Ranking klawiatur dla graczy 2017 - 12 najlepszych klawiatur

Ranking klawiatur dla graczy 2017 - porównanie 12 najlepszych klawiatur dla graczy dostępnych w Polsce. Oto nasze propozycje klawiatur dla graczy na rok 2017.

Razer Ornata Chroma

Razer Ornata Chroma

Razer to firma doskonale znana z różnych peryferii dla graczy, a jej klawiatury są wśród nich bardzo popularne.

Ornata Chroma posiada mechaniczno-membranowe przełączniki. Niestandardowe zaprojektowane klawisze zostały stworzone tak, aby zmniejszyć czas potrzebny do rejestracji aktywacji klawisza, dzięki czemu palce mogą bardziej swobodnie przemieszczać się pomiędzy każdym klawiszem bez pominięcia żadnego kliknięcia. Hybrydowa konstrukcja przełączników umożliwia miękką amortyzację kliknięcia dzięki gumowej, kopułowej membranie, a zarazem zapewnia charakterystyczny klik oraz precyzję mechanicznych przełączników. Gdy człowiek przyzwyczai się już do takiego rozwiązania, ciężko mu będzie potem powrócić do normalnej klawiatury.

Klawiatura Razer Ornata Chroma wyposażona została w podpórkę pod nadgarstek, oferującą maksymalnie ergonomiczną obsługę. Dzięki temu dłoń opiera się o nią, a wszystkie klawisze znajdują w zasięgu palców. Model ten podświetla 16,8 miliona kolorów, wspierając interaktywne efekty z gier. Można zdać się na domyślny wybór barw lub dokonać ich ustawienia samodzielnie. Jedyny minus to brak programowalnych klawiszy, jednak istnieje specjalny tryb działania klawiatury dedykowany zabawie - Gaming. Włącza się po rozpoczęciu rozgrywki, wyłącza, gdy gracz wychodzi do pulpitu.

Razer Ornata Chroma

Razer Ornata Chroma

Pełna recenzja »

Zalety:

 • Mechaniczna precyzja przy membranowej wygodzie
 • Szybki czas reakcji

Wady:

 • Brak programowalnych klawiszy
 • Brak wbudowanych gniazd USB

G.Skill RipJaws KM780 RGB Mechanical Gaming Keyboard

G.Skill RipJaws KM780 RGB Mechanical Gaming Keyboard

Klawiatura dla graczy G.Skill RipJaws KM780 RGB Mechanical Gaming Keyboard to model posiadający w pełni konfigurowalne przyciski Cherry MX switches.Gwarantują one do 50 milionów kliknięć, a konfigurowalne podświetlenie pozwala na wybranie jednej z 16,8 miliona barw.

Samo opakowanie klawiatury zwraca uwagę - w pudełku znajduje się podpórka pod nadgarstki, dziesięć dodatkowych nasadek na klawisze oraz narzędzie do ich zdejmowania (przydaje się także do czyszczenia klawiatury). Programowalne klawisze umożliwiają nie tylko dodanie funkcji związanych z rozgrywkami, ale posłużą również do aplikacji i programów, a nawet do sterowania odtwarzaczami multimedialnymi - choć dla multimediów przygotowana jest osobna linia przycisków wraz z rolką do regulacji głośności.

Z tyłu obudowy znajduje się mały suwak, pozwalający na zmianę trybu ze "Standard" na "Game". Jaka różnica? W trybie "Game" pojawia się anty-ghosting. Sąsiaduje z suwakiem port USB, pozwalający podpiąć słuchawki czy mikrofon bezpośrednio do klawiatury.

Czy G.Skill RipJaws KM780 RGB Mechanical Gaming Keyboard ma jakieś minusy? Tutaj wypada zauważyć dość niewygodne zapisywanie wybranego profilu oraz jego trybów. Jest to dość skomplikowane, a sam program do obsługi klawiatury nie ułatwia zadania. Jednak to niewielki defekt w porównaniu z możliwościami dawanymi przez ten model.

G.Skill RipJaws KM780 RGB Mechanical Gaming Keyboard

G.Skill RipJaws KM780 RGB Mechanical Gaming Keyboard

Pełna recenzja »

Zalety:

 • Użytkownik sam personalizuje klawiaturę
 • Przełączniki Cherry MX
 • Wysoka jakość wykonanych elemntów

Wady:

 • Niewygodne zapisywanie wybranego profilu

SteelSeries Apex M800

SteelSeries Apex M800

SteelSeries Apex M800 reklamowana jest jako jedna z najszybszych klawiatur dla graczy.

Ten niskoprofilowy model może poszczycić się wytrzymałością klawiszy sięgającą do 60 milionów kliknięć, a dodatkowym atutem jest rozbudowany system podświetlenia - każdy przycisk wyposażony został we własną diodę LED. Lewa strona klawiatury posiada 6 przycisków makr. Jak i wszystkie pozostałe,są w pełni programowalne. Podobnie można indywidualnie konfigurować wszystkie diody LED. Klawiatura ma do zaoferowania 16.8 miliona kolorów oraz 8 poziomów jasności. Co więcej - nic nie stoi na przeszkodzie, aby stworzyć osobny profil oświetlenia do każdej gry, a nawet czynności. Na przykład gdy błyśnie na czerwono, może to oznaczać otrzymanie obrażeń, na zielono - wyleczenie kierowanej postaci, itp. Możliwości jest tyle, ile przyjdzie do głowy. Dzięki temu całość nie tylko wygląda niezwykle estetycznie i po prostu cieszy oko, ale również jest bardzo praktyczna.

Producent SteelSeries Apex M800 chwali się światu zastosowanym w klawiaturze zaawansowanym anty-ghostingiem, który umożliwia wciśnięcie nawet 256 klawiszy jednocześnie. Oczywiście trudno byłoby sobie wyobrazić taką sytuację, tym bardziej, że model ten nie ma nawet tylu przycisków, jednak daje to pewność, że nie zablokuje się klawiszy, nawet gdy przypadkowo naciśnie kilka jednocześnie. Zastosowane tu przełączniki QS1 dają o 25% szybszy czas reakcji niż standardowa klawiatura mechaniczna. Dodatkowa atrakcja to dwa porty UBS z tyłu obudowy.

SteelSeries Apex M800

SteelSeries Apex M800

Pełna recenzja »

Zalety:

 • Wytrzymałe klawisze
 • Rozbudowany system podświetlenia klawiszy
 • Porty USB

Wady:

 • Niski profil klawiszy ułatwia przypadkowe klikanie klawiszy

Asus ROG Claymore

Asus ROG Claymore

Wyposażona została w indywidualnie podświetlane klawisze, zsynchronizowane z ASUS AURA RGB , co daje niezliczone opcje personalizacji. Nie brak oczywiście całkowicie programowalnych klawisze z rejestratorem makr. Co interesujące, część numeryczna może być podłączona zarówno z prawej, jak i lewej strony. Dzięki temu możesz odpiąć ją całkowicie na czas transportu, podpiąć po prawej w trakcie pracy, zamontować po lewej podczas wirtualnej zabawy.

Zastosowana w klawiaturze Asus Calymore funkcja Aura pozwala cieszyć się wręcz hipnotyzującym świetlnym show, a paleta 16 milionów kolorów do wyboru pozwala Ci ustawić podświetlenie zgodne z nastrojem lub najlepiej dopasowane do zabawy. Jeśli posiadasz inne urządzenia Asus, możesz wykonać synchronizację wszystkich efektów wizualnych. To jednak nie wszystkie zalety - Aura pozwala na zsynchronizowanie efektów świetlnych Twojej płyty głównej, klawiatury, a także innych produktów – możesz nawet użyć tylnego oświetlenia klawiatury, aby mieć podgląd na temperaturę CPU! Mało? Klawisze szybkiego dostępu umożliwiają rozruchu systemu, sterowanie prędkością pracy wentylatora (co wymaga oprogramowania ROG Armoury, jak i Fan Xpert), przetaktowanie i dostęp do BIOS-u (wymagane ROG Armoury i KeyBot II).

Do klawiszy wracając - przełączniki Cherry MX RGB zapewniają dokładne i elastyczne wciskanie przycisków, a oprócz technologii anti-ghosting, wyposażona jest również w technologię N-key rollover (NKRO), zapewniającą, że każde dotknięcie klawisza jest prawidłowo odczytane – bez względu na to ile różnych klawiszy jest wówczas naciśnięte – zarejestrowywane są więc wszystkie wieloklawiszowe komendy.

Asus ROG Claymore

Asus ROG Claymore

Pełna recenzja »

Zalety:

 • Przełączniki Cherry MX RGB
 • Anti-ghosting

Wady:

 • Cena
 • Brak wejścia USB z tyłu

Fnatic Rush G1 Silent

Fnatic Rush G1 Silent

Ma delikatne podświetlenie w kolorze czerwonym. Niestety, brak opcji zmiany barwy - jedyne, co może ustalić, to jej intensywność. Ale jeśli blaski i migające kolory nie są dla Ciebie najważniejsze, szybko odkryjesz zalety tego modelu.

Zaczynając do pięciu profili niestandardowych ustawień klawiszy po możliwość dodawania makr w trybie Fnatic (pozwala wyłączyć klawisz Windows i przypisać ustawienia makr do praktycznie dowolnego klawisza na klawiaturze), a także na przełącznikach CHERRY MX pod przyciskami skończywszy, dają one niepowtarzalne odczucie kliku, sygnalizując dokładnie, kiedy poszczególne przyciski zostają aktywowane. Zastosowano pełny anti-ghosting N-Key Roll Over.

Klawiatura dla graczy Fnatic Rush G1 Silent to także dwa dodatkowe porty USB z tyłu klawiatury. Całość nie wygląda może tak imponująco jak Razer Ornata Chroma czy SteelSeries Apex M800, jednak klawiatura ta jest praktyczna i solidna.

Fnatic Rush G1 Silent

Fnatic Rush G1 Silent

Pełna recenzja »

Zalety:

 • Anti-ghosting
 • Przełączniki Cherry MX
 • Dodatkowe USB z tyłu

Wady:

 • Brak wyboru barw podświetlenia

Roccat Ryos MK Layout Mechanical

Roccat Ryos MK Layout Mechanical

Roccat Ryos MK oferuje w pełni modyfikowalne podświetlenie indywidualnych klawiszy w dwóch trybach: inteligentnym i ręcznym. Dzięki niemu naciśnięcie klawisza wywoła wyjątkowy efekt. Można także bądź skonfigurować klawiaturę, aby podświetlała przypisane funkcje, klawisze kontrolne, makra, skróty systemowe i wiele, wiele więcej.

Jej zaletą jest ergonomiczna podkładka pod nadgarstki, jednak wymaga ona miejsca na biurku. Klawiatura podczas działania wydaje dźwięki, które mogą przywodzić na myśl stare maszyny do pisania i trzeba się do nich przyzwyczaić. Z lewej strony znajduje się pięć klawiszy makro, a dzięki zmianie trybu mogą dołączyć do nich multimedialne. Mało tego - technologia ROCCAT Easy-Shift[+] daje możliwości przypisania do wszystkich klawiszy dwóch komend - zarówno prostych poleceń, jak i złożonych makr. Zmiana następuje po naciśnięciu CapsLock.

Roccat Ryos MK 2 MB pamięci flash w celu zapisywania ustawień wprowadzonych przez gracza. Do obsługi klawiatury służy pakiet oprogramowania ROCCAT, pozwalający m.in. skonfigurować do pięciu profili, które będą się włączać automatycznie wraz z Twoimi ulubionymi grami. Zbiera także statystyki dotyczące sposobu, w jaki korzysta się z Ryos MK Pro, np. liczby naciśnięć, najczęściej używanych klawiszy, itp. Można jednak zarzucić pewną nieczytelność interfejsu. Pomijając to - klawiatura doskonale sprawdza się w grach.

Roccat Ryos MK Layout Mechanical

Roccat Ryos MK Layout Mechanical

Pełna recenzja »

Zalety:

 • Ergonomiczna podkładka pod nadgarstki
 • Własna pamięć

Wady:

 • Nieczytelność interfejsu

Corsair K70 RGB

Corsair K70 RGB

Klawiatura od Corsair została wykonana ze szczotkowanego aluminium, a jej design nie każdemu się spodoba - wygląda, jakby ktoś usunął całą obudowę, na szczęście pozostawiając wygodną podpórkę pod nadgarstek.

Oświetlenie tego modelu może mieć 16,8 miliona barw, a użytkownik może samodzielnie ustawić kolor wybranego klawisza, barwę sygnalizującą wydarzenie w świecie gry czy też nastawić timer, wskazujący czas, po upłynięciu którego kolorystyka ulegnie zmianie. Co należy policzyć klawiaturze Corsair K70 na minus, to brak dedykowanych grom klawiszy makro.

Przyciski to bardzo responsywne Cherry MX. Dodatkiem są mniejsze klawisze multimedialne oraz rolka służąca regulacji głośności. Co nietypowe, po przewód zakończony dwoma wtyczkami USB. Po co aż dwa? Odpowiedź jest prosta - zapotrzebowanie na prąd. W przypadku posiadania płyty głównej z USB 3.0 wystarczy podłączyć do niej przewód z oznaczeniem klawiatury. Jeśli nie posiada się w płycie głównej USB 3.0, należy użyć obu wtyczek w portach USB 2.0.

Corsair K70 RGB Mechanical Keyboard

Corsair K70 RGB Mechanical Keyboard

Pełna recenzja »

Zalety:

 • Przełączniki Cherry MX
 • Podświetlenie wielobarwne

Wady:

 • brak dedykowanych grom klawiszy makro

HyperX Alloy

HyperX Alloy

Wyposażono ją w przyciski Cherry MX, wykorzystujące technologię Cherry Gold Crosspoint - złote styki samoczyszczące gwarantują odporność na kurz i brud, a klawisze są wyposażone w sprężyny ze stopów metali odpornych na nacisk. Trzeba jednak przyznać, że pracują dość głośno. Za to są one solidne i można w ferworze akcji uderzać w nie nawet mocno, bez ryzyka ich popękania czy obluzowania.Ponadto solidna rama stalowa gwarantuje wytrzymałość i stabilność całości.

Podświetlane na czerwono klawisze HyperX Alloy pozwalają uzyskać dynamiczne efekty świetlne, wykorzystujące sześć zaprogramowanych trybów LED. Ponadto są wyposażone w dodatkowe, efektowne czerwone nakładki o specjalnej strukturze powierzchni, które zapewniają maksymalną kontrolę i ulepszone wrażenia dotykowe. Klawiatura podłączana jest odpinanym kablem mini-USB, którego drugi koniec posiada dwie wtyczki USB (W przypadku posiadania płyty głównej wyposażonej tylko w USB 2.0 należy podpiąć obie wtyczki przy płytach głównych z USB 3.0 wystarczy jedna). Sama w sobie wyposażona jest w port USB, umożliwiający np. ładowanie telefonu podczas grania. W funkcjach znalazł się anty-ghosting, N-key rollover, a także możliwość wyłączenia klawisza Windows na czas zabawy.

HyperX Alloy

HyperX Alloy

Pełna recenzja »

Zalety:

 • Przyciski Cherry MX
 • Złote styki samoczyszczące
 • Solidnie wykonana

Wady:

 • Głośna praca

SteelSeries Apex M500

SteelSeries Apex M500

Ma dość minimalistyczny design i nie ma w niej żadnych udogodnień pod nadgarstki, jednak nadrabia skutecznie innymi cechami. Wykonana została z solidnych tworzyw sztucznych i wzmocniona od dołu metalową płytą.

Niebieskie diody LED pod każdym przyciskiem zapewniają dobrą widoczność - możliwy jest wybór między trzema różnymi trybami "oddychania" (klawiatura pulsuje) z czterema ustawieniami poziomów jasności. Zastosowano tu przełączniki Cherry MX Red, które cechuje niska siła aktywacji i wysoka responsywność. Wielką zaletą jest możliwość używania zestawów makr i opcji personalizacji. Makra mogą być oparte na słowach, kombinacji klawiszy oraz nagrywane w locie - służy do tego specjalne oprogramowanie producenta. Niestety, brak dedykowanych przycisków dla graczy.

SteelSeries Apex M500 umożliwia także stworzenie nieograniczonej liczby profili, które automatycznie włączą się tuż po uruchomieniu gry. Co więcej, można zaprogramować dowolny klawisz do przełączania w każdej chwili między profilami klawiatury, słuchawkami i myszami.

SteelSeries Apex M500

SteelSeries Apex M500

Pełna recenzja »

Zalety:

 • Przełączniki Cherry MX Red
 • Dobra widoczność przycisków dzięki podświetleniu

Wady:

 • Brak dedykowanych klawiszy dla graczy

Tesoro Excalibur G7NL

Tesoro Excalibur G7NL

Klawiatura Tesoro Excalibur G7NL nie jest polecana tym graczom, którzy stawiają na wygląd sprzętu. Nie zachwyci designerskim kształtem, iluminacją kolorów i świateł, ani żadnymi innymi "bajerami". Co więcej - czcionki na klawiszach również są dalekie od wzbudzania zachwytu.

Zamiast estetyki producent postawił na stuprocentową praktyczność - nie ma tu przełączników Cherry MX, zamiast tego Kaihl w wersjach błękitnej, brązowej i czerwonej. Cechuje je bardzo dobra responsywność i "miękkość" (aktywacja już od nacisku 50 g).

Tesoro Excalibur G7NL umożliwia stworzenie pięciu profili, w których można zapisać własnoręcznie stworzone makra i funkcje. Zaletą tej klawiatury jest również prosta obsługa aplikacji do obsługi klawiszy i jej błękitnego podświetlenia.

Tesoro Excalibur G7NL

Tesoro Excalibur G7NL

Pełna recenzja »

Zalety:

 • Przełączniki Kaihl w 3 wersjach kolorowych
 • Prosta obsługa aplikacji do obsługi klawiszy

Wady:

 • Wygląd
 • Czcionka na klawiszach

Cooler Master CM Storm Quickfire TK

Cooler Master CM Storm Quickfire TK

Cooler Master CM Storm Quickfire TK to klawiatura dla graczy, którą cechują niewielkie rozmiary. Jej długość to 37,7 cm, szerokość 13,8 cm, a wysokość 3,3 cm.

Zastosowano tu rozwiązanie, które nie wszystkim się spodoba - dla zaoszczędzenia miejsca klawisze kursora zostały "podczepione" pod klawiaturę numeryczną. Trzeba do tego przyzwyczaić się w praktyce. Kabel ma z jednej strony wtyczkę miniUSB (do wpięcia w klawiaturę), z drugiej - USB (do komputera). Klawiatura posiada białe podświetlenie - dostępne jest w trzech trybach i pięciu poziomach natężenia.

W Cooler Master CM Storm Quickfire TK zastosowano przełączniki Cherry MX w wersji czerwonej. Wraz z klawiaturą otrzymuje się narzędzie do zdejmowania przycisków, co umożliwia łatwą ich wymianę. W modelu tym nie ma żadnych dodatkowych klawiszy multimedialnych, jednak za pomocą klawisza FN można aktywować dodatkowe funkcje F1–F12. Oprócz opcji multimedialnych posłużą wówczas także do regulacji oświetlenia oraz zablokowania klawisza Windows, aby w trakcie gry niespodziewanie nie wyjść do pulpitu.

Cooler Master CM Storm Quickfire TK

Cooler Master CM Storm Quickfire TK

Pełna recenzja »

Zalety:

 • Przełączniki Cherry MX
 • W zestawie dostajemy narzędzia do zdejmowania klawiszy

Wady:

 • Klawisze kursora w klawiaturze numerycznej

Logitech G213 Prodigy

Logitech G213 Prodigy

Klawiatura Logitech G213 Prodigy to klawiatura niemechaniczna, jednak - w przeciwieństwie do innych membranowych - może poszczycić się działaniem podobnym do przełączników Cherry MX.

Jej zalety to niska cena, możliwość skonfigurowania do pięciu oddzielnych stref podświetlenia z możliwością wyboru spośród 16,8 miliona kolorów, a także trwała konstrukcja odporna na rozlewanie płynów, okruchy i brud. Wygodna, zintegrowana podpórka na nadgarstki i regulowane stopki pozwalają ustawić klawiaturę w idealnej pozycji, dając zarazem komfort dłoniom. Specjalne klawisze do sterowania multimediami zajmują osobne miejsce, dzięki czemu można dowolnie regulować je podczas zabawy.

Logitech G213 Prodigy kupuje się wraz z oprogramowaniem Logitech Gaming Software, które pozwala na dopasowanie działania klawiatury do potrzeb - ustawienie oświetlenia RGB, przypisywanie funkcji do konkretnych klawiszy, itd.

Logitech G213 Prodigy

Logitech G213 Prodigy

Pełna recenzja »

Zalety:

 • Cena
 • 5 możliwych stref podświetlenia
 • Konstrukcja odporna na rozlewanie płynów okruchy i brud

Wady:

 • Nie można zdemontować podpórki pod nadgarstki

Klawiatura dla gracza - dlaczego jest ważna?

W odróżnieniu od najtańszych klawiatur, które można kupić w sieciach handlowych nawet za kilkanaście złotych, klawiatura dla gracza ma służyć nie tylko prostym czynnościom, ale również wspomagać rozgrywkę. Dlatego posiada dodatkowe funkcje i rozwiązania, które wpływają na wirtualną zabawę, równocześnie zwiększając płynącą z niej przyjemność.

Klawiatura dla gracza - mechaniczna czy membranowa?

Jedną z istotnych rzeczy wyboru klawiatury jest zdecydowanie się na mechaniczną lub membranową. Co je różni od siebie?

Klawiatura membranowa to najpowszechniej spotykany rodzaj tego urządzenia. Są nieco wolniejsze od mechanicznych i mają krótszą żywotność, jednak ich zaletą jest zdecydowanie niższa cena oraz cicha praca. Działanie polega na tym, że plastikowy klawisz naciska gumową membranę z przełącznikiem, a ten styka się z płytką drukowaną na spodzie klawiatury, co powoduje wysłanie impulsu elektrycznego i wygenerowanie znaku lub ustalone działanie.

Klawiatura mechaniczna posiada przyciski osadzone na przełącznikach ze stalowymi sprężynami. Dzięki temu mają znacznie dłuższą żywotność, ocenianą na 50 milionów kliknięć - w przypadku klawiatury membranowej jest to 20 milionów. Niestety, pracują znacznie głośniej. Ich cena jest wyższa niż membranowych, jednak biorąc pod uwagę, że to zakup na dłuższy czas, nie jest to minus.

Dobra klawiatura dla gracza - jakie cechy powinna posiadać?

Najważniejszą cechą klawiatury dla gracza jest oczywiście jej ergonomia. Ponieważ będzie spędzać się w wirtualnych światach długie godziny, klawisze muszą być wyprofilowane tak, aby dłonie nie męczyły się podczas ich obsługi. Niezbędne są również przyciski programowalne, które umożliwiają przypisywania makr, a co za tym idzie - umożliwienie wykonania konkretnej akcji lub działania. Wpływa to znacznie na przyjemność i dynamikę zabawy - naciśnięcie klawisza jest szybsze niż wybieranie kursorem odpowiedniej opcji na ekranie.

Jeśli chodzi o wygląd klawiatury, w tym aspekcie należy kierować się indywidualnym gustem. Wśród ofert producentów znajdują się zarówno klawiatury dyskretnie podświetlane, jak i takie, których iluminację można spokojnie przyrównać do choinki bożonarodzeniowej. W wielu przypadkach podświetlenie to nie tylko ozdoba, ale również i część zabawy - dynamicznie reaguje na sytuację, dając dodatkowe efekty.

Czy lepiej kupić klawiaturę przewodową, czy warto zainwestować w bezprzewodową? Polecamy zdecydowanie to pierwsze rozwiązanie, ponieważ przy intensywnej eksploatacji klawiatury będzie ona szybko wyczerpywać akumulatorki. Ponadto większość modeli ma tak długi kabel, że ma się pełną swobodę w jej przesuwaniu, przestawianiu, itp.


Zobacz również
Słuchawki do biegania - jak wybrać sportowe słuchawki?
Zasady bezpiecznego korzystania z Internetu i komputera