Ranking myszy dla graczy 2017. Najlepsze myszy dla graczy 2017

Ranking myszy dla graczy 2017 - porównanie 12 najlepszych myszy dla graczy dostępnych w Polsce. Oto nasze propozycje myszy dla graczy na rok 2017.

Razer Naga Hex V2

Razer Naga Hex V2

Razer Naga Hex V2 to myszka dedykowana przede wszystkim miłośnikom gier MOBA (jak League of Legends czy DOTA 2), co oczywiście nie oznacza, że nie posłuży doskonale przy zabawie z innymi gatunkami.

Ma aż siedem dodatkowych przycisków, ułożonych w estetyczny i praktyczny zarazem okrąg, a każdy z nich można osobno skonfigurować. Okrąg ten znajduje się pod kciukiem, dzięki czemu nie ma żadnego problemu z wykorzystywaniem ich bez konieczności patrzenia - po paru godzinach praktyki odruchowo "czuje się", na którym przycisku spoczywa palec. Ale nie tylko to wyróżnia model Razer Naga Hex V2 od konkurencji. Mocnym punktem tego modelu jest laserowy czujnik 5G, mogący pracować w rozdzielczości nawet 16 000 DPI. Za kółkiem myszki znajdują się dwa przyciski, którymi można zwiększać lub zmniejszać tą rozdzielczość - tak więc w każdej chwili można "przeskoczyć" na 800, 1800, 4500 lub 9000 DPI. Na ekranie pokazuje się stosowna informacja o takiej akcji, a więc nigdy nie zdarzy się zmiana w ciemno. Przyspieszenie myszki sięga 50G, a czas jej reakcji to zaledwie 1 milisekunda. Została wyposażona w podświetlenie Razer Chroma, oferując 16,8 miliona kolorów do wyboru i specjalne efekty świetlne. Nie można mieć zastrzeżeń również do ergonomii, a gumowana podkładka pod kciuk zwiększa przyjemność związaną z obsługą myszki.

Razer Naga Hex V2

Pełna recenzja »

Zalety:

 • 7 dodatkowych przycisków
 • Czujnik 5G umożliwiający prace nawet do 16000 DPI
 • Podświetlenie Razer Chroma

Wady:

 • Tylko dla praworęcznych
 • Kształt wymuszający chwyt

Logitech G502 Proteus Spectrum RGB

Logitech G502 Proteus Spectrum RGB

Wart uwagi model to myszka dla graczy uznanego producenta peryferii komputerowych - firmy Logitech.

Model G502 Proteus Spectrum RGB wyposażono w czujnik optyczny PMW3366, który umożliwia osiągnięcie rozdzielczości do 12 000 dpi. Czujnik ten odpowiada m.in. za minimalizację przyśpieszenia myszki i umożliwia większą precyzję ruchów, a także takich czynności w grach, jak np. celowanie. Czułość można przełączać podczas zabawy, wybierając jedno z pięciu ustawień. Trzy diody LED pokazują, jaka jest aktualnie używana. G502 ma jedną z najlepszych ergonomii na rynku - doskonale leży w dłoni, nie ma też problemów z dosięgnięciem za pomocą kciuka obydwu przycisków bocznych. Model ten umożliwia zaprogramowanie poleceń i makr, przypisując je do 11 przycisków. Można zapisywać dowolną ilość profili, przystosowując myszkę do różnego rodzaju rozgrywek. Jej kółko ma dwa tryby przewijania - szybki i kliknięcia po kliknięciu.

Poza tymi wszystkimi cechami należy policzyć myszce jeszcze jeden plus - po prostu świetnie wygląda. Dodatkowo regulowane podświetlenie RGB umożliwia wybór z palety 16,8 milionów kolorów, a przy użyciu oprogramowania Logitech Gaming Software można także synchronizować wzory i efekty podświetlenia z innymi urządzeniami Logitech G. Jak podaje producent, główne mikroprzełączniki wytrzymują do 20 milionów kliknięć.

Logitech G502 Proteus Spectrum RGB

Pełna recenzja »

Zalety:

 • Praca w rozdzielczośći do 12 000 DPI
 • Doskonale leży w dłoni
 • Dobrze wygląda

Wady:

 • Cena
 • Szczeliny między przyciskami

Coolermaster CM Storm Alcor

Coolermaster CM Storm Alcor

Tania myszka dla graczy, która nie zawodzi? To właśnie Coolermaster CM Storm Alcor, bardzo podobna wizualnie i technicznie do Razer DeathAdder.

Wykonana z miłego w dotyku tworzywa sztucznego myszka ma maksymalną czułość na poziomie 4000 dpi. Można ustawić ją na jednym z czterech poziomów - podświetlane diodą LED logo CM Storm informuje o aktualnym trybie pracy myszy za pomocą różnych kolorów. W obudowie znajduje się siedem przycisków, w tym dwa główne (żywotność do 20 milionów kliknięć), dwa różnej długości boczne i dwa do zmiany rozdzielczości, umiejscowione za kółkiem myszki tak, że nie da się wcisnąć ich przez przypadek i sprawić sobie niemiłą niespodziankę. Coolermaster CM Storm Alcor wyposażono w wysokiej jakości sensor optyczny Avago/Pixart 3090. Konstrukcja dzięki odpowiedniemu wyprofilowaniu jest bardzo przyjazna dla dłoni, co przekłada się na wygodną obsługę.

Coolermaster CM Storm Alcor

Pełna recenzja »

Zalety:

 • Konstrukcja przyjazna dłoni
 • Cena

Wady:

 • Brak systemu dostosowania obciążenia

Asus ROG Spatha

Asus ROG Spatha

Myszka może pochwalić się 12 programowalnymi przyciskami, które znacznie zwiększają możliwości każdego gracza, a wbudowana pamięć flash pozwala na zapisywanie stworzonych profili, dzięki czemu wystarczy się wygodnie między nimi przełączać, aby dopasować myszkę do danego tytułu.

Sześć przycisków rozmieszczono na lewej ściance tak, aby zapewnić intuicyjną kontrolę i odczucia. Sprzęgło DPI umożliwia natychmiastowe przełączanie pomiędzy dwoma poziomami czułości: standardową oraz niską, która przyda się do lepszego celowania i dokładnego strzelania. Maksymalny poziom rozdzielczości DPI to 8200. Specjalna nieprzywierająca powłoka w kolorze stalowoszarym i gumowe panele, nawiązujące do sztuki Majów, stanowią gwarancję przyczepności. Dodatkowa zaleta, wyróżniająca Asus ROG Spatha na tle konkurencji, to możliwość używania myszki zarówno przewodowo, jak i bezprzewodowo. Do tego interfejs ROG Armoury umożliwia łatwe spersonalizowanie przycisków, wydajności i ustawień światła.

Asus ROG Spatha

Pełna recenzja »

Zalety:

 • Wbudowana pamięć flash
 • Może pracować bezprzewodowo

Wady:

 • Brak możliwości odciążenia myszki

SteelSeries Rival 700

SteelSeries Rival 700

Mysz Rival 700 wyposażona został w pełni konfigurowalny wyświetlacz OLED, dzięki któremu można z łatwością uzyskać informację o ustawieniu czułości myszy, sprawdzeniu statystyk z gry i mapowania przycisków.

Zaawansowany sensor optyczny PixArt PMW3360 może osiągać czułość do 16 000 dpi, dzięki czemu da się perfekcyjnie dopasować ją do sytuacji w grze. Siedem przycisków pomoże podczas zabawy, a godny uwagi jest wbudowany system wibracji, dzięki któremu dosłownie poczujesz rozgrywkę. Myszka zadrży, gdy stan zdrowia bohatera powróci do maksimum, będzie możliwe ponowne użycie umiejętności, załaduje się dana cecha, itp. - wszystko zależy od ustawień. Dlatego to doskonały wybór dla gier RPG, MMO czy FPS. Myszce nie można niczego zarzucić od względem ergonomii - przemyślany kształt umożliwia długie sesje bez zmęczenia dłoni. Oprócz wibracji SteelSeries Rival 700 odróżnia od konkurencji także możliwość łatwej wymiany górnej obudowy.

SteelSeries Rival 700

Pełna recenzja »

Zalety:

 • Łatwa wymiana górnej obudowy
 • Wbudowany system wibracji

Wady:

 • Słabe wyważenie
 • Sensor wymaga bardzo dokładnej kalibracji

Corsair M65 RGB

Corsair M65 RGB

Corsair M65 RGB to myszka udostępniająca rozdzielczości od 50 do 8200 dpi. Dzięki wygodnemu przełącznikowi jej wartość można zmieniać nawet w trakcie emocjonującej rozgrywki, a dodatkowy przycisk "Sniper", który umożliwia szybkie obniżenie wartości tak, aby móc wykonać jakąś precyzyjną czynność, np. dokładne wymierzenie.

Oprócz tego myszka oferuje dodatkowe przyciski funkcyjne przydatne podczas zabawy - można przypisać do nich makra bądź funkcje. Ergonomiczną obsługę ułatwia trójstrefowe podświetlenie RGB, oferujące paletę 16,8 miliona kolorów. Zastosowane przełączniki Omron mają wytrzymać 20 milionów kliknięć. Użytkownik myszki może wybrać również czas reakcji Corsair M65 RGB - 1ms (1000 Hz), 2ms (500 Hz), 4ms (200 Hz) lub 8ms (125 Hz). 4ms or 8ms).

Corsair M65 RGB

Pełna recenzja »

Zalety:

 • Możliwość dobrania rozdzielczości na bieżąco w trackie gry
 • Trójstrefowe podświetlenie RGB

Wady:

 • Tylko dla praworęcznych

Razer DeathAdder

Razer DeathAdder

Myszka dla gracza Razer DeathAdder to model wyposażony w sensor optyczny o rozdzielczości 10 000 dpi, jednak brak możliwości jej zmiany w locie. Dwa dodatkowe przyciski Hyperesponse znajdują się z boku i są w pełni programowalne. Myszka posiada kształt przystosowany dla osób praworęcznych, a ergonomię zwiększają boczne powierzchnie antypoślizgowe. Trzeba jednak przyznać uczciwie, że w porównaniu do topowych modeli na rynku ta właśnie najmniej "leży" w dłoni. Producent zastosował proste oświetlenie wyłącznie na kółku oraz pod logiem znajdującym się na obudowie.

Razer DeathAdder

Pełna recenzja »

Zalety:

 • rozdzielczość do 10 000 DPI
 • Boczne powierzchnie antypoślizgowe

Wady:

 • Nie można zmieniać rozdzielczości w locie
 • Nie należy do najwygodniejszych

Roccat Kone Naval Storm Pure

Roccat Kone Naval Storm Pure

Została wyposażona w pełni konfigurowalny optyczny sensor Pro-Optic, 32-bitowy procesor Turbo Core V2 ARM MCU o taktowaniu 72 MHz (dający niemal bezlatencyjny czas reakcji1ms) oraz 576 kB wbudowanej pamięci, w które zapisywane są wszystkie ustawienia wprowadzone przez użytkownika.

Maksymalna rozdzielczość myszki to 5000 dpi. Wszystkie funkcje ustala się za pomocą dedykowanego oprogramowania, które umożliwia również wybór jednego z ponad 16 milionów kolorów podświetlenia. W myszy Kone Pure zastosowano także znaną już technologię Titan Wheel 2D, która sprawia, że używanie kółka myszy jest zawsze precyzyjne i wygodne.

Roccat Kone Naval Storm Pure

Pełna recenzja »

Zalety:

 • Wbudowana pamięć zapamiętująca ustawienia
 • Podświetlenie w ponad 16 milionach kolorów

Wady:

 • Dość mała chwyt raczej tylko palcami

Tesoro Shrike

Tesoro Shrike

Myszka to Tesoro Shrike została wyposażona w osiem przycisków, które można zaprogramować pod swoje potrzeby. Możliwość zapisu profili sprawia, że w każdej chwili można ustawić urządzenie pod konkretną rozgrywkę. Sensor A9500 umożliwia precyzyjne sterowanie przy rozdzielczości sięgającej 5600 dpi. Obudowa wykonana jest z plastiku, a z boku myszki znajdują gumowe wykończenia, zabezpieczające myszkę przed ślizganiem. Dodatkowa zaleta to możliwość regulacji wagi za pomocą dołączonych ciężarków.

Tesoro Shrike

Pełna recenzja »

Zalety:

 • Regulacja wagi
 • 8 programowalnych przycisków

Wady:

 • Może być niewygodna zależności do chwytu

Myszka dla graczy - jakie powinna mieć cechy ?

Obojętnie od tego, czy grasz w shooter fpp czy też kierujesz oddziałami w grze RTS, dobrze dopasowana myszka to połowa sukcesu. Co odróżnia myszkę gamingową od zwykłej? Tutaj każdy producent stara się przekonać do siebie graczy, oferując różną ilość dodatkowych przycisków i klawiszy do samodzielnego zdefiniowana, jednak wszystkie modele łączą dwie ważne cechy - ergonomia i błyskawiczny czas reakcji. Dobrze dopasowany kształt sprawi, że będzie można oddawać się cyfrowej zabawie przez długie godziny i nie czuć zmęczenia dłoni. Jeśli chodzi o czas reakcji, tutaj ważne jest, aby dany model miał możliwość zmiany ustawień DPI (dots per inch - punkty na cal), czyli szybkości przesuwania. Im jest ona większa podczas zabawy, tym lepiej. Myszka dla gracza powinna mieć 1600 - 2000 dpi, podczas gdy do pracy biurowej starczy 800 - 1000 dpi. Można znaleźć myszki oferujące znacznie większe wartości niż 2000 dpi, jednak są one bardzo niepraktyczne i utrudniają kontrolę. W tytułach wymagających precyzji spokojnie wystarczy 1600 dpi. Wygodną zmianę dpi "w locie" powinien umożliwiać specjalny przycisk na obudowie.

Trzecia ważna, a zarazem wspólna cecha wszystkich myszek dla graczy, to żywotność - muszą wytrzymywać setki kliknięć w ciągu każdej godziny bez najmniejszego odczuwalnego zużycia. Tym bardziej, że kosztują znacznie więcej niż zwykłe myszki, dlatego też można - a nawet trzeba - wymagać od nich wielu miesięcy perfekcyjnego działania podczas njabradziej intensywnych rozgrywek.

Myszki dla graczy 2017

W poniższym zestawieniu prezentujemy dziewięć modeli, które są najrozsądniejszymi propozycjami dla graczy w 2017 roku. Oczywiście nie da się ustalić jednego, najlepszego modelu dla wszystkich - osiem prezentowanych myszek dedykowanych jest graczom praworęcznym, tylko jedna umożliwia ustawienie funkcji pod kątem osób leworęcznych. Nie wszystkim może też pasować rozstawienie przycisków w danej myszce, jednak ich wybór jest na tyle duży, że z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Podczas wybierania należy również uwzględnić ulubiony gatunek - miłośnicy gier MMO z pewnością będą zainteresowani myszkami mającymi nawet kilkanaście dodatkowych przycisków, do których można przypisać konkretne akcje postaci w grze.

Myszka bezprzewodowa czy przewodowa?

Kolejna kwestia to wybór, czy myszka ma być przewodowa, czy bezprzewodowa? Tutaj polecamy raczej przewodowe, ponieważ ich wybór jest znacznie większy, a ponadto jeśli grasz naprawdę intensywnie, szybko zużyjesz baterie bezprzewodowej. Inna kwestia to lagi, które od czasu do czasu przydarzają się osobom używającym myszek bez kabli. W przypadku przewodu nic nie zakłóci transmisji danych.


Zobacz również
Słuchawki do biegania - jak wybrać sportowe słuchawki?
Zasady bezpiecznego korzystania z Internetu i komputera