Ranking klawiatur gamingowych do 500 zł - najlepsze modele

Czy klawiatura gamingowa musi być bardzo droga? Nasz ranking udowadnia, że poniżej 500 PLN da się kupić bardzo udane modele.

Klawiatura gamingowa - czym powinna się cechować?

Klawiatura dla gracza - jak sama nazwa wskazuje - ma na celu zwiększenie przyjemności czerpanej z rozgrywki oraz umożliwienie osiągnięcia większego w niej komfortu. Dlatego producenci klawiatur muszą zadbać o kilka istotnych czynników:

 • stabilność - nawet w trakcie najbardziej intensywnych rozgrywek powinna stać nieporuszona i nie ślizgać po biurku
 • ergonomia - przyciski powinny posiadać krótki skok, dzięki któremu naciśnięcie gracza będzie natychmiast odnotowywane
 • możliwość tworzenia makr - po co naciskać kilka klawiszy, aby rzucić ognistą kulą, skoro tą czynność można przypisać do jednego?
 • podświetlenie - pozwala na swobodne granie w nocy i przy niewielkim oświetleniu, może być także dodatkowym efektem (reagować na to, co dzieje się w rozgrywce)
 • anti-ghosting - czyli możliwość wciskania wielu klawiszy równocześnie bez wzajemnego blokowania przypisanych do nich komend

Oprócz tego dochodzą jeszcze takie praktyczne dodatki, jak podpórka pod nadgarstki, co wpływa korzystnie na samopoczucie podczas długich sesji.

Klawiatura gamingowa - jaka najlepsza?

Mamy obecnie kilkaset klawiatur na rynku, więc trudno ułożyć obiektywną listę samych najlepszych. Dlatego w naszym zestawieniu znalazło się 10 modeli uszeregowanych w kolejności cenowej - od najtańszych do najdroższych modeli. Zestawienie obejmuje modele do 500 złotych, a w każdej "setce" można spodziewać czegoś innego. Dlatego staraliśmy się zaprezentować oferty dla osób z różnym budżetem. W każdym przypadku ocenialiśmy klawiaturę tak samo, nie patrząc na renomę producenta. Jeśli dany model ma zalety - wymieniamy je. Jeżeli ma wady - piszemy o tym wprost. Jeśli czegoś przy danym modelu zabrakło - również. Każdy z modeli ma szerszą recenzję, którą możesz przeczytać po kliknięciu na link u dołu opisu. W przypadku, gdy opisywany model przypadł Ci o gustu - możesz od razu go nabyć. Przy każdym znajduje się link do kilku posiadających go w ofercie sklepów.

A4Tech Bloody B314

A4Tech Bloody B314

Ocena redakcji PCWorld.pl

A4Tech Bloody B314 to tania klawiatura gamingowa, której charakterystyczny design od razu rzuca się w oczy. czy warto ją nabyć?

A4Tech Bloody B314 - budowa i cechy

A4Tech Bloody B314 to hybrydowa klawiatura gamingowa - tylko klawisze WASD są to optyczne przełączniki mechaniczne Light Strike. Obudowa wykonana została z dobrze spasowanego plastiku, na dole po lewej stronie znajduje się podpórka na nadgarstek, a na górze - zdobienie w kształcie okrągłego wyświetlacza, na którym znajduje logi serii Bloody. Na plus należy policzyć sześc gumowych pasków na spodzie - zapewniają dużą stabilność klawiaturze - oraz metalowe zawiasy stopek, dzięki czemu nie powinny one ulec złamaniu w trakcie nawet mocniejszego nacisku. Klawiatura Bloody wyposażona została w dziewięć specjalnych klawiszy funkcyjnych - pięć znajduje się po lewej stronie, cztery na dole. Oczywiście można je zaprogramować wg swojego uznania. Dotyczy to nie tylko gier, ale również codziennego korzystania z klawiatury np. do pracy czy do pisania.

A4Tech Bloody B314 - funkcje

Klawiatura Bloody B314 została wyposażona w strefowy system podświetlenia, nad którym - niestety - nie ma się żadnej kontroli. Choć nie ma to znaczenia praktycznego, to jednak estetykę psują wyróżnione...

A4Tech Bloody B314 - pełna recenzja »

Zalety:

 • solidne wykonanie
 • 9 programowalnych klawiszy
 • system podświetlenia
 • solidna podkładka pod nadgarstek
 • stosunek jakości do ceny

Wady:

 • kiepski antighosting
 • niektóre gry nie wykrywają dolnych klawiszy funkcyjnych
 • brak możliwości regulacji podświetlenia
 • tylko 4 klawisze mechaniczne

Zalman ZM-K900M

Zalman ZM-K900M

Ocena redakcji PCWorld.pl

Zalman ZM-K900M to minimalistyczna klawiatura mechaniczna z niższej półki cenowej. Co ma do zaoferowania użytkownikom?

Zalman ZM-K900M - budowa i cechy

Zalman ZM-K900M to gamingowa klawiatura mechaniczna, korzystająca z przełączników Kailh Mechanical Key Switch. Oferuje 104 przyciski w solidnej, wykonanej z czarnego tworzywa, obudowie, która jest miejscowo wzmocniona blacha. 10 z klawiszy jest w pełni programowalnych, dzięki czemu można przypisać do nich najczęściej wykonywane podczas rozgrywki - lub pracy - czynności. Za stabilność klawiatury odpowiadają gumowane podwyższenia, wspierane przez pięć podkładek antypoślizgowych. Jest to klawiatura mechaniczna przewodowa, mający 170 cm kabel można wygodnie zaaranżować dzięki korytku na spodzie obudowy. Jak każda porządna klawiatura gamingowa, również Zalman ZM-K900M posiada podświetlenie RGB. Dostępnych jest 13 predefiniowanych trybów oraz możliwość konfiguracji własnych.

Zalman ZM-K900M - funkcje

Klawiatura mechaniczna Zalman może pochwalić się pełnym antighostingiem oraz NKRO. Układ klawiszy jest wysoki i trzeba się do niego trochę przyzwyczajać, a kiedy to nastąpi - nie można mieć wiele do zarzucenia. Minimalistyczna obudowa nie zawiera podpórki ani żadnej...

Zalman ZM-K900M - pełna recenzja »

Zalety:

 • solidna jakość wykonania
 • podświetlenie RGB z regulacją
 • długi, łatwy do aranżacji kabel
 • pełen antighosting i NKRO
 • 10 klawiszy programowalnych

Wady:

 • wysoki układ klawiszy

Natec Genesis RX22

Natec Genesis RX22

Ocena redakcji PCWorld.pl

Natec Genesis RX22 to bardzo tania klawiatura dla graczy. Co oferuje za cenę wahająca się w okolicach 100 złotych?

Natec Genesis RX22 - budowa i cechy

Natec Genesis RX22 to niskoprofilowa klawiatura dla gracza. Dzięki zastosowaniu rozwiązania X-Scissors pracuje bezgłośnie nawet podczas najbardziej intensywnych rozgrywek. Umożliwia to również rozgrywki w nocy bez ryzyka budzenia domowników. Używanie jej w warunkach niewielkiego oświetlenia - lub jego braku - umożliwia podświetlenie. Może mieć trzy barwy: fioletową, niebieską lub czerwoną. Niestety - nie ma opcji regulacji jego intensywności. Wśród umieszczonych w plastikowej obudowie 104 przycisków brakuje przeznaczonych do samodzielnego zaprogramowania, co może być wadą dla wielu graczy. Kabel ma długość 160 cm, a dzięki tekstylnemu oplotowi cechuje go duża wytrzymałość na uszkodzenia.

Natec Genesis RX22 - funkcje

Natec Genesis RX22 to tania klawiatura dla graczy, więc trudno spodziewać się po niej zaawansowanych funkcji. Stabilność może być nieco dyskusyjna - ma zaledwie dwie podkładki gumowe i dwie plastikowe nóżki, a te lubią się łamać, zwłaszcza przy intensywnym użytkowaniu. Nóżki nie mają gumowych podstawek, więc nie gwarantują stanie w miejscu i przyda...

Natec Genesis RX22 - pełna recenzja »

Zalety:

 • bezgłośna praca
 • trzy kolory podświetlenia
 • niska cena

Wady:

 • brak przycisków programowalnych
 • brak możliwości regulacji podświetlenia
 • brak antighostingu

Natec Genesis Thor 300 TKL

Natec Genesis Thor 300 TKL

Ocena redakcji PCWorld.pl

Natec Genesis Thor 300 TKL to klawiatura mechaniczna bez części numerycznej. Dedykowana osobom biorącym udział w turniejach. Czy warto ją nabyć?

Natec Genesis Thor 300 TKL - budowa i cechy

Natec Genesis Thor 300 TKL to 87 przycisków mechanicznych w obudowie wykonanej z solidnego tworzywa sztucznego, wzmocnionej w górnej części metalem. Ta klawiatura dla gracza dedykowana jest osobom, chcącym zabierać na turnieje własne klawiatury, dlatego zdecydowano się na kompaktowe rozmiary (335 x 134 x 38 mm). Genesis Thor 300 TKL dostępna jest w dwóch wersjach, różniących rodzajem zastosowanych przełączników: Outemu Red i białe podświetlenie lub Outemu Blue i zielone podświetlenie. W obydwu wariantach dostępnych jest 20 trybów podświetleń – 10 standardowych, 8 dedykowanych pod najpopularniejsze gatunki gier online: FPS, MOBA, CS:GO itp., a gdy użytkownik będzie potrzebował niestandardowego układu, może sam zaprogramować dwa dodatkowe tryby. Całość stoi stabilnie na antypoślizgowych, gumowych nóżkach i podwyższeniach.

Natec Genesis Thor 300 TKL - funkcje

Natec Genesis Thor 300 TKL oferuje 12 klawiszy multimedialnych, a także funkcyjne. Dla gracz istotną rzeczą jest antighosting oraz N-Key rollover i pod tym względem nikt nie powinien czuć się zawiedziony....

Natec Genesis Thor 300 TKL - pełna recenzja »

Zalety:

 • solidna obudowa
 • podświetlenie z możliwością wyboru trybów
 • pełen antighosting
 • N-Key rollover

Wady:

 • tylko jeden kolor podświetlenia

Logitech G413 Carbon


Ocena redakcji PCWorld.pl

Logitech G413 Carbon to klawiatura gamingowa w minimalistycznej obudowie. Jakie funkcje ma do zaoferowanie użytkownikom?

Logitech G413 Carbon - budowa i cechy

Logitech G413 Carbon to mechaniczna klawiatura gamingowa, której górna część obudowy ze stopu aluminium 5052 o wysokiej wytrzymałości. W przyciskach zastosowano przełączniki mechaniczne Romer-G - jak podaje producent, odległość aktywacji na poziomie 1,5mm sprawia, że przełącznik jest o 25% szybszy niż konkurencyjne przełączniki mechaniczne. Do dyspozycji graczy oddano 101 klawiszy, w tym 9 funkcyjnych. W zestawie znajduje się także 12 dodatkowych nakładek klawiszy, dzięki czemu można dostosować najważniejsze klawisze do gier przy użyciu dołączonego narzędzia do wyjmowania klawiszy. Stabilność całości zapewniają regulowane nóżki z gumowymi stabilizatorami. Klawiatura gamingowa Logitech dostępna jest w dwóch wersjach, różniących podświetleniem. prezentowany tu model Carbon to jaskrawoczerwone, a drugi wariant to Silver - różni się tylko tym, że ma je białe.

Logitech G413 Carbon - funkcje

Logitech G413 Carbon został wyposażony w dedykowane przyciski do sterowania multimediami oraz możliwość własnej konfiguracji klawiszy do domyślnej obsługi poleceń...

Logitech G413 Carbon - pełna recenzja »

Zalety:

 • 12 dodatkowych nakładek
 • podświetlenie
 • dezaktywacja klawiszy
 • antighosting

Wady:

 • brrak podpórki pod nadgarstki
 • tylko jedna barwa podświetlenia

Modecom LANPARTY RGB

Modecom LANPARTY RGB

Ocena redakcji PCWorld.pl

LANPARTY RGB to klawiatura dla najbardziej wymagających graczy.

Bardzo dobre wrażenie sprzęt ten robi już po wyjęciu z pudełka: niewielkie rozmiary (spowodowane głównie brakiem klawiatury numerycznej), solidna waga zwiększająca poczucie stabilności, długi (180 centymetrowy) przewód w oplocie oraz aluminiowa obudowa. Dodatkowo, klawiatura ta została wyposażona w regulowane podświetlenie LED RGB z możliwością przypisania do poszczególnych obszarów zupełnie innych barw. Jest to cecha, która prócz wrażeń czysto wizualnych, pełni również niezwykle praktyczną rolę – zwiększa widoczność konkretnych obszarów funkcjonalnych.

Sprzęt ten wyposażony został w 87 mechanicznych przełączników Outemu wykonanych metodą double-injection. Co ważne, LANPARTY RGB obsługuje funkcję pełnego anti-ghostingu, co oznacza że praktycznie nie występują tu błędy spowodowane wciskaniem wielu klawiszy jednocześnie. Atutem jest także obecność przycisków multimedialnych, pozłacanej końcówki złącza USB czy też opcji zablokowania klawisza funkcyjnego Windows. Warto również wspomnieć o antypoślizgowych stopkach, które wydajnie przyczyniają się do stabilizacji urządzenia na biurku.

LANPARTY RGB to klawiatura, dla...

Modecom LANPARTY RGB - pełna recenzja »

Zalety:

 • wysokiej jakości mechaniczne przełączniki
 • pełen anti-ghosting
 • rozmiary i waga

SPC Gear GK550 Omnis Kailh Brown RGB


Ocena redakcji PCWorld.pl

SPC Gear GK550 Omnis Kailh Brown RGB to pełnowymiarowa wersja klawiatury mechanicznej, która ma sprawdzić się zarówno podczas rozgrywki, jak i w trakcie pracy przy komputerze. Co ma do zaoferowania?

SPC Gear GK550 Omnis Kailh Brown RGB - budowa i cechy

SPC Gear GK550 Omnis Kailh Brown RGB to klawiatura pretendująca do bycia uniwersalną. Została zaprojektowana tak, aby służyć jako klawiatura gamingowa, a zarazem umożliwiać wykorzystanie do pracy przy komputerze i codziennego użytkowania. Wyposażona została w 104 przyciski z przełącznikami Kailh Brown (szacowana żywotność to 50 mln wciśnięć), dzięki czemu pracuje naprawdę cicho. Wybranym przyciskom można przypisać makra - pomaga w tym specjalistyczne oprogramowanie. W pudełku znajduje się także narzędzie do wyjmowania przycisków, dzięki któremu można je podmieniać w miarę zużywania. Klawiatura SPC Gear ma otwartą, bezramkową konstrukcję, usztywnioną przez aluminiowy top. Górna płytka ze szlifowanymi krawędziami nie tylko wzmacnia konstrukcję, ale dodaje jej wyjątkowego designu. Odpowiedni ciężar klawiatury oraz gumowane nóżki wpływają pozytywnie na jej stabilność.

SPC Gear GK550 Omnis Kailh Brown RGB - funkcje

Klawiatura dla gracza SPC Gear GK550 Omnis Kailh Brown RGB jest podświetlana centralnie oraz bocznie. Punktowe podświetlenie RGB...

SPC Gear GK550 Omnis Kailh Brown RGB - pełna recenzja »

Zalety:

 • cicha praca
 • odpinana podpórka pod nadgarstki
 • podświetlenie z możliwością regulacji
 • pełny anti-ghosting

Wady:

 • dla niektórych osób podpórka może okazać się zbyt mała

Sharkoon Skiller Mech SGK3 RG

Sharkoon Skiller Mech SGK3 RG

Ocena redakcji PCWorld.pl

Sharkoon Skiller Mech SGK3 RG to podświetlana klawiatura mechaniczna. Czy gracze powinni zwrócić na nią uwagę?

Sharkoon Skiller Mech SGK3 RG - budowa i cechy

Sharkoon Skiller Mech SGK3 RG to klawiatura mechaniczna ze switchami Khali (ich żywotność szacowana jest na 50 mln przyciśnięć). Ma metalową obudowę, przez co waży prawie 1,5kg, co w połączeniu z czterema antypoślizgowymi hamulcami daje jej dużą stabilność i nie powinna przesuwać się nawet podczas najbardziej emocjonujących rozgrywek. Sharkoon SGK3 występuje w trzech wersjach – z przełącznikami czerwonymi do gier, niebieskimi (głośnymi, bardziej polecanymi do pisania) oraz tak zwanymi miksem, czyli brązowymi. Ma wbudowaną własną pamięć, więc po zaprogramowaniu go możesz podłączyć tę klawiaturę do innego komputera czy laptopa, a wszystko będzie działać jak na Twoim głównym komputerze. Klawiatura dla gracza SGK3 daje do wyboru 16,8 milionów kolorów podświetlenia. Dodatkowo możesz wybrać jeden z 20 fabrycznie ustawionych efektów, a przy każdym jeden z pięciu poziomów jasności czy nawet szybkości pokazywania efektów. Jakby tego było mało, możesz samodzielnie pobawić się w stworzenie własnego efektu. Oczywiście całe podświetlenie można także wyłączyć w...

Sharkoon Skiller Mech SGK3 RG - pełna recenzja »

Zalety:

 • solidna, metalowa obudowa
 • żywotność przełączników
 • podświetlenie z regulacją
 • możliwość zapisania do setki makr
 • pełen antighosting
 • długi kabel
 • N-Key Rollover

Wady:

 • nieco wypukła spacja

Corsair K70 LUX Red LED

Corsair K70 LUX Red LED

Corsair K70 LUX Red LED to klawiatura gamingowa znanego i lubianego producenta. Czym może Cię skusić?

Corsair K70 LUX Red LED - budowa i cechy

Corsair K70 LUX Red LED to klawiatura dla graczy ze 122 przyciskami używającymi przełączników Cherry Mix. Są one osadzone w aluminiowej obudowie o otwartej strukturze. Praktycznym dodatkiem jest podpórka na nadgarstki, którą można w dowolnym momencie przypiąć i odpiąć. Klawisze WASD, używane najczęściej w grach FPS i MOBA, zostały pokryte gumową warstwą, aby zapewnić lepszą kontrolę. Praktycznym dodatkiem jest sześć przycisków multimedialnych oraz rolka do regulacji głośności. Klawiatura Corsair K70 LUX posiada czerwone podświetlenie LED, a oprogramowanie CUE (Corsair Utility Engine) umożliwia dostosowanie intensywności i efektów do preferencji każdego użytkownika. W klawiaturę wbudowano porty USB, dzięki czemu można podłączyć bezpośrednio do niej myszkę lub adapter słuchawkowy. Za stabilność klawiatury odpowiadają gumowe paski antypoślizgowe oraz sama jej waga - 1200 gramów.

Corsair K70 LUX Red LED - funkcje

Klawiatura Corsair zyskuje dzięki makrom. Ich programowanie umożliwia CUE - można zmienić przypisanie dla każdego klawisza, co znaczni...

Corsair K70 LUX Red LED - pełna recenzja »

Zalety:

 • podpórka na nadgarstki
 • możliwość tworzenia makr
 • podświetlenie
 • anti-ghosting
 • Key Rollover
 • Corsair Utility Engine

Wady:

 • tylko jeden kolor podświetlenia

Cooler Master MasterKeys Pro L

Cooler Master MasterKeys Pro L

Ocena redakcji PCWorld.pl

Cooler Master MasterKeys Pro L to klawiatura gamingowa oferująca wiele praktycznych funkcji. Dowiedz się, jakich!

Cooler Master MasterKeys Pro L - budowa i cechy

Cooler Master MasterKeys Pro L to pełnowymiarowa klawiatura gamingowa, której w obudowie z solidnego tworzywa sztucznego, dodatkowo wzmacnianej przez elementy metalowe. Wszystkie przyciski korzystają z przełączników Cherry MX RGB. Jak chwali się producent, modyfikacja płytki drukowanej za pomocą małych wycięć umożliwiła umieszczenie większych i jaśniejszych diod LED. A skoro już o tym mowa - podświetlenie RGB można modyfikować w dowolny sposób, korzystając z 16,7 miliona barw. Dzięki temu każdy może spersonalizować efekty pod kątem swojego gustu. Klawiaturę obsługuje 32-bitowy procesor ARM Cortex M3, co pozwala w pełni wykorzystać potencjał klawiatury poprzez programowanie „w locie” oraz obsługę złożonych makr czy trybów podświetlenia. Klawiaturę podłącza się do portu USB za pomocą 150-centymetrowego kabla plecionego.

Cooler Master MasterKeys Pro L- funkcje

Klawiatura Cooler Master MasterKeys Pro L umożliwia tworzenie własnych makr oraz zapisywanie do czterech profili. Aby zmienić podświetlenie, wystarczy użyć skrótów klawiaturowych. Przy...

Cooler Master MasterKeys Pro L - pełna recenzja »

Zalety:

 • modyfikowalne podświetlenie
 • Anti-Ghosting
 • wydajny procesor
 • możliwość zmiany ustawień w locie
 • zapisywanie do czterech profili użytkownika

Patriot Viper V765


Ocena redakcji PCWorld.pl

Patriot Viper V765 to klawiatura mechaniczna, która zwraca uwagę wieloma wygodnymi rozwiązaniami. Czy warto ją nabyć?

Patriot Viper V765 - budowa i cechy

Patriot Viper V765 to mechaniczna klawiatura gamingowa, której korpus wykonano z mocnego tworzywa sztucznego, wzmocnionego przez solidne aluminium lotnicze. Jej zwarta konstrukcja umożliwiła ochronę klasy IP56, czyli odporność na pył, kurz i wodę. Zwraca uwagę ogólny design - boczne krawędzie są przycięte i ozdobione podświetlanymi listwami. Klawisze wyposażono w przełączniki Kailh White (dostępna jest także wersje z czerwonymi przełącznikami), a oprócz standardowych znajdziemy tu rolkę do sterowania głośnością i przyciski multimedialne. Do klawiatury można podpiąć podpórkę pod nadgarstki - dzięki magnetycznym zatrzaskom trzyma się bardzo stabilnie i nie ma szansy jej wyłamania. Klawiatura Viper ma podświetlenie RGB, którym można sterować przy pomoc klawiszy funkcyjnych - dzięki czemu nie jest potrzebne dedykowane oprogramowanie, choć producent takie udostępnia, a daje ono większe możliwości. W opakowaniu znajdziemy szczypce do wyjmowania klawiszy, ale... żadnych zamiennych przycisków. Klawiatura opiera się na trzech stoperach, dających jej pełną stabilność.

Patriot...

Patriot Viper V765 - pełna recenzja »

Zalety:

 • ciekawy design
 • podświetlenie RGB
 • zapamiętywanie makr
 • dobra również do pisania

Wady:

 • Anti-Ghosting mocno ograniczony
 • głośna praca