Najlepszy VPN dla użytkowników macOS [RANKING 2022]

Chroń swoją prywatność w internecie - dzięki sieci VPN masz gwarancję anonimowości. Które z dostępnych na rynku rozwiązań wybrać?

Surfshark

Najlepszy VPN dla użytkowników macOS [RANKING 2022]

Fot. Surfshark

Surfshark to prosta w obsłudze sieć VPN, która została zaktualizowana specjalnie po to, aby w pełni wykorzystywać możliwości procesora Apple M1. Przekłada się to na szybkość połączeń, a także stabilność. Zmodyfikowano OpenVPN tak, aby dawał dodatkową warstwą ochrony, a użytkownik ma dodatkowo kilka protokołów do wyboru - w tym WireGuard. Wszystkie wysłane dane szyfrowane są algorytmem AES-256, co gwarantuje, że nikt nie będzie w stanie ich podejrzeć.

SurfsharkVPN bardzo dobrze odblokowuje serwisy streamingowe, jednak przy Netflixie nie zawsze się to w pełni udaje. W przypadku używania VPN do odblokowywania treści w sieci i odwiedzania stron, mamy praktyczny kill switch. No i co jest zaletą wartą podkreślenia, to dobra cena z usługę. Abonament na miesiąc to 12,95 USD, przy rocznym wychodzi 8,32 USD za miesiąc, a jeśli wolisz, możesz wybrać subskrypcję na sześć miesięcy - tutaj koszt to 9,99 USD za miesiąc.

Surfshark VPN zamówisz na tej stronie.

NordVPN

Najlepszy VPN dla użytkowników macOS [RANKING 2022]

Fot. NordVPN

NordVPN zwraca uwagę podwyższonymi standardami bezpieczeństwa. Używa autorskiej technologii "podwójnego VPN", co oznacza, że transfer danych odbywa się poprzez dwa niezależne serwery, przez co wykrycie Twojej tożsamości jest praktycznie niemożliwe. Do tego mamy takie pomysłowe rozwiązania, jak zaszyfrowany czat, rozszerzenia web proxy itp. Ponadto dostawca prowadzi politykę braku zbierania jakichkolwiek logów, a szybkość nie pozostawia wiele do życzenia. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu autorskiego protokołu NordLynx.

NordVPN doskonale nadaje się do oglądania Netflixa i innych serwisów streamingowych, a także wymiany plików p2p. Użytkownicy sprzęt Apple mogą wybierać pomiędzy stosowaniem protokołu IVEv2 a a OpenVPN. Co więcej - OpenVPN możesz skonfigurować ręcznie bez konieczności instalowania innych klientów. Obsługa tej sieci VPN jest bardzo prosta, aczkolwiek aplikacja na iPhone mogłaby być nieco mniej skomplikowana.

NordVPN oferuje trzy plany: miesięczny (47,19 zł), roczny (18,49 zł/mies.) oraz dwuletni (15,69 zł/mies.). Najlepszy dla siebie możesz wybrać na tej stronie.

ExpressVPN

Najlepszy VPN dla użytkowników macOS [RANKING 2022]

Fot. ExpressVPN

ExpressVPN jest dostępny na wszystkie platformy. Jeden abonament umożliwia obsługę do pięciu urządzeń. Doskonale spisuje się we wszystkich zastosowaniach, zaś jego zaletą jest bardzo prosta w obsłudze aplikacja z intuicyjnym interfejsem. znajdziesz tu m.in. funkcję połączenia się z VPN za pomocą jednego kliknięcia. Są tu jednak i bardziej zaawansowane opcje dla użytkowników, którzy lubią samodzielnie wszystko ustawiać. Producent przygotował aplikację na macOS i iOS, a także rozszerzenie dla Safari, więc możesz zapewnić sobie ochronę kiedy tylko i gdzie chcesz.

Zaawansowane ustawienia ExpressVPN to m.in. ustanawianie hotspotu dla urządzeń bezprzewodowych, dzięki czemu możesz podpiąć do bezpiecznej sieci iPhone'a bez konieczności instalowania na nim aplikacji ExpressVPN. W każdej sytuacji usługa gwarantuje szybkie połączenia, a ponieważ dostawca dysponuje serwerami aż w 94 krajach, masz z czego wybierać. Serwery możesz przefiltrować pod kątem najlepszego zastosowania do takich czynności, jak streaming, p2p czy odblokowanie treści. To ostatnie doskonale sprawdza się przy takich serwisach, jak Netflix, Amazon Prime Video, Hulu, BBC iPlayer.

Do zalet ExpressVPN należy policzyć automatyczne funkcje kill switch oraz split tunneling, a także korzystanie z protokołu Lightway, który zapewnia szybki transfer danych. A za ile to wszystko? Dostępne są trzy abonamenty - na miesiąc, pól roku i rok. Cena pierwszego to 12,95 USD (czyli 53,80 zł). Abonament półroczny to koszt w wysokości 9,99 USD/m-c (ok. 42 zł). Najbardziej opłaca się roczny - tu za miesiąc użytkowania ponosisz opłatę w wysokości 6,67 USD (ok. 28 zł). We wszystkich przypadkach możesz wycofać się do 30 dni i liczyć na zwrot pieniędzy.

Swój abonament wybierzesz na tej stronie.

Private Internet Access

Najlepszy VPN dla użytkowników macOS [RANKING 2022]

Fot. PIA

Private Internet Access to dobry wybór jeśli szukasz najlepszej wydajności w przystępnej cenie. Zachwyca ilością serwerów, którymi dysponuje - jest ich ok. 10 000. Ponadto aplikacja dostawcy jest bardzo intuicyjna i dziecinne prosta w obsłudze - jak możesz zauważyć w AppStore, ma znacznie lepsze wyniki niż konkurencja. Po instalacji nie można się temu dziwić. Świetnie przemyślana, identyczna na każdym urządzeniu, po prostu aż chce się jej używać.

Private Internet Access można używać z ustawieniami domyślnymi lub pogrzebać w bardziej zaawansowanych. A tam znajdziesz m.in. wbudowane narzędzie blokowania reklam, kill switch, przekierowania do wskazanych portów (co jest użyteczne dla osób korzystających z torrentów oraz chcących mieć wybór pomiędzy różnymi metodami szyfrowania. Czy są jakieś wady? Szybkość korzystania z sieci jest nieco niższa, niż w przypadku innych dostawców, ale nie na tyle, aby mogło to jakoś szczególnie irytować.

Private Internet Access kosztuje 11,99 USD za miesiąc użytkowania. Przy subskrypcji półrocznej jest to 2,19 USD/m-c, a przy dwuletniej - 2,19 USD/m-c, a dodatkowo otrzymujesz dwa miesiące za darmo. Swój abonament możesz wybrać na tej stronie.

CyberGhost

Najlepszy VPN dla użytkowników macOS [RANKING 2022]

Fot. CyberGhost

CyberGhost to sieć VPN z intuicyjnym interfejsem, który skrywa mnóstwo możliwości. Jest szybki i zapewnia transfer danych sięgający do 860 Mbps. W połączeniu ze sprzętem Apple daje to komfort i wygodę w przeglądaniu sieci. Dostawca dysponuje imponującą liczbą 7 tysięcy serwerów rozsianych po całym świecie. Niektóre są przystosowane do konkretnych działań, jak serwisy streamingowe czy gry online, inne to uniwersalne serwery dzięki którym możesz uniknąć blokad geolokalizacyjnych.

Jeden abonament CyberGhost pozwala na objęcie ochroną nawet siedmiu urządzeń. Nie jest to może sieć perfekcyjna - brakuje niektórych zabezpieczeń obecnych w poprzednio wymienionych, nie zawsze tez udaje się odblokować treści - ale do codziennego użytku nadaje się doskonale.

Dostawca oferuje cztery abonamenty. Miesięczny to wydatek 11,99 euro, roczny - 3,75 euro/mies., dwuletni - 2,95 euro/m-c. Najbardziej ekonomiczny jest czwarty - tu koszt za trzy lata to zaledwie 1,99 euro miesięcznie, a do tego otrzymujesz trzy miesiące gratis! Wyboru dokonasz na tej stronie.

ProtonVPN

Najlepszy VPN dla użytkowników macOS [RANKING 2022]

Fot. ProtonVPN

ProtonVPN to usługa VPN, która przesyła ruch sieciowy przez szyfrowany tunel VPN, dzięki czemu Twoje hasła i poufne dane pozostają bezpieczne. Nie rejestruje aktywności użytkowników, ani nie udostępnia żadnych danych stronom trzecim. Jak czytamy na stronie sieci: "Stworzyliśmy usługę ProtonVPN, aby chronić dziennikarzy i aktywistów korzystających z poczty ProtonMail. ProtonVPN przełamuje bariery cenzury internetowej, zapewniając dostęp do dowolnych stron internetowych lub treści".

ProtonVPN oferuje sieć serwerów 10 Gb/s, co w połączeniu z autorską technologią VPN Accelerator może zwiększyć prędkość połączenia o 400%! Odblokowuje wiele popularnych usług online, umożliwiając dostęp do streamingu, a funkcja NetShield filtruje zapytania DNS, które chronią użytkowików przed złośliwym oprogramowaniem, blokuje reklamy i skrypty śledzące.

Podstawo wersja usługi dostępna jest za darmo - oferuje 48 serwerów w trzech krajach i jedno połączenie VPN z umiarkowaną prędkością. Pozostałe trzy plany są płatne: 4, 8 lub 24 euro miesięcznie. Co oferują? Wszystkie informacje znajdziesz na tej stronie.

Atlas VPN

Najlepszy VPN dla użytkowników macOS [RANKING 2022]

For. Atlas VPN

Atlas VPN to sieć , której subskrypcja pozwala na podpięcie do niej nielimitowanej liczby urządzeń. jakie są jej inne zalety? Technologia SafeSwap umożliwia korzystanie w tym samym czasie z kilku adresów IP, co kolosalnie zwiększa anonimowość użytkownika, ponadto mamy tu blokowanie reklam oraz szkodników jak phishing, malware czy zainfekowane złośliwym kodem strony. Do łączności z siecią wykorzystywany jest protokół WireGuard, a Tracker Blocker chroni przed śledzeniem w każdej sytuacji.

Atlas VPN oferuje opcję rozdzielonego tunelowania oraz funkcję MultiHop+, która umożliwia tunelowanie przez kilka lokalizacji, co jeszcze bardziej chroni przed szpiegowaniem. A za ile to wszystko? Miesiąc kosztuje 44,53 zł, w subskrypcji rocznej płacisz 13,31 zł za miesiąc, zaś wybierając trzyletnią płacisz zaledwie 8,05 zł za miesiąc! Wszystkie plany znajdziesz tutaj.

Czym jest VPN

VPN oznacza wirtualną sieć prywatną. Jeśli nie używasz VPN, gdy komputer łączy się z Internetem, robi to przez lokalną bramę dostawcy usług internetowych (ISP). W ten sposób możesz połączyć się ze wszystkimi usługami online, z których korzystasz na co dzień. Jednak połączenie w ten sposób pozwala również usługodawcy internetowemu znać fizyczną lokalizację na podstawie tego, gdzie można uzyskać dostęp do Internetu - czy to w domu, w pracy, w kawiarni, czy w publicznym hotspotie Wi-Fi. Informacje te są często sprzedawane marketerom i innym zainteresowanym, aby dowiedzieć się więcej o Tobie i Twoich nawykach podczas przeglądania stron internetowych

Co gorsza, jeśli połączysz się z Internetem przez punkt dostępowy o słabym zabezpieczeniu, np. na lotnisku, w centrum handlowym lub w lokalnej bibliotece, hakerzy podłączeni do tej samej sieci mogą przechwycić dane osobowe, takie jak hasła do portali społecznościowych lub dane uwierzytelniające do bankowości za pośrednictwem czegoś, co nazywa się atakiem typu man-in-the-middle. Usługa VPN może temu zapobiec.

VPN tworzy szyfrowany tunel cyfrowy między komputerem a serwerem usługi VPN, z której chcesz korzystać. Po utworzeniu tego tunelu, Twoje wyszukiwanie stron internetowych, stron, do których uzyskujesz dostęp oraz informacji przesyłanych przez Ciebie online będzie ukryte przed ciekawskimi spojrzeniami. Oznacza to, że Twój dostawca usług internetowych nie może rejestrować, ani sprzedawać Twoich informacji. Również hakerom będzie zainicjować atak na Ciebie. Prawie nikt nie będzie miał pojęcia, do jakich informacji masz dostęp.

Czego VPN nie może zrobić

Sieć VPN nie może chronić przed wirusami, złośliwym oprogramowaniem lub atakami typu ransomware, jeśli zdecydujesz się pobrać zainfekowany plik lub odwiedzić witrynę zaprojektowaną w celu zainstalowania złośliwego kodu na Twoim komputerze. Nie będzie to uniemożliwiać kradzieży Twoich danych osobowych przez sfałszowane witryny, jeśli zdarzy Ci się je odwiedzić. Tu pomoże dobry program antywirusowy.

Jak testowaliśmy VPN

Dla każdej usługi VPN dokonujemy przeglądu, przeprowadzamy testy o trzech różnych porach dnia: rano, popołudniu i wieczorem, wykorzystując Ookla Speedtest. Zaczynamy od pomiaru prędkości naszego niezabezpieczonego połączenia internetowego przed testowaniem prędkości wysyłania/pobierania usługi VPN. Testy te są przeprowadzane na serwerach znajdujących się w Ameryce Północnej, Wielkiej Brytanii, Europie, Oceanie i Azji poprzez połączenie ethernetowe z usługą o prędkości 100 Mbps.

Aby przetestować prędkość wysyłania i pobierania, zamknęliśmy wszystkie procesy internetowe w tle na komputerze Mac. Jedynym ruchem na komputerze, który mógł przesyłać lub pobierać dowolne dane, była Ookla. Prędkości przechwycone przez Ooklę były następnie uśredniane, zapewniając nam ostateczny wynik liczbowy.

Następnie użyliśmy tych wyników do obliczenia procentowej różnicy w prędkościach, które braliśmy pod uwagę przy ostatecznej ocenie. Ponieważ prędkość Internetu zmienia się nieustannie w zależności od obciążenia serwera, szybkości połączenia i innych czynników, uważamy, że daje to lepszy obraz tego, czego można oczekiwać od usługi, w całości, niż tylko cytowanie dokładnych prędkości wysyłania/pobierania, które napotkaliśmy podczas testów.

Najlepszy VPN dla użytkowników macOS [RANKING 2022]

Źródło: macworld

Na co zwracać uwagę szukając VPN

  • Jasna polityka prywatności
Dobry VPN powinien oferować łatwą do zrozumienia politykę prywatności, która określa, jakie, jeśli w ogóle, informacje firma zbiera od swoich użytkowników. Ważne jest, aby polityka ta określała szczegółowo, co firma robi z tymi informacjami. Niektórzy dostawcy VPN, zwłaszcza ci, którzy oferują swoje usługi za darmo, sprzedają swoje informacje o użytkowniku reklamodawcom i innym zainteresowanym stronom, tak jak robi to dostawca Internetu. Wybierz dostawcę, który oferuje poziom prywatności, który Ci odpowiada.

  • Dowiedz się, gdzie dostawca ma swoją siedzibę
W wielu krajach nie ma prawa, które wymagałoby od dostawców VPN prowadzenia dzienników aktywności użytkowników. To sprawia, że utrzymanie prywatności na wyższym poziomie, niż gdybyś używał VPN znajdującego się w kraju, który wymaga, aby dzienniki aktywności użytkowników były przechowywane. Niektóre firmy starając się, aby ich sieć serwerów wyglądała na większą lub bardziej zróżnicowaną niż jest w rzeczywistości, podważają fizyczną lokalizacje swoich serwerów.

  • Im więcej serwerów, tym weselej
Wybór dostawcy VPN z mnóstwem serwerów na całym świecie jest ważny z kilku powodów. Po pierwsze, posiadanie wielu serwerów do wyboru oznacza, że nie będziesz zmuszony do połączenia się z przepełnionym serwerem, gdzie dane przepływają w żółwim tempie. Po drugie, posiadanie dużego wyboru serwerów zarówno w domu, jak i na arenie międzynarodowej oznacza więcej możliwości podsłuchiwania lokalizacji, pozwalając na łatwe ukrywanie się w miejscu, w którym się znajdujesz lub dostęp do treści zablokowanych w danym regionie.

  • Wiele opcji płatności
To błędne koło. Płacenie za VPN kartą kredytową online przed uzyskaniem dostępu do VPN może spowodować, że informacje finansowe wpadną w niepowołane ręce. Szukaj dostawców, którzy oferują alternatywne opcje płatności, takie jak PayPal, Bitcoin, AliPay lub poprzez Mac App Store.

  • Łatwy w użyciu interfejs
Aby podłączyć się do VPN, nie trzeba wykonywać skomplikowanych czynności. Niektórzy ludzie chcą zobaczyć, jak działa ich VPN, za kulisami. Korzystanie z klienta VPN z otwartym kodem źródłowym, takiego jak Tunnelblick, jest świetne do tego celu. Większość ludzi chce jednak, aby ich VPN działał przy jak najmniejszym zaangażowaniu z ich strony. Szukaj usługi VPN, która oferuje klient'a dla Mac'a z łatwym w użyciu interfejsem.

Najlepszy VPN dla użytkowników macOS [RANKING 2022]

Źródło: macworld

  • Ochrona wszystkich Twoich urządzeń
Dobra usługa VPN będzie oferować licencje na wiele urządzeń do ochrony komputerów Twoich bliskich, jak również Twojego osobistego smartfona i tabletu. W tym celu, zanim zainwestujesz w subskrypcję VPN, upewnij się, że zapewnia ona oprogramowanie klienckie dla wszystkich posiadanych przez Ciebie urządzeń.

Najlepszy VPN dla użytkowników macOS [RANKING 2022]

Źródło: macworld

W związku z naruszeniem prywatności w Internecie i potencjalnymi zmianami w neutralności sieci, prawdopodobnie słyszałeś o wirtualnych sieciach prywatnych, lepiej znanych jako VPN. Przy prawidłowym użyciu, VPN może znacznie wzmocnić Twoją prywatność online, pomóc w zachowaniu bezpieczeństwa Twoich danych osobowych, a nawet zmienić Twoją lokalizację na świecie - umożliwiając Ci dostęp do stron internetowych lub usług, które w przeciwnym razie byłyby niedostępne z powodu blokady regionalnej.

Wraz ze wzrostem popularności sieci VPN pojawiło się więcej dostawców usług walczących o klientów. To sprawia, że znalezienie najlepszego dostawcy, który będzie odpowiadał Twoim potrzebom, jest trudne. Aby pomóc w znalezieniu odpowiedniego dla Ciebie dostawcy, przetestowaliśmy najbardziej popularne usługi VPN, które zaspokoją potrzeby właścicieli komputerów Mac. Każdy z testowanych przez nas VPN jest dokładnie sprawdzany, co pozwala na podjęcie świadomej decyzji, na którą z nich można przeznaczyć pieniądze.