Najlepsze wentylatory na lato 2020 [RANKING]

Podpowiadamy jaki wiatrak wybrać. Na co zwracać uwagę podczas zakupu. Polecamy modele popularnych marek - Eldom, Honeywel, Volteno i innych.

Ranking wentylatorów lato 2020

Siniz Kim/Unsplash

Przeglądając wentylatory domowe możemy wyróżnić cztery rodzaje: kolumnowe, zwane też wieżowymi, stojące, biurkowe i podłogowe. Wybór tego, który będzie nam najbardziej odpowiadał w sporej mierze zależy od miejsca gdzie chcemy go postawić oraz wyglądu i funkcji, które dana konstrukcja jest w stanie nam zaoferować. Przykładowo wentylatory podłogowe zazwyczaj nie posiadają możliwości oscylacji i mogą dmuchać powietrzem tylko w jedną stronę. Wybierając którykolwiek z pozostałych, powinniśmy już mieć opcję ustawienia automatycznej zmiany kierunku, w którym powietrze jest wyrzucane. Kąt oscylacji danego wentylatora powinien być podany w jego specyfikacji. Warto również zwrócić uwagę na moc urządzenia, jak i średnice śmigła. Znajdujące się przy nich wyższe wartości, mogą pozytywnie wpłynąć na wydajność danego wentylatora. Warto pamiętać, że szybsza praca może oznaczać niższą kulturę pracy.

VOLTENO VO00027

Aktualne ceny w sklepach

Cichy i wydajny wentylator stojący.

Volteno VO00027

Volteno VO00027 jest wentylatorem stojącym o wadze 2,4 kg, posiadającym regulację wysokości do 150 cm oraz możliwość zmiany kąta nachylenia. Jego śmigło jest zbudowane z trzech plastikowych łopatek o średnicy 36 cm, co w połączeniu z silnikiem o mocy 40 W zapewnia cichą i wydajną pracę, zwłaszcza w małych pomieszczeniach. Wentylator oferuje trzy poziomy mocy oraz ma funkcję oscylacji pozwalającej na równomierne rozprowadzenie powietrza.

VOLTENO VO00027 - pełna recenzja »

Honeywell HSF1630E

Wydajny wentylator stojący ze śmigłem o wysokiej średnicy.

Honeywell HSF1630E4

Honeywell HSF1630E to wentylator stojący o wadze 3,7 kg i regulowanej wysokości w zakresie 110 cm - 122 cm. Urządzenie to ma również możliwość zmiany nachylenia o 30 stopni. Stabilna podstawa wentylatora Honeywell HSF1630E, pomoże w odpowiednim usytuowaniu go w pomieszczeniu. Średnica śmigła wynosząca 45 cm, w połączeniu z silnikiem o mocy 45 W zapewnia wydajną i cichą (51 dB) pracę. Wentylator posiada 3-stopniową regulację siły nawiewu oraz funkcję 90 stopniowej oscylacji.

Honeywell HSF1630E - pełna recenzja »

Dyson AM07

Aktualne ceny w sklepach

Nowoczesny, bezłopatkowy wentylator kolumnowy z dużym przepływem powietrza i pilotem.

Dyson Cool AM07

Dyson Cool AM07 jest wentylatorem kolumnowym (wieżowym) o wadze 2,85 kg i wysokości lekko ponad jednego metra. Dzięki konstrukcji bezłopatkowej, nie znajdziemy w nim ruchomych części, które mogłyby być niebezpieczne, zwłaszcza dla dzieci. Dodatkowo, dzięki takiej konstrukcji łatwo jest go wyczyścić. Technologia Air Multiplier, w którą jest wyposażony ten wentylator, wzmacnia przepływ powietrza rozprowadzając do 500 litrów chłodnego powietrza. Dyson Cool AM07 oferuje bardzo duży przepływ powietrza, sięgający 1800 m³/h. Dzięki funkcji oscylacji do 70°, jest on w stanie rozprowadzać powietrze na szerszy obszar. Wentylator można kontrolować za pomocą dołączonego do zestawu pilota.

Dyson AM07 - pełna recenzja »

Eldom WKC10

Cichy i efektywny wentylator kolumnowy.

Eldom Colombiavac WKC10

Eldom Columbiavac WKC10 to wentylator kolumnowy (wieżowy) o wysokości 72,5 cm. Wyposażony jest w silnik o mocy 45 W, charakteryzujący się cichą i efektywną pracą. Wentylator posiada trójzakresową regulację prędkości nadmuchu, dla trybu z oscylacją oraz bez niej. Wygodny uchwyt sprawia, że łatwo go przenieść w inne miejsce.

Eldom WKC10 - pełna recenzja »

Volteno VO00020

Prosty, ale wydajny wentylator biurkowy.

Volteno VO00020

Volteno VO00020 to wentylator biurkowy o wysokości 37 cm. Jego prosta konstrukcja mieści trzy plastikowe łopatki o średnicy 22 cm oraz silnik o mocy 21 W, które zapewniają wydajną pracę urządzenia. Wentylator oferuje dwustopniową możliwość regulacji obrotów oraz funkcję oscylacji.

Volteno VO00020 - pełna recenzja »

Eldom WG40C Rotto

Wydajny i cichy wentylator biurkowy.

Eldom WG40C Rotto

Eldom WG40C Rotto jest wentylatorem biurkowym dostępnym w kolorach białym lub czarnym. Dzięki niewielkiej wadze 1,83 kg i wysokości 37,5 cm, jest to kompaktowa konstrukcja pozwalająca na łatwe jej przenoszenie. Połączenie silnika o mocy 40 W oraz śmigła z trzema łopatkami, zamkniętego w czaszy o średnicy 30 cm sprawiają, że jest to wydajna i cicha konstrukcja. Eldom WG40C Rotto oferuje trzystopniową regulację prędkości oraz posiada funkcję oscylacji.

Eldom WG40C Rotto - pełna recenzja »

Honeywell HT900E

Wentylator biurkowy z możliwością montażu na ścianie.

Honeywell HT900E

Honeywell HT900E jest wentylatorem biurkowym (miejscami też nazywany podłogowym) z możliwością zamontowania go na ścianie. Jego waga wynosi 1,35 kg, a wysokość 27 cm. Silnik o mocy 40 W wraz ze śmigłem o średnicy 18 cm sprawiają, że wentylator pracuje cicho (39 dB) osiągając wydajność lekko ponad 314 m³ powietrza/h. Kompaktowe rozmiary tego urządzenia sprawiają, że najlepiej się sprawuje w pomieszczeniach o małej lub średniej wielkości. Pracę Honeywell HT900E możemy dostosować za pomocą trójstopniowej regulacji prędkości. Dzięki ruchomej głowicy, z możliwością obrotu o 90 stopni, istnieje możliwość dokładniejszego ustawienia kierunku, w którym urządzenie ma dmuchać.

Honeywell HT900E - pełna recenzja »

Stadler Form OTTO

Stylowy wentylator podłogowy z unikalną obudową z bambusa

Stadler Form OTTO

Stadler Form OTTO jest wyróżniającym się pod względem wyglądu, wentylatorem podłogowym. Projektantem tego urządzenia z bambusową obudową, jest Carlo Borer. Wentylator waży 4,25 kg, co może sugerować bardzo wysoką jakość wykonania. Dzięki przemyślanej konstrukcji, wyczyszczenie łopatek jest bardzo prostą czynnością i ogranicza się jedynie do zdjęcia tylnej osłony. Produkt ten najlepiej sprawuje się w pomieszczeniach 40 m²/ 100 m³, osiągając wtedy wydajność sięgającą 2400 m³ powietrza/h. Maksymalny poziom hałasu wytwarzany przez ten wentylator, osiąga maksymalnie 58 dB. Stadler Form OTTO posiada również możliwość zmiany poziomów pracy na jeden z trzech dostępnych.

Stadler Form OTTO - pełna recenzja »