Artykuły
Porady
Rankingi
Testy
Wiadomości
Tematy
AGD
Biznes
Fotografia i wideo
Gry
Hosting
Internet
Komputery
Motoryzacja
Nauka
Rozrywka
RTV
Sieci
Smartfony
CES 2023
Diablo II Resurrected
Halloween 2022 - miesiąc grozy
Strefa Kibica PCWorld.pl
Black Week 2022
Galaxy Unpacked
Gorące tematy:
Najlepszy VPN 2023
Najlepszy antywirus 2023
Android 13 - kto dostanie?
PlayStation 5
Strona główna
Temat
Crossfire
Temat: Crossfire
Fortnite i FIFA 2019 - te dwie gry rozbiły bank w 2019 roku
AMD: kolejna generacja Threadripper, brak CrossFire
Jeden pecet, dwa ekrany - podłącz kilka monitorów do komputera
Jeden pecet, dwa ekrany - podłącz kilka monitorów do komputera
Wiele osób zamiast jednego, dużego wyświetlacza, np. o 30-calowej przekątnej, decyduje się na zakup kilku mniejszych, 22- czy 24-calowych, ale podłączanych do jednego komputera. Dzięki temu za mniejszą cenę można uzyskać większą rozdzielczość i przestrzeń roboczą. Sprawdzamy, jaki sprzęt pozwala na podłączenie kilku monitorów, i pokazujemy, jak to zrobić.
Czy tryb Crossfire i SLI dla kart graficznych się opłacają?
Czy tryb Crossfire i SLI dla kart graficznych się opłacają?
Większość komputerów obecnych na rynku jest wyposażona w jeden akcelerator graficzny. Niewiele osób wie, że możliwe jest wyposażenie maszyny w dwie, trzy lub cztery karty i połączenie ich możliwości. Zależnie od zastosowanych modeli będą to większa wydajność lub połączenie wydajności z energooszczędnością. Pokazujemy, po co połączyć kilka kart graficznych i sprawdzamy, czy w ogóle warto to robić.
Catalyst 10.2. Sporo zmian w nowych sterownikach AMD
Catalyst 10.2. Sporo zmian w nowych sterownikach AMD
Catalyst, czyli wydawane co miesiąc sterowniki dla kart graficznych Radeon, wnoszą zwykle drobne poprawki nieznacznie wpływające na wydajność w grach. W wypadku kolejnych wersji driverów sytuacja ma ulec zmianie - Catalyst 10.2 i 10.3 mają zaoferować o wiele więcej.
"Tani" CrossFire nie wypalił
Tryb pracy podwójnej karty graficznych CrossFire analizowaliśmy dotychczas w odniesieniu do drogich modeli ATI. Teraz sprawdziliśmy, jak radzą sobie najtańsze karty tego producenta, przetwarzając obrazy 3D przetwarzając obrazy 3D w parach.
Wirtualny rywal
W ścisłej czołówce kart graficznych kosztujących od 500 do 1000 zł trwa zacięta walka o palmę pierwszeństwa. Model NVIDII oferuje najlepszy stosunek wydajności do ceny, ale trochę droższy nowy Radeon jest równocześnie trochę szybszy. Co wybrać?
Szaleństw ciąg dalszy - ATI Quad CrossFire
Pośmiali się, ponabijali z konkurencyjnego Quad SLI, wskazywali że niepotrzebne, że bez sensu, a teraz...sami pracują nad zmuszeniem czterech procesorów graficznych Radeon do wspólnej pracy.
ATI znów na szczycie
Przetestowaliśmy najszybsze karty graficzne, jakie można kupić - ATI Radeon X1900 XTX. Zebraliśmy ich wyniki w kategorii wydajności nie tylko w trybie pracy pojedynczej, lecz także podwójnym, CrossFire.
Radeon X1900 XTX podnosi poprzeczkę
Jeszcze kilka tygodni temu miano najszybszych kart graficznych świata należało do modeli wyposażonych w procesory GeForce 7800 GTX 512 MB. NVIDIA dość długo mogła cieszyć się z prestiżowego tytułu producenta najszybszych procesorów graficznych dostępnych dla graczy. ATI zgodnie z wcześniejszymi planami wprowadziło do oferty modele Radeon X1900 XTX, które są od najszybszych karty NVIDII po prostu nowocześniejsze. Choć jest to starcie gigantów, kart kosztujących majątek, które znajdą niewielu nabywców, to warto przyjrzeć się najnowszemu dziełu ATI choćby ze względu na ciekawą architekturę, pod pewnymi względami zbliżoną do znanej z układu graficznego Xenos instalowanego w konsolach gier Microsoft Xbox 360. Sprawdziliśmy też jak Radeon X1900 XTX radzi sobie pracując w trybie CrossFire.
"Tani" CrossFire nie popłaca
NVIDIA na dobre już rozwinęła linię kart graficznych gotowych do pracy w trybie SLI, gdzie dwie karty jednocześnie generują grafikę 3D. ATI spóźniło się ze swoją odpowiedzią, lecz koniec końców również zaprezentowało swoją platformę CrossFire działających na podobnych zasadach. W trybie CF może pracować cała gama kart z procesorami ATI Radeon. Problem w tym, że dotychczas jedna z dwóch zastosowanych kart musiała być tzw. "kartą matką" wyposażoną w specjalny układ scalający obraz z dwóch procesorów graficznych. Wraz z wprowadzeniem najnowszych i zarazem stosunkowo niedrogich kart Radeon X1300 PRO i X1600 XT pojawiła się szansa na ich pracę bez konieczności kupowania specjalnej "karty matki". Sprawdziliśmy wydajność takich konfiguracji i porównaliśmy je do pojedynczych kart ATI oferowanych w zbliżonych cenach.
Odliczamy razem z ATI
Na stronie głównej serwisu internetowego firmy ATI pojawił się zegar odliczający czas pozostały do 5 października. Aktualnie wskazuje on jeszcze 7 dni do czasu... no właśnie czego? Zainteresowani wiedzą to od dawna, premiery układów serii X1800/1600/1300.
ATI CrossFire - Film
Film prezentujący redakcyjne testy ATI CrossFire.
IDF 2005: ATI CrossFire kompatybilny z chipsetami Intela
Jutro podczas sesji Enthusiast PC 2005 odbywającej się w czasie forum technologicznego IDF Fall 2005, ATI poinformuje o kompatybilności kart graficznych CrossFire (możliwość pracy dwóch kart jednocześnie) z chipsetami Intel 955X.
CrossFire uzyskuje rekord w 3DMark05
Tak przynajmniej twierdzi ATI, które poinformowało o swoim "sukcesie". Komputer z płytą główną opartą o chipset Xpress 200 CrossFire i dwie karty Radon X850 XT osiągnął ponoć rezultat 15498 pkt, co jest wynikiem o ok. 6 % wyższym niż ten którym chwaliła się NVIDIA.
CrossFire - podwójne uderzenie Radeonów
ATI wyczekiwało na z góry upatrzonych pozycjach co na SLI NVIDII powiedzą konsumenci. Zainteresowanie było spore ale i zarzutów ze strony odbiorców nie brakowało. CrossFire ATI, którego premiera ma miejsce dzisiaj, a odbywa się podczas trwających właśnie targów Computex 2005, ma być panaceum na niedomagania SLI, a dodatkowo oferować lepszą od NVIDII wydajność i odmienne, bardziej "ekonomiczne" podejście do tematu. Posiadacze kart Radeon X850 i X800 będą mogli wykorzystać swoje dotychczasowe akceleratory i dokupując kartę serii CrossFire uzyskać zdecydowany wzrost wydajności w grach. I tu objawia się chyba największa zaleta CrossFire - wzrost wydajności ma być wyraźny we wszystkich grach, a nie tylko wybranych.
Nie przegap
Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów:
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »