Najlepsze wentylatory na lato 2021 [RANKING]

Przeglądamy aktualne oferty i podpowiadamy jaki domowy wiatrak wybrać. Wśród polecanych modeli znajdziemy urządzenia marek takich jak Stadler, Tefal, Honeywell, Volteno czy Sencor.

Najlepsze wentylatory na lato 2021 [RANKING]

pexels.com

Możemy wyróżnić aż pięć rodzajów wentylatorów do użytku domowego:

  • wentylator biurkowy,
  • wentylator podłogowy,
  • wentylator stojący,
  • wentylator kolumnowy,
  • wentylator ścienny,
  • wentylator sufitowy.

Wybór modelu, który będzie nam najbardziej odpowiadał, w sporej mierze zależy od powierzchni pomieszczenia, w którym będzie używany oraz wyglądu i funkcji, które dana konstrukcja jest w stanie nam zaoferować. Przede wszystkim warto jednak zwrócić uwagę na moc urządzenia, jak i średnice śmigła. Znajdujące się przy nich wyższe wartości, mogą pozytywnie wpłynąć na wydajność danego wentylatora.

Stadler Form OTTO

Najlepsze wentylatory na lato 2021 [RANKING]

Stadler Form OTTO to wentylator podłogowy, który zdecydowanie wyróżnia się wyglądem. Projektantem tego urządzenia z bambusową obudową jest Carlo Borer. Wentylator waży 4,25 kg, a dzięki przemyślanej konstrukcji, wyczyszczenie jego śmigieł jest bardzo prostą czynnością i ogranicza się jedynie do zdjęcia tylnej osłony. Produkt ten najlepiej sprawuje się w pomieszczeniach o powierzchni 40 m²/ 100 m³, osiągając wydajność sięgającą 2400 m³ powietrza/h. Maksymalny poziom hałasu wytwarzany przez ten wentylator, osiąga 58 dB. Stadler Form OTTO posiada również trzy tryby pracy.

Honeywell HSF1630E

Najlepsze wentylatory na lato 2021 [RANKING]

Honeywell HSF1630E to wentylator stojący o wadze 3,7 kg i regulowanej wysokości w zakresie 110 cm - 122 cm. Urządzenie to posiada także możliwość zmiany nachylenia kąta o 30 stopni. Stabilna podstawa wentylatora Honeywell HSF1630E pomoże w odpowiednim usytuowaniu go w pomieszczeniu. Średnica śmigła wynosi 45 cm i w połączeniu z silnikiem o mocy 45 W zapewnia wydajną oraz cichą (51 dB) pracę. Wentylator ma 3-stopniową regulację siły nawiewu oraz funkcję 90 stopniowej oscylacji.

Volteno VO00020

Najlepsze wentylatory na lato 2021 [RANKING]

Volteno VO00020 to wentylator biurkowy o wysokości 37 cm. Jego prosta konstrukcja mieści trzy plastikowe śmigła o średnicy 22 cm oraz silnik o mocy 21 W, co zapewnia całkiem wydajną pracę urządzenia. Wentylator oferuje dwustopniową możliwość regulacji obrotów oraz funkcję oscylacji.

Honeywell HT900E

Najlepsze wentylatory na lato 2021 [RANKING]

Honeywell HT900E jest wentylatorem biurkowym z możliwością zamontowania na ścianie. Jego waga wynosi 1,35 kg, a wysokość 27 cm. Silnik o mocy 40 W wraz ze śmigłem o średnicy 18 cm sprawiają, że wentylator pracuje cicho (39 dB) osiągając wydajność 314 m³ powietrza/h. Kompaktowe rozmiary tego urządzenia sprawiają, że najlepiej sprawuje się w pomieszczeniach o małej lub średniej wielkości. Pracę Honeywell HT900E możemy dostosować za pomocą trójstopniowej regulacji prędkości, a dzięki ruchomej głowicy, z możliwością obrotu o 90 stopni, także kierunek, w którym urządzenie ma wiać.

SENCOR SFE 3080WH

Najlepsze wentylatory na lato 2021 [RANKING]

SENCOR SFE 3080WH jest wentylatorem biurkowym o niewielkiej wadze 1,2 kg i wysokości 54 cm. Jego kompaktowa konstrukcja pozwala na łatwe przenoszenie i użytkowanie. Połączenie silnika o mocy 35 W oraz funkcji oscylacji zapewnia satysfakcjonującą wydajność. SENCOR SFE 3080WH oferuje trzystopniową regulację prędkości i jest doskonałym rozwiązaniem na upalne dni.

Zobacz także: Oferta Lidla: urządzenia i akcesoria smart home - co kupić?