizyjny ma problemy z wyłapaniem sygnału, nawet po rozłożeniu ukrytej w telefonie anteny. Zaś możliwości radia i odtwarzacza mp3 ogranicza brak gniazda miniJack, do którego moglibyśmy podłączyć standardowe słuchawki.

Oceny

Telefon całkiem dobrze spisał się w testach Jakości i Możliwości. W testach opłacalności poszło mu gorzej, gdyż jest to jeden z najdroższych telefonów w rankingu.

Podsumowanie

myPhone 9025TV jest urządzeniem, które nas bardzo pozytywnie zaskoczyło. Bardzo dobrze wykonana obudowa, wygodna klawiatura, łączność WiFi, DualSim i odpowiedni czas działania na baterii i to wszystko za 349 zł. Żałujemy tylko, że nie ma tu łączności 3G, jednak mimo to jest to idealny telefon dla osób, które uwielbiają smartfony biznesowe, jednak niekoniecznie mają środki wystarczające do kupna najlepszych z nich.

Pełna recenzja »

myPhone 3380 Midnight

myPhone 3380 Midnight

Ocena redakcji PCWorld.pl

myPhone 3380 jest to jeden z najtańszych telefonów dostępnych na rynku. Można go kupić już za 149 zł, co jest bardzo atrakcyjną ceną, zwłaszcza że został on wyposażony w funkcjonalność DualSim. Właśnie dlatego może on być czarnym koniem na rynku budżetowych telefonów. Sprawdźmy, czy ma na to faktyczne szanse.

Budowa

myPhone 3380 nie został wykonany z najwyższej jakości podzespołów, jednak na tle innych telefonów kosztujących mniej niż 200 zł nie wypada źle. Przód został wykonany z plastiku, zaś tylna obudowa telefonu została pokryta warstwą gumy. Obudowa jest odpowiednio spasowana i przy zachowaniu umiarkowanej ostrożności powinna wytrzymać co najmniej dwuletni okres eksploatacji telefonu.

Telefon myPhone 3380 został wyposażony w ekran o przekątnej 2" oraz rozdzielczości 176x220, który może wyświetlić maksymalnie 65 tysięcy kolorów. Ekran się wydaje kiepski, jednak musimy pamiętać, że w telefonach tej klasy zazwyczaj znajdujemy jeszcze mniejsze wyświetlacza o podobnych możliwościach.

myPhone 3380 jest urządzeniem budżetowym, jednak nie zostało ono zupełnie pozbawione funkcji multimedialnych. Znajdziemy tu aparat o rozdzielczości 0,3MPx, radio oraz odtwarzacz mp3, który będzie w stanie odtworzyć pliki mp3 z naszej karty pamięci microSD.

Możliwości

Obsługa myPhone’a 3380 jest bardzo łatwa i wygodna. Telefon odpowiednio szybko reaguje na przyciskanie dobrze wykonanych i odpowiednio dużych klawiszy, zaś menu jest proste i intuicyjne. Niemal każdy będzie w stanie bez problemu obsłużyć ten telefon, łącznie z dzieckiem i osobą starszą.

Telefon myPhone 3380TV wypada dobrze, gdy bierzemy pod uwagę funkcjonalność DualSim. Przy wszystkich podstawowych czynnościach, takich jak dzwonienie, wysyłanie SMSa czy łączenie się z internetem możemy wybrać, z której karty SIM chcemy skorzystać. Szkoda tylko, że producent nie zdecydował się na zastosowanie takich funkcji jak możliwość zawieszenia jednego połączenia i odebranie drugiego i nie zastosował fizycznego przycisku natychmiastowej zmiany karty SIM. Rozwiązania te przyjął Samsung i musimy przyznać, że są one bardzo wygodne.

myPhone 3380 wyjatkowo dobrze wypada pod względem czasu pracy na baterii. Ze względu na bardzo prostą budowę nawet 5 dni. Co prawda inne telefony w tej klasie cenowej mogą wytrzymywać nawet tydzień, jednak naszym zdaniem i tak testowany telefon wypada tu wystarczająco dobrze do wygodnego użytkowania go.

Testowany myPhone 3380 nie prezentuje się dobrze pod względem multimediów. Zdjęcia wykonane aparatem są po prostu bardzo brzydkie, to samo tyczy się filmów Żałujemy, że telefon nie został wyposażony w gniazdo minijack, co pozwoliłoby słuchać z niego muzyki za pomocą standardowych, ogólnodostępnych słuchawek.

Oceny

myPhone 3380 wyśmienicie wypadł w teście Opłacalności, uzyskał też solidne średnie noty w kategoriach Jakości oraz Możliwości. Potwierdza to zatem naszą tezę, iż jest to tani i dobrze wykonany telefon, przeznaczony tylko dla osób, które (poza DualSim) oczekują tylko najprostszych funkcji.

Podsumowanie

myPhone 3380 dzięki obsłudze DualSim, dobrze wykonanej obudowie oraz bardzo niskiej cenie jest urządzeniem, które z powodzeniem może konkurować z budżetowymi konstrukcjami Samsunga, LG i Nokii. Polecamy dla każdego, kto musi używać dwóch kart SIM i nie przywiązuje większej wagi do bogatych funkcji multimedialnych.

Pełna recenzja »

myPhone 6600 Free

myPhone 6600 Free

Ocena redakcji PCWorld.pl

myPhone 6600 Free jest to kolejny telefon DualSim w ofercie wrocławskiej firmy myPhone. Jest to urządzenie o budowie klasycznej, które wśród innych telefonów wyróżnia się zastosowaniem całej metalowej obudowy. Czyni to z tego niepozornego telefonu dosyć ciekawą propozycję, która ma szansę spodobać się zwolennikom wytrzymałych urządzeń.

Budowa

myPhone 6600 Free przy pierwszym kontakcie wyróżnia się przede wszystkim zastosowaną obudową. Została ona wykonana w całości z metalu, co jest godne pochwały, gdyż pozytywnie wpływa to na wygląd i wytrzymałość telefonu. Producenci budżetowych telefonów do tej pory dosyć rzadko decydowali się na taki zabieg.

Testowany myPhone 6600 ma ekran o przekątnej 2,2" i rozdzielczości 240x320 pikseli. Wyświetla on przy tym 262 tysiące kolorów, dzięki czemu obraz przez niego wyświetlany powinien być stosunkowo ładny.

Za to pod względem funkcji multimedialnych myPhone 6600 kuleje, gdyż znajdziemy tu jedynie standardową funkcjonalność, do których należy aparat fotograficzny, odtwarzacz mp3 i radio. Niestety producent nie zdecydował się na zastosowanie gniazda minijack, które pozwoliłoby do telefonu podłączyć lwią większość słuchawek dostępnych na rynku. Znalazło się za to gniazdo kart pamięci microSD, na której będziemy mogli przechowywać swoje pliki.

Możliwości

Po spojrzeniu na obsługiwane standardy łączności, możemy dostrzec, że nie jest najlepiej. myPhone 6600 Free nie obsługuje 3G, ani WiFi. Znajdziemy tu jedynie Bluetooth w wersji 2.0, tak jak w większości budżetowych konstrukcji.

Obsługa telefonu

myPhone 6600 Free wypada świetnie pod względem wygody obsługi telefonu. Jednak nie ma w tym nic dziwnego, trudno byłoby zrobić nieintuicyjny telefon posiadający klasyczną budowę i bardzo ograniczoną funkcjonalność. Dzięki dużym klawiszom z obsługą tego urządzenia poradzi sobie nawet osoba starsza.

Multimedia

Multimedia w myPhone 6600 to jedynie dodatek, co bardzo dobrze widać. Co prawda odtwarzacz muzyki i radio są wykonane poprawnie, jednak wbudowany aparat charakteryzuje się tragiczną jakością zdjęć. Może lepiej było zrezygnować z tej funkcjonalności?

Internet

Jeśli chodzi o internetowe możliwości myPhone 6600, to pod tym względem nie jest najlepiej. Co prawda telefon ma stosunkowo duży ekran i wygodne klawisze, jednak zastosowana przeglądarka internetowa jest kiepska. Na szczęście urządzenie obsługuje Javę, co daje nadzieje na zainstalowanie bardzo dobrej Opery Mini.

Dual Sim

myPhone 6600 za to sprawdza się podczas używania go z dwoma kartami SIM. Odpowiednią kartę SIM można wybrać zawsze w razie potrzeby, to jest przy nawiązywaniu połączenia, wysyłania wiadomości oraz łączeniu się z internetem. Brakuje nam tylko powiadamiania o drugim połączeniu przychodzącym podczas wykonywania pierwszego, dzięki czemu wiedzielibyśmy, w którym momencie mamy zawiesić trwającą rozmowę. Musimy też pochwalić telefon za wspólną książkę telefoniczną dla obu kart SIM, dzięki czemu nie będziemy mieli problemu z odnalezieniem żadnego kontaktu.

Czas pracy na baterii

Testowany dziś telefon nie należy do najwydajniejszych i najbardziej rozbudowanych konstrukcji, więc spodziewaliśmy się długiego czasu działania na baterii. Podczas normalnego użytkowania myPhone 6600 Free ten będzie mógł wytrzymać nawet tydzień, co według nas jest bardzo dobrym wynikiem.

Oceny

myPhone wypadł bardzo dobrze w teście Jakości, Możliwości i Opłacalności. Nigdzie nie zabłysnął, ale też nie zawiódł. Jest to konstrukcja porządna i solidna. Wpływ na to miały wytrzymała obudowa, wygodna obsługa, dobre działanie funkcjonalności Dual SIM oraz ubogie funkcje multimedialne.

Podsumowanie

myPhone 6600 Free jest produktem, który pokazuje, że telefony, które kiedyś były topowe, teraz są jedynie niszą, z której będzie mogła utrzymać się mała firma. Nie oznacza to, że jest to konstrukcja zła. Co prawda ma kiepski aparat, nie nadaje do łączenia się z internetem, a ze względu na brak gniazda miniJack nie będzie nam służyć jako odtwarzacz mp3, jednak z całą pewnością spodoba się osobom, dla których możliwość dzwonienia jest główną i najważniejszą funkcją telefonu, nie zaś dodatkiem do najnowszych gier, dotykowych ekranów oraz ciągłego połączenia z internetem. Jeśli szukasz prostego urządzenia z wytrzymałą, metalową obudową, jest to produkt, nad którym powinieneś się zastanowić.

Pełna recenzja »

myPhone 8920TV MarkPro

myPhone 8920TV MarkPro

Ocena redakcji PCWorld.pl

myPhone 8920TV to telefon polskiej firmy myPhone. Jest to dosyć ciekawa konstrukcja, gdyż mimo klasycznej budowy, znajdziemy w nim ekran dotykowy. Oprócz tego urządzenie to zostało wyposażone w WiFi oraz dosyć egzotyczną funkcjonalność, którą jest odbiornik TV. Widząc, iż znajdziemy w nim również typowe dodatki takie jak radio, aparat i odtwarzacz mp3, musimy przyznać, że może to być bardzo dobry telefon kosztujący zaledwie 320 zł. Po testach przekonamy się, czy nasze przypuszczenia się potwierdzą.

Budowa

myPhone 8920TV od razu po rozpakowaniu prezentuje się naprawdę dobrze. W oczy rzuca się bardzo ładna obudowa, która jest dobrze spasowana. Mimo to podchodzimy do niej z pewną rezerwą, gdyż uważamy, że plastik, z którego została ona wykonana nie jest najlepszej jakości i może łatwo uszkodzić się lub porysować po dłuższym użytkowaniu telefonu. Dotyczy to również szybki chroniącej ekran, która niestety nie została wykonana ze szkła hartowanego.

Testowany telefon został wyposażony w ekran o rozdzielczości 240x320 pikseli i przekątnej 2,4 cala, który może wyświetlić maksymalnie 262 tys. kolorów. Oprócz tego wyświetlacz posiada funkcje dotykowe, dzięki którym praca z myPhone 8920TV ma być przyjemniejsza. Niestety mamy tu do czynienia z technologią oporową, która nie należy do najbardziej komfortowych rozwiązań.

MyPhone 8920TV z całą pewnością można uznać za telefon multimedialny. Oprócz standardowego aparatu, radia i odtwarzacza MP3, znajdziemy tu odbiornik telewizyjny oraz przednią kamerkę. Nie mogło tu też zabraknąć gniazda na kartę microSD, na której będziemy mogli trzymać swoje pliki. Żałujemy tylko, że telefon nie został wyposażony w gniazdo minijack, które pozwoliłoby słuchać radia lub muzyki za pomocą standardowych słuchawek. Testowany myPhone obsługuje łączność WiFi, co obniży koszt korzystania z internetu, zwłaszcza w dużych miastach.

Możliwości

myPhone 8920TV bardzo dobrze wypadł jeśli chodzi o wygodę obsługi. Mamy tu do czynienia z prostym i czytelnym interfejsem, którego bez problemu będzie w stanie używać każdy. Oprócz tego mamy możliwość sterowania telefonem za pomocą jeszcze bardziej intuicyjnego ekranu dotykowego. Co prawda jest on dosyć słabej jakości, jednak nie zapominajmy, że jest to jedynie dodatek, który ma za zadanie ułatwić nam pracę.

Telefon myPhone 8920TV wypada dobrze również jeśli chodzi o funkcje dual sim. Przy wyborze połączenia, wysyłaniu SMSów oraz łączeniu się z internetu możemy wybrać, z której karty SIM chcemy skorzystać. Telefon spełnia zatem absolutne minimum, jednak żałujemy, że producent nie zdecydował się na zastosowanie takich funkcji jak możliwość zawieszenia jednego połączenia i odebranie drugiego lub wbudowany fizyczny przycisk natychmiastowej zmiany karty SIM.

myPhone 8920TV całkiem nieźle spisuje się pod względem baterii. Dzięki temu, że nie mamy tu do czynienia ze smartfonem wyposażonym w ogromny ekran, telefon jest w stanie wytrzymać nawet około tygodnia. Mówimy tu oczywiście o sytuacji, gdy rozmawiamy przez kilkadziesiąt minut dziennie. Jeśli będziemy cały czas oglądać telewizję lub słuchać radia, telefon oczywiście rozładuje się o wiele szybciej.

myPhone 8920TV kuleje jeśli chodzi o funkcje multimedialne. Zdjęcia wykonane aparatem są słabej jakości, filmy kręcone nim również, a wbudowany odbiornik TV nie zawsze funkcjonuje jak należy. Bardzo ciężko jest złapać dobry sygnał, co skutkuje bardzo słabą jakością wyświetlanego obrazu. Sytuacji znacząco nie poprawia wysunięcie anteny, która dodatkowo szpeci telefon.

Oceny

Telefon dobrze wypadł w testach Jakości i Możliwości. Gorzej mu poszło w kategorii Opłacalności, choć i tutaj nie otrzymał wyjątkowo złych not.

Podsumowanie

myPhone 8920TV na pierwszy rzut oka wydawał się bardzo ciekawym urządzeniem. Nie sprawdził się jednak jako urządzenie multimedialne, przez co możemy go polecić tylko osobom, które szukają taniego, stosunkowo dobrze wykonanego telefonu DualSim i będą z niego głównie dzwonić, zaś z innych funkcji korzystać niezwykle rzadko.

Pełna recenzja »

Trak CP-110

Trak CP-110

Ocena redakcji PCWorld.pl

Trak CP-110 jest urządzeniem budżetowym. Widać to po jego niezwykle niskiej cenie, która w niektórych sklepach wynosi mniej niż 120 zł. Jest to cena wręcz śmieszna, która powoduje, że telefony Dual SIM Traka są tańsze od większości urządzeń obsługujących jedną kartę SIM. Sprawdźmy czy za niską ceną idzie również niska jakość.

Budowa

Pod względem jakości wykonania Trak CP-110 rozczarował nas na całej linii. O ile nie odbiega jakością wykonania od innych budżetowych telefonów, jeśli chodzi o większą część obudowy, jednak tylna klapka telefonu jest tak źle spasowana, że nie możliwe jest nałożenie jej w taki sposób, by nie była ona odchylona o 2-3mm. Jest sytuacja tragiczna, dyskwalifikująca telefon w rankingu wartościowych produktów.

Trak CP-110 został wyposażony w ekran o przekątnej 1,5" i rozdzielczości 128x128. Z całą pewnością jest to najgorszy wynik wśród wszystkich testowanych do tej pory telefonów Dual SIM. Jest on w stanie wyświetlić jedynie 65 tysięcy kolorów, co utwierdza nas w przekonaniu, że mamy do czynienia z ekranem bardzo niskiej jakości.

Pod względem standardów łączności telefon prezentuje się tragicznie. Co prawda nikt nie spodziewał się zaimplementowania w nim 3G czy WiFi, jednak szczerze zaskoczył nas brak Bluetooth, które możemy znaleźć w każdy telefonie.

Możliwości

Obsługa telefonu

Trak CP-110 spisuje się naprawdę dobrze, jeśli chodzi o obsługę urządzenia. Ma on bardzo proste i intuicyjne menu, w którym nie ma zbyt wielu funkcji. Ikony są tu ogromne, co ucieszy osoby ze słabym wzrokiem.

Multimedia

Jeżeli chodzi o multimedia, Trak CP-110 wypada naprawdę średnio, by nie powiedzieć biednie. Znajdziemy tu odtwarzacz MP3 i radio, jednak brak jakiegokolwiek aparatu pokazuje, że z całą pewnością nie jest to telefon multimedialny. Paradoksalnie taki stan rzeczy nas cieszy, gdyż uważamy, że lepiej, by telefon nie miał żadnego aparatu, niż żeby został wprowadzony on na siłę.

Trak CP-110 nie sprawdzi się jako odtwarzacz MP3. Co prawda może je odtwarzać i został wyposażony w slot kart microSD, jednak nie znajdziemy tu wyjście miniJack, co nie pozwoli nam podpiąć do niego standardowych słuchawek.

Internet

Nie wspomnimy słowem o możliwościach internetowych telefonu, gdyż po prostu ich tu nie znajdziemy.

Dual SIM

Nie możemy też narzekać na funkcjonalność Dual SIM w myPhone 9025TV. Mamy tu możliwość wyboru odpowiedniej karty SIM przy nawiązywaniu połączenia oraz wysłaniu SMSa, co jest wystarczające w przypadku telefonu o tak niskiej funkcjonalności.

Wyniki testów

Trak CP-110 wypadł źle w testach Jakości i Możliwości. Mimo najniższej ceny nie był też liderem w kategorii Opłacalności. Wynika to z bardzo złej obudowy oraz niemal zerowej funkcjonalności, przez którą nie warto kupować tego telefonu.

Czas działania na baterii

Mocną stroną telefonu Trak CP-110 jest długi czas działania na baterii, który może wynieść nawet ponad tydzień. Musimy jednak pamiętać, że jest to spowodowane brakiem funkcji multimedialnych.

Wnioski

Trak CP-110 mógłby się spodobać osobom szukającym prostego urządzenia do dzwonienia i wysyłania SMSów o niewygórowanej cenie. Mógłby, ale nie spodoba się ze względu na bardzo źle wykonaną obudowę, która nie spełnia jakichkolwiek standardów. Nie polecamy tego telefonu nikomu, lepiej wybrać tylko trochę droższego myPhone’a 3380, który przebija testowaną dziś konstrukcję pod każdym względem.

Pełna recenzja »

Trak CP-120

Trak CP-120

Ocena redakcji PCWorld.pl

Trak CP-120 jest kolejnym telefonem Dual SIM, który ma podbić serca oszczędnych użytkowników. Na pierwszy rzut oka nie wyróżnia się on niczym szczególnym i uchodzi za bardzo prostą konstrukcję, lecz może właśnie dzięki temu podbije serca użytkowników , którzy nie potrzebują bogatej funkcjonalności, lecz zamiast tego oczekują niskiej ceny oraz dobrej jakości wykonania.

Budowa

Trak CP-120 z całą pewnością nie jest urządzeniem idealnie wykonanym, jednak na tle innych budżetowych produktów wypada nieźle. Cała obudowa została wykonana z błyszczącego plastiku, który sprawia wrażenie solidnego. Obudowa jest dobrze spasowana i nie trzeszczy, jednak nie należy do najbardziej estetycznych, gdyż bardzo łatwo łapie odciski palców. Oznacza to, że telefonu niemal nie da się utrzymać w czystości.

Trak CP-120 wyposażony został w ekran charakteryzujący się przekątną 2" oraz rozdzielczością 176x220 i może on wyświetlić maksymalnie 262 tysiące kolorów. Ekran początkowo może wydawać się kiepski, jednak w telefonach tej klasy często znajdziemy jeszcze mniejsze ekrany o niższej rozdzielczości.

Trak CP-120 - przód i tył telefonu.

Możliwości

Łączność

Jeżeli chodzi o standard łączności, to znajdziemy tu tylko Bluetooth i jest to w pełni uzasadnione. W telefonie budżetowym o budowie klasycznej wręcz nie mogło się znaleźć WiFi oraz 3G.

Praca z telefonem Trak CP-120 to sama przyjemność. Wszystko to zawdzięczamy czytelnemu interfejsowi oraz wygodnym i dużym klawiszom. Z całą pewnością możemy stwierdzić, że tego telefonu używa się niemal tak dobrze, jak prostszych konstrukcji sygnowanych logiem Nokii.

Multimedia

Trak CP-120 to telefon budżetowy, jednak nie został całkowicie pozbawiony funkcji multimedialnych. Ma on funkcjonalność odtwarzacza MP3 i radia, wyposażono go również w aparat fotograficzny 0,3MPx.

Mimo to nie oszukujmy się, Trak CP-120 nie jest urządzeniem multimedialnym. Wykonane nim zdjęcia są kiepskiej jakości, a ze względu na brak wyjścia audio miniJack telefon nie sprawdzi się jako odtwarzacz MP3.

Internet

Trak CP-120 ma dosyć ograniczoną funkcjonalność internetową. Jego przeglądarka jest dosyć niewygodna i naszym zdaniem nie nadaje się nawet do okazjonalnego przeglądania zasobów globalnej sieci.

Dual Sim

Pod względem funkcjonalności Dual SIM telefon wypada standardowo. Pozwala na wybranie karty SIM podczas dzwonienia, łączenia się z siecią i wysyłania SMSów. Zabrakło tu takich ciekawostek jak przycisk natychmiastowej zmiany karty SIM, ale w końcu jest to konstrukcja budżetowa.

Wyniki testów

Trak CP-120 wypadł nieźle we wszystkich testach. Mimo to nie osiągnął najlepszego wyniku w żadnej z kategorii, co pokazuje, że jest dobrym telefonem budżetowym o całkiem dużych możliwościach i odpowiedniej jakości wykonania.

Czas pracy na baterii

Jeżeli chodzi o czas pracy na baterii, to podczas typowego użytkowania (kilkadziesiąt minut rozmów dziennie), telefon powinien wytrzymać nawet tydzień, co jest wynikiem całkiem niezłym. Kolejny plus dla Traka.

Wnioski

Trak CP-120 jest urządzeniem co najmniej ciekawym. Kosztuje jedynie 139 zł i spełnił wszystkie pokładane w nim nadzieje. Z całą pewnością nie jest to telefon multimedialny, nie możemy go też nazwać konstrukcją innowacyjną. Jest to po prostu porządny telefon Dual SIM, który spodoba się zwolennikom prostych i klasycznych konstrukcji.

Pełna recenzja »

Samsung GT-C3322

Samsung GT-C3322

Ocena redakcji PCWorld.pl

Samsung GT-C3322 to dosyć ciekawy telefon Dual Sim. Jest tak, gdyż został wyprodukowany przez znanego producenta, a nie jedną z chińskich bezimiennych firm. Mimo to charakteryzuje się on stosunkowo niską ceną, która wynosi 250 zł. Dzięki temu telefon ten może stać się czarnym koniem na rynku urządzeń Dual SIM.

Budowa

Samsung GT-C3322 jest telefonem niezwykle solidnym. Jego obudowa została wykonana z wyjątkowo mocnego plastiku, który jest bardzo dobrze spasowany. Żaden jego element nie jest niestabilny ani źle wykonany. Szczególnie spodobała nam się tylna klapka, którą zrobiono z chropowatego plastiku. Dzięki temu zabiegowi telefon łatwo nie wypadnie nam z ręki.

Testowany telefon prezentuje się całkiem dobrze także pod względem wizualnym. Mamy tu do czynienia z połączeniem dwóch uniwersalnych kolorów - srebrnego oraz czarnego. Srebrna część urządzenia na pierwszy rzut oka wygląda na wykonaną z szorowanego aluminium, jednak jest to tylko zabieg upiększający plastikową obudowę telefonu.

Możliwości

Samsung GT-C3322 został wyposażony w ekran o rozdzielczości 240x320 i przekątnej 2,2", który może wyświetlić 256 tysięcy kolorów. Patrząc na cenę tego telefonu uważamy, że jest to wynik bardzo dobry, który stawia ten produkt wyżej niż inne urządzenia Dual SIM w porównywalnej cenie. Zastosowany wyświetlacz jest odpowiednio czytelny, jednak jego używanie w warunkach słonecznych nie należy do najbardziej komfortowych. Warto wspomnieć też o tym, że został on wyposażony w plastikową szybkę, która ma skłonności do rysowania się. Nie polecamy noszenia telefonu razem z kluczami lub innymi metalowymi przedmiotami.

Łączność

Samsung GT-C3322 może łączyć się za pomocą BlueTooth w wersji 2.1, co jest funkcjonalnością w zupełności wystarczającą. WiFi ani 3G nie przyda się w budżetowym produkcie, który ma mały ekran i nie został wyposażony w klawiaturę QWERTY.

Multimedia

Telefon nie został pozbawiony funkcji multimedialnych. Znalazł się tu więc aparat z matrycą o rozdzielczości 2MPx, radio oraz odtwarzacz MP3. Warto wspomnieć zwłaszcza o ostatniej funkcjonalności, która działa wprost rewelacyjnie. Po włożeniu karty microSD (o maksymalnej pojemności 16GB) pochodzącej z innego telefonu, wykonana została trwająca minutę synchronizacja, po której mogliśmy bezproblemowo słuchać wszystkich utworów znajdujących się na niej. Funkcjonalność odtwarzacza MP3 wzbogaca gniazdo miniJack 3.5mm, które pozwala na podłączenie do telefonu większości słuchawek dostępnych na rynku.

Pod względem aparatu Samsung GT-C3322 wypada nie najlepiej. Zdjęcia wykonane nim są kiepskiej jakości, jednak i tak lepszej niż w przypadku innych telefonów Dual SIM. Zabrakło tu też przedniej kamery, a więc możliwości przeprowadzania wideorozmów. Musimy przyznać jednak, że nie jest to wielka strata, gdyż zastosowany ekran o małej przekątnej nie pozwoliłby na pełne wykorzystanie tej funkcjonalności.

Internet

Samsung GT-C3322 został wyposażony w prostą przeglądarkę internetową, która spełnia swoją rolę. Nie powiemy, że przeglądanie internetu za pomocą jej jest wyjątkowo komfortowe, jednak gdy będziemy chcieli szybko sprawdzić potrzebne nam informacje, będzie ona niezastąpiona. Cieszy nas też dodanie w menu funkcji Facebook, która pozwoli nam możliwie najszybciej połączyć się z najpopularniejszym portalem społecznościowym na świecie.

Dual SIM

Samsung GT-C3322 na pierwszy rzut oka nie wygląda na telefon Dual SIM. Konstrukcje tego typu zazwyczaj są wyposażone w dwa przyciski wybierania połączenia. W tym przypadku jest zupełnie inaczej. Koreański producent wyszedł z założenia, że telefon lepiej jest wyposażyć w dodatkowy przycisk, który pozwoli nam na zmianę karty SIM. Oczywiście obie karty są cały czas aktywne, jednak za pomocą tego klawisza możemy wybrać numer, z którego będzie wykonywane połączenie. Naszym zdaniem jest to całkiem dobre rozwiązanie, choć lepsze byłyby po prostu dwa przyciski wybierania połączenia, które znamy z innych konstrukcji tego typu.

Kartę SIM możemy zmieniać podczas każdej kluczowej czynności, do których należą dzwonienie, wysyłanie SMSów oraz łączenie się z internetem.

Czas pracy na baterii

Samsung GT-C3322 pod względem czasu pracy na baterii prezentuje się naprawdę nieźle. Podczas normalnego użytkowania (kilkadziesiąt minut rozmów dziennie) telefon wytrzyma ponad tydzień, co jest wynikiem bardzo dobrym.

Wyniki testów

Wnioski

Samsung GT-C3322 jest to najlepszy przetestowany przez nas telefon Dual SIM o budowie klasycznej. Został wyposażony w bardzo dobrą obudowę, ładny wygląd, dobrej jakości ekran, świetnie działające funkcje odtwarzacza MP3 oraz baterię, która pozwoli na używanie go przez ponad tydzień. Wszystko to dostaniemy za 250 zł, co jest kwotą o kilkadziesiąt złotych wyższą niż w przypadku innych telefonów tego typu. Czy warto dopłacić do nowego produktu Samsunga? Naszym zdaniem tak, gdyż po prostu deklasuje on konkurencję w postaci myPhone’a, Traka i innych firm specjalizujących się w produkowaniu telefonów Dual SIM.

Pełna recenzja »

Trak CP-3140

Trak CP-3140

Ocena redakcji PCWorld.pl

Trak CP-3140 jest to dosyć ciekawy telefon, który już niebawem będzie dostępny na polskim rynku. Na pierwszy rzut oka nie charakteryzuje się on niczym specjalnym, jednak po zapoznaniu się z jego specyfikacją widzimy, że nie jest to zwykła konstrukcja. Ma ona bowiem możliwość instalacji aż czterech kart SIM, co sprawia, że będziemy mogli na raz korzystać z oferty wszystkich dużych operatorów dostępnych w Polsce. Musimy zatem przyznać, że już na pierwszy rzut oka widać, iż Trak zrobił swój nowy telefon z ogromnym z rozmachem. Sprawdźmy zatem, czy nie jest to przerost formy nad treścią.

Budowa

Trak CP-3140 na pierwszy rzut oka wygląda całkiem ładnie, jednak nie możemy powiedzieć, że został wykonany z dobrej jakości materiałów. Co prawda nie odstaje on od innych przebrandowanych przez Traka telefonów Dual SIM, jednak mamy zastrzeżenia do kilku jego elementów. Pierwszy z nich to klapka, która jest zbyt poluzowana, zaś drugi to zbyt śliska i błyszcząca obudowa, przez którą telefon wygląda trochę tandetnie i może łatwo wypaść z ręki. Mimo wszystko pod tym względem telefon wypada o wiele lepiej niż tragicznie wykonany Trak CP-110.

Przetestowany przez nas Trak CP-3140 został wyposażony w ekran charakteryzujący się przekątną równą 2,2" oraz rozdzielczością 240x360. Jest on w stanie wyświetlić przy tym 256 tysięcykolorów, co jest dosyć niezłym wynikiem wśród telefonów tej klasy.

Trak CP-3140 wypada nieźle pod względem mnogości funkcji multimedialnych. Znajdziemy tu dwie kamery, radio, odtwarzacz mp3, a także odbiornik telewizyjny, który jest rzadko stosowany przez innych producentów niż myPhone.

Telefon Trak CP-3140 nie najlepiej wypada pod względem standardów łączności. Nie ma tu WiFi ani 3G, producent wyposażył swoje urządzenie tylko w Bluetooth. Widać zatem, że jest to przede wszystkim telefon przeznaczony do typowych form komunikowania się takich jak dzwonienie i SMSy.

Możliwości

Trak CP-3140 pod względem obsługi urządzenia prezentuje się naprawdę dobrze. Zawdzięczamy to prostemu w obsłudze interfejsowi oraz klasycznej budowie telefonu. Wszystkie opcje są rozmieszczone intuicyjnie i opisane czytelnymi ikonami. Z całą pewnością z obsługą tego telefonu poradzi sobie nawet dziecko.

Pod względem funkcji internetowych Trak CP-3140 wypada słabo. Jego przeglądarka jest niezwykle nieintuicyjna i nie nadaje się do przeglądania internetu. Ze względu na problemy z wyświetlaniem stron nie udało nam się nawet ściągnąć przeglądarki Opera Mini.

Nie możemy też narzekać na funkcjonalność Dual Sim. Możemy wybierać kartę SIM przy każdej potrzebie, to jest podczas dzwonienia, wysyłania wiadomości oraz łączeniu się z siecią internetową. Brakuje nam tylko powiadamiania o drugim połączeniu przychodzącym podczas wykonywania pierwszego, co pozwoliłoby lawirować między kilkoma rozmówcami.

Pod względem baterii Trak CP-3140 wypada raczej średnio. Podczas normalnego korzystania z telefonu wytrzyma on 3-4 dni. Nie jest to wynik zły, ale oczekiwaliśmy od niego więcej, zwłaszcza, że nie ma on dużego wyświetlacza.

Mamy zastrzeżenia do Traka CP-3140, jeśli chodzi o funkcje multimedialne. Zdjęcia i filmy robione nim nie są najlepszej jakości, zaś wbudowany odbiornik telewizyjny rzadko poprawnie wyłapuje sygnał. Cieszy nas za to gniazdo minijack, które pozwala słuchać plików audio za pomocą standardowych słuchawek.

Oceny

Telefon nieźle spisał się w testach Jakości i Możliwości. Trochę gorzej poszło mu w testach Opłacalności, jednak mimo to sądzimy, że jest on idealnym wyborem dla osób szukających funkcjonalności Quad SIM.

Wnioski

Trak CP-3140 został wyposażony w cztery sloty kart SIM i tylko to czyni go produktem wyjątkowym. Poza tym jest kolejnym telefonem Dual SIM, który kuleje pod względem multimediów, nie został stworzony z podzespołów najlepszej jakości, ale spodoba się wszystkim tym, dla których dzwonienie jest podstawową funkcją telefonu, nie zaś przestarzałym dodatkiem. Dla osób, którym wystarczą dwie karty SIM, radzimy kupić lepiej wykonany telefon, np. Samsunga C3322 lub myPhone'a 6600.

Pełna recenzja »

Zalety:

  • Cena
  • Cztery karty SIM

Wady:

  • Jakosć wykonania

Choć telefony Dual SIM nie są zbyt popularne na rynku, to mimo wszystko warto się im bliżej przyjrzeć. Urządzenia te świetnie nadają się dla osób zapracowanych, które muszą posługiwać się co najmniej dwoma numerami telefonu.

Zobacz nasze testy telefonów Dual SIM!

Zazwyczaj taka sytuacja oznacza konieczność posiadania dwóch telefonów komórkowych, co z kolei jest bardzo niepraktyczne i niesie za sobą konieczność ładowania dwóch urządzeń, noszenia ich ze sobą oraz pamiętania gdzie zapisało się dany numer. W przypadku telefonów Dual SIM wszystkie te niedogodności znikają. Wystarczy, że zaopatrzymy się w odpowiednie urządzenie, wsadzimy do niego dwie karty SIM i gotowe - możemy korzystać z jednego telefonu mając funkcjonalność dwóch.

Cechy dobrego telefonu Dual Sim to odpowiednia jakość wykonania i łatwość obsługi. Nie są to smartfony, więc funkcje multimedialne i internetowe pełnią tu rolę jedynie dodatków. Jeśli chcesz wybrać dobry telefon Dual SIM, zapoznaj się z naszym rankingiem.


Zobacz również
Słuchawki do biegania - jak wybrać sportowe słuchawki?
Zasady bezpiecznego korzystania z Internetu i komputera