Telewizory do 2500 PLN - ciekawe propozycje

W przedziale cenowym od 1000 do 2500 PLN możemy odnaleźć wiele naprawdę wartych zakupów telewizorów. Przygotowaliśmy dla naszych czytelników propozycji - zapoznaj się z nimi już dzisiaj!

Telewizor do 2500 PLN - czego można oczekiwać?

Na tej półce cenowej znajdują się telewizory z jakością obrazu co najmniej Full HD, a nierzadko można nabyć również model pokazujący go w Ultra HD, czyli 4K. Oczywiście można się spodziewać, że telewizor 4K będzie droższy od tego z Full HD, jednak często w parze z lepszą jakością obrazu idą najczęściej także funkcje Smart TV oraz liczne technologie odpowiadające za poprawę jakości audio i video, dlatego warto dołożyć i cieszyć bardziej komfortową rozrywką. Wiele zaprezentowanych przez nas modeli ma połączenia Wi-fi, co umożliwia wygodne podpięcie ich do internetu bez konieczności używania kabli, a także sterowanie przy użyciu dedykowanej aplikacji.

Rozmiary telewizorów w zakresie cenowym 1000 - 2500 PLN wahają się od 40 do nawet 60 cali, co pozwala na znalezienie odpowiedniego modelu do wielkości pomieszczenia. Większość z nich dysponuje dwoma głośnikami o mocy łącznej 16-20 W, co z jednej strony nie jest złe, jednak z drugiej, gdy chce się mieć dobrą jakość dźwięku, wówczas i tak trzeba zainwestować w głośniki zewnętrzne, najlepiej z mocnym subwooferem.

Philips 55PUS6503/12 4K

Philips 55PUS6503/12 4K

Ocena redakcji PCWorld.pl

Philips 55PUS6503/12 4K to telewizor z obrazem Ultra HD. To jego główna, ale nie jedyna zaleta!

Philips 55PUS6503/12 4K to model, który dzięki przekątnej ekranu 55" powinien sprawdzić się w salonie i większych pomieszczeniach. LED-owa matryca pokazuje obraz w jakości Ultra HD, czyli 4K (3840 × 2160 pikseli). Poziom odświeżania to 60 Hz, a wsparciem dla jakości obrazu jest Pixel Precise Ultra HD - umożliwia wyświetlanie na ekranie każdego obrazu w rozdzielczości UHD. Do tego dochodzi HDR Plus - daje żywsze kolory i bardziej naturalny obraz. Warta odnotowania jest zastosowana w nim funkcja Micro Dimming, która optymalizuje kontrakt w telewizorze. Opiera się na specjalnemu oprogramowaniu, które analizuje obraz w 6400 różnych strefach i odpowiednio go reguluje, aby dac jak najlepsze wrażenia użytkownikom.

Funkcje SmartTV

Telewizor Philips działa pod kontrolą systemu SAPHI. Dzięki modułowi Wi-fi można łatwo podpiąć go do internetu, a następnie korzystać z takich aplikacji Philips Smart TV, jak YouTube czy Netflix, a także przeglądarki internetowej. Nie ma również problemu z podpięciem urządzeń wewnętrznych - służą temu aż 3 złącza HDMI oraz 2 USB. Dzięki temu telewizor może naprawdę stać się domowym...

Philips 55PUS6503/12 4K - pełna recenzja »

Zalety:

 • Jakość obrazu 4K
 • HDR Plus
 • Pixel Precise Ultra HD
 • Micro Dimming
 • Funkcje SmartTV

TCL U49P6046 4K

TCL U49P6046 4K

Ocena redakcji PCWorld.pl

TCL U49P6046 4K to elegancki model, oferujący zaawansowane funkcje poprawy jakości obrazu. Co potrafi?

TCL U49P6046 4K to telewizor 4K o przekątnej ekranu 49", czyli pokazujący obraz w rozdzielczości 3840 x 2160 pikseli przy jasności wynoszącej 270 cd/m2. Zwraca uwagę samą obudową - smukła rama została wykonana ze szczotkowanego aluminium, co wygląda niezwykle estetycznie. Wspierana jest technologia HDR, mająca duży wpływ na odzwierciedlenie kolorów, co przekłada się na komfort oglądania, a także 10 Bit Panel - oferuje 64 razy więcej kolorów niż w standardowym telewizorze! Na tym jednak nie koniec funkcji piorpawy jakości - kolejna funkcja to Micro Dimming, która analizuje treści wideo w 200 oddzielnych strefach, tak, aby w sposób niezależny dostosować kontrast pomiędzy jasnymi i ciemnymi obszarami.

SmartTV w 4K

TCL U49P6046 4K to SmartTV, działający pod kontrolą systemu Android. Pozwala to na dostęp do popularnych aplikacji i serwisów, jak YouTube czy Netflix, a także cieszenia się grami z tableta i smartfona. Oczywiście nie brak możliwości przeglądania internetu, korzystania z usług VOD, a także obsługi Chromecast - co pozwala przesyłać ulubione multimedia i aplikacje z telefonu, tabletu lub laptopa wprost do...

TCL U49P6046 4K - pełna recenzja »

Zalety:

 • Jakość obrazu 4K
 • Obsługa HDR
 • 10 Bit Panel
 • Micro Dimming
 • Funkcje SmartTV

Wady:

 • Możliwość uszkodzenia wyświetlacza przy trybie 4:3

Sony KD-43XF7077S

Sony KD-43XF7077S

Ocena redakcji PCWorld.pl

Sony KD-43XF7077S to 43-calowy model z rozdzielczością 4K oraz funkcjami SmartTV. Czy warto go nabyć?

Sony KD-43XF7077S to telewizor 4K (UltraHD) z wyświetlaczem LCD i podświetleniem Edge LED. Rozdzielczość wyświetlanego na 43" ekranie obrazu to 3840 x 2160, a wspomaga go technologia Motionflow XR 400 Hz. Ponadto rozwiązanie 4K X-Reality PRO umożliwia zbliżenie każdego wyświetlanego obrazu do rozdzielczości 4K, wyostrzając i poprawiając w czasie rzeczywistym, co sprawia, że każdy element książek i biblioteki SmartTV jest doskonale widoczny. Obsługuje różne formaty HDR, w tym HDR10 i Hybrid Log-Gamma. Dla wygody użytkownika przygotowano dziewięć predefiniowanych trybów obrazu do różnych zastosowań - od gier po sport.

SmartTV Sony - funkcje

Telewizor Sony to SmartTV, pozwalający na korzystanie z błyskawicznego dostępu do serwisu YouTube po jednym kliknięciu - na pilocie umieszczono specjalny przycisk YouTube, ułatwiający przeglądanie treści. Oprócz tego oferuje przeglądarkę internetową, funkcję Miracast. Dzięki wejściom HDMI i USB można na dużym ekranie przeglądać treści z pamięci przenośnych, a także podpinać urządzenia zewnętrzne. Za łączność internetową odpowiada moduł 802.11b/g/n.

Jeś...

Sony KD-43XF7077S - pełna recenzja »

Zalety:

 • Jakość obrazu 4K
 • 4K X-Reality PRO
 • Motionflow XR 400 Hz
 • Obsługa HDR
 • Funkcje SmartTV

Wady:

 • W niektórych trybach dźwięk mógłby być lepszy

LG 49UJ6517 4K

LG 49UJ6517 4K

Ocena redakcji PCWorld.pl

LG 49UJ6517 4K to model SmartTV w dobrej cenie. Co w zamian za nią oferuje użytkownikom?

Obraz i dźwięk w LG

LG 49UJ6517 4K to telewizor 4K, który zachęca jakością obrazu - 3840 x 2160 pikseli, czyli Ultra HD, a także ceną - w sklepach można dostać go za kwotę mniejszą niż 2000 złotych! Ten 49-calowy model ma odświeżanie 50 Hz, obsługuje treści HDR Premium, nijak również ogólne standardy HDR10 i HLG. Technologia LG Active HDR
 optymalizuje jakość obrazu HDR w każdej scenie, aby zapewnić jak najbardziej realistyczny obraz, a funkcja LG HDR Effect przetwarza standardową treść w sposób imitujący jakość HDR, wzmacniając kontrast, aby zapewnić wrażenia wizualne zbliżone do jakości HDR. Jednak trzeba uczciwie zauważyć, że czasami zawodzi i przy ciemnych scenach widać na górze i dole ekranu bladą poświatę.

Nie można mieć zastrzeżeń do funkcji Ultra Luminance i Local Dimming, które poprawiają jasność i ujawniają więcej szczegółów, odpowiednio dostosowując podświetlenie i określając kontrast osobnych bloków obrazu. Zwraca uwagę ciekawy system dźwięku przestrzennego LG z siedmioma wirtualnymi kanałami. Dwa zintegrowane głośniki o łącznej mocy 20 W sprawdzają się przy różnego...

LG 49UJ6517 4K - pełna recenzja »

Zalety:

 • Jakość obrazu 4K
 • Funkcje SmartTV
 • Wsparcie dla HDR Premium
 • Dobra jakość dźwięku

Wady:

 • Czasami HDR zawodzi
 • Zdarza się przerwanie transmisji bezprzewodowej

Sony KDL40WE665BAEP

Sony KDL40WE665BAEP

Ocena redakcji PCWorld.pl

Sony KDL40WE665BAEP to 40 cali w jakości Full HD w dobrej cenie!

Telewizor Sony - wideo i audio

Sony KDL40WE665BAEP to telewizor LCD o przekątnej ekranu 40". Jego rozdzielczość to Full HD, a zastosowane technologie wspierania jakości obrazu to X-Reality PRO, High Dynamic Range (HDR), Live Colour oraz Motionflow™ XR 400Hz (sprzętowe 50 Hz). Na plus należy zaliczyć różne tryby wyświetlania obrazu - żywy, standardowy, własny, kino, sport, zdjęcie (żywe), zdjęcie (standardowe), zdjęcie (własne), gra, grafika, HDR gra, HDR kino. Jeśli chodzi o efekty audio, mamy tu dwa głośniki z otwartą przegrodą akustyczną o mocy 5 W każdy. Jak na taki model, to trochę mało. Jego emisję wspierają technologie ClearAudio+, DTS, a także S-Force Front Surround.

Sony 40" - komunikacja i funkcje

Telewizor Sony korzysta z karty sieciowej Wi-Fi 802.11b/g/n. Pozwala to na połączenie z siecią i przeglądanie filmów, stron www (Opera) czy oglądanie materiały wideo z serwisów jak YouTube, a także korzystać z oferty programów telewizyjnych dostępnych na życzenie. Jednak zdarza się, że połączenie zawiesza się podczas korzystania z aplikacji, co jest irytujące. Nie znajdziemy tu natomiast...

Sony KDL40WE665BAEP - pełna recenzja »

Zalety:

 • Jakość obrazu Full HD
 • Wsparcie dla HDR
 • Dobra cena
 • Możliwość nagrywania na USB

Wady:

 • Głośniki mogłyby być mocniejsze
 • Wi-fi czasem się zawiesza
 • Brak Bluetooth

Manta 60LUA58L

Manta 60LUA58L

Ocena redakcji PCWorld.pl

Manta 60LUA58L to 60 cali poniżej 2000 złotych! A jaka jest jakość obrazu i funkcje tego modelu?

Telewizor Manta - audio i wideo

Manta 60LUA58L to telewizor DLED o dużej przekątnej - 60 cali, co jak na ten przedział cenowy jest po prostu wielkością rewelacyjną. Wyświetlacz pokazuje obraz w rozdzielczości Ultra HD, czyli 3840 x 2160 pikseli przy jasności 280 cd/m2 - co z kolei jest dość niską wartością. Kontrast statyczny to standardowe 3000:1, a dynamiczny to niezłe 4000000:1, dzięki czemu obraz w transmisjach sportowych, filmach akcji czy grach powinien być płynny i nie budzić zastrzeżeń nawet u wymagających użytkowników. Niestety, w przeciwieństwie do konkurencji z tej półki cenowej nie posiada wsparcia dla HDR. Mamy za to cyfrową redukcję szumów, czyli DNR. Na plus należy policzyć także wąskie ramki. W aspekcie audio nie jest źle - dwa głośniki mają łączną moc 20 W, co jest jak najbardziej odpowiednim parametrem, a funkcje wspierające jego jakość to to AVL, Dolby Digital Plus, RS Sound System.

Manta - łączność i funkcje

Telewizor Manta został wyposażony w Wi-fi 2.4G, a funkcja e-share pozwala na przesyłanie plików ze smartfona, tabletu czy laptopa. Dwa złącza HDMI i USB oraz jedno...

Manta 60LUA58L - pełna recenzja »

Zalety:

 • Ekran 60 cali
 • Jakość obrazu Ultra HD
 • Dobry dźwięk
 • Funkcje SmartTV

Wady:

 • Mała jasność
 • Brak obsługi HDR

Samsung UE40MU6172 4K

Samsung UE40MU6172 4K

Ocena redakcji PCWorld.pl

Samsung UE40MU6172 4K to 40-calowiec, obiecujący doskonały obraz. Jak wypada w praktyce?

Telewizor Samsung - obraz i dźwięk

Samsung UE40MU6172 4K to telewizor LED o przekątnej ekranu 40", pokazujący obraz w rozdzielczości 4K, czyli 3840x2160 pikseli. Technologiami wspomagajacymi optymalną jakość są HDR, PurColor, Contrast Enhancer oraz UHD Dimming, która dzieli ekran na bloki w celu optymalizacji koloru, ostrości, poziomów czerni i bieli, aby umożliwić osiągnięcie najlepszego kontrastu. Aczkolwiek czasem zdarza się widzieć na ekranie jaśniejsze obramowania, a przy włączonej funkcji Contrast Enchancer ciemne elementy mogą zlać się w jedną masę. Czyli - w praktyce czasem wypada to średnio. Nie można mieć natomiast zastrzeżeń co do dźwięku - dwa głośniki 2-kanałowe (Down Firing w/Bass Reflex) o mocy łącznej 20W wspiera technologia DTS, a w brzmieniu słychać dobrze wszystkie tony, z basami włącznie. Jednak kolejny minus - brak wejścia słuchawkowego. Jeśli chcemy słuchać w ten sposób, pozostają słuchawki BT.

Samsung 4K - funkcje i komunikacja

Telewizor Samsung łączy się z siecią przez Wi-fi, które czasem lubi pokazywać brak łączności. Gdy jednak wszystko jest w porządku,...

Samsung UE40MU6172 4K - pełna recenzja »

Zalety:

 • Jakość obrazu 4K
 • Obsługa HDR
 • Funkcje Smart TV
 • Możliwość sterowania smartfonem
 • Dobre głośniki
 • Smart View

Wady:

 • Brak wyjścia słuchawkowego
 • Czasem jasna poświata
 • Problem z ulepszaniem kontrastu
 • Czasem nie chce zapisywać na pamięci zewnętrznej

Philips 43PFT5503/12

Philips 43PFT5503/12

Ocena redakcji PCWorld.pl

Philips 43PFT5503/12 to obraz w jakości Full HD na 43 calach. Jakie ma ciekawe funkcje i rozwiązania?

Telewizor Philips - obraz i dźwięk

Philips 43PFT5503/12 to telewizor LED, pokazujący na 43-calowym ekranie obraz w jakości Full HD. Zastosowana w nim technologia Philips Pixel Plus HD ma za zadanie optymalizować jego jakość, obrazu zapewniając doskonałą ostrość oraz piękny kontrast. Wspiera go funkcja Micro Dimming, która ma - teoretycznie - wyświetlać ciemniejszą czerń i jaśniejszą biel, tworząc optymalny kontrast i czystość obrazu bez efektu halo. Dźwięk emitowany jest przez dwa głośniki pełnozakresowe o łącznej mocy 16 W. Aby brzmiał jak najlepiej, używane są technologie Incredible Surround, AVL, Clear Sound, Dolby Audio, dts 2.0 + Digial out, Smart Sound. Ogólnie - nie można narzekać, wszystkie tony są dobrze słyszalne.

Philips 43PFT5503/12 - funkcje i komunikacja

Telewizor Philips to średnia półka cenowa w jej najniższym zakresie, dlatego nie znajdziemy tutaj takich rozwiązań, jak Wi-fi czy funkcje Smart TV. W obudowie umieszczono portu USB, umożliwiający podłączanie urządzeń zewnętrznych. Korzystając z łatwej w obsłudze ekranowej przeglądarki treści można przeglądać zapisane na nich...

Philips 43PFT5503/12 - pełna recenzja »

Zalety:

 • Jakość obrazu Full HD
 • Philips Pixel Plus HD
 • Micro Dimming
 • Dobra jakość dźwięku
 • Dobra cena

Wady:

 • Brak funkcji Smart TV
 • Brak Wi-fi

Manta LED5501U

Manta LED5501U

Ocena redakcji PCWorld.pl

Manta LED5501U to jakość Ultra HD na dużym ekranie! Co jeszcze może zaoferować?

Manta LED5501U - jakość obrazu i dźwięku

Jak wskazuje to sama nazwa, model Manta LED5501U to telewizor LED o przekątnej ekranu 55". Wyświetlany na nim obraz ma rozdzielczość Ultra HD, czyli 3840x2160 pikseli. Zapewnia kontrast statyczny 4700:1 oraz dynamiczny 4000000:1, co powinno sprawdzić się zwłaszcza podczas oglądania dynamicznych filmów akcji, teledysków czy grania w gry. Zaletą są szerokie kąty widzenia, jednak przydałaby się nieco większa jasność ekranu - wynosi ona w tym modelu 280 cd/m2. Jedyna zastosowana technologia poprawy jakości obrazu to DNR, czyli cyfrowa redukcja szumów. Jeśli chodzi o dźwięk, telewizor LED5501 wyposażony jest w dwa głośniki o mocy 8W każdy, z obsługą redukcji szumów oraz Dolby Digital.

Telewizor Manta - funkcje i komunikacja

Chociaż telewizor Manta to duży model, nie zdecydowano się na wyposażenie go w moduł Wi-fi, dlatego jedyny możliwy rodzaj połączeń odbywa się za pomocą kabli. Służą do tego cztery złącza HDMI oraz jeden port USB i wejście komponentowe . Tylko tyle - nie uświadczymy niczego więcej, czyli jeśli chodzi o złącza, ich liczba nie imponuje....

Manta LED5501U - pełna recenzja »

Zalety:

 • Duży ekran
 • Jakość obrazu Ultra HD
 • Dobra cena

Wady:

 • Niska jasność ekranu
 • Brak funkcji Smart TV
 • Brak połączenia Wi-fi

Hitachi 50HB5W62

Hitachi 50HB5W62

Ocena redakcji PCWorld.pl

Hitachi 50HB5W62 to solidne 50 cali w jakości Full HD. Jakie ma jeszcze zalety?

Telewizor Hitachi - obraz i dźwięk

Hitachi 50HB5W62 to telewizor LED z ekranem o przekątnej 50", na którym pokazuje obraz w rozdzielczości 1920x1080 pikseli, czyli Full HD. Jest to model wspierający HbbTV (Hybrid Broadcast Broadband TV) - standard telewizji hybrydowej łączący, w sobie typową emisję sygnałów telewizyjnych wraz z multimedialnymi treściami dostarczanymi do telewizora przez szerokopasmowy internet. Jedną z zalet HbbTV jest integracja multimedialnych treści z przekazem telewizyjnym co umożliwia przygotowanie interaktywnych aplikacji telewizyjnych dostarczających alternatywne treści w trakcie transmisji telewizji na żywo. Za dźwięk odpowiadają dwa głośniki o łącznej mocy wyjściowej 16 W. Korzystają z funkcji DTS w celu poprawy jego jakości.

Telewizor SmartTV

Telewizor Hitachi to model smartTV. Wbudowany moduł Wi-fi pozwala na wygodne połączenie bezprzewodowe z internetem, dzięki czemu zyskuje się dostęp do serwisów takich, jak YouTube i Facebook, można również korzystać z Miracast. Nie brak oczywiście przeglądarki stron www. Należy jednak zauważyć, że czasem zdarza się, że połączenie...

Hitachi 50HB5W62 - pełna recenzja »

Zalety:

 • Duży ekran
 • Jakość obrazu Full HD
 • Funkcje Smart TV
 • HbbTV
 • Możliwość nagrywania na USB

Wady:

 • Wi-fi czasem się zawiesza