Porady
Rankingi
Produkty
Wiadomości
Artykuły
Download
Tematy
Audio
Drukarki
Fotografia
Gry
Kamery sportowe
Laptopy
Projektory
Routery
Smartfony
Serwery NAS
Tablety
TV
WiFi
VR
Monitory
Hosting
Bezpieczeństwo
Mała Firma
Gorące tematy:
Najlepszy VPN 2020
Najlepszy antywirus 2020
Android 11
iPhone 12
Xbox Series X
PlayStation 5
Samsung Galaxy S21
Strona główna
Temat
deficyt budżetowy
Temat: deficyt budżetowy
Francja bezkarna
Francji prawdopodobnie uda się uniknąć kary za przekroczenie przepisów Paktu Stabilizacji i rozwoju, dotyczących deficytu budżetowego, na to samo liczą Niemcy.
Spadek deficytu
Jak podał Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową, deficyt budżetowy na koniec tego roku może być o 10 mld mniejszy od przewidywanego.
Spadło bezrobocie
W październiku br. stopa bezrobocia spadła w Polsce do 18,7% z 18,9% miesiąc wcześniej - podało Ministerstwo Gospodarki i Pracy.
Bank Światowy a sprawa euro
Bank Światowy ogłosił kwartalny raport dotyczący krajów grupy EU-8, czyli nowych krajów Unii Europejskiej z Europy Środkowej i rejonu Morza Bałtyckiego. Raport dotyczy kluczowych aspektów rozwoju gospodarczego reform w nowych krajach unijnych.
U źródeł amerykańskiego deficytu budżetowego
Raport przedstawiony przez Kongresowe Biuro Budżetu (Congressional Budget Office) ocenia, że konsekwencje globalnego ekonomicznego spowolnienia w minimalnym jedynie stopniu przyczyniają się do wzrostu amerykańskiego deficytu. W br. odpowiadać będą za zaledwie 6% rekordowego amerykańskiego deficytu budżetowego – dalece mniej niż zwiększenie wydatków, głównie wojskowych, i spadek wpływów na skutek obniżek podatków.
Budżetowy spleen
Amerykańska polityka fiskalna jest ryzykowna, twierdzi Międzynarodowy Fundusz Walutowy. Zaś europejska jest nielegalna – uważają biurokraci w Brukseli.
MFW kontra plan Busha: dług zagraniczny USA zagraża światowej gospodarce
Według nowego raportu Międzynarodowego Funduszu Walutowego rosnący deficyt budżetowy i pęczniejący deficyt w handlu powodują, że Stany Zjednoczone mają zadłużenie zagraniczne zagrażające stabilności finansowej amerykańskiej i światowej gospodarki. Pomysł z cięciem podatków nie był bynajmniej taki błyskotliwy - potwierdza opinia MFW.
Pakt padł
Pakt umarł, niech żyje pakt! - napisał francuski centroprawicowy dziennik Le Figaro. Trzy dni po spektakularnej walce Francji i Niemiec o uniknięcie sankcji związanych ze złamaniem postanowień Paktu stabilizacji i rozwoju, część państw zastanawia się nad nowymi regułami budżetowej gry. A światowa prasa rozpisuje się na temat możliwych skutków złamania postanowień dotychczasowego filaru stabilności strefy euro.
Coraz bardziej niebezpieczne progi
Według ocen Rządowego Centrum Studiów Strategicznych, w przyszłym roku nie do uniknięcia jest przekroczenie progu 55% długu publicznego w stosunku do Produktu Krajowego Brutto.
Cios łaski dla Paktu Stabilizacji i Rozwoju?
W 2004 roku, trzeci rok z rzędu, Francja i Niemcy przekroczą ustanowiony przez Pakt Stabilizacji i Rozwoju próg deficytu równego 3% PKB.
Schroeder nowym Bismarckiem?
Kanclerz Gerhard Schroeder, chcąc ratować niemiecką gospodarkę, stara się o obniżenie podatków i zmniejszenie zasiłków dla bezrobotnych. Czyżby po 20 latach taczeryzm zawitał do Niemiec? Być może, o ile Schroeder okaże się tak silnym politykiem jak Bismarck.
Walka z długami
Rząd ogłosił plan cięcia wydatków budżetowych – do 2007 roku zamierza zaoszczędzić 32 mld złotych, jednak dług publiczny przekroczy drugi próg bezpieczeństwa (55% do PKB), aby w 2006 roku bardzo niebezpiecznie zbliżyć się do progu trzeciego i ostatniego - 60% wartości PKB.
Dziura we francuskim budżecie
Deficyt budżetowy we Francji w pierwszych 8 miesiącach br. wzrósł o jedną trzecią, do 63,8 mld euro.
Deficyt określony
Jak poinformowało Ministerstwo Finansów, projekt budżetu na przyszły rok zakłada, że deficyt budżetowy wyniesie 45,5 mld zł.
Większy deficyt i mniejsza inflacja
Narodowy Bank Polski przewiduje, że w 2003 roku wzrost gospodarczy wyniesie 2,8 - 3,1%, a w 2004 roku wzrośnie do 4,1 - 4,6%. Inflacja na koniec bieżącego roku ma być niższa niż określono to w celu inflacyjnym czyli 2-4%.
Kto trafi w PKB?
CASE podwyższyło prognozy wzrostu gospodarczego dla Polski, jednak wciąż są one gorsze od przewidywań rządowych.
Francuska dziura budżetowa
Francja w tym roku ponownie przekroczy próg deficytu budżetowego ustalony na poziomie 3% PKB przez Pakt Stabilizacji i może to wpłynąć na przekroczenie tej granicy przez całą strefę euro.
Co tydzień mniej pracy
W ubiegłym tygodniu liczba nowych bezrobotnych wzrosła w USA do 394 tys. z 391 tys. osób tydzień wcześniej.
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »