Ranking klawiatur gamingowych powyżej 500 zł - najlepsze modele

Chcesz zainwestować większe pieniądze w naprawdę dobrą klawiaturę gamingową? Pomożemy Ci w podjęciu decyzji, dzięki której nie będziesz żałować swojego zakupu!

Klawiatura gamingowa - co powinna mieć?

Jeśli interesuje Cię klawiatura gamingowa za ponad 500 złotych, masz pełne prawo oczekiwać od niej wszystkich wygodnych rozwiązań - zaczynając od podświetlenia reagującego na to, co dzieje się na ekranie, kończąc na tworzeniu makr w locie i zapisywaniu profili użytkownika. Znajdujące się w naszym zestawieniu modele nie zawodzą pod tym (ani innym) względem - wszystkie zaoferują tego typu funkcje, które znacznie wpływają na komfort gry oraz używania klawiatury do innych zastosowań. Wiele z nich posiada dedykowane klawisze multimedialne, dzięki czemu podczas rozgrywki możesz np. podkręcić dźwięk bez konieczności wchodzenia w ustawienia i przerywania zabawy. Większość posiada podpórkę pod nadgarstki, które z pewnością docenią osoby spędzające przed monitorem długie godziny - mniejsze zmęczenie przełoży się nie tylko na lepsze samopoczucie, ale także precyzję wykonywanych działań, co zwiększa szanse na sukces! Ważna jest także wytrzymałość - obecnie klawisz mający żywotność 50 milionów kliknięć to standard.

Klawiatura gamingowa dopasowana do użytkownika

Jeśli kupujesz ubranie, musi być ono do Ciebie dopasowane. Nie inaczej ma się rzecz z klawiaturą. Dlatego ważne jest, aby istniała możliwość jej dopasowania pod potrzeby użytkownika. Wszystkie modele oferują takie funkcje - niektóre przy pomocy dedykowanego oprogramowania, inne mają tego typu opcje wbudowane w samą konstrukcję. To kolejna rzecz, która znacząco wpływa na komfort rozgrywek i daje poczucie pełnej swobody. Klawiatury z górnej półki cenowej mogą także zaskakiwać różnymi dodatkami, dzięki którym nie tylko estetyczniej wyglądają, ale również są bardziej funkcjonalne. W naszym rankingu prezentujemy tylko i wyłącznie te klawiatury, jakie sa naszym zdaniem godne polecenia.

HyperX Alloy Elite RGB

HyperX Alloy Elite RGB

Ocena redakcji PCWorld.pl

HyperX Alloy Elite RGB to elegancko wyglądająca klawiatura mechaniczna dla graczy. Co ma do zaoferowania?

HyperX Alloy Elite RGB - budowa i cechy

HyperX Alloy Elite RGB to mechaniczna klawiatura dla graczy, wyposażona w 105 przycisków Cherry MX. W liczbie tej znajdują się osadzone w górnej części przyciski do sterowania multimediami, funkcyjne oraz rolka ustawiania poziomu głośności. Klawiatura osadzona jest na bazie mocnej ramy ze stali, zamykającej wykonaną z mocnego tworzywa sztucznego obudowę. Na spodzie znajdziesz cztery antypoślizgowe podkładki oraz dwie tradycyjne nóżki z gumą, co zapewnia to bardzo dobrą stabilność. Warto dodać, że w pudełku znajduje się zestaw 8 zamiennych nakładek na klawisze (są pokryte specjalną fakturą) i kluczyk do ich ściągania oraz praktyczna, plastikowa podkładka pod nadgarstki. Jest ona mocowana na zatrzaskach, co jest pewną wadą - przy nieumiejętnym montażu można je wyłamać. Klawiatura HyperX ma pełne podświetlenie RGB, a bardzo estetycznie wygląda świetlny pasek, oddzielający klawisze od górnej części. Klawiatura podłączana jest do komputera przy użyciu długiego na 180 cm kabla w oplocie.

HyperX Alloy Elite RGB - funkcje

HyperX Alloy Elite RGB to klawiatura...

HyperX Alloy Elite RGB - pełna recenzja »

Zalety:

 • klawisze multimedialne
 • podświetlenie RGB z opcją regulacji
 • estetyczny pasek
 • podpórka pod nadgarstki
 • osiem nakładek na klawisze
 • funkcje N-Key Rollover i Anti-Ghosting

Wady:

 • podkładka na zatrzaskach
 • brak dedykowanych klawiszy makr

Logitech G910 Orion Spectrum Romer-G

Logitech G910 Orion Spectrum Romer-G

Ocena redakcji PCWorld.pl

Logitech G910 Orion Spectrum Romer-G to klawiatura mechaniczna z wieloma praktycznymi funkcjami. Jakimi? Wyjaśniamy - zobacz!

Logitech G910 Orion Spectrum Romer-G - budowa i cechy

Logitech G910 Orion Spectrum Romer-G to gamingowa klawiatura mechaniczna, wyposażona w 113 klawiszy z przełącznikami Romer-G (ich żywotnośc jest szacowana na 70 milionów kliknięć). Zdaniem producenta są szybsze niż standardowe przełączniki mechaniczne. W liczbie tej znajduje się 9 programowalnych klawiszy, do których można przypisać makra, a także przyciski multimedialne wraz z rolką ustawiania głośności. Do klawiatury dołączona została praktyczna, zdejmowana podpórka pod nadgarstek. Za stabilność urządzenia odpowiada aż siedem mat antypoślizgowych, dających gwarancję, że nawet podczas najbardziej intensywnych rozgrywek nie będzie ona przesuwać się po biurku. Logitech G910 Orion Spectrum Romer-G to klawiatura gamingowa niskoprofilowa - do czego trzeba się przyzwyczaić, jeśli dotąd używało innych modeli. Dwie nóżki umożliwiają jej podniesienie, co powinno pomóc w przyzwyczajeniu się do tego. Podświetlenie oferuje pełny wybór kolorów RGB, a oprogramowanie umożliwia indywidualne dopasowanie go do preferencji. Kabel o długości 180 cm nie ma oplotu i nie można go...

Logitech G910 Orion Spectrum Romer-G - pełna recenzja »

Zalety:

 • zdejmowana podpórka pod nadgarstek
 • klawisze multimedialne
 • podświetlenie RGB z możliwością regulacji
 • Anti-Ghosting
 • możliwość rejestrowania makr w trakcie rozgrywki

Wady:

 • brak oplotu kabla

Razer BlackWidow Chroma V2 Green Switch

Razer BlackWidow Chroma V2 Green Switch

Ocena redakcji PCWorld.pl

Razer BlackWidow Chroma V2 Green Switch to mechaniczna klawiatura gamingowa, którą często używają e-sportowcy. Czym ich do siebie przekonuje?

Razer BlackWidow Chroma V2 Green Switch - budowa i cechy

Razer BlackWidow Chroma V2 Green Switch to klawiatura dla graczy, wyposażona w przełączniki Razer Mechanical Switch koloru zielonego (są także dostępne w wersji czerwonej i złotej). Ich żywotność robi wrażenie - szacowana jest na 80 milionów kliknięć! Jeśli jednak używało się wcześniej klawiatury z przełącznikami Cherry MX, z pewnością zauważy się, że pracują one głośniej od nich, co może być wadą. Obudowa wykonana została z solidnego tworzywa sztucznego, wzmacnianego metalem, co daje jej wagę ok. 1,5 kg. W połączeniu z pięcioma podkładkami antypoślizgowymi i rozkładanymi nóżkami, powinno zagwarantować to pełną stabilność. Oczywiście nie mogło zabraknąć podświetlenia - dostępna jest pełna paleta RGB, czyli 16,8 mln kolorów. Klawiatura Razer ma ustawione kilka trybów domyślnych, a własne można skonfigurować przy użyciu oprogramowania Razer Synapse. Dla wygody gracza urządzenie utrzymało podpórkę, na której można wygodnie oprzeć nadgarstek w trakcie użytkowania klawiatury. Jest ona przyczepiana magnetycznie, nie ma więc ryzyka przypadkowego...

Razer BlackWidow Chroma V2 Green Switch - pełna recenzja »

Zalety:

 • żywotność przełączników
 • bogate opcje podświetlenia
 • odpinany kabel USB
 • podpórka pod nadgarstek
 • anti-ghosting
 • olbrzymie możliwości personalizacji

Wady:

 • przełączniki głośniejsze niż Cherry MX
 • brak klawiszy multimedialnych

Corsair K70 RGB Rapidfire

Corsair K70 RGB Rapidfire

Ocena redakcji PCWorld.pl

Corsair K70 RGB Rapidfire to propozycja z wyższej półki. Czym może skłonić do zakupu?

Corsair K70 RGB Rapidfire to klawiatura dla graczy, w której użyto wysokiej jakości mikroprzełączników mechanicznych Cherry MX Speed. Solidna rama z anodyzowanego aluminium lotniczego już na pierwszy rzut oka sprawia dobre wrażenie, a w praktyce sprawdza się doskonale - dzięki niej obudowa jest niezwykle odporna na uszkodzenia. Dostajemy wraz z K70 RGB Rapidfire zestaw dodatkowych nakładek na przyciski, przeznaczonych specjalnie dla graczy FPS i MOBA, a także odpinaną podpórkę pod nadgarstki. Zwracają uwagę przyciski multimedialne, a zwłaszcza wałek do regulowania natężenia dźwięku - jest bardzo praktyczny i wygodny. Wracając do klawiszy - ich punkt aktywacji wynosi 1,2 mm, czyli są niezwykłe czułe. Trzeba się do tego przyzwyczaić. Aby wykorzystać wszystkie możliwości klawiatury, potrzebny jest darmowy program producenta - Corsair Utility Engine. Dzięki niemu można wybrać metodę podświetlania - dostępna jest cała gama barw RGB, czyli 16,8 mln kolorów - tworzyć profile, ustalić barwy poszczególnych przycisków, a także stworzyć własne makra. Czyli wszystko, co potrzebne zarówno zapalonemu amatorowi gier, jak i zawodowcowi jeżdżącemu...

Corsair K70 RGB Rapidfire - pełna recenzja »

Zalety:

 • Solidna obudowa
 • Wymienne klawisze
 • Antighosting
 • Możliwości personalizacji
 • Odpinana podpórka
 • Port USB

Wady:

 • Wysoka cena

Corsair K95 RGB Platinum

Corsair K95 RGB Platinum

Ocena redakcji PCWorld.pl

Corsair K95 RGB Platinum to klawiatura, która swoje kosztuje. Ale za co płacimy? I czy warto?

Corsair K95 RGB Platinum to podrasowana wersja modelu K95, która zalicza się do klawiatur z wyższej półki. W pudełku znajdziemy oprócz niej odpinaną podstawkę pod nadgarstki, dodatkowe nakładki na klawisze oraz zamienniki dla kilku najczęściej używanych klawiszy - czyli W, S, A, D, a także E, Q, W i F. Klawiatura gamingowa firmy Corsair wygląda niezwykle estetycznie i solidnie, a zastosowana na poszczególnych klawiszach czcionka dobrana jest perfekcyjnie - ani za duża, ani za mała, w sam raz. Wszystkie klawisze mają gładką powierzchnię, a dodatkowo spację wyposażono w teksturę stalowej płyty. Oprócz standardowych, na płycie wykonanej ze szczotkowanego aluminium znalazły się przyciski do własnego zaprogramowania, multimedialne, a także praktyczne przełączniki - profili, podświetlenia oraz wyciszenia. Na plus należy policzyć również rolkę głośności.

Corsair K95 RGB Platinum jest mocno podświetlony - sama górna krawędź to aż 19 diod LED! Oczywiście profile oświetlenia, a także poszczególne jego części (do pojedynczego klawisza włącznie) można dostosowywać wedle indywidualnego gustu. W klawiaturze zastosowano doskonale...

Corsair K95 RGB Platinum - pełna recenzja »

Zalety:

 • Przełączniki Cherry MX Speed
 • Dodatkowe klawisze i rolki
 • Nóżki rozkładane na boki
 • Ogromne możliwości personalizacji
 • Estetyczny wygląd

Wady:

 • Wysoka cena
 • Gumowa podkładka szybko się brudzi
 • Czułość klawiszy nieco przesadzona

Roccat Sova MK


Ocena redakcji PCWorld.pl

Wygodna rozgrywka z poziomu kanapy – to główny cel jaki przyświecał firmie Roccat przy projektowaniu dość unikalnej platformy do gier o nazwie Sova. Do naszej dyspozycji oddano połączenie klawiatury i podkładki pod mysz. Wszystko to wzbogacono portami USB. Jak urządzenie to sprawdza się w praktyce podczas grania?

Roccat Sova robi niesamowite wrażenie już na pierwszy rzut oka. Wszystko za sprawą swoich rozmiarów. Zdecydowanie jest to bowiem największa klawiatura jaką kiedykolwiek miałem w rękach (a raczej na kolanach). Bardziej jednak niż same rozmiary urządzenia, interesujące jest to, co się na nie składa.

Roccat Sova MK – „kanapowa” klawiatura do grania

Sova produkowana jest w dwóch wersjach: z przełącznikami mechanicznymi oraz membranowymi. Każdy gracz może więc wybrać takie rozwiązanie, które bardziej odpowiada jego osobistym preferencjom. Do testów otrzymaliśmy wersję „mechaniczną” i sprawdziła się ona świetnie: klawisze reagują odpowiednio szybko i są ciche. Do tego dochodzi fakt ich nieprzeciętnej wytrzymałości. Przyznam, że deklarowanej wytrzymałości 50 milionów uderzeń nie testowałem w praktyce, jednak z mechanicznymi przełącznikami tak to już jest, że są niemalże wieczne.

Wygoda przede wszystkim

Kolejna sprawa to liczba detali uprzyjemniających rozgrywkę, o których pomyśleli producenci....

Roccat Sova MK - pełna recenzja »

Zalety:

 • miękkie poduszeczki pod spodem, wymienna podkładka, podpórki pod nadgarstek
 • uchwyt i kanał na kabel myszki
 • wersja w mechanicznymi przełącznikami
 • wygoda użytkowania
 • dodatkowe dwa wejścia USB w klawiaturze
 • wysokiej jakości podkładka pod mysz z materiałów kompozytowych

Wady:

 • możliwość podłączenia tylko za pomocą kabla (niby 4 metry, ale zawsze)
 • brak dodatkowych programowalnych klawiszy
 • brak wersji dla osób leworęcznych

Razer Huntsman Elite

Razer Huntsman Elite

Ocena redakcji PCWorld.pl

Razer Huntsman Elite to nowatorska klawiatura dla graczy, oferująca oryginalne przełączniki. Jak sprawują się w praktyce?

Razer Huntsman Elite - budowa i cechy

Razer Huntsman Elite to klawiatura dla graczy z przełącznikami optomechanicznymi Razer. Jak działają? Wykorzystują technologię optyczną w połączeniu z nową konstrukcją, dzięki czemu reagują na nacisk z szybkością światła. Ponieważ optyczna reakcja na nacisk wymaga mniej intensywnego kontaktu fizycznego, wytrzymałość każdego przełącznika sięga aż 100 milionów naciśnięć klawisza! Sam punkt aktywacji wynosi 1,5 mm, co sprawia, że w przybliżeniu klawiatura pozwala na pisanie o 30% szybsze, niż standardowe klawiatury mechaniczne. Obudowa z tworzywa sztucznego została wzmocniona przez aluminiową płytę, co zwiększa wytrzymałość i korzystnie wpływa na stabilność urządzenia. W zestawie z Razer Huntsman Elite znajduje się magnetyczny uchwyt na nadgarstki. Wykonany został z tworzywa sztucznego, okrytego eko-skórą i wypełnionego gąbką. Klawiatura oferuje podświetlenie RGB (16,8 mln kolorów) oraz przewód w osłonce z plecionych włókien.

Razer Huntsman Elite - funkcje

Razer Huntsman Elite to klawiatura gamingowa, która daje duże możliwości personalizacji. Samo...

Razer Huntsman Elite - pełna recenzja »

Zalety:

 • przełączniki optomechaniczne
 • podpórka pod nadgarstki
 • podświetlenie RGB z dużymi możliwościami personalizacji
 • tworzenie makr w locie
 • Razer Hypershift

Wady:

 • Anti-Ghosting tylko na 10 klawiszy

Asus ROG Strix Flare

Asus ROG Strix Flare

Ocena redakcji PCWorld.pl

Asus ROG Strix Flare to pełnowymiarowa klawiatura mechaniczna z przełącznikami w czterech barwach. Czy warto ją kupić?

Asus ROG Strix Flare - budowa i cechy

Asus ROG Strix Flare to mechaniczna klawiatura gamingowa z zestawem klawiszy multimedialnych oraz rolką do zmiany poziomu głośności. Jest wyposażona w przełączniki Cherry MX RGB, co ma zapewnić optymalną rejestrację wciśnięć, a co za tym idzie - błyskawiczny czas reakcji i responsywności. W górnej części klawiatury znajduje się port USB, umożliwiający wygodne podłączenie myszki, zestawu słuchawkowego lub innych urządzeń. Na przedzie możemy podpiąć oparcie na nadgarstki. jest ono wykonane z przyjemnego w dotyku materiału. Klawiatura dysponuje pełnym podświetleniem RGB, a także efektami świetlnymi. Ciekawym rozwiązaniem jest załączona plakietka, którą można wypełnić własnym logotypem i zamieścić na klawiaturze, gdzie będzie podświetlona.

Asus ROG Strix Flare - funkcje

Aby mieć dostęp do wszystkich możliwości, jakie daje klawiatura ROG Strix Flare, potrzebna jest aplikacja Aura Sync. Umożliwia pełną konfigurację efektów świetlnych, w tym oświetlenie konfigurowane dla każdego klawisza z osobna oraz podświetlenie boków. Jeśli dodatkowo dysponuje się...

Asus ROG Strix Flare - pełna recenzja »

Zalety:

 • podświetlenie z możliwościami regulacji
 • synchronizacja z innymi sprzętami producenta
 • rejestracja makr w locie
 • możliwość zapamiętywania do 6 profili
 • odpinana podpórka pod nagrastki

MSI Vigor GK 80 CS

MSI Vigor GK 80 CS

Ocena redakcji PCWorld.pl

MSI Vigor GK 80 CS to klawiatura mechaniczna z wyższej półki. Co ma do zaoferowania graczom?

MSI Vigor GK 80 CS - budowa i cechy

MSI Vigor GK 80 CS to mechaniczna klawiatura dla gracza. Spód i boki wykonane zostały z tworzywa sztucznego, płyta główna ze szczotkowanego aluminium. Trzeba jednak zauważyć, że zastosowany plastik nie wygląda na solidny. W modelu tym zostały użyte przełączniki klawiaturowe Cherry MX RGB Red, a oprócz zwykłych przycisków mamy tu także cztery multimedialne. Aby wygodnie używać klawiatury nawet przez dłuższy czas, otrzymujemy ciężką, metalową podpórkę na nadgarstki, która wpływa pozytywnie na stabilność całości. Oczywiście na tej półce cenowej nie może zabraknąć podświetlenia RGB LED. Na plus należy policzyć odpinany kabel w oplocie. Ma on długość 200 cm, co pozwala na dość dużą swobodę w wygodnym ulokowaniu się z klawiaturą.

MSI Vigor GK 80 CS - funkcje

MSI Vigor GK 80 CS oferuje opcje personalizacji z poziomu klawiatury - nie jest do tego niezbędne dodatkowe oprogramowanie. A ma do zaoferowania możliwość dostosowania efektów świetlnych oraz ustawienia własnych makr. Jeśli dodatkowo skorzystamy z aplikacji Gaming Center, można także ustawiać tryby...

MSI Vigor GK 80 CS - pełna recenzja »

Zalety:

 • podpórka pod nadgarstki
 • długi kabel
 • pełen Anti-Ghosting
 • podświetlenie z możliwością personalizacji
 • możliwość zarządzania podzespołami

Wady:

 • plastikowe fragmenty nieco gorszej jakości