Ranking: najlepsze fotele gamingowe dla gracza 2018

Sprawdź ranking najlepszych foteli gamingowych dla graczy, które możesz kupić w Polsce w 2018 roku.

Noblechairs Epic

Noblechairs Epic to najnowszy model dostarczany w dwóch wersjach: ekoskóra i prawdziwa skóra. Droższy model kosztuje około 2500 złotych, tańszy – prawie o połowę mniej. To spora różnica, ale wszyscy wiemy jak jest – za jakość się płaci.

Oprócz świetnego designu (są różne wersje kolorystyczne) i solidnego wykonania (szwy, łączenia), fotele Noblechairs Epic oferują świetne dodatki takie jak zastosowana pianka tapicerska (zimna, 55% gęstości), podłokietniki 4D (podłokietniki są bardziej konfigurowalne niż większość u konkurencji - z regulacją wysokości do boku i do przodu) czy dodatkowe poduszki z regulacją wysokości. Oprócz bazowej regulacji wysokości siedziska, Noblechairs Epic oferuje także regulację odchylenia z solidną dźwignią blokady w miejscu.

Innym powodem wysokiej ceny jest zastosowana metalowa podstawa, do której zamontowane są kółka i cała hydraulika - tańsze fotele gamingowe mają plastikowe podstawy, które są bardziej podatne na uszkodzenia.

Jeśli możesz sobie pozwolić na wersję skórzaną – bierz w ciemno. Ale wszystkim innym polecamy także model z ekoskóry.

Wymiary: 69 x 60 x 130-140 cm (szer. X głęb. X wys.)

Materiał: skóra naturalna lub ekoskóra

Regulowana wysokość siedziska: 495 - 595 mm

Wysokość oparcia: 870 mm

Szerokość siedziska: 560 mm

Maksymalne obciążenie: 120 kg

Gwarancja: 24 miesiące (gwarancja producenta)

Noblechairs Epic - pełna recenzja »

Zalety:

 • Świetny design
 • Solidne wykonanie
 • Świetne dodatki

Wady:

 • Cena

SpeedLink Regger

SpeedLink Regger

Fotel gamingowy SpeedLink Regger jest jednym z niewielu foteli, które nie oferują prawie żadnych opcji kolorystycznych: jest czarno-czerwony albo żółty. Budowa i jakość wykończenia są całkiem dobre, a my jesteśmy fanami kombinacji skóry skórzanej dla boków i tyłu oraz miękkiego materiału zamszowego do siedziska i podparcia pleców.

Czerwone paski są częścią oparcia siedzenia, a nie osobnymi paskami, na których przemieszcza się usuwana poduszka lędźwiowa (ta ma elastyczne czarne pasy, które łączą się). Logo jest subtelnie wyhaftowane z użyciem czarnej nici, ale logo SpeedLink w kolorze czerwonym z tyłu jest znacznie bardziej widoczne.

Montaż fotela jest łatwy i zajmuje około 30 minut – podparcia na ramiona są już przykręcone.

Wysokość siedziska wynosi od 46 do 53 cm, czyli mniej niż niektóre fotele dla graczy. SpeedLink zaleca krzesło dla osób między 170-190 cm, ale z naszej perspektywy lepsze będzie dla osób odrobinę niższych.

Dźwignia po prawej umożliwia odchylenie pleców do tyłu o 90-165 stopni, ale powiedzmy sobie szczerze – w praktyce nie potrzebujesz nawet połowy tego zakresu.

Komfort zależy oczywiście od Twojego rozmiaru ciała i innych czynników, ale okazuje się, że na fotelu można spokojnie siedzieć przez cały dzień. Ramiona mają sześć pozycji do regulacji wysokości, a także obracają się do wewnątrz (przydatne do pisania lub gry na klawiaturze) i na zewnątrz (nie jesteśmy pewni po co).

Wymiary: 65 × 69-131 × 124-132cm (szer. X głęb. X...

SpeedLink Regger - pełna recenzja »

Zalety:

 • Eleganckie wykończenie
 • Łatwy montaż

Wady:

 • Mało oferowanych opcji kolorystycznych

Nitro Concepts C80

Nitro Concepts C80

Nitro Concepts C80 to bardzo przyzwoity fotel gamingowy, który polecamy szczególnie, ponieważ w swojej cenie oferuje jakość porównywalną do produktów droższych o 300-400 złotych. Dostępne jest wiele wersji kolorystycznych Nitro Concepts C80 - w tym pomarańczowy, czerwony, biały niebieski i zielony. Albo, jeśli wolisz, całkowicie czarny.

Pod ekoskórą Nitro Concepts C80 znajduje się formowana zimna pianka tapicerska, podobna do tej stosowanej w fotelach droższych o ponad 1000 złotych. Jest bardziej miękka i powinna być bardziej wytrzymała niż kawałki pianki używane w wielu tańszych fotelach gamingowych.

Nitro Concepts C80 to także 70-milimetrowa regulacja wysokości i 15 stopniowa kołysania, a także zwykła regulacja sprężynowa, dzięki czemu można wygodnie rozciągać się do tyłu przy użyciu twojego ciężaru. Brakuje tylko blokady, która utrzymywałaby krzesło cofnięte (choć nie jest to fotel do spania, także dla nas nie jest minusem).

Wymiary: 65 x 60 x 114-122 cm (szer. X głęb. X wys.)

Wysokość siedziska: 47-54cm

Regulacja spoczynku ramienia: Brak

Maksymalne obciążenie: 120 kg

Roczna gwarancja

Nitro Concepts C80 - pełna recenzja »

Zalety:

 • Dobra jakość za niską cenę
 • Wiele wersji kolorystycznych

Wady:

 • Brak blokady utrzymujące krzesło cofnięte

Vertagear VG-SL4000

Vertagear VG-SL4000

Vertagear VG-SL4000 cechuje się nadzwyczajną wręcz jakością budowy i wykończenia, których ukoronowaniem jest aluminiowa podstawa (zamiast zwykle stosowanej plastikowej).

Warto zaznaczyć, że Vertagear VG-SL4000 to inny fotel niż SL4000 (!). To drugie to stara wersja fotela, która miała jeszcze wyjmowane poduszki pod głowę i lęździową i dość słabe recenzje użytkowników. Wersja Vertagear VG-SL4000 to wersja poprawiona – bez poduszek i z aluminiową podstawą (zamiast plastikowej).

Vertagear VG-SL4000 cechuje się świetnym materiałem – choć to ekoskóra, to większość z naszych testerów była przekonana, że to skóra naturalna. Panka zastosowana w Vertagear VG-SL4000 jest dość twarda, ale w dłuższym użytkowaniu to może okazać się dobrym i solidnym rozwiązaniem.

Nasza jedyna widoczna uwaga negatywna jeśli chodzi o Vertagear VG-SL4000 dotyczy bocznych poduszek. To nie tylko pianka: jest w nich jest twarda ramka, na którą niektórzy z naszych testerów skarżyli się jako niewygodną gdy siedzieli dłuższy czas na fotelu. Inni twierdzili z kolei, że jest to wygodna podpórka stanowiąca dla nich tylko zaletę. Jak widać – wszystko zależy od użytkownika.

Wymiary: 67 x 60 x 121-128 cm (szer. X głęb. X wys.)

Wysokość siedziska: 47-54cm

Maksymalne obciążenie: 150 kg

Dwuletnia gwarancja

Zakres spoczynania...

Vertagear VG-SL4000 - pełna recenzja »

Zalety:

 • Jakość budowy i wykończenia

Wady:

 • Boczne poduszki powinny być lepiej wykonane

NATEC GENESIS SX33

NATEC GENESIS SX33

NATEC GENESIS to polecany wśród graczy fotel gamingowy firmy mocno związanej z polskim rynkiem.

Szkielet fotela Nitro 330 (SX33) jest wykonany z wysokiej jakości materiałów. Zapewnia to wytrzymałość i wieloletnią trwałość fotela. Zastosowanie podnośnika gazowego 3 klasy, pozwala na obciążanie fotela wagą do 120 kg.

Obicie fotela zostało wypełnione wysokiej jakości pianką o grubości 4,5 cm na oparciu oraz 6 cm na siedzisku. Materiał jakim pokryto fotel to połączenie matowego wytrzymałego, nylonowego materiału z wysokiej jakości skórą ekologiczną.

Na siedzisku materiał jest dodatkowo pikowany a potrójne kontrastowe obszycie, gwarantuje trwałość wykończenia fotela oraz podkreśla jego wyjątkowy design. Dodatkowa poduszka z możliwością regulacji wysokości pozwala na ustawienie punktu podparcia kręgosłupa w najbardziej optymalnym dla gracza miejscu.

MAKSYMALNE OBCIĄŻENIE 120 kg

MATERIAŁ: PU/Fabric

GWARANCJA24 miesięczna gwarancja

NATEC GENESIS SX33 - pełna recenzja »

Zalety:

 • Wytrzymała budowa
 • Wyjątkowy design

Wady:

 • Słaba wentylacja pleców

Arozzi Enzo

Arozzi Enzo

Fotel Arozzi Enzo został opracowany przez Szwedzką firmę przy współpracy z ortopedami. Co ciekawe, producent sam szczerze podkreśla by nawet korzystając z najlepszego fotela na rynku regularnie spacerować – co bardzo doceniamy. Sam Fotel Arozzi Enzo pokryty jest skórą syntentyczną PU, a w środku wypełniony pianką. Fotel oferuje regulację wysokości i nachylenia (z blokadą), podłokietniki wypełnione podściółką z pianki, nylonowe kółka i podnośnik klasy 4 (maksymalne obciążenie wynosi 120 kg).

Specyfikacja:

• Łączna wysokość fotela (z podstawką): od 115 do 125 cm

• Wysokości siedzenia: od 46 do 56 cm

• Wysokość oparcia: 76 cm

• Szerokość: 53 cm

• Głębokość: 51 cm

• Waga fotela: 15 kg

• Gwarancja: 2 lata

Arozzi Enzo - pełna recenzja »

Zalety:

 • Zachęcanie do ruchu przez producenta

Wady:

 • Mało wersji kolorów

Trust GXT 705 Ryon

Trust GXT 705 Ryon

Ocena redakcji PCWorld.pl

TRUST GXT 705 Ryon to fotel dla graczy, mający za zadanie zapewnić im komfort podczas oddawania się ulubionej rozrywce.

TRUST GXT 705 Ryon to fotel gamingowy został wykonany w sposób ergonomiczny, który powinien zapewnić komfort nawet podczas wielu godzin gry. Łatwo dopasować go do swojego wzrostu dzięki sprężynie gazowej klasy 4, umożliwiającej łatwą regulację wysokości oraz podłokietnikach z wygodnymi poduszkami, wypełnionymi pianką o wysokiej gęstości). Obicie zostało wykonane ze skóry poliuretanowej (tzw. eko-skóra), co umożliwia łatwe utrzymanie fotela w czystości. Całość spoczywa na solidnej, drewnianej ramie. Spód to podstawka pięcioma podwójnymi kółkami o średnicy 50 mm każde. Zostały wykonanych z nylonu.

Fotel dla graczy TRUST GXT 705 Ryon ma możliwość pełnego obrotu (360°). Wychylane oparcie zostało wyposażone w praktyczną blokade, co pozwala zachować przyjętą pozycję i nie ma przykrego zaskoczenia w postaci nagłej zmiany położenia. Fotel może bez problemu utrzymać ciężar wynoszący 150 kg.

Trust GXT 705 Ryon - pełna recenzja »

Zalety:

 • Wysokiej jakości materiały wykonania
 • Możliwość obrotu 360°
 • Oparcie z blokadą
 • Regulacja wysokości

Wady:

 • Brak możliwości regulacji podłokietników

Corsair T1 RACE

Corsair T1 RACE

Ocena redakcji PCWorld.pl

Corsair T1 RACE to fotel gamingowy, kosztujący ponad tysiąc złotych. Czy jest inwestycją wartą zakupu?

Corsair T1 RACE to fotel dla graczy, który rzuca się w oczy charakterystycznym wyglądem, przypominającym fotel samochodu wyścigowego. Ale czy tylko przez to jego cena kwalifikuje go do miana produktu z wyższej półki? Odpowiedź brzmi: nie. T1 Race został stworzony z wysokiej jakości materiałów. Siedzisko i oparcie wykonano z pianki syntetycznej, którą pokryto sztuczną skórą, dającą wrażenie tapicerki. Gwarantuje to nie tylko komfort siedzenia, ale również łatwe utrzymanie fotela w czystości. Dużą zaletą tego modelu są podłokietniki. Można ustawiać je w czterech osiach, perfekcyjnie dopasowując do wykonywanych na fotelu czynności - grania, pisania, a nawet oglądania filmów. Są one pokryte teksturowaną powierzchnią 3D, która posiada właściwości antypoślizgowe. Całość opiera się na masywnej ramie ze stali. Wygodny system regulacji umożliwia regulację kąta oparcia w zakresie od 90 do 180 stopni, a także oferuje funkcję kołysania z blokadą, która daje dodatkowe 10 stopni.

Corsair T1 RACE nie jest jednak pozbawiony pewnej wady. Podnóżek w kształcie gwiazdy ma pięć nylonowych kółek Rollerblade o średnicy 75 mm każde....

Corsair T1 RACE - pełna recenzja »

Zalety:

 • Wysoka jakość materiałów wykonania
 • Duże możliwości regulacji
 • Stabilność
 • Podłokietniki 3D

Wady:

 • Wypadające kulki z łożysk
 • Wysoka cena

Diablo X-One

Diablo X-One

Ocena redakcji PCWorld.pl

Diablo X-One to fotel dla graczy polskiej produkcji. Co może skłonić do jego zakupu?

Diablo X-One to fotel gamingowy, którego główne cechy to dynamiczna i muskularna sylwetka, drapieżne wzornictwo i wyrazisty kolor. Ale ten fotel dla graczy nie tylko doskonale wygląda, ale jest również niezwykle praktyczny - ma funkcjonalny system regulacji TILT, pozwalający na optymalne ustawienie siedziska pod indywidualnym kątem, a duża poduszka na wysokości odcinka lędźwiowego kręgosłupa zapewnia wygodne oparcie, odciążając plecy użytkownika. Diablo X-One wyposażono w system Air-Mesh. Jest to sprężysta siatka o konstrukcji plastra miodu, a jej zastosowanie umożliwia wentylowanie oparcia oraz siedziska. Dzięki temu rozgrywka nawet w upalne dni nie powinna sprawiać, że plecy będą przyklejać do fotela.

Diablo X-One to nie produkt nie tylko dla graczy, ale każdej osoby, która spędza przy komputerze dłuższy czas. Ma kubełkową konstrukcję - siadając po raz pierwszy ma się wrażenie zapadnia w fotel. Trzeba się do tego przyzwyczaić - choć nie każdemu będzie to odpowiadać. Fotel ma kilka możliwości rozkładania - w tym do pozycji leżącej. Dzięki temu powinien sprawdzić się nie tylko do wirtualnej rozrywki, ale i oglądania...

Diablo X-One - pełna recenzja »

Zalety:

 • Wygodny system regulacji
 • Wentylacja Air-Mesh
 • Niska cena

Wady:

 • Efekt "zapadania w fotel" nie każdemu się spodoba

AKRACING Gaming Chair

AKRACING Gaming Chair

Ocena redakcji PCWorld.pl

Akracing Gaming to ergonomiczny fotel gamingowy. Czy warto na niego postawić?

AKRACING Gaming Chair to fotel dla gracza, który łączy w sobie praktyczność i estetykę. Został zaprojektowany z myślą o maksymalnej ergonomii, a dzięki zaawansowanym mechanizmom regulacji - takim samym, jakie stosowane są w przemyśle motoryzacyjnym - można przechylić oparcie niemal całkowicie do poziomu. Podobnie rzecz się ma z wysokością - można ją regulować w prosty i szybki sposób za pomocą podnośników hydraulicznych. Jeśli tego byłoby mało, fotel gamingowy AKRACING ma także funkcję bujania. Regulowane są również podłokietniki, a jeśli ktoś ich nie potrzebuje - może w łatwy sposób je odkręcić i usunąć całkowicie.

Aby fotel AKRACING Gaming Chair dbał o kręgosłup użytkownika, wyposażono go w dwie poduszki - jedna znajduje na wysokości karku, druga - lędźwi. Wypełniona pianką tapicerka wykonana została z lekkiego, oddychającego materiału. Jest bardzo przyjemny w dotyku i łatwy w utrzymaniu w czystości. Jednak uwaga - jeśli znajduje się na słońcu, lubi nieprzyjemnie nagrzać. Całość osadzono na solidnym, metalowym stelażu.

AKRACING Gaming Chair - pełna recenzja »

Zalety:

 • Duże możliwości regulacji
 • Wysoki poziom ergonomii

Wady:

 • Tapicerka potrafi nagrzać się w słońcu

Genesis Nitro770

Genesis Nitro770

Ocena redakcji PCWorld.pl

Genesis Nitro770 to fotel dla graczy, który ma za zadanie umożliwić komfortowe spędzanie czasu przez długie godziny. Czy faktycznie to robi?

Genesis Nitro770 to fotel gamingowy na solidnym, metalowym szkielecie. Zastosowano w nim podnośnik gazowy 4 klasy, co pozwala na obciążenie fotela wagą nawet do 150 kg. Optymalne dostosowanie do sylwetki użytkownika (lub użytkowniczki) umożliwia regulacja wysokości siedziska w zakresie 8-10 cm, podpórek dla rąk oraz kąta nachylenia oparcia. Nie zabrakło także trybu bujania. Tapicerka na przedzie to nylon, z tyłu - skóra ekologiczna. Tu warto zauważyć, że jest dość cienka, przez co łatwo ją rozedrzeć. Tapicerkę wypełnia miękka pianka - w siedzisku ma 4 cm grubości, na oparciu 2,5 cm.

Genesis Nitro770 sprzedawany jest w zestawie z dwiema miękkimi poduszkami - jedna pomyślana jest do umieszczenia za szyją, jako zagłówek, druga na odcinek lędźwiowy. Ma paski umożliwiające regulację wysokości, dzięki czemu można nią podeprzeć wybrany odcinek kręgosłupa, zwiększając wygodę. Ten fotel dla gracza jest dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych: czarno-czerwonej oraz czarno-niebieskiej. Na plus należy policzyć mu interesujący design.

Genesis Nitro770 - pełna recenzja »

Zalety:

 • Duże możliwości regulacji
 • Możliwość dużego obciążenia
 • Dwie poduszki w zestawie
 • Interesujacy design

Wady:

 • Tapicerka może się łatwo rozedrzeć

SPC SPC Gear SR300

SPC SPC Gear SR300

Ocena redakcji PCWorld.pl

Zakup fotela jako prezentu komunijnego może wydawać się dziwacznym pomysłem. Jednakże wśród najmłodszych nie brakuje graczy zafascynowanych wszelkiego rodzaju akcesoriami gamingowymi.

Dobrej jakości fotel gamingowy może dostarczyć sporo radości i być powodem do dumy. Jednocześnie jest to prezent niezwykle praktyczny. Dobrze skonfigurowany fotel pozwoli zapobiegać wadom postawy nawet w przypadku długiego przesiadywania przed komputerem. Model SPC Gear SR300 to fotel dla gracza, który został wykonany ze skóry ekologicznej wypełnionej wtłaczaną na zimno pianką. Stalowa konstrukcja jest wsparta elastycznymi pasami. Obrotowe siedzisko oferuje regulację wysokości w zakresie 80 milimetrów oraz zmianę ustawień podłokietników. Silikonowe kółka są delikatne dla podłogi. Wraz z fotelem sprzedawane są poduszki – jedna pod kark, a druga na odcinek lędźwiowy pleców. Oparcie może być odchylone aż o 170 stopni.

SPC SPC Gear SR300 - pełna recenzja »

Możemy się założyć, że jeśli jesteś graczem, to spędziłeś godziny wybierając najlepszą klawiaturę czy myszkę dla swojego gamingowego peceta – nie wspominając już o konfiguracji sprzętu. Niewiele osób zwraca jednak szczególną uwagę na fotel czy krzesło, na którym siedzi – to błąd bo wielogodzinne sesje przed komputerem potrafią bardzo szybko doprowadzić nasz kręgosłup do opłakanego stanu.

Fotele dla graczy, nazywane także fotelami gamingowymi, zyskują coraz większą popularność wśród graczy. Obecnie większość osób, które spędzają na grach wiele godzin dziennie posiada już taki fotel lub zastanawia się nad zakupem – w tym także czołowi youtuberzy czy streamerzy z Twitch. Z tego powodu przygotowaliśmy krótki poradnik zakupu takiego fotela dla gracza oraz wybraliśmy popularne wśród graczy modele foteli

Dlaczego fotel gamingowy, a nie zwykły?

W większości przypadków fotele dla gracza nie różnią się od zwykłych krzeseł obrotowych do pracy biurowej - mają regulację wysokości, rolki do płynnego poruszania się po podłodze i podłokietniki.

Jednakże, jak to w przypadku sprzętu do gier, fotele dla gracza są bardziej stylowe niż standardowe krzesła biurowe i zazwyczaj pod kątem designu czerpią inspirację z siedzeń wyścigowych.

Czy wolisz design biurowego krzesła obrotowego czy gamingowego fotela wyścigowego – to już pozostawiamy Twojej opinii. Jeśli jednak decydujesz się na fotel dla gracza, sprawdź kilka rzeczy:

Ergonomia

Podstawowe krzesła biurowe mają zwykle regulację wysokości siedziska, ale warto byłoby sprawdzić czy w przypadku swojego planowanego zakupu masz do dyspozycji także regulowaną wysokość podłokietników – co wcale nie jest jakimś wyszukanym rozwiązaniem.

Ergonomia siedzenia na fotelu jest naprawdę ważna dlatego musisz znaleźć taki fotel gamingowy, który zapewni odpowiednie wsparcie dla Twojego kręgosłupa i pozwoli mu się odpowiednio ułożyć.

Teoretycznie prawie wszystkie fotele są "w jednym rozmiarze” i „pasują do wszystkich", dlatego ważne jest, aby dopasować wysokość siedzenia do własnych potrzeb. Jeśli to możliwe - a prawdopodobnie nie jest - spróbuj znaleźć sklep, w którym można faktycznie posiedzieć na takim fotelu przed zakupem.

Krzesła w naszym zestawieniu testowały zarówno wysokie, jak i niskie osoby – a to czy dany model był wygodny zawsze zależało tylko i wyłącznie od konkretnej osoby. Ostatecznie decydują naprawdę szczegóły.

Niektóre fotele dla graczy wyposażone są w wyjmowane poduszki wspierające odcinek lędźwiowy głowę. Ergonomiczne krzesło nie generalnie wcale nie musi ich posiadać - ale niektórzy mogą uznać, że te poduszki są niezbędne by siedzieć komfortowo.

Wytrzymałość

To na co możesz zwrócić uwagę jeszcze przed upolowaniem krzesła do testu ergonomii, to materiały z których został wykonany dany fotel dla gracza.

To, co dostajesz, jeśli wydasz więcej, to lepsze materiały i budowa. Chociaż cena niektórych krzeseł może sprawić, że padniesz trupem lub zostaniesz przy swojej wysłużonej pufie, zapewniamy - dobre krzesło porządnej jakości powinno wytrzymać latami, jeśli nie dziesięć lat lub dłużej.

Na poziomie podstawowym mogą wystarczyć Ci materiały wykopnania typu tania pianka (niektórzy producenci używają odpadków z recyklingu pianki). Te dobrze dopasowują się do ciała, ale w czasie mogą utracić swoją strukturę, a tym samym podparcie. Dobrej jakości pianka zachowa swój kształt, a także podoła cięższym użytkownikom. Specyfikacja fotelu dla gracza powinna zawsze określać maksymalną masę osoby, która ma go użytkować.

Mówiąc o materiałach, najczęstszym materiałem wykonania jest sztuczna skóra, znana również jako ekoskóra. Zasadniczo jest to plastik o skórzanej fakturze. To nie jest zły wybór: ekoskóra wytrzymuje stosunkowo dużo, jest łatwa w czyszczeniu, a do tego mało kosztowana. Prawdziwa skóra kosztuje dużo, ale powinna trwać znacznie dłużej.

Niektóre fotele używają zamszowego materiału (lub nawet prawdziwej skóry zamszowej). To nie jest tak łatwe do czyszczenia, ale z drugiej strony jest miłe i miękkie w dotyku.

Gwarancja

Biorąc pod uwagę, że fotele dla graczy wyposażone są w różnego rodzaju pokrętła, regulacje, kółka czy inne elementy sterujące i ruszające się, warto zwrócić uwagę na gwarancję. Oczywiście – im dłuższa tym lepsza – ale trzeba też zerknąć co dana gwarancja obejmuje.

Nasza kontrowersyjna porada jeśli chodzi o fotele gamingowe – jeśli nie macie budżetu od 600 złotych wzwyż, to lepiej używać zwykłego (byle wygodnego!) krzesła biurowego. Porządne fotele gamingowe zaczynają się od 600 złotych.