Porównanie Kindle 2017 | Najlepsza cena Amazon Kindle

Oto porównanie Amazon Kindle na 2017 rok: testy, cena, specyfikacje techniczne. Zapoznaj się z naszymi recenzjami i sprawdź jaki czytnik Amazon Kindle kupić w 2017. Kindle to co prawda nie jedyny czytnik elektroniczny dostępny na rynku, ale zdecydowanie jeden z najlepszych. Prezentowane niżej porównanie wszystkich popularnych wersji tego e-czytnika pomoże Ci zdecydować, która z nich najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Kindle 8th Generation

Kindle 8th Generation

Amazon Kindle 8th Generation to model, które całkiem niedawno został uaktualniony (w czerwcu 2016 roku) i póki co stanowi najlepszy wybór na rynku pod względem wartości do ceny. Ten zupełnie nowy model – najprostszy i najtańszy – to „zwykły” Kindle. Jednakże, niezależnie od przeznaczenia czy celu użytkowania, spełnia dokładnie to samo zadanie, co wszystkie pozostałe modele Kindle w ofercie firmy.

Amazon wycenia ten model w dwóch wersjach, żądając dodatkowych 10 funtów za rezygnację z wyświetlania ofert specjalnych i sponsorowanych wygaszaczy ekranu. Decyzja zakupowa jest w takim przypadku zawsze uzależniona od indywidualnych preferencji użytkownika. O ile nigdy nie zobaczymy reklam podczas czytania zakupionych książek, o tyle mogą być one wyświetlane podczas blokady ekranu, czyli wtedy, gdy nie korzysta się z urządzenia. Chyba że od razu zdecydujesz się na model w wyższej cenie. Kindle 8th Generation kosztuje 59,99 GBP 69 euro.

Czytnik posiada 6-calowy ekran dotykowy, który umożliwia przewijanie stron, ale nie jest podświetlany w przypadku czytania w ciemności lub w słabych warunkach oświetlenia. Urządzenie oferuje 4GB pamięci, która z pewnością wystarczy do tego, by pomieścić tysiące książek. Tak dużą pojemność naprawdę trudno zapełnić. Kindle 8th Generation od niedawna jest dostępny także w modnym kolorze bieli.

Urządzenie łączy się ze sklepem Amazon Kindle za pośrednictwem sieci Wi-Fi (wersja 3G nie jest już dostępna). Można w nim kupić i pobrać książki bezpośrednio na czytnik...

Kindle 8th Generation - pełna recenzja »

Zalety:

 • Stosunek wartości do ceny
 • Lżejszy od poprzedniego modelu

Wady:

 • Ekran nie sprawdza się w ciemnych pomieszczeniach

Kindle Paperwhite

Kindle Paperwhite

Kolejnym e-czytnikiem w ofercie firmy Amazon jest Kindle Paperwhite. Podobnie jak poprzednim posiada 6-calowy ekran dotykowy, ale w odróżnieniu od tańszego modelu umożliwia podświetlanie tekstu i wybór wersji 3G. Również w tym przypadku należy dopłacić 10 funtów, by pozbyć się reklam wyświetlanych na ekranie blokady.

Kindle Paperwhite oferuje ponadto wyższą rozdzielczość ekranu, dzięki której tekst jest wyraźniejszy. To duża zaleta, szczególnie w połączeniu z możliwością podświetlania ekranu. Kindle Paperwhite, tak jak wszystkie nowe modele e-czytników od firmy Amazon, jest dostępny w białej kolorystyce.

Biorąc pod uwagę możliwość podświetlania ekranu, można spodziewać się, że czas pracy baterii będzie krótszy niż w przypadku tańszego modelu Kindle. Tak czy inaczej, Kindle Paperwhite będzie działać przez około sześć tygodni, co i tak jest sporo jak na urządzenie zasilane bateriami.

Model z wbudowaną łącznością 3G to doskonałe rozwiązanie dla osób, które dużo podróżują. Umożliwia pobieranie książek w każdym miejscu na świecie za pomocą sygnału 3G, bezpłatnie i bez konieczności podpisywania umowy.

Kindle można kupić bezpośrednio z serwisu Amazon - aby to zrobić kliknij tutaj.

Kindle Paperwhite - pełna recenzja »

Zalety:

 • Sieć 3G
 • Podświetlany ekran

Wady:

 • Brak czujnika oświetlenia
 • Brak polskiego menu

Kindle Voyage

Kindle Voyage

Kindle Voyage jest w zasadzie bardzo podobny do Kindle Paperwhite. Również posiada 6-calowy, podświetlany ekran dotykowy o identycznej gęstości pikseli (300 pikseli na cal).

Czym się różni? Otóż, Kindle Voyage jest cieńszy (7,6 mm) i lżejszy. Dodatkowo, wyposażono go w czujnik natężenia oświetlenia, który automatycznie dostosowuje intensywność podświetlenia do poziomu oświetlenia w otoczeniu użytkownika. Czujniki PagePress umieszczone w ramce obudowy umożliwiają przewijanie stron bez konieczności naciskania ekranu dotykowego (chociaż pierwotna opcja przewijania stron za dotknięciem ekranu jest nadal dostępna).

Tańsza wersja Kindle Voyage łączy się tylko z siecią Wi-Fi. Łączność 3G można uzyskać, dopłacając 60 funtów. Obie wersje Kindle Voyage są pozbawione reklam i ofert sponsorowanych. Bez wątpienia, to doskonały czytnik elektroniczny, którego bateria trzyma 6 tygodni. Jednakże, poza wymienionymi wyżej funkcjami, nie różni się istotnie w porównaniu z tańszym modelem Kindle Paperwhite.

Kindle Voyage można kupić bezpośrednio z serwisu Amazon - aby to zrobić kliknij tutaj.

Kindle Voyage - pełna recenzja »

Zalety:

 • Podświetlany ekran
 • Czujnik natężenia oświetlenia

Wady:

 • Obramowanie zostają odciski palców
 • Nierówna temperatura oświetlenia

Kindle Oasis

Kindle Oasis

Kindle Oasis to najnowsza i najbardziej prestiżowa wersja Kindle w historii. Chociaż oferuje te same funkcje, które można znaleźć w pozostałych modelach, to jednak są one umieszczone w atrakcyjnej i wyszukanej obudowie. Design to coś, co zdecydowanie wyróżnia Kindle Oasis. Metaliczny kolor i klinowaty kształt umożliwiają wygodną obsługę jedną ręką. Dzięki wyważeniu poszczególnych części urządzenia praktycznie nie czuć jego ciężaru podczas czytania.

W najwęższym miejscu Kindle Oasis ma grubość zaledwie 3,4 mm, zaś strony są przewijane za pomocą uchwytu (podświetlany ekran ma jak zawsze 6 cali). Możliwe jest dostosowanie orientacji ekranu na potrzeby użytkownika prawo- lub leworęcznego. Co ważne, Kindle Oasis nie oferuje jednak czujników natężenia oświetlenia, które są dostępne chociażby w modelu Kindle Voyage.

Droższa wersja umożliwia łączność z siecią 3G. Obie wersje Kindle Oasis są sprzedawane ze skórzanym pokrowcem, który w inteligentny sposób ładuje urządzenie. Magnetyczne mocowanie zapewnia doskonałą ochronę i ładowanie czytnika na bieżąco. Sparowanie czytnika z inteligentnym pokrowcem gwarantuje miesiące pracy baterii.

Kindle Oasis uchodzi za „najlepszy” model Kindle, ale zasadniczo nie wyróżnia się niczym specjalnym w porównaniu z najtańszym modelem Kindle w cenie 59,99 GBP, jeśli chodzi o funkcjonalność. Wyższa cena Kindle Oasis podyktowana jest tym, że to najlżejszy i najbardziej „seksowny” model e-czytnika od firmy Amazon, gwarantujący dodatkowo wydłużony czas pracy baterii.

Kindle Oasis - pełna recenzja »

Zalety:

 • Wyróżniający design
 • Bardzo dobrze wyważony

Wady:

 • Nie ma czujników natężenia oświetlenia
 • Nie wyróżnia tak bardzo w stosunku do najtańszego Kindela

Kindle firmy Amazon uchodzi za najlepszy czytnik elektroniczny na rynku. Dostępny jest w kilku różnych wersjach, które różnią się między sobą nie tylko funkcjonalnością, lecz również ceną. Poniżej przedstawiamy wyniki porównania Kindle, które uwzględnia różne potrzeby użytkowników i różne zakresy cenowe e-czytników Kindle.

Elektroniczny czytnik Amazon Kindle wypuszczono na rynek po raz pierwszy w 2007 roku. W ciągu kolejnych dziesięciu lat zdominował on rynek cyfrowych książek. Stosunkowa przystępność cenowa (przynajmniej niektórych modeli) tego e-czytnika i prosta obsługa przy jednoczesnej możliwości przechowywania tysięcy książek na jednym urządzeniu sprawiają, że Kindle to niezwykle atrakcyjny zakup dla wielu miłośników czytelnictwa.

Na przestrzeni ostatniej dekady pojawiło się wiele wersji Kindle. Obecnie na rynku dostępne są w zasadzie cztery różne modele, które można nabyć bezpośrednio w sklepie Amazon. Poza nimi dostępne są również czytniki elektroniczne innych marek produkowane przez różne firmy. By zapoznać się z nimi, sprawdź naszą listę siedmiu najlepszych e-czytników.

Porównując modele Kindle, warto zacząć od przejrzenia wspólnych cech wszystkich urządzeń i funkcji, które są dostępne w każdym z nich, niezależnie od wersji. Są to:

• pełen dostęp do całego asortymentu w sklepie Amazon Kindle,

• łącze Wi-Fi,

• 6-calowy ekran dotykowy z tuszem elektronicznym,

• możliwość sporządzania notatek w książkach i ich udostępniania