Artykuły
Porady
Rankingi
Testy
Wiadomości
Tematy
AGD
Biznes
Fotografia i wideo
Gry
Hosting
Internet
Komputery
Motoryzacja
Nauka
Rozrywka
RTV
Sieci
Smartfony
CES 2023
Diablo II Resurrected
Halloween 2022 - miesiąc grozy
Strefa Kibica PCWorld.pl
Black Week 2022
Galaxy Unpacked
Gorące tematy:
Najlepszy VPN 2023
Najlepszy antywirus 2023
Android 13 - kto dostanie?
PlayStation 5
Strona główna
Temat
BSA
Temat: BSA
Piractwo na cenzurowanym
Piractwo i prawo autorskie okiem koordynatora BSA w Polsce
Koalicja Antypiracka przyznała Złote Blachy 2011
Koalicja Antypiracka przyznała Złote Blachy 2011
Złote Blachy to honorowe nagrody za skuteczną walkę z piractwem muzycznym, filmowym i komputerowym, które przyznawane są przez Koalicję Antypiracką. Tym razem trafiły one do przedstawicieli jednostek Policji z Warszawy, Opola oraz Białegostoku.
Resort finansów będzie kontrolował legalność oprogramowania
Resort finansów będzie kontrolował legalność oprogramowania
Jak podaje PAP, kontrole rozpoczną się dziś (21 marca). Informacji takiej udzieliła Wiesława Dróżdż, rzeczniczka administracji podatkowej.
Piractwo - wielu narzeka, niewielu przeciwdziała
Piractwo - wielu narzeka, niewielu przeciwdziała
Nie wszyscy artyści są skłonni do aktywnego popierania inicjatyw antypirackich - ocenia Bartłomiej Witucki, rzecznik organizacji Business Software Alliance.
Za pirackim oprogramowaniem stoją kartele narkotykowe z Meksyku
Chiny i Meksyk to dwa główne źródła dystrybucji podrabianego oprogramowania - uważa Krzysztof Janiszewski, koordynator ds. ochrony własności intelektualnej w Microsoft Polska.
Pirackie programy - Polacy używają ich mniej
Odsetek nielegalnych kopii programów komputerowych używanych w Polsce w 2009 r. wynosił 54 proc. - zmalał o 2 proc. w porównaniu z sytuacją z sprzed dwóch lat. Dla producentów oprogramowania to niewątpliwie dobra wiadomość, podobnie jak dla nas ta, że Polska została usunięta z tzw. "listy 301" - rankingu krajów zagrożonych przestępstwami kradzieży intelektualnej.
Złote Blachy 2009 za zamknięcie OdSiebie.com
Koalicja Antypiracka wręczyła nagrody krajowym jednostkom policji, które w ciągu minionych dwunastu miesięcy odniosły szczególne sukcesy w zwalczaniu piractwa komputerowego, filmowego i muzycznego. Wśród wyróżnionych znalazła się Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu - jej funkcjonariusze w listopadzie br. zatrzymali administratorów serwisu społecznościowo-hostingowego OdSiebie.com.
Sukcesy i porażki BSA według prezesa Roberta Holleymana
Robert Holleyman, prezes Business Software Alliance, twierdzi, że zmniejszenie poziomu piractwa w Polsce o 10% przyniosłoby budżetowi państwa 110 milionów dolarów wpływów z podatków. Podczas jego wizyty w Warszawie udało nam się zadać mu kilka pytań, miedzy innymi o to, co uważa za największe sukcesy i porażki organizacji.
Kambodża - inne spojrzenie na piractwo
Na portalu darkReading pojawił się ciekawy artykuł napisany przez administratora pracującego w Kambodży. Narzeka on na dostępność oprogramowania: twierdzi, że zakupienie legalnych wersji aplikacji graniczy z cudem.
Łódź: będzie trudniej o konsolowe "piraty"
Policjanci z Łodzi zatrzymali właściciela sklepu na ulicy Piotrkowskiej zajmującego się nielegalnym kopiowaniem gier na konsole. Zgodnie z ustaleniami każdego dnia sprzedawał nawet 70 płyt.
Pirackie Windows - tylko dla ryzykantów
Na każde 10 aplikacji będących w posiadaniu statystycznego użytkownika komputera w Polsce 6 pochodzi z nielegalnego źródła - według firmy badawczej IDC współczynnik piractwa oprogramowania w naszym kraju wynosi bowiem właśnie 59 %. Ta sama firma w innym, zaprezentowanym właśnie badaniu, dowodzi, że pozyskując aplikacje z nieautoryzowanych źródeł użytkownicy narażają na szwank stabilność i bezpieczeństwo swoich komputerów. Można nawet uznać, iż raportowi przyświeca hasło: "Jeśli nie chcesz porzucić piractwa dla nas, przynajmniej zrób to dla siebie". Tym bardziej, że dzisiejsza uroczystość wręczenia "Złotych Blach" dowodzi, że wysiłki policji w walce z piractwem nasilają się z roku na rok.
Złote Blachy 2006
Zapraszamy do obejrzenia wywiadu z Markiem Staszewskim - pełnomocnikiem ZPAV, po uroczystości "Złote Blachy" 2006. Są to nagrody przyznawane przez Koalicję Antypiracką jednostkom policyjnym, które szczególnie odznaczyły się w zwalczaniu przestępczości w zakresie naruszania praw autorskich. W tym roku nagrodzone zostały: Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu, Komenda Miejska Policji w Koszalinie oraz Komenda Rejonowa Policji Warszawa III.
Donosić czy nie donosić - oto jest pytanie
Polska znajduje się w czołówce niechlubnej klasyfikacji państw o najwyższym współczynniku piractwa w Unii Europejskiej. W naszym kraju panuje przyzwolenie na kradzież własności intelektualnej, a wielu użytkowników usprawiedliwia użycie "piratów" wysokimi cenami legalnych kopii. Jak przekonuje Bartłomiej Witucki, rzecznik BSA Polska, szczególnie ciekawa w tym kontekście wydaje się dwuznaczność postawy społecznej dopuszczającej kradzież własności intelektualnej, a jednocześnie piętnującej zawiadamianie o naruszeniu praw autorskich (niezależnie od wysokości nagrody pieniężnej bądź jej braku). Wysokie ceny oprogramowania to również iluzja: "Ci, którzy mówią, że programy Microsoftu są bardzo drogie, zapytani o cenę systemu operacyjnego, nie potrafią jej podać. To świadczy o tym, że wiele osób powtarza jedynie pewne slogany, nie mając pojęcia o czym mówią", podsumowuje przedstawiciel BSA Polska.
35 procent programów na świecie to "piraty"
Jak donosi w swym najnowszym raporcie BSA, 35 procent wszystkich zainstalowanych na świecie programów pochodzi z nielegalnego źródła. Dla firm z branży software'owej oznacza to straty w wysokości mniej więcej 34 miliardów dolarów.
BSA: piractwo wśród młodzieży spada
Organizacja BSA opublikowała raport, z którego wynika, że skala piractwa wśród dzieci i młodzieży w ciągu ostatnich dwóch lat bardzo znacząco zmniejszyła się. Co ciekawe, młodzi ludzie pobierają z Internetu mniej nielegalnych treści nie dlatego, iż czyny takie są naganne moralnie ale ponieważ boją się złośliwego oprogramowania lub sankcji nałożonych przez rodziców. Jednocześnie BSA zastrzega, iż z przeprowadzonych badań wynika, że im respondenci starsi tym większy ich procent przyznaje się do pobierania lub kopiowania programów, gier i filmów.
BSA krytykuje "antypiracki" podatek
Przedstawiciele organizacji Business Software Alliance, znanej przede wszystkim z zajadłego tropienia producentów i dystrybutorów pirackiego oprogramowania, skrytykowali wprowadzony w niektórych krajach Unii Europejskiej podatek, doliczany do ceny czystych nośników CD i DVD. Ich zdaniem takie opodatkowanie płyt sprawia, że niektórzy konsumenci są zmuszani do podwójnego płacenia za kupowane w Internecie multimedia.
BSA gromi polskich piratów
19 mln zł - tyle warte było nielegalne oprogramowanie, zarekwirowane w ciągu pierwszych trzech miesięcy 2005 r. przez polską policję. Policjanci w asyście przedstawicieli antypirackiej organizacji BSA przeprowadzili szereg kontroli w firmach. Dodatkowo, w Bełchatowie policjanci sprawdzili 130 komputerów należących do osób prywatnych (byli to klienci jednego z miejscowych sklepów, nielegalnie dystrybuującego oprogramowanie).
1
2
Następna
strona
Nie przegap
Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów:
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »