Ranking słuchawek 2017 | Najlepsze słuchawki do biegania i sportu w 2017 roku

Prezentujemy najlepsze słuchawki do biegania i innych sportów dostępne obecnie na rynku. Niezależnie od tego, czy biegasz, jeździsz na rowerze, wyciskasz siódme poty na siłowni czy gimnastykujesz się w domu, sprawdź nasze propozycje.

Gibson Trainer

Gibson Trainer

Wielu użytkowników preferuje jednak stosowanie słuchawek dousznych podczas uprawiania sportu. Tradycyjne słuchawki nauszne nie wydają się być wystarczająco bezpieczne.

Słuchawki Gibson Trainer są inne dzięki technologii „AeroFlex” w postaci dodatkowego uchwytu wysuwanego z głównej opaski słuchawek i opieranego z tyłu głowy, co zapewnia lepszą stabilizację podczas ruchu. Słuchawki są odporne na warunki pogodowe, np. deszcz, i pot, a technologia Cooltouch sprawia, że są zawsze suche i wygodne.

Słuchawki są w pełni bezprzewodowe dzięki technologii Bluetooth, a czas pracy baterii sięga 10 godzin. Dodatkowo, Gibson Trainer są wyposażone w technologię Safe Sound, która pozwala słyszeć więcej dźwięków z otoczenia po aktywacji prostym przyciskiem. Oświetlenie NightNav LED sprawia natomiast, że użytkownik jest bardziej widoczny podczas nocnego uprawiania sportu.

Gibson Trainer

Gibson Trainer

Gibson Trainer - pełna recenzja »

Zalety:

 • Uchwyt poprawiający stabilizacje
 • Odporne na warunki pogodowe
 • Oświetlenie poprawiające widoczność biegacza

Wady:

 • Jakość dźwięku mogłaby być lepsza
 • Klawisze głośności trudno dostępne podczas używania

Freedom Wireless

Freedom Wireless

To już piąta generacja bezprzewodowych słuchawek dousznych Freedom z funkcją Bluetooth, które słyną ze swoich niewiarygodnie małych rozmiarów i lekkości. Słuchawki są wyposażone w różnej wielkości końcówki piankowe i silikonowe, a także różnych rozmiarów „skrzydełka” umożliwiające blokadę słuchawki w uchu.

Trzeba poświęcić trochę czasu na wypróbowanie wszystkich możliwych kombinacji i sprawdzenie, która końcówka działa najlepiej (ewentualnie można zawinąć kabel wokół uszu lub pozwolić mu swobodnie zwisać). Jednak po założeniu słuchawki Freedom są bardzo bezpieczne.

Przetestowaliśmy je podczas biegania. Mimo świetnej jakości dźwięku, bez jakichkolwiek zakłóceń, ich mocne uszczelnienie zupełnie uniemożliwia jakiekolwiek docieranie dźwięków ze świata „zewnętrznego”. Podczas biegania w mieście może to być problemem, zwłaszcza gdy trzeba przebiegać przez ulicę.

Bateria w tych słuchawkach trzyma tylko przez cztery godziny, ale klips ładowania jest podłączony do pilota zdalnego sterowania, co daje dodatkowe cztery godziny użytkowania. W pilocie zdalnego sterowania umieszczono mikrofon, który dobrze sprawdza się podczas rozmów telefonicznych, nawet jeśli znajduje się „za głową”.

Aplikacja towarzysza o nazwie MySound pozwala automatycznie zapisywać ustawienia słuchawek. Minusem jest to, że nie można zapisywać zbyt wielu ustawień wstępnych i przełączać między nimi bez użycia aplikacji.

Freedom Wireless

Freedom Wireless

Freedom Wireless - pełna recenzja »

Zalety:

 • Lekkie i małe
 • Praktyczne blokady w uszach

Wady:

 • Brak dźwięków z tła
 • Słaba żywotność baterii
 • Ograniczona aplikacja

Creative Sound Blaster JAM

Creative Sound Blaster JAM

Creative Sound Blaster JAM, mimo, ze nie są typowymi słuchawkami dousznymi, oferują porównywalny komfort w czasie ćwiczeń fizycznych przy wiele lepszej jakości dźwięku.

Słuchawki są lekkie i przewiewne, a dodatkowo o wiele lepiej tłumią hałas z zewnątrz. Ich budowa zaczyna przeszkadzać dopiero podczas intensywnego biegania w gorący dzień - wtedy zaczynamy się już trochę pocić.

Jak większość tego typu sprzętu, słuchawki umożliwiają prowadzenie rozmowy telefonicznej - to bardzo przydatna funkcja, która pozwala pozostać dostępnym bez konieczności przerywania ćwiczeń. Przychodzące połączenia odbieramy za pomocą pojedynczego przycisku.

Łączność ze smartfonem lub komputerem odbywa się za pomocą Bluetooth 4.1 lub NFC. Jakość dźwięku jest bardzo dobra, także dzięki dodatkowej funkcji podbicia basów. Dużym plusem jest też czas pracy na jednym ładowaniu - w testach wyszło prawie 12 godzin - to jest o wiele więcej niż większość konkurencyjnych urządzeń.

W tej kategorii cenowej Sound Blaster JAM to jedna z najlepszych propozycji, jeżeli chodzi o bezprzewodowe słuchawki do biegania i aktywności fizycznej.

Creative Sound Blaster JAM - pełna recenzja »

Zalety:

 • bardzo dobra jakość dźwięku
 • czas pracy na jednym ładowaniu
 • cena

Wady:

 • nie nadają się do intensywnych ćwiczeń w wysokich temperaturach

Jabra Sport Pulse

Jabra Sport Pulse

Wprowadzone na rynek w cenie 199,99 GBP słuchawki douszne Jabra Sport Pulse Wireless są dziś dostępne są za około połowę tej ceny. Oferują coś nieco różniącego się od standardowego doświadczenia użytkownika ze słuchawkami.

Oprócz połączenia Bluetooth, słuchawki wyposażone są we wbudowany monitor tętna eliminujący potrzebę stosowania inteligentnego paska umieszczanego na klatce piersiowej (wymaganego przez inne podobne produkty). Obok własnego wbudowanego trenera wirtualnego i dedykowanej aplikacji na smartfony, słuchawki zapewniają użytkownikom możliwość pobijania coraz to nowszych rekordów.

Wystarczy wybrać opcję treningu przed włączeniem aplikacji, a słuchawki wysyłają informacje zwrotne w czasie rzeczywistym zarówno na temat liczby uderzeń serca na minutę i tętna, a także pozyskiwanie aktualnych informacji o całkowitej przebytej odległości przy użyciu funkcji GPS w telefonie. Wszystkie dane są zbierane i przetwarzane oraz dostępne do obejrzenia w aplikacji po treningu – to proste i ładne rozwiązanie.

Jabra Sport Pulse Wireless

Jabra Sport Pulse Wireless

Jabra Sport Pulse - pełna recenzja »

Zalety:

 • Monitor tętna
 • Rozbudowana aplikacja

Wady:

 • Duża izolacja od otoczenia

Veho ZS-2

Veho ZS-2

Słuchawki douszne zawierają haczyki, które zapewniają ich stabilne położenie wewnątrz uszu podczas wykonywania nawet najbardziej energicznych ćwiczeń.

Kabel typu „anti-flex” pozwala unikać splątania przewodów. Ocena na poziomie IP64 dla tych słuchawek oznacza, że są one stosunkowo dobrze zabezpieczone przed wodą, deszczem i potem, chociaż nie zanurzylibyśmy ich dla samego przetestowania!

Słuchawki ZS-2 posiadają 10-milimetrowe sterowniki akustyczne, ale w tej cenie ich jakość nie jest imponująca. Jeśli znajdziesz najlepiej dopasowaną końcówkę słuchawkową (słuchawki są wyposażone w kilka końcówek), jakość dźwięku zaskakująco się polepszy.

Veho ZS-2

Veho ZS-2

Veho ZS-2 - pełna recenzja »

Zalety:

 • Haczyki zapobiegające wypadaniu
 • Kabel anti-flex

Wady:

 • Nie powalająca jakość dźwięku

Yurbuds Inspire 300

Yurbuds Inspire 300

Słuchawki douszne Yurbuds Inspire 300 to jedne z najciekawszych słuchawek sportowych dostępnych obecnie na rynku ze względu na zastosowaną technologię TwistLock. Producent obiecuje, że ze względu na niepowtarzalny design, słuchawki „nigdy: nie wypadają po ich umieszczeniu w uchu, co czyni je idealnymi do uprawiania sportu.

Słuchawki dostarczane są z wieloma końcówkami i dodatkowymi zestawami zapewniającymi przyzwoity poziom tłumienia hałasu.

Jeśli to nie wystarczy, warto wspomnieć, że kabel jest wykonany z Kevlaru dzięki czemu są one dość trwałe. Słuchawki wyposażone są również w technologię JBL Signature Sound, która zapewnia ciepły bas – mocny, ale nie przytłaczający.

Podsumowując, słuchawki Yurbuds Inspire 300 prezentują dobry stosunek ceny do jakości.

Yurbuds Inspire 300

Yurbuds Inspire 300

Yurbuds Inspire 300 - pełna recenzja »

Zalety:

 • Stosunek ceny do jakości
 • Technologia TwistLock
 • Kabel wykonany z kevlaru

Wady:

 • Zbyt duże wygłuszenie tła

Sennheiser PMX 685i

Sennheiser PMX 685i

Słuchawki douszne Sennheiser PMX 685i są jednymi z najlżejszych słuchawek na rynku przy wadze zaledwie 9 g. Są to słuchawki nakarkowe, które spoczywają z tyłu głowy podczas noszenia. Powinno to zapewnić dodatkowe bezpieczeństwo podczas wykonywania ćwiczeń i uprawiania sportu.

Słuchawki wyposażone są w pilota zdalnego sterowani. Mają wbudowany mikrofon do sterowania muzyką i wykonywania połączeń, a po wyjątkowo intensywnym treningu można je spłukać czystą wodą.

W przeciwieństwie do wielu słuchawek, które bazują na uszczelnieniu zapewniającym dobry bas, model 685i w pierwszej kolejności stawia na bezpieczeństwo i – mimo, że cierpi na tym jakość basu – zaskakująco dobrze sprawdzają się podczas biegania lub jazdy na rowerze. Użytkownik słyszy wszystko, co dzieje się wokół niego.

Jednakże, słuchawki niezbyt dobrze sprawdzają się podczas ćwiczeń na podłodze w zamkniętych pomieszczeniach.

Sennheiser PMX 685i

Sennheiser PMX 685i

Sennheiser PMX 685i - pełna recenzja »

Zalety:

 • Bardzo lekkie
 • Pilot zdalnego sterowania
 • Zachowany balans między dźwiękami tła a muzyką

Wady:

 • Słabo sprawdzają się przy ćwiczeniach na podłodze

Bose SoundSport

Bose SoundSport

Możesz wydać fortunę na słuchawki Bose, ale na pewno nie na model SoundSport, który jest znacznie bardziej przystępny cenowo niż modele flagowe tej firmy. Pamiętajmy jednak, że nie są to słuchawki bezprzewodowe, co w pewnym sensie tłumaczy cenę poniżej 100 GBP.

Słuchawki są wyposażone w końcówki „StayHear”, które dopasowują się do kształtu uszu, co powstrzymuje je przed wypadnięciem. Końcówki są dostępne w trzech różnych rozmiarach.

Słuchawki Bose SoundSport są również odporne na pot i wodę, co czyni je idealnymi do ćwiczeń na świeżym powietrzu. Dodatkowo, mają wbudowany mikrofon oraz pilot służący do odtwarzania muzyki i odbierania połączeń (należy kupić odpowiednią wersję zgodnie z systemem operacyjnym w telefonie – Android lub iPhone). Słuchawki są dostępne w pięciu różnych kolorach.

Podobnie jak Sennheiser PMX 685i, słuchawki Bose SoundSport pozwalają na filtrowanie dźwięku zewnętrznego, co jest dobrym rozwiązaniem, jeśli nie chcemy izolować hałasu pochodzącego z ruchu drogowego podczas biegania. Wielu użytkowników poleca zakupić parę końcówek StayHear+ lub Ultra w cenie 8 GBP.

Bose SoundSport

Bose SoundSport

Bose SoundSport - pełna recenzja »

Zalety:

 • Końcówki StayHear
 • Wodoodporne
 • Nie izolują od otoczenia

Wady:

 • Niezbyt wydajny akumulator
 • Design nie każdemu się spodoba

Zaczynając przygodę z bieganiem prawdopodobnie wcześniej (o ile nie od razu) czy później zdecydujesz się na zakup słuchawek. Ten nieodłączny gadżet zdecydowanej większości biegaczy (wystarczy przyjrzeć się biegaczom na ulicy, aby stwierdzić, że tak faktycznie jest) to nie tylko źródło przyjemnej dla ucha muzyki. Świetnie bowiem motywuje do wysiłku i pozwala na poprawienie koordynacji ruchowej, co z pewnością pozytywnie wpłynie na osiągnięcie zakładanego celu, którym jest zwiększenie wydolności organizmu. Decydując się na słuchawki do biegania warto zapoznać się z dostępną obecnie na rynku ofertą, aby wybrać te, które najlepiej spełnią twoje wymagania. Nie zawsze wiąże się to z dużymi wydatkami, ponieważ nie każdemu potrzebne są słuchawki sportowe mające szeroką funkcjonalność, czy najlepszej jakości dźwięk. Część biegających osób zadowoli bowiem dźwięk "tylko" na przyzwoitym poziomie oraz pewność, że słuchawki nie będą podczas treningów wypadały z ucha, co jednocześnie jednak oznacza, że modele za kilka-kilkanaście złotych (można takie kupić w sieciówkach) nie powinny znaleźć się w kręgu ich zainteresowań.

Poniżej znajdziesz przewodnik, w którym tłumaczymy, z czym możesz spotkać się w sklepie, a także podpowiadamy, na które funkcje zwrócić uwagę i prezentujemy zestaw modeli zasługujących naszym zdaniem na Twoją uwagę. Jeśli więc zastanawiasz się, jakie sluchawki do biegania kupić, przeczytaj koniecznie!

Jak wybrać sportowe słuchawki do biegania: co różni zwykłe słuchawki od słuchawek typowo sportowych?

Słuchawki sportowe dla biegaczy powinna cechować bardziej wytrzymała konstrukcja, a to ze względu na warunki, w jakich będą wykorzystywane. Nie chodzi tutaj jednak tylko o wytrzymałość na uderzenia czy drgania, ale również o odporność na działanie potu, którym z pewnością często będą wręcz zalewane. Ponadto w przypadku osób, które nic nie robią sobie z warunków pogodowych, dobrze by było, aby były również wodoszczelne. Dzięki temu można biegac podczas mżawki czy nawet deszczu i mieć pewność, że słuchawki nie zostaną uszkodzone.

Jak wybrać sportowe słuchawki do biegania: to jak biegamy, warunkuje zakup

To już po części wyjaśniliśmy w poprzednim punkcie. O ile bowiem doświadczony biegacz, który często pokonuje bezdroża w strugach deszczu, najprawdopodobniej nawet nie spojrzy na słuchawki, które nie są wodoszczelne, o tyle osoba, która biega 1-2-razy w tygodniu po 20 minut z pewnością może spokojnie darować sobie zakup słuchawek posiadających tą cechę. Obydwa typu biegaczy z pewnością jednak docenią słuchawki biegowe, które nie wypadają z ucha.

Jak wybrać sportowe słuchawki do biegania: podział ze względu na budowę

Na rynku możesz obecnie wybierać przede wszystkim wśród słuchawek dousznych i w zasadzie na nich się tylko skupimy. Słuchawki do biegania nauszne są zdecydowanie mniej popularne i po prostu niewygodne do biegania. Douszne można podzielić na dwie grupy - "klasyczne" słuchawki douszne (potocznie nazywane "pchełkami") oraz douszne dokanałowe.

Słuchawki douszne sportowe mają spłaszczony kształt i umieszczane są w małżowinie usznej. Nie mamy tutaj do czynienia z pełnym uszczelnieniem kanału słuchowego (co prawda stosowane są piankowe lub gumowe uszczelnienia, lecz w praktyce ich efektywność nie jest zbyt wysoka), co powoduje, że dociera do nas hałas z zewnątrz, jak i to, że wszyscy naokoło mogą słyszeć, czego my słuchamy. Tego typu rozwiązanie może być jednak zaletą w przypadku biegaczy, którzy poruszają się po drogach lub chodnikach, ponieważ pozwoli im to np. na usłyszenie zbliżającego się samochodu. Z drugiej jednak strony oparcie na samej małżowinie nie gwarantuje dobrego trzymania, natomiast niepełne uszczelnienie wpływa na jakość dźwięku nie tylko poprzez dopuszczanie powstawanie zakłóceń zewnętrznym hałasem, ale również stratami w zakresie tak pożądanych przez nas niskich dźwięków (basów).

Słuchawki douszne dokanałowe cechują się mniejszą, bardziej dyskretną konstrukcją, pozwalającą na wejście głębiej w kanał słuchowy. Posiadają gumowe (różnych rozmiarów) lub piankowe wkładki, które zapewniają dobre trzymanie, a przede wszystkim zdecydowanie lepiej uszczelniają ucho od zewnętrznych hałasów (poziom tego uszczelnienia może się jednak różnić w zależności od konstrukcji konkretnych modeli), co działa oczywiście też w drugą stronę. To zaś oznacza, że użytkownik takich słuchawek będzie mógł się cieszyć zdecydowanie niższymi stratami basów a także lepszej jakości dźwiękiem w głośnym otoczeniu. Aby jednak to osiągnąć, będzie musiał umieścić odpowiednio głęboko słuchawkę w kanale słuchowym odpowiednio przy tym dobierając nakładki lub pianki termoaktywne.

Słuchawki dokanałowe nie mają jednak jedynie zalet. Posiadają bowiem także kilka niekorzystnych cech:

1. Wchodzą głębiej w kanał, co w przypadku niektórych osób może powodować dyskomfort, więc trzeba się do takich słuchawek przyzwyczaić

2. Występuje efekt mikrofonowy - kabel ocierając się o ubranie powoduje przekazywanie do ucha hałasu. Można zmniejszyć to niekorzystne zjawisko stosując klips oraz nosząc słuchawki metodą Over The Ear, co możecie zobaczyć na poniższym filmie:

3. Występuje efekt okluzji, czyli odbierania dźwięków metodą kostną (w ten sposób możemy słyszeć nasz oddech, czy tupot stóp). Z czasem można się jednak do tego przyzwyczaić.

4. Słuchawki takie powodują zwiększanie wydzielania woskowiny, ale efekt ten dotyczy jedynie osób bardzo intensywnie uprawiających biegi.

Jak wybrać sportowe słuchawki do biegania: dodatkowe mocowania

Słuchawki do biegania - zarówno douszne jak i douszne dokanałowe - mogą występować dodatkowo w wersjach wyposażonych w zauszniki lub pałąk zagłowny (na rynku znajdziecie różne określenia dla tych rozwiązań). Dzięki nim możecie liczyć na poprawienie wygody użytkowania, a więc przede wszystkim większą pewność, że słuchawki nie będą wypadały z uszu.

Jak wybrać sportowe słuchawki do biegania: z kablem, czy bez kabla?

Na rynku znajdziecie wiele modeli różniących się sposobem komunikacji ze źródłem dźwięku, czyli odtwarzaczem MP3 lub smartfonem. Mowa tutaj o technologii bezprzewodowej oraz zwykłym połączeniu za pomocą kabla.

Słuchawki przewodowe

Słuchawki przewodowe to klasyczne rozwiązanie, które ma jednak jedną irytującą cechę - musimy poradzić sobie jakoś z przeszkadzającym kablem. Nieodzownym elementem, który w tym pomaga, jest specjalny klips, pozwalający na przyczepienie dyndającego swobodnie kabla do ubrania. Zaletą jest z pewnością możliwość skorzystania w wielu modelach z umieszczonego na nim pilota oraz niższa cena.

Słuchawki bezprzewodowe

Słuchawki bezprzewodowe do biegania komunikują się ze smartfonem za pomocą technologii Bluetooth więc są wygodniejsze, ale jednocześnie droższe. Są też cięższe, ponieważ posiadają wbudowany akumulator. Ponadto trzeba się w ich przypadku, podobnie jak to ma miejsce w stosunku do smartfona, liczyć z czasem pracy na baterii. Może się więc okazać przed wyjściem, że będziesz musiał nieco poczekać, aby je podładować. Kupując słuchawki bluetooth do biegania powinieneś też wcześniej upewnić się, że będą one współpracowały z twoim smartfonem. Pamiętaj też, że nie chodzi tutaj jedynie o przesyłanie muzyki. Możesz bowiem kupić model, który będzie na to pozwalał, ale nie udostępni ci w pełni możliwości jakie oferuje dołączony pilot. W przypadku słuchawek bezprzewodowych musisz się więc wykazać większą dociekliwością, aby się mocno nie rozczarować.

Jak wybrać sportowe słuchawki do biegania: dodatkowe możliwości

W przypadku słuchawek do biegania, podobnie jak i zwykłych, możesz liczyć na różnego rodzaju dodatkowe rozwiązania. Przede wszystkim chodzi tutaj o wspomnianego wcześniej pilota, który pozwala na wygodną obsługę odtwarzacza smartfona (zmiana utworu, przewijanie, ściszanie, pogłaśnianie), jak również (co moim zdaniem jest juz mniej istotne) prowadzenie rozmów (ja ich po prostu nie odbieram). Na rynku pojawiły się także modele, które pozwalają na całkiem dokładne mierzenie pulsu, ograniczając tym samym ilość noszonych podczas biegania gadżetów.

Jak wybrać sportowe słuchawki do biegania: parametry

Przy opisywaniu słuchawek sportowych do biegania (jak również i każdej innej ich grupy) warto wspomnieć też o kilku istotnych parametrach, które podają w specyfikacji producenci:

Poziomu impedancji: poziom oporu elektrycznego stawianego przez słuchawki wyrażony w omach (Ω); niższy poziom oznacza, że słuchawki są głośniejsze (przy wyższym do pokonania oporze należy dostarczyć więcej mocy); im niższy poziom, tym jednak także większa szansa na występowanie szumów i zakłóceń

Pasmo przenoszenia: wyrażane w hercach oznacza zakres częstotliwości dźwięku przenoszonego przez słuchawki; Hz - oznacza tony niskie (basy), kHz (kiloherce) - tony wysokie; teoretycznie im szersze pasmo tym lepiej, lecz w praktyce okazuje się, że parametr ten jest mocno przeceniany (zwyczajowy zakres słyszany przez człowieka jest pokrywany przez większość słuchawek i wynosi 16 - 20 000 Hz; z wiekiem pasmo słyszanego przez nas dźwięku systematycznie się zawęża)

Poziom ciśnienia akustycznego (ang. skrót SPL): jest on mierzony w decybelach (dB) i określa głośność dźwięku, który mogą wygenerować słuchawki.

Jak wybrać sportowe słuchawki do biegania: podsumowanie

Wybór słuchawek sportowych do bieganie nie jest prosty. Osobiście wziąłbym pod uwagę następujące elementy:

- słuchawki sportowe do biegania powinny jak najlepiej trzymać się w uchu (mój wybór padłby więc na słuchawki douszne dokanałowe oferujące szereg końcówek w różnych rozmiarach; mogłyby być też wyposażone w zauszniki)

- słuchawki dla sportowców powinny być jak najlżejsze

- słuchawki powinny oferować pilota, pozwalającego na zarządzenie odtwarzaniem utworów

- słuchawki do biegania powinny być odporne na pot i wodę

Najlepiej też udać się przed zakupem do sklepu, w którym można będzie przymierzyć różne słuchawki. Dzięki temu sprawdzisz w praktyce, jak trzymają się w uchu, a przede wszystkim jakiej jakości generują dźwięk. Na następnych stronach znajdziesz kilka naszych propozycji, różniących się konstrukcją oraz sposobem komunikacji ze smartfonem. Być może któraś z nich przypadnie Ci do gustu - tym bardziej, że znajdziesz tutaj słuchawki do biegania w różnych przedziałach cenowych, dzięki czemu dopasujesz propozycje do posiadanego budżetu.