Najlepsze telefony Dual SIM 2011

Przedstawiamy najlepsze telefony Dual SIM. Pokazujemy, który z nich warto wybrać, a którego najlepiej się wystrzegać. Poniżej nasz ranking.

Choć telefony Dual SIM nie są zbyt popularne na rynku, to mimo wszystko warto się im bliżej przyjrzeć. Urządzenia te świetnie nadają się dla osób zapracowanych, które muszą posługiwać się co najmniej dwoma numerami telefonu.

Zobacz nasze testy telefonów Dual SIM!

Zazwyczaj taka sytuacja oznacza konieczność posiadania dwóch telefonów komórkowych, co z kolei jest bardzo niepraktyczne i niesie za sobą konieczność ładowania dwóch urządzeń, noszenia ich ze sobą oraz pamiętania gdzie zapisało się dany numer. W przypadku telefonów Dual SIM wszystkie te niedogodności znikają. Wystarczy, że zaopatrzymy się w odpowiednie urządzenie, wsadzimy do niego dwie karty SIM i gotowe - możemy korzystać z jednego telefonu mając funkcjonalność dwóch.

Cechy dobrego telefonu Dual Sim to odpowiednia jakość wykonania i łatwość obsługi. Nie są to smartfony, więc funkcje multimedialne i internetowe pełnią tu rolę jedynie dodatków. Jeśli chcesz wybrać dobry telefon Dual SIM, zapoznaj się z naszym rankingiem.

Motorola EX115

Motorola EX115 jest to jeden z nielicznych telefonów Dual Sim w ofercie Motoroli. Jest to urządzenie niewyposażone w ekran dotykowy, mające za to klawiaturę QWERTY, która bardzo przyda się nam podczas pisania SMSów. Oprócz tego charakteryzuje się ono biznesowym designem oraz stosunkowo niską ceną, która wynosi 350 zł, teoretycznie powinno więc zaskarbić sobie serca wielu użytkowników. Jak jest w praktyce, dowiemy się po jego krótkim teście.

Budowa

Motorola EX115 na pierwszy rzut oka prezentuje się bardzo solidnie. Mamy tu do czynienia ze sprzętem naprawdę dobrze wykonanym. Obudowa tego urządzenia jest bardzo dobrze spasowana i odpowiednio twarda. Każda jej część jest stabilna, dzięki czemu telefon Motoroli powinien dobrze spisywać się przez kilkuletni okres eksploatacji. Spore i dobrze wyczuwalne pod palcem klawisze również są odpowiednio osadzone w telefonie, dzięki czemu używanie go, zwłaszcza podczas pisania SMSów, powinno być bardzo wygodne.

Motorola EX115
Motorola EX115

Motorola EX115 - przód i tył telefonu

Motorola EX115 została wyposażona w ekran o rozdzielczości 320x240 i przekątnej 2,3". Patrząc na charakter tego telefonu uważamy, że jest to wynik całkiem dobry. Takie same parametry znajdziemy w przypadku Nokii E72, która jest najbardziej pożądanym w kategorii telefonów tradycyjnych z klawiaturą QWERTY.

Możliwości

Motorola EX115 obsługuje łączność przez BlueTooth w wersji 2.1, co będzie wystarczające dla większości użytkowników. Szkoda jednak, że producent nie pokusił się o zastosowanie modułu WiFi, który bardzo podniósłby...

- pełna recenzja »

myPhone 9005TV Barry

myPhone 9005TV jest to stworzony przez polską firmę smartfon, stylizowany na telefon biznesowy. Został on wyposażony w pełną klawiaturę QWERTY, obsługę dwóch kart SIM oraz popularny w przypadku urządzeń myPhone’a odbiornik telewizyjny. Możemy uznać, że urządzenie te mogłoby spodobać się nie tylko użytkownikom biznesowym, ale też osobom oczekującym jak największej liczby dodatków multimedialnych.

Budowa

myPhone 9005TV ma bardzo ładną i odpowiednio spasowaną obudowę. Jej przednia część została standardowo wykonana z plastiku, zaś tylna jest dodatkowo pokryta cienką warstwą gumy, która wpływa dobrze na wytrzymałość oraz estetykę urządzenia. Zdziwiło nas zastosowanie trackballa, jako urządzenia sterującego.

Ekran zastosowany w myPhone 9005TV charakteryzuje się przekątną równą 2 cale oraz rozdzielczością 176x144. Jest on w stanie wyświetlić jedynie 64 tysiące kolorów, co jest wynikiem słabym i mówi nam, że obraz wyświetlany przez ten telefon nie będzie wyglądał najlepiej.

myPhone 9005TV ma całkiem bogate funkcje multimedialne. Producent urządzenia zdecydował się na zastosowanie kamery i oraz odbiornika telewizyjnego. myPhone został również wyposażony w gniazdo kart microSD. Jedyna funkcjonalność, której naszym zdaniem zabrakło to standardowe gniazdo słuchawkowe typu miniJack.

Możliwości

myPhone 9005TV nie wypada najlepiej pod względem wygody obsługi urządzenia. Mamy tu do czynienia z prostym i czytelnym menu, jednak ze względu na zbyt małe przyciski oraz zastosowanie niedokładnego trackballa...

- pełna recenzja »

Sasmung GT-B5722

Samsung GT-B5722 to jeden z najpopularniejszych telefonów z serii Duos. Charakteryzuje się on możliwością włożenia dwóch kart SIM, dzięki czemu spodoba się osobom korzystającym z usług dwóch operatorów. Oprócz tego jest to typowy smartfon wyposażony w dotykowy ekran. Sprawdzimy, czy faktycznie może on zastąpić dwa telefony, tak jak reklamuje go Samsung.

Budowa

Samsung GT-B5722 przy pierwszych oględzinach przypomina telefony takie jak Samsung Avila czy Corby. Oznacza to, że mamy tutaj do czynienia z telefonem wykonanym poprawnie, ale nie bardzo dobrze. Samsung nie zdecydował się na zastosowanie tu wysokiej jakości materiałów, więc zamiast metalowej obudowy czy wyświetlacza pokrytego szkłem gorilla glass znajdziemy wszechobecny błyszczący plastik.

Obudowa telefonu wypada dobrze na tle innych telefonów Dual SIM. Co prawda nie jest ona najwyższej jakości, jednak prezentuje się lepiej od większości przetestowanych telefonów. Sądzimy, że po dłuższej eksploatacji nie zostanie poważnie naruszona, ale nie będzie się też prezentować tak estetycznie, jak na początku.

Samsung GT-B5722 został wyposażony w oporowy ekran dotykowy o przekątnej 2,8" i rozdzielczości 240x320. Jest w stanie wyświetlić on 256 tys. kolorów, jak większość tanich dotykowców Samsunga. Po analizie wszystkich tych danych widzimy, że telefon wypada nieźle na tle innych telefonów Dual SIM.

Samsung GT-B5722, jeśli chodzi o multimedia, został wyposażony jedynie w standard, czyli aparat cyfrowy z funkcją kamery...

- pełna recenzja »

myPhone 8825TV Vision

myPhone 8825TV jest bardzo ciekawą propozycją na rynku komórek. Jak większość telefonów sygnowanych logiem myPhone ma on możliwość działania z dwoma kartami SIM oraz odbiornik telewizyjny. Przy tym wszystkim jego klasyczny wygląd kojarzy się z dawnymi telefonami marki Nokia, może więc być dobrą propozycją dla osób szukających tradycyjnych konstrukcji wyposażonych w funkcjonalność Dual Sim.

Budowa

myPhone 8825TV ma obudowę wykonaną z mocnego plastiku oraz gumy. Całość jest bardzo dobrze spasowana, przez co możemy podejrzewać, że telefon zbyt łatwo nie ulegnie zniszczeniu.

myPhone 8825TV ma ekran o przekątnej 2,4" i rozdzielczości 220x176 pikseli. Jest on w stanie wyświetlić 262 tysiące kolorów, co jest w zupełności wystarczające w sprzęcie tej klasy.

myPhone 8825TV - specyfikacja techniczna

Możliwości

myPhone 8825TV, został wyposażony w aparat, radio i odtwarzacz mp3, którego funkcjonalność znacznie podnoszą gniazdo kart microSD oraz standardowe gniazdo miniJack, do którego podłączymy niemal każde słuchawki. Oprócz tego znalazł się tu też odbiornik telewizyjny, który choć w ofercie myPhone pojawia się bardzo często, to u innych producentów jest rzadkością.

myPhone 8825TV kuleje, jeżeli chodzi o łączność. Nie mamy tutaj 3G ani WiFi, producent zastosował jedynie...

- pełna recenzja »

myPhone 9025TV Moon

myPhone 9025TV jest jednym z topowych smartfonów wrocławskiej firmy myPhone. Kosztuje przy tym 349 zł, co jest ceną niespotykaną w kategorii najlepszych telefonów dowolnej marki. Urządzenie zostało wyposażony w klawiaturę QWERTY, metalową obudowę oraz rzadko spotykane funkcje, takie jak Dual Sim oraz możliwość odbierania TV, więc na pierwszy rzut oka prezentuje się co najmniej ciekawie.

Budowa

myPhone 9025TV został wykonany z niezwykłą dbałością, co możemy zauważyć już po kilku chwilach obcowania z urządzeniem. Materiały, z których została wykonana obudowa to szorowane aluminium oraz mocny plastik. Wszystko jest tu odpowiednio spasowane, więc nie powinniśmy się martwić o zbyt szybkie zużycie lub zniszczenie telefonu. Gdy dodamy do tego, że całość prezentuje się bardzo ładnie, momentami przypominając smartfony BlackBerry, widzimy, że polska firma wykonała kawał dobrej roboty.

Testowany dziś myPhone 9025TV został wyposażony w ekran o przekątnej 2,2 cala oraz rozdzielczości 320x240 pikseli. Jest on w stanie wyświetlić 262 tysiące kolorów, co może nam sugerować, że obraz widziany na smartfonie będzie całkiem ładny.

myPhone 9025TV prezentuje się całkiem ładnie, jeżeli chodzi o funkcje multimedialne. Oprócz standardowego wyposażenie, do których należą dwie kamery, radio i odtwarzacz mp3, znajdziemy tu też odbiornik telewizyjny, który jest rzadko stosowany przez innych producentów niż myPhone.

Telefon wrocławskiej firmy dobrze wypada pod względem standardów łączności. Co prawda myPhone 9025TV...

- pełna recenzja »

myPhone 3380 Midnight

myPhone 3380 jest to jeden z najtańszych telefonów dostępnych na rynku. Można go kupić już za 149 zł, co jest bardzo atrakcyjną ceną, zwłaszcza że został on wyposażony w funkcjonalność DualSim. Właśnie dlatego może on być czarnym koniem na rynku budżetowych telefonów. Sprawdźmy, czy ma na to faktyczne szanse.

Budowa

myPhone 3380 nie został wykonany z najwyższej jakości podzespołów, jednak na tle innych telefonów kosztujących mniej niż 200 zł nie wypada źle. Przód został wykonany z plastiku, zaś tylna obudowa telefonu została pokryta warstwą gumy. Obudowa jest odpowiednio spasowana i przy zachowaniu umiarkowanej ostrożności powinna wytrzymać co najmniej dwuletni okres eksploatacji telefonu.

Telefon myPhone 3380 został wyposażony w ekran o przekątnej 2" oraz rozdzielczości 176x220, który może wyświetlić maksymalnie 65 tysięcy kolorów. Ekran się wydaje kiepski, jednak musimy pamiętać, że w telefonach tej klasy zazwyczaj znajdujemy jeszcze mniejsze wyświetlacza o podobnych możliwościach.

myPhone 3380 jest urządzeniem budżetowym, jednak nie zostało ono zupełnie pozbawione funkcji multimedialnych. Znajdziemy tu aparat o rozdzielczości 0,3MPx, radio oraz odtwarzacz mp3, który będzie w stanie odtworzyć pliki mp3 z naszej karty pamięci microSD.

Możliwości

Obsługa myPhone’a 3380 jest bardzo łatwa i wygodna. Telefon odpowiednio szybko reaguje na przyciskanie dobrze wykonanych i odpowiednio dużych klawiszy, zaś menu...

- pełna recenzja »

myPhone 6600 Free

myPhone 6600 Free jest to kolejny telefon DualSim w ofercie wrocławskiej firmy myPhone. Jest to urządzenie o budowie klasycznej, które wśród innych telefonów wyróżnia się zastosowaniem całej metalowej obudowy. Czyni to z tego niepozornego telefonu dosyć ciekawą propozycję, która ma szansę spodobać się zwolennikom wytrzymałych urządzeń.

Budowa

myPhone 6600 Free przy pierwszym kontakcie wyróżnia się przede wszystkim zastosowaną obudową. Została ona wykonana w całości z metalu, co jest godne pochwały, gdyż pozytywnie wpływa to na wygląd i wytrzymałość telefonu. Producenci budżetowych telefonów do tej pory dosyć rzadko decydowali się na taki zabieg.

Testowany myPhone 6600 ma ekran o przekątnej 2,2" i rozdzielczości 240x320 pikseli. Wyświetla on przy tym 262 tysiące kolorów, dzięki czemu obraz przez niego wyświetlany powinien być stosunkowo ładny.

Za to pod względem funkcji multimedialnych myPhone 6600 kuleje, gdyż znajdziemy tu jedynie standardową funkcjonalność, do których należy aparat fotograficzny, odtwarzacz mp3 i radio. Niestety producent nie zdecydował się na zastosowanie gniazda minijack, które pozwoliłoby do telefonu podłączyć lwią większość słuchawek dostępnych na rynku. Znalazło się za to gniazdo kart pamięci microSD, na której będziemy mogli przechowywać swoje pliki.

Możliwości

Po spojrzeniu na obsługiwane standardy łączności, możemy dostrzec, że nie jest najlepiej. myPhone 6600 Free nie obsługuje 3G, ani WiFi....

- pełna recenzja »

myPhone 8920TV MarkPro

myPhone 8920TV to telefon polskiej firmy myPhone. Jest to dosyć ciekawa konstrukcja, gdyż mimo klasycznej budowy, znajdziemy w nim ekran dotykowy. Oprócz tego urządzenie to zostało wyposażone w WiFi oraz dosyć egzotyczną funkcjonalność, którą jest odbiornik TV. Widząc, iż znajdziemy w nim również typowe dodatki takie jak radio, aparat i odtwarzacz mp3, musimy przyznać, że może to być bardzo dobry telefon kosztujący zaledwie 320 zł. Po testach przekonamy się, czy nasze przypuszczenia się potwierdzą.

Budowa

myPhone 8920TV od razu po rozpakowaniu prezentuje się naprawdę dobrze. W oczy rzuca się bardzo ładna obudowa, która jest dobrze spasowana. Mimo to podchodzimy do niej z pewną rezerwą, gdyż uważamy, że plastik, z którego została ona wykonana nie jest najlepszej jakości i może łatwo uszkodzić się lub porysować po dłuższym użytkowaniu telefonu. Dotyczy to również szybki chroniącej ekran, która niestety nie została wykonana ze szkła hartowanego.

Testowany telefon został wyposażony w ekran o rozdzielczości 240x320 pikseli i przekątnej 2,4 cala, który może wyświetlić maksymalnie 262 tys. kolorów. Oprócz tego wyświetlacz posiada funkcje dotykowe, dzięki którym praca z myPhone 8920TV ma być przyjemniejsza. Niestety mamy tu do czynienia z technologią oporową, która nie należy do najbardziej komfortowych rozwiązań.

MyPhone 8920TV z całą pewnością można uznać za telefon multimedialny. Oprócz standardowego aparatu, radia i odtwarzacza MP3, znajdziemy tu odbiornik telewizyjny oraz przednią kamerkę. Nie mogło tu też zabraknąć gniazda na kartę microSD, na której będziemy mogli trzymać swoje pliki. Żałujemy...

- pełna recenzja »

Trak CP-110

Trak CP-110 jest urządzeniem budżetowym. Widać to po jego niezwykle niskiej cenie, która w niektórych sklepach wynosi mniej niż 120 zł. Jest to cena wręcz śmieszna, która powoduje, że telefony Dual SIM Traka są tańsze od większości urządzeń obsługujących jedną kartę SIM. Sprawdźmy czy za niską ceną idzie również niska jakość.

Budowa

Pod względem jakości wykonania Trak CP-110 rozczarował nas na całej linii. O ile nie odbiega jakością wykonania od innych budżetowych telefonów, jeśli chodzi o większą część obudowy, jednak tylna klapka telefonu jest tak źle spasowana, że nie możliwe jest nałożenie jej w taki sposób, by nie była ona odchylona o 2-3mm. Jest sytuacja tragiczna, dyskwalifikująca telefon w rankingu wartościowych produktów.

Trak CP-110 został wyposażony w ekran o przekątnej 1,5" i rozdzielczości 128x128. Z całą pewnością jest to najgorszy wynik wśród wszystkich testowanych do tej pory telefonów Dual SIM. Jest on w stanie wyświetlić jedynie 65 tysięcy kolorów, co utwierdza nas w przekonaniu, że mamy do czynienia z ekranem bardzo niskiej jakości.

Pod względem standardów łączności telefon prezentuje się tragicznie. Co prawda nikt nie spodziewał się zaimplementowania w nim 3G czy WiFi, jednak szczerze zaskoczył nas brak Bluetooth, które możemy znaleźć w każdy telefonie.

Możliwości

Obsługa telefonu

Trak CP-110 spisuje się naprawdę dobrze, jeśli chodzi o obsługę urządzenia. Ma on bardzo proste i intuicyjne menu,...

- pełna recenzja »

Trak CP-120

Trak CP-120 jest kolejnym telefonem Dual SIM, który ma podbić serca oszczędnych użytkowników. Na pierwszy rzut oka nie wyróżnia się on niczym szczególnym i uchodzi za bardzo prostą konstrukcję, lecz może właśnie dzięki temu podbije serca użytkowników , którzy nie potrzebują bogatej funkcjonalności, lecz zamiast tego oczekują niskiej ceny oraz dobrej jakości wykonania.

Budowa

Trak CP-120 z całą pewnością nie jest urządzeniem idealnie wykonanym, jednak na tle innych budżetowych produktów wypada nieźle. Cała obudowa została wykonana z błyszczącego plastiku, który sprawia wrażenie solidnego. Obudowa jest dobrze spasowana i nie trzeszczy, jednak nie należy do najbardziej estetycznych, gdyż bardzo łatwo łapie odciski palców. Oznacza to, że telefonu niemal nie da się utrzymać w czystości.

Trak CP-120 wyposażony został w ekran charakteryzujący się przekątną 2" oraz rozdzielczością 176x220 i może on wyświetlić maksymalnie 262 tysiące kolorów. Ekran początkowo może wydawać się kiepski, jednak w telefonach tej klasy często znajdziemy jeszcze mniejsze ekrany o niższej rozdzielczości.

Trak CP-120
Trak CP-120

Trak CP-120 - przód i tył telefonu.

Możliwości

Łączność

Jeżeli chodzi o standard łączności, to znajdziemy tu tylko Bluetooth i jest to w pełni uzasadnione. W telefonie budżetowym o budowie klasycznej wręcz nie mogło się znaleźć WiFi oraz 3G.

Praca z telefonem Trak CP-120 to sama przyjemność. Wszystko to zawdzięczamy czytelnemu interfejsowi oraz wygodnym i...

- pełna recenzja »

Samsung GT-C3322

Samsung GT-C3322 to dosyć ciekawy telefon Dual Sim. Jest tak, gdyż został wyprodukowany przez znanego producenta, a nie jedną z chińskich bezimiennych firm. Mimo to charakteryzuje się on stosunkowo niską ceną, która wynosi 250 zł. Dzięki temu telefon ten może stać się czarnym koniem na rynku urządzeń Dual SIM.

Budowa

Samsung GT-C3322 jest telefonem niezwykle solidnym. Jego obudowa została wykonana z wyjątkowo mocnego plastiku, który jest bardzo dobrze spasowany. Żaden jego element nie jest niestabilny ani źle wykonany. Szczególnie spodobała nam się tylna klapka, którą zrobiono z chropowatego plastiku. Dzięki temu zabiegowi telefon łatwo nie wypadnie nam z ręki.

Testowany telefon prezentuje się całkiem dobrze także pod względem wizualnym. Mamy tu do czynienia z połączeniem dwóch uniwersalnych kolorów - srebrnego oraz czarnego. Srebrna część urządzenia na pierwszy rzut oka wygląda na wykonaną z szorowanego aluminium, jednak jest to tylko zabieg upiększający plastikową obudowę telefonu.

Możliwości

Samsung GT-C3322 został wyposażony w ekran o rozdzielczości 240x320 i przekątnej 2,2", który może wyświetlić 256 tysięcy kolorów. Patrząc na cenę tego telefonu uważamy, że jest to wynik bardzo dobry, który stawia ten produkt wyżej niż inne urządzenia Dual SIM w porównywalnej cenie. Zastosowany wyświetlacz jest odpowiednio czytelny, jednak jego używanie w warunkach słonecznych nie należy do najbardziej...

- pełna recenzja »

Trak CP-3140

Trak CP-3140 jest to dosyć ciekawy telefon, który już niebawem będzie dostępny na polskim rynku. Na pierwszy rzut oka nie charakteryzuje się on niczym specjalnym, jednak po zapoznaniu się z jego specyfikacją widzimy, że nie jest to zwykła konstrukcja. Ma ona bowiem możliwość instalacji aż czterech kart SIM, co sprawia, że będziemy mogli na raz korzystać z oferty wszystkich dużych operatorów dostępnych w Polsce. Musimy zatem przyznać, że już na pierwszy rzut oka widać, iż Trak zrobił swój nowy telefon z ogromnym z rozmachem. Sprawdźmy zatem, czy nie jest to przerost formy nad treścią.

Budowa

Trak CP-3140 na pierwszy rzut oka wygląda całkiem ładnie, jednak nie możemy powiedzieć, że został wykonany z dobrej jakości materiałów. Co prawda nie odstaje on od innych przebrandowanych przez Traka telefonów Dual SIM, jednak mamy zastrzeżenia do kilku jego elementów. Pierwszy z nich to klapka, która jest zbyt poluzowana, zaś drugi to zbyt śliska i błyszcząca obudowa, przez którą telefon wygląda trochę tandetnie i może łatwo wypaść z ręki. Mimo wszystko pod tym względem telefon wypada o wiele lepiej niż tragicznie wykonany Trak CP-110.

Przetestowany przez nas Trak CP-3140 został wyposażony w ekran charakteryzujący się przekątną równą 2,2" oraz rozdzielczością 240x360. Jest on w stanie wyświetlić przy tym 256 tysięcykolorów, co jest dosyć niezłym wynikiem wśród telefonów tej klasy.

Trak CP-3140 wypada nieźle pod względem mnogości funkcji multimedialnych. Znajdziemy tu dwie kamery, radio, odtwarzacz mp3, a także odbiornik telewizyjny, który jest rzadko stosowany przez innych producentów niż...

- pełna recenzja »