Artykuły
Porady
Rankingi
Testy
Wiadomości
Tematy
AGD
Biznes
Fotografia i wideo
Gry
Hosting
Internet
Komputery
Motoryzacja
Nauka
Rozrywka
RTV
Sieci
Smartfony
CES 2023
Diablo II Resurrected
Halloween 2022 - miesiąc grozy
Strefa Kibica PCWorld.pl
Black Week 2022
Galaxy Unpacked
Gorące tematy:
Najlepszy VPN 2023
Najlepszy antywirus 2023
Android 13 - kto dostanie?
PlayStation 5
Strona główna
Temat
autor
Temat: autor
Stanisław Lem nie żyje
!K7 Records - koniec z zabezpieczeniami
Novell w obronie open source
Novell w obronie open source
Firma Novell publicznie zobowiązała się do wykorzystania swojego pakietu patentów w celu ochrony dostarczanych przez siebie produktów open source. Deklaracja ta daje klientom pewność, że mogą bez obaw wybierać tego typu rozwiązania, gdyż Novell zapewni im ochronę przed ewentualnymi problemami.
Anglicy poznają tożsamość piratów
Anglicy poznają tożsamość piratów
Brytyjskie Stowarzyszenie Przemysłu Fonograficznego pozna tożsamość użytkowników oskarżonych o nielegalne wymienianie się plikami w Internecie, zdecydował Sąd Najwyższy, nakazując dostawcom internetowym wyjawienie ich personaliów.
Sądowa porażka Microsoftu
Sądowa porażka Microsoftu
Sędzia federalny odrzucił trzy wnioski Microsoftu, złożone w reakcji na pozwanie koncernu przez firmę TV Interactive Data, posiadającą prawa patentowe do technologii Autoplay (umożliwiającej automatycznie odtwarzanie zawartości płyty włożonej do komputerowego czytnika nośników optycznych).
Najeeb Khan - pogromca piratów
Pojawiają się opinie, iż legalne wersje takich programów, jak Photoshop, czy Illustrator są za drogie dla przeciętnego polskiego użytkownika. Z dość mieszanymi opiniami ze strony naszych czytelników spotyka się również akcja antypiracka prowadzona przez Adobe Systems. W obliczu tych i wielu innych problemów, postanowiliśmy porozmawiać z przedstawicielem firmy na temat przyczyn i sposobów walki z piractwem oraz planów dotyczących kolejnych wersji produktów. Na nasze pytania odpowiada Najeeb Khan - specjalista ds. piractwa w Adobe Systems.
Antypiracka oferta Adobe
Adobe Systems wraz z wyłącznym dystrybutorem na Polskę, Wimal International, rozpoczęły wspólną akcję antypiracką, w ramach której można się zaopatrzyć w tańsze i legalne wersje oprogramowania Adobe. W ramach kampanii rozprowadzane są ulotki z formularzem, uprawniającym do nabycia pudełkowych, polskich wersji produktów Adobe z 20-procentowym upustem w stosunku do ceny detalicznej.
Kto zrobi porządek z DRM?
Przedstawiciele konsorcjum firm z branży informatycznej poinformowali o planach stworzenia jednolitej specyfikacji technologii zarządzania cyfrowymi prawami autorskimi (DRM), której zadaniem będzie również likwidacja problemów z niekompatybilnością pomiędzy obecnymi mechanizmami.
MPAA poluje na piratów
Stowarzyszenie Motion Picture Association of America, zrzeszające amerykańskie koncerny filmowe, rozpoczęło szeroko zakrojoną operację, której celem jest walka z serwisami, nielegalnie udostępniającymi filmy w Internecie. Jak do tej pory zlikwidowano już kilka serwisów, oferujących odpłatnie możliwość pobierania z Sieci najnowszych przebojów kinowych.
Australijska wpadka MPAA
W poszukiwaniu filmowych piratów, Amerykańskie Stowarzyszenie Przemysłu Filmowego (MPAA) zapędziło się aż do Australii, oskarżając tamtejsze stowarzyszenie Linux Australia o posiadanie nielegalnych kopii dwóch filmów. W rzeczywistości przedmiotem sporu okazały się być... narzędzia dla programistów.
Microsoft Download Center - piratom wstęp wzbroniony!
Koncern z Redmond na swojej stronie internetowej, w ramach działu "Download Center", testuje nową funkcję, której zadaniem będzie wykrywanie legalności posiadanej przez użytkownika kopii systemu operacyjnego Windows. Jak mówi David Lazar, szef grupy Microsoft Windows Client, zadaniem projektu o nazwie "Windows Genuine Advantage" jest docelowo zapewnienie najwyższego poziomu usług posiadaczom legalnych wersji systemu Windows i ograniczenie dostępu do zasobów tym, którzy takowych wersji nie posiadają.
BAFTA i zabezpieczone odtwarzacze
Członkowie Brytyjskiej Akademii Sztuki Filmowej i Telewizyjnej (BAFTA), którzy już wkrótce będą decydować, jakie filmy zostaną uhonorowane prestiżowymi nagrodami Akademii, otrzymają zabezpieczone odtwarzacze DVD - BAFTA chce w ten sposób uniemożliwić nielegalne kopiowanie nominowanych filmów.
CD zabezpieczone przed odtwarzaniem?
Francuskie władze prowadzą dochodzenie przeciwko wytwórni muzycznej EMI, dotyczące zaimplementowanej w nośnikach CD technologii zapobiegającej ich kopiowaniu. Okazała się ona na tyle skuteczna, że część klientów ma problemy z odtwarzaniem zakupionych płyt.
RIAA naciera - kolejne pozwy w drodze
Amerykańskie Stowarzyszenie Przemysłu Muzycznego kontynuuje swoją politykę pozwów wobec użytkowników popularnych serwisów P2P. Pula zagrożonych poważnymi konsekwencjami prawnymi powiększyła się o kolejne 896 osób.
Komputerowy gang rozbity
Ponad 100 osób liczyła rozbita przez lubuską policję zorganizowana grupa przestępców internetowych - poinformowała Polska Agencja Prasowa. Gang działał m.in. w Polsce, USA oraz Australii - powiedziała PAP Agata Sałatka, rzeczniczka Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim. Na liście przestępstw popełnianych przez grupę znalazły się m.in. włamania do systemów komputerowych oraz dystrybuowanie nielegalnego oprogramowania.
iTunes ponownie na celowniku
Nieznana szerzej ekipa programistów udostępniła oprogramowanie o nazwie OurTunes, które pozwala na bezproblemowe współdzielenie w sieci lokalnej muzyki zgromadzonej w bibliotece odtwarzacza Apple - iTunes.
Autorzy programów do P2P bez winy
Federalny Sąd Apelacyjny w Los Angeles podtrzymał kwietniową decyzję Sądu Okręgowego, która uwalnia operatorów sieci P2P od odpowiedzialności za nielegalne działania użytkowników tychże sieci. Przedstawiciele Amerykańskiej Federacji Przemysłu Muzycznego zgrzytają zębami, zapowiadając jednocześnie, iż nie zamierzają składać broni. Ciemne chmury, wiszące dotąd nad sieciami P2P wydają się zatem przesuwać nad użytkowników, którzy jednego muszą być świadomi - fala pozwów ze strony RIAA, MPAA oraz podobnych organizacji, może teraz przybrać na sile.
Linus broni nazwy Linux
Linus Torvalds, twórca systemu Linux osobiście zaangażował się w sprawę ochrony znaku firmowego Linux w Australii. Starły się tam organizacja non-profit Linux Australia Inc oraz prywatna firma, która złożyła w zeszłym roku wniosek o zarejestrowanie znaku i nazwy firmy Linux Australia Pty Ltd.
1
2
3
4
5
...
22
Następna
strona
Nie przegap
Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów:
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »