Ranking słuchawek 2017 | Najlepsze słuchawki do biegania i sportu w 2017 roku

Prezentujemy najlepsze słuchawki do biegania i innych sportów dostępne obecnie na rynku. Niezależnie od tego, czy biegasz, jeździsz na rowerze, wyciskasz siódme poty na siłowni czy gimnastykujesz się w domu, sprawdź nasze propozycje.

Gibson Trainer

Gibson Trainer

Wielu użytkowników preferuje jednak stosowanie słuchawek dousznych podczas uprawiania sportu. Tradycyjne słuchawki nauszne nie wydają się być wystarczająco bezpieczne.

Słuchawki Gibson Trainer są inne dzięki technologii „AeroFlex” w postaci dodatkowego uchwytu wysuwanego z głównej opaski słuchawek i opieranego z tyłu głowy, co zapewnia lepszą stabilizację podczas ruchu. Słuchawki są odporne na warunki pogodowe, np. deszcz, i pot, a technologia Cooltouch sprawia, że są zawsze suche i wygodne.

Słuchawki są w pełni bezprzewodowe dzięki technologii Bluetooth, a czas pracy baterii sięga 10 godzin. Dodatkowo, Gibson Trainer są wyposażone w technologię Safe Sound, która pozwala słyszeć więcej dźwięków z otoczenia po aktywacji prostym przyciskiem. Oświetlenie NightNav LED sprawia natomiast, że użytkownik jest bardziej widoczny podczas nocnego uprawiania sportu.

Gibson Trainer

Pełna recenzja »

Zalety:

 • Uchwyt poprawiający stabilizacje
 • Odporne na warunki pogodowe
 • Oświetlenie poprawiające widoczność biegacza

Wady:

 • Jakość dźwięku mogłaby być lepsza
 • Klawisze głośności trudno dostępne podczas używania

Freedom Wireless

Freedom Wireless

To już piąta generacja bezprzewodowych słuchawek dousznych Freedom z funkcją Bluetooth, które słyną ze swoich niewiarygodnie małych rozmiarów i lekkości. Słuchawki są wyposażone w różnej wielkości końcówki piankowe i silikonowe, a także różnych rozmiarów „skrzydełka” umożliwiające blokadę słuchawki w uchu.

Trzeba poświęcić trochę czasu na wypróbowanie wszystkich możliwych kombinacji i sprawdzenie, która końcówka działa najlepiej (ewentualnie można zawinąć kabel wokół uszu lub pozwolić mu swobodnie zwisać). Jednak po założeniu słuchawki Freedom są bardzo bezpieczne.

Przetestowaliśmy je podczas biegania. Mimo świetnej jakości dźwięku, bez jakichkolwiek zakłóceń, ich mocne uszczelnienie zupełnie uniemożliwia jakiekolwiek docieranie dźwięków ze świata „zewnętrznego”. Podczas biegania w mieście może to być problemem, zwłaszcza gdy trzeba przebiegać przez ulicę.

Bateria w tych słuchawkach trzyma tylko przez cztery godziny, ale klips ładowania jest podłączony do pilota zdalnego sterowania, co daje dodatkowe cztery godziny użytkowania. W pilocie zdalnego sterowania umieszczono mikrofon, który dobrze sprawdza się podczas rozmów telefonicznych, nawet jeśli znajduje się „za głową”.

Aplikacja towarzysza o nazwie MySound pozwala automatycznie zapisywać ustawienia słuchawek. Minusem jest to, że nie można zapisywać zbyt wielu ustawień wstępnych i przełączać między nimi bez użycia aplikacji.

Freedom Wireless

Pełna recenzja »

Zalety:

 • Lekkie i małe
 • Praktyczne blokady w uszach

Wady:

 • Brak dźwięków z tła
 • Słaba żywotność baterii
 • Ograniczona aplikacja

Jabra Sport Pulse Wireless

Jabra Sport Pulse Wireless

Wprowadzone na rynek w cenie 199,99 GBP słuchawki douszne Jabra Sport Pulse Wireless są dziś dostępne są za około połowę tej ceny. Oferują coś nieco różniącego się od standardowego doświadczenia użytkownika ze słuchawkami.

Oprócz połączenia Bluetooth, słuchawki wyposażone są we wbudowany monitor tętna eliminujący potrzebę stosowania inteligentnego paska umieszczanego na klatce piersiowej (wymaganego przez inne podobne produkty). Obok własnego wbudowanego trenera wirtualnego i dedykowanej aplikacji na smartfony, słuchawki zapewniają użytkownikom możliwość pobijania coraz to nowszych rekordów.

Wystarczy wybrać opcję treningu przed włączeniem aplikacji, a słuchawki wysyłają informacje zwrotne w czasie rzeczywistym zarówno na temat liczby uderzeń serca na minutę i tętna, a także pozyskiwanie aktualnych informacji o całkowitej przebytej odległości przy użyciu funkcji GPS w telefonie. Wszystkie dane są zbierane i przetwarzane oraz dostępne do obejrzenia w aplikacji po treningu – to proste i ładne rozwiązanie.

Jabra Sport Pulse Wireless

Pełna recenzja »

Zalety:

 • Monitor tętna
 • Rozbudowana aplikacja

Wady:

 • Duża izolacja od otoczenia

Veho ZS-2

Veho ZS-2

Słuchawki douszne zawierają haczyki, które zapewniają ich stabilne położenie wewnątrz uszu podczas wykonywania nawet najbardziej energicznych ćwiczeń.

Kabel typu „anti-flex” pozwala unikać splątania przewodów. Ocena na poziomie IP64 dla tych słuchawek oznacza, że są one stosunkowo dobrze zabezpieczone przed wodą, deszczem i potem, chociaż nie zanurzylibyśmy ich dla samego przetestowania!

Słuchawki ZS-2 posiadają 10-milimetrowe sterowniki akustyczne, ale w tej cenie ich jakość nie jest imponująca. Jeśli znajdziesz najlepiej dopasowaną końcówkę słuchawkową (słuchawki są wyposażone w kilka końcówek), jakość dźwięku zaskakująco się polepszy.

Veho ZS-2

Pełna recenzja »

Zalety:

 • Haczyki zapobiegające wypadaniu
 • Kabel anti-flex

Wady:

 • Nie powalająca jakość dźwięku

Yurbuds Inspire 300

Yurbuds Inspire 300

Słuchawki douszne Yurbuds Inspire 300 to jedne z najciekawszych słuchawek sportowych dostępnych obecnie na rynku ze względu na zastosowaną technologię TwistLock. Producent obiecuje, że ze względu na niepowtarzalny design, słuchawki „nigdy: nie wypadają po ich umieszczeniu w uchu, co czyni je idealnymi do uprawiania sportu.

Słuchawki dostarczane są z wieloma końcówkami i dodatkowymi zestawami zapewniającymi przyzwoity poziom tłumienia hałasu.

Jeśli to nie wystarczy, warto wspomnieć, że kabel jest wykonany z Kevlaru dzięki czemu są one dość trwałe. Słuchawki wyposażone są również w technologię JBL Signature Sound, która zapewnia ciepły bas – mocny, ale nie przytłaczający.

Podsumowując, słuchawki Yurbuds Inspire 300 prezentują dobry stosunek ceny do jakości.

Yurbuds Inspire 300

Pełna recenzja »

Zalety:

 • Stosunek ceny do jakości
 • Technologia TwistLock
 • Kabel wykonany z kevlaru

Wady:

 • Zbyt duże wygłuszenie tła

Sennheiser PMX 685i

Sennheiser PMX 685i

Słuchawki douszne Sennheiser PMX 685i są jednymi z najlżejszych słuchawek na rynku przy wadze zaledwie 9 g. Są to słuchawki nakarkowe, które spoczywają z tyłu głowy podczas noszenia. Powinno to zapewnić dodatkowe bezpieczeństwo podczas wykonywania ćwiczeń i uprawiania sportu.

Słuchawki wyposażone są w pilota zdalnego sterowani. Mają wbudowany mikrofon do sterowania muzyką i wykonywania połączeń, a po wyjątkowo intensywnym treningu można je spłukać czystą wodą.

W przeciwieństwie do wielu słuchawek, które bazują na uszczelnieniu zapewniającym dobry bas, model 685i w pierwszej kolejności stawia na bezpieczeństwo i – mimo, że cierpi na tym jakość basu – zaskakująco dobrze sprawdzają się podczas biegania lub jazdy na rowerze. Użytkownik słyszy wszystko, co dzieje się wokół niego.

Jednakże, słuchawki niezbyt dobrze sprawdzają się podczas ćwiczeń na podłodze w zamkniętych pomieszczeniach.

Sennheiser PMX 685i

Pełna recenzja »

Zalety:

 • Bardzo lekkie
 • Pilot zdalnego sterowania
 • Zachowany balans między dźwiękami tła a muzyką

Wady:

 • Słabo sprawdzają się przy ćwiczeniach na podłodze

Bose SoundSport

Bose SoundSport

Możesz wydać fortunę na słuchawki Bose, ale na pewno nie na model SoundSport, który jest znacznie bardziej przystępny cenowo niż modele flagowe tej firmy. Pamiętajmy jednak, że nie są to słuchawki bezprzewodowe, co w pewnym sensie tłumaczy cenę poniżej 100 GBP.

Słuchawki są wyposażone w końcówki „StayHear”, które dopasowują się do kształtu uszu, co powstrzymuje je przed wypadnięciem. Końcówki są dostępne w trzech różnych rozmiarach.

Słuchawki Bose SoundSport są również odporne na pot i wodę, co czyni je idealnymi do ćwiczeń na świeżym powietrzu. Dodatkowo, mają wbudowany mikrofon oraz pilot służący do odtwarzania muzyki i odbierania połączeń (należy kupić odpowiednią wersję zgodnie z systemem operacyjnym w telefonie – Android lub iPhone). Słuchawki są dostępne w pięciu różnych kolorach.

Podobnie jak Sennheiser PMX 685i, słuchawki Bose SoundSport pozwalają na filtrowanie dźwięku zewnętrznego, co jest dobrym rozwiązaniem, jeśli nie chcemy izolować hałasu pochodzącego z ruchu drogowego podczas biegania. Wielu użytkowników poleca zakupić parę końcówek StayHear+ lub Ultra w cenie 8 GBP.

Bose SoundSport

Pełna recenzja »

Zalety:

 • Końcówki StayHear
 • Wodoodporne
 • Nie izolują od otoczenia

Wady:

 • Niezbyt wydajny akumulator
 • Design nie każdemu się spodoba

Zobacz również
Słuchawki do biegania - jak wybrać sportowe słuchawki?
Zasady bezpiecznego korzystania z Internetu i komputera