Ranking myszy dla graczy 2020. Najlepsze myszy dla graczy 2020

Ranking myszy dla graczy 2020 - porównanie najlepszych myszy dla graczy dostępnych w Polsce. Oto nasze propozycje myszy dla graczy na rok 20209.

Myszka dla graczy - jakie powinna mieć cechy ?

Obojętnie od tego, czy grasz w shooter fpp czy też kierujesz oddziałami w grze RTS, dobrze dopasowana myszka to połowa sukcesu. Co odróżnia myszkę gamingową od zwykłej? Tutaj każdy producent stara się przekonać do siebie graczy, oferując różną ilość dodatkowych przycisków i klawiszy do samodzielnego zdefiniowana, jednak wszystkie modele łączą dwie ważne cechy - ergonomia i błyskawiczny czas reakcji. Dobrze dopasowany kształt sprawi, że będzie można oddawać się cyfrowej zabawie przez długie godziny i nie czuć zmęczenia dłoni. Jeśli chodzi o czas reakcji, tutaj ważne jest, aby dany model miał możliwość zmiany ustawień DPI (dots per inch - punkty na cal), czyli szybkości przesuwania. Im jest ona większa podczas zabawy, tym lepiej. Myszka dla gracza powinna mieć 1600 - 2000 dpi, podczas gdy do pracy biurowej starczy 800 - 1000 dpi. Można znaleźć myszki oferujące znacznie większe wartości niż 2000 dpi, jednak są one bardzo niepraktyczne i utrudniają kontrolę. W tytułach wymagających precyzji spokojnie wystarczy 1600 dpi. Wygodną zmianę dpi "w locie" powinien umożliwiać specjalny przycisk na obudowie.

Trzecia ważna, a zarazem wspólna cecha wszystkich myszek dla graczy, to żywotność - muszą wytrzymywać setki kliknięć w ciągu każdej godziny bez najmniejszego odczuwalnego zużycia. Tym bardziej, że kosztują znacznie więcej niż zwykłe myszki, dlatego też można - a nawet trzeba - wymagać od nich wielu miesięcy perfekcyjnego działania podczas njabradziej intensywnych rozgrywek.

Myszki dla graczy 2020

W poniższym zestawieniu prezentujemy dziewięć modeli, które są najrozsądniejszymi propozycjami dla graczy w 2020 roku. Oczywiście nie da się ustalić jednego, najlepszego modelu dla wszystkich - większość prezentowanych myszek dedykowanych jest graczom praworęcznym, tylko nieliczne umożliwiają ustawienie funkcji pod kątem osób leworęcznych. Nie wszystkim może też pasować rozstawienie przycisków w danej myszce, jednak ich wybór jest na tyle duży, że z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Podczas wybierania należy również uwzględnić ulubiony gatunek - miłośnicy gier MMO z pewnością będą zainteresowani myszkami mającymi nawet kilkanaście dodatkowych przycisków, do których można przypisać konkretne akcje postaci w grze.

Myszka bezprzewodowa czy przewodowa?

Kolejna kwestia to wybór, czy myszka ma być przewodowa, czy bezprzewodowa? Tutaj polecamy raczej przewodowe, ponieważ ich wybór jest znacznie większy, a ponadto jeśli grasz naprawdę intensywnie, szybko zużyjesz baterie bezprzewodowej. Inna kwestia to lagi, które od czasu do czasu przydarzają się osobom używającym myszek bez kabli. W przypadku przewodu nic nie zakłóci transmisji danych.

Genesis Xenon 770

Genesis Xenon 770

Ocena redakcji PCWorld.pl

Genesis Xenon 770 to - zdaniem producenta - myszka mająca spełnić potrzeby najbardziej wymagających graczy. Czy tak jest faktycznie?

Genesis Xenon 770 to myszka gamingowa, która ma hybrydową konstrukcję. W zestawie otrzymuje się dwa dodatkowe boki i zestaw ślizgaczy. W zależności od preferencji gracza, bok może mieć klasyczne trzy przyciski lub dziewięć ponumerowanych - po trzy w rzędzie. Pozwala to na dopasowanie myszki do gry, np. przy MMO numerowane sprawdzą się lepiej, niż przy zwykłym FPS-ie. Przyciski można programować, przypisując im funkcje i makra. Są one zapisywane w pamięci urządzenia, dzięki czemu można je podpinać do różnych komputerów oraz laptopów i zawsze spodziewać takich samych efektów. Montaż boków jest beznarzędziowy i szybki - trzymane są za pomocą magnesów. Dlatego nikt nie powinien mieć problemów z dopasowaniem myszki do wybranego tytułu.

Myszka Xenon 770 została wyposażona w sensor optyczny PAW3327, a w locie możemy zmienić ustawienie poziomu czułości pomiędzy 200 a 10200 DPI. Zastosowano tu przełączniki Huano, których żywotność ocenia się na 20 milionów kliknięć. W tylnej części myszki znajduje się podświetlenie RGB - można je konfigurować za pomocą aplikacji. Minusem jest fakt, że znajduje się ono również pod...

Genesis Xenon 770 - pełna recenzja »

Zalety:

 • dwa wymienne boki
 • programowalne przyciski
 • szeroki zakres DPI
 • konfigurowalne podświetlenie
 • żywotność przełączników

Wady:

 • nieprzemyślane światło pod kółkiem

Glorious Model O

Glorious Model O

Ocena redakcji PCWorld.pl

Glorious PC Gaming Race Model O jest myszką skonstruowaną z myślą o graczach. Co może im zaoferować?

Glorious PC Gaming Race Model O to myszka dla graczy z bardzo czułym sensorem - oferuje DPI od 400 do 12000 z możliwością zmiany co 100. W locie możemy przełączać pomiędzy 400, 800, 1600 a 3200 DPI. Umożliwia to optymalne dostosowanie do potrzeb użytkowników. Zwraca uwagę sama konstrukcja - powłoka jest pokryta otworami przypominającymi plaster miodu (tzw. "Honeycomb"), których nie czuje się pod palcami, a zapewniają wentylację. Lekki, elastyczny kabel pleciony ma długość 200 cm, dzięki czemu czuje się swobodę podczas operowania myszką. Model O wyposażono w sześć przycisków, w tym pięć programowalnych. Ponieważ myszka jest przeznaczona dla osób praworęcznych, są one umieszczone z lewej strony. Oba boki są starannie wyprofilowane.

Myszka Glorious PC Gaming Race Model O ma na spodzie cztery ślizgacze G-Skates. Są one wykonane z teflonu PTFE z zaokrąglonymi krawędziami. Mamy tam też diodę, której barwa różni się w zależności od wybranego DPI. Zarówno podświetlenie myszki, jak i funkcje klawiszy ustawia się za pomocą przeznaczonej do tego aplikacji producenta. Umożliwia ona tworzenie niezależnych profili, dzięki czemu...

Glorious Model O - pełna recenzja »

Corsair Ironclaw RGB Wireless

Corsair Ironclaw RGB Wireless

Ocena redakcji PCWorld.pl

Corsair Ironclaw RGB Wireless to myszka bezprzewodowa, która oferuje aż 10 programowalnych przycisków. Jakimi jeszcze zaletami może zainteresować użytkownika?

Corsair Ironclaw RGB Wireless to bezprzewodowa myszka gamingowa. W ofercie producenta znajduje się także wersja przewodowa - Corsair Ironclaw. Jej konstrukcja została wykonana w taki sposób, aby kształt był w pełni ergonomiczny i nawet dłuższe sesje nie wywoływały uczucia zmęczenia dłoni. Łączność bezprzewodowa może odbywać się za pomocą specjalnego, niewielkiego adaptera lub przy wykorzystaniu modułu Bluetooth. Co warto podkreślić - dołączono do niej także kabel długości 180 cm, co pozwala na zmienienie jej w każdej chwili w myszkę przewodową. Ironclaw wyposażono w dziesięć programowalnych przycisków - można zapisywać je w pamięci urządzenia i mieć zawsze pod ręką. Za pomocą dedykowanego oprogramowania możliwa jest także regulacja wszystkich stref podświetlenia RGB - czyli obudowy oraz logo.

Corsair Ironclaw RGB Wireless to myszka dla graczy z sensorem optycznym PMW3391. Zwraca uwagę olbrzymi zakres DPI - maksymalny to 18000, a użytkownik może regulować go z dokładnością do 1 DPI! Jak podaje sam producent - jest to jeden z najbardziej zaawansowanych czujników w historii jego produktów. Wartości DPI pokazywane są...

Corsair Ironclaw RGB Wireless - pełna recenzja »

Zalety:

 • dziesięć programowalnych przycisków
 • zakres DPI do 18 000
 • zapamiętywanie ustawień
 • regulacja podświetlenia
 • przyciski Omron

Wady:

 • czas pracy na akumulatorze mógłby być dłuższy

Logitech G Pro Wireless

Logitech G Pro Wireless

Ocena redakcji PCWorld.pl

Logitech G Pro Wireless to przeznaczona dla graczy myszka z programowalnymi klawiszami. Jakie są jej zalety?

Logitech G Pro Wireless to mysz bezprzewodowa dla graczy. W celu nawiązania połączenia z komputerem korzysta z autorskiej technologii łączności Lightspeed, co ma niwelować wszelkie problemy związane z opóźnieniami - responsywność powinna wynosić 1ms. Myszka została wykonana z solidnego tworzywa sztucznego, a jej masa wynosi zaledwie 80g. Zastosowano w niej czujnik HERO 16K - jak podaje producent, zużywa on 10 razy mniej energii od innych, w tym powszechnie stosowanego PMW3366, co przekłada się na żywotność akumulatora - można używać go nawet 60 godzin bez konieczności ładowania. O stanie naładowania informują trzy diody na obudowie. Czujnik oferuje zakres DPI od 100 do 16000 DPI. Myszka Logitech to sześć w pełni programowalnych przycisków - przeznaczona do tego celu aplikacja pozwala także na personalizowanie podświetlenia RGB. Wbudowana pamięć daje możliwość stosowanie zapisanych ustawień niezależnie od tego, czy używa się myszki na swoim komputerze czy podłącza do innego.

Logitech G Pro Wireless korzysta z oryginalnej konstrukcji przycisków - lewa i prawa płytka korzystają z metalowych sprężyn, co ma pozytywny wpływ na...

Logitech G Pro Wireless - pełna recenzja »

Zalety:

 • lekka i ergonomiczna
 • czujnik HERO 16
 • solidny czas pracy na jednym ładowaniu
 • ciekawa konstrukcja przycisków
 • czułość do 16 000 DPI
 • pięć ślizgaczy

Wady:

 • wysoka cena

Krux Thorn

Krux Thorn

Ocena redakcji PCWorld.pl

Krux Thorn RGB to niewielkich gabarytów myszka dla graczy. Co może skłonić do jej nabycia?

Krux Thorn RGB to myszka dla graczy z ośmioma programowalnymi przyciskami i możliwością przypisania różnych konfiguracji do stworzonych profili - maksymalnie może być ich pięć. Są one zapisywane w pamięci myszki, co pozwala na korzystanie z nich po podpięciu do różnych komputerów i laptopów. Zastosowano w niej sensor Pixart PMW 3360 z konfiguracją DPI w zakresie od 100 do 12 000. Osiąga przyspieszenie do 6,35 m/s (czyli ok. 250 cali/s), co powinno sprawdzić się w dynamicznych rozgrywkach. Myszka została wykonana z solidnego, a zarazem lekkiego tworzywa sztucznego, dzięki czemu jej waga to zaledwie 82g. Tworzywo jest okryte podobną do gumy powłoką, co sprawia, że myszka jest miła w dotyku i nie ślizga się np. przy spoconych dłoniach. Jej przewód ma długość 180 cm, czyli można ustawić ją w takim miejscu, w którym jest to najbardziej wygodne. Ciężar kabla jest jednak odczuwalny.

Myszka Krux ma niewielkie gabaryty (125mm x 66mm x 39,5mm), dlatego jej użytkowanie może być niewygodne dla osób o większych dłoniach. Zastosowano w niej przełączniki Omron D2FC-F-7N , których żywotność szacowana jest na 20 mln kliknięć. Przy...

Krux Thorn - pełna recenzja »

Zalety:

 • możliwość stworzenia pięciu profili
 • DPI do 12 000
 • solidna, lekka konstrukcja
 • przełączniki Omron

Wady:

 • niewygodna przy dużych dłoniach
 • odczuwalny kabel

MODECOM VOLCANO GMX5 BEAST

MODECOM VOLCANO GMX5 BEAST

Ocena redakcji PCWorld.pl

Nowy model bestii od firmy Modecom oferuje wszystko to, czego profesjonalni gracze mogą oczekiwać od myszki gamingowej – wysoką maksymalną rozdzielczość pracy, regulację wagi oraz dużą liczbę programowalnych przycisków.

VOLCANO GMX5 BEAST wyposażona została w sensor PixArt PWM 3360 o czułości regulowanej w zakresie 50 – 12000 DPI, co umożliwia dostosowanie pracy myszy do własnych preferencji. Atutem jest także, wspomniana wcześniej, możliwość regulacji wagi. W zestawie ze sprzętem znajdziemy osiem 2,5-gramowych ciężarków, które możemy umieszczać w przeznaczonych do tego slotach zlokalizowanych wewnątrz urządzenia. To, jak ostatecznie skonfigurujemy wagę myszki zależeć będzie oczywiście od osobistych preferencji oraz rodzaju aktualnie podejmowanej rozgrywki.

Sprzęt został wyposażony w dziesięć programowalnych przycisków, które wraz z dołączonymi do myszki sterownikami z funkcją nagrywania makr pozwalają na przypisanie każdemu klawiszowi najczęściej używanych w trakcie grania czynności. Wszystkie skrypty programujemy oczywiście za pośrednictwem udostępnianego wraz z urządzeniem oprogramowania dostępnego w języku polskim. Prócz wyżej wymienionej możliwości, program umożliwia sterowanie podświetleniem RGB, regulowanie aktualnej czułości oraz definiowanie makr.

Atutem myszki MODECOM VOLCANO GMX5 BEAST jest również ogólna jakość wykonania....

MODECOM VOLCANO GMX5 BEAST - pełna recenzja »

Zalety:

 • duża liczba programowalnych przycisków
 • regulowana waga
 • aplikacja w języku polskim

Razer DeathAdder Elite

Razer DeathAdder Elite

Ocena redakcji PCWorld.pl

Razer DeathAdder Elite to myszka dedykowana graczom, ale z jej możliwości mogą korzystać wszyscy. A jakie daje?

Razer DeathAdder Elite to myszka gaminowa, której wygląd od razu rzuca się w oczy - ciemna, z eleganckim podświetleniem Chroma, które nie rzuca się w oczy, a jednak zaznacza wyraźnie swoją obecność. Gdy weźmiemy ją do ręki, zachwyca ergonomia - niezależnie od wielkości dłoni, leży ona na myszce wręcz perfekcyjnie, a powierzchnia urządzenia jest w dotyku bardzo przyjemna. Wyposażono ją w sensor optyczny 5G (PMW3389-T3QU) o rzeczywistej czułości aż 16 000 DPI (PMW3389-T3QU)! Dwa wygodne przyciski na grzbiecie pozwalają na wygodne ustawienie wartości DPI w każdej chwili. Mysz dla graczy firmy Razer posiada siedem w pełni programowalnych przycisków, dzięki czemu każdy będzie w stanie dopasować ją pod kątem swojego ulubionego tytułu. Pewnym nieprzemyślanym przez producenta rozwiązaniem było zostawienie szpary między wierzchnią częścią a bokiem urządzenia - bardzo szybko gromadzi się tam kurz i inne zanieczyszczenia.

Razer DeathAdder Elite wyposażono w fakturowane, gumowe boczne powierzchnie, które zapewniają stabilność myszy niezależnie od używanej podkładki. Klawisze z przełącznikami mechanicznymi posiadają - zdaniem...

Razer DeathAdder Elite - pełna recenzja »

Zalety:

 • Rozdzielczość 16 000 DPI
 • Doskonała ergonomia
 • Możliwość personalizacji
 • Duża wytrzymałość
 • Kółko wyposażone w wypustki

Wady:

 • Niepotrzebna szpara "na brud"
 • Konieczność zalogowania w celu korzystania z Synapse

SteelSeries Sensei 310

SteelSeries Sensei 310

Ocena redakcji PCWorld.pl

SteelSeries Sensei 310 to myszka dla graczy pozwalająca na duża personalizację każdej funkcji. Czy warto ją nabyć?

SteelSeries Sensei 310 to mysz gamingowa. Została wykonana - włącznie z rolką - z przyjemnego w dotyku plastiku. Guma antypoślizgowa znajduje się na wewnętrznych bokach, dzięki czemu chwyt jest stabilny. Jednak należy zauważyć, że gabarytowo myszka jest mniejszych rozmiarów i dla kogoś, kto ma duże dłonie, może być niewygodna w obsłudze. Na plus należy jej policzyć fakt, że doskonale sprawdzi się dla osób prawo-, jak i leworęcznych. Wyposażono ją w bardzo czuły sensor optyczny, stworzony we współpracy z Pixart, TrueMove3, dzięki czemu rozdzielczość DPI można ustawiać od 3500 do 12000. Oczywiście nie zabrakło przycisku na grzbiecie, dzięki któremu można zmienić czułość myszki w locie. SteelSeries Sensei 310 umożliwia personalizację przycisków, jak również podświetlenia. W tym drugim przypadku jest to Prism RGB, dające do dyspozycji aż 16,8 mln kolorów oraz wiele predefiniowanych trybów podświetlania myszki, kółka i przycisków. Specjalnie dla graczy została dodana funkcja GameSense, podświetlenie odzwierciedli zdarzenia z gry, jak np. niski poziom życia czy amunicji.

Sensei 310 wyposażono w wewnętrzną...

SteelSeries Sensei 310 - pełna recenzja »

Zalety:

 • Możliwość personalizacji
 • Duża wytrzymałość
 • Świetnie lezy w dłoni
 • Doskonały czas reakcji

Wady:

 • Niewygodna dla osób z dużymi dłońmi

Asus ROG Gladius II

Asus ROG Gladius II

Ocena redakcji PCWorld.pl

Asus ROG Gladius II to myszka gaminowa z bardzo dobry sensorem. Co jeszcze?

Asus ROG Gladius II to optyczna myszka gaminowa z sensorem Pixart PMW3360, osiągającym maksymalną rozdzielczość 12000 DPI. W ustawieniu najbardziej odpowiedniej pomaga dedykowany przycisk, pozwalający zmieniać szybkość w locie. Konstrukcja myszki jest tak przemyślana, aby chwytać ją zarówno w tradycyjny sposób palm-grip z palcami w konfiguracji 1-2-2, jak i claw-grip oraz fingertip-grip. Dodatkowe przyciski umieszczone zostały po lewej stronie, a pod kciukiem przycisk DPI ułatwiający celowanie w grach fps. Przyciski główne mają lekki skos, co jest bardzo praktyczne, nadaje także myszce walorów estetycznych. Solidne tworzywo sztuczne, jakie zostało użyte do jej wykonania, jest podświetlone za pomocą technologii ASUS Aura RGB. Po zakupie myszki dostajemy sześć pre-konfigurowalnych profilów efektów świetlnych.

Asus ROG Gladius II korzysta z przycisków z przełącznikami Omron, które mają - zdaniem producenta - żywotność do 50 milionów kliknięć (a w zestawie dostajemy równiez zapasowe). Podobnie jak i inne myszki dla graczy, także ta posiada dedykowane, darmowe oprogramowanie do personalizacji ustawień - ROG Armoury. Dzięki niemu...

Asus ROG Gladius II - pełna recenzja »

Zalety:

 • Możliwość personalizacji
 • Duża wytrzymałość
 • Wygodne ułożenie przycisków
 • Odpinany kabel

Wady:

 • Tylko dla praworęcznych
 • Wady w oprogramowaniu
 • Cena

Logitech G900 Chaos Spectrum

Logitech G900 Chaos Spectrum

Ocena redakcji PCWorld.pl

Logitech G900 Chaos Spectrum to myszka droższa, ale czy warta swej ceny? Sprawdzamy!

Logitech G900 Chaos Spectrum to bezprzewodowa myszka dla graczy, z której możliwości mogą korzystać wszyscy chętni - o ile są gotowi wyłożyć większe pieniądze na tego gryzonia. A za co płacić? Mysz Logitech wyposażona jest w wysokiej jakości sensor optyczny PMW-3366, który umożliwia ustalenie rozdzielczości od 200 do maksymalnie 12 000 DPI. Budowa myszki jest symetryczna, a na dodatkowe przyciski można założyć na prawym lub lewym boku. Świetnie wykonana obudowa wykonana została aż z czterech rodzajów materiałów - różnych tworzyw sztucznych. Dłoń ani palce nie ślizgają się na żadnych z nich, a leżą stabilnie. Aż sześć różnej wielkości ślizgaczy umożliwia pełną swobodę przesuwania tej myszki dla graczy, którą można podłączyć do sprzętu zarówno za pomocą kabla microUSB, jak i bezprzewodowo (2,4 GHz). W trybie bezprzewodowym pracuje doskonale do 32 godzin.

Logitech G900 Chaos Spectrum może mieć aż 11 przycisków. Jeśli nie korzystamy boków, miejsca na przyciski można zakryć dostarczanymi w zestawie zaślepkami. Niestety, przełączniki pracują dość hałaśliwie - trzeba się do tego przyzwyczaić. Producent...

Logitech G900 Chaos Spectrum - pełna recenzja »

Zalety:

 • Świetne parametry
 • Możliwość używania aż 11 przycisków
 • Duże opcje personalizacji
 • Funkcja pracy przewodowej i bezprzewodowej

Wady:

 • Hałaśliwe przełączniki
 • Wysoka cena

Corsair Glaive RGB

Corsair Glaive RGB

Ocena redakcji PCWorld.pl

Corsair Glaive RGB to myszka mająca sensor o rozdzielczości aż 16 000 DPI. Czym jeszcze zaskakuje?

Corsair Glaive RGB to myszka gaminowa z dużymi możliwościami personalizacji. Zacznijmy od głównego elementu, czyli sensora optycznego - jest nim wysokiej jakości Pixart PMW3367, który oferuje maksymalną rozdzielczość wynoszącą aż 16 000 DPI! Najniższy możliwy do ustawienia poziom to 100 DPI.

Myszka nie tylko oryginalnie wygląda, ale ma przy tym ergonomiczny kształt. Jej grzbiet wykonano z twardego plastiku, na który nałożono cieniutką warstwę gumy - dzięki temu rozwiązaniu uchwyt jest pewien i w trakcie akcji nie zdarzy Ci się nieprzyjemnie zaskakujący poślizg. Przycisk zmiany rozdzielczości znalazł się tuż przy aluminiowej rolce (również pokrytej gumą), a z lewego boku znalazła podkładka na kciuk - jest ona wymienna, a ponieważ z myszką dostajemy cały zestaw wkładek, każdy znajdzie najlepszą dla siebie. Co do wyglądu myszki - poszczególne części urządzenia są wyraźnie rozgraniczone; pozytywnie wpływa to na jego estetykę. Po lewej stronie można wstawić także dwa dodatkowe przyciski, dzięki czemu zwiększasz swoje możliwości w każdej grze

Corsair Glaive RGB wyposażono w trzystrefowe podświetlenie oraz podświetlone...

Corsair Glaive RGB - pełna recenzja »

Zalety:

 • Rozdzielczość 16 000 DPI
 • Wymienne uchwyty pod kciuk
 • Opcje personalizacji
 • Duża wytrzymałość

Wady:

 • Wysoka cena

Logitech G502 Proteus Spectrum RGB

Logitech G502 Proteus Spectrum RGB

Warat uwagi myszka dla graczy uznanego producenta peryferii komputerowych - firmy Logitech.

Model G502 Proteus Spectrum RGB wyposażono w czujnik optyczny PMW3366, który umożliwia osiągnięcie rozdzielczości do 12 000 dpi. Czujnik ten odpowiada m.in. za minimalizację przyśpieszenia myszki i umożliwia większą precyzję ruchów, a także takich czynności w grach, jak np. celowanie. Czułość można przełączać podczas zabawy, wybierając jedno z pięciu ustawień. Trzy diody LED pokazują, jaka jest aktualnie używana. G502 ma jedną z najlepszych ergonomii na rynku - doskonale leży w dłoni, nie ma też problemów z dosięgnięciem za pomocą kciuka obydwu przycisków bocznych. Model ten umożliwia zaprogramowanie poleceń i makr, przypisując je do 11 przycisków. Można zapisywać dowolną ilość profili, przystosowując myszkę do różnego rodzaju rozgrywek. Jej kółko ma dwa tryby przewijania - szybki i kliknięcia po kliknięciu.

Poza tymi wszystkimi cechami należy policzyć myszce jeszcze jeden plus - po prostu świetnie wygląda. Dodatkowo regulowane podświetlenie RGB umożliwia wybór z palety 16,8 milionów kolorów, a przy użyciu oprogramowania Logitech Gaming Software można także synchronizować wzory i efekty podświetlenia z innymi...

Logitech G502 Proteus Spectrum RGB - pełna recenzja »

Zalety:

 • Praca w rozdzielczośći do 12 000 DPI
 • Doskonale leży w dłoni
 • Dobrze wygląda

Wady:

 • Cena
 • Szczeliny między przyciskami

SteelSeries Rival 110

SteelSeries Rival 110

Ocena redakcji PCWorld.pl

SteelSeries Rival 110 to myszka gamingowa od cieszącego się uznaniem graczy producenta. Co ma do zaoferowania?

SteelSeries Rival 110 to sześcioprzyciskowa myszka dla graczy, która została wyposażona w czujnik optyczny TrueMove1 oraz przełączniki mechaniczne, który mają zapewniać co najmniej 30 milionów kliknięć. Ma ona ergonomiczny kształt, dedykowany graczom praworęcznym, a za jej stabilność odpowiada trwała tekstura po obu stronach. Wspomniany czujnik TrueMove1 pozwala na osiągnięcie rozdzielczości od 400 do 7200 DPI. Został zaprojektowany do śledzenia prawdziwego 1 do 1. Przesunięcie określonej odległości na podkładce pod mysz powoduje wyświetlenie tej samej dokładnej odległości na ekranie, bez wprowadzania opóźnień, interpolacji ani wpływu na redukcję drgań. Lekkie materiały zmniejszają wagę myszy do 87,5 g, co pozwala na szybki i naturalny ruch dłoni. Kabel (niestety, bez oplotu) o długości 2 metrów pozwala na swobodne operowanie myszką w dowolnej odległości od komputera/laptopa.

Ustawienia wydajności i oświetlenia SteelSeries Rival 110 można zapisać bezpośrednio w myszy, aby móc korzystać z oprogramowania bezpłatnie podczas wydarzeń w sieci LAN. Jeśli zainstaluje się programowanie SteelSeries Engine, daje to dostęp do...

SteelSeries Rival 110 - pełna recenzja »

Zalety:

 • ergonomiczny kształt
 • żywotne przełączniki
 • niewielka waga
 • długi kabel
 • możliwość tworzenia profili

Wady:

 • tylko dla praworęcznych

Logitech G203 Prodigy

Logitech G203 Prodigy

Ocena redakcji PCWorld.pl

Mysz Logitech G203 Prodigy została zainspirowana klasyczną konstrukcją legendarnej myszy do gier Logitech G100S Gaming Mouse. Czy jest warta zakupu?

Logitech G203 Prodigy to myszka dla graczy, która oferuje rozdzielczość w zakresie od 200 do 8000 DPI. Zwraca uwagę jej konstrukcja - posiada mechaniczny system naciągu przycisków ze sprężynami metalowymi, co sprawia, że lewy i prawy przycisk myszy są gotowe do kliknięcia, redukując siłę wymaganą do klikania. W połączeniu z oddzielnym lewym i prawym przyciskiem zwiększa to spójność i zapewnia wyraźne odczucia kliknięcia i reakcję. Odświeżanie położenia w G203 wynosi 1 000 razy na sekundę, czyli 8 razy szybciej niż standardowe myszy. Oznacza to, że po przesunięciu myszy lub kliknięciu nią reakcja na ekranie jest praktycznie natychmiastowa. Model Logitech G203 Prodigy można używać bezpośrednio po wyjęciu z pudełka oraz w pełni skonfigurować przy użyciu oprogramowania Logitech Gaming Software do wyboru pełna paleta RGB, czyli 16,8 milionów kolorów oraz różne poziomy jasności.

Logitech G203 Prodigy dedykowany jest dla graczy praworęcznych. Kabel ma praktyczną długość 200 cm, na minus zaliczamy brak oplotu. Należy wziąć pod uwagę, że "gryzoń" w przypadku osób z większymi dłońmi może okazać się zbyt mały....

Logitech G203 Prodigy - pełna recenzja »

Zalety:

 • solidna konstrukcja
 • szeroki zakres DPI
 • wysoki poziom odświeżania
 • szerokie możliwości konfiguracji

Wady:

 • tylko dla praworęcznych
 • brak kabla w oplocie
 • dla osób z dużymi dłońmi może być za mała

Corsair M55 RGB Pro

Corsair M55 RGB Pro

Ocena redakcji PCWorld.pl

Corsair M55 RGB Pro to myszka dedykowana graczom. Co warto wiedzieć na jej temat?

Corsair M55 RGB Pro to myszka gamingowa uniwersalnego rozmiaru. Wyposażono ją w osiem przycisków, z tego aż siedem można zaprogramować. Przewód w oplocie ma długość 1,8 metra i jest przytwierdzony do urządzenia na stałe. Modle ten oferuje rozpiętość DPI od 200 do 12400, a regulację można przeprowadzać w locie, naciskając na przycisk za kółkiem myszki. Można także zrobić to w ustawieniach, zmieniając czułość co 100 DPI. Zastosowano tu czujnik optyczny PAW3327 PixArt, osiągający przyśpieszenie do 30G. Myszka to ciemna bryła - ma co prawda zmieniające barwy logo, jednak znajduje się ono w miejscu, które przykryte jest w trakcie używania dłonią. Chroniony oplotem przewód o długości 1,8 m umożliwia wygodne podłączenie urządzenia do komputera lub laptopa.

Corsair M55 RGB Pro można skonfigurować dzięki oprogramowaniu iCUE. Obejmuje to programowanie klawiszy (obsługiwane są makra), ustalanie kolorystyki i efektów podświetlenia, a także zapisywanie profili, co będzie bardzo praktyczne dla zapalonych graczy, którzy sprawdzają się w wielu tytułach. Co istotne - myszka będzie doskonale leżeć w dłoniach prawo- i leworęcznych...

Corsair M55 RGB Pro - pełna recenzja »

Zalety:

 • DPI do 12400
 • przewód w oplocie
 • możliwość zapisywania profili
 • regulacja podświetlenia
 • dla prawo- i leworęcznych
 • siedem programowalnych przycisków
 • żywotne przełączniki

Wady:

 • podświetlenie jest zasłonięte w trakcie używania