iPhone - jaka ładowarka jest najlepsza? [RANKING]

Kupiłeś iPhone'a? Jeżeli tak to z pewnością potrzebujesz mocnej ładowarki ze złączem USB Typu C, aby szybko naładować swój telefon. Apple niestety nie do daje już do zestawu ładowarki, więc musisz zaopatrzyć się w nią we własnym zakresie. Sprawdź, jakie zasilacze do iPhone'a warto wybrać.

We wrześniu 2020 roku Apple zaszokowało konsumentów informacją, że nowe zegarki Apple Watch Series 6 oraz Apple Watch SE dostarczane będą jedynie z dedykowanym kabel. W pudełku nie znajdziemy już ładowarki sieciowej. Szybko okazało się, że to nie koniec zmian. Podczas premiery iPhone'a 12 w październiku 2020 roku dowiedzieliśmy się, że również smartfony od Apple dostarczane będą jedynie z przewodem USB Typu C do Lightning. Od ponad roku decydując się na zakup iPhone'a nie otrzymamy już zasilacza.

Ładowarki do iPhone'a
Źródło: macworld.com

Ładowarki do iPhone'a

Źródło: macworld.com

Wszystkie aktualnie sprzedawane przez Apple modele iPhone'a - Xr, SE, 11, 12 mini, 12, 12 Pro, 12 Pro Max, 13 mini, 13, 13 Pro oraz 13 Pro max sprzedawane są jedynie z dedykowanym kablem USB. W pudełku nie znajdziemy nie tylko ładowarki, ale także przewodowych słuchawek EarPods ze złączem Lightning. Akcesoria te sprzedawane są oddzielnie.

Zawartość zestawu iPhone 12

Zawartość zestawu iPhone 12

Jeżeli kupiłeś ostatnio iPhone'a z pewnością rozglądasz się za dedykowanym zasilaczem, który pozwoli szybko i sprawnie naładować Twojego nowego smartfona. W przypadku, gdy posiadasz nowego iPad'a lub MacBook'a możesz wykorzystać ich zasilacze, ale na dłuższą metę ładowanie smartfona oraz tabletu/laptopa z jednej ładowarki jest niewygodne.

Sprawdź, które zasilacze warto rozważyć z myślą o ładowaniu iPhone'a oraz innych modeli smartfonów od Apple. Pamiętaj - aby wykorzystać pełne możliwości szybkiego ładowania iPhone'a potrzebujesz zasilacz USB Typu C z Power Delivery o mocy co najmniej 18 W.

Pamiętaj, że iPhone'a Xr, SE, 11 oraz całą rodzinę 12 i 13 naładujesz również bezprzewodowo z wykorzystaniem ładowarek Qi. Najnowsze modele z serii iPhone 12/13 posiadają również wsparcie dla ładowania magnetycznego przez złącze MagSafe.

Poniżej znajdziesz najlepsze ładowarki dla iPhone'a.

Promocja

Apple Ładowarka indukcyjna MagSafe

Apple Ładowarka indukcyjna MagSafe

Ładowarka MagSafe pozwala na 15 W ładowanie magnetyczne. To nowość obsługiwana tylko i wyłącznie w najnowszych modelach z rodziny iPhone 12.

Apple zdecydowało się na przywrócenie złącza MagSafe. Magnetyczna ładowarka powróciła w nowej odsłonię i dostępna jest w smartfonach z rodziny iPhone 12. Można kupić ją w atrakcyjnej cenie w sklepie RTV Euro AGD za 169 zł - KLIKNIJ I KUP TERAZ.

W obudowie nowych modeli iPhone'a znajdziemy magnesy, które pozwalają na sztywne połączenie z ładowarką bezprzewodową MagSafe.

Rozwiązanie korzysta z standardu Qi i umożliwia ładowanie o mocy maksymalnej 15 W (12 W w przypadku iPhone'a 12 mini).

Ładowarkę MagSafe możemy wykorzystać również do ładowania słuchawek AirPods z etui wspierającym ładowanie bezprzewodowe oraz starszych modeli iPhone'a. W tym przypadku nie skorzystamy z magnetycznego połączenia MagSafe.

Zasilacz MagSafe kompatybilny jest z większością etui dedykowanych do iPhone'a 12.

Ładowarka MagSafe posiada zintegrowany kabel o długości 1 M zakończony złączem USB Typu C. Do poprawnego działania potrzebujemy zasilacz o mocy co najmniej 20 W. Jest on sprzedawany oddzielnie.

Obecnie ładowarkę MagSafe możecie kupić za 169 zł w RTV...

Apple Ładowarka indukcyjna MagSafe - pełna recenzja »

BASEUS CCXJ-B02

Baseus CCXJ-B02 to tani adapter sieciowy ze złączami USB Typu C oraz USB Typu A. Ładowarka pozwoli naładować dwa urządzenia w tym samym czasie.

Baseus CCXJ-B02 to przystępne cenowo i uniwersalne rozwiązanie. Niewielka ładowarka sieciowa o mocy maksymalnej 20 W pozwoli szybko naładować iPhone'a. Co ważne producent zdecydował się na zastosowanie portu USB Typu C oraz klasycznego USB Typu A. Oznacza to, że poza iPhone'm i nowymi smartfonami możemy podładować mnóstwo urządzeń peryferyjnych takich jak opaski sportowe, myszy, klawiatury czy słuchawki.

Baseus CCXJ-B02

Baseus CCXJ-B02

Ładowarka wspiera technologie Quick Charge oraz Power Delivery. Co ważne jednocześnie możemy ładować dwa urządzenia z mocą maksymalną 20 W.

W środku znajduje sięspeycjalny chip, który odpowiada za normalizację parametrów i dostarczenie możliwie najszybszej prędkości ładowania.

Biała obudowa Baseus CCXJ-B02 idealnie komponuje się z oryginalnym kablem firmy Apple.

BASEUS CCXJ-B02 - pełna recenzja »

Apple Zasilacz USB-C o mocy 20 W

Oryginalny zasilacz USB Typu C od Apple to idealne akcesorium dla iPhone'a 12. Producent postawił na niewielkie wymiary oraz kolorystykę zgodną z kablem USB Typu C > Lightning dołączonym do zestawu.

Zasilacz USB-C o mocy 20 W od Apple to dedykowane akcesorium dla wszystkich smartfonów iPhone sprzedawanych bez zasilacza dołączonego do zestawu. Jest to niewielka ładowarka ze złączem USB Typu C o mocy maksymalnej 20 W. Dzięki zgodności ze standardem Power Delivery z jej wykorzystaniem naładujemy także smartfony z Androidem oraz inne akcesoria.

Zasilacz od Apple dedykowany dla iPhone'a 12

Zasilacz od Apple dedykowany dla iPhone'a 12

Zasilacz USB Typu C od Apple to również świetny dodatek do magnetycznej ładowarki MagSafe o mocy 15 (kabel sprzedawany oddzielnie za 199 zł).

Apple deklaruje, że zasilacz został wyprodukowany z biodegradowalnych materiałów i jest łatwy w recyklingu. Zaletą może być również wygląd, który idealnie komponuje się ze stylistyką kabla USB Typu C > Lightning dołączanego do zestawu z iPhone'm.

Cena detaliczna wynosi 99 zł, ale u niektórych autoryzowanych sprzedawców zaoszczędzimy kilkanaście złotych.

Apple Zasilacz USB-C o mocy 20 W - pełna recenzja »

Green Cell Ładowarka sieciowa USB-C 18W PD

W swojej ofercie ładowarkę do iPhone'a 12 ma również Green Cell. Propozycja Polskiej firmy jest ponad dwukrotnie tańsza od zasilacza Apple.

Green Cell to Polski producent ładowarek, zasilacz, kabli, akumulatorów oraz baterii. Firma od lat działa na rynku europejskim i posiada w swoim portfolio wiele produktów. Dla posiadaczy iPhone'a 12 przygotowano specjalny adapter Green Cell USB Typu C o mocy 18 W z USB Power Delivery.

Zasilacz Green Cell o mocy 18 W

Zasilacz Green Cell o mocy 18 W

Zasilacz od Green Cell to uniwersalna konstrukcja kompatybilna ze smartfonami od Apple oraz innych producentów. Ładowarka wykorzystuje napięcie wyjściowe od 5 V do 15 V, a prąd wyjściowy waha się od 1,2 A do 3 A.

Green Cell wykonał swój zasilacz z czarnego, matowego plastiku z niewielką wstawką w kolorze Piano Black. Na obudowie znajdziemy oznaczenie PD 3.0 wskazujące na kompatybilność ze standardem Power Delivery 3.0. Zasilacz wspiera również technologię Quick Charge 3.0 od Qualcomm. W obudowie znajdziemy specjalne układy zabezpieczające przez przeładowaniem, przegrzaniem oraz przeciążeniem.

Firma posiada w swojej ofercie odpowiednie ładowarki o wyższych mocach dedykowane tabletom iPad oraz laptopom MacBook.

Cena detaliczna 18 W zasilacza Green Cell CHAR07 to 49 zł, ale w wybranych sklepach zaoszczędzimy kilka złotych.

Green Cell Ładowarka sieciowa USB-C 18W PD - pełna recenzja »

Spigen F305W

Spigen F305W to przystępna cenowo ładowarka bezprzewodowa, która naładuje iPhone' 12 z maksymalną mocą 7,5 W.

iPhone 12 wspiera klasyczne ładowanie bezprzewodowe w standardzie Qi. Maksymalna moc ładowania wynosi wtedy 7,5 W. Spigen F305W to ładowarka bezprzewodowa, której moc maksymalna wynosi 9 W. Oznacza to, że Spigen F305W bez problemu naładuje iPhone'a 12 bezprzewodowo z maksymalną mocą.

Spigen F305W

Spigen F305W

Spigen F305W to klasyczna ładowarka bezprzewodowa o płaskiej konstrukcji, w której umieszczono cewki do ładowania. Obudowę wykonano z czarnego, matowego plastiku. Spigen F305W oferuje również zintegrowany kabel zakończony końcówką USB Typu A (zasilacz sprzedawany jest oddzielnie).

Ładowarka firmy Spigen jest wodoodporna i posiada certyfikat IP67. Oznacza to, że przypadkowe zalania napojem stojącym na biurku nie są dla niej najmniejszym problemem.

Górna część obudowy wykonana została z gumy, która zapobiega przesuwaniu się urządzenia.

Spigen F305W jest kompatybilna z technologią Qualcomm Quick Charge 3.0 i została certyfikowana przez Apple oraz Samsunga. W środku znajdziemy szereg zabezpieczeń, które chronią ładowarkę oraz ładowane urządzenie przed uszkodzeniem.

Spigen F305W - pełna recenzja »

Anker PowerPort+ Atom III PowerPort+ Atom III

Anker PowerPort+ Atom III to wydajny zasilacz USB Typu C, który naładuje iPhone'a oraz MacBooka Air.

Zasilacz Anker PowerPort+ Atom III o mocy maksymalne 45 W pozwoli na ładowanie iPhone'a oraz komputerów z rodziny MacBook Air. Wszystko przy zachowaniu kompaktowych wymiarów i niewielkiej wagi. Ładowarka posiada złącze USB Typu C oraz USB Typu A. Oznacza to, że z jej pomocą naładujemy wiele urządzeń peryferyjnych.

Anker PowerPort+ Atom III

Anker PowerPort+ Atom III

Port USB Typu C może ładować urządzenia z mocą do 45 W. Złącze USB Typu A wykorzystany do 15 W ładowania. Za bezpieczeństwo ładowania dba rozwiązanie Power IQ 3.0 kompatybilne z Power Delivery oraz Qualcomm Quick Charge.

Producent do budowy ładowarki wykorzystał technologię GaN, która pozytywnie wpływa a rozmiary zewnętrzne.

Anker PowerPort+ Atom III PowerPort+ Atom III - pełna recenzja »

Samsung Ładowarka sieciowa 25 W

Samsung również posiada w swojej ofercie szybką ładowarkę ze złączem USB Typu C. Naładujemy nią również iPhone'a 12.

Samsung naśmiewał się z decyzji Apple o usunięciu ładowarki z zestawu sprzedażowego, a zaledwie kilka miesięcy później na rynku pojawiły się smartfony z rodziny Galaxy S21, które sprzedane są jedynie z kablem USB Typu C > USB Typu C.

Ładowarka Samsunga o mocy 25 W

Ładowarka Samsunga o mocy 25 W

Na rynku pojawiła się nowa, 25 W ładowarka przewodowa ze złączem USB Typu C, która naładuje również iPhone'a 12.

Ładowarka sieciowa Samsunga o numerze modelu EP-TA800 dostępna jest w dwóch wersjach kolorystycznych - czarnej i białej. Zasilacz kompatybilny jest z technologią Super Fast Charging (dla smartfonów Samsunga) oraz Power Delivery (dla innych urządzeń np. iPhone'a 12).

Zasilacz Samsunga jest kompaktowy oraz nieco mocniejszy od odpowiednika od Apple, ale niestety czas ładowania iPhone'a 12 przy wykorzystaniu obu zasilaczy jest identyczny.

Producent nie zapomniał również o zabezpieczeniu przed przeładowaniem, przegrzaniem oraz przeciążeniami.

Cena detaliczna wynosi 99 zł. W wybranych sklepach zasilacz sprzedawany jest w zestawie z kablem USB Typu C > USB Typu C.

Samsung Ładowarka sieciowa 25 W - pełna recenzja »

Apple Podwójna ładowarka MagSafe Duo

Podwójna ładowarka MagSafe Duo naładuje iPhone'a 12 oraz zegarek Apple Watch. Wszystko to bez konieczności korzystania z przewodów.

Podwójna ładowarka MagSafe Duo to chyba najdroższa ładowarka dla smartfona. Cena detaliczna wynosi aż 679 zł. W zamian otrzymamy ładowarkę MagSafe dla iPhone'a oraz magnetyczną ładowarkę dla zegarków Apple Watch.

Ładowarka MagSafe Duo

Ładowarka MagSafe Duo

Dodatkowo MagSafe Duo jest w stanie naładować bezprzewodowo wszystkie urządzenia wspierające standard Qi.

Miejsce do ładowania dla zegarka Apple Watch posiada podnoszoną stopkę, która pozwala zamienić Apple Watch'a w zegarek nocny.

Sama ładowarka posiada składaną konstrukcję, która pozwala na wygodne przenoszenie.

W zestawie z MagSafe Duo otrzymamy kabel USB Typu C do Lightning. Do działania potrzebny jest zasilacz o mocy co najmniej 20 W, który nie wchodzi w skład zestawu.

Apple Podwójna ładowarka MagSafe Duo - pełna recenzja »

Aktualizacja: 11 października 2021 14:06