Ranking klawiatur dla graczy 2018 - 14 najlepszych klawiatur

Ranking klawiatur dla graczy 2018 - porównanie 14 najlepszych klawiatur dla graczy dostępnych w Polsce. Oto nasze propozycje klawiatur dla graczy na rok 2017.

Klawiatura dla gracza - dlaczego jest ważna?

W odróżnieniu od najtańszych klawiatur, które można kupić w sieciach handlowych nawet za kilkanaście złotych, klawiatura dla gracza ma służyć nie tylko prostym czynnościom, ale również wspomagać rozgrywkę. Dlatego posiada dodatkowe funkcje i rozwiązania, które wpływają na wirtualną zabawę, równocześnie zwiększając płynącą z niej przyjemność.

Klawiatura dla gracza - mechaniczna czy membranowa?

Jedną z istotnych rzeczy wyboru klawiatury jest zdecydowanie się na mechaniczną lub membranową. Co je różni od siebie?

Klawiatura membranowa to najpowszechniej spotykany rodzaj tego urządzenia. Są nieco wolniejsze od mechanicznych i mają krótszą żywotność, jednak ich zaletą jest zdecydowanie niższa cena oraz cicha praca. Działanie polega na tym, że plastikowy klawisz naciska gumową membranę z przełącznikiem, a ten styka się z płytką drukowaną na spodzie klawiatury, co powoduje wysłanie impulsu elektrycznego i wygenerowanie znaku lub ustalone działanie.

Klawiatura mechaniczna posiada przyciski osadzone na przełącznikach ze stalowymi sprężynami. Dzięki temu mają znacznie dłuższą żywotność, ocenianą na 50 milionów kliknięć - w przypadku klawiatury membranowej jest to 20 milionów. Niestety, pracują znacznie głośniej. Ich cena jest wyższa niż membranowych, jednak biorąc pod uwagę, że to zakup na dłuższy czas, nie jest to minus.

Dobra klawiatura dla gracza - jakie cechy powinna posiadać?

Najważniejszą cechą klawiatury dla gracza jest oczywiście jej ergonomia. Ponieważ będzie spędzać się w wirtualnych światach długie godziny, klawisze muszą być wyprofilowane tak, aby dłonie nie męczyły się podczas ich obsługi. Niezbędne są również przyciski programowalne, które umożliwiają przypisywania makr, a co za tym idzie - umożliwienie wykonania konkretnej akcji lub działania. Wpływa to znacznie na przyjemność i dynamikę zabawy - naciśnięcie klawisza jest szybsze niż wybieranie kursorem odpowiedniej opcji na ekranie.

Jeśli chodzi o wygląd klawiatury, w tym aspekcie należy kierować się indywidualnym gustem. Wśród ofert producentów znajdują się zarówno klawiatury dyskretnie podświetlane, jak i takie, których iluminację można spokojnie przyrównać do choinki bożonarodzeniowej. W wielu przypadkach podświetlenie to nie tylko ozdoba, ale również i część zabawy - dynamicznie reaguje na sytuację, dając dodatkowe efekty.

Czy lepiej kupić klawiaturę przewodową, czy warto zainwestować w bezprzewodową? Polecamy zdecydowanie to pierwsze rozwiązanie, ponieważ przy intensywnej eksploatacji klawiatury będzie ona szybko wyczerpywać akumulatorki. Ponadto większość modeli ma tak długi kabel, że ma się pełną swobodę w jej przesuwaniu, przestawianiu, itp.

Modecom LANPARTY RGB

Modecom LANPARTY RGB

Ocena redakcji PCWorld.pl

LANPARTY RGB to klawiatura dla najbardziej wymagających graczy.

Bardzo dobre wrażenie sprzęt ten robi już po wyjęciu z pudełka: niewielkie rozmiary (spowodowane głównie brakiem klawiatury numerycznej), solidna waga zwiększająca poczucie stabilności, długi (180 centymetrowy) przewód w oplocie oraz aluminiowa obudowa. Dodatkowo, klawiatura ta została wyposażona w regulowane podświetlenie LED RGB z możliwością przypisania do poszczególnych obszarów zupełnie innych barw. Jest to cecha, która prócz wrażeń czysto wizualnych, pełni również niezwykle praktyczną rolę – zwiększa widoczność konkretnych obszarów funkcjonalnych.

Sprzęt ten wyposażony został w 87 mechanicznych przełączników Outemu wykonanych metodą double-injection. Co ważne, LANPARTY RGB obsługuje funkcję pełnego anti-ghostingu, co oznacza że praktycznie nie występują tu błędy spowodowane wciskaniem wielu klawiszy jednocześnie. Atutem jest także obecność przycisków multimedialnych, pozłacanej końcówki złącza USB czy też opcji zablokowania klawisza funkcyjnego Windows. Warto również wspomnieć o antypoślizgowych stopkach, które wydajnie przyczyniają się do stabilizacji urządzenia na biurku.

LANPARTY RGB to klawiatura, dla...

Modecom LANPARTY RGB - pełna recenzja »

Zalety:

 • wysokiej jakości mechaniczne przełączniki
 • pełen anti-ghosting
 • rozmiary i waga

Modecom Volcano Blade

Modecom Volcano Blade

Ocena redakcji PCWorld.pl

Modecom Volcano Blade to przykład minimalistycznej konstrukcji dedykowanej dla graczy. Sprzęt posiada wszystko, co jest niezbędne do komfortowej rozgrywki. Jednocześnie zrezygnowano tu z kilku zbędnych szczegółów np. klawiatury numerycznej zwiększającej niepotrzebnie rozmiary urządzenia. Dlaczego warto rozważyć zakup Volcano Blade?

Podstawową i najważniejszą cechą tego urządzenia jest fakt, iż zostało wyposażone w mechaniczne przełączniki Kailh Slim (typu niebieskiego, czerwonego lub brązowego). Podzespoły te, zgodnie z deklaracją producenta, wytrzymują około 50 milionów uderzeń. Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że to wartości zadowalające. Dość powiedzieć, że gdyby klawiatura miała się nam popsuć po 10 latach to dziennie musielibyśmy wykonać ponad 13 tysięcy naciśnięć na jeden przycisk.

Jak przystało na gadżety stworzone z myślą o graczach, znajdziemy tu także podświetlenie LED (w kolorze czerwonym z pięcioma trybami świecenia) i pełny anty-ghosting (zapobiega blokowaniu się klawiszy podczas grania). Przyjemnym dodatkiem jest odczepiany kabel USB. Opcja ta szczególnie sprawdzi się podczas transportu sprzętu. Długiego kabla nie musimy bowiem owijać wokół klawiatury, tylko bezpiecznie zwijamy go i chowamy w inne wygodne miejsce. Warto także wspomnieć o antypoślizgowych stopkach, co jest szczególnie istotne w przypadku klawiatury o tak małych rozmiarach (354 x 127,5 x 22,5 milimetrów) i wadze (520 gram). Sprzęt nie ślizga się po powierzchni biurka...

Modecom Volcano Blade - pełna recenzja »

Zalety:

 • wysokiej jakości mechaniczne przełączniki
 • rozmiary i waga
 • polska aplikacja

Wady:

 • podświetlenie jednostrefowe tylko w kolorze czerwonym

Corsair K95 RGB Platinum

Corsair K95 RGB Platinum

Ocena redakcji PCWorld.pl

Corsair K95 RGB Platinum to klawiatura, która swoje kosztuje. Ale za co płacimy? I czy warto?

Corsair K95 RGB Platinum to podrasowana wersja modelu K95, która zalicza się do klawiatur z wyższej półki. W pudełku znajdziemy oprócz niej odpinaną podstawkę pod nadgarstki, dodatkowe nakładki na klawisze oraz zamienniki dla kilku najczęściej używanych klawiszy - czyli W, S, A, D, a także E, Q, W i F. Klawiatura gamingowa firmy Corsair wygląda niezwykle estetycznie i solidnie, a zastosowana na poszczególnych klawiszach czcionka dobrana jest perfekcyjnie - ani za duża, ani za mała, w sam raz. Wszystkie klawisze mają gładką powierzchnię, a dodatkowo spację wyposażono w teksturę stalowej płyty. Oprócz standardowych, na płycie wykonanej ze szczotkowanego aluminium znalazły się przyciski do własnego zaprogramowania, multimedialne, a także praktyczne przełączniki - profili, podświetlenia oraz wyciszenia. Na plus należy policzyć również rolkę głośności.

Corsair K95 RGB Platinum jest mocno podświetlony - sama górna krawędź to aż 19 diod LED! Oczywiście profile oświetlenia, a także poszczególne jego części (do pojedynczego klawisza włącznie) można dostosowywać wedle indywidualnego gustu. W klawiaturze zastosowano doskonale...

Corsair K95 RGB Platinum - pełna recenzja »

Zalety:

 • Przełączniki Cherry MX Speed
 • Dodatkowe klawisze i rolki
 • Nóżki rozkładane na boki
 • Ogromne możliwości personalizacji
 • Estetyczny wygląd

Wady:

 • Wysoka cena
 • Gumowa podkładka szybko się brudzi
 • Czułość klawiszy nieco przesadzona

Razer Ornata Chroma

Razer Ornata Chroma

Razer to firma doskonale znana z różnych peryferii dla graczy, a jej klawiatury są wśród nich bardzo popularne.

Ornata Chroma posiada mechaniczno-membranowe przełączniki. Niestandardowe zaprojektowane klawisze zostały stworzone tak, aby zmniejszyć czas potrzebny do rejestracji aktywacji klawisza, dzięki czemu palce mogą bardziej swobodnie przemieszczać się pomiędzy każdym klawiszem bez pominięcia żadnego kliknięcia. Hybrydowa konstrukcja przełączników umożliwia miękką amortyzację kliknięcia dzięki gumowej, kopułowej membranie, a zarazem zapewnia charakterystyczny klik oraz precyzję mechanicznych przełączników. Gdy człowiek przyzwyczai się już do takiego rozwiązania, ciężko mu będzie potem powrócić do normalnej klawiatury.

Klawiatura Razer Ornata Chroma wyposażona została w podpórkę pod nadgarstek, oferującą maksymalnie ergonomiczną obsługę. Dzięki temu dłoń opiera się o nią, a wszystkie klawisze znajdują w zasięgu palców. Model ten podświetla 16,8 miliona kolorów, wspierając interaktywne efekty z gier. Można zdać się na domyślny wybór barw lub dokonać ich ustawienia samodzielnie. Jedyny minus to brak programowalnych klawiszy, jednak istnieje specjalny tryb działania klawiatury dedykowany zabawie - Gaming. Włącza się po...

Razer Ornata Chroma - pełna recenzja »

Zalety:

 • Mechaniczna precyzja przy membranowej wygodzie
 • Szybki czas reakcji

Wady:

 • Brak programowalnych klawiszy
 • Brak wbudowanych gniazd USB

Corsair Strafe Mechanical Gaming Keyboard

Corsair Strafe Mechanical Gaming Keyboard

Ocena redakcji PCWorld.pl

Corsair Strafe Mechanical Gaming Keyboard to klawiatura dla graczy z przełącznikami MX Cherry. Jak sprawdza w praktyce?

Corsair Strafe Mechanical Gaming Keyboard to klawiatura gamingowa z wyższej półki. Jej płyta wykonana została z metalu, a wierzch i spód z solidnego tworzywa sztucznego. Na spodzie znajdują się cztery przeciwpoślizgowe stopki i dwie nóżki. Niestety, nie mają one swoich zabezpieczeń przeciwpoślizgowych, przez co klawiatura lubi przesuwać po biurku, zwłaszcza podczas dynamicznych gier, kiedy dłonie tańczą po klawiszach. Klawiatura dla graczy firmy Corsair jest pełnowymiarowa, bez żadnych bocznych dodatków. Są tylko dwa dodatkowe klawisze - jeden do blokowania klawisza Windows (dzięki czemu podczas zabawy nie wyjdziesz przez przypadek na pulpit), drugi - zmiany podświetlenia. W zestawie dołączono zestaw dodatkowych kapsli oraz mocowaną przy pomocy ruchomych zaczepów podkładkę pod nadgarstki. Rozwiązanie to pozwala na jej stabilne ułożenie niezależnie od nachylenia klawiszy.

Corsair Strafe Mechanical Gaming Keyboard używa przełączników MX Cherry, co pozwala na cichą pracę. Od MX Red różnią się minimalnie niższym skokiem. Wynosi on 3,7 mm, a Red to 4 mm. Operacje multimedialne przypisane są klawiszom funkcyjnym. Nie musimy obawiać...

Corsair Strafe Mechanical Gaming Keyboard - pełna recenzja »

Zalety:

 • Cicha praca klawiszy
 • Wygodna podkładka pod nadgarstki
 • Możliwość personalizacji

Wady:

 • Brak stopek antypoślizgowych na nóżkach
 • Wysoka cena

Logitech G610 Orion Brown

Logitech G610 Orion Brown

Ocena redakcji PCWorld.pl

Logitech G610 Orion Brown to klawiatura mechaniczna bez zbędnych ozdobników. Czy warto ją nabyć?

Logitech G610 Orion Brown to klawiatura dla graczy mieszcząca się na "średniej" półce cenowej. Wykonana została z matowego tworzywa sztucznego wysokiej jakości, które ma kolor czarny, a urozmaicają go błyszczące wstawki boczne. Klawiatura jest pełnowymiarowa, a jej wszystkie klawisze zostały wyposażone w przełączniki mechaniczne Cherry MX Brown, sprawdzające się bardzo dobrze zarówno przy pisaniu jak i grach. Białe diody podświetlające są bardzo praktyczne podczas nocnych sesji. Dodatkowe przyciski to blokada klawisza Windows, kontrola podświetlenia, Tryb Gry oraz klawisze multimedialne i rolka regulacji głośności. Pewnym minusem jest fakt, że często na matowej powierzchni klawiatury pozostają ślady palców. Na jej spodzie umieszczono pięć mat antypoślizgowych oraz dwie stopki - można je dwustopniowo regulować, co pozwala na dopasowanie wysokości G610 Orion Brown do własnych dłoni. Drugi minus klawiatury to brak podpórki pod nadgarstki. Nie występuje dla tego modelu nawet opcjonalnie, a szkoda, gdyż przy dłuższych sesjach byłaby doskonałą pomocą i znacznie wpływała na komfort użytkowania tej klawiatury.

Ta klawiatura...

Logitech G610 Orion Brown - pełna recenzja »

Zalety:

 • Przełączniki mechaniczne Cherry MX Brown
 • Żywotność
 • Praktycznie klawisze funkcyjne
 • Wygodna regulacja wysokości klawiatury

Wady:

 • Brak podpórki pod nadgarstki
 • Na obudowie pozostają ślady palców

Logitech G910 Orion Spectrum

Logitech G910 Orion Spectrum

Ocena redakcji PCWorld.pl

Logitech G910 Orion Spectrum zwraca uwagę swoją ceną. Ale za co właściwie płacić?

Logitech G910 Orion Spectrum to klawiatura gamingowa podświetlana z najwyższej półki cenowej. Wykonana została z matowego plastiku na wierzchu, od spodu ze zwykłego, a całość ozdabia rama. Wszystkie elementy są doskonale dopasowane, a szczeliny między nimi minimalne. Składa się ze 113 klawiszy z zaawansowanym antyghostingiem. Oprócz zwykłych, multimedialnych (wraz z rolką służącą do regulacji poziomu głośności) i numerycznych znajdziemy także 9 programowalnych, którym można przypisywać polecenia zależne od profilu. Możliwe jest zapisanie do 27 poleceń w trzech trybach, co zapewnia bardzo duże możliwości dostosowania i wygodę. Jest do tego oczywiście niezbędne oprogramowanie Logitech Gaming Software. W G910 Orion Spectrum zastosowano przełączniki mechaniczne Romer-G, zapewniające bardzo szybki czas reakcji oraz żywotność szacowaną na aż 70 mln użyć! Jedna duża podpórka pod nadgarstki oraz podklejone gumą, regulowane stopki pozwalają uzyskać wygodną pozycję podczas pisania lub grania. Aczkolwiek jest mały minus - podpórka trzyma się słabo, więc jeśli gra się gwałtownie, można spowodować przypadkowo jej wypięcie. Oprócz...

Logitech G910 Orion Spectrum - pełna recenzja »

Zalety:

 • Przełączniki mechaniczne Romer-G
 • Wygodna podpórka na nadgarstki
 • Duże możliwości personalizacji
 • Żywotność klawiszy

Wady:

 • Wysoka cena
 • Podpórka kiepsko przymocowana
 • Brak oplotu kabla

Razer BlackWidow Tournament Edition Chroma

Razer BlackWidow Tournament Edition Chroma

Ocena redakcji PCWorld.pl

Razer BlackWidow Tournament Edition Chroma to klawiatura dedykowana aktywnym e-sportowcom. Jakie są jej zalety?

Razer BlackWidow Tournament Edition Chroma to kompaktowa klawiatura gamingowa z wyższej półki cenowej. Jak sugeruje to sama jej nazwa, jest przeznaczona dla graczy, którzy biorą aktywny udział w zmaganiach e-sportowych. Aby zmniejszyć jej rozmiary, zrezygnowano z bloku numerycznego, a dwumetrowy kabel USB da się w każdej chwili wypiąć - dzięki temu można wygodnie wozić ją ze sobą na turnieje. Obudowa stworzona została z plastiku o miłej w dotyku, gumowanej powierzchni, a spód oraz boki - solidnego, połyskliwego tworzywa sztucznego. Cztery gumowe stopki antypoślizgowe zapewniają stabilizację klawiatury. Nie brak również nóżek - ich końcówki są również antypoślizgowe - jednak mają tendencję do składania się, gdy chcemy przesunąć klawiaturę w tył.

Razer BlackWidow Tournament Edition Chroma to klawiatura mechaniczna, wyposażona w przełączniki producenta - Razer Green. Dzięki temu ich skok to zaledwie 3,5 mm, a punkt aktywacji wynosi 2 mm. Oprócz tego BlackWidow wyposażono w technologię ITT (Instant Trigger Technology), która ma na celu zoptymalizować wszystkie poślizgi pomiędzy wciśnięciem klawisza a efektem, dzięki czemu...

Razer BlackWidow Tournament Edition Chroma - pełna recenzja »

Zalety:

 • Niski punkt aktywacji
 • Duże możliwości personalizacji
 • Duża żywotność
 • Odpinany kabel USB

Wady:

 • Port USB oraz wejścia po lprawej
 • Nóżki mają tendencję do składania się

SteelSeries Apex M500

SteelSeries Apex M500

Ma dość minimalistyczny design i nie ma w niej żadnych udogodnień pod nadgarstki, jednak nadrabia skutecznie innymi cechami. Wykonana została z solidnych tworzyw sztucznych i wzmocniona od dołu metalową płytą.

Niebieskie diody LED pod każdym przyciskiem zapewniają dobrą widoczność - możliwy jest wybór między trzema różnymi trybami "oddychania" (klawiatura pulsuje) z czterema ustawieniami poziomów jasności. Zastosowano tu przełączniki Cherry MX Red, które cechuje niska siła aktywacji i wysoka responsywność. Wielką zaletą jest możliwość używania zestawów makr i opcji personalizacji. Makra mogą być oparte na słowach, kombinacji klawiszy oraz nagrywane w locie - służy do tego specjalne oprogramowanie producenta. Niestety, brak dedykowanych przycisków dla graczy.

SteelSeries Apex M500 umożliwia także stworzenie nieograniczonej liczby profili, które automatycznie włączą się tuż po uruchomieniu gry. Co więcej, można zaprogramować dowolny klawisz do przełączania w każdej chwili między profilami klawiatury, słuchawkami i myszami.

Test klawiatury dla graczy SteelSeries Apex M500

SteelSeries Apex M500

SteelSeries Apex M500 - pełna recenzja »

Zalety:

 • Przełączniki Cherry MX Red
 • Dobra widoczność przycisków dzięki podświetleniu

Wady:

 • Brak dedykowanych klawiszy dla graczy

Turtle Beach Impact 100

Turtle Beach Impact 100

Ocena redakcji PCWorld.pl

Turtle Beach Impact 100 to klawiatura dla graczy z niższej półki cenowej. Czy warto ją nabyć?

Turtle Beach Impact 100 to tania klawiatura dla graczy od mniej znanego w naszym kraju producenta. Trzeba przyznać, że w porównaniu z innymi klawiaturami dla graczy, prezentuje się dość skromnie. Nie znajdziemy tu efektownego podświetlenia, rozbudowanej gamy klawiszy dodatkowych ani innych "bajerów". Obudowa i klawisze zostały wykonane z czarnego plastiku - niestety, jest on matowy, przez co szybko pojawiają się na nim odciski palców. Aczkolwiek sam materiał jest dobrej jakości, a klawisze specjalne wyposażono w podświetlane diody - światło zostaje aktywowane, gdy zostają one wciśnięte. Wszystkie diody mają kolor czerwony, a na spacji znajduje się podświetlane logo producenta. Dziwi nieco niewielki lewy Shift - trzeba się do niego przyzwyczaić. Całość jest zaskakująco ciężka - jednak dzięki temu masz pewność, że nawet w ferworze walki nie przesuniesz jej po biurku.

Impact 100 jest membranową klawiaturą pełnowymiarową, pod która odkryjemy wygodne rozwiązanie - korytko na kabel. Ponieważ nie ma tu żadnych rozbudowanych funkcji, nie ma z nią oprogramowania. Po prostu wyjmujesz z pudełka, podłączasz przez USB i gotowe - można grać....

Turtle Beach Impact 100 - pełna recenzja »

Zalety:

 • Niska cena
 • Pomysłowe korytko na kabel
 • Cicha praca

Wady:

 • Plastik, na którym pozostają odciski
 • Brak personalizacji
 • Brak makr
 • Niewielki lewy SHIFT

Logitech G613 LIGHTSPEED Wireless Mechanical Gaming Keyboard

Logitech G613 LIGHTSPEED Wireless Mechanical Gaming Keyboard

Ocena redakcji PCWorld.pl

Logitech G613 LIGHTSPEED Wireless Mechanical Gaming Keyboard to propozycja z wyższej półki cenowej. Czy warto wydać na nią większa kwotę?

Logitech G613 LIGHTSPEED Wireless Mechanical Gaming Keyboard to model z wyższej półki cenowej. Jest to pełnowymiarowa klawiatura bezprzewodowa, która wykorzystuje technologię bezprzewodową LIGHTSPEED, zapewniającą wyjątkowo szybką częstotliwość raportowania co 1 ms, a także posiadająca interfejs Bluetooth do łączenia z wieloma hostami. Została wyposażona w zaawansowane, cicho pracująca przełączniki mechaniczne Romer-G i sześć programowalnych klawiszy po lewej stronie. Producent ocenia ich trwałość na nawet 70 milionów naciśnięć! Ponadto klawiatura została wyposażona w dość wygodną podpórkę pod nadgarstki, jest jednak pewna związana z tym wada. Jaka? Otóż podpórkę przymocowano trwale, więc jeśli komuś nie będzie ona odpowiadać, nic z tym nie zrobi. Co może być zaskakujące, nie ma w G613 podświetlenia RGB, jakie mają dziś klawiatury dla graczy już niemal w standardzie. Jest to jednak spowodowane względami praktycznymi - tego typu ozdobniki sprawiałyby, że zasilające klawiaturę, dwie baterie AA zużywałyby się znacznie szybciej. A aktualnie szacowany przez producenta czas ich żywotności wynosi aż 18 miesięcy!

Aby w pełni skorzystać z możliwości klawiatury Logitech G613 LIGHTSPEED Wireless Mechanical Gaming Keyboard, potrzebne jest dostarczane przez producenta oprogramowanie (oczywiście za darmo) Logitech Gaming Software (LGS). Można za jego pomocą m.in. stworzyć profile, makra, zaprogramować klawisze pod katem swoich potrzeb, a także sprawdzić stan naładowania baterii. Dodatkiem do klawiatury jest wygodne podpórka na tablet lub smartfona. Dzięki temu można sprawdzać ważne informacje oraz kontrolować klawiaturę bez konieczności wychodzenia z ulubionej gry. Wymagana jest do tego aplikacja Logitech ARX Control.

Podsumowując: Logitech G613 LIGHTSPEED Wireless Mechanical Gaming Keyboard to model wart polecenia pod każdym względem. Jeżeli nie przeszkadza Ci brak efektownego podświetlenia, ani też fakt, że podpórki nie możesz usunąć, będzie to dla Ciebie klawiatura wręcz idealna!

Logitech G613 LIGHTSPEED Wireless Mechanical Gaming Keyboard - pełna recenzja »

Zalety:

 • Bezprzewodowa
 • Przełączniki mechaniczne Romer-G
 • Żywotność
 • Programowalna klawisze
 • Możliwość tworzenia wielu profili

Wady:

 • Nie można usunąć podpórki
 • Wysoka cena

Corsair K70 RGB Rapidfire

Corsair K70 RGB Rapidfire

Ocena redakcji PCWorld.pl

Corsair K70 RGB Rapidfire to propozycja z wyższej półki. Czym może skłonić do zakupu?

Corsair K70 RGB Rapidfire to klawiatura dla graczy, w której użyto wysokiej jakości mikroprzełączników mechanicznych Cherry MX Speed. Solidna rama z anodyzowanego aluminium lotniczego już na pierwszy rzut oka sprawia dobre wrażenie, a w praktyce sprawdza się doskonale - dzięki niej obudowa jest niezwykle odporna na uszkodzenia. Dostajemy wraz z K70 RGB Rapidfire zestaw dodatkowych nakładek na przyciski, przeznaczonych specjalnie dla graczy FPS i MOBA, a także odpinaną podpórkę pod nadgarstki. Zwracają uwagę przyciski multimedialne, a zwłaszcza wałek do regulowania natężenia dźwięku - jest bardzo praktyczny i wygodny. Wracając do klawiszy - ich punkt aktywacji wynosi 1,2 mm, czyli są niezwykłe czułe. Trzeba się do tego przyzwyczaić. Aby wykorzystać wszystkie możliwości klawiatury, potrzebny jest darmowy program producenta - Corsair Utility Engine. Dzięki niemu można wybrać metodę podświetlania - dostępna jest cała gama barw RGB, czyli 16,8 mln kolorów - tworzyć profile, ustalić barwy poszczególnych przycisków, a także stworzyć własne makra. Czyli wszystko, co potrzebne zarówno zapalonemu amatorowi gier, jak i zawodowcowi jeżdżącemu...

Corsair K70 RGB Rapidfire - pełna recenzja »

Zalety:

 • Solidna obudowa
 • Wymienne klawisze
 • Antighosting
 • Możliwości personalizacji
 • Odpinana podpórka
 • Port USB

Wady:

 • Wysoka cena

HyperX Alloy

HyperX Alloy

Wyposażono ją w przyciski Cherry MX, wykorzystujące technologię Cherry Gold Crosspoint - złote styki samoczyszczące gwarantują odporność na kurz i brud, a klawisze są wyposażone w sprężyny ze stopów metali odpornych na nacisk. Trzeba jednak przyznać, że pracują dość głośno. Za to są one solidne i można w ferworze akcji uderzać w nie nawet mocno, bez ryzyka ich popękania czy obluzowania.Ponadto solidna rama stalowa gwarantuje wytrzymałość i stabilność całości.

Podświetlane na czerwono klawisze HyperX Alloy pozwalają uzyskać dynamiczne efekty świetlne, wykorzystujące sześć zaprogramowanych trybów LED. Ponadto są wyposażone w dodatkowe, efektowne czerwone nakładki o specjalnej strukturze powierzchni, które zapewniają maksymalną kontrolę i ulepszone wrażenia dotykowe. Klawiatura podłączana jest odpinanym kablem mini-USB, którego drugi koniec posiada dwie wtyczki USB (W przypadku posiadania płyty głównej wyposażonej tylko w USB 2.0 należy podpiąć obie wtyczki przy płytach głównych z USB 3.0 wystarczy jedna). Sama w sobie wyposażona jest w port USB, umożliwiający np. ładowanie telefonu podczas grania. W funkcjach znalazł się anty-ghosting, N-key rollover, a także możliwość wyłączenia klawisza Windows na czas zabawy.

Test klawiatury dla graczy HyperX Alloy

HyperX Alloy

HyperX Alloy - pełna recenzja »

Zalety:

 • Przyciski Cherry MX
 • Złote styki samoczyszczące
 • Solidnie wykonana

Wady:

 • Głośna praca

Cherry MX Board 6.0

Cherry MX Board 6.0

Ocena redakcji PCWorld.pl

Cherry MX Board 6.0 to klawiatura mechaniczna z czasem reakcji 1 ms. Jakie ma jeszcze ciekawe cechy?

Cherry MX Board 6.0 to klawiatura gamingowa, która stawia na praktyczność. Została wyposażona w przełączniki mechaniczne Cherry MX Red, które mogą poszczycić czasem reakcji 1 ms! Jest to klawiatura niskoprofilowa, a poszczególne klawisze umieszczone są bardzo blisko siebie, dzięki czemu ręka nie "tańczy". Obudowę wykonano z solidnego tworzywa szcztucznego z aluminiowym wierzchem oraz piaskowanym wykończeniem. Dzięki powłoce zapobiegającej zostawaniu śladów po palcach, ta klawiatura dla graczy zawsze wygląda doskonale. W pudełku znajduje się również ergonomiczna podpórka dla nadgarstków, którą można przyczepić i odczepić w dowolnej chwili.

Jeśli chodzi o sprawowanie się w praktyce, Cherry MX Board 6.0 oferuje pełny antighosting, obejmujący wszystkie 109 klawiszy, a także wyłączenie klawiszy Windows w trybie grania. Każdy użytkownik może dobrać osobiście natężenie czerwonego i ciemnoniebieskiego podświetlenia klawiszy. Na plus należy zaliczyć także znajdujący się na spodzie klawiatury rowek, w którym wygodnie zmieścimy nadmiar mierzącego 200 cm kabla. A czy są jakieś wady? Przede wszystkim brak możliwości...

Cherry MX Board 6.0 - pełna recenzja »

Zalety:

 • Powłoka zapobiegająca pozostawianiu śladów
 • Przełączniki mechaniczne Cherry MX Red
 • Pełen antighosting

Wady:

 • Brak możliwości personalizacji
 • Brak programowalnych klawiszy
 • Wysoka cena