Artykuły
Porady
Rankingi
Testy
Wiadomości
Tematy
AGD
Biznes
Fotografia i wideo
Gry
Hosting
Internet
Komputery
Motoryzacja
Nauka
Rozrywka
RTV
Sieci
Smartfony
CES 2023
Diablo II Resurrected
Halloween 2022 - miesiąc grozy
Strefa Kibica PCWorld.pl
Black Week 2022
Galaxy Unpacked
Gorące tematy:
Najlepszy VPN 2023
Najlepszy antywirus 2023
Android 13 - kto dostanie?
PlayStation 5
Strona główna
Temat
AES
Temat: AES
pCloud
Paranoia Text Encryption 12R4E
Szyfrowanie – co warto o nim wiedzieć
Szyfrowanie – co warto o nim wiedzieć
RSA i AES, klucze prywatne i publiczne, szyfrowanie symetryczne i asymetryczne, podpis cyfrowy i certyfikaty – wyjaśniamy, co kryje się za tymi pojęciami. Przedstawiamy listę odpowiedzi na najczęstsze pytania z zakresu kryptografii.
Szyfrowanie dysków w systemie Windows
Szyfrowanie dysków w systemie Windows
Szyfrowanie jest jedną z najbardziej skutecznych i niezawodnych metod ochrony danych. Program TrueCrypt oraz funkcja BitLocker umożliwiają zaszyfrowanie całego dysku, tak aby zapisane na nim informacje pozostały poufne, nawet w przypadku kradzieży lub zgubienia notebooka.
W pogoni za bezpiecznym szyfrowaniem
W pogoni za bezpiecznym szyfrowaniem
Zabezpieczenie, które dziś wydaje się skuteczne, już niebawem może zostać złamane. Metody kryptograficzne przyszłości mają na celu przerwać ten cykl.
ZipGenius 6.3.2 - (prawie) idealny archiwizator plików
Szybko i dobrze skompresowane archiwa, zabezpieczone odpowiednio przed nieupoważnionym dostępem to idealny sposób na przechowywanie i przesyłanie ważnych informacji. Archiwizator ZipGenius spełnia te warunki i jest do tego bezpłatny
Acronis True Image Home 2010 - mistrz backup'u
Bezpieczeństwo danych wymaga regularnego ich archiwizowania. Do tego trzeba stosować jednak odpowiednie narzędzia. Pełną kontrolę nad tworzeniem i odzyskiwaniem kopi zapasowych zapewnia na przykład Acronis True Image Home 2010.
WinZip 14.5 - interfejs wstążki dostępny w WinZipie
Archiwizacja dokumentów to dobry sposób na zabezpieczenie ich przed utratą bądź zmniejszenie zajmowanego przez nie miejsca. Aby spakować pliki niezbędne jest odpowiednie narzędzie, na przykład najnowszy WinZip.
PowerArchiver 2010 11.6 - Dobrze spakowane dane
Mimo coraz większych i coraz tańszych dysków twardych programy do kompresji danych są nadal potrzebne. Pozwalają zaoszczędzić czas przy przesyłaniu danych przez Internet. Nowy PowerArchiver 11.6 pomoże ci skompresować dane, aby sprawnie przesłać je między komputerami i aby nie zajmowały niepotrzebnie miejsca na dysku.
Ukryty system Windows (cz. 1)
Nie chcesz, aby ktoś uzyskał dostęp do twoich danych i zasobów zgromadzonych w komputerze przenośnym, gdy go zgubisz lub gdy ten padnie ofiarą złodzieja. Stosujesz więc bezpłatny program TrueCrypt, bo pozwala zaszyfrować nawet cały dysk lub partycję systemową. Jednak ktoś, kto włączy twój komputer, będzie musiał podać hasło, a wtedy może pomyśleć, że na tym dysku są zapisane szczególnie interesujące informacje, i postara się do nich dobrać. Jak temu zapobiec?
Blowfish Advanced CS - darmowe szyfrowanie danych
Blowfish Advanced CS to program szyfrujący pliki na komputerze użytkownika, w oparciu o klucz, zbudowany z hasła lub pliku na dysku, aby nikt poza tobą nie miał dostępu do zawartych w nich informacji.
Rohos Disk Encryption - dane nareszcie bezpieczne
Aplikacja służy tworzeniu wirtualnych, zaszyfrowanych partycji w systemie operacyjnym użytkownika, na których ten może bez obaw o bezpieczeństwo informacji zapisywać dokumenty, zdjęcia, czy inne ważne dla niego pliki.
Java - szybsza i bezpieczniejsza
Firma Via Technologies przygotowała aplikację o nazwie Java Cryptography Service Provider, czyli pracujący w tle program wykorzystujący funkcje bezpieczeństwa wbudowane w niektóre procesory firmy do poprawy zabezpieczeń internetowych i lokalnych aplikacji pracujących w środowisku Java Runtime. Można też już pobrać nową wersję pakietu narzędzi VelocityTools 1.2 firmy Jakarta Velocity, w którym do tworzenia systemu szablonów Velocity Java zastosowano pewne rozwiązania open source.
Microsoft zarzuci słabe szyfry
Microsoft oficjalnie zabronił swoim programistom stosowania przestarzałych lub słabych algorytmów kryptograficznych w nowym kodzie.
Kodowane DVD sposobem na piratów?
Amerykańska firma Cinea opracowała nowy rodzaj zabezpieczenia filmów zapisanych na płytach DVD - kodowanie ich 128-bitowym kluczem AES, tak by mogły być odtwarzane jedynie na przystosowanych do tego odtwarzaczach DVD. Technologia ta ma raczej małe szanse na trafienie "pod strzechy", jej wykorzystaniem zainteresowana jest jednak Amerykańska Akademia Filmowa, która chce kodować w ten sposób filmy wysyłane do jurorów decydujących o przyznawaniu Oscarów.
Nie przegap
Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów:
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »