Artykuły
Porady
Rankingi
Testy
Wiadomości
Tematy
AGD
Biznes
Fotografia i wideo
Gry
Hosting
Internet
Komputery
Motoryzacja
Nauka
Rozrywka
RTV
Sieci
Smartfony
CES 2023
Diablo II Resurrected
Halloween 2022 - miesiąc grozy
Strefa Kibica PCWorld.pl
Black Week 2022
Galaxy Unpacked
Gorące tematy:
Najlepszy VPN 2023
Najlepszy antywirus 2023
Android 13 - kto dostanie?
PlayStation 5
Strona główna
Temat
ACTA
Temat: ACTA
Parlament Europejski odrzucił nową dyrektywę w sprawie praw autorskich
TTIP, CETA - rozsądna wypowiedź Krystyny Pawłowicz
TiSA: chyba trzeba będzie ponownie wyjść na ulice jak w przypadku ACTA
TiSA: chyba trzeba będzie ponownie wyjść na ulice jak w przypadku ACTA
Porozumienie w sprawie handlu usługami (TiSA) może zawierać zapisy, które negatywnie wpłyną na nasze bezpieczeństwo i internecie.
CISPA przechodzi w Izbie Reprezentantów. Blisko 400 stron wyłączonych w ramach protestu
CISPA przechodzi w Izbie Reprezentantów. Blisko 400 stron wyłączonych w ramach protestu
Ponad 390 stron internetowych dołączyło do Anonymous w proteście przeciwko budzącej ogromne kontrowersje ustawie CISPA.
Włamał się na stronę Kancelarii Premiera. Prokuratura zawiesza śledztwo
Włamał się na stronę Kancelarii Premiera. Prokuratura zawiesza śledztwo
Łukasz S. z Wrocławia w ramach protestów związanych z ACTA włamał się rok temu na stronę Kancelarii Premiera. Prokuratura do dzisiaj nie zdołała jednak skierować przeciwko niemu aktu oskarżenia do sądu.
Rząd przeciwny ograniczaniu wolności w Internecie. Warto było walczyć z ACTA!
Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji poinformowało o zmianie stanowiska rządu w sprawie Międzynarodowych Regulacji Telekomunikacyjnych (ITR). Daje tym samym sygnał, że jest on przeciwny ograniczaniu swobód, praw podstawowych i wolności w internecie.
Nielegalne pobieranie plików w Japonii to nawet dwa lata w więzieniu
Od pierwszego października japońskich internautów obowiązuje bardzo restrykcyjne prawo, na podstawie którego można będzie karać ich za pobieranie pirackich plików.
CETA czyli nowe ACTA
Ledwo opędziliśmy się od kontrowersyjnej ustawy ACTA, a już czeka na nas kolejny "wróg". Chodzi o umowę CETA, która do złudzenia przypomina dokument, który nie tak dawno odrzucił Parlament Europejski, wskutek protestów społecznych.
ACTA odrzucone przez Parlament Europejski
Zgodnie z przewidywaniami, Parlament Europejski nie wyraził zgody na ratyfikowanie ACTA przez Unię Europejską. Za kontrowersyjnym dokumentem opowiedziało się jedynie 39 europosłów. To wielki sukces wszystkich sprzeciwiających się porozumieniu.
MegaUpload - decyzja w przyszłym tygodniu
Prawnicy działający w interesie serwisu MegaUpload chcą aby sąd federalny odrzucił zarzut o piractwo. Ich zdaniem Stany Zjednoczone nie mają prawa decydować o usłudze, która swoją bazę ma w Hongkongu.
ACTA odrzucone przez unijną Komisję ds. Handlu - co dalej?
Stosunkiem głosów 19:12 unijna Komisja ds. Handlu odrzuciła kontrowersyjny dokument. Przeważyły głosy posłów z Rumunii oraz Polski. Czy to oznacza, że porozumienie ACTA trafi na śmietnik historii? Okazuje się, że niekoniecznie...
ACTA - decydujące starcie już za dwa dni
21 czerwca ma zapaść ostateczna decyzja w sprawie porozumienia Anti-Counterfeiting Trade Agreement(ACTA). Dokument od samego początku budzi niezwykłe kontrowersje. W jego sprawie wypowie się komisja Parlamentu Europejskiego ds. handlu międzynarodowego (INTA).
Komisja Europejska przeciwko pedofilom. Będzie sprawdzać ile mamy lat
Komisja Europejska opublikowała zarys planu działań na rzecz ochrony dzieci w Internecie. Budzi on jednak wśród internautów pewne obawy.
Muzyka i filmy w sieci. Biznes a użytkownicy
5 marca w warszawskim Centrum Nauki Kopernik z inicjatywy ministra administracji i cyfryzacji, Michała Boniego, zorganizowany został Kongres Wolności w Internecie. Jeden z tematów kongresu dotyczył roli biznesu w zapewnieniu powszechnego dostępu do dóbr kultury w sieci.
Co z tym ACTA? Debata o reformie prawa autorskiego
5 marca w warszawskim Centrum Nauki Kopernik z inicjatywy ministra Michała Boniego zorganizowany został Kongres Wolności w Internecie, poświęcony problemom społeczeństwa informacyjnego. Jedną z najważniejszych kwestii poruszanych w czasie debaty jest umowa ACTA i kwestia ochrony praw autorskich w internecie.
Michał Boni przedstawia plan prac w sprawie ACTA
Kolejnym z przesłuchiwanych przez premiera ministrów był Michał Boni - szef resortu Administracji i Cyfryzacji. Spotkanie przyniosło przedstawienie opinii publicznej kalendarium prac w sprawie ACTA. Czego możemy się spodziewać?
Piractwo na cenzurowanym
Protesty przeciw umowie ACTA na nowo roznieciły debatę o internetowym piractwie. Poszukując odpowiedzi na pytanie, czy nieskrępowany obieg materiałów w internecie jest całkowicie nielegalny i szkodliwy, przeanalizowaliśmy obowiązujący stan prawny. Zasięgnęliśmy też opinii osób z obu stron barykady: prawników i przedstawicieli organizacji reprezentujących interesy twórców, jak również członków Polskiej Partii Piratów i przeciwników ACTA.
Dostawcy internetu zapiszą strony, które odwiedzamy?
Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji przygotowuje właśnie nowelizację ustawy "Prawo telekomunikacyjne". Ma ona zapewnić internautom, by firmy oferujące im dostęp do internetu zapewniały stałą prędkość przesyłu danych. Problemem jest jednak sposób egzekwowania takiego prawa.
1
2
3
4
Następna
strona
Nie przegap
Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów:
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »