Porady
Rankingi
Produkty
Wiadomości
Artykuły
Download
Tematy
Audio
Drukarki
Fotografia
Gry
Kamery sportowe
Laptopy
Projektory
Routery
Smartfony
Serwery NAS
Tablety
TV
WiFi
VR
Monitory
Hosting
Bezpieczeństwo
Mała Firma
Gorące tematy:
Najlepszy VPN 2020
Najlepszy antywirus 2020
Android 11
iPhone 12
Xbox Series X
PlayStation 5
Samsung Galaxy S21
Strona główna
Temat
autor
Temat: autor
Pirat się przyznaje
Russel Sprague, 51-letni Amerykanin oskarżony o udostępnienie w Internecie ponad 200 nielegalnych kopii filmów (w tym najnowszych hollywoodzkich przebojów), przyznał się do winy. Sprague zeznał również, że większość filmów otrzymał od przyjaciela - aktora Carmine Caridi.
Sprzedaż muzyki wreszcie rośnie
W ciągu pierwszego kwartału 2004 r. po raz pierwszy od kilku lat wzrosła sprzedaż muzyki (w postaci płyt CD, DVD-Audio oraz legalnych pobrań z Internetu) - informuje BBC. W pierwszych trzech miesiącach 2004 w USA sprzedano o 9% więcej płyt i piosenek niż w analogicznym okresie roku 2003 - zdaniem ekspertów, może to zwiastować koniec 4-letniego kryzysu w branży fonograficznej.
58,6 mld... spamu
Z comiesięcznego badania prowadzonego przez Brightmail Logistics and Operations Center (BLOC) wynika, że odsetek spamu w marcu br. wzrósł do 63%. Jedna czwarta niechcianych wiadomości dotyczyła ofert promocyjnych produktów, jedna piąta – usług finansowych. W minionym miesiącu najbardziej aktywnym wirusem w sieci był NetSky.
DVD Jon zdejmuje zabezpieczenie DRM z plików AAC
Po raz kolejny w kręgu zainteresowania Jona Lecha Johansena, potocznie zwanego DVD Jonem, znalazł się iTunes. Młody Norweg może się tym razem 'pochwalić' projektem o nazwie "playfair", który pozwala zdjąć zabezpieczenia DRM z plików formatu AAC, zakupionych w internetowym sklepie muzycznych iTunes Music Store.
Microsoft: Janus zabezpieczy pliki
Microsoft pracuje właśnie nad nową technologią, która umożliwi internetowym sklepom muzycznym "wypożyczanie" plików audio - informuje serwis TheInquirer.net.
BSA: Edukować i... karać
Piractwo w naszym kraju to nie tylko nielegalne pobieranie oprogramowania i muzyki z Internetu - to także działanie zorganizowanych grup przestępczych, które stać na wydanie ponad miliona dolarów na zakup zaawansowanej linii technologicznej. Walka z tym zjawiskiem jest niezwykle trudna - "Z ostatnich badań przeprowadzanych corocznie na zlecenie BSA, wynika, że po raz pierwszy od 1994 roku, tendencja systematycznego obniżania poziomu piractwa uległa odwróceniu: stopa piractwa w Polsce wzrosła w ciągu ostatniego roku o 1% i wynosi aktualnie 54%" - mówi w wywiadzie dla PCWK Bartłomiej Witucki, przedstawiciel polskiego oddziału Business Software Alliance.
DrinkOrDie: ekstradycji nie będzie?
Australijski sąd nie wyraził zgody na żądania amerykańskich prokuratorów, którzy domagają się ekstradycji Hew Raymonda Griffithsa, aresztowanego kilka miesięcy temu domniemanego szefa grupy DrinkOrDie, zajmującej się nielegalnym kopiowaniem i dystrybuowaniem oprogramowania. Gdyby Amerykanom udało się sprowadzić Griffithsa do USA, grozi mu kara do 10 lat więzienia i do 500 tys. USD grzywny.
BSA w lutym
Zarekwirowanie 2857 nielegalnych płyt, 36 komputerów i 11 nagrywarek - to wyniki kontroli w 13 firmach i 5 sklepach komputerowych, przeprowadzonych przez policję w lutym. Przedstawiciele organizacji BSA szacują, że w lutym tego roku straty producentów oprogramowania w wyniku nielegalnego powielania i rozpowszechniania ich produktów wyniosły ponad 6,5 miliona złotych.
UE walczy z piractwem
Mimo ostrego sprzeciwu organizacji reprezentujących konsumentów, Parlament Europejski przyjął wczoraj projekt dyrektywy, która, w intencji jej autorów, doprowadzić ma do zlikwidowania na terenie UE problemu piractwa. Regulacja ta dotyczy szerokiego spektrum produktów - od "podróbek" odzieży, po cyfrowe media. Zdaniem przeciwników nowego prawa, jest ono zdecydowanie zbyt restrykcyjne - przede wszystkim wobec internautów.
HP i Philips zabezpieczą filmy
Koncerny Hewlett-Packard oraz Philips Electronics zamierzają wspólnie opracować nową technologię zabezpieczania materiałów wideo przez nielegalnym kopiowaniem - poinformowali przedstawiciele firm.
DeCSS a wolność słowa
Amerykański sąd apelacyjny unieważnił decyzję sądu niższej instancji, zakazującą Andrew Bunnerowi (mieszkańcowi stanu Kalifornia) publikowania na jego stronie internetowej programu DeCSS (służącego do usuwania zabezpieczeń CSS z płyt DVD). Sędzia uznał, że taki zakaz naruszał zasadę wolności słowa.
BSA: podsumowanie stycznia
W pierwszym miesiącu 2004 r. polska policja przejęła 2451 płyt z nielegalnym oprogramowaniem, a także zlikwidowała 6 kopiarni i 7 sklepów internetowych - poinformowała organizacja Business Software Alliance (BSA). Funkcjonariusze przeprowadzili kontrole w 26 firmach.
DVDXCopy jednak zakazane
Amerykański sąd zakazał firmie 321 Studios produkowania oraz dystrybuowania kontrowersyjnego programu do kopiowania płyt DVD - DVDXCopy. Sędzia zgodził się tym samym z argumentami oskarżycieli (m.in. wytwórniami filmowymi), którzy zarzucali 321 Studios, że ich produkt służy przede wszystkim do wykonywania nielegalnych kopii filmów.
KaZaA broni swoich praw w sądzie
Wczoraj odbyła się rozprawa w australijskim sądzie stanowym dotycząca przeszukań, które przeprowadziła organizacja Music Industry Piracy Investigations w firmie Sharman Networks (operator sieci KaZaA) oraz w mieszkaniach jej szefów. Przedstawiciele Sharman Networks udowadniali, że przeszukania były nielegalne.
Przez spam rosną koszta e-marketingu
Coraz więcej legalnie przesyłanych za pośrednictwem poczty elektronicznej ofert marketingowych jest blokowanych przez systemy antyspamowe. Jak wskazuje badanie Jupiter Research firmy korzystające z tej formy promocji do 2008 roku stracą do 419 mln USD – wskazuje Center for Media Research.
FBI zajmie się piratami
Amerykańskie Federalne Biuro Śledcze poinformowało o planach włączenia się w walkę z nielegalnym kopiowaniem muzyki, filmów i oprogramowania. Jednym z elementów owej walki ma być umieszczenie na sprzedawanych w USA płytach CD i DVD specjalnych etykiet ostrzegających przed konsekwencjami nielegalnego kopiowania zapisanych na nośnikach materiałów.
To nie ja udostępniłem "Ostatniego Samuraja"!
Amerykanin Russell Sprague, podejrzewany przez FBI o nielegalne udostępnienie w Internecie kilku najnowszych przebojów kinowych (w tym m.in. "Ostatniego Samuraja" oraz "Dużą Rybę"), zdecydowanie zaprzeczył, jakoby miał coś wspólnego z pojawieniem się tych filmów w Sieci.
'Pirat' wyrzucony z Akademii
Władze Amerykańskiej Akademii Filmowej usunęły ze swoich szeregów osobę podejrzewaną o nielegalne udostępnienie w Internecie najnowszych przebojów kinowych. Mimo, iż oficjalnie nie podano jej nazwiska, prawie pewne jest, iż relegowany to aktor Carmine Caridi.
Poprzednia
strona
1
2
3
4
5
6
...
22
Następna
strona
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »