Artykuły
Porady
Rankingi
Testy
Wiadomości
Tematy
AGD
Biznes
Fotografia i wideo
Gry
Hosting
Internet
Komputery
Motoryzacja
Nauka
Rozrywka
RTV
Sieci
Smartfony
CES 2023
Diablo II Resurrected
Halloween 2022 - miesiąc grozy
Strefa Kibica PCWorld.pl
Black Week 2022
Galaxy Unpacked
Gorące tematy:
Najlepszy VPN 2023
Najlepszy antywirus 2023
Android 13 - kto dostanie?
PlayStation 5
Strona główna
Temat
debian
Temat: debian
Debian 4.0 - przełom, czy niepotrzebne innowacje?
Po setkach testów i ponad dwudziestu miesiącach pracy, ekipa projektu Debian ogłosiła wydanie długo oczekiwanego Debian GNU/Linux "etch" 4.0. Tak długi okres przygotowań i prób nie poszedł na marne. Nowy system spełnia wszystkie pokładane w nim nadzieje. Mimo, iż nie różni się on wizualnie od swojego poprzednika tak, jak Windows Vista od XP, to nowości w nim wprowadzone są bardzo dużym krokiem naprzód w rozwoju projektu. Oprócz standardowych aktualizacji pakietów, wersja 4.0 zmienia wiele kluczowych dla systemu narzędzi oraz wykorzystuje całkowicie nowy proces instalacji komponentów. Dużą innowacją jest także jej pełna współpraca z architekturami AMD64 i Intel EM64T.
Debian 4.0 opóźniony. Jak zwykle
Debian GNU/Linux 4.0 (Etch) miał pojawić się czwartego grudnia, czyli 15 dni temu. "Miał", bo - jak zwykle w przypadku Debiana - się nie pojawił i wygląda na to, że nie pojawi się jeszcze przynajmniej przez najbliższe dwa tygodnie.
Knot, czyli Ubuntu 6.10
Pojawiła się druga wersja alpha Ubuntu 6.10 - jej kodowa nazwa to "Knot 2". Zmiany są raczej drobne, ale na ich podstawie można ocenić, w którą stronę zmierza dystrybucja i co pojawi się w ostatecznej edycji Ubuntu 6.10 (Edgy Eft).
Porządki na dysku
Każdy użytkownik komputera prędzej czy później spotka się z problemem "zapchanego" dysku. Często powodem braku miejsca na dysku jest nadmiar zbędnych plików, które gromadzą się w trakcie codziennej pracy. Na szczęście istnieją programy narzędziowe, które potrafią wykonać za nas "czarną robotę". W Linuksie może to być chociażby aplikacja KleanSweep, polskie narzędzie autorstwa Pawła Stołowskiego służące do wyszukiwania w systemie niepotrzebnych plików.
Debian 3.1 (Sarge) już 30 maja?
Ostatni Debian z linii "stable" - czyli wersja 3.0 (Woody) - pojawił się w lipcu 2002 roku. Społeczność linuksowa spodziewała się, że wkrótce po tej dacie zostanie udostępniony Debian 3.1 (Sarge). Tymczasem data premiery nieznośnie się odwlekała...
Martin Michlmayr: "Przez ostatnie dwa lata byłem zawsze online"
"Spędzaliśmy z bratem tyle czasu przed komputerem, że nasza matka musiała chować nam klawiaturę" - mówi w rozmowie z PCWK Online Martin Michlmayr, były lider Projektu Debian, koordynator i wolontariusz Projektu GNU.
Azja promuje Debiana
Firmy VA Linux Systems Japan (VA Linux) oraz Sun Wah Linux Limited (SWL) ogłosiły podpisanie strategicznego porozumienia, które ma na celu stworzenie uniwersalnej infrastruktury opartej na systemie operacyjnym Debian GNU/Linux, a także aktywną promocję dystrybucji Debian na rynkach azjatyckich.
Linux profesjonalnie
Od wczoraj w Centrum Kongresowym Hotel Gromada Airport w Warszawie trwa konferencja LinuxPro 2004 - czyli największe polskie spotkanie użytkowników oraz twórców rozwiązań tworzonych na platformie systemu Linux.
Linux z płyty
Jeżeli chcesz zobaczyć jak wygląda praca z systemem Linux, a nie wiesz jak to zrobić, boisz się lub nie chcesz instalować go na dysku twardym komputera, to dystrybucja Gnoppix 0.8.2.2 jest przeznaczona właśnie dla Ciebie. Wystarczy pobrać z naszego serwisu obraz ISO, nagrać go na płytę i uruchomić system z CD-ROM'u.
Ubuntu po raz pierwszy
Pojawiło się pierwsze stabilne wydanie Ubuntu Linux, o kodowej nazwie Warty Warthog. Ubuntu Linux to dystrybucja, która łączy w sobie zalety Debiana z wygodą instalacji i użytkownia innych dystrybucji systemu Linux.
Linux-EduCD: edukacyjny pingwin
Dostępna jest już kolejna wersja Linux-EduCD. Dystrybucja bazuje na Knoppix 3.6, zawiera aktualizacje części pakietów z repozytoriów Debiana Sarge oraz, jak zwykle, poszerzony zestaw aplikacji o charakterze edukacyjnym.
Systemowy Alien
Dystrybucje systemu Linux różnią się między sobą m.in. formatem, w jakim rozprowadzane są pakiety programów. Jeżeli chcemy zainstalować w systemie pakiet pochodzący z innej, niż posiadana przez nas, dystrybucji, pomocny będzie program Alien, którego nowa wersja została udostępniona przez producenta.
Ubuntu Linux - zuluski pingwin
Po sześciu miesiącach pracy, w którą zaangażowanych było 34 programistów z całego świata, w tym sześciu z Australii, w jednym z pubów w Sydney zaprezentowano wersję preview nowej dystrybucji systemu Linux. Ubuntu Linux, bo tak nazywa się nowa wersja systemu, oparta została na niezwykle popularnej dystrybucji Debian. Nazwa tej dystrybucji pochodzi z języka afrykańskiego plemienia Zulusów, a oznacza 'Człowiek człowiekowi'.
Dziurawy pingwin
Autorzy systemu Debian Linux - popularnej, niekomercyjnej dystrybucji Linuksa, poinformowali o wykryciu w jądrze 2.4 poważnego błędu, umożliwiającego użytkownikom komputerów pracujących pod kontrolą tego systemu nieautoryzowane uzyskanie pełnego dostępu do maszyny.
Debian Linux 3.0
Twórcy Debiana, jednej z popularnych dystrybucji Linuksa, udostępnili po jej nową wersję, oznaczoną numerem 3.0 (kodowa nazwa Woody).
Poprzednia
strona
1
2
Nie przegap
Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów:
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »