Telewizory do 5000 PLN - modele godne uwagi

Czego możemy spodziewać się, mając budżet na telewizor od 2,5 - 5 tysięcy złotych? Wyjaśniamy i prezentujemy modele warte uwagi!

Telewizor do 5000 PLN - czego można oczekiwać?

Kwota pomiędzy 2500 a 5000 złotych jest wystarczająca, aby nabyć telewizor, który będzie cieszyć nas przez lata. Na tej półce cenowej nie ma małych ekranów - najmniejszy w przygotowanym zestawieniu to 49 cali, więc spokojnie nadaje się do przeciętnego salonu, największe to 65-calowce. Jakość obrazu to co zazwyczaj 4K (czyli Ultra HD), choć trafiają się również warte uwagi modele Full HD. Korzystają z odmiennych technologii w celu poprawy jakości obrazu oraz dźwięku - tu warto dodać, że głośniki mają przeważnie łączną moc 20W. Wszystkie modele są wyposażone w funkcje SmartTV, ale ilość aplikacji oraz możliwości to kwestia różniąca się w zależności od konkretnego telewizora. jeśli lubisz gry na telefonie, pomyśl o modelu z systemem Android.

Jeśli chodzi o wyświetlacze, zdecydowana większość to telewizory LED, jednak znaleźć można także ciekawe modele LCD oraz OLED.

Philips 55PUS7502/12

Philips 55PUS7502/12

Ocena redakcji PCWorld.pl

Philips 55PUS7502/12 to 55 cali w jakości 4K. Jakie funkcje ma do zaoferowania?

Telewizor Philips - obraz i dźwięk

Philips 55PUS7502/12 to telewizor LED 4K z systemem Android. 55-calowy ekran wyposażony został w 3-stronny systemem Ambilight, jego jasność to wysokie 400 cd/m² , a wśród praktycznych funkcji znajdziemy m.in. dostosowywanie się do koloru ściany. Philips P5 Perfect Picture Engine to technologia, wykorzystującą opatentowany procesor producenta. Optymalizuje wszystkie wyświetlane treści za pomocą zaawansowanego algorytmu. Dzięki radykalnie zwiększonej mocy przetwarzania procesora P5 uzyskano łączną poprawę jakości obrazu na poziomie 50%, co powinno przełożyć na głębszą czerń i jaśniejszą biel oraz intensywność nasycenia innych barw. Kolejnym ulepszeniem jest wsparcie dla HDR - technologii pozwalającej na podrasowanie kontrastu oraz rozdzielczości i barw na ekranie. Kolejna zaleta a propos obrazu to technologia Premium Color firmy - stanowi połączenie ulepszonej o 85% szerokiej gamy kolorów i przetwarzania 4 bilionów kolorów, co umożliwia osiągnięcie większej rozdzielczości i nasycenia barw. Jednak uwaga - gdy patrzy się na telewizor ze zbyt bliskiej odległości lub pod ostrym kątem, obraz...

Philips 55PUS7502/12 - pełna recenzja »

Zalety:

 • Jakość obrazu 4K
 • System Ambilight
 • Philips P5 Perfect Picture Engine
 • Obsługa HDR
 • Premium Color
 • Funkcje Smart TV

Wady:

 • Nierówne podświetlenie matrycy
 • W tej cenie jakość dźwięku powinna być lepsza

Samsung UE65MU6102

Samsung UE65MU6102

Ocena redakcji PCWorld.pl

Samsung UE65MU6102 to jakość 4K na 65-calowym wyświetlaczu. Czy warto zainwestować w ten model?

Telewizor Samsung - obraz i dźwięk

Samsung UE65MU6102 pokazuje obraz w rozdzielczości 3840x2160 pikseli, czyli 4K. Za jego generowanie odpowiada czterordzeniowy procesor UHD Up-Scaling. Obraz wyświetlany jest na ekranie o imponującej przekątnej 65", a wspierają go takie technologie, jak PurColor oraz HDR - ich zadaniem jest zwiększenie dostępnej palety barw i umożliwienie lepszego nasycenia. Ponadto stosowana jest technologia UHD Dimming - dzieli ekran na bloki w celu optymalizacji koloru, ostrości, poziomów czerni i bieli, aby finalnie optymalny kontrast. Niestety, mimo tego zdarza się, że przy szybkim obrazie - filmy akcji, dynamiczne gry wideo czy wydarzenia sportowe - od czasu do czasu widzimy ciągnące się za poruszającymi obiektami smugi. Za dźwięk Samsung UE65MU6102 odpowiadają dwa głośniki 2-kanałowe (Down Firing w/Bass Reflex) o łącznej mocy 20W, wspierane przez kodek DTS. Jakość wypada ogólnie przeciętnie - rewelacji nie ma, ale nie będą potrzebne głośniki zewnętrzne. Warto zauważyć brak wejścia minijack 3,5 mm, które pozwalałoby na bezpośrednie podpięcie słuchawek. Pozostaje używanie Bluetooth.

Samsun...

Samsung UE65MU6102 - pełna recenzja »

Zalety:

 • Jakość obrazu 4K
 • Wsparcie dla HDR
 • Duży wyświetlacz
 • Funkcje Smart TV
 • Możliwość sterowania telefonem

Wady:

 • Widać smugi
 • Nie odtwarza 4K z urządzeń zewnętrznych

Samsung UE55MU7002

Samsung UE55MU7002

Ocena redakcji PCWorld.pl

Samsung UE55MU7002 to obraz jakości 4K na 55-calowym wyświetlaczu. Jakie jeszcze ma zalety?

Telewizor Samsung - obraz i dźwięk

Samsung UE55MU7002 to 55-calowy model, pokazujący obraz w jakości Ultra HD, czyli 4K. Zastosowana w nim technologia Dynamic Crystal Color ma za zadanie sprawić, by kolory były jeszcze dokładniej odwzorowane i zauważalnie naturalniejsze, co pozwoli na pełne wykorzystanie możliwości 10-bitowego panelu i ulepszonego podświetlenia ekranu, dzięki czemu zwiększyła się nie tylko gama barw (szczególnie odcieni czerwieni, zieleni i błękitu), ale także ostrość wyświetlanego obrazu. Technologia HDR 1000 umożliwia podświetlenie detali nawet do 1000 nitów, co bardzo pozytywnie wpływa na odbiór każdej sceny. Dodatkowo Precision Black ma zadbać o głębokie nasycenie czerni i bieli, zwiększając ostrość, a Peak Illuminator ma podświetlać jaśniejsze obszary ciemnych scen. Ogólnie - obraz wypada świetnie. I to nawet, gdy program czy film nie był kręcony w rozdzielczości 4K - technologia UHD Upscaling Engine wykorzystujeinnowacyjny proces, zwiększa jakość materiałów o niższej rozdzielczości do poziomu jak najbliższego 4K. Proces ten polega na: analizie sygnału, redukcji szumów, zwiększeniu...

Samsung UE55MU7002 - pełna recenzja »

Zalety:

 • Jakość obrazu 4K
 • Wsparcie dla HDR
 • Technologia Dynamic Crystal Color
 • UHD Upscaling Engine
 • Możliwość sterowania smartfonem
 • Funkcje Smart TV

Wady:

 • Chwilami można narzekać na dźwięk
 • Brak wejścia słuchawkowego

Panasonic TX-58EX703E

Panasonic TX-58EX703E

Ocena redakcji PCWorld.pl

Panasonic TX-58EX703E to Smart TV z ekranem o przekątnej 58". Czy warto w niego zainwestować?

Telewizor Panasonic - obraz i dźwięk

Panasonic TX-58EX703E to Smart TV o wyświetlaczu z przekątną 58-cali. Jakość pokazywanego przez niego obrazu to 4K, czyli 3840x2160 pikseli. Wspiera HDR, co ma umożliwić realistyczne odwzorowanie nasycenia i głębi barw. Możliwa jest obsługa wielu formatów tegu typu, takich jak HDR10 — standardowy format HDR dla filmów i dysków Blu-ray UHD, a także Hybrid Log Gamma — opracowany przez BBC i japońską telewizję NHK format HDR dla telewizji. Dzięki specjalnej technologii Wide Colour Phosphor Technology, pozwalającej wygenerować szersze spektrum barw, specyfikacje standardu DCI są spełnione w ponad 90%. Telewizor z technologią Wide Colour Spectrum zapewnia bardziej subtelną, naturalnie stonowaną paletę kolorów, która - w odróżnieniu od większości telewizorów LCD - nadal wygląda autentycznie w każdej scenie. Za dźwięk w Panasonic TX-58EX703E odpowiadają dwa głośniki VR-Audio True Surround o mocy łącznej 20 W. Dostępne są cztery różne tryby emisji, w tym jeden użytkownika. Zarówno obraz, jak i dźwięk wypadają przeciętnie w tym zakresie cenowym.

Panasonic...

Panasonic TX-58EX703E - pełna recenzja »

Zalety:

 • Jakość obrazu 4K
 • Wsparcie dla HDR
 • Wide Colour Phosphor
 • Funkcje Smart TV

Wady:

 • Średnia jakość obrazu i dźwięku
 • Przeglądarka internetowa
 • Nie zawsze wykrywa dyski USB 3.0

LG 55EG9A7

LG 55EG9A7

Ocena redakcji PCWorld.pl

LG 55EG9A7 to 55-calowy OLED. Czy warto rozważyć jego zakup?

Telewizor LG - obraz i dźwięk

LG 55EG9A7 to telewizor OLED o przekątnej ekranu 55", na którym pokazuje obraz w jakości Full HD (1920x1080 pikseli). Główną technologią poprawy obrazu jest Pixel Dimming - technologia właściwa tylko panelom OLED, a pozwalająca na uzyskanie niespotykanego dotąd poziomu czerni przy ciemnych scenach oraz wyjątkowo żywych kolorów, ponieważ każdy piksel jest źródłem światła i może być niezależnie włączany/wyłączany. I rzeczywiście - obrazowi trudno cokolwiek zarzucić, a choć nie jest to 4K, obraz jest ostry i czysty jak trzeba, co również zasługą takich rozwiązań, jak ULTRA Luminance, Perfect Color, Perfect Black, Billion Rich Colors, Resolution Upscaler. A wiele trybów wyświetlania obrazu umożliwia dopasowanie optymalnie pasującego do oglądanych audycji. Jeśli chodzi o dźwięk, używane są dwa głośniki o mocy łącznej 20W i tu również nie można mieć żadnych zastrzeżeń. Jedyny minus warto odnotowania, to brak wejścia słuchawkowego.

LG 55EG9A7 - funkcje i komunikacja

Telewizor LG to Smart TV, a więc jak łatwo zgadnąć - umożliwia komunikację Wi-fi....

LG 55EG9A7 - pełna recenzja »

Zalety:

 • Wyświetlacz OLED
 • Jakość obrazu Full HD
 • Pixel Dimming
 • Wyszukiwanie głosowe

Wady:

 • Brak wejścia słuchawkowego
 • Nieprzemyślane menu
 • HDMI 1.4

Sharp LED 65UI7552E

Sharp LED 65UI7552E

Ocena redakcji PCWorld.pl

Sharp LED 65UI7552E czyli jakość 4K na 65 calach. Jak wypada w praktyce?

Telewizor Sharp - obraz i dźwięk

Sharp LED 65UI7552E to telewizor LED o solidnej przekątnej ekranu - 65". Pokazuje obraz w rozdzielczości Ultra HD, czyli 3840×2160 pikseli. Za jakość kolorów odpowiada HDR - technologia mająca za zadanie zwiększyć głębię i nasycenie barw, co wpływa na ogólną jakość obrazu oraz poprawia optycznie rozdzielczość. Inna technologia, Active Motion, skutecznie wyostrza obraz, tworząc dodatkowe klatki dzięki wydajnemu procesorowi oraz panelom LCD o krótkim czasie reakcji. Całość wypada niezwykle dobrze i nie można znaleźć wad. Za dźwięk odpowiadają dwa głośniki o łącznej mocy 20W. Są to produkty renomowanej firmy Harman-Kardon, a wspiera je DTS - system dźwięku przestrzennego. Praktycznym rozwiązaniem jest automatyczna regulacja głośności. Kupując ten telewizor Sharp na pewno nie musicie myśleć o dokupieniu kolumn zewnętrznych - choć oczywiście to nigdy nie zaszkodzi.

Sharp LED 65UI7552E - komunikacja i funkcje

Telewizor Sharp ma wbudowany moduł Wi-fi. Funkcje Smart TV to SHARP AQUOS NET+ Apps store. Po podłączeniu telewizora Smart TV do domowej sieci możesz...

Sharp LED 65UI7552E - pełna recenzja »

Zalety:

 • Jakość obrazu 4K
 • Wsparcie HDR
 • Active Motion
 • Głośniki Harman-Kardon
 • Funkcje Smart TV

Wady:

 • Brak wyjścia słuchawkowego 3,5 mm

Samsung 55NU8042

Samsung 55NU8042

Ocena redakcji PCWorld.pl

Samsung 55NU8042 to niezwykle wąski model o przekątnej ekranu 55". Czy jest wart wydania pieniędzy?

Telewizor Samsung - obraz i dźwięk

Samsung 55NU8042 to telewizor 55", 3-stronnie bezramkowy i niezwykle cienki, pokazujący obraz w rozdzielczości 4K - czyli 3840x2160 pikseli. Aby wypadał jak najlepiej, jest wspierany przez technologię HDR, znacząco poprawiającą kontrast i jasność, dzięki czemu można zobaczyć wszystkie istotne detale. O uzyskanie maksymalnej liczny odcieni barw dba Dynamic Crystal Color. Specjalnie dla graczy wprowadzono Tryb Gry, który automatycznie optymalizuje ekran do wybranej gry i daje więcej kontroli ze zminimalizowanym opóźnieniem. Na jakość obrazu wpływa także Supreme UHD Dimming - dba o to, by ilość detali pozostawała na najwyższym poziomie i zapewnia intensywniejsze barwy. Niestety, od czasu do czasu widać pionowe linie, zwłaszcza przy scenach, gdzie dominują białe barwy. Za dźwięk odpowiadają głośniki o mocy łącznej 40W. Emisję wspiera Dolby Digital i wypada to naprawdę nieźle - nie można mieć żadnych zastrzeżeń zarówno podczas oglądania filmów, jak i grania czy obserwowania zmagań sportowych.

Samsung 55NU8042 - funkcje i komunikacja

Telewizor Samsung został...

Samsung 55NU8042 - pełna recenzja »

Zalety:

 • Jakość obrazu 4K
 • Wsparcie dla HDR
 • Dynamic Crystal Color
 • Bardzo dobra jakość dźwięku
 • Funkcje Smart TV

Wady:

 • Czasem widać pionowe linie
 • Starsza karta sieciowa

Sony KD-65XE7005

Sony KD-65XE7005

Ocena redakcji PCWorld.pl

Sony KD-65XE7005 to obraz 4K na 65-calach. Czy ten telewizor jest wart swej ceny?

Telewizor Sony - obraz i dźwięk

Sony KD-65XE7005 to telewizor z przekątną ekranu 65". Pokazuje obraz w jakości 4K, czyli 3840×2160 pikseli. Zastosowana w nim technologia 4K X-Reality PRO ma za zadanie optymalizować każdy piksel, co powinno nadawać obrazom ostrość i lepszą jakość w czasie rzeczywistym. High Dynamic Range (HDR) odpowiada za właściwe nasycenie i głębię barw, co ma dobry wpływ na rozdzielczość i ogólne wrażenia z oglądania. Technologia Motionflow XR zapewnia płynność i ostrość obrazu przy wyświetlaniu szybkich akcji. Jej działanie polega na generowaniu i wstawianiu dodatkowych obrazów między klatki oryginalnego materiału, z uwzględnieniem kluczowych elementów wizualnych na dostępnych klatkach. Jednak w praktyce przy dużej ilości szybko poruszających się elementów o różnych barwach obraz potrafi się rwać, a także smużyć. Nie można mieć za to uwag co do dźwięku. Odpowiadają za niego dwa głośniki Bass Reflex o łącznej mocy 20W. Emisję wspiera ClearAudio+ - tryb ten odpowiada nie tylko za jakość, ale również przestrzenność - oraz DTS (Digital Theater System, który jest cyfrowym systemem audio,...

Sony KD-65XE7005 - pełna recenzja »

Zalety:

 • Jakość obrazu 4K
 • Wsparcie dla HDR
 • Funkcje SmartTV
 • Dobra jakość dźwięku

Wady:

 • Czasami smuży

PANASONIC PANASONIC LED TX-55FX700E

PANASONIC PANASONIC LED TX-55FX700E

Ocena redakcji PCWorld.pl

Panasonic LED TX-55FX700E to 55 cali i nacisk na dokładne odwzorowanie kolorów. Jak wypada w praktyce?

Telewizor Panasonic - obraz i dźwięk

Panasonic LED TX-55FX700E to - zgodnie z nazwą - telewizor LED. Wyświetla obraz w rozdzielczości 4K, czyli 3840x2160 pikseli. Działa w jednym sześciu trybów ustawionych przez producenta: dynamicznym, normalnym, kinowym, prawdziwego kina, sportowym, dedykowanemu grom oraz własnemu - czyli można samodzielnie dopasować wszystkie ustawienia. Wspiera HDR - technologię odpowiedzialną za zwiększenie palety dostępnych kolorów oraz odpowiednie ich nasycenie. Obsługuje takie zaawansowane rozwiązania jak HDR10+, HDR10 oraz HLG. Dzięki specjalnej technologii Wide Colour Phosphor Technology, pozwalającej wygenerować szersze spektrum barw, specyfikacje standardu DCI są spełnione w ponad 90%. Telewizor z technologią Wide Colour Spectrum zapewnia bardziej subtelną, naturalnie stonowaną paletę kolorów, która - w odróżnieniu od większości telewizorów LCD - nadal wygląda autentycznie w każdej scenie. Za dźwięk w Panasonic TX-55FX700E odpowiadają dwa głośniki VR-Audio True Surround o mocy łącznej 20 W. Dostępne są cztery różne tryby emisji, w tym jeden użytkownika. Zarówno obraz, jak i dźwięk wypadają...

PANASONIC PANASONIC LED TX-55FX700E - pełna recenzja »

Zalety:

 • Jakość obrazu 4K
 • Wsparcie dla HDR
 • Wide Colour Phosphor Technology
 • Funkcje Smart TV

Wady:

 • Średnia jakość dźwięku
 • Przeglądarka internetowa
 • Nie zawsze wykrywa dyski USB 3.0

Sony KD-49XE9005

Sony KD-49XE9005

Ocena redakcji PCWorld.pl

Sony KD-49XE9005 to 49-calowy telewizor LED. Pokazuje obraz w jakości 4K. Czy warto go nabyć?

Telewizor Sony - obraz i dźwięk

Sony KD-49XE9005 to telewizor LED o przekątnej ekranu 49 cali. Pokazuje obraz w jakości 4K UHD, a zastosowana technologia High Dynamic Range (HDR) odpowiada za właściwe nasycenie i głębię barw, co ma dobry wpływ na rozdzielczość i ogólne wrażenia z oglądania. Ponadto wyświetlacz TRILUMINOS Display, z jego specjalnie opracowanym podświetleniem, wybiórczo odwzorowuje kolory i odcienie z szerokiej gamy barw, sprawiając, że pastelowe barwy nie staną się nadmiernie nasycone i nienaturalne. Żywy, autentyczny obraz wiernie oddaje emocje każdej sceny. Kolejna zastosowana w tym modelu technologia to Motionflow XR - jej zadanie to zapewnienie płynność i ostrość obrazu przy wyświetlaniu dynamicznych obrazów. Często jednak zdarza się - zwłaszcza przy filmach akcji, grach czy transmisjach sportowych - że po poruszających się obiektach pozostają smugi, a w ekstremalnych sytuacjach - pozostają po nich kontury. Nie wygląda to dobrze. Natomiast dźwięk generowany przez dwa głośniki Bass Reflex o łącznej mocy 20W wypada bardzo dobrze i nie można mieć zastrzeżeń. Wspierają go dwie technologie Digital Sound...

Sony KD-49XE9005 - pełna recenzja »

Zalety:

 • Czasami smuży