Ranking głośników Bluetooth 2019

Ranking głośników Bluetooth 2019 - porównanie najlepszych głośników Bluetooth dostępnych w Polsce. Jaki głośnik Bluetooth wybrać? Głośnik bezprzewodowy można kupić za kilkanaście, kilkadziesiąt, a także kilkaset złotych. I jak zwykle w takiej sytuacji pojawia się pytanie - który wart jest swojej ceny? Czy warto zapłacić więcej, czy też tańszy głośnik Bluetooth spełni oczekiwania i da dźwięk dobrej jakości? Oto nasz ranking prezentujący najlepsze głośniki Bluetooth w 2019 roku. Jeśli szukasz głośnika Bluetooth, zobacz najlepsze jak dotąd modele w 2019 roku!

W przypadku tańszych głośników Bluetooth możliwe jest nabycie modelu mającego dobrą jakość dźwięku i w pełni zaspokajającego oczekiwania użytkownika, my jednak skupimy się na głośnikach z wyższej półki, ponieważ teoria teorią, a praktyka praktyką - naprawdę dobry to wydatek co najmniej kilkuset złotych. W przypadku tego zestawienia najtańszy model to wydatek ok. 150 złotych, a przeciętny koszt głośnika Bluetooth z górnej półki to ok. 1200 PLN. Jednak należy mieć na uwadze, że płaci się za naprawdę najwyższej klasy sprzęt, który perfekcyjnie posłuży przez lata.

W tym sektorze sprzętu audio wybór jest naprawdę duży - można skupić się na poszukiwaniach małego, przenośnego głośnika Bluetooth z bardzo długo działającą baterią lub dużego gabarytowo, który stanie w salonie. Nic też nie stoi na przeszkodzie, aby poszukać większego z długim czasem działania akumulatorka.

Głośniki Bluetooth - na co zwracać uwagę przed zakupem?

Na jakie rzeczy powinno zwracać się uwagę przez zakupem głośników Bluetooth, a zwłaszcza kosztujących niemało modeli z wyższej półki? Ze względu na wspomniany wybór należy przede wszystkim określić ich przeznaczenie. Jeśli masz zamiar nabyć głośnik, który będzie towarzyszyć Ci podczas różnego rodzaju wyjazdów, wówczas potrzebny jest wspomniany wcześniej mniejszy, który będzie mieć naprawdę wytrzymałą baterię, gwarantująca co najmniej kilkanaście godzin działania. Jeśli natomiast planujesz używać głośnika Bluetooth do nagłośnienia salonu lub innego większego pomieszczenia, wówczas powinien mieć większe gabaryty, a długość pracy jego baterii staje się sprawą drugorzędną, jednak należy pamiętać, że głośniki wyposażone w bardziej pojemne akumulatorki mogą również pełnić rolę powerbanku i posłużyć np. do ładowania urządzeń przenośnych.

Możesz też szukać głośników, które mają nie tylko transmisję danych Bluetooth, ale dodatkowo i inne sposoby połączenia przewodowego i bezprzewodowego. Na przykład masz starego iPoda, który wciąż działa świetnie, jednak nie obsługuje Bluetooth. W takiej sytuacji popatrz za głośnikiem mającym wejście 3,5 mm, które umożliwi podłączenie go do głośnika.

Niektóre mają również phono, dzięki czemu możesz podłączyć do nich takie urządzenia jak telewizor lub gramofon. W niektórych modelach spotykamy nie tylko Bluetooth, ale także możliwość strumieniowania danych przez Wi-fi.

Ponadto głośniki obsługujące Wi-fi mogą posłużyć od odtwarzania muzyki streamowanej bezpośrednio z takich serwisów jak Spotify czy internetowych stacji radiowych. Dzięki temu nie jesteś ograniczony wyłącznie do tych plików audio, które masz na swoim urządzeniu. Kolejna zaleta to możliwość odbierania radiostacji DAB+ i FM. Pozwala ona na zmienienie głośnika Bluetooth w przenośne radio.

W naszym rankingu nie ujęte zostały produkty Sonos jak Play:5 i the Play:1. Choć są świetne, co potwierdzają wysokie miejsca w różnego rodzaju zestawieniach, nie mają opcji Bluetooth, a więc nie kwalifikują się do niego.

Denon Envaya Pocket DSB-50BT

Denon Envaya Pocket DSB-50BT

Ocena redakcji PCWorld.pl

Denon Envaya Pocket DSB-50BT jest opisywany przez producenta jako "przenośny głośnik bluetooth klasy premium". Czy warto go kupić?

Denon Envaya Pocket DSB-50BT to głośnik Bluetooth, dysponujący mocą 13W. Obudowa została wykonana z bardzo mocnego tworzywa sztucznego i jest wodo- oraz pyłoodporna (certyfikat IP67), zaś jej powierzchnia ma być odporna na zadrapania. Może przybywać 1m pod wodą przez 30 minut bez obawy o jakiekolwiek uszkodzenia. Aby to osiągnąć, wszystkie złącza są zabezpieczone nakładką, a szczeliny są zamknięte uszczelkami. Dzięki temu można zabrać głośnik w podróż, nad wodę czy na rower. Jakość dźwięku stoi na wysokim poziomie - co zawdzięcza zastosowanym przetwornikom 2x 40 mm, membranie pasywnej 40x83 mm i wzmacniaczowi cyfrowemu (2x 6.5W). Warto dodać, że jeśli dysponuje się dwoma głośnikami, można stworzyć przestrzeń stereo. Wszystkie tony są doskonale słyszalne i nie gryzą się ze sobą, dzięki czemu ten głośnik BT powinien zadowolić nawet najbardziej wymagających użytkowników. Zaletą jest również akumulator o pojemności 2000 mAh, dzięki któremu głośnik Denon może pracować do 10 godzin. Sam czas pełnego ładowania akumulatora wynosi 2,5 -3 godziny.

Denon Envaya Pocket DSB-50BT ma wbudowany transmiter Bluetooth 4.1,...

Denon Envaya Pocket DSB-50BT - pełna recenzja »

Zalety:

 • wodo- i pyłoodporny
 • dźwięk wysokiej jakości
 • czas pracy 10h
 • Bluetooth 4.1
 • Możliwość używania jako powerbanku

Bose SoundLink Revolve

Bose SoundLink Revolve

Ocena redakcji PCWorld.pl

Bose SoundLink Revolve reklamowany jest jako urządzenia dające naprawdę wielokierunkowy dźwięk. A czy tak jest naprawdę?

Bose SoundLink Revolve to głośnik Bluetooth z górnej półki cenowej. Zapewnia wielokierunkowy dźwięk, gwarantując równomierną głośność na całym obszarze. Wystarczy umieścić go na środku pomieszczenia, by zapewnić jednolite wrażenia wszystkim słuchającym. Pojedynczy głośnik idealnie nadaje się do pomieszczeń zamkniętych - na otwartej przestrzeni dźwięk będzie się naturalnie rozpraszać i nie da takiego efektu. SoundLink Revolve wykonany jest z miękkich materiałów, dzięki czemu niestraszne mu upadki czy uderzenia. Wodoodporna konstrukcja umożliwia korzystanie z niego wszędzie - na basenie, pod prysznicem czy nad wodą. W pełni naładowany akumulator pozwala na 12 godzin pracy non-stop. Zasięg komunikacji bezprzewodowej wynosi do 9 m.

Bose SoundLink Revolve posiada w swojej obudowie wejście AUX 3,5 mm oraz port USB micro-B. W obudowie znajduje się wielofunkcyjny przycisk, który umożliwia uzyskanie dostęp do komunikatów głosowych dla aplikacji Siri i Google Now bezpośrednio z poziomu głośnika. Można także użyć aplikacji do podłączenia dwóch głośników SoundLink Revolve w trybie Party lub Stereo. Zarówno w przypadku...

Bose SoundLink Revolve - pełna recenzja »

Zalety:

 • Dźwięk 360°
 • Wodoodporny
 • Dobry bas

Wady:

 • Cena
 • Wysokie dźwięki można nieco ulepszyć

Sony SRS-XB12

Sony SRS-XB12

Ocena redakcji PCWorld.pl

Sony SRS-XB10 to niewielkich rozmiarów głośnik Bluetooth. Czy jest wart swojej ceny?

Sony SRS-XB12 to kompaktowych rozmiarów, monofoniczny głośnik Bluetooth. Korzysta z autorskiej technologii producenta - EXTRA BASS. Na czym to polega? Otóż został wzbogacony w pasywny radiator, który wzbogaca niskie tony, dzięki czemu mimo swoich niewielkich rozmiarów odtwarza naprawdę mocne basy. Konstrukcja głośnika jest w pełni wodoodporna, dlatego możesz go zabrać nad wodę, używać w deszczu, itp. Jak podaje producent, bateria powinna zapewniać do 16 godzin pracy. Ponieważ waży on jedynie 260 gramów i ma zaledwie 9,1 cm wysokości, bez problemu można zabrać go ze sobą w plecaku, torebce, a nawet większej kieszeni ubrania. Dodatkowym udogodnieniem jest zawleczka pozwalająca na bezpieczne zawieszenie sprzętu w dowolnym miejscu. Głośnik SRS-XB10 używa technologii NFC do nawiązywania łączności Bluetooth, dzięki czemu można sparować go z telefonem za jednym dotknięciem.

Sony SRS-XB12 korzysta z transmitera BT w wersji 4.2, co pozwala parować ten głośnik bezprzewodowy z urządzeniami w odległości do 10 metrów. Jednak czasami, zwłaszcza, gdy jest ono dalej, niż 5 metrów, zdarza się, że połączenie bezprzewodowe zostaje...

Sony SRS-XB12 - pełna recenzja »

Zalety:

 • bardzo dobra jakość dźwięku
 • wodoodporny
 • kompaktowe rozmiary
 • 16 h pracy na jednym ładowaniu
 • wsparcie dla NFC
 • Bluetooth 4.2
 • kilka wersji kolorystycznych

Wady:

 • czasem przerywa połączenie

Ultimate Ears Wonderboom

Ultimate Ears Wonderboom

Ocena redakcji PCWorld.pl

Ultimate Ears WONDERBOOM to głośnik dający przestrzenny dźwięk dobrej jakości. Jakie jeszcze ma cechy warte uwagi?

UE WONDERBOOM to głośnik Bluetooth, który można... trzymać w wodzie. Jest całkowicie pyło- i wodoodporny (certyfikat IP 67), a dzięki swojej konstrukcji może przebywać w wodzie przez pół godziny, da się go nawet zanurzyć na 100 cm. Oczywiście to tylko poboczna cecha, ale warta odnotowania, podobnie jak i wytrzymanie upadku z wysokości do 170 cm. O wiele ważniejszy jest dźwięk - Ultimate Ears WONDERBOOM emituje go przestrzennie, cechując się przy tym mocnymi basami i czystymi tonami wysokimi. Nieco gorzej jednak wypadają te pośrodku, przyda się więc ich korekta w aplikacji odtwarzającej muzykę.

Bardzo duża zaleta Ultimate Ears WONDERBOOM to odległość od źródła dźwięku - może wynosić ona nawet 33 metry! Dzięki temu można odtwarzać muzykę, np. siedząc w ogrodzie przed domem. Maksymalna siła dźwięku to 86 dBC. Oczywiście nie brak możliwości połączenia dwóch głośników, aby mieć pełen efekt stereo - przewidziano możliwość współpracy nawet z ośmioma innymi urządzeniami Bluetooth! Głośnik ma bardzo wygodne sterowanie - wystarczy stuknąć przycisk, aby odtworzyć, zatrzymać lub pominąć utwór. Jego bateria...

Ultimate Ears Wonderboom - pełna recenzja »

Zalety:

 • Wodoodporny
 • Cena
 • Dźwięk 360°
 • Jakość dźwięku
 • Duży zasięg

Wady:

 • Tony średnie wymagają poprawek

JBL Charge 4

JBL Charge 4

Ocena redakcji PCWorld.pl

Charge 4 to przenośny głośnik popularnej marki. Czy jest wart swojej ceny?

JBL Charge 4 to głośnik BT popularnego producenta, będący następcą Charge 3. Wyposażony jest w opatentowany przetwornik i dwa basowe radiatory JBL, które wzmacniają dźwięk silnym, głębokim basem. Ma wzmocnioną konstrukcję i wodoodporną obudowę (certyfikat IPX7), dzięki czemu bez problemu można używać go na basenie, plaży, itp. Jak podaje producent, w pełny naładowany akumulator 7500 mAh pozwala odtwarzać muzykę nawet przez 20 godzin - i testy praktyczne wykazują, że jest to prawda. Jednak pełne ładowanie zajmuje sporo czasu - ponad 5 godzin. A teraz o najważniejszym, czyli jakości dźwięku. Dzięki przetwornikowi 50 x 90 mm i mocy 30W nie można mieć większych zastrzeżeń, poza jednym - w Charge 3 były dwie membrany, tworzące prawdziwy system stereo. Tutaj mamy tylko jedną. Na plus należy zaliczyć możliwość używania JBL Charge 4 jako powerbanku - dzięki temu, będąc poza domem, można naładować swój telefon lub tablet.

JBL Charge 4 korzysta z transmitera Bluetooth 4.2 i standardów A2DP V1.3 oraz AVRCP V1.6. Pozwala na to sparowanie z urządzeniem w odległości 10-12 metrów i stabilną, umożliwiającą czysty dźwięk...

JBL Charge 4 - pełna recenzja »

Zalety:

 • bardzo dobra jakość dźwięku
 • wodoodporny
 • 20 godzin pracy na jednym ładowaniu
 • dużo wersji kolorystycznych
 • Bluetooth 4.2
 • możliwość używania jako powerbanku

Wady:

 • tylko jedna membrana

JBL Flip 4

JBL Flip 4

Ocena redakcji PCWorld.pl

JBL Flip 4 to model zapewaniający 12 godzin emitowania muzyki w wysokiej jakości dźwięku. Co jeszcze?

JBL Flip 4 to wielofunkcyjny model od ekspertów w dziedzinie produkcji głośników Bluetooth. Flip 4 wykonano z wytrzymałych, wodoodpornych materiałów dostępnych w kolorach: czarnym, szarym, turkusowym, niebieskim, białym i czerwonym. Wbudowany akumulator litowo-jonowy 3000 mAh zapewnia do 12 godzin odtwarzania muzyki. Jest ona emitowana w bardzo dobrej jakości, do czego przyczynia się wyposażenie głośnika w technologię tłumienia zakłóceń i echa. Jeśli do czegoś można się przyczepić, wskazałbym na basy - powinny być jednak nieco mocniejsze. Ale to drobna wada, nie wpływająca na odbiór całości.

Ten głośnik bluetooth JBL może być bez obaw używany w deszczu (poziom wodoszczelności IPX7) i nie trzeba się martwić, gdy zostanie zachlapany. Można go nawet zanurzać w wodzie do 30 minut na głębokość do 1 metra. Dzięki trwałemu materiałowi osłaniającemu i wytrzymałym gumowym elementom obudowy, sprawdzi się nawet w trudnych warunkach terenowych, wiec na biwak czy kemping jak znalazł. JBL Flip 4 zintegrowany został z asystentem głosowym - wystarczy nacisnąć przycisk, aby użyć głośnika JBL do obsługi Siri lub Google Now....

JBL Flip 4 - pełna recenzja »

Zalety:

 • Wodoodporny
 • Doskonały dźwięk
 • Cena

Wady:

 • Basy mogły by być trochę mocniejsze

Creative Halo

Creative Halo

Creative Halo to głośnik, który możemy polecić wszystkim indywidualistom lub osobom które oprócz muzyki chcą stworzyć własne kolorystyczne widowisko.

Creative Halo to kompaktowy, bardzo dobrze wykonany głośnik, a jego obudowa - wykonana z miękkiego materiału - jest bardzo przyjemna w dotyku. Jak większość produktów Creative całość jest dobrze spasowana, więc mamy poczucie wysokiej jakości. Do głośnika jest przytwierdzony bardzo praktyczny sznurek, dzięki czemu urządzenie możemy łatwo przenosić lub przyczepić je np. do plecaka czy uchwytu od mebli.

Creative Halo nie należy do najmniejszych czy najlżejszych głośników, z wagą ok. 500 gramów nie jest to głośnik, który będzie można wygodnie nosić podczas dłuższych wycieczek. Zamiast tego dostajemy do ręki urządzenie, które dzięki swoim widowiskowym funkcjonalnościom najlepiej sprawdzi się na imprezie czy spotkaniu za znajomymi.

Creative Halo posiada w pełni programowalny pierścień ledowy, który potrafi wyświetlać paletę 16,8 mln kolorów. Na początku mamy do wyboru 12 wgranych efektów świetlnych, które możemy zmieniać przyciskiem na obudowie. Jeżeli jednak chcemy w pełni wykorzystać tą funkcjonalność to warto zainstalować aplikację Creative Xpectra (dostępną na iOS i Android). Dzięki niej...

Creative Halo - pełna recenzja »

JBL Pulse 2

JBL Pulse 2

Ocena redakcji PCWorld.pl

JBL Pulse 2 to głośnik, który nie tylko gra, ale też tworzy wspaniały pokaz świateł. Dowiedz się więcej!

JBL Pulse 2 to głośnik Bluetooth z interaktywnym pokazem świetlnym. Umieszczone w obudowie diody LED rozświetlają się w zależności od szybkości i rytmu muzyki, dzięki czemu tworzą nastrój dla emitowanych dźwięków. Jak reklamuje ten efekt producent, możemy dzięki niemu "zobaczyć muzykę". Wielobarwne wizualizacje można w dowolnej chwili można bądź dostosować do otoczenia, a dzięki wbudowanemu sensorowi ledowemu JBL Prism pokaz można zsynchronizować z tłem lub wybranym kolorem. Ale to oczywiście nie wszystko, co ten głośnik bluetooth JBL ma do zaoferowania.

Dźwięk dobiegający z głośnika ma bardzo dobrą jakość, choć przydałoby się mu wzmocnienie basu. Zasilająca urządzenia bateria litowo-jonowa polimerowa 6000 mAh umożliwia pracę przez 4-6 h przy dużych głośnościach, a przy średniej czas ten wzrasta do 8-10 h. JBL Pulse 2 odbiera dane w zasięgu do 10 metrów. Bezprzewodowe strumieniowanie Bluetooth umożliwia połączenie aż 3 różnych urządzeń przenośnych do jednego głośnika i naprzemienne odtwarzanie muzyki. Głośnik ma wodoodporną konstrukcję, dzięki czemu nadaje się do turystyki czy żeglarstwa. Nie należy...

JBL Pulse 2 - pełna recenzja »

Zalety:

 • Efekty świetlne
 • Wodoodporny
 • Jakość dźwięku

Wady:

 • Trochę słaby bas

B&O PLAY A1

B&O PLAY A1

Ocena redakcji PCWorld.pl

B&O PLAY A1 to niewielki głośnik, który potrafi niesamowicie zaskoczyć. Przeczytaj i dowiedz się, czym!

Bang And Olufsen PLAY A1 - czyli B&O PLAY A1 - to głośnik Bluetooth od renomowanego producenta sprzętu elektronicznego, zaprojektowany przez wielokrotnie nagradzaną projektantkę Cecilie Manz. Przeznaczony do użycia w podróży, wygodnie mieści się w dłoni - a jego litowo-jonowy akumulator 2200 mAh umożliwia teoretycznie pracę przez pełne 24 godziny. W praktyce jest to również możliwe, jeśli nie szalejemy z głośnością. Przy częstym słuchaniu na dużej, głośnik B&O działa ok. 6-8 godzin. A jak gra? Mimo swoich niewielkich gabarytów jakość dźwięku jest po prostu świetna, w dodatku jest on przestrzenny. Model ten oferuje pełny zakres głębokich basów, schodzących nawet do 40 Hz!

Głośnik B&O PLAY A1 ma konstrukcję odporną na kurz i zachlapanie, a jego powierzchnia jest całkowicie gładka i wystarczająco mocna, aby poradzić sobie z uderzeniami i zarysowaniami podczas codziennego użytkowania. Posiada przymocowany do obudowy pasek z miękkiej skóry, co pozwala na zawieszenie go w dowolnym miejscu. Beoplay A1 posiada wbudowaną funkcję zestawu głośnomówiącego do rozmów telefonicznych, a opatentowana konstrukcja na spodzie...

B&O PLAY A1 - pełna recenzja »

Zalety:

 • Kompaktowy
 • Doskonała jakość dźwięku
 • Dźwięk 360°

Wady:

 • Cena
 • Trudny dostęp do klawiszy na spodzie

Creative IRoar Go

Creative IRoar Go

Creative iRoar Go to głośnik, który oprócz tego, że oferuje bardzo wysokiej jakości dźwięk, posiada całą gamę dodatkowych, bardzo przydatnych funkcjonalności.

Wygląd i ogólne wrażenia

Creative iRoar Go to mniejsza wersja głośnika Creative iRoar, ze swoimi wymiarami 54 x 192 x 97 mm i wagą ok 810 gramów jest już trochę większym urządzeniem, ale mimo to nadal można go łatwo przenosić z miejsca na miejsce. Obudowa jest wykonana z połączenia plastiku, aluminium oraz gumowych elementów, które są bardzo dobrze wykończone i spasowane. Dzięki temu głośnik sprawia wrażenie produktu premium. Urządzenie posiada wodoodporność klasy IPX6, co sprawia, że możemy śmiało używać go na basenie czy na plaży bez obawy o jego przypadkowe zachlapanie.

Po obu stronach obudowy głośnika mamy odsłonięte radiatory pasywne, które w trakcie odtwarzania niskich tonów wibrują razem z muzyką. To bardzo widowiskowa funkcjonalność, jednak musimy uważać, żeby przypadkowo nie wgnieść ich do obudowy, gdy wrzucimy głośnik do plecaka czy torby. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że Creative iRoar Go nie jest typowym, małym głośnikiem przenośnym, który zabieramy na piesze wycieczki, a bardziej stacjonarnym elementem sypialni czy salonu, to nie powinno być problemem dla większości użytkowników.

...

Creative IRoar Go - pełna recenzja »

Manta SPK204FM

Manta SPK204FM

Ocena redakcji PCWorld.pl

Manta SPK204FM to głośnik-tuba. Co ciekawego ma do zaoferowania?

Manta SPK204FM to głośnik bezprzewodowy o mocy 15W. Zwraca uwagę jego oryginalny design w kształcie tuby. Można zabrać go ze sobą w plener dzięki wygodnemu paskowi. Wbudowana bateria 1000 mAh powinna umożliwić odtwarzanie dźwięku przez 8-10 godzin (ładowanie zajmuje ok. 3h). A ponieważ wyposażono go w dwa głośniki oraz osobny subwoofer, który charakteryzuje się wysoką dynamiką i dużym naciskiem na tony wysokie, ale przy niektórych utworach z różnych gatunków muzycznych, dźwięk może wydawać się nieco płaski. Muzyka może być odtwarzana zarówno dzięki sparowaniu z urządzeniami przenośnymi (i stacjonarnymi, mającymi taką możliwość), jak też prosto z kart pamięci (w obudowie znajduje się gniazdo microSD) lub dzięki kablowi USB. Samo Bluetooth to wersja 2.0 (z profilem A2DP), czyli ma zasięg 5-8 metrów i w porównaniu z konkurencją nie jest to zbyt dużo. Wracając do baterii - niestety, nie ma na głośniku żadnego elementu pokazującego stan naładowania, toteż nigdy nie wiadomo, jak długo jeszcze będzie działać - i za to przyznajemy minus.

Manta SPK204FM ma wbudowane radio FM i za to z kolei dajemy plus. Następny minus...

Manta SPK204FM - pełna recenzja »

Zalety:

 • wysoka dynamika dźwięku
 • obsługa kart pamięci
 • wbudowane radio FM
 • dobra cena

Wady:

 • irytujące powiadomienia głosowe
 • brak wskaźnika stanu naładowania

Creative Chrono

Creative Chrono

Creative Chrono to dosyć nietypowe urządzenie bluetooth, które łączy w sobie głośnik, budzik, zegar i radio. Zobaczmy, jak wyszło takie zestawienie w jednym urządzeniu.

Wygląd i ogólne wrażenia

Urządzenie jest stylizowane na odbiornik radiowy z lat 90, co jak dla mnie jest dużym plusem. Obudowa jest wykonana z dobrej jakości plastiku, wszystkie elementy są dobrze spasowane.

Na wyświetlaczu mamy dobrze widoczną godzinę, jasność jej możemy sami sobie dostosować.

Głośnik ma praktyczną rączkę do przenoszenia, ale jest na tyle lekki i dobrze się mieści w dłoni, że ta funkcjonalność nie jest aż tak istotna, chyba, że chcemy przypiąć głośnik do plecaka np. idąc na wycieczkę. Dodatkowo, co powoli staje się standardem wśród soundbarów, urządzenie posiada certyfikat IPX5, co sprawia, że jest odporny na zachlapanie.

Jakość dźwięku

Creative Chrono posiada dwa głośniki - pasywny niskotonowy dla polepszenia basu i drugi pełnozakresowy. Urządzenie, jak na swoje rozmiary, gra bardzo dobrze, dźwięk jest głośny, a basy są wyraziste. Jeżeli głośnik jest w pozycji poziomej to dźwięk jest bardziej przestrzenny, gdy chcemy mieć bardziej wyrazisty i kierunkowy - wtedy można ustawić urządzenie w pozycji pionowej.

Funkcjonalności i użytkowanie

Sterowanie urządzeniem odbywa...

Creative Chrono - pełna recenzja »

Zalety:

 • - obudowa stylizowana na radioodbiorniki z lat 90
 • - dużo funkcjonalności
 • - dobry dźwięk

Wady:

 • - brak możliwości edycji i zapisania nazw kanałów radiowych w aplikacji

JBL GO 2

JBL GO 2

Ocena redakcji PCWorld.pl

JBL GO 2 - niewielki i wodoodporny. A jak brzmi emitowany przez niego dźwięk?

JBL Go 2 - kompaktowy i wodoodporny

JBL Go 2 to głośnik Bluetooth, cechujący się niewielkimi wymiarami - 712x860x316 mm - oraz masą (184 g). Konstrukcja o klasie wodoszczelności IPX7 sprawia, że głośnik Go 2 można zanurzyć w wodzie do 30 minut na głębokość do 1 metra. Jest to tzw. pierwsza klasa wodoszczelności „podwodnej” - przedmioty tej klasy nadają się do użytku w czasie pływania w wodzie i snorkelingu, gdzie duże głębokości nie występują. JBL Go 2 można zatem bez obaw używać na plaży, na brzegu basenu, a nawet w samym basenie. Nie będzie mu również straszny deszcz ani mżawka.

JBL Go 2 - specyfikacja

JBL Go 2 posiada wbudowany transmiter Bluetooth 4.1, co umożliwia parowanie z urządzeniami znajdującymi się w odległości do 12 metrów. Obsługiwane profile to A2DP V1.2, AVRCP V1.5 HFP V1.5, HSP V1.2 A ponieważ wyposażony jest w wejście sygnału audio AUX, pozwala na odtwarzanie muzyki nawet, jeśli urządzenie źródłowe nie posiada technologii Bluetooth. Niestety - w zestawie nie znalazł się odpowiedni kabel. Ten głośnik JBL ma moc 3,1 W RMS. Zastosowano w nim przetwornik o...

JBL GO 2 - pełna recenzja »

Zalety:

 • Wodoszczelność IPX7
 • Kompaktowe rozmiary
 • Lekka waga
 • Dobra jakość dźwięku
 • Możliwość rozmów telefonicznych
 • 12 wersji kolorystycznych

Wady:

 • Brak kabla AUX w zestawie
 • Pojemność akumulatora

Fresh 'n Rebel Rockbox Brick

Fresh 'n Rebel Rockbox Brick

Ocena redakcji PCWorld.pl

Fresh 'n Rebel Rockbox Brick to nieduży, ale silny głośnik Bluetooth. Może pełnić także inne funkcje - zobacz, jakie!

Fresh 'n Rebel Rockbox Brick - głośnik BlueTooth z powerbankiem

Fresh 'n Rebel Rockbox Brick to głośnik Bluetooth, który zwraca uwagę swoim wyglądem. Zgodnie z nazwą, przypomina on cegłę. Jego Spód, góra i tył to przyjemne w dotyku tworzywo sztuczne, a boki - specjalna tkanina. Głośnik jest dostępny w ośmiu wariantach - różnią się one jej kolorem. Urządzenie ma wymiary 155 mm x 59 mm x 59 mm i waży 434 g. W zestawie otrzymujemy także kabelek microUSB, służący do ładowania oraz kabel audio 3,5 mm, dzięki czemu można podłączyć do niego urządzenia nie mające wsparcia dla Bluetooth. Spód to dwie gumowe nóżki, dzięki czemu temu głośnik BT stoi stabilnie, na górnej części obudowy znajdują przyciski sterowania. Wszelkie wejścia i złącza zostały umieszczone na "plecach" urządzenia.

Fresh 'n Rebel Rockbox Brick - jakość dźwięku

Pod tkaniną Rockbox Brick kryją się w sumie trzy głośniki: dwa standardowe o mocy 6W każdy oraz głośnik niskotonowy. I połączenie to sprawdza się znakomicie - na jakość dźwięku nie można narzekać. Wszystkie tony są doskonale słyszalne, a przy...

Fresh 'n Rebel Rockbox Brick - pełna recenzja »

Zalety:

 • Dobra jakość dźwięku
 • Bardzo żywotna bateria
 • Możliwość używania jako powerbanku

Wady:

 • Wolne tempo ładowania urządzeń

Marshall Acton

Marshall Acton

Marshall Acton to głośnik w formie wzmacniacza. Co - oprócz ciekawego wyglądu - ma jeszcze do zaoferowania?

Marshall Acton - głośnik w stylu vintage

Marshall Acton zwraca uwagę samym swoim designem - ma on formę klasycznego wzmacniacza, z których słynie producent. Stylizowany na retro front z vintage'ową tkaniną ozdabia pozłacane wykończenie z charakterystycznym logo. Jego rozmiary to 150 x 265 x 160 mm, waży 3 kg - sporo jak na głośnik przenośny. Na górze obudowy Acton umieszczono trzy pokrętła analogowe, które pozwolą dostroić dźwięk do potrzeb - możliwa jest indywidualna regulacja basów i wysokich tonów, co pozwoli dopasować brzmienie do warunków akustycznych pomieszczenia. Połączenie ze źródłami dźwięku może odbywać się za pośrednictwem transmitera Bluetooth 4,0 lub kabla minijack (załączony do zestawu). Sprawia to, że głośnik jest kompatybilny praktycznie z każdym urządzeniem na rynku - od smartfonów, tabletów, poprzez gramofony i odtwarzacze MP3. Jednak ten głośnik Bluetooth nie został wyposażony w portu USB, co można policzyć mu na minus.

Marshall Acton - brzmienie

Głośnik Marshall cechuje bardzo dobra jakość dźwięku. Zawdzięcza to kilku czynnikom, jak obudowa bass-reflex,...

Marshall Acton - pełna recenzja »

Zalety:

 • Dźwięk wysokiej jakości
 • Stylowy wygląd
 • Możliwość podłączania przez Bluetooth i kabel
 • Duża moc

Wady:

 • Brak USB
 • Wysoka cena
 • Duża waga

Amazon Amazon Echo DOT 3rd Gen

Amazon Amazon Echo DOT 3rd Gen

Ocena redakcji PCWorld.pl

Amazon Echo DOT 3rd Gen to nowa odsłona inteligentnego głośnika. Czy warto w nią zainwestować?

Amazon Echo DOT 3rd Gen - głośnik inteligentny

Amazon Echo DOT 3rd Gen to kompaktowy głośnik inteligentny, który łączy się z urządzeniami zarówno przez Bluetooth, jak i Wi-fi, a także wyjście liniowe. Dzięki integracji z usługą Alexa Voice można sterować nim głosem z odległości kilku metrów - służą do tego cztery mikrofony znajdujące się pod obudową. Otacza ją pierścień LED - gdy głośnik jest aktywny, świeci się, dzięki czemu zawsze wiadomo, czy jest gotów do użycia. Wracając do asystenta - Alexa może wykonywać i odbierać połączenia telefoniczne, a także odtwarzać muzykę i dostarczać informacje, wiadomości, prognozę pogody i wyniki sportowe. Jeśli chce się użyć Echo Dot 3, należy powiedzieć "Alexa", a natychmiast zareaguje. Aplikacja Alexa jest kompatybilna z Fire OS, Androidem i iOS, a także dostępna za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Kompaktowa konstrukcja o neutralnym designie sprawia, że ten głośnik Bluetooth będzie dobrze prezentować się w każdym pomieszczeniu.

Amazon Echo DOT 3rd Gen - dźwięk i możliwości

Urządzenie Echo Dot 3 ma głośnik 1,6"...

Amazon Amazon Echo DOT 3rd Gen - pełna recenzja »

Zalety:

 • Możliwość połączenia BT, Wi-fi i kablowego
 • Sterowanie głosem
 • Wirtualny asystent
 • Możliwość obsługi przez smartfona

Wady:

 • Do użytku w pomieszczeniach
 • Brak ręcznej regulacji dźwieku

Pioneer MRX-3

Pioneer MRX-3

Pioneer MRX-3 to głośnik bezprzewodowy systemu multi-room obsługujący różne standardy transmisji strumienia audio. Jak sprawdza się w praktyce?

Pioneer MRX-3 to jednym na naszej liście głośnik Bluetooth zasilany sieciowo. Dlatego jest przeznaczony do używania pod dachem, a w założeniu ma służyć do obsługi różnych standardów transmisji strumieniowej. W produkcie tym wbudowano Chromecast, która umożliwia przesyłanie strumienia danych (muzyka, radio lub podcast) z urządzenia mobilnego do głośnika. Z każdego miejsca w domu można sterować odtwarzaniem dźwięku za pomocą aplikacji, uruchamianej przez Chromecast, na urządzeniu mobilnym - iPhonie, iPadzie, smarftonie z Androidek, komputerze Mac i PC z Windows oraz Chromebook. Dzięki funkcji FlareConnect, głośnik MRX-3 ma nawet dostęp do źródeł znajdujących się w innych pomieszczeniach – np. gramofony czy dźwięk z telewizora, jeżeli takie urządzenia są podłączone do urządzeń kompatybilnych z FlareConnect. Wbudowany moduł Wi-Fi obsługuje kanały w częstotliwości 5 GHz oraz 2,4 GHz dzięki, czemu transmisja plików audio jest stabilna i niezakłócona. Dzięki temu oferuje także dostęp do stacji radiowych i serwisów muzycznych, w tym Spotify, TuneIn, TIDAL, i Deezer. Nie brak również Bluetooth w wersji 4.1.

Pioneer...

Pioneer MRX-3 - pełna recenzja »

Zalety:

 • wbudowany Chromecast
 • wbudowany moduł Wi-fi
 • sterowanie aplikacją
 • wysoka jakość dźwięku
 • Bluetooth 4.1

Wady:

 • wysoka cena