Ranking kamer samochodowych 2020 - Jaki wideorejestrator kupić? - Najlepsze kamery samochodowe

Oto ranking najlepszych kamer samochodowych 2020. W tym artykule dowiesz się, jaki jest najlepszy wideorejestrator samochodowy i które urządzenie wybrać żeby uzyskać najlepszą jakość w stosunku do ceny. W artykule znajdują się także porady na co zwrócić uwagę kupując kamerę samochodową.

Ranking kamer samochodowych 2020 i wideorejestratorów

Wideorejestratory to urządzenia nagrywające to, co się dzieje podczas jazdy. Dzięki czemu w razie jakiegoś nieprzyjemnego zdarzenia na drodze, ma się od razu konkretny dowód winy uczestnika ruchu. Nagrania z kamer samochodowych są obecnie uznawane przez ubezpieczycieli podczas ustalania, kto był podczas wypadku winny. Poniżej radzimy, na co zwrócić uwagę przy zakupie i recenzujemy poszczególne modele. Warto pamiętać, że część wideorejestratorów może służyć jako normalne kamery; a akcesoria do montażu kamery samochodowej można zrobić samemu.

Na podstawie przeprowadzonych testów wybraliśmy najlepsze wideorejestratory samochodowe w różnych kategoriach cenowych. Oceniliśmy jakość rejestrowanych przez nie materiałów wideo w różnych warunkach oświetleniowych. Sprawdziliśmy też przydatność dodatkowych funkcji, które np. pomagają rejestrować zdarzenia w czasie gdy samochód zostawiamy na parkingu.

Ranking kamer samochodowych 2020 i wideorejestratorów: ile pieniędzy przeznaczyć na zakup?

Ceny wideorejestratorów wahają się od ok. 100 zł do nawet 1000 zł, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Trzeba jednak pamiętać, że niska cena wiąże się często z gorszą jakością – tańsze modele mają kiepskiej jakości obiektywy i nagrywają w dość niskiej rozdzielczości, która często uniemożliwia dojrzenie niektórych ważnych szczegółów, np. numerów na tablicach rejestracyjnych czy znaków drogowych.

Coraz więcej osób posiadających samochody kupuje wideorejestratory i taki trend z pewnością będzie się utrzymywał. Oszczędni inwestują w tanie kamery, a potem narzekają na jakość nagrań i małe możliwości urządzeń. Tego problemu nie mają użytkownicy droższych kamer samochodowych, które wyposażone są w jasne obiektywy, dobrej jakości przetworniki obrazu potrafiące rejestrować filmy z szybkością 30 kl./s w rozdzielczości 1080p. Polecamy obejrzeć kilka filmów na YouTube kompilujących nagrania z kilku wideorejestratorów, by sprawdzić, jak duże mogą być różnice.

Czasami warto zapłacić nieco więcej i zyskać pewność, że będzie się w stanie bez problemu odczytać numery samochodu, który w nas uderzył. Całkiem przyzwoitą kamerę z GPSem można dostać już za ok. 300-400 zł; za dodatkowe funkcje trzeba jednak niestety trochę dopłacić. Niektóre duże, zagraniczne firmy ubezpieczeniowe oferują zniżki kierowcom, którzy mają zainstalowane wideorejestratory. Czasem jest to nawet 20%! Niestety w Polsce to rozwiązanie nie weszło jeszcze na rynek ubezpieczeniowy. Miejmy jednak nadzieję, że za niedługi czas się to zmieni.

Ranking kamer samochodowych 2020 i wideorejestratorów: materiał wideo to niepodważalny dowód

Korzystanie z wideorejestratorów chroni nas przed płaceniem za nie swoje winy. Nagrywany przez nie materiał wideo to często jedyny sposób na to żeby udowodnić naszą niewinność, lub zarejestrować nieprawidłowe zachowanie kierowcy jadącego przed nami. Wideorejestratory to małe urządzenia, które najczęściej wykorzystują zewnętrzne karty pamięci microSD. Niestety, tylko nieliczne modele mają je na standardowym wyposażeniu. Zazwyczaj należy je samodzielnie dokupić.

Nowoczesne wideorejestratory potrafią nagrywać obraz z rozdzielczością Full HD i większą a to spore wyzwanie dla karty pamięci. Tanie i wolne karty pamięci mogą nie nadążać z zapisywaniem strumieniowym a to negatywnie wpłynie na jakość i ciągłość nagrywanych sekwencji wideo, dlatego nie warto oszczędzać. Wybierzcie dobrej jakości kartę Class10 (10 MB/s) o pojemności minimum 8 GB.

Oczywiście nawet najpojemniejsza karta kiedyś się zapełni, dlatego filmy rejestrowane przez wideorejestratory samochodowe nagrywane są w pętli w określonych przez użytkownika, lub ustawionych przez producenta interwałach czasowych. W praktyce po 15 minutowej jeździe samochodem, mamy na karcie pamięci np. pięć filmów po trzy minut każdy, które obejrzane po kolei pozwalają odtworzyć naszą jazdę. Po zapełnieniu karty starsze zapisy są automatycznie nadpisywane.

Ranking kamer samochodowych 2020 i wideorejestratorów: UWAGA - stłuczka!

Wideorejestratory wydzielają z dostępnej przestrzeni karty pamięci specjalną strefę dla filmów, które nie można nadpisać. To tam automatycznie poprzenoszone są pliki wideo z nagranymi stłuczkami czy innymi zdarzeniami drogowymi. Bodźcem do tego może być np. naciśnięcie przez użytkownika przycisku „alarmu”. Spora grupa kamer samochodowych ma też wbudowane czujniki przeciążeniowe (G – sensor), które potrafią wykryć uderzenie i zainicjować sekwencję zabezpieczenia materiału wideo przed nadpisaniem. Stojąc na parkingu wideorejestrator może też działać jak detektor ruchu, automatycznie uruchamiając nagrywanie gdy ktoś zbliży się do samochodu lub w niego uderzy.

Większość wideorejestratorów ma wbudowane ekrany, na których można przejrzeć nagrane materiały wideo czy zdjęcia. Niestety zastosowane wyświetlacze są dosyć małe i wygodniej jest to zrobić po przyjściu do domu. Wystarczy w tym celu podłączyć kamerę do komputera czy laptopa za pomocą dołączanego przewodu USB i przegrać filmy. Są jednak wyjątki jak np. wideorejestrator Cowona AF2, który nie ma wbudowanego gniazda USB. W takich sytuacjach chcąc odczytać zapisane filmy trzeba posiadać czytnik kart pamięci w komputerze.

Odtwarzanie czy obróbka filmów nie sprawia żadnych problemów, ponieważ wideorejestratory korzystają z popularnego kodeka H.264, który jest odtwarzaczy na praktycznie każdym komputerze czy smartfonie.

Ranking kamer samochodowych 2020 i wideorejestratorów: wbudowany GPS

Coraz częściej na wyposażeniu wideorejestratora jest też odbiornik GPS, który zapisuje prędkość z jaką jedziemy i pozycję pojazdu. Nie jest to wypocznie niezbędne, ale przydatne. Dzięki GPSowi zarówno Twoja lokalizacja, jak i prędkość są nagrywane. Dane z GPSu podczas oglądania nagrania z wideorejestratora synchronizują się z obrazem, dzięki czemu widzisz wówczas na mapie swoją lokalizację. Zapisane przez moduł GPS dane o szybkości jazdy mogą świadczyć o naszej niewinności, ale nie oczekujmy zbyt wiele. Do pomiaru szybkości dedykowane są urządzenia z homologacją i tylko ich zapisy będą niepodważalnym dowodem w sprawie. Moduł GPS może za to przydać się do ostrzegania kierowcy o przekroczeniu dozwolonej szybkości.

Najlepiej pod tym względem spisują się wideorejestratory samochodowe z wbudowaną bazą fotoradarów, które w połączeniu z odbiornikiem GPS, ostrzegają kierowcę o zbliżaniu się do punktu kontroli prędkości. Wybierając tego typu rejestrator sprawdźcie tylko czy korzystanie z bazy fotoradarów nie jest ograniczone czasowo i nie wymaga dodatkowych opłat za jej aktualizowanie. Dobrze też gdy mamy możliwość uzupełnianie bazy fotoradarów o własne punkty jak ma to miejsce w wideorejestratorach MIO.

Ranking kamer samochodowych 2020 i wideorejestratorów: zbędne i niezbędne dodatki

Wi-Fi - najnowszym trendem, który zaobserwowaliśmy, jest dodawanie do kamer samochodowych modułów Wi-Fi. Dzięki nim można podłączyć wideorejestrator z np. smartfonem i poprzez specjalną aplikację przesyłać filmy na np. portale społecznościowe. Mio stworzył nawet specjalną platformę MiVue Share do dzielenia się filmami. Moduły Wi-Fi w kamerach samochodowych to jednak ciekawostka i to dla większość osób zbędna.

Rejestratory z Wi-Fi zazwyczaj pozwalają na zainstalowanie aplikacji, w której możesz oglądać nagrania na telefonie bądź tablecie. Czasem może być to przydatna funkcja, zwłaszcza, jeśli nagrania można pobierać. Trzeba jednak pamiętać, że przesyłanie filmu przez Wi-Fi może się okazać niezwykle powolne, a filmów „zatrzymanych” w tym czasie w aplikacji nie można oglądać. Często łatwiej jest po prostu wyjąć kartę microSD i przesłać pliki na laptopa. Na pewno zobaczysz wówczas więcej szczegółów, niż podczas oglądania materiału na małym ekranie wideorejestratora o niskiej rozdzielczości.

Bardzo przydaje się Asystent pasa ruchu który ostrzega kierowcę przed niekontrolowaną zmianą pasa ruchu. To rozwiązanie faktycznie zwiększa bezpieczeństwo jazdy i co najistotniejsze nie wymaga montowania instalowania w wideorejestratorze dodatkowych modułów. Do śledzenia pasa ruchy wystarczy kamera i odpowiednie oprogramowanie.

Akceleromierz wykrywa ruch samochodu i zazwyczaj blokuje wideorejestrator w momencie zdarzenia, by uchronić plik przed usunięciem. Wszystkie dedykowane wideorejestratory posiadają akceleromierze; kamery GO pro niestety często ich nie mają.

Tryb parkowania - akceleromierz może być również użyty w tym celu. Z trybu parkowania korzystamy podczas postoju samochodu. W trybie parkowania niestety nie mamy gwarancji, że zobaczymy, co się wydarzyło, dlatego polecamy zamontowanie dwóch wideorejestratorów – w tym jednego na tylnej szybie.

Własne zasilanie - niestety większość producentów raczej nie zaleca zostawiania kamery włączonej, gdy samochód stoi zaparkowany, jako że może to bardzo szybko wyczerpać akumulator. Poza tym, większość samochodów po zaparkowaniu odcina dopływ prądu do wszelkich podłączonych do nich akcesoriów, więc, by Twój rejestrator nadal działał nawet podczas postoju, będziesz potrzebował profesjonalnej pomocy. Służą ku temu specjalne zestawy, które zapewniają kamerze jej własne zasilanie przez cały czas; jest to też możliwe w samochodach, w których gniazdko zapalniczki działa nawet wówczas, gdy silnik jest wyłączony (jest to bardzo dobre rozwiązanie, bo zapobiega wyczerpaniu akumulatora, jeśli przypadkowo zostawimy kamerę włączoną).

Czy potrzebuję karty SD? - w większości wideorejestratorów brakuje wbudowanej pamięci, więc trzeba zatroszczyć się o to samemu. Karty SD, jakie przyjmuje większość rejestratorów, są ograniczone do 32GB, ponieważ nie wspierają SDXC, o czym warto pamiętać przy kupowaniu karty o większej pojemności. Nie powinno być to jednak większym problemem – w większości przypadków 32GB będzie wystarczające, by nagrać ok. 4-5 godzin materiału.

Akcesoria - rodzaj akcesoriów dołączonych do zestawu zależy w dużej mierze od konkretnego modelu kamery. Często można oczekiwać dość długiego kabla zasilającego, który osadzamy wokół przedniej szyby i podłączamy do gniazda zapalniczki. Szkoda, że w zestawie z reguły nie dostaje się kabla USB – można by było wówczas skorzystać z rozgałęziacza USB, który pozwoliłby na podłączenie do gniazda zapalniczki także innych urządzeń.

Ranking kamer samochodowych 2020 i wideorejestratorów: jakość wideo

Producenci wideorejestratorów montują w obudowach wideorejestratorów dodatkowe diody LED lub promienniki podczerwieni, które doświetlają obraz przed kamerą w nocy. W praktyce skuteczność takiego rozwiązania jest niewielka.

Droższe kamery mają na tyle jasne obiektywy, że dobrze radzą sobie nie tylko w dzień, ale też w nocy czy trudnych warunkach oświetleniowych. Najczęściej wyposażone są też w lepszej jakości sensory obrazu, które pozwalają rejestrować obraz w rzeczywistej a nie interpolowanej rozdzielczości 1080p a nawet wyższej. Warto też zwrócić uwagę na coraz popularniejsze wideorejestratory dwukamerowe, które pozwalają na monitorowanie tego co się dzieje przed i za naszym samochodem.

MIO Mivue 795

MIO Mivue 795

Ocena redakcji PCWorld.pl

MIO Mivue 795 to kamera samochodowa, która ma w sobie łączyć wysoką jakość nagrań z solidnością. Co oferuje w praktyce?

MIO Mivue 795 to wideorejestrator samochodowy z wyświetlaczem 2,7". Taka wielkość umożliwia wygodne oglądanie zapisanych klipów wideo bez konieczności połączenia ze smartfonem lub komputerem. Używa matrycy CMOS oraz przesłony f/1.8. Jakość nagrań za dnia nie pozostawia wiele do życzenia, widać także po nich zastosowanie HDR, sprawiające, że kolorystyka ujęć jest żywa. Tryb nocny wypada natomiast przeciętnie - widać lekką ziarnistość. Mio NightVision Pro to funkcja, która umożliwia ręczne ustawienie siedmiu stopni jakości obrazu w trybie nocnym. Zarówno za dnia, jak i w nocy Mivue 795 oferuje pole widzenia w zakresie 150 stopni, a więc dość duże. Z innych zalet należy wymienić system wspomagania ADAS - alarmuje, gdy zjedzie się z pasa ruchu, ostrzega przed możliwością kolizji z samochodem przed nami oraz informuje o zmęczeniu kierowcy.

MIO Mivue 795 wyposażono w moduł GPS - jednak wypada on bardzo różnie. Czasami podaje lokalizację z opóźnieniem sięgającym nawet kilkunastu sekund. Doskonale spisują się natomiast trzyosiowy sensor przeciążeń oraz tryb parkingowy. W obu tych elementach w momencie wykrycia kolizji lub...

MIO Mivue 795 - pełna recenzja »

Zalety:

 • wysoka jakość nagrań dziennych
 • system wspomagania ADAS
 • szerokie pole widzenia
 • tryb parkingowy
 • sensor przeciążeń

Wady:

 • moduł GPS
 • tryb nocny

Navitel MR250 NV

Navitel MR250 NV

Ocena redakcji PCWorld.pl

Navitel MR250 NV to połączenie wideorejestratora samochodowego z lusterkiem wstecznym. Jakie możliwości oferuje użytkownikom?

Navitel MR250 NV to kamera samochodowa, na którą składają się dwa elementy - lusterko wsteczne oraz kamera cofania. Z przodu mamy wyświetlacz OPS wielkości 5", a nagrania zapisywane są w rozdzielczości Full HD. Zmieści się ich sporo, ponieważ urządzenie oferuje obsługę kart microSD o pojemności 64GB. Kamera cofania zapisuje nagrania w rozdzielczości 656х492 pikseli. Można rejestrować obraz równocześnie z obu, dzięki czemu ma się jasną sytuację na drodze w momencie zajścia incydentu. Jednak uwaga - aby skorzystać z wizualnego asystenta parkowania (uruchomiany przez wrzuceniu biegu wstecznego), należy podpiąć kamerę pod reflektor cofania lub tablicę rejestracyjną. Na plus należy policzyć wodoodporność (IP65), dzięki której nie szkodzą jej niekorzystne warunki atmosferyczne.

Wideorejestrator MR250 NV zapisuje nagrania w pętli, a gdy G-sensor wykryje gwałtowne hamowanie, kolizję lub nienaturalne przyśpieszenie, pliki z zapisem tego wydarzenia jest blokowany przed nadpisaniem lub skasowaniem. Ponieważ kamera w lusterku ma pole widzenia aż 160°, doskonale uchwyci wszystko, co dzieje się przed pojazdem. Niestety, urządzenia nie...

Navitel MR250 NV - pełna recenzja »

Zalety:

 • dwie kamery w zestawie
 • jakość nagrań Full HD
 • G-sensor
 • pole widzenia 160°
 • cena

Wady:

 • brak GPS
 • brak Wi-fi

MIO MiVue C541

MIO MiVue C541

Ocena redakcji PCWorld.pl

MIO MiVue C541 to wideorejestrator zapisujący obraz w jakości Full HD. Jakie są jego zalety?

MIO MiVue C541 to kamerka samochodowa z dwoma wysokiej jakości sensorami optycznym Sony. Obiektyw szerokokątny o zasięgu 130° stopni umożliwia nagrywanie materiałów wideo w rozdzielczości 1080p full HD z prędkością 30 klatek na sekundę. I trzeba przyznać, że wywiązuje się z tego zadania bez najmniejszych problemów. Obraz jest wyraźny i odpowiednio ostry, aby było widać nawet drobne szczegóły, jak cyfry i litery na tablicach rejestracyjnych innych pojazdów. W nocy jest nieco gorzej, ale tylko nieco - co można sprawdzić na wielu testach wideo tej kamery samochodowej, które pojawiły się w sieci. Model ten zwraca uwagę także ciekawym wykonaniem. Kolejna jego zaleta to 3- osiowy G-sensor. Po wykryciu nagłej zmiany ruchu lub kolizji automatycznie uruchamia nagrywanie zdarzenia, a zapis jest blokowany przez nadpisaniem lub skasowaniem. Czujnik działa także w trybie postojowym.

MIO MiVue C541 ma niewielkie wymiary, dlatego po zawieszeniu z przodu nie będzie przeszkadzać w trakcie jazdy. Podczas działania wymaga zasilania z samochodu. Zapisanymi nagraniami wideo można w łatwy sposób zarządzać bez konieczności instalacji dodatkowego...

MIO MiVue C541 - pełna recenzja »

Wady:

 • brak GPS
 • brak Wi-fi

GÖTZE & JENSEN DC800

GÖTZE & JENSEN DC800

Ocena redakcji PCWorld.pl

GÖTZE & JENSEN DC800 to kamera tania. A czy niska cena idzie w parze z funkcjonalnością?

GÖTZE & JENSEN DC800 to rejestrator jazdy o niewielkich wymiarach, który montuje się na przednią szybę za pomocą mocowania magnetycznego. Dzięki temu nie ogranicza widoczności oraz łatwo go zdejmować i zakładać. Zapis filmów odbywa się w rozdzielczości 1080p Full HD przy 30 klatkach na sekundę. Można także wykonywać za pomocą rejestratora zdjęcia 12 MP (4032x3024 pikseli). Model ten wyposażono w szerokokątny obiektyw 6G z przesłoną i sześcioma szklanymi soczewkami, a kąt nagrywania 140° ma zapewniać doskonałą widoczność nie tylko bezpośrednio przed samochodem, ale także na sąsiednich pasach i poboczu. Do nagrywania w nocy służy specjalny tryb Night Vision. Zarówno przy nagrywaniu w dzień, jak i w nocy, kamera korzysta z mechanizmu trybu stabilizacji.

GÖTZE & JENSEN DC800 wyposażono w ekran LCD o wielkości 2". Dzięki temu można podejrzeć nagrania bez konieczności podpinania kamerki do urządzeń wewnętrznych - w czym pomaga port USB. Zapis następuje na karty pamięci microSD - można korzystać maksymalnie z 64GB. Jak i w innych urządzeniach tego typu, także tutaj mamy nagrywanie w pętli, czyli starsze nagrania są...

GÖTZE & JENSEN DC800 - pełna recenzja »

Zalety:

 • jakość zapisu Full HD
 • łatwy montaż i demontaż
 • szeroki kąt nagrywania
 • tryb stabilizacji

Wady:

 • brak GPS
 • brak WI-fi
 • brak trybu postojowego

Xblitz S4

Xblitz S4

Ocena redakcji PCWorld.pl

Niewielka kamera samochodowa Xblitz S4 zaskakuje wieloma ciekawymi i praktycznymi rozwiązaniami. Jakimi?

Xblitz S4 to kamera samochodowa z modułem Wi-fi, co umożliwia jej obsługę za pomocą dedykowanej aplikacji na smartfona. Ma oryginalną, cylindryczną obudowę - kształt ten został pomyślany tak, aby nie zasłaniać widoku kierowcy - a niewielkie rozmiary zapewniają dyskretne nagrywanie. Kamerę można przyczepić do szyby za pomocą przyssawki, dzięki czemu można w każdej chwili zmienić jej położenie lub całkiem zdjąć. Jeśli chodzi o samo nagrywanie, mamy to czuły sensor SONY EXMOR, pozwalający na zapis w Full HD. Kąt widzenia 140° umożliwia objęcie okiem kamery szerokiego obszaru, co pozwala dokładnie zarejestrować otoczenie. Możliwość zapisu w pętli gwarantuje ciągłość nagrań, a G-sensor zabezpiecza dane w momencie wykrycia silnego wstrząsu lub nagłego hamowania. Plik zapisywany w tym momencie jest chroniony przed skasowaniem. Urządzenie obsługuje karty pamięci o pojemności do 64GB.

Kamera Xblitz wyposażona została we własne zasilanie, które pozwala jej na dłuższy czas pracy, niż w przypadku klasycznych baterii. Za dnia nagrania wypadają świetnie, jednak nocą ich jakość nie jest najlepsza - tam, gdzie nie ma dobrego...

Xblitz S4 - pełna recenzja »

Zalety:

 • kompaktowe rozmiary
 • jakość nagrań Full HD
 • kąt widzenia 140°
 • G-sensor

Wady:

 • nagrywanie nocą

MIO MiVue 798 Dual

MIO MiVue 798 Dual

Ocena redakcji PCWorld.pl

MIO MiVue 798 Dual to niewielka kamera z wielkimi możliwościami. jakimi? Zobacz!

MIO MiVue 798 Dual to kamera samochodowa, która została wyposażona w wysokiej jakości sensor optyczny STARVIS CMOS. Ma to zapewniać doskonały kontrast oraz jasną i bogatą kolorystykę, nawet w słabym oświetleniu. Nagrywa w jakości QHD czyli 2.5K. Jej rzeczywisty kąt widzenia wynosi 150°, a jasność obiektywu to F1.8. Wbudowany moduł Wi-fi umożliwia natychmiastowe wykonanie kopii zapasowej filmów na smartfonie lub udostępnianie ich za pośrednictwem aplikacji MiVue Pro. Bezprzewodowa aktualizacja WIFI OTA pozwoli mieć pewność, że oprogramowanie systemowe rejestratora MiVue 798 Dual jest zawsze aktualne, a szybkość transferu danych maksymalna. GPS znajduje się wewnątrz urządzenia, dzięki czemu nie jest wymagane podłączanie zewnętrznych urządzeń. W każdym nagraniu rejestrowana jest prędkość i lokalizacja pojazdu - zapis prędkości można włączyć lub wyłączyć.

MIO MiVue 798 Dual oferuje wbudowaną bazę fotoradarów z opatentowanym systemem inteligentnych ostrzeżeń - urządzenie w dynamiczny sposób analizuje odległości i prędkości zbliżania się do radaru. Baza posiada bezpłatne aktualizacje przez cały okres...

MIO MiVue 798 Dual - pełna recenzja »

Zalety:

 • jakość nagrań QHD
 • kąt widzenia 150°
 • wbudowany moduł GPS
 • wbudowana baza fotoradarów
 • zaawansowane systemy wspomagania kierowcy
 • G-Sensor
 • tylna kamera

Wady:

 • wysoka cena

Tracer MobiMirror

Tracer MobiMirror

Ocena redakcji PCWorld.pl

Tracer MobiMirror to wideorejestrator z kamerą tylną. Co dostajemy za bardzo przystępną cenę?

Tracer MobiMirror to kamera samochodowa, który jest prostą w montażu nakładką na standardowe samochodowe lusterko. Spełnia swoją podstawową funkcję podglądu otoczenia, a jednocześnie umożliwia nagrywanie sytuacji na drodze. Pozwoli też na obserwowanie tyłu samochodu za pomocą dołączonej kamery tylnej, co może się przydać na przykład podczas ryzykownego parkowania. Główny wideorejestrator nagrywa w rozdzielczości Full HD, dzięki czemu niezależnie od pory dnia i warunków atmosferycznych panujących w trasie, z pewnością zachowa wszystkie szczegóły zdarzenia. Kamera nagrywa na kartę microSD i kompresuje filmy w popularnym kodeku H.264. Podgląd na tylną szybę na tylnej kamery jest możliwy w rozdzielczości 640x480 pikseli przy 25 klatkach na sekundę (fps). Przednia kamera nagrywa obraz o szerokości 170 stopni, natomiast tylna - 120 stopni. Co warto dodać to fakt, że nagrania dla obu kamer są w osobnych katalogach.

Tracer MobiMirror ma wbudowaną baterię, która podtrzymuje ustawienia w każdej nieprzyjemnej sytuacji drogowej. Dla ułatwienia i wygody użytkownika, zastosowano wyświetlacz TFT LCD 4.3". Nagrywanie w pętli umożliwia...

Tracer MobiMirror - pełna recenzja »

Zalety:

 • nagrywanie w Full HD
 • kamera tylna w komplecie
 • nagrywanie w pętli
 • przystępna cena

Wady:

 • brak Wi-fi
 • średnio działa w nocy

Xblitz GO se

Xblitz GO se

Ocena redakcji PCWorld.pl

Xblitz GO se to następca niezwykle popularnego wśród kierowców modelu Xblitz Go. Po raz kolejny urządzenie wyróżnia się atrakcyjnym stosunkiem ceny do możliwości.

Najnowsza odsłona wideorejestratora Go została wyposażona w sensor SONY IMX 323 oraz chipset NTK 96658. Dzięki temu kamera Xblitz GO se może rejestrować obraz 1080p z prędkością 30 kl./s. Zastosowana sześciowarstwowa soczewka z przesłoną F1.7 oferuje kąty widzenia na poziomie 170 stopni. Tryb nocny został oparty nazestawie diod IR zapewniających widoczność nawet w zupełnych ciemnościach. Nie zabrakło również wbudowanego mikrofonu rejestrującego dźwięki dobiegające do wnętrza auta. Producent przewidział automatyczny start nagrywania, aktywowany tuż po włączeniu zapłonu auta.

Moduł zasilania kamery Xblitz GO se został umieszczony w samym uchwycie, dzięki czemu urządzenie można błyskawicznie wypiąć wysiadając z auta. Zastosowany sensor przeciążeniowy zapewnia, że nagranie nie zostanie nadpisane w razie wypadku lub gwałtownego hamowania. Maksymalny rozmiar dedykowanej karty pamięci to 64GB zapewniający do 10 godzin filmu w najdłuższej jakości.

Xblitz GO se - pełna recenzja »

Maclean RS200

Maclean RS200

Ocena redakcji PCWorld.pl

Maclean RS200 to kamera samochodowa z solidnym procesorem. Czy warto ją nabyć?

Maclean RS200 to kamera samochodowa, która zwraca uwagę wysokiej jakości podzespołami - używa procesora NTK96658 oraz przetwornika SONY EXMOR IMX323. Ten wideorejestrator może nagrywać obraz o rozdzielczości Full HD (1080p/30fps). Bardzo dobrej jakości przetwornik oraz kąt widzenia 150° pozwalają zarejestrować szczegółowy obraz w każdych warunkach. Dodatkowym atutem rejestratora jest kolorowy wyświetlacz LCD 1,5" dzięki któremu możemy w każdej chwili przejrzeć materiał. RS200 montowany jest za pomocą unikalnego magnetycznego uchwytu, dzięki któremu możemy bardzo szybko zmienić pozycję kamery lub całkowicie ją zdjąć. Dzięki zastosowaniu sensora przeciążeń, dokładnego modułu GPS oraz czujnika ruchu możemy być pewni, że każda niespodziewana sytuacja zostanie zarejestrowana.

Maclean RS200 posiada wbudowany akumulator 160m Ah, który podtrzyma nagrywanie nawet w przypadku nagłego braku zasilania. Podczas korzystania z kamery możliwy jest czterokrotny zoom optyczny. Dedykowana aplikacja "Antscam" jest dostępna dla systemów Android oraz iOS. Umożliwia kontrolowanie kamery, ale niestety - nie ma polskiej wersji językowej.

Maclean RS200 - pełna recenzja »

Zalety:

 • zapis obrazu Full HD
 • mocny procesor i dobry przetwornik
 • uchwyt magnetyczny
 • moduł GPS
 • sensor przeciążeń

Wady:

 • aplikacja bez menu PL

SmartGPS DVR-1300L

SmartGPS DVR-1300L

Ocena redakcji PCWorld.pl

SmartGPS DVR-1300L to kamera samochodowa z rejestracją filmów SuperHD. Czym jeszcze zwraca uwagę?

SmartGPS DVR-1300L GPS to kamera samochodowa, nagrywająca obraz w rozdzielczości SuperHD, a także FullHD (1920×1080). W tym celu została wyposażona w szerokokątny obiektyw (160º) i procesor Ambarella. Posiada wbudowany moduł lokalizacji GPS i umożliwia rejestrację położenia pojazdu wraz z nagrywanym filmem. Przy wykorzystaniu odpowiedniego programu, nagrany film można wyświetlić na ekranie komputera wraz prezentacją mapy z lokalizacją pojazdu. Za jakość obrazu odpowiadają funkcje HDR i WDR, czyli odpowiednio sprzętowa i programowa poprawa jakości nagrania. W celu lepszej obsługi kamerę wyposażono w jasny wyświetlacz 2,4" - posłuży do podglądu rejestrowanego filmu/wykonywanego zdjęcia, jak również do odtwarzania już nagranych scen/zdjęć.

Wideorejestrator posiada wbudowaną bazę fotoradarów i odcinkowych pomiarów prędkości w Polsce i umożliwia ostrzeganie kierowcy zbliżającego się do tych punktów. SmartGPS DVR-1300L GPS to także inne praktyczne funkcje, jak ostrzeganie o konieczności odpoczynku po zadanym czasie prowadzenia pojazdu (alert zmęczenia), wbudowany czujnik wstrząsowy (G-sensor), detektor ruchu. Warto...

SmartGPS DVR-1300L - pełna recenzja »

Zalety:

 • obraz w rozdzielczości SuperHD i Full HD
 • obiektyw 160º
 • wbudowana baza radarów
 • G-sensor

Navitel DVR R600

Navitel DVR R600

Ocena redakcji PCWorld.pl

Navitel DVR R600 to kompaktowych rozmiarów wideorejestrator, który skrywa wielkie możliwości. Zobacz, jakie!

Navitel DVR R600 to kompaktowej wielkości wideorejestrator w rozsądnej cenie. Od frontu wyposażono go w duży obiektyw, zaś z tyłu w kolorowy wyświetlacz 2" o kącie widzenia 170°, pokazujący obraz w rozdzielczości 960 x 640, a rejestrujący w Full HD. Dzięki sensorowi optycznemu SONY urządzenie nagrywa najwyższej jakości materiał nawet w najgorszych warunkach oświetlenia. Jeśli chodzi o samą regulację obrazu, możliwy 6-krotny, cyfrowy zoom. W ustawieniach domyślnych włączony jest tryb pętli oraz automatyczne rozpoczęcie nagrywania po uruchomieniu silnika. Urządzenie Navitel podczas nagrywania zapisuje na filmach datę i godzinę, nie ma jednak szybkości samochodu, ponieważ w urządzenie - niestety - nie został wbudowany moduł GPS.

W obudowie wideorejestratora Navitel DVR R600 umieszczono slot obsługujący karty pamięci Micro SD/SDHC o pojemności maksymalnej 256 GB. Z wartych uwago cech warto dodać także wbudowany tryb parkingowy. Łatwa obsługa DVR R600 jest możliwa dzięki polskiemu menu.

Navitel DVR R600 - pełna recenzja »

Zalety:

 • Kompaktowe rozmiary
 • Rejestrowanie obrazu w Full HD
 • Wbudowany tryb parkingowy
 • Obsługa kart 256 GB

Wady:

 • Brak GPS

Lamax Drive C7

Lamax Drive C7

Ocena redakcji PCWorld.pl

Lamax Drive C7 to bardzo dobra kamera w niezwykle atrakcyjnej cenie. Co przemawia za jej zakupem?

Lamax Drive C7 to wideorejestrator wyposażony w wyświetlacz o przekątnej 2,4". Umożliwia rejestrowanie obrazu w rozdzielczości Full HD 1080p przy 30 klatkach na sekundę, posiada również funkcję timelapse, czyli tworzenie nagrania poklatkowego ze zdjęć wykonywanych co sekundę. Kąt widzenia kamery wynosi 150°. Została ona wyposażona w czujnik ruchu, który włącza nagrywanie automatyczne w momencie, gdy pojazd zostaje poruszony - np. gdy na parkingu zahaczy o niego inny. Kolejna ważna cecha, jaką warto wymienić, to WDR, czyli Wide Dynamic Range. Jest to rozwiązanie podnoszące jakość kadrów w miejscach o nieregularnym oświetleniu, co pozwala na osiągnięcie czytelnego obrazu.

Duży plus Lamax Drive C7 to także długi czas pracy bez konieczności podłączenia do zasilania - nawet do 24 godzin. Jedynym minusem, jaki można policzyć temu urządzeniu, jest brak wbudowanej pamięci. Dlatego przy jego zakupie dobrze od razu zaopatrzyć się w kartę microSD, która będzie zapisywać rejestrowany obraz. Maksymalna obsługiwana pojemność to 32 GB.

Lamax Drive C7 - pełna recenzja »

Zalety:

 • Rejestrowanie obrazu w Full HD
 • Długi czas działania bez zasilania
 • Wide Dynamic RangeBrak wbudowanej pamięci

Wady:

 • Brak wbudowanej pamięci

NavRoad myCAM HD PRO

NavRoad myCAM HD PRO

Ocena redakcji PCWorld.pl

Navroad myCAM HD PRO mile zaskakuje jakością rejestrowanych materiałów wideo, prostą obsługą i niewygórowaną ceną.

Sercem kamery jest procesor Ambarella A7LA30, a za rejestrowanie obrazu odpowiada matryca Omnicore (4 MP) i dobrej jakości obiektyw szerokokątny (170 stopni). Wideorejestrator potrafi nagrywać filmy w rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli z szybkością 30 kl./s i z szybkością 60 kl./s w rozdzielczości 1280 x 720 pikseli. Urządzenie zamkniętej jest w niewielkiej i starannie wykonanej obudowie z 2 calowym wyświetlaczem.

Navroad myCAM HD PRO sterujemy za pomocą dodatkowych przycisków. Interfejs programowy jest spolszczony i łatwy w obsłudze. Ma wszystkie niezbędne opcje włączenie z możliwością regulowania długości interwałów czasowych w jakich mają być zapisywane filmy (1, 3 , 20 minut), regulacją czułości G-Sensora, itp. Niestety kamera nie ma modułu GPS.

Jakość nagranych materiałów z jady przeprowadzonej w ciągu dnia jest bardzo dobra. Obraz jest płynny i szczegółowy. Kamera dobrze spisuje się też w trudniejszych warunkach oświetleniowych i w nocy.

NavRoad myCAM HD PRO - pełna recenzja »

Zalety:

 • Rozsądna cena
 • Szerokokątny obiektyw
 • Dobra jakość nagrań

Wady:

 • brak GPS

Blaupunkt BP 2.0 FHD

Blaupunkt BP 2.0 FHD

Ocena redakcji PCWorld.pl

Blaupunkt BP 2.0 FHD to kompaktowy rejestrator samochodowy z obiektywem szerokokątnym 120⁰. Jakie jeszcze ma zalety?

Blaupunkt BP 2.0 FHD to niewielki gabarytowo rejestrator, wyposażony w obiektyw szerokokątny 120⁰. Umożliwia zapis obrazu wideo w rozdzielczościach 1920*1080P\1440*1080P (25fps)\1280*720P\848*480P\VGA (30 ftps). Montuje się je za pomocą przyssawki mocuje się do przedniej szyby samochodu, aby na karcie pamięci microSD (o maksymalnej pojemności 32 GB) zarejestrować przebieg trasy w jakości Full HD lub wykonać zdjęcia wysokiej rozdzielczości. Rejestrator posiada wyświetlacz HD TFT LCD o przekątnej 2,0”, który służy do ustawiania parametrów w menu, a także umożliwia podgląd zdjęć i nagrań.

Blaupunkt BP 2.0 FHD posiada wbudowany akcelerometr (G-Sensor), który blokuje możliwość nadpisania lub nieumyślnego skasowania filmu nagranego podczas zdarzenia drogowego, kiedy wartość przeciążenia przekroczy ustawiony limit. Urządzenie posiada opcję nagrywania w pętli. Na plus można policzyć mu dług na 3,5 m kabel zasilający, który umożliwia wygodny montaż dowolnym miejscu na szybie pojazdu. Minusem będzie natomiast brak karty pamięci w zestawie.

Blaupunkt BP 2.0 FHD - pełna recenzja »

Zalety:

 • Łatwy montaż
 • Zapis w Full HD
 • Długi kabel zasilania
 • G-Sensor

Wady:

 • Brak karty pamięci w zestawie

Xiaoyi Yi Dash

Xiaoyi Yi Dash

Ocena redakcji PCWorld.pl

Xiaoyi Yi Dash to tani wideorejestrator, który daje duże możliwości. Czy warto go nabyć?

Xiaoyi Yi Dash (Yi Dash Camera) to kamera samochodowa w dobrej cenie! Choć nie jest to propozycja z górnej półki cenowej, jakość nagrań potrafi miło zaskoczyć - Full HD 1080p 60fps, a także 1296p30 (przez interpolację). Jasny obiektyw z kątem widzenia 165° i przysłoną f/1.8 pozwala na zarejestrowanie większej ilości szczegółów podczas jazdy po zmroku, natomiast system 3D Noise Reduction dba o eliminację nadmiernych szumów obrazu w nocnych nagraniach wideo. Wbudowany odbiornik WiFi umożliwia bezprzewodową kontrolę kamery z poziomu smartfona za pośrednictwem dostępnej bezpłatnie aplikacji Yi Dashcam. Duży i przejrzysty wyświetlacz TFT LCD 2.7" oraz zestaw łatwo dostępnych 4 przycisków funkcyjnych pozwala na szybką i intuicyjną zmianę najważniejszych parametrów funkcjonowania kamery.

Yi Dash Camera wyposażono we wbudowany G-Sensor z funkcją zabezpieczania nagrań - dba o to, aby w razie kolizji, bądź gwałtownego manewru, zabezpieczyć kluczowe nagranie, a łatwo dostępny przycisk "SOS" zabezpieczy wideo zawierające 20 sekund poprzedzające naciśnięcie klawisza. Niestety, o kartę pamięci należy zatroszczyć się...

Xiaoyi Yi Dash - pełna recenzja »

Zalety:

 • Rejestrowanie obrazu w Full HD
 • Szeroki kąt widzenia obiektywu
 • Rozsądna cena

Wady:

 • Brak wbudowanej pamięci

Mio MiVue 792

Mio MiVue 792

Ocena redakcji PCWorld.pl

Mio MiVue 792 to niewielki, samochodowy rejestrator wideo ze średniej półki cenowej. Czy warto go nabyć?

Mio MiVue 792 to rejestrator jazdy z sensorem optycznym STARVIS CMOS. Jego zaletą jest zakres światła zbliżony do podczerwieni, co pozwala w nocy na uzyskanie jakości obrazu podobnej do noktowizora. W dziennym oświetleniu rejestruje doskonale każdy szczegół - nie powinno być problemów z odczytaniem tablic rejestracyjnych innych pojazdów czy dokładnym zobaczeniem drobnych detali otoczenia. Pliki wideo zapisywane są w jakości Full HD z prędkością 60 klatek na sekundę. Za pomocą wbudowanego modułu Wi-fi można połączyć kamerę z komórką i - za pośrednictwem aplikacji MiVue - zapisywać na niej nagrania. Pozwala ona również na udostępnianie nagranych materiałów wideo na YouTube i Facebooku. Moduł GPS cały czas rejestruje położenie, które potem można połączyć na mapach Google wraz z odtwarzanym filmem. Kamera zapisuje również informacje o prędkości, z jaką porusza się pojazd - zapis prędkości można włączyć lub wyłączyć na nagraniu wedle swoich preferencji.

Urządzenie MiVue 792 WIFI Pro posiada wbudowane informacje o radarach, które aktualizują się raz w miesiącu przez cały okres eksploatacji urządzenia. Wbudowana...

Mio MiVue 792 - pełna recenzja »

Zalety:

 • Jakość nagrań Full HD
 • Wysokiej klasy sensor optyczny
 • Wbudowany moduł GP
 • Wbudowany moduł Wi-fi

Wady:

 • Brak możliwości połączenia kablowego

Xblitz Park View

Xblitz Park View

Ocena redakcji PCWorld.pl

Rejestrator jazdy Xblitz Park View to trzy w jednym - lusterko wsteczne, rejestrator jazdy oraz kamera cofania.

Xblitz Park View to urządzenie łączące w sobie funkcje wideorejestratora, kamery cofania oraz lusterka wstecznego. Kształtem przypomina ten ostatni element, dzięki czemu może zastąpić w pojeździe lusterko wsteczne. Wyświetlacz TFT LCD o przekątnej 4,3" ma soczewką o kącie 120°. Urządzenie posiada funkcję podwójnego nagrywania: przód w rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli, tył w rozdzielczości 640 x 480 pikseli. Obsługuje karty pamięci microSDHD do 32 GB pamięci. Zamontowany w nim czujnik ruchu pozwala na automatyczne włączanie. Kamera posiada tryb nocny, działa on jednak tylko przy nagrywaniu z przodu - tył nie jest obsługiwany.

Xblitz Park View wyposażono w mocno średni mikrofon, jeśli jednak komuś nie zależy na rejestracji dźwięku, nie powinno być to problemem. Należy też pamiętać o fakcie, że kamera jest lusterkiem wstecznym i musi być przede wszystkim ustawiona pod katem bezpieczeństwa jazdy - dlatego nie można umieścić jej w dowolnym miejscu na przedzie samochodu. Olbrzymią zaletą, zwłaszcza dla początkujących kierowców, będzie ułatwiająca życie kamera cofania.

Xblitz Park View - pełna recenzja »

Zalety:

 • 3 w 1
 • Nagrywanie w Full HD
 • Czujnik ruchu
 • Kamera cofania

Wady:

 • dźwięk uruchamiania
 • brak wbudowanej pamięci
 • brak trybu nocnego z tyłu
 • słaby mikrofon

Media-tech MT4060 U-DRIVE

Media-tech MT4060 U-DRIVE

Ocena redakcji PCWorld.pl

Media-tech MT4060 U-DRIVE to dobra kamera w dobrej cenie. Dowiedz się, dlaczego warto ją nabyć!

Media-tech MT4060 U-DRIVE to kamera „dashcam”, przeznaczona do montażu na przedniej szybie za lusterkiem wstecznym, dzięki czemu nie ogranicza pola widoku kierowcy. Może pochwalić się katem widzenia wynoszącym 150°, a nagrania rejestruje w jakości Full HD. Rozdzielczość zdjęć wynosi 12 Mpix. Zarówno klipy wideo, jak i zdjęcia są zapisywane na karcie pamięci o pojemności maksymalnej 32 GB. Współpracuje z urządzeniami przenośnymi (smartfony i tablety), co pozwala na podgląd nagranego filmu oraz jego transfer. Niestety, zamontowany moduł Wi-fi nie zalicza się do najlepszych i przerzucanie danych potrafi zająć sporo czasu.

Za pomocą smartfona wprowadza się wszystkie ustawienia Media-tech MT4060 U-DRIVE, dzięki czemu można je zmieniać w czasie jazdy bez konieczności odczepiania kamery lub sięgania do niej. Aplikacja do obsługi tego wideorejestratora ma swoje wersje zarówno dla systemów Andoid, jak i iOS. Na końcu warto także wspomnieć, że cena za ten naprawdę niezły sprzęt jest bardzo atrakcyjna!

Media-tech MT4060 U-DRIVE - pełna recenzja »

Zalety:

 • Nagrywa w Full HD
 • Szeroki kąt widzenia
 • Cena

Wady:

 • Brak wbudowanej pamięci
 • Kiepskie Wi-fi

SJCAM SJ5000X Elite

SJCAM SJ5000X Elite

Nie jest to model dla wszystkich, jeśli jednak nie potrzebujesz GPSu i zależy Ci na sprzęcie, którego będziesz mógł używać zarówno w samochodzie, jak i jako zwykłej kamery, zakup SJCAM SJ5000X Elite będzie dobrą decyzją.

Szkoda, że nagrania nie są w 4K, jednak za takiej jakości sprzęt trzeba by zapłacić dużo więcej.

SJCAM SJ5000X Elite - pełna recenzja »

Zalety:

 • Wielofunkcyjna nie tylko do samochodu

Wady:

 • Brak GPS

Lamax Drive C3

Lamax Drive C3

Ocena redakcji PCWorld.pl

Lamax Drive C3 to kamera samochodowa, która nie kosztuje dużo, ale obiecuje nagrania w interpolowanym Full HD. Jak wypada w praktyce?

Lamax Drive C3 to wideorejestrator samochodowy w niewielkiej cenie, skłaniający do zakupu ze względu na swoje liczne zalety. Zapisuje nagrania w interpolowanym Full HD - dzięki temu powinien być widoczny każdy szczegół, co w razie w razie wypadku stanowi materiał dowodowy dla policji oraz ubezpieczalni. Podświetlenie za pomocą diody LED umożliwia nagrywanie w nocy lub warunkach słabego oświetlenia. Można ustawić jakość nagrań w jednym z trzech trybów: Full HD 1920 × 1080 pix (30 fps), HD 1280 × 720 pix (30 fps), VGA (30 fps). Tryb zdjęć seryjnych umożliwia wykonanie pięciu fotografii za pomocą jednokrotnego wciśnięcia przycisku. Podczas nagrywania można wyłączyć ekran dla zaoszczędzenia energii. System automatycznego wyłączania sprawi, że kamera samochodowa po dłuższym czasie nieczynności wyłączy się sama.

Lamax Drive C3 wyposażono w G-sensor - rejestruje kierunek jazdy, a w przypadku uderzenia natychmiast zabezpiecza nagranie. Tryb parkowania czuwa nad samochodem i przy współpracy z G-sensorem jest w stanie zarejestrować jakiekolwiek uderzenie i natychmiast rozpocząć rejestrację wideo. Do zalet należy dodać również...

Lamax Drive C3 - pełna recenzja »

Zalety:

 • Nagrywanie w Full HD
 • Tryb parkowania
 • Czujnik ruchu
 • Łatwy montaż

Wady:

 • Rozdzielczość wyświetlacza

MIO MiVue C330

MIO MiVue C330

Ocena redakcji PCWorld.pl

MIO MiVue C330 to kamera samochodowa z GPS, szerokokątną kamerą o kącie widzenia 130° oraz bazą radarów. Czym jeszcze zachęca do zakupu?

MIO MiVue C330 to wideorejestrator mający dotykowy wyświetlacz LCD 2", pokazujący obraz w formacie 4:3. Urządzenie zostało wyposażone w kamerę o kącie widzenia 130° bez martwej strefy. Może nagrywać filmy w jakości Full HD. Dzięki zastosowaniu kodowania H.264 pliki powinny mieć niewielkie rozmiary. Są one zapisywane ka karcie pamięci microSD, a ponieważ maksymalny obsługiwany rozmiar to 128 GB, będzie możliwe przechowywanie na niej wielu plików bez konieczności kasowania. Moduł GPS znajduje się wewnątrz urządzenia, co zwalania z konieczności podłączania zewnętrznych urządzeń. Dzięki GPS rejestrowana jest prędkość i lokalizacja pojazdu w trakcie przemieszczania.

Kamera samochodowa firmy MIO ma również trzyosiowy czujnik wstrząsów (G-Sensor) - gdy wykryje nagłe przeciążenie, materiał zostaje automatycznie zapisany do osobnego katalogu na karcie i nie można go nadpisać. Dużą zaletą MIO MiVue C330 jest wbudowana baza radarów. Dla każdego nabywcy urządzenia ta usługa jest darmowa i dożywotnia z miesięcznymi aktualizacjami. Nie działa jednak w całej Europie - obejmuje wszystkie kraje poza Francją, Szwajcarią, Litwą, Łotwą...

MIO MiVue C330 - pełna recenzja »

Zalety:

 • Nagrywanie w jakości Full HD
 • Wbudowany GPS
 • Wbudowana baza fotoradarów

Wady:

 • Czasem nie widzi kart pamięci 64 GB

Navitel R1000

Navitel R1000

Ocena redakcji PCWorld.pl

Navitel R1000 to kulisty wideorejestrator, który oferuje nagrania Full HD 30 fps. Jakie są jej inne zalety?

Navitel R1000 to wideorejestrator do auta. Jego obiektyw został wykonany jest z sześciowarstwowego szkła, zapewniającego wysoką jakość nagrań wideo. Urządzenie nagrywa obraz w jakości FullHD z szybkością 30 klatek na sekundę. Mimo niewielkich gabarytów, oferuje bardzo szeroki kąt widzenia - 165°. Ta kamera samochodowa ma bardzo oryginalny design - przypominający kulę. Montuje się ją na przedniej szybie za pomocą samoprzylepnego uchwytu na taśmę 3M, a silny magnes umieszczony w kulistym gnieździe uchwytu bardzo dobrze trzyma rejestrator w stałej pozycji. Możliwe jest obracanie kamery o 360°, co umożliwia łatwe nagrywania pożądanej strefy. Dzięki temu można używać tego modelu w celu monitoringu obiektów lub wewnątrz pomieszczeń.

NAVITEL R1000 ma wbudowany moduł GPS, dzięki czemu może zapisywać informacje o lokalizacji pojazdu. Kolejne zalety to wyświetlacz o przekątnej 1,2’’, o uniwersalnych proporcjach 16:9 oraz wbudowany mikrofon, umożliwiający zapis dźwięku. Urządzenie obsługuje karty microSD do 64GB, nagrania mogą być wykonywane w pętli. Czy są jakieś wady? W przeciwieństwie do większości dostępnych obecnie...

Navitel R1000 - pełna recenzja »

Zalety:

 • Nagrania w jakości Full HD
 • Szeroki kąt widzenia - 165°
 • Obracanie kamery o 360°
 • Wbudowany GPS

Wady:

 • Brak automatycznego rozpoczęcia nagrywania
 • Mało intuicyjne menu

XBLITZ XBLITZ Black Bird 2.0 GPS

XBLITZ XBLITZ Black Bird 2.0 GPS

Ocena redakcji PCWorld.pl

XBLITZ Black Bird 2.0 GPS to wideorejestrator zapisujący obraz w jakości Full HD.

XBLITZ Black Bird 2.0 GPS to wielofunkcyjna kamera samochodowa ze średniej półki cenowej. Oprócz pełnienia roli wideorejestratora jazdy może także posłużyć za aparat lub dyktafon. Rejestracja plików wideo odbywa się w rozdzielczości Full HD, czyli 1920 x 1080 pikseli z szybkością 30 klatek na sekundę. Pozwala to na zdobycie mocnego dowodu w sytuacjach spornych przy wypadkach i kolizjach. Zdjęcia można wykonać w rozdzielczości do 4032×3024 pikseli, co pozwoli na dowolne ich wykorzystanie - wydruk, analiza zdarzenia, odczyt tablic rejestracyjnych, znaków drogowych itp.). Wbudowany G-Sensor służy do wykrywania zderzenia lub gwałtownego hamowania. W takiej sytuacji rejestrator automatycznie zabezpiecza nagrywany aktualnie plik, aby nie został on nadpisany lub przypadkowo usunięty. Tryb parkingowy uruchamia kamerę w momencie wykrycia kolizji - nagranie trwa 10 sekund od momentu, gdy na pojazd nie oddziałują żadne siły, jak wstrząsy.

XBLITZ Black Bird uruchamia się automatycznie i zaczyna nagrywać w momencie włączenia zapłonu auta, oraz automatycznie się wyłączy po wyłączeniu zapłonu. Rejestrator musi być cały czas podłączony do...

XBLITZ XBLITZ Black Bird 2.0 GPS - pełna recenzja »

Zalety:

 • Nagrywanie obrazu w jakości Full HD
 • Wysoka rozdzielczość zdjęć
 • G-sensor
 • Tryb parkingowy

Wady:

 • Zasilanie przez gniazdo zapalniczki samochodowej
 • Problemy z odczytywaniem niektórych kart pamięci
 • Brak detekcji ruchu

BLAUPUNKT BP 2.1 FHD


Ocena redakcji PCWorld.pl

BLAUPUNKT BP 2.1 FHD to następca cieszącego się popularnością modelu BP 2.0. Co w nim zmieniono?

Cyfrowy rejestrator wideo BLAUPUNKT BP 2.1 FHD wyposażono w obiektyw szerokokątny 120⁰, który rejestruje obraz wideo w rozdzielczościach 1080P/720P/480P. Rejestrator posiada wbudowany mikrofon oraz głośnik, dzięki któremu możemy odsłuchać dźwięk z nagrań oglądanych na kolorowym wyświetlaczu HD TFT LCD o przekątnej 2,0”. Na karcie o maksymalnej pojemności 32GB zarejestrować można materiał w pętli 30 sekund, 1 minuta, 2 minuty. Wbudowany akcelerometr (G-Sensor) zablokuje możliwość nadpisania lub nieumyślnego skasowania filmu nagranego podczas zdarzenia drogowego, kiedy wartość przeciążenia przekroczy ustawiony limit. Każdy zapisany materiał, zarówno wideo, jak i foto może być dodatkowo opatrzony informacją o dacie i czasie, w jakim go zarejestrowano.

Zaletą wideorejestratora BLAUPUNKT BP 2.1 FHD jest możliwość samodzielnego zadecydowania o tym, kiedy ma rozpocząć się nagrywanie obrazu. Dostępne opcje to: po włączeniu zapłonu - jeśli podłączone jest zasilanie, po wykryciu ruchu lub ręcznie, po przyciśnięciu odpowiedniego przycisku. Analogicznie dla dokonanego wyboru nagrywanie zakończy się, gdy wyłączymy zapłon,...

BLAUPUNKT BP 2.1 FHD - pełna recenzja »

Zalety:

 • Łatwy montaż
 • Zapis w Full HD
 • Długi kabel zasilania
 • G-Sensor

Wady:

 • Brak karty pamięci w zestawie

Navitel MSR 500

Navitel MSR 500

Ocena redakcji PCWorld.pl

Navitel MSR 500 to kompaktowy, niedrogi rejestrator obrazu. Czy przyda się kierowcy?

Navitel MSR 500 to wideorejestrator do auta z niższej półki cenowej. Został wyposażony w szerokokątny obiektyw 120°, a zapis nagrań wideo odbywa się w rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli, czyli Full HD. Można podejrzeć go na wyświetlaczu TN 2,7" w rozdzielczości 960×240 pikseli. Dobrze oddaje wszystkie detale i kolory za dnia, jednak w warunkach niedostatecznej widoczności, jak na przykład jazda na słabo oświetlonej drodze, jakość obrazu jest zdecydowanie gorsza - dobrze widać na 2-3 metry, a dalej jest już niezbyt wyraźnie. Mamy tu tryb parkingowy, a także G-Sensor - wykrywa gwałtowne hamowanie pojazdu oraz zderzenia. Nagranie zostaje automatycznie zabezpieczone w urządzeniu podczas kolizji czy nagłego przyspieszenia. Zapis odbywa się na karcie pamięci microSD - maksymalna obsługiwana pojemność to 64 GB. Nagrywanie może rozpocząć się natychmiast po uruchomieniu silnika lub

Navitel MSR 500 to wideorejestrator do auta, który łatwo zamontować - w opakowaniu znajduje się zarówno przyssawka, jak i taśma dwustronna. Warto wspomnieć, że wraz z kamerą otrzymuje się roczną licencję na nawigację do smartfona lub tableta, która...

Navitel MSR 500 - pełna recenzja »

Zalety:

 • Jakość nagrań Full HD
 • Tryb parkingowy
 • G-Sensor
 • Licencja na mapy Europy
 • Stosunek jakości do ceny

Wady:

 • Nieco gorsza jakość nagrań w nocy

Manta MM308S

Manta MM308S

Ocena redakcji PCWorld.pl

Manta MM308S to niewielkich gabarytów kamera samochodowa, która kosztuje po prostu grosze. Ale czy warto ją kupić?

Manta MM308S to kamera wideo do samochodu wyposażona w 6 diod oświetlających w trybie nocnym - jednak jest on po prostu kiepski i nie sprawdza się w praktyce. Mimo to kamera za dnia i przy dobrym oświetleniu pracuje bez zastrzeżeń, a co do rejestrowanego obrazu nie można mieć większych zastrzeżeń. Model ten umożliwia również wykonywanie zdjęć w rozdzielczości SXGA (1280x960 pikseli). Dzięki funkcjom automatycznego startu nagrywania oraz detekcji ruchu użytkownik nie musi każdorazowo pamiętać o włączeniu rejestrowania wideo – nagrywanie obrazu z dźwiękiem rozpocznie się po uruchomieniu samochodu lub po wykryciu ruchu.

Manta MM308S obsługuje karty pamięci SD do 32GB, co umożliwia zapis do 6 godzin materiału wideo w rozdzielczości HD lub 16 godzin w gorszej jakości. Dzięki opcji ustawienia pętli nagrywania, na karcie pamięci zawsze zapisanych będzie ostatnich kilkanaście minut trasy (do 15 minut). Podgląd jest możliwy dzięki wyświetlaczowi LCD 2,5". Podsumowując - jest to bardzo tani model i trudno spodziewać się rewelacji, jednak może posłużyć choćby jako rezerwowa lub dla niedzielnych kierowców.

Manta MM308S - pełna recenzja »

Zalety:

 • Czujnik ruchu
 • Możliwość nagrywania w pętli

Wady:

 • Kiepski tryb nocny
 • Brak nagrywania Full HD

Cavion My Way

Cavion My Way

Ocena redakcji PCWorld.pl

Cavion My Way można nabyć w kwocie mniejszej niż 100 złotych. A co ma do zaoferowania?

Cavion My Way to kamera samochodowa z dolnej półki cenowej, dlatego nie można spodziewać się po niej zbyt wiele, aczkolwiek bardzo pozytywnie zaskakuje nagrywanie w trzech rozdzielczościach: Full HD 1920 x 1080p, HD 1280 x 720, 848 x 480. Tu jednak od razu należy zauważyć, że czasami nagrywanie potrafi się zacinać, a obraz może być przejaskrawiony lub wręcz przeciwnie - zbyt ciemny, na przykład gdy wjeżdża się lub wyjeżdża z tunelu. Jednak w warunkach normalnej przejrzystości powietrza i bez gwałtownych zmian otoczenia wszystko prezentuje się wyraźnie. Do zalet można zaliczyć wbudowany G-sensor oraz stabilizator obrazu.

Cavion My Way obsługuje karty microSD. Mamy tu funkcję nagrywania w pętli, co może być przydatne, ponieważ kompresja jest dość kiepska i minuta nagrania zajmuje ok. 80 MB, więc mniejsze karty możemy bardzo szybko zapełnić. Ten wideorejestrator jest zasilany sieciowo, ma także wbudowany akumulator - dzięki niemu kamerka działa ok. 10 minut po odpięciu od źródła zasilania.

Ogólnie - jak na tą cenę, nie jest źle. Cavion My Way może sprawdzić się u mniej wymagających kierowców oraz jako kamerka...

Cavion My Way - pełna recenzja »

Zalety:

 • Nagrywanie wideo w Full HD
 • G-sensor
 • Bardzo niska cena.

Wady:

 • Potrafi się zacinać
 • Jakość obrazu jest czasem bardzo kiepska
 • Kiepska kompresja

Navitel Dual DVR MR250

Navitel Dual DVR MR250

Ocena redakcji PCWorld.pl

Navitel Dual DVR MR250 to dwa w jednym - lusterko wsteczne i kamera. Co warto wiedzieć na jego temat?

Navitel Dual DVR MR250 to wideorejestrator wbudowany w lusterko wsteczne 5". Obiektyw 160° został wyposażony w soczewkę z 4-warstwowego szkła, a jakość nagrań wideo to Full HD, czyli 1920 x 1080 pikseli, z prędkością 30 kl./sek. Długość nagrania można ustalić na 1, 3 lub 5 minut, dopuszczalne jest również zapisywanie w pętli oraz nadpisywanie najstarszych nagrań. Jeśli urządzenie jest podłączone do źródła zasilania, kamera automatycznie zacznie rejestrować materiał po uruchomieniu silnika. Nowoczesna technologia podwójnego zapisu umożliwia nagrywanie zarówno z przodu, jak i tyłu pojazdu (w tym przypadku rozdzielczość to 656х492 pikseli), na wypadek nieprzewidzianych sytuacji.

NAVITEL MR250 posiada G-Sensor, który w przypadku gwałtownego przyspieszenia, hamowania lub kolizji chroni nagrane pliki. Lusterko wyposażono w 5-calowy wyświetlacz w technologii IPS. Urządzenie obsługuje karty microSD do 64GB. Lusterko posiada wytrzymałą, metalową obudowę. Kamera cofania jest wodoszczelna oraz odporna na kurz. Spełnia także normę IP65. A czy ta kamera samochodowa ma jakieś wady? Po pierwsze - samo lusterko. W przeciwieństwie do...

Navitel Dual DVR MR250 - pełna recenzja »

Zalety:

 • Jakość nagrań wideo Full HD
 • Technologia podwójnego zapisu

Wady:

 • Krótki kabel
 • Lusterko nieco przybliża obraz

Tracer MobiDouble FHD

Tracer MobiDouble FHD

Ocena redakcji PCWorld.pl

Tracer MobiDouble FHD to rejestrator samochodowy z dwoma kamerami. Jakie ma pozytywne cechy?

Tracer MobiDouble FHD to wideorejestrator obsługujący dwie kamery. Przednia kamera (140 stopni) zapewnia nagrania w jakości Full HD, czyli 1920 x 1080 pikseli, co powinno umożliwić bezproblemową rejestrację szczegółów wszelkich zdarzeń drogowych, w tym modelu i tablicy rejestracyjnej pojazdu. Jakość zapisu może zostać ręcznie zmieniona na 1280 x 720 pikseli. Tylna kamera (120 stopni) zapisuje obraz w rozdzielczości 640 x 480 pikseli. Zaletą jest wyposażenie tego modelu w tryb nocny, detekcję ruchu oraz G-sensor. Nagrywanie w pętli umożliwia nieprzerwane nagrywanie materiału wideo bez względu na aktualną pojemność karty pamięci. W momencie zapełnienia karty, kamera kontynuuje nagrywanie, zastępując najstarszy materiał bieżącym nagraniem. Maksymalna pojemność obsługiwanych kart to 64 GB.

Tracer MobiDouble FHD wyposażono w wyświetlacz TFT LCD 3". Montaż odbywa się za pomocą przyssawki, dzięki czemu tę kamerę samochodową łatwo zakładać w razie potrzeby. Biorąc pod uwagę niską cenę, jest to niezły sprzęt - dwie kamery za takie pieniądze to dobra inwestycja.

Tracer MobiDouble FHD - pełna recenzja »

Zalety:

 • Jakość nagrań Full HD
 • G-sensor
 • Kamera tylna
Aktualizacja: 31 października 2018 19:30
Aktualizacja: 12 lipca 2018 09:49
Aktualizacja: 14 listopada 2017 10:42