Tania drukarka do domu - jaka będzie najlepsza w 2020

Sprawdź jaką budżetową drukarkę warto kupić w 2020 roku. Przedstawiamy ranking opłacalnych modeli w cenie do około 200 - 250 zł.

Tania drukarka to sprzęt wybierany najczęściej z myślą o doraźnej pomocy w domu. Urządzenia z tego segmentu bardzo rozwinęły się na przestrzeni ostatnich lat. Najbardziej odczuwalne zmiany to postęp związany z miniaturyzacją urządzenia oraz dostępnością w nim modułów komunikacji bezprzewodowej. Oczywiście wszystkie urządzenia w tej kategorii cenowej to modele atramentowe. Poniżej prezentujemy kilka modeli, szczególnie wartych Waszej uwagi.

Wielu producentów drukarek nęci użytkowników wyjątkowo atrakcyjną ceną urządzenia. Faktycznie, w sklepach internetowych prosty sprzęt można kupić już za mniej niż 200 złotych. Jednak nawet czasie nagłego przejścia na home-office i zdalną edukację – dokonując zakupów bez szczegółowego porównania ofert, warto pamiętać o tym, że ze sprzętu nie będziemy korzystać tylko przez najbliższy tydzień czy dwa. Ma nam posłużyć przez długie miesiące czy lata. Mając to na względzie, należy przy wyborze wziąć pod uwagę trzy kluczowe cechy. Są to: koszt eksploatacji, niezawodność i jakość.

Koszt drukarki to znacznie więcej niż jej cena. W tanich modelach po zużyciu zestawu startowego drukując nawet kilkanaście stron tygodniowo w ciągu roku trzeba wydać więcej pieniędzy na nowe kartridże lub tonery niż wynosi cena samej drukarki. Ten wydruk jest po prostu drogi. Tymczasem WSZYSTKIE modele serii EcoTank drukują stronę A4 z czarnym tekstem za mniej niż 1 gr (w przypadku koloru jest to zaledwie do 2 gr). Co więcej, w pudełku z nowym urządzeniem znajdziemy dodawany fabrycznie zapas atramentu na wydruk ponad 16 ryz papieru stron czarno-białych i do 13 ryz wydruków kolorowych (odpowiada to wydajności… aż 82 tradycyjnych kartridży). W praktyce oznacza to, że zakupy kolejnych butelek z tuszem będą nam potrzebne… mniej więcej za 3 lata.

Martin Schibitzki, Account Manager

Epson Polska

Ważne jest też, by sprzęt po prostu działał jak należy - a nie wymagał ciągłych serwisów. Spośród wszystkich technologii drukowania, eliminujący ciepło druk piezoeletryczny gwarantuje najmniejsze zużycie podzespołów (i przy okazji oszczędności na prądzie). To m.in. dlatego zapewniamy trzyletnią gwarancję na wszystkie modele EcoTank.

I wreszcie kwestia jakości… skoro już decydujemy się na wyposażenie się w drukarkę, to niech będzie to model bijący na głowę jakość ksero czy tradycyjnych „plujek”. Rozdzielczość nowych urządzeń (rzędu 5 760 na 1 440 DPI) pozwala nie tylko na piękny, wyraźny druk dokumentów, ale daje też możliwość taniego drukowania zdjęć nie ustępujących jakością tym z fotolabów – to bez wychodzenia z domu.

HP DeskJet 2620

HP DeskJet 2620

Podstawowy model z oferty HP - wyposażony w skaner i moduł komunikacji bezprzewodowej.

Drukarka DeskJet 2620 to bez wątpienia jedno z najbardziej opłacalnych urządzeń na rynku. Wydając około 130 zł, otrzymujemy pełnoprawny, domowy kombajn. Urządzenie opracowano z myślą o wydruku maksymalnie 1000 str/mies. Jest to wartość, która okazuje się wystarczająca dla większości domowych zastosowań. Spory podajnik o pojemności 60 stron, pozwoli na ciągłe drukowanie większości dokumentów, prac domowych i notatek. Co istotne w tak niskiej cenie, do dyspozycji użytkownika oddano również skaner o rozdzielczości 1200 x 1200 dpi. Jeszcze większym zaskoczeniem jest dostępność wbudowanego modułu Wi-Fi, który pozwala na pracę z urządzeniem, bez konieczności korzystania z kabla USB. Model HP DeskJet 2620 to przedstawiciel dobrze znanej i cenionej serii urządzeń. W zestawie z drukarką otrzymamy od razu zestaw atramentów. Na rynku nie brakuje tanich zamienników materiałów eksploatacyjnych więc drukowanie nie powinno zrujnować naszego portfela.

HP DeskJet 2620 - pełna recenzja »

Canon PIXMA TS3150

Canon PIXMA TS3150

Najbardziej opłacalne urządzenie w ofercie Canona, czyli najtańszy model z wygodnym zestawem funkcji.

Canon PIXMA TS3150 to drugie najtańsze urządzenie Canona jakie znajdziemy w sklepach. Względem o 10 zł tańszego konkurenta, model PIXMA TS3150 może pochwalić się naprawdę imponującym zestawem udogodnień. Wyceniona na około 160 zł drukarka to urządzenie, które wyróżnia się zastosowaniem potrójnego zestawu atramentów, który zapewnia niespotykaną w tej kategorii jakość wydruków. Zastosowany podajnik na 60 arkuszy papieru będzie wystarczającym rozwiązaniem w przypadku większości zadań domowych. Wadą urządzenia może być stosunkowo powolny wydruk. Na każdą stronę w kolorze przyjdzie nam czekać około 15 sekund. Jeśli drukujemy w czerni prędkość wzrasta do sensownego rezultatu 7,7 str/min. Urządzenie wyposażono również w skaner pracujący w rozdzielczości 1200 x 600 dpi. Co istotne, model ten posiada rozbudowany panel sterowania z wyświetlaczem, dzięki któremu obsługa urządzenia będzie intuicyjna nawet dla początkujących użytkowników. Dzięki modułowi Wi-Fi, możliwa jest również obsługa urządzenia bezpośrednio z ekranu smartfona. Oczywiście zestaw zawiera tusze startowe. Na rynku nie brakuje również tanich zamienników...

Canon PIXMA TS3150 - pełna recenzja »

Canon PIXMA TS205

Canon PIXMA TS205

Najtańsze urządzenie Canona na rynku, idealne dla użytkowników, którzy nie potrzebują skanera.

Jeśli prostota i niska cena to dla Ciebie dwie kluczowe cechy - zainteresuj się modelem PIXMA TS205 z oferty Canona. Jest to możliwie najprostsza drukarka kolorowa. Urządzenie nie dysponuje skanerem. Zabrakło również modułu komunikacji bezprzewodowej. Zamiast tego użytkownicy mogą cieszyć się wyjątkowo prostą obsługą i niewielkimi gabarytami drukarki. Urządzenie może łączyć się z komputerem za pośrednictwem przewodu USB lub sieci Ethernet. Na plus należy zaliczyć również podajnik papieru obsługujący aż 150 arkuszy. Drukowanie w kolorze odbywa się z prędkością 4 str/min, natomiast wydruki w czerni są dostarczane w tempie 7,7 str/min. Wraz z drukarką dostarczany jest zestaw podstawowych atramentów - zakup kolejnych nie jest szczególnie obciążającym wydatkiem.

Canon PIXMA TS205 - pełna recenzja »

HP DeskJet 3790

HP DeskJet 3790

Najmniejsza drukarka atramentowa na rynku - idealna jako urządzenie do pracy doraźnej.

HP DeskJet Ink Advantage 3790 to najmniejsza drukarka atramentowa na polskim rynku. Dzięki temu nie potrzebuje specjalnie przewidzianej przestrzeni - zmieści się na biurku lub półce. Kosmicznie małe gabaryty udało się uzyskać poprzez rezygnację z konwencjonalnego skanera. Jego miejsca zajęło rozwiązanie w technologii HP Scroll Scan o rozdzielczości 4800 x 1200 dpi.

Pomimo niewielkich rozmiarów, sprzęt nie odstaje od swoich pełnowymiarowych konkurentów. Drukarka pracuje z prędkością 5,5 str/min w przypadku wydruków kolorowych i 8 str/min w przypadku drukowania na czarno. Ponadto oferuje funkcję kopiarki, a jej obsługa jest łatwa dzięki wbudowanemu wyświetlaczowi. Na pochwałę zasługuje również moduł komunikacji Wi-Fi. Podajnik papieru pomieści nawet 60 arkuszy. Drukarka jest sprzedawana z atramentami startowymi - dodatkowe są dostępne w atrakcyjnych cenach.

HP DeskJet 3790 - pełna recenzja »