Ranking telewizorów 2017 | Testy telewizorów 48, 55 i 65 cali | Jaki telewizor wybrać?

Oto lista najlepszych telewizorów na 2017 rok. Zapoznaj się z recenzjami i sprawdź, które nowe telewizory kupić w 2017. Przedstawiamy najlepsze telewizory, który można kupić w 2017 roku w przedziale cenowym od 1500 do aż 20 000 zł.

LG OLED65E6 (E6 Series)

LG OLED65E6 (E6 Series)

Firma LG dopracowywała swoje telewizory OLED przez wiele lat i jeśli model E6 ma być jakimkolwiek wskaźnikiem to widać, że czas ten został spożytkowany. Pod każdym względem oferuje spektakularny płaski ekran.

Konstrukcja tego telewizora jest cudowna – rzeczywiście, może to być najładniejszy telewizor, jaki można dostać obecnie. Oferuje takie funkcje jak ultracienki design w stylu „obrazu a szkle”, który rzeczywiście podkreśla unikalny czynnik formy telewizora OLED. Opracowana przez Harmana Kardona listwa dźwiękowa wzbogaca szczegóły przemysłowe.

Łączność obejmuje cztery wejścia HDMI kompatybilne z HDCP 2.2 i trzy wejścia USB. Obecne jest także optyczne cyfrowe wyjście audio, tradycyjne wejście wideo oraz Ethernet / Wi-Fi.

Inteligentny portal webOS od LG, obecnie w trzeciej odsłonie, gwarantuje płynny interfejs użytkownika. Aplikacje, kanały i wejścia są wszystkie dostępne z poziomu paska znajdującego się na dole ekranu, nawigowanego przy pomocy magicznego zdalnego kursora / wskaźnika LG.

Usługi streamingu obejmują Netflix i Amazon, usługi Now TV i Catch-Up TV. Zarówno Netflix, jak i Amazon Video obsługują technologię 4K. Model E6 obsługuje także Dolby Vision HDR, obecnie obserwowany w niektórych produkcjach Netflix.

Jakość obrazu jest wspaniała. To, co od razu rzuca się w oczy to fakt, że wszystkie treści, zarówno w technologii HD i 4K, korzystają z wydajności bogatej czerni telewizora – kanał Sky HD wygląda imponująco!

Jakość audio również jest w najwyższym standardzie. System dźwiękowy Harmon Kardon ma wyraźną separację kanałów stereo i zapewnia dobrze zrównoważone osiągi brzmieniowe.

Pełna recenzja »

Zalety:

 • Konstrukcja obudowy
 • Jakość obrazu

Wady:

 • Cena
 • Ekran odbija światło

Panasonic TX-58DX802B

Panasonic TX-58DX802B

Panasonic nie jest marką kojarzoną zwykle z ostentacją, ale telewizor DX802 jest prawdziwym pawim piórem, nie tylko ze względu na fantazyjny projekt sztalugi. Wygląd DX802 nie spodoba się wszystkim, ale fani mody powinni go pokochać.

Aktywny ekran 3D jest obsługiwany przez dwa stojaki trójkątne z listwą dźwiękową podłączoną do panelu za pomocą autorskiego przewodu. Wykończenie w tym przypadku wydaje się być siatkowe, ale w rzeczywistości jest to wzorzysta tkanina. Opracowana przez Harmon Kardon listwa dźwiękowa o 12 napędach wykonuje fantastyczną robotę, dostarczając wyraźny i czysty dźwięk.

Połączenie obejmują wejścia HDMI w standardzie 4K z obsługą HDCP 2.2, trzema USB, optycznym cyfrowym audio, zastane złącze AV i Ethernet.

Inteligentny portal My Home Screen v2.0 jest obsługiwany przez system operacyjny Firefox. To minimalistyczny interfejs oferujący możliwość indywidualnego dostosowania. Użytkownik może wpiąć skróty do ulubionych kanałów, usług lub wejść bezpośrednio na stronie domowej.

Telewizor wyposażony jest w funkcję Freeview Play, nową i podłączoną do internetu wersję standardu telewizji naziemnej.

Jakość obrazu jest zadowalająca, chociaż prezentacja HDR niezupełnie dorównuje podświetlanym telewizorom 4K HDR z pełną gamą funkcji. Kolorystyka i szczegóły są fantastyczne. Niespójne oświetlenie krawędzi jednak zawodzi i jest zauważalne podczas oglądania filmów bez czarnych pasków na górze i dole ekranu.

Pełna recenzja »

Zalety:

 • Audio
 • Kolorystyka i szczegóły

Wady:

 • Cena
 • Oświetlenie krawędzi

Sony KD-55XD9305

Sony KD-55XD9305

Sony daje kolejną szansę technologii OLED za swoje wysokiego stylu pieniądze, tworząc ultracienki telewizorem 4K HDR z krawędziowym podświetleniem. Kluczem do designu tego urządzenia jest inteligentny Slim Backlight Drive, podczas gdy delikatności kosmetyczne obejmują złoty pasek biegnący wzdłuż ramy.

Telewizor posiada cztery wejścia HDMI, wszystkie w standardzie HDCP 2.2, a także wejścia AV, trzy porty USB, optyczne cyfrowe audio i łącze Ethernet/Wi-Fi.

Platforma Smart jest obsługiwana przez system operacyjny Android od Google’a w połączeniu z EPG YouView dostarczającym pełen zestaw podstawowych usług na życzenie. Telewizor posiada dwa tunery satelitarne i podwójny Freeview. Usługi transmisji strumieniowej obejmują takie usług, jak Netflix i Amazon Instant Video, obie w technologii 4K. Telewizor jest kompatybilny z technologią 3D.

Jakość obrazu jest wysoka. Slim Backlight Drive w inteligentny sposób paruje dwa moduły oświetleniowe LED z podwójnymi przewodami oświetleniowymi, które dzielą ekran w proporcji 50/50. Technika umożliwia wzmocnienie kontrastu.

Przetwarzanie obrazu jest pierwsza klasa. Majsterkowanie z funkcjami Black Adjust (Medum), Auto Local Dimming i X-Tended Dynamic Range daje prawdziwie kinowy wygląd. Posługiwanie się ruchem pozostaje mocną stroną Sony, co sprawia, że to doskonały telewizor dla kibiców dowolnej dyscypliny sportowej.

Wydajność dźwięku jest w dużej mierze funkcjonalna. W pewnym momencie użytkownik może zdecydować się na osobne źródło dźwięku.

Pełna recenzja »

Zalety:

 • Jakość obrazu
 • Płynność obrazu

Wady:

 • Cena
 • System mógłby być lepszy

Samsung UE49KS7000

Samsung UE49KS7000

Model KS7000 siedzi w słodkim sosie telewizorów Quantum Dot SUHD TV od Samsunga. Ten 49-calowy telewizor 4K HDR może pochwalić się inteligentną platformą internetową najwyższych lotów, obsługiwaną przez Tizen. Aplikacje Smart Hub obejmują Netflix i Amazon w technologii 4K oraz kluczowe usługi telewizji na życzenie, a także bogactwo popularnych gier. Nawigacja jest szybka dzięki procesorowi Quad Core.

Telewizor Freeview HD / Satellite 7-Series korzysta z osobnej skrzynki przyłączeniowej One Connect od Samsunga. Łączy się on z ekranem za pośrednictwem dedykowanego kabla pępowinowego. Połączenia obejmują wejścia HDMI, wszystkie w standardzie HDCP 2.2, trzy porty USB, cyfrowe optyczne wyjście audio i łącze Ethernet / Wi-Fi. Telewizor posiada w zestawie również dwa kontrolery – jeden tradycyjny i jeden uproszczony.

Wydajność obraz HDR tego telewizora ze średniej półki jest niesamowicie dobra, produkując skuteczne szczytowe podświetlenia, które naprawdę nadają głębi filmom i grom. Co niespotykane w telewizorach z oświetleniem dolnym krawędziowym to to, że posiada on certyfikat Ultra HD Premium, który gwarantuje szczytową jasność na poziomie 1000 nitów – chociaż nie jest w stanie utrzymać tak wysokie poziomu naświetlenia przez długi czas. Korzystając z filtra Quantum Dot, telewizor dostarcza głębokie i dokładnie odwzorowane kolory. Poziomy czerni są zachwycające. Rozdzielczość ruchu również jest wysoka, co sprawia, że to doskonały wybór dla entuzjastów sportu.

Wydajność dźwięku jest mniej imponująca, chociaż dwa mikrogłośniki skierowane w dół mają dość sporo mocy na poziomie 40W.

Pełna recenzja »

Zalety:

 • Dobre odwzorowanie kolorów
 • Rozdzielczość ruchu

Wady:

 • Audio
 • Brak technologii 3D

Panasonic TX-65DX902B

Panasonic TX-65DX902B

Panasonic skorzystał z pomocy hollywoodzkiego operatora. Vanja Cernjul pomógł firmie w udoskonaleniu jej flagowego telewizora – w zakresie wierności odwzorowania barw i szczegółowości, a rezultaty współpracy są absolutnie magiczne i wprawiające w osłupienie. Obraz ma spójną i kinową jakość. By osiągnąć wysoki kontrast HDR, telewizor korzysta z pełnej gamy oświetlenia tylnego za pomocą 512 diod LED. Ogólnie, sprawdza się to dobrze, ale czasami może tworzyć widoczne promienie wokół podświetlanych obiektów.

Telewizor jest pięknie skonstruowany. Stopka telewizora posiada wyróżniające grawerowane wykończenie, natomiast sam panel ma teksturowaną ramkę. Na myśl przychodzi słowo: „przystojniak”.

Połączenia obejmują cztery wejścia HDMI, wszystkie w standardzie HDCP 2.2. Dostępne są również trzy porty USB, wideo komponentowe i kompozytowe, a także optyczne wyjście audio i łącze Ethernet / Wi-Fi.

Dostępne są bliźniacze tunery dla Freeview Play i Freesat.

Telewizory ma dwa piloty zdalnego sterowania w zestawie, płytkę dotykową Bluetooth i elegancki wskaźnik IR. Obsługuje Active Shutter 3D.

Platforma Smart jest zbudowana wokół systemu Firefox i jest prosta w użyciu. Usługi obejmują serwisy Netflix i Amazon video (oba w technologii 4K), a także YouTube, Wuaki TV i Chili Cinema. Wszystkie usługi na życzenie są dostarczane. Wydajność audio telewizora jest adekwatna, z potężną głośnością i separacją stereo.

Pełna recenzja »

Zalety:

 • Piękna konstrukcja
 • Bogate sterowanie( 2 piloty, płytka dotykowa i wskaźnik IR)

Wady:

 • Promienie wokół podświetlanych obiektów
 • Cena

Hisense 65M5500

Hisense 65M5500

Ten stosunkowo tani 65-calowy telewizor 4K HDR, którego specyfikacja zadaje kłam jego cenie. Może to być dobre rozwiązanie dla użytkowników szukających tanich, ale dużych telewizorów. Z daleka wygląda elegancko, ale z bliska widać, że ma w sobie sporo plastiku. Posiada cztery wejścia HDMI, ale tylko dwa z nich obsługują standard HDCP 2.2. Dostępne są również trzy porty USB, cyfrowe złącze audio, tradycyjne wyjścia wideo i złącze Ethernet. Do wyboru jest tuner Freeview HD lub satelitarny.

Platforma Smart jest dość podstawowa, ale można na niej znaleźć kluczowe usługi przesyłania strumieniowego. Zarówno Netflix, jak i Amazon obsługują technologię 4K. Zapewniony jest także dostęp do aplikacji BBC iPlayer i YouTube. Odtwarzacz multimediów oferuje wsparcie dla plików w wielu formatach, w tym MKV i FLAC. Telewizor nie obsługuje jednak technologii 3D.

Jakość obrazu jest lepsza niż można by spodziewać się za tę cenę. Telewizor ma wysoki poziom szczegółowości i żywości barw. Światło ultrafioletowe jest delikatnie nierówne, co jest jednak widoczne tylko w całkowicie ciemnych sekwencjach. Tryb HDR bywa „niezdyscyplinowany”, ponieważ intensywność światła ultrafioletowego często jest wzmacniana ze stratą dla szczegółowości obrazu.

Największą słabością tego telewizora jest prawdopodobnie detekcja ruchu. Brakuje trybów interpolacji, które pozwoliłyby na zachowanie szczegółów. Procesor obrazu Ultra Smooth Motion jest używany tylko w celu wygładzenia wychyleń w płaszczyźnie poziomej.

Jakość dźwięku również nie zachwyca, dlatego warto zainwestować w dodatkową listwę dźwiękową.

Pełna recenzja »

Zalety:

 • Jakość obrazu
 • Wysoki poziom szczegółowości i żywości barw

Wady:

 • Tylko 2 złącza HDMI obługują standard HDCP 2.2
 • Jakość dźwięku

Finlux 48UXE304B-P

Finlux 48UXE304B-P

Ten telewizor w rozmiarze 48 cala jest najtańszym telewizorem w standardzie 4K oferującym tuner Freeview Play. Jeśli chodzi o przyszłościowe i obiecujące funkcje, z pewnością podąża we właściwym kierunku. Tuner Freeview Play stanowi mieszankę treści na żądanie z ramówką programów, które można przewinąć, oraz transmisji bezprzewodowej przez DVB.

Wszystkie cztery wejścia HDMI są zgodne ze standardem 4K HDCP 2.2. Dostępne są również trzy porty USB, tradycyjne wejście audio wideo, PC VGA, optyczne złącze audio i złącze Ethernet/W-Fi. Telewizor nie obsługuje jednak technologii 3D.

O ile podstawowa specyfikacja jest dość przyszłościowa, platforma Smart w telewizorze Finlux wygląda nieco staromodnie. Dostępne usługi obejmują aplikacje Netflix, YouTube i TuneIn w standardzie 4K. Dostępny jest również sprawny odtwarzacz multimediów na urządzenia USB i sieciowa pamięć masowa (NAS).

Jakość obrazu jest rozsądna, ale diabeł tkwi w szczegółach. By zagwarantować jak najlepszy wygląd treści w standardzie 4K, trzeba zagłębić się w tryby menu i przełączyć domyślne ustawienie Picture Zoom z trybu Auto na tryb Full. Dopiero wtedy telewizor wyświetla czysty i wyraźny obraz w trybie 2160p. Bez wprowadzenia jakichkolwiek zmian, szczegóły obrazu UHD mogą być nieco rozmyte przez ciekawy morowy deseń.

Ten telewizor z podświetleniem krawędziowym nie obsługuje technologii HDR, ale zdjęcia nadal przykuwają uwagę. Widoczne są błędy w zakresie jednolitości światła ultrafioletowego, ale są dopuszczalne ze względu na niską cenę urządzenia. Jakość dźwięku w tym telewizorze jest dość przeciętna.

Pełna recenzja »

Zalety:

 • Niska cena
 • Obraz Ultra HD

Wady:

 • Brak technologii 3D
 • Nie obługuje technologii HDR

Philips 65PUS8901 Ambilux

Philips 65PUS8901 Ambilux

Telewizory marki Philips to wyjątkowa pozycja na rynku dzięki technologii Ambilight – nastrojowemu oświetleniu tworzonemu przez diody LED umieszczone z tyłu telewizora. Teraz, dzięki Ambilux, pomysł został przeniesiony na kolejny poziom.

W miejsce zwykłych żarówek LED, Ambilux obejmuje dziewięć projektorów LED ułożonych w półkrąg na tylnym panelu telewizora. Ich zadaniem jest dosłownie rzucanie obrazów na ścianę za telewizorem. Może się to wydawać szalone, ale wygląda świetnie, szczególnie podczas gier! Haczyk polega na tym, że Ambilux wymaga umieszczenia telewizora w odległości dokładnie 9 cm od dowolnej (białej) ściany.

Jednak technologia Ambilux to nie tylko jedna z wielu zalet 65-calowego telewizora 65PUS890 w standardzie 4K UHD. Ekran telewizora oferuje również doskonałą jakość obrazu i dźwięku.

Telewizor posiada cztery wejścia HDMI obsługujące standard HDCP 2.2. Plus SCART, optyczne cyfrowe wejście audio, trzy porty USB i złącze Ethernet / Wi-Fi.

Pilot zdalnego sterowania jest wyposażony w panel dotykowy z jednej strony i klawiaturę kciukową z drugiej strony. Telewizor nie obsługuje technologii 3D.

Inteligentna platforma obsługuje system operacyjny Android. Wśród aplikacji znajdują się BBC iPlayer, Netflix w standardzie 4K i YouTube.

Jakość odtwarzania multimediów jest dobra, a odtwarzacz radzi sobie z różnymi formatami plików.

Obraz jest wyjątkowo wyrazisty. Barwy są żywe, ale system podświetlenia Philipsa Micro Dimming Pro zmaga się z generowaniem głębokich, zróżnicowanych czerni.

Jakość dźwięki jest zaskakująco można dzięki systemowi audio 30W. Koncepcja technologii Ambilux może wydawać się szalona (i taka jest), ale we właściwym pomieszczeniu wygląda nadzwyczajnie.

Pełna recenzja »

Zalety:

 • Technologia Ambilux
 • Doskonała jakość obrazu i dźwięku

Wady:

 • Cena
 • Brak technologii 3D

Philips 55PUS6401

Philips 55PUS6401

Wszystkie telewizory Philipsa wyglądają zdecydowanie jak urządzenia wyższej klasy. Ramka 55-calowego modelu 55PUS6401 może nie jest ultracienka, ale posiada wyjątkowe szare wykończenie z brązu, tak zwany „zaciskowy” podnóżek i zasadniczo dwie śruby na podstawie w kształcie litery A. Urządzenie wygląda klasycznie, ale nie kiczowato.

Należy pamiętać, że tylko dwa wejścia HDMI obsługują standard HDCP 2.2, który jest wymagany przez źródła treści 4K, takie jak odtwarzacze UHD Blu-ray i dekodery. Do wyboru jest tuner Freeview HD lub generyczny tuner satelitarny.

Inteligentna platforma telewizyjna na Androida nie jest już tak surowa jak niegdyś, chociaż nadal jest podatna na uciążliwe aktualizacje oprogramowania i awarie. Strona domowa oferuje funkcje Google Play and Games, jak również aplikacje BBC Player, Vimeo, Netflix (w standardzie 4K), Wuaki.tv, Chili Cinema, DailyMotion, Deezer i popularne gry.

Pełna recenzja »

Zalety:

 • Klasyczne wykończenie
 • Technologia Ambilight

Wady:

 • Tylko 2 wejścia obsługują HDCP 2.2
 • Błędy w jednolitości podświetlenia

JVC LT-42C550

JVC LT-42C550

Ceny telewizorów 4K UHD mogą spadać, ale nadal istnieje zapotrzebowanie na tanie telewizory w technologii Full HD. Jeśli kupujesz telewizor do drugiego pokoju lub sypialni, budżet może spowodować, że zdecydujesz się na mniejszą liczbę pikseli.

Model JVC LT-42C550 jest jednym z wielu tańszych modeli. Łączność obejmuje trzy wejścia HDMI, tradycyjne wejście wideo, wejście VGA PC, cyfrowe wyjście audio, jeden port USB i złącze Ethernet, zgodnie ze specyfikacją Freeview HD. Brakuje jednak inteligentnych rozwiązań łączności.

Port USB może służyć jako funkcja oglądania z opóźnieniem („timeshift”) dla podłączonego dysku twardego lub odtwarzacza multimediów.

O ile nie należy oczekiwać zbyt wiele w zakresie przetwarzania obrazu, obraz w standardzie 1080p jest wystarczająco wyraźny. Należy jednak zwrócić uwagę na wstępne ustawienia. Tryby Standard, Movie i Dynamic gwarantują nadmierną poprawę odwzorowania krawędzi i nie można tego zmienić. Są jednak dostępne ustawienia użytkownika, które umożliwiają zmniejszenie ostrości obrazu i poprawę brzydkich konturów.

Odwzorowanie barw jest typowe dla tańszych telewizorów LED LCD (tonacje skóry wyglądają nieco nienaturalnie) i nie ma poziomu prawdziwej czerni. Ale zmniejszenie jasności i wzmocnienie kontrastu wystarczą, by otrzymać lepszy obraz. Jakość audio można z pewnością opisać jako dość słabą.

Pełna recenzja »

Zalety:

 • Cena
 • Dobry design

Wady:

 • Jakość audio
 • Brak poziomu prawdziwej czerni

Wszystkie przetestowane przez nas telewizory z wyjątkiem jednego mają rozdzielczość 4K. Telewizory HDR są teraz na topie. Wybieraj tylko spośród tak zwanych telewizorów Full-HD (1920 x 1080 pikseli), jeśli naprawdę nie możesz pozwolić sobie na model 4K. Treści w technologii 4K stają się coraz bardziej powszechne, ponieważ nadawcy są w trakcie przygotowań na pokazywanie wielu programów sportowych i seriali w technologii 4K w 2017 roku. Treści 4K są również dostępne za pośrednictwem połączenia internetowego (dopóki jest ono wystarczająco szybkie – co najmniej około 15 Mb/s) za pośrednictwem takich serwisów jak Amazon Video, Netflix i Sky Q. Ewentualnie można kupić odtwarzać 4K Blu-ray i kupować filmy nagrane w 4K.

Przewodnik zakupowy po telewizorach

Najnowszej generacji telewizory 4K oferują rozdzielczość 3840 x 2160 pikseli – to cztery razy więcej niż w wersji Full HD – z najnowszymi wejściami HDMI pozwalającymi podłączyć urządzenia 4K, takie jak Ultra HD Blu-ray i streamery multimediów typu Nvidia Shield i Amazon Fire 4K TV.

Kluczowa specyfikacja, której warto szukać, jeśli chodzi o porty, to wejście HDMI w wersji 2 z obsługą HDCP 2.2. Ostatnie to nowy poziom zabezpieczeń przed kopiowaniem używany przez wszystkie zewnętrzne źródła 4K, więc im więcej obsługujących ten standard wejść - tym lepiej. Przy zakupie tańszego telewizora 4K będzie on miał prawdopodobnie tylko jedno wejście kompatybilne z HDCP 2.2.

Ceny telewizorów 4K UHD drastycznie spadły. Większość tych telewizorów jest wyceniana na poziomie cen, które jeszcze kilka lat temu cechowały modele HD. Producenci przenoszą wszystkie swoje większe telewizory do rozdzielczości 4K.

O ile dodatkowa rozdzielczość oferowana przez modele 4K jest najlepiej widoczna na dużym ekranie (ponad 55 cali), nie zmienia to faktu, że pojawiły się także mniejsze panele oferujące 4K. O ile nie ma powodu, by nie kupić telewizora 4K w rozmiarze 40 cali, którego wydajność może być doskonała, nie oczekuj widocznej poprawy jakości obrazu z typowej odległości oglądania.

Ogólna zasada podczas kupowania telewizora 4K to wybór większego modelu niż ekran HD i oglądanie z tej samej lub bliższej odległości. Lub oba. Technologia 4K skaluje się bez odkrywania pikseli, dlatego komfortowe jest oglądanie z bliskiej odległości.

Warto pamiętać jednak, że specyfikacja 4K UHD to wiecznie zmieniająca się fiesta. W odróżnieniu od poprzednich i dość przejrzystych skoków jakości w kolejnych generacjach telewizorów (od czarno-białych do kolorowych, od SD do HD), 4K UHD nie jest jeszcze ustandaryzowane. Stąd rozmaite kalendarze producentów mówią o premierach ekranów nawet 8K do 2020 roku. Najnowsze generacja telewizorów HDR UHD pojawiła się w tym roku - oferuje ona wyższe szczytowe wartości bieli i większą głębię koloru niż to, co było dostępne obecnie. Niemniej jednak, by docenić te możliwości, konieczne jest zasilenie telewizora HDR 4K treściami HDR, a nie ma ich wcale dużo.

Jak testujemy telewizory?

Wszystkie telewizory są szczegółowe testowane pod kątem różnorodności Full-HD i natywnych treści 4K. By lepiej pomóc ocenić rozdzielczość obraz, wydajność kolorów, poziomy czerni i skalę szarości, stosujemy szereg różnych standardowych testów branżowych.

Wszystkie telewizory są oglądane przy użyciu rzeczywistych treści dostarczanych przez tunery onboard i przy pomocy selekcji preferowanych Blu-ray, w tym "Kill Bill Vol 2" (pogrzeb Umy Thurman jest podstępnym testem dynamicznego kontrastu) oraz "Interstellar". Wszystkie telewizory 4K rozwijają treści HD w mniejszym lub większym stopniu (nie będzie on po prostu wyświetlał się jako małe okienko na środku ekranu – „rozciąga się” tak, by objąć wszystkie 8 milionów pikseli). To zadanie niektóre telewizory wykonują lepiej niż inne.

Tam, gdzie to konieczne, wykorzystaliśmy już okulary 3D, by zobaczyć, jak przekonujące jest doświadczenie wymiarowe oferowane przez telewizory z niewielką pomocą ze strony filmów „Zaplątani” i „Avengers: Czas Ultrona” od Disneya.

Oczywiście, by naprawdę zmierzyć wartość tych ekranów UHD, potrzeba natywnych źródeł 4K, a jedyne prawdziwe rozwiązania obecnie dostępne to Amazon i Netflix (i filmy Blu-ray). Niektóre telewizory mają wbudowane usługi 4K, w przypadku pozostałych dostarczamy je poprzez dekoder Amazon 4K Fire TV i streamer w cenie 79 GBP, w dodatku z działaniem aktualnie na rynku brytyjskim.

Ostatecznie, testy odtwarzania plików obejmowały uzyskiwanie dostępu do kolekcji klipów audio i wideo obejmujących różne kodeki i wrappery multimedialne, zarówno od kompatybilnych z USB i DLNA QNAP NAS obsługujących Plex i Twony Media.


Zobacz również
Słuchawki do biegania - jak wybrać sportowe słuchawki?
Zasady bezpiecznego korzystania z Internetu i komputera