Ranking telewizorów 2019 | Testy telewizorów 48, 55 i 65 cali | Jaki telewizor wybrać?

Oto lista najlepszych telewizorów na 2019 rok. Zapoznaj się z recenzjami i sprawdź, które telewizory kupić na rok 2019.

Toshiba 48L3663DG

Toshiba 48L3663DG

Ocena redakcji PCWorld.pl

Toshiba 48L3663DG to telewizor z jakością obrazu Full HD i komunikacją Wi-fi. Jakimi zaletami może się pochwalić?

Toshiba 48L3663DG - obraz i dźwięk

Toshiba 48L3663DG to telewizor o przekątnej ekranu 48". Pokazuje na nim obraz w jakości Full HD, czyli 1920x1080 pikseli. Korzysta z matrycy LED, której częstotliwość odświeżania wynosi 50 MHz. Tryby wyświetlania to dynamiczny, Gra, Sport, Kino, Naturalny, Użytkownika. Brak wsparcia dla HDR, ale przy tak niskiej cenie raczej nie ma się co spodziewać jego implementacji. W obudowie znalazły się dwa głośniki 8W. Niestety, ich dźwięk jest zaledwie poprawny - brak w nim głębi i przestronności, dlatego dobrze pomyśleć o dokupieniu soundbaru lub głośników, dzięki czemu zyska się pełen komfort oglądania.

Toshiba 48L3663DG - komunikacja i funkcje

Toshiba 48L3663DG dysponuje modułem Wi-fi, co umożliwia korzystanie z funkcji Smart TV, ale oprócz tego w obudowie znalazły także dwa porty USB 2.0, trzy wejścia HDMI i jedno SCART. Telewizor daje dostęp do Toshiba Smart Portal, gdzie znajdują się aplikacje do przeglądania sieci, Netflix, YouTube i inne popualrne serwisy. Dzięki funkcji Miracast możesz wyświetlać zdjęcia ze smartfonu lub tabletu. Po podłączeniu urządzenia USB, można...

Toshiba 48L3663DG - pełna recenzja »

Zalety:

 • rozdzielczość Full HD
 • łączność Wi-fi
 • funkcje Smart TV
 • nagrywanie na USB

Wady:

 • płaski dźwięk

Hyundai FLR48TS511SMART


Ocena redakcji PCWorld.pl

Hyundai FLR48TS511SMART to telewizor o jakości obrazu Full HD. Nie kosztuje dużo - a co otrzymujemy w zamian?

Hyundai FLR48TS511SMART - obraz i dźwięk

Hyundai FLR48TS511SMART to Smart TV o wyświetlaczu 48". Warto wspomnieć, że otrzymał certyfikat energetyczny A++, co oznacza niewielkie zużycie prądu w trakcie pracy i czuwania. W dłuższej perspektywie przekłada się to na mniejsze rachunki. Obraz pokazywany jest w rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli, czyli Full HD. Dzięki zastosowaniu podświetlenia ekranu w technologii Direct LED, telewizor Hyundai osiąga bardzo wyskoki kontrast oraz poziom głębokiej czerni. Hyundai Clear Motion Picture poprawia płynność ruchów i zapewnia komfort oglądania. Wspiera funkcję funkcję bezprzewodowego przesyłania obrazu ze smartfona - wystarczy połączyć się z telewizorem aby swobodnie przeglądać zdjęcia lub filmy na wielkim ekranie. Model ten ma dwa głośniki o mocy 8W każdy, a dzięki zastosowaniu Dolby Digital Plus, mamy przyjemną przestrzeń audio.

Hyundai FLR48TS511SMART - komunikacja i funkcje

Hyundai FLR48TS511SMART wyposażono w Wi-fi w standardzie 802.11 a/b/g/n oraz moduł Bluetooth, który pozwala na pozbycie się dodatkowych kabli i swobodny odbiór dźwięku z telewizora...

Hyundai FLR48TS511SMART - pełna recenzja »

Zalety:

 • jakość obrazu Full HD
 • technologie poprawy obrazu i dźwięku
 • Miracast
 • łączność Wi-fi i Bluetooth
 • funkcje Smart TV
 • nagrywanie programów

Samsung UE49NU7102

Samsung UE49NU7102

Ocena redakcji PCWorld.pl

Samsung UE49NU7102 to telewizor oferujący jakość obrazu 4K. Jakie ma jeszcze inne zalety?

Samsung UE49NU7102 - obraz i dźwięk

Samsung UE49NU7102 to telewizor 4K o nietypowej wielkości - wynosi ona 49". Obraz pokazywany jest w rozdzielczości 3840x2160 pikseli, a dzięki licznym technologiom poprawy obrazu, powinien cechować się wysokim kontrastem i realistycznym nasyceniem barw. Technologie te to PurColor, HDR, Contrast Enhancer oraz Auto Motion Plus. Zaletą jest także wysoka częstotliwość odświeżania - 1300 Hz. Wszystko to razem wzięte ma dawać kinową jakość obrazu. A jak jest z dźwiękiem? Telewizor Samsung ma dwa wbudowane głośniki o mocy 10W każdy, jednak sam producent zaleca dokupienie soundbaru (polecany model to HW-K450) - i faktycznie, dźwięk jest dobry, ale na kolana nie rzuca.

Samsung UE49NU7102 - komunikacja i funkcje

Samsung UE49NU7102 wyposażono w rozwiązanie Clean Cable Solution - telewizor zbiera wszystkie kable w jednym stojaku, dzięki czemu uwalnia salon od niepotrzebnego bałaganu. Wbudowany moduł Wi-Fi Direct pozwala na nawiązanie łączności z siecią, nie jest on jednak zbyt mocny - jeśli router stoi 3-4 metry od telewizora, sygnał może być słaby, a czasami zanikać....

Samsung UE49NU7102 - pełna recenzja »

Zalety:

 • jakość obrazu 4K
 • technologie poprawiające obraz
 • łączność Wi-fi
 • funkcje Smart TV

Wady:

 • kiepski zasięg Wi-fi
 • dźwięk mógłby być lepszy

Philips 55POS9002

Philips 55POS9002

Ocena redakcji PCWorld.pl

Philips 55POS9002 to model z innowacyjną technologią Ambilight. Czym jeszcze zwraca uwagę potencjalnego nabywcy?

Philips 55POS9002 to smukły telewizor OLED 4K z 3-stronnym systemem Ambilight (emituje na ścianę bardzo szeroką poświatę z dwóch stron ekranu). Jego istotnym elementem jest 4-rdzeniowy procesor P5. Cyfrowo optymalizuje wszystkie wyświetlane na 55-calowym ekranie treści za pomocą odpowiednich algorytmów. O wrażenie wizualne dba technologia HDR Perfect, natomiast aby dźwięk wypadał jak najlepiej, zastosowano technologie DTS HD Premium Sound (przestrzenność dźwięku) oraz Triple Ring firmy Philips (silniejsze drganie głośników w subwooferach). Niestety, mimo tych rozwiązań jakość dźwięku nie rzuca na kolana i dobrze nabyć soundbar lub zewnętrzne głośniki.

Philips 55POS9002 ma wbudowaną łączność Wi-Fi 11ac 2x2 , jednak zabrakło Bluetootha. W obudowie o smukłych. lekko zaokrąglonych krawędziach, znajdziemy 2 porty USB oraz cztery gniazda HDMI i słuchawkowe. Nie brak ethernetu, kabla anteny, a także tunerów DVB-T/C/S DVB-T2 DVB-S2. Model ten działa pod kontrolą systemu Android, co pozwala na łatwe zmienienie go w centrum multimedialnej rozrywki.

Philips 55POS9002 - pełna recenzja »

Zalety:

 • Rozdzielczość 4K
 • Mocny procesor P5
 • Ambilight

Wady:

 • Brak Bluetootha
 • Średni dźwięk

Toshiba 55U7863DG

Toshiba 55U7863DG

Ocena redakcji PCWorld.pl

Interesująca konstrukcja, skutecznie konkurująca z modelami nawet o 1000 zł droższymi

Najmocniejszą stroną Toshiby jest udany panel z podświetleniem E-LED. Telewizor wyświetla obraz o rewelacyjnym kontraście 1450,7:1 i nawet bez kalibracji zapewnia przyzwoite odwzorowanie barw na poziomie deltaE 4,5. Na duże pochwały zasługuje również pokrycie palety barw DCI P3, obejmujące 84% przestrzeni barwowej. Nieco słabiej wypada równomierność podświetlenia. Odnotowane w lewym górnym rogu różnice względem środka ekranu osiągały nawet 28%. Nie były one wprawdzie zauważalne gołym okiem, ale przy niskiej jasności użytkowej na poziomie 86,9 cd/m2 wskazują na niestaranne wykonanie. Atutem Toshiby jest wsparcie zewnętrznych technologii. Telewizor obsługuje wszystkie dostępne na rynku standardy HDR. Należyte brzmienie zapewnia kompatybilność z systemami DTS-HD i Dolby Audio. Dzięki takiemu połączeniu nabywcy nie muszą ponosić dodatkowych wydatków na zakup soundbara. Zastosowane oprogramowanie jest intuicyjne, ale nie zachwyca płynnością pracy ani oferowanymi udogodnieniami. Użytkownik musi się zadowolić ograniczoną kompatybilnością i skromnym pakietem dedykowanych aplikacji.

Toshiba 55U7863DG - pełna recenzja »

Zalety:

 • Efektywne pokrycie palety DCI P3
 • Wysoki kontrast
 • Klasa energetyczna A+
 • Nagłośnienie Onkyo
 • Wsparcie wszystkich technologii HDR

Wady:

 • Słaby rozkład jasności
 • Ubogie i powolne oprogramowanie

Philips 55PUS7303

Philips 55PUS7303

Ocena redakcji PCWorld.pl

Philips 55PUS7303 to Smart TV, pokazujący obraz w jakości 4K. Czy warto go kupić?

Philips 55PUS7303 - obraz i dźwięk

Philips 55PUS7303 to 55-calowy model, pokazujący obraz w jakości 4K, czyli 3840 x 2160 pikseli. Został wyposażony w podświetlenie Direct LED i 3-stronny system Ambilight, który sprawdza się bardzo dobrze, jednak czasem w narożnikach wyświetlaczu obraz wygląda tak, jakby w tych miejscach matryca była słabiej doświetlona. Jakości 4K towarzyszy High Dynamic Range Plus, mające bardzo pozytywny wpływ na realizm i nasycenie barw. Funkcja Micro Dimming Pro optymalizuje kontrast w telewizorze w zależności od warunków oświetleniowych panujących w pomieszczeniu. W połączeniu ze specjalnym oprogramowaniem analizuje obraz w 6400 różnych obszarach. Dodatkowa zaleta to dostosowywanie się 55PUS7303 do koloru ściany, dzięki czemu perfekcyjnie wkomponowuje w pomieszczenie. Jeśli chodzi o dźwięk, mamy tu dwa głośniki pełnozakresowe 10 W, korzystające z technologii poprawy dźwięku, jak Smart Sound i Ambilight Muzyka. Całość wypada bardzo dobrze i daje pełen komfort oglądania, chociaż jeśli używasz tego Smart TV do gier, przy dynamiczniejszych scenach obraz może nieco się rozmywać.

Phili...

Philips 55PUS7303 - pełna recenzja »

Zalety:

 • jakość obrazu 4K
 • 3-stronny Ambilight
 • HDR Plus
 • Micro Dimming Pro
 • Wifi i Bluetooth
 • funkcje Smart TV

Wady:

 • słabe doświetlenie w narożnikach

LG OLED55B

LG OLED55B

Ocena redakcji PCWorld.pl

LG OLED55B to telewizor 4K. Co ma do zaoferowania użytkownikom?

LG OLED55B - obraz i dźwięk

LG OLED55B to telewizor 55" z jakością obrazu 4K Cinema HDR i wzornictwie, które ma przypominać ekran kinowy. Obraz w rozdzielczości 3840x2160 pikseli sprawdza się w większości programów i audycji TV oraz filmach, jednak przy bardziej dynamicznych akcjach, np. mecz piłki nożnej czy konsolowa gra akcji, odnosił się wrażenie niejednolitości obrazów - jakby w niektórych miejscach było 4K, a w innych - Full HD. Daje to dziwne wrażenie, jednak nie jest sytuacją częstą. Przy bardziej spokojnym obrazie możemy cieszyć się bardzo głęboką czernią, świetnym odwzorowaniem barw (w czym zasługa m.in. technologii Advanced HDR by Technicolor, a także HDR10 Pro) oraz świetnym kontrastem. Ten telewizor LG OLED dysponuje dźwiękiem o mocy 40W (Woofer : 20W) - świetnie brzmią basy, a także inne tony, dzięki czemu dobrze sprawdza się zarówno przy muzyce, jak i grach, filmach czy programach publicystycznych.

LG OLED55B - komunikacja i funkcje

LG OLED55B to SmartTV - oprócz modułu Wi-Fi znajdziemy w nim cztery wejścia HDMI, dwa porty USB i wejscie Ethernet. Dzięki temu można podłączyć...

LG OLED55B - pełna recenzja »

Zalety:

 • jakość obrazu 4K
 • świetny dźwięk
 • połączenie Wi-fi
 • funkcje Smart TV

Wady:

 • niejednolita jakość przy szybkiej akcji

Philips 65OLED873

Philips 65OLED873

Ocena redakcji PCWorld.pl

Telewizor 65 cali z oferty Philipsa.

Nowość z oferty Philipsa uplasowała się na drugim miejscu zestawienia telewizorów na mistrzostwa świata 2018. Biorąc pod uwagę, że na jej zakup wydamy 5 tys. zł mniej niż na zwycięską konstrukcję Samsung Q9 2018, odbiornik wydaje się ciekawą ofertą. Telewizor ma duże gabaryty jak na model OLED, ale okazuje się stosunkowo lekki. Wyróżnikiem Philipsa OLED 873 jest świetne wyposażenie.

Producent zapewnił naprawdę bogaty zestaw złączy obejmujący nawet analogowe wtyki YPbPR. Jedynie liczba gniazd USB (2) w modelu tej klasy mogłaby być nieco większa. Telewizor zapewnia również niezłej jakości dźwięk z obsługą DTS-HD Premium.

Wyróżnikiem modelu jest potężny głośnik umieszczony z tyłu obudowy. Został wykonany w technologii Triple Ring zwiększającej dynamikę drgań. Telewizor pracuje pod kontrolą systemu Android. Płynność obsługi oprogramowania z roku na rok się poprawia, ale do ideału wciąż daleko. Kosztem efektywności obsługi otrzymujemy naprawdę zaawansowaną platformę oferującą ogrom aplikacji ze sklepu Google Play, instalowanych w 16 GB wbudowanej pamięci. Programy media center, takie jak...

Philips 65OLED873 - pełna recenzja »

Zalety:

 • Bogate wyposażenie
 • Niezła jakość dźwięku
 • Kontrast

Wady:

 • Tylko poprawne odwzorowanie barw

LG OLED65C8

LG OLED65C8

LG OLED65C8 to 65-calowy model z obrazem w jakości 4K. Czy warto go kupić?

LG OLED65C8 - obraz i dźwięk

LG OLED65C8 to SmartTV, oferujący obraz określony przez producenta jako 4K Cinema HDR. Korzysta z inteligentnego procesora α9 (Alpha9), który został opracowany specjalnie dla potrzeb LG OLED AI TV, aby zapewnić czystość, intensywność kolorów i więcej głębi w każdym wyświetlonym obrazie. I nie zawodzi - jakość obrazu pokazywanego w rozdzielczości 3840x2160 pikseli jest wręcz krystaliczna i można poczuć się jak w kinie. Oczywiście procesor korzysta ze wspomagania odpowiednich technologii optymalizacji obrazu (jak Hybrid Log-Gamma), dzięki czemu telewizor sprawdza się przy różnego rodzaju treściach. Głośniki mają moc 40W (Woofer : 20W), dzięki czemu tworzy się szeroka scena, dobrze słychać basy, a zastosowanie technologii Dolby ATMOS nadaje jej przestrzenności. Pod tym względem nie można mieć LG wiele do zarzucenia, ale jeśli dokupi się zewnętrzne głośniki lub soundbar, efekt powinien być jeszcze lepszy!

LG OLED65C8 - komunikacja i funkcje

LG OLED65C8 działa pod kontrolą systemu webOS, umożliwiając wyświetlanie na ekranie obrazu ze smartfona, sterowanie głosowe,...

LG OLED65C8 - pełna recenzja »

Zalety:

 • jakość obrazu 4K
 • funkcje SmartTV
 • łączność Wi-fi
 • świetny dźwięk

Wady:

 • pilot bez klawiatury alfanumerycznej

Samsung UE65NU7172

Samsung UE65NU7172

Ocena redakcji PCWorld.pl
Aktualne ceny w sklepach

Samsung UE65NU7172 to SmartTV z dużym wyświetlaczem. Jakie funkcje oferuje?

Samsung UE65NU7172 - obraz i dźwięk

Samsung UE65NU7172 to telewizor z wyświetlaczem LCD typu VA. Ma on przekątną 55" i oferuje obraz w jakości 4K, czyli z rozdzielczością 3840x2160 pikseli. Zastosowane technologii PurColor i wsparcia dla treści HDR pozwala na dokładną ekspresję kolorów oraz uzyskanie wysokiego kontrastu, przekładającego na realizm obrazu. Za ostrość i płynność ruchu odpowiada układ Auto Motion Plus. Funkcja UHD Dimming dzieli ekran na małe bloki, które są przetwarzane indywidualnie, dzięki czemu można zobaczyć bardziej precyzyjne detale. Wbudowane, dwukanałowe głośniki o łącznej mocy 20W emitują przyzwoity dźwięk - wspierany przez Dolby Digital Plus - dzięki czemu nie ma potrzeby dokupowania soundbara czy głośników. Podsumowując - wszystko jest takie, jak trzeba.

Samsung UE65NU7172 - komunikacja i funkcje

Samsung UE65NU7172 posiada moduł Wi-fi, jednak nie dysponuje Bluetoothem. W obudowie znalazły się dwa porty USB, trzy wejścia HDMI, HDMI Quick Switch oraz wbudowany WLAN. Funkcje SmartTV, oferowane przez system operacyjny Tizen, to przede wszystkim Smart Hub - pozwalający...

Samsung UE65NU7172 - pełna recenzja »

Zalety:

 • jakość obrazu 4K
 • łączność Wi-fi
 • funkcje SmartTV
 • dobra jakość dźwieku

Wady:

 • brak bluetooth
 • nie odtwarza formatu .avi
 • brak pilota smart

Sony Bravia KD-65XF9005

Sony Bravia KD-65XF9005

Ocena redakcji PCWorld.pl

Sony Bravia KD-65XF9005 to telewizor nafaszerowany zaawansowanymi technologiami. Jak sprawuje się w praktyce?

Sony Bravia KD-65XF9005 - obraz i dźwięk

Sony Bravia KD-65XF9005 to 65-calowy telewizor 4K. Oznacza to, ze pokazuje obraz w rozdzielczości 3840×2160 pikseli, co samo w sobie gwarantuje jego wysoką jakość oraz kontrast, a dodatkowo korzysta z szeregu rozwiązań, mających dodatkowo zagwarantować optymalizację - 4K X-Reality PRO, przetwarzanie dual database processing, X-tended Dynamic Range PRO, object-based HDR remaster, dynamiczne zwiększanie kontrastu. Dzięki temu zarówno podczas ogladania obrazów statycznych i dynamicznych mamy do czynienia z niezwykle wysokim realizmem i wspaniałym oddaniem nasycenia kolorów oraz głębi barw. Najlepiej obserwować widok siedząc naprzeciw - patrząc z boku można zobaczyć lekki clouding. Nie jest to jakaś szczególnie przeszkadzająca wada - rzadko kiedy oglądamy TV ze skosu. Jeśli chodzi o dźwięk, mamy wbudowane dwa głośniki Bass Reflex po 10W każdy. Dają one przeciętne efekty, czyli - rewelacji nie ma, ale zachwytów także nie i warto pomyśleć o soundbarze lub dodatkowych głośnikach. Symulowany dźwięk przestrzenny zapewnia technologia S-Force Front Surround. Jego optymalizacja to zadanie...

Sony Bravia KD-65XF9005 - pełna recenzja »

Zalety:

 • jakość obrazu 4K
 • technologie optymalizacji obrazu
 • funkcje SmartTV
 • łączność Wi-fi i Bluetooth
 • Chromecast

Wady:

 • lekki clouding podczas patrzenia z boku
 • wolno działający system

Przewodnik zakupowy po telewizorach

Większość proponowanych przez nas telewizorów ma rozdzielczość 4K i używa HDR. Treści w technologii 4K stają się coraz bardziej powszechne zarówno w serwisach streamingowych jak Netflix czy YouTube, jak i coraz częściej nadają je stacje telewizyjne, są w tej rozdzielczości prowadzone transmisje wydarzeń sportowych, koncertów, itp. Dzięki takiemu wyborowi możesz również odtwarzać klipy wideo 4K z pamięci zewnętrznych, odtwarzaczy Blu-ray i streamerów multimediów typu Nvidia Shield i Amazon Fire 4K TV. Rozdzielczość oferowana przez modele 4K jest najlepiej widoczna na dużym wyświetlaczu (ponad 55 cali), ale nie ma powodu, by nie kupić telewizora 4K w rozmiarze 40 cali, którego wydajność może być doskonała.

Dobra wiadomość jest taka, że ceny telewizorów 4K UHD drastycznie spadły w stosunku do poprzednich lat, jednak nie zmieniła się zasada - im większy wyświetlacz, tym drożej. A jeśli nie możesz pozwolić sobie na model 4K, wybieraj tylko spośród telewizorów Full-HD (1920 x 1080 pikseli).

Nowoczesny telewizor to nie tylko doskonałej jakości obraz, ale również funkcje SmartTV, zmieniające go w domowe, multimedialne centrum rozrywki. Im więcej funkcji dany model oferuje, tym lepiej. Dzięki temu możesz przeglądać zdjęcia i treści ze smartfona na dużym ekranie, grać w gry z Google Play, korzystać z serwisów streamingowych, przegladać internet - mówiąc krócej, otrzymujesz niemal takie same możliwości eksplorowania internetu takie same, jak w przypadku PC czy smartfona.