Ranking: najlepsze słuchawki dla graczy 2017. Jakie słuchawki dla graczy kupić?

Oto ranking najlepszych tanich i dobrych słuchawek dla graczy dostępnych na polskim rynku w 2017 roku. W tym artykule dowiesz się, jakie są najlepsze słuchawki dla graczy na rynku i które z nich wybrać żeby uzyskać najlepszą jakość w stosunku do ceny.

Astro A50

Astro A50

Cena za Astro A50 może wydawać się dość wysoka, jednak biorąc pod uwagę niesamowity design, jakość dźwięku i wygodę, którą oferują, nie jesteśmy zaskoczeni.

Astro A50 to słuchawki bezprzewodowe, które posiadają nadajnik 5GHz; czas opóźnienia jest niski, a jakość dźwięku wysoka; żywotność baterii to ok. 15 godzin. Słuchawki mogą pochwalić się dźwiękiem przestrzennym 7.1 Dolby, więc jesteś świadomy tego, co Cię otacza i możesz zyskać przewagę w grze. Astro 50 wychwytuje nawet najlżejszy dźwięk, w tym np. odgłosy piasku skrzypiącego pod butami, dzięki czemu nadaje się także na urządzenia VR.

Słuchawki wyposażone są również w technologię MixAmp, a w połączeniu z Astro Command Center na pecety i komputery Mac, umożliwiają użytkownikom dostosowanie ustawień audio do różnych gier. Podczas gdy wcześniejsze modele Astro z linii A wyposażone były w fizyczne przyciski do zmiany ustawień, A50 posiada jeden przełącznik po zewnętrznej stronie słuchawki, który umożliwia przełączanie między trzema ustawieniami w sposób spontaniczny.

W słuchawkach niektórych producentów możliwa jest tylko ograniczona kustomizacja; Astro natomiast poszedł o krok dalej – w tym modelu można wymieniać różne elementy zestawu, od muszli słuchawkowych aż po pasek (nie można wymienić tylko mikrofonu). Osoby zainteresowane dostosowywaniem zestawu słuchawkowego mogą kupić dodatkowe akcesoria ze strony internetowej Astro (można też np. wymienić poduszki na skórzane, by zredukować hałas).

Jedynym problemem jest to, że słuchawki nie są uniwersalne: jedna wersja będzie nadawała się na PS4 / PS3 / PC / Maca, a druga na Xboxa One/ pecete i Maca (po zakupie nie można ich już wymienić).

Pełna recenzja »

Zalety:

 • Wysoka jakość dźwięku
 • Żywotna bateria

Wady:

 • Dedykowane jednej konsoli

SteelSeries Siberia 840

SteelSeries Siberia 840

SteelSeries Siberia 840 to aktualizacja Syberii 800. Jest to jeden z najlepszych zestawów bezprzewodowych, jakie mieliśmy okazję przetestować.

Wynika to przede wszystkim z jakości dźwięku, możliwości nagrywania, komfortu, jaki zapewniają, intuicyjnego systemu akumulatorów i kompatybilności z wieloma platformami. Jedyny minus? Cena.

W zestawie otrzymujemy małe pudełko transmisyjne, kable, za pomocą których można je podłączyć do komputera, Maca, Xboxa One i PS4 oraz dodatkowy akumulator, dzięki któremu nie będziesz musiał przerywać gry, gdy ten podstawowy się rozładuje. Dopóki jedna bateria podłączona jest do ładowania wewnątrz transmitera, podczas gdy druga jest w użyciu, żywotność baterii jest właściwie nieograniczona (jedyna przerwa, to 30-45-sekundowy czas wymiany baterii). Na jednym ładowaniu bateria wytrzyma bez problemu ok. 20 godzin.

A to nie wszystko, co potrafi transmiter; daje Ci dodatkowo dostęp do wielu ustawień (np. włączanie dźwięku Dolby czy mieszanie gry z dźwiękiem, by dodać nowe źródła bezpośrednio z transmitera i nie wymagana jest przy tym obecność software’u komputerowego).

Czym różni się model Siberia 804 od Siberii 800? Przed wszystkim obecnością łączności Bluetooth, dzięki której swój zestaw słuchawkowy możesz podłączyć nie tylko do komputera i konsoli, ale także do smartfona. Pozwala to na odbieranie telefonów i słuchanie muzyki podczas gry lub czatowanie przez programy VoIP.

Siberia 840 może również pochwalić się wsparciem dla SteelSeries Engine 3, co pozwala na zaawansowane dostosowanie odtwarzania dźwięku.

Zestaw jest wygodny w użytkowaniu, głównie dzięki piankowym muszlom słuchawkowym i wysuwanemu mikrofonowi. Można korzystać z niego zarówno do oglądania filmów, jak i grania w gry. Największą zaletą jest funkcja multi-platform.

Jakość dźwięku zestawu słuchawkowego jest również bardzo imponująca, z reprodukcją dźwięku wysokiej jakości na wszystkich częstotliwościach. Niski poziom rozciąga się na obszary subbasowe, a średni-bas ma kontrolowane i mocne uderzenie, a dźwięki średnie, mimo że nieco wycofane, bardzo dokładne. Wysokie dźwięki dosięgają wysokiego poziomu, scena dźwiękowa jest również imponująca.

Możliwości nagrywania są równie dobre, mikrofon nie rejestruje dźwięków z otoczenia i skupia się przede wszystkim na głosie.

Pełna recenzja »

Zalety:

 • Jakość dźwięku
 • Komfortowe użytkowanie

Wady:

 • Drogie

Razer Man O’War Wireless

Razer Man O’War Wireless

Jak wypada Razer Man O’War Wireless w porównaniu ze swoim ponad dwa razy droższym rywalem Astro A50? Chociaż ten model pracuje na technologii 2.4GHz, a nie 5GHz jak A50, jego pasmo zapewnia bardziej niezawodny sygnał bez zwiększenia czasu odpowiedzi.

Zapewnia także 7.1 wirtualny dźwięk przestrzenny, dzięki wsparciu Razer Surround i 50-milimetrowym przetwornikom z magnesu neodymowego, dzięki którym jakość dźwięku jest naprawdę zachwycająca. Audio można również dalej modyfikować za pomocą aplikacji Razer Synapse. Podczas pierwszego podłączenia słuchawek będziesz musiał przejść przez wirtualną konfigurację dźwięku przestrzennego 7.1, która pozwoli dopasować dźwięk do Twoich własnych upodobań.

W zestawie brakuje stacji bazowej, którą zazwyczaj dostajemy w przypadku innych słuchawek. Jak zatem podłączyć je do komputera? W sposób bardzo intuicyjny. Odbiornik USB jest wbudowany bezpośrednio w zestaw słuchawkowy. Aby go wyjąć, wystarczy nacisnąć znajdujący się na nim przycisk, a następnie włożyć do wybranego sprzętu. Chociaż zestaw może być ładowany tylko za pośrednictwem kabla USB, żywotność baterii jest dość imponująca – podczas długich sesji wytrzymuje ok. 14 godzin na jednym ładowaniu, natomiast podczas korzystania przez ok. 2 godziny dziennie, może wytrzymać nawet tydzień.

Jeśli chodzi o design, Man O'War wygląda jak standardowy, bezprzewodowy zestaw słuchawkowy do gier z ogromnymi, miękkimi muszlami, które doskonale sprawdzają się przy dłuższym użytkowaniu. Dość niezwykłą cechą jest obecność dwóch przycisków do regulacji głośności na obu słuchawkach.

Wynika to z faktu, że słuchawki przekazują nam dwa różne rodzaje treści: głos i grę. Jeśli ustawi się je prawidłowo, można mieszać ze sobą dźwięk z gry i głos z czatu, dostosowując odpowiednio poziom głośności w konkretnej słuchawce. Zestaw posiada również wysuwany mikrofon z jednokierunkowym wysięgnikiem, który pozwala na ustawienie go w dowolnej pozycji, a także algorytm zapewniający lepszą reprodukcję głosu.

Poza tym, na zakończeniu mikrofonu znajduje się wskaźnik LED, dzięki któremu niemożliwe jest, by niepowołane osoby usłyszały treści, które nie są dla nich przeznaczone (np. podczas konwersacji na Skypie).

Jak to bywa w urządzeniach Razer, także tu dostajemy wsparcie Chroma, pozwalające na zmianę koloru logo Razer na zestawie słuchawkowym lub zsynchronizowanie go z innymi urządzeniami peryferyjnymi obsługującymi Chroma.

Pełna recenzja »

Zalety:

 • Cena
 • Jakość wykonania

Wady:

 • Brak stacji dokującej

Turtle Beach Elite Pro

Turtle Beach Elite Pro

Nieważne, w jakim celu potrzebujesz nowego zestawu słuchawkowego – Turtle Beach Elite Pro sprawdzi się w każdym przypadku.

Po pierwsze, zestaw jest naprawdę niezwykle wygodny. Zawdzięcza to w dużej mierze poduszkom Aerofit, które stanowią połączenie tkaniny spandexowej i pianki z dodatkiem żelu. Boki muszli są wykonane z kolei ze skóry, co nie tylko zatrzymuje hałasy pochodzące z zewnątrz, ale także pozwala cieszyć się estetycznymi słuchawkami po ośmiu godzinach gry w League of Legends i hektolitrach wylanego potu.

Pod poduszkami znajdują się 50-milimetrowe głośniki, które zapewniają wyraźny, czysty dźwięk (niezbędny do gry online) wzmocniony świetnym basem – nie możemy nawet prosić o więcej. Mikrofon, który można usunąć, oferuje doskonałą jakość dźwięku i nie zbiera za dużo hałasów z zewnątrz.

Jeśli jesteś w stanie wydać trochę (no może jednak sporo więcej) Elite Pro da się jeszcze udoskonalić, a mianowicie po sparowaniu go z Tactical Audio Cotroller od Turtle Beach. Jest to swoisty mikser do tego zestawu słuchawkowego, który umożliwia regulację głośności, dźwięku między czatem a grą, monitorowanie poziomów mikrofonu i inne.

Działa jako zewnętrzna karta dźwiękowa USB Twojego komputera, oferując dźwięk przestrzenny 7.1 w przypadku, gdy Twój sprzęt nie posiada własnej karty dźwiękowej. Przy użyciu Ethernetowych kabli możesz połączyć nawet kilka TAC, aby rozmawiać bez opóźnień.

TAC to również świetną inwestycją, jeśli grasz na konsoli – dzięki niemu będziesz mógł cieszyć się wysokiej jakości dźwiękiem z optycznego wyjścia i uzyskać pełny zestaw elementów sterujących dźwiękiem, którego same konsole nie posiadają.

Jedynym minusem Elite Pro jest fakt, że nie jest niestety bezprzewodowy i, nie oszukujmy się, nie wygląda zbyt fajnie: jest masywny i ma pomarańczowy akcenty.

Pełna recenzja »

Zalety:

 • Wygodny

Wady:

 • Przewodowy
 • Design

Logitech G433

Logitech G433

Wiele zestawów słuchawkowych omówione przez nas to typowe słuchawki do gry.

Logitech G433 zdecydowania wyróżnia się wśród nich swoim wyglądem. Design jest prosty, ale efektowny; jest to mieszanka tworzywa sztucznego i tkaniny, która daje bardzo dobry końcowy efekt. Dostępny jest w czterech kolorach (niebieskim, czarnym, czerwonym i blue camo), więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Podobnie jak wiele innych zestawów, G433 składa się z kilku elementów, które można pojedynczo odłączyć (mowa o muszlach słuchawkowych, kablach i mikrofonie). Jeśli np. jesteśmy w domu i nie potrzebujemy mikrofonu, możemy tymczasowo się go pozbyć. Kable również nie stanowią problemu: dłuższy kabel można zamienić krótszym z wbudowaną kontrolą nośników i mikrofonem.

Poduszki wykonane ze sportowej siatki oddychają i są wygodne podczas wielogodzinnych sesji. Można je też zamienić na bardziej miękkie poduszki z mikrofibry, jeśli Twoje uszy lubią czuć się luksusowo.

Jeśli chodzi o sam dźwięk, Logitech G344 jest wyposażony w przetwornik DAC podłączany za pomocą USB, który zapewnia wirtualny dźwięk przestrzenny 7.1. Posiada również sterowniki Pro-G, które, jak twierdzi Logitech, zapewniają głęboki, dynamiczny bas oraz wyraźne wysokie i precyzyjne tony o małym zniekształceniu.

Sprzęt jest kompatybilny z niemal każdym urządzeniem multimedialnym: komputerami, PS4, Xboxem One, Nintendo Switch, smartfonami, tabletami, itd.

Pełna recenzja »

Zalety:

 • Kompatybilny z każdym urządzeniem multimedialnym
 • Design

Wady:

 • Cena

Antlion ModMic 4.0

Antlion ModMic 4.0

Antlion ModMic 4.0 nie jest zestawem słuchawkowym, jest to sam mikrofon, który można podłączyć do dowolnych słuchawek.

W przeciwieństwie do innych mikrofonów (głównie mikrofonów USB), które często zbierają hałasy z zewnątrz, ModMic 4.0 zapewnia fantastyczne możliwości nagrywania. Uważamy, że jest to jedno z najlepszych urządzeń nagrywających na rynku.

Największą zaletą ModMic jest możliwość zamiany dowolnych słuchawek w prawdziwy zestaw słuchawkowy – wystarczy, że go do nich podłączysz. Oznacza to, że nie musisz decydować się na zakup drogiego sprzętu, dzięki ModMic możesz stworzyć swój własny zestaw słuchawkowy ze słuchawek, które posiadasz już w domu.

Jeśli nie dysponujesz dużym budżetem, a posiadasz już dość porządne słuchawki, możesz swobodnie zdecydować się na ModMic 4.0. Pamiętaj jednak, że możesz potrzebować karty dźwiękowej, by uniknąć statycznych zakłóceń (tania karta USB niestety nie wystarczy).

Pełna recenzja »

Zalety:

 • Uniwersalny

Wady:

 • Potrzebna dobrej karty dźwiękowej

Plantronics RIG 500E

Plantronics RIG 500E

Plantronics RIG 500E ma wymienną konstrukcję głośników, w której są dostępne zarówno zamknięte, jak i otwierane. Logo ESL (Electronic Sports League) na pudełku świadczy o tym, że zestaw jest skierowany bezpośrednio do graczy.

Ten zestaw jest jednym z nielicznych na rynku, w którym można wymienić zarówno opaskę na głowę, mikrofon, jak i głośniki, a nawet kable.

W pakiecie znajdują się dwa zestawy głośników, które podłącza się przez 3.5-milimetrowe wejście, opaska na głowę, 3.5-milimetrowy, czteromodowy przedłużacz (dzięki któremu można używać słuchawek z urządzeniem przenośnym), kartę dźwiękową USB, która posiada technologię Dolby, a także mikrofon, który ma wbudowaną funkcję wyciszania (po skierowaniu go w górę).

Modułowa konstrukcja umożliwia dostosowanie dźwięku do preferencji użytkownika. Głośniki z zamknięciem tylnym zapewniają lepszy efekt basu na niskich tonach i lepszą izolację, podczas gdy głośniki otwarte odtwarzają bardziej przestrzenny i pozwalają na usłyszenie nawet cichych dźwięków w grze, jak np. zbliżające się kroki.

Oba zestawy oferują imponującą reprodukcję dźwięku i są świetne zarówno do gry, jak i słuchania muzyki; zestaw oferuje ponadto 24-bitowe możliwości audio, umożliwiając odtwarzanie wysokiej jakości plików dźwiękowych.

Jakość nagrywania jest zdecydowanie lepsza niż w przypadku innych zestawów dostępnych na rynku; także mikrofon odtwarza wyraźny dźwięk bez żadnych zakłóceń. Zintegrowana karta dźwiękowa USB uzupełnia zestaw, jako że nie wykrywa on komputerowej karty dźwiękowej.

Zestaw wyposażony jest również w technologię Dolby 7.1 (poprzez fizyczny przycisk na karcie dźwiękowej USB), jednak nas ta funkcja nie zachwyciła i zrezygnowaliśmy z jej używania.

Pełna recenzja »

Zalety:

 • Wszystko da się dostosować pod swoje potrzeby

Wady:

 • Technologia Dolby 7.1 nie zachwyciła nas

SteelSeries Arctis 3

SteelSeries Arctis 3

SteelSeries w przystępnej cenie oferuje dźwięk przestrzenny 7.1 za pośrednictwem aplikacji SteelSeries Engine 3.

Trzeba jednak przyznać, że wirtualny 7.1, który zapewnia zestaw, jest dość imponujący, zwłaszcza przy tej cenie. Jakość dźwięku jest naprawdę znakomita. Znajduje to również odzwierciedlenie w dwukierunkowym mikrofonie, który całkiem nieźle eliminuje szumy tła.

Zestaw słuchawkowy wyposażony jest w poduszki AirWeave, inspirowane odzieżą sportową, które sprawiają, że nawet po wielogodzinnym użytkowaniu słuchawki pozostają suche i czyste. SteelSeries Arctis 3 jest niezwykle lekki i wygodny, a to za sprawą dającej się dopasować opaski Ski Goggle, która równomiernie rozkłada ciężar.

Pozwolimy sobie stwierdzić, że jest to jeden z najwygodniejszych zestawów, jakie testowaliśmy Chociaż nie posiada funkcji usuwania hałasu, jego poduszki zdecydowanie pomagają zredukować szumy pochodzące z otoczenia.

Jaka jest jednak najbardziej imponująca cecha tego zestawu słuchawkowego? Może on służyć jako standardowa para słuchawek dzięki wymiennym gniazdom. Wystarczy odłączyć gniazdo komputera i założyć standardowe gniazdo 3,5 mm, dzięki czemu będzie mogli podłączyć je do smartfona czy tableta. A to wszystko za zaledwie 300 zł.

Jeśli możesz sobie pozwolić na nieco większy wydatek, radzilibyśmy zastanowić się na Arctisem 7 (cena: ok. 650 zł). Jest to w gruncie rzeczy ten sam zestaw, tylko może dodatkowo pochwalić się pokrętłem ChatMix, które pozwala na szybkie dopasowanie głośności i zapewnia bezprzewodowe połączenie.

W bezprzewodowej wersji nie zauważyliśmy żadnego spadku jakości dźwięku czy też jakichkolwiek opóźnień lub zakłóceń. Jeśli jesteś zatem zmęczony kablami, Twój wybór może paść na ten nieco droższy model.

Pełna recenzja »

Zalety:

 • Stosunek ceny do jakości
 • Uniwersalne zastosowanie

Wady:

 • Przewodowe

Fnatic Duel Modular Headset

Fnatic Duel Modular Headset

Fnatic Gear produkuje między innymi peryferyjne sprzęty do gier; Duel jest jego pierwszym zestawem słuchawkowym. Jeśli wydaje Ci się, że coś przypomina, masz rację – jest to nowa wersja słuchawek duńskiej firmy Aiaiai – TMA 2, z pewnymi udoskonaleniami od Fnatic.

Podobnie jak w przypadku innych modularnych zestawów słuchawkowych, można w nim wymienić pasek na głowę, głośniki, poduszki nauszne i mikrofony, a każdy z elementów możesz znaleźć w ofercie firmy.

Niestety nie mamy do wyboru ani opaski, ani głośników, ale możemy znaleźć inne nauszniki i mikrofon. Wymiana elementów jest szybka i łatwa, a na dodatkowe elementy dostaje się specjalny woreczek, dzięki czemu możesz zabierać je ze sobą.

Zestaw wykonany jest z matowego, czarnego tworzywa sztucznego (poduszki są natomiast ze skóry) z kilkoma jasnymi, żółto-pomarańczowymi akcentami. Jest to z najlepszych designów, jakie widzieliśmy. Tych słuchawek możesz bez skrępowania używać nawet podczas podróży.

Jakość dźwięku jest również świetna. Zintegrowane głośniki 40 mm (model S02 firmy Aiaiai) mają piękny, wyważony profil dźwiękowy z wyraźnymi odcieniami, co oznacza, że sprawdzają się idealnie zarówno do słuchania muzyki, gier, jak i oglądania filmów, i innych.

Kilkoma elementami jesteśmy jednak niestety rozczarowani. Poduszki na uszy są tak cienkie, że nawet przy niewielkiej wadze zestawu słuchawkowego szybko się okazało, że sprawiają one spory dyskomfort, a używane podczas podróży, zaprzeczały logice modularnego designu.

Choć mikrofon oferuje fantastyczną jakość dźwięku, jest nieco zbyt elastyczny – ciągle musieliśmy poprawiać jego ułożenie. Poza tym, nie ma także kontroli dźwięku poza znajdującym się na mikrofonie przyciskiem wyciszającym.

W przyszłości z pewnością pojawi się więcej modułów Fnatic, które będą kompatybilne z dostępnymi modułami TMA-2.

Pełna recenzja »

Zalety:

 • Wymienialne elementy

Wady:

 • Poduszki na uszy za cienkie
 • Zbyt elastyczny mikrofon

Audio-Technica ATH-AG1X

Audio-Technica ATH-AG1X

ATH-AG1X to droższy zestaw słuchawkowy na rynku, a przy okazji jeden z najlepszych, jakie kiedykolwiek testowaliśmy. Cena niesie ze sobą jednak spore oczekiwania, i chociaż AG1X to świetny sprzęt, nie jesteśmy do końca przekonani, czy jest tej ceny wart.

Zacznijmy od zalet. Dzięki eleganckiemu, czarnemu wykończeniu z jasnymi czerwonymi akcentami ten model jest najmniej kiczowaty ze wszystkich, które testowaliśmy (co wiąże się na pewno z faktem, że firma produkuje głównie sprzęty audio, a nie słuchawki do gier).

Jakość dźwięku jest również imponująca. Przy niskiej głośności może wydawać się nieco cienki, ale wystarczy trochę zwiększyć głośność, by uzyskać świetny, mocny bas wspomagany przez 53-milimetrowe głośniki. Średnia głośność może nie jest najlepsza, jednak jeśli szukasz czegoś, co zapewni silne, dźwiękowe wrażenia, dobrze trafiłeś.

Mikrofon również produkuje ostry, czysty dźwięk, z minimalnym hałasem w tle; powinien bez problemu wystarczyć do czatu podczas gry lub nawet nagrywania dźwięku. Znajdziemy w nim wbudowany przycisk wyciszania i regulacji głośności, a w komplecie z zestawem dostaniemy kabel przedłużający z mikrofonem 3,5 mm i przewodami audio do konfiguracji komputera z oddzielnymi wtyczkami.

Największą wadą AG1X jest, o ironio, jedna z największych innowacji, którą wprowadzono. Zamiast tradycyjnej opaski, zestaw ma parę „skrzydeł”, które mają dopasować się do Twojej głowy. Oznacza to, że słuchawki prawie w ogóle nie naciskają na głowę, co świetnie sprawdza się podczas wielogodzinnych sesji, a także w przypadku osób noszących okulary.

Jednocześnie oznacza to jednak, że słuchawki trzymają się na głowie bardzo luźno, nie dając poczucia stabilności. Mogą się też łatwo ześlizgnąć z głowy. My osobiście nie mogliśmy przestać poprawiać ich ułożenia, bo wydawało nam się, że za moment znajdą się na naszym nosie.

Pełna recenzja »

Zalety:

 • Elegancki design
 • Wysoka jakość dźwięku

Wady:

 • Cena

Logitech G933 Artemis Spectrum

Logitech G933 Artemis Spectrum

G933 może nie ma wszystkich funkcji SteelSeries Siberia 800, ale jest na pewno świetną, bezprzewodową opcją dla graczy.

Jak na tę cenę, jakość dźwięku jest naprawdę dobra. Niskie dźwięki rozciągają się do sub-basu, bas średni posiada niezłe uderzenie, a dźwięki średnie są trochę zagłębione z powodu średniego basu. Dźwięki wysokie rozciągają się dość znacznie i brzmią bardzo dobrze. Scena dźwiękowa to jedna z głównych zalet tego zestawu.

Jakość nagrywania jest również imponująca i zapewnia pełen zakres częstotliwości dźwięku, dzięki czemu sprzętu można używać zarówno do gry, jak i do oglądania programów na Twitch! Design jest dobrze przemyślany i zapewnia komfort użytkowania.

Konstrukcja zestawu pasywnie blokuje szumy zewnętrzne. Nauszniki można wyjmować i myć. Opaska na głowę jest regulowana, a muszle da się obracać, co bardzo przydaje się podczas długich sesji gier.

Funkcja, która wyjątkowo spodobała nam się w tym zestawie, to w pełni programowalne klawisze G, które znajdują się na obudowie. Za pomocą oprogramowania Logitech można dostosować te przyciski do wykonywania prostych zadań lub otwierania programów na komputerze! Poza tym, znajdziemy tam też pokrętło do regulowania głośności i przycisk do wyciszania mikrofon.

Na jednej z muszli znajduje się magnetyczna osłona, pod którą znajduje się bateria i miejsce na USB. Złącze USB służy do podłączenia zestawu słuchawkowego do komputera; niestety słuchawek nie można używać, gdy są podłączone za pomocą kabla, ale podczas ładowania jest już to możliwe. Bateria można wymienić, jednak nie można naładować jej ładowarką innej firmy.

Jeśli chcesz pograć na konsoli lub posłuchać muzyki bez korzystania z baterii - możesz to zrobić podłączając dołączony kabel 3,5 mm.

G933 posiada również pełne oświetlenie RGB, które można dostosować za pomocą oprogramowania do gier Logitech Gaming. Dzięki dołączonemu oprogramowaniu można także włączyć dźwięk przestrzenny DTS 7.1, a także zmienić EQ.

Pełna recenzja »

Zalety:

 • Dobra jakość w stosunku do ceny
 • Oświetlenie RGB

Wady:

 • Nie można używać gdy podłączone są do komputera

Creative Sound BlasterX H5

Creative Sound BlasterX H5

Creative Sound BlasterX H5 jest jednym z najbardziej komfortowych zestawów słuchawkowych, z jakimi mieliśmy do czynienia, a w połączeniu z fantastyczną jakością dźwięku stanowi jeden z lepszych zestawów w ogóle.

W komplecie dostajemy kable, które da się odłączać oraz mikrofon, dzięki czemu zestawu można używać zarówno na komputerze, jak i po podłączeniu do smartfona.

Oba kable wyposażone są w gniazdo 3,5 mm, co oznacza, że będziesz ograniczony tylko przez swoją kartę dźwiękową i fakt, czy posiadasz dobre warunki do nagrywania.

Jakość dźwięku jest fantastyczna; efekty basowe są bardzo dobre, podobnie jak dźwięki średnie i wysokie. Nawet w porównaniu do zwykłych słuchawek dźwiękowych, H5 bez mikrofonu również oferuje dobrą jakość. Także nagłośnienie zestawu jest imponujące, co sprawia, że BlasterX H5 jest świetnym wyborem dla graczy.

Niestety, jego zdolności nagrywania są nieco słabsze, dźwięk wydaje się nieco stłumiony. Oczywiście, wszystko będzie zależało od Twojej karty dźwiękowej, jednak podczas naszych testów okazało się, że pod tym względem H5 wypada nieco blado.

Pełna recenzja »

Zalety:

 • Komfortowy zestaw
 • Dobra jakość dźwięku

Wady:

 • Słabe nagrywanie dźwięku

HyperX Cloud Stinger

HyperX Cloud Stinger

Głównym minusem jest problem z kompatybilnością (patrz: notka na dole).

Zestaw słuchawkowy jest wykonany z plastiku; na obu muszlach słuchawkowych znajdziemy logo HyperX. Posiada nieodłączalny kabel z 3,5-milimetrowym wejściem, co oznacza, że można go podłączyć do telefonu i do konsoli. Jeśli chodzi o podłączanie do komputera, zestaw posiada przedłużacz zakończony dwoma 3,5-milimetrowymi gniazdami liniowym i mikrofonowym.

Po prawej stronie znajduje się pokrętło głośności. Po lewej stronie jest natomiast mikrofon, który można szybko wyciszyć, podnosząc go w górę.

Słuchawki są bardzo wygodne, konstrukcja z tworzywa sztucznego zapewnia lekkość, a miękka wyściółka zarówno w muszlach, jak i na opasce sprawia, że można w nich grać wiele godzin.

Jakość nagrywania Stinger jest bardzo dobra jak na zestaw w tej cenie (pamiętaj jednak, że będzie to w dużej mierze zależało też od Twojej karty dźwiękowej).

Jakość dźwięku jest naprawdę fantastyczna – było do dla nas dość sporym zaskoczeniem. Niskie dźwięki przechodzą ładnie w sub-basy, zapewniając głęboki ton. Średni bas jest dość mocny, ale lekko wzburzony i nieskoordynowany. Średnie dźwięki są nieco przerywane, ale bardzo dokładne i nieprzesadzone.

Wysokie dźwięki rozciągają się dość wysoko i mają dobrą jakość, która jednak nieco spada pod koniec. Ogólnie dźwięk jest świetny, życzylibyśmy sobie jednak nieco więcej głębi.

Jeśli szukasz niedrogiego zestawu słuchawkowego, HyperX Stinger jest jednym z najlepszych, jakie możemy polecić w tym przedziale cenowym.

Uwaga: podczas testowania zestawu słuchawkowego na płycie głównej Z77 (nawet z kartą dźwiękową USB) stwierdziliśmy, że zestaw słuchawkowy nie wykrywa żadnych mikrofonów. Miało to miejsce również przy chipsetach Intela starszej generacji, a więc ma to związek z 3.5-milimetrowymi wtyczkami słuchawek i płyt głównych starszej generacji.

Jeśli masz problemy z zainstalowaniem mikrofonu, skontaktuj się z firmą, a wyślą Ci prawdopodobnie kartę dźwiękową USB.

Pełna recenzja »

Zalety:

 • Wyróżnią się w swoim przedziale cenowym
 • Wygodne i lekkie

Wady:

 • Problem z kompatybilnością

Logitech G231 Prodigy

Logitech G231 Prodigy

Zestaw posiada częstotliwość, która tworzy strukturę w kształcie litery V, co skutkuje dobrym (niekontrolowanym) basem, cofniętymi średnimi tonami i ładnymi wysokimi; istnieje też sub-bas, ale jest nieco wycofany. Scena dźwiękowa jest imponująca, co zawdzięczamy głównie 40-milimetrowym głośnikom. Zestaw, podobnie jak G933 posiada głęboki dźwięk, który ma w grach dość duże znaczenie.

Jakość nagrywania wyróżnia G231 w tej kategorii cenowej. Jest bardzo dokładna, ale nieco w kształcie V. Dźwięk nie jest przytłumiony, a mikrofon można wsunąć do słuchawek, kiedy z niego nie korzystamy.

Zestaw słuchawkowy jest podłączony za pomocą 3,5-milimetrowego gniazda (byliśmy rozczarowani, że wejście nie jest pozłacane), jednak na plus musimy dodać, że spodobał nam się przycisk do kontrolowania głośności. Poza tym, warto zwrócić jeszcze uwagę, że kabel jest wyjątkowo cienki – można go przypadkowo przeciąć.

Słuchawki są wygodne i posiadają wymienne wkładki, które można myć. Jeśli chodzi o kolorystykę, jest to połączenie czerni z pomarańczem, które nie przypadnie do gustu wszystkim. Opaska jest regulowana, a muszle można obracać, by jak najlepiej je dopasować.

Pełna recenzja »

Zalety:

 • Jakość nagrywania wyróżnia produkt na tle innych w tej cenie

Wady:

 • Przewodowe
 • Cienki kabel

Sumvision Akuma

Sumvision Akuma

Sumvision jest marką, o której pewnie wiele osób nie słyszało, głównie dlatego, że jej sprzęty nie są sprzedawane stacjonarnie. Nie znaczy to jednak, że firma nie potrafi produkować dobrych urządzeń, które oferują świetny stosunek jakości do ceny.

Zestaw posiada rozłączalny, 3,5-milimetrowy mikrofon, czerwone podświetlenie, a nawet nasadkę sterującą, która umożliwia wyciszenie mikrofonu i dostosowanie głośności. Do komputera podłącza się go poprzez USB.

Jakość dźwięku jest przeciętna, basy są niezłe, dźwięki średnie nieco cofnięte, wysokie również w porządku.. Największym problemem jest scena dźwiękowa, która jest raczej zamknięta.

Jakość nagrywania jest imponująca; a fakt, że można odłączyć mikrofon, sprawia, że sprzęt może mieć różne przeznaczenie.

Niestety, nie jest to zbyt wygodny zestaw, głównie ze względu na plastikową obudowę i siłę ścisku, ale biorąc pod uwagę cenę, trudno wymagać więcej.

Pełna recenzja »

Zalety:

 • Stosunek jakości do oferowanej ceny

Wady:

 • Nie zbyt wygodny

Creative Sound Blaster Evo Wireless

Creative Sound Blaster Evo Wireless

Creative Sound Blaster Evo Wireless nie jest najlepszym zestawem słuchawkowym, ani też nie nadaje się do nagrywania w grach komputerowych, głównie przez to, że mikrofon dość mocno rejestruje dźwięki otoczenia. Jednak jego wieloplatformowa i wszechstronna konstrukcja sprawia, że jest to dobra opcja dla tych, którzy chcą mieć wszystkiego po trochu.

Zestaw jest bezprzewodowy – z innymi urządzeniami łączy się za pomocą Bluetootha oraz NFC, a także 3,5-milimetrowego wejścia i kabla USB.

Słuchawki o lekkiej konstrukcji są łatwe w przenoszeniu, dzięki czemu świetnie nadaje się do słuchania muzyki (nawet podczas biegania).

Jakość dźwięku nie jest najlepsza; częstotliwość dźwięku układająca się w strukturę V; średnie basy są mocno zaznaczone, a średnie dźwięki wycofane. Plusem jest świetna scena dźwiękowa, co sprawia, że jest dobrym wyborem dla graczy.

Możliwości nagrywania są całkiem niezłe, ale biorąc pod uwagę, że jest to zestaw słuchawkowy, który jest również przeznaczony do użytku mobilnego, mikrofon odbiera wiele zewnętrznych dźwięków (nawet takich drobnych, jak pisanie na klawiaturze).

Pełna recenzja »

Zalety:

 • Wszechstronna konstrukcja
 • Bezprzewodowy

Wady:

 • Mikrofon rejestruje dźwięki otoczenia

Może wydaje Ci się, że zestawy słuchawkowe dla graczy to zakup, na który chcą i mogą sobie pozwolić tylko najbardziej zagorzali gracze. W rzeczywistości wielu osobom zależy na świetnym dźwięku, który oferują takie zestawy.

Nieważne, czy potrzebujesz porządnych słuchawek do gier online, podczas których rozmawiasz często z przeciwnikami, czy zależy Ci na niezłym dźwięku podczas gier w podróży, czy też chcesz oszczędzić członkom swojej rodziny odgłosów wystrzałów broni, dobry zestaw słuchawkowy to zawsze dobra inwestycja, która nie musi kosztować fortuny.

Decyzja nie jest jednak tak prosta, jak mogłoby się wydawać. Trzeba wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników. Po pierwsze, wybór zależy od konsoli, którą posiadasz, np. Switch i 3DS współpracują tylko z przewodowymi słuchawkami, co oznacza, że wszelkie modele z Bluetoothem należy wykluczyć (chyba, że jesteś posiadaczem Nintendo, wtedy sytuacja wygląda inaczej).

Musisz zdecydować, czy potrzebujesz słuchawek przewodowych, czy bezprzewodowych (zestawy przewodowe mają zazwyczaj szybszy czas reakcji i oferują wyższą jakość dźwięku); czy wolisz mikrofon pałąkowy czy wbudowany liniowy; czy mają być przenośne czy nie, i jakie możliwości powinny oferować.

Estetyka jest w tym wypadku kwestią drugorzędną. Do tej pory większość zestawów dla graczy była niezbyt stylowa, jednak powoli się to zmienia; w obecnej chwili można już dostać słuchawki do gry, których nie wstydziłbyś się wziąć w podróż. Warto jednak zastanowić się, czy nie lepiej kupić dwie oddzielne pary: do gier i do muzyki.

W recenzjach skupiamy się na wielu kwestiach: jakości dźwięku, funkcjach, designie oraz cenie, byś mógł wybrać sobie taki model, który najbardziej Ci odpowiada.


Zobacz również
Słuchawki do biegania - jak wybrać sportowe słuchawki?
Zasady bezpiecznego korzystania z Internetu i komputera