Ranking drukarek wielofunkcyjnych 2018. Jaką drukarkę wielofunkcyjną do domu wybrać?

Oto ranking najlepszych drukarek wielofunkcyjnych do domu dostępnych na polskim rynku w 2018 roku. W tym artykule dowiesz się, jaka jest najlepsza drukarka wielofunkcyjnych na rynku i które urządzenie wybrać dla siebie. Sprawdź recenzje najlepszych drukarek do domu.

OKI MC563dn

OKI MC563dn

Ocena redakcji PCWorld.pl

OKI MC563dn to urządzenie wielofunkcyjne dla firm i biur, gdzie zachodzi potrzeba drukowania, kopiowania czy skanowania w większych ilościach.

OKI MC563dn to kolorowe urządzenie wielofunkcyjne A4 MC563dn - oferuje funkcje drukowania, kopiowania, skanowania i faksowania. Dedykowane dla biur i firm, pomaga w znacznym uproszczeniu codziennej pracy aktywnych grup roboczych w zakresie zarządzania dokumentami oraz ich obiegu, umożliwiając bardzo szybkie generowanie kolorowych wydruków o wysokiej jakości i rozdzielczości (1200 × 1200 dpi). Praca odbywa się z szybkością 30 str./min, drukowanie dwustronne w standardzie. Dzięki wbudowanemu 1 GB pamięci RAM możliwe jest bezproblemowe drukowanie dokumentów bogatych w grafiki.

OKI MC563dn pozwala na mobilne drukowanie ze smartfonów i z tabletów. Kolejne zalety to obsługa funkcji Google Cloud Print 2.0 i zgodność z technologią AirPrint firmy Apple Inc. Funkcja Wireless Direct umożliwia jednoczesne i bezpieczne połączenia w sieci przewodowej i bezprzewodowej. Drukarka MC563dn pomaga firmom zachować kontrolę nad liczbą i kosztem wydruków za pomocą funkcji oszczędzających czas i obniżających koszty. Zabezpieczanie poufnych dokumentów jest możliwe dzięki funkcji prywatnego drukowania i opcjonalne uwierzytelnianie kartą, a zgodność z protokołem...

OKI MC563dn - pełna recenzja »

Zalety:

 • Cztery funkcje
 • 1 GB RAM
 • Moduł Wi-fi
 • Opcje zabezpieczeń

Canon i-Sensys MF724Cdw

Canon i-Sensys MF724Cdw

Ocena redakcji PCWorld.pl

Canon i-Sensys MF724Cdw to praktyczne urządzenie do domu i firmy. Poznaj jego zalety!

Canon i-Sensys MF724Cdw to urządzenie wielofunkcyjne A4, które zajmuje niewiele miejsca i oferuje inteligentne opcje skanowania, drukowania i łączności. Umożliwia dwustronne drukowanie i kopiowanie z szybkością 20 str./min. Doskonale nadaje się zarówno dla małych firm, jak i osób pracujących w domu. Urządzenie wyposażone jest w praktyczny, dwustronny podajnik dokumentów na 50 arkuszy. Zamontowany z przodu, kolorowy ekran dotykowy o przekątnej 8,9 cm ułatwia uzyskiwanie dostępu do zaawansowanych funkcji urządzenia.

Canon i-Sensys MF724Cdw posiada funkcję obsługi chmury i urządzeń mobilnych - zaimplementowano pełną obsługę systemów iOS i Android, technologię Google Cloud Print oraz moduł łączności Wi-Fi. Dzięki możliwości wprowadzenia kodu PIN można skorzystać z funkcji bezpiecznego drukowania. Kolejna praktyczna funkcja to skanowanie do wiadomości e-mail i folderu. Urządzenie wielofunkcyjne Canon posiada funkcje oszczędzania energii, takie jak automatyczne wyłączanie, co pomaga nie tylko zaoszczędzić na kosztach, ale też prowadzić działalność w sposób przyjazny dla środowiska naturalnego.

Canon i-Sensys MF724Cdw - pełna recenzja »

Zalety:

 • Dobra szybkość drukowania i kopiowania
 • Wygodny ekran dotykowy
 • Moduł Wi-fi

Wady:

 • Wysoka cena

Brother DCP-J105

Brother DCP-J105

Ocena redakcji PCWorld.pl

Brother DCP-J105 InkBenefit to model z nowoczesnymi rozwiązaniami, które ułatwiają drukowanie i skanowanie.

Brother DCP-J105 InkBenefit to atramentowe urządzenie wielofunkcyjne, dedykowane dla środowisk domowych i małych biur. Oferuje rozdzielczość druku do 6000 x 1200 dpi. Prędkość wydruku, oferowana przez urządzenie, wynosi 11 obrazów na minutę w trybie monochromatycznym oraz 6 obrazów na minutę w trybie kolorowym. Zintegrowany, płaski skaner, umożliwia wygodne kopiowanie oraz skanowanie dokumentów, w tym nośników oprawionych lub o nieregularnych kształtach. Skany mogą być wysyłane do pliku, wiadomości e-mail oraz obrazów. Łatwa obsługa modelu możliwa jest dzięki czytelnemu, jednoliniowemu wyświetlaczowi LCD oraz intuicyjnemu panelowi kontrolnemu.

Brother DCP-J105 InkBenefit pozwala na drukowanie z i skanowanie do tabletów i smartfonów. Używa do tego aplikacji Brother iPrint&Scan, Apple AirPrint oraz Google Cloud Print. Posiada certyfikat środowiskowy ENERGY STAR i charakteryzuje się niskim poziomem zużycia energii, cichą pracą oraz obudową nadającą się do recyklingu. Nie można mieć żadnych zastrzeżeń co do wykorzystania tuszu, a sam koszt kartridża wychodzi bardzo ekonomicznie.

Brother DCP-J105 - pełna recenzja »

Zalety:

 • Moduł Wi-fi
 • Cicha praca
 • Niski poziom zużycia energii

Wady:

 • Średnia szybkość pracy
 • Brak możliwości automatycznego drukowania dwustronnego

Epson L655

Epson L655

Ocena redakcji PCWorld.pl

Epson L655 to jedno z nielicznych urządzeń z systemem stałego zasilnia atramentem, która ma wbudowaną kartę Ethernet.

Producent wyposażył ją również w moduł Wi-Fi i gniazdo USB. Na skanerze zamontowano podajnik dokumentów ADF, który przyspiesza kopiowanie wielostronicowych dokumentów.

Starannie wykonana obudowa z czarnego matowego plastiku jest mocna i praktyczna (nie są widoczne na niej kurz i mikrorysy). Wyświetlacz LCD i rozbudowany panel sterujący oprócz możliwości uruchomienia podstawowych funkcji (kopiowanie, skanowanie, faksowanie) umożliwia również zarządzanie jakością wydruków.

Epson L655 ma czterokolorowy mechanizm drukujący. System ITS jest przymocowany do prawego boku obudowy, węże doprowadzające atrament do głowicy drukującej ukryte są w obudowie. Zbiorniki na kolorowe tusze mają pojemność po 70 ml, czarny jest dwukrotnie większy. Dolewanie tuszy wymaga jedynie odchylenia klapki zamontowanej na systemie ITS i wyciągnięcia silikonowych zatyczek z poszczególnych zbiorników. Zatyczki są przymocowane do obudowy drukarki, także nie powinny się zgubić.

Kolorowe tusze barwnikowe do drukarki sprzedawane są w 70 ml butelkach, czarny tusz pigmentowy dostępny jest w większej 140 ml butelce. Butelki z kolorowymi tuszami kosztują po 23 zł i...

Epson L655 - pełna recenzja »

Zalety:

 • Szybkość pracy
 • ADF, dupleks
 • Wbudowana karta sieciowa i Wi-Fi

Wady:

 • Cena

HP DeskJet IA 3835 AiO

HP DeskJet IA 3835 AiO

HP DeskJet IA 3835 AiO to niewielkie gabaryty, jednak spore możliwości - od drukowania po faksowanie. Czy warto zainwestować w to urządzenie?

HP DeskJet IA 3835 AiO to kompaktowe urządzenie wielofunkcyjne, które mieści się na biurku, półce lub w dowolnym, innym miejscu. Ma automatyczny podajnik dokumentów na 35 stron, co zapewnia szybkie drukowanie, kopiowanie, skanowanie i przesyłanie faksem wielostronicowych dokumentów. Szybkie rozpoczęcie drukowania i nawiązanie połączenia jest możliwe dzięki łatwej konfiguracji z poziomu smartfona, tabletu lub komputera. Połączenie jest bez pośrednie i nie wymaga sieci. Bezpośrednie zarządzanie funkcjami urządzenia odbywa się za pomocą wyświetlacza o przekątnej 5,5 cm (2,2").

HP DeskJet IA 3835 AiO może drukować do 8,5 stron czarno-białych w wysokiej jakości lub do 20 stron w trybie roboczym. W przypadku druku kolorowego parametry te wynoszą 6 i 16 stron. Jakość druku w kolorze jest optymalizowana do 4800x1200 dpi, a w czerni - do 1200 x 1200 dpi. Urządzenie ma 512 MB pamięci DDR1 i 128 MB pamięci Flash, co wpływa na szybkość pracy, aczkolwiek nie jest najnowocześniejszym rozwiązaniem.

HP DeskJet IA 3835 AiO - pełna recenzja »

Zalety:

 • Kompaktowe
 • Cztery funkcje
 • Moduł Wi-fi

Wady:

 • Pamięć DDR1

Xerox VersaLink C605

Xerox VersaLink C605

Ocena redakcji PCWorld.pl

Xerox VersaLink C605 to wszechstronne, energooszczędne urządzenie wysokiej jakości. Co skłania do jego zakupu?

Xerox VersaLink C605 to kolorowe urządzenie wielofunkcyjne, które doskonale sprawdzi się w miejscach dużego natężenia pracy. Wśród jego funkcji znajduje się kopiowanie, drukowanie, faksowanie, skanowania, a także obsługa poczty e-mail. Cechuje je bardzo duża szybkość pracy - w ciągu minuty jest w stanie wyprodukować 53 strony w kolorze oraz czarno-białe. Na szybkość pracy wpływa procesor urządzenia (1.05 GHz) oraz 2 GB pamięci RAM. W zależności od konfiguracji model (do wyboru pięć wariantów) może posiadać 4-półkową taca wyjściową papieru, podajnik o dużej pojemności czy dwustronny automatyczny jednoprzebiegowy podajnik dokumentów.

Xerox VersaLink C605 ma standardowe wejście Ethernetowe i czujnik NFC. Wi-Fi dostępne jest jako opcja dodatkowa - umożliwia połączenia w standardzie Wi-Fi 802.11n i Wi-Fi Direct (jednoczesna obsługa połączeń przewodowych i bezprzewodowych). Ponieważ urządzenie przeznaczone jest dla biur i firm, posiada liczne funkcje zabezpieczeń, jak szyfrowanie AES 256-bit środki kontroli dostępu, dziennik audytu, czy automatyczne tworzenie certyfikatu samopodpisanego. VersaLink C605 to model energooszczędny,...

Xerox VersaLink C605 - pełna recenzja »

Zalety:

 • Pięć funkcji
 • Szybkość działania
 • 2 GB pamięci drukowania
 • Funkcje zabezpieczeń

Wady:

 • Moduł Wi-fi tylko w opcji dodatkowej

Canon PIXMA MG3650

Canon PIXMA MG3650

Ocena redakcji PCWorld.pl

Canon PIXMA MG3650 to model do domu i mniejszych firm. Mimo kompaktowych rozmiarów umożliwia wiele praktycznych działań.

Canon PIXMA MG3650 to kompaktowe urządzenie wielofunkcyjnego z modułem Wi-Fi. Doskonale sprawdzi się zarówno w domach prywatnych, jak i małych biurach oraz firmach. Osiąga rozdzielczość druku na poziomie 4800 dpi, a szybkości drukowania to 9,9 obrazu/min. (mono) i 5,7 obrazu/min (kolor). Czyli druk zdjęcia 10 × 15 cm bez obramowania zajmuje około 44 sekundy - w porównaniu z konkurencją to dość długo, jednak nie jest przeznaczona do miejsc, gdzie byłaby mocno eksploatowana. Warto dodać, że ma automatyczne ustawienie drukowania dwustronnego, co przy drukowaniu większej ilości tekstu jest bardzo pozytywne.

Urządzenie wielofunkcyjne Canon PIXMA MG3650 nie ma wyświetlacza, ani panelu dotykowego. Można by to policzyć na minus, gdyby nie fakt, że dzięki brakowi tych dodatków jest dostępna w bardzo atrakcyjnej cenie. Sterowanie można przeprowadzać ręcznie, albo za pomocą smartfona z systemem iOS lub Android - niezbędna jest do tego darmowa aplikacja Canon PRINT. Ulepszona usługa PIXMA Cloud Link pozwala w kilka sekund drukować zdjęcia z serwisu Facebook, Instagram i internetowych albumów fotograficznych, drukować i skanować dokumenty w usługach w...

Canon PIXMA MG3650 - pełna recenzja »

Zalety:

 • Cena
 • Moduł Wi-fi

Wady:

 • Drogie tusze
 • Niezbyt szybka

OKI MC573dn

OKI MC573dn

Ocena redakcji PCWorld.pl

OKI B4520MFP wyróżnia się wysoką szybkością pracy (do 30 str./min), bogatym wyposażeniem oraz możliwością dalszej rozbudowy. Czym jeszcze?

OKI MC573dn to urządzenie dedykowane dla firm, które potrzebują funkcji drukowania, kopiowania, skanowania i faksowania o wysokiej jakości i bardzo krótkim czasie wykonania. Umożliwia druk kolorowy o wysokiej rozdzielczości (1200 × 1200 dpi) oraz prędkości 30 stron na minutę z drukowaniem dwustronnym w standardzie, a 1 GB pamięci RAM — bezproblemowe drukowanie dokumentów bogatych w grafiki. W przypadku skanowania rozdzielczość wynosi 600 x 600 dpi. Standardowa pojemność pojemnika papieru to 350 arkuszy, a więc jego uzupełnianie potrzebne jest raz na dłuższy czas.

OKI MC573dn ma funkcję Wireless Direct, pozwala na jednoczesne bezpieczne połączenia w sieci przewodowej i bezprzewodowej - jednak wymagany jest opcjonalny moduł Wi-fi. Inne zalety to możliwość drukowania z urządzeń mobilnych, takich jak smartfon czy tablet, kompatybilność z aplikacją Google Cloud Print oraz rozwiązaniem AirPrint firmy Apple Inc. Opcja oszczędzania toneru obniża koszty drukowania kopii roboczych i dokumentów wewnętrznych.

OKI MC573dn - pełna recenzja »

Zalety:

 • Cztery funkcje
 • 1 GB RAM
 • Wireless Direct
 • Szybkość pracy

Wady:

 • Wi-fi jako opcja dodatkowa

EPSON XP-530

EPSON XP-530

Ocena redakcji PCWorld.pl

EPSON Premium XP-530 to dobra drukarka zarówno do dokumentów, jak i zdjęć. Zobacz, jakie ma parametry!

EPSON Premium XP-53 to urządzenie wielofunkcyjne z Wi-Fi, wykorzystujące pojedyncze wkłady atramentowe i wyposażone w wiele łatwych w obsłudze funkcji. Doskonale nadaje się do użytku domowego lub w mniejszych biurach i firmach. Cechuje je wysoka jakość drukowanych zdjęć i skanowanych dokumentów. W przypadku druku szybkość wynosi 9,5 strony na minutę. Na kolorowe zdjęcie 10 x 15 cm potrzebuje 20 sekund. Rozdzielczość skanowania to 1.200 DPI x 2.400 DPI. Do zalet należy zaliczyć automatyczny druk dwustronny oraz funkcję drukowania bez marginesów.

EPSON Premium XP-53 mieści 100 arkuszy w podajniku papieru. Obsługa urządzenia jest ułatwiona dzięki kolorowemu wyświetlaczowi o przekątnej 3,7 cm. Obsługuje karty pamięci SDXC, SDHC, SD, a po zakupieniu dodatkowego adaptera także MiniSDHC, MiniSD, MicroSDXC, MicroSDHC i MicroSD. Zaletą sa takie funkcje dostępne podczas drukowania zdjęć, jak korekta efektu czerwonych oczu. Minusem jest dość wysoka cena tuszy oraz ich wydajność. Jednak do okazyjnego drukowania tekstu i zdjęć nadaje się doskonale.

EPSON XP-530 - pełna recenzja »

Zalety:

 • Moduł Wi-fi
 • Dobra jakość druku
 • Dobra rozdzielczość skanowania

Wady:

 • Drogie tusze
 • Brak oprogramowania OCR

HP DeskJet Ink Advantage 4535

HP DeskJet Ink Advantage 4535

Ocena redakcji PCWorld.pl

HP DeskJet Ink Advantage 4535 to urządzenie wielofunkcyjne z modułem Wi-fi, które drukuje, skanuje i kopiuje. Czy warto je nabyć?

HP DeskJet Ink Advantage 4535 to urządzenie wielofunkcyjne, które drukuje, skanuje i kopiuje w rozdzielczości 1200 x 1200 dpi. Ma podajnik papieru, mieszczący 100 arkuszy, a wbudowany moduł Wi-fi umożliwia drukowanie dokumentów i zdjęć ze smartfonów i tabletów. Wykorzystując bezpłatną aplikację mobilną HP All-in-One Printer Remote można kierować urządzeniem za pomocą urządzenia przenośnego. Ręczne programowanie ułatwia wyświetlacz o przekątnej 5,5 cm (2,2 cala), który wystarczy dotknąć, aby rozpocząć pracę. Niestety, interfejs użytkownika jest mało intuicyjny i można nieco się natrudzić, zanim znajdzie odpowiednią opcję. Szybkość druku monochromatycznego to 9,5 strony/min, a druku kolorowego - 6,5/min.

HP DeskJet Ink Advantage 4535 może pracować w opcjonalnym trybie cichym, co pozwala na drukowanie w dowolnym pomieszczeniu bez zakłócania ciszy. Jednak wówczas drukowanie jest znacznie dłuższe - przy gęsto zapisanej stronie lub bogato zdobionej grafikami może być to nawet 20 minut!

HP DeskJet Ink Advantage 4535 - pełna recenzja »

Zalety:

 • Moduł Wi-fi
 • Tryb cichy
 • Cena

Wady:

 • Mało intuicyjny interfejs
 • Długie drukowanie w trybie cichym w najwyższej jakości

Brother DCP-1610WE

Brother DCP-1610WE

Ocena redakcji PCWorld.pl

Brother DCP-1610WE to niewielkich rozmiarów urządzenie wielofunkcyjne z podajnikiem na 150 arkuszy. Zobacz, co jeszcze ma do zaoferowania!

Brother DCP-1610WE to laserowe urządzenie wielofunkcyjne, skierowane do środowisk domowych i małych grup roboczych, działające w sieci bezprzewodowej i charakteryzuje się wysoką prędkością druku, niewielkimi rozmiarami oraz intuicyjną obsługą. Oferuje możliwość drukowania, kopiowania i skanowania. Urządzenie zostało wyposażone w podajnik papieru na 150 arkuszy, dodatkowo jest kompatybilne z tonerami na 1000 stron. Kompaktowe wymiary urządzenia i jego niewielka waga sprawiają, że bez problemu zmieści się na półce lub stanowisku pracy.

Brother DCP-1610WE może kopiować i drukować z szybkością 20 str./min. (rozdzielczość kopiowania 600 x 600 dpi, drukowania - 2400 x 600dpi). W przypadku skanowania parametry wynoszą od 600 x 1200dpi (z szyby skanera) do 19 200 x 19 200dpi (Interpolowana). W pracy pomaga 32 MB pamięci - co jest jednak dość niewielkim wsparciem. Biorąc pod uwagę jakość wydruku, cena za urządzenie jest dość przystępna, dlatego też warto rozważyć zakup modelu DCP-1610WE.

Brother DCP-1610WE - pełna recenzja »

Zalety:

 • Moduł Wi-fi
 • Dobra jakość druku
 • Dobra jakość skanowania

Wady:

 • Tylko 32 MB pamięci
 • Mało intuicyjny interfejs

Xerox Workcentre 3025

Xerox Workcentre 3025

Ocena redakcji PCWorld.pl

Xerox Workcentre 3025 to monochromatyczne urządzenie wielofunkcyjne o dobrej rozdzielczości druku i skanowania. Czym jeszcze może zaskoczyć?

Xerox Workcentre 3025 to urządzenie dostępne w dwóch wariantach. W pierwszym, V_BI, umożliwia kopiowanie, drukowanie i skanowanie. W drugim, V_NI, dochodzi do tego również możliwość faksowania. W obu wersjach rozdzielczość druku i kopiowania to 600 x 600 dpi (rozdzielczość interpolowana 1200 x 1200), a szybkość druku to 20 stron na minutę. Niestety, oferuje tylko druk monochromatyczny, a więc nadaje się przede wszystkim do kopiowania i drukowania różnego rodzaju dokumentów tekstowych. Oczywiście skanowanie dokumentów jest możliwe w trybie kolorowym. Automatyczny podajnik mieści 40 arkuszy papieru.

Xerox Workcentre 3025 to model kompaktowy, który zajmuje niewiele miejsca i sprawdzi na mniejszych przestrzeniach. Zainstalowany moduł Wi-fi umożliwia drukowanie z tabletów lub smartfonów przy wykorzystaniu Apple AirPrint oraz Google Cloud Print. Xerox WorkCentre 3025 spełnia wytyczne programu ENERGY STAR, dotyczące efektywnego zużycia energii. Do zakup tego modelu może skłonić również bardzo atrakcyjna cena.

Xerox Workcentre 3025 - pełna recenzja »

Zalety:

 • Dobra rozdzielczość druku
 • Cztery funkcje w wersji V_NI
 • Kompaktowe wymiary
 • Moduł Wi-Fi

Wady:

 • Monochromatyczna
 • Brak automatycznego druku dwustronnego

Ranking drukarek wielofunkcyjnych 2018: wstęp

Nieważne, czy potrzebujesz nowej drukarki do domu, czy do pracy, wybranie tej odpowiedniej może być dość męczącym procesem. Musisz wziąć pod uwagę nie tylko podstawowy koszt i jakość druku, ale także zwrócić uwagę na szybkość jej pracy, koszty późniejszego utrzymania i wiele innych, dodatkowych kwestii.

Warto zwrócić uwagę, że rynek drukarek nie rozwija się za szybko, a najnowsze urządzenia nie zawsze są tymi najlepszymi. Technologia w przypadku drukarek nie poszła w ostatnim czasie zbytnio do przodu, nie oznacza to jedna, że powinieneś od razu wyeliminować starsze, bo nie wpisują się w najnowsze trendy. Każda z wymienionych przez nas drukarek jest godna polecenia.

Jeśli szukasz taniej lub przecenionej drukarki, zerknij na nasz tekst, w którym zebraliśmy najlepsze oferty.

Nie ma drukarki, która odpowiadałaby potrzebom wszystkich, dlatego nie sugeruj się ich miejscem na naszej liście. Cyfra przy nazwie nie ma znaczenia – pomieszaliśmy wszystkie rodzaje: drukarki domowe, biurowe, wielofunkcyjne, kolorowe i jednokolorowe. Wszystkie są naprawdę godne rozważenia.

Istnieją przede wszystkim dwa rodzaje drukarek: atramentowe i laserowe, kolorowe bądź jednokolorowe. Laserowe są zazwyczaj sporo droższe, jednak można liczyć na lepszą jakość druku, zwłaszcza w przypadku dużych ilości tekstu. No i są sporo szybsze. Zauważ jednak, że napisaliśmy „zazwyczaj” – oznacza to, że drukarki laserowe nie zawsze są najlepsze.

Ogólnie rzecz biorąc, jeśli będziesz drukował przede wszystkim duże ilości tekstu, laserowa drukarka jednokolorowa sprawdzi się najlepiej – można tu oczekiwać wyraźnego druku, dużej szybkości wydruku kartki na minutę i najniższych kosztów tuszu. Jeśli natomiast chcesz drukować zdjęcia, wybierz drukarkę atramentową. Dedykowany sprzęt do wydruku zdjęć z pojedynczymi kartridżami na każdy kolor z pewnością bardziej Cię zadowoli.

Ranking drukarek wielofunkcyjnych 2018: koszty utrzymania

Kupując drukarkę, musisz pamiętać, że cena, jaką płacisz, to tylko początek. Nie zapomnij o kosztach tonera, który po jakimś czasie musisz uzupełnić, i innych elementach, które z czasem trzeba wymienić. Jest to szczególnie istotne, gdy dużo drukujesz. Zestaw kartridżów może czasem kosztować prawie tyle, co nowa, kolorowa drukarka.

Większość producentów podaje ilość stron, jaką można wydrukować z ich kartridżów tuszowych. Na podstawie tej ilości możesz spokojnie wyliczyć przeciętny koszt wydrukowania jednej strony. Będziesz zdziwiony, jak bardzo ta wartość może się różnić pomiędzy konkretnymi drukarkami!

Oczywiście, jeśli jakość liczy się dla Ciebie bardziej niże cena, możesz zwrócić się w stronę bardziej wyspecjalizowanych drukarek, które wykorzystują pięć lub sześć tuszów do drukowania fotografii. Jakość jest naprawdę nieporównywalna, ale koszty oczywiście sporo wyższe (czasem nawet 40gr za stronę).

Ranking drukarek wielofunkcyjnych 2018: czy potrzebuję wielofunkcyjnej drukarki?

Nowoczesne drukarki są zazwyczaj urządzeniami wielofunkcyjnymi, często posiadają wbudowany skaner. Dzięki temu możesz bez problemu skanować zdjęcia i dokumenty i konwertować je do plików cyfrowych zapisując je jednocześnie na komputerze. Możesz również drukować kopie przeskanowanych dokumentów, czyniąc w ten sposób ze swojego urządzenia fotokopiarkę.

Niektóre modele będą działały również jako fax. Jeśli potrzebujesz zarówno drukarki, jak i skanera i fotokopiarki, urządzenie wielofunkcyjne sprawdzi się w Twoim wypadku świetnie. Jeśli jednak wystarczy Ci zwykła drukarka, lepiej zastanowić się nad kupnem tańszego sprzętu.

Ranking drukarek wielofunkcyjnych 2018 - szybkość drukowania i inne cechy

Szybkość drukowania, którą obiecują producenci, prawie nigdy nie jest zgodna z prawdą. Jeśli często drukujesz w pośpiechu, polecamy zapoznać się dokładnie z obszerniejszymi recenzjami wymienionych wyżej sprzętów.

Kolejną ważną cechą jest obecność dodatkowych portów USB i slotów na karty, które pozwolą na drukowanie bezpośrednio z aparatu.

Wysokiej jakości półka na dokumenty bądź automatyczny podajnik kartek, które zajmą się Twoimi dokumentami, gdy Ty będziesz w tym czasie robił coś ważniejszego, są gadżetami, nad którymi warto pomyśleć.

Drukowanie dwustronne może pomóc w ograniczeniu zużycia papieru.

Warto również pomyśleć o oprogramowaniu drukarki. Część sprzętów oferuje podstawowe programy edycyjne, z takimi funkcjami jak usuwanie czerwonych oczu lub poprawianie bilansu kolorów (na niektórych edycja możliwa jest nawet przy pomocy przycisków na samej drukarce).