Artykuły
Porady
Rankingi
Testy
Wiadomości
Tematy
AGD
Biznes
Fotografia i wideo
Gry
Hosting
Internet
Komputery
Motoryzacja
Nauka
Rozrywka
RTV
Sieci
Smartfony
CES 2023
Diablo II Resurrected
Halloween 2022 - miesiąc grozy
Strefa Kibica PCWorld.pl
Black Week 2022
Galaxy Unpacked
Gorące tematy:
Najlepszy VPN 2023
Najlepszy antywirus 2023
Android 13 - kto dostanie?
PlayStation 5
Strona główna
Temat
DOS
Temat: DOS
Aktualizacja BIOS w ośmiu krokach
Rutery TP-Link, Netgear, D-Link i ZyXEL narażone na włamania
Microsoft łata lukę FREAK i wiele innych dziur
Microsoft łata lukę FREAK i wiele innych dziur
W tradycyjnym wtorkowym "łataniu Windowsa", czyli Patch Tuesday, Microsoft wprowadził poprawkę, która ma za zadanie uchronić system przed bardzo poważną luką FREAK.
W Belgii głosy wyborców liczono na "starożytnych" komputerach
W Belgii głosy wyborców liczono na "starożytnych" komputerach
Podczas wyborów do Parlamentu Europejskiego głosy zliczane były przy użyciu komputerów, co jest zrozumiałe. Jednak maszyny, które zostały użyte w tym celu przez Belgów, są tak stare, że aż trudno uwierzyć. I w dodatku zafałszowały wyniki.
DosBox (Mac) 0.74
DosBox (Mac) 0.74
DosBOX to emulator DOS. Dzięki temu programowi możemy między innymi używać starych gier i aplikacji.
Jaka przyszłość Windows 8 i Google Android? - Technokracja odc. 4
Przewidzieć przyszłość nie jest łatwo, a w nowych technologiach i rynku IT jest to jeszcze trudniejsze. Ale my lubimy nowe wyzwania, nawet te niemal niemożliwe do zrealizowania i w najnowszym odcinku Technokracji rozmawiamy o tym jaka przyszłość czeka dwa systemy operacyjne - Microsoft Windows i Google Android.
Jak uruchomić stare gry dzięki emulatorowi DOSBox?
Jeśli chcemy, by nasze klasyczne gry chodziły na nowoczesnych pecetach, to musimy zapoznać się z DOSBoksem. Jest to w pełni konfigurowalny emulator DOS-a i stanowi niemal niezbędne narzędzie do uruchamiania gier z minionej epoki.
Folder Guard - dostęp do danych pod kontrolą
Jeżeli systemowe funkcje bezpieczeństwa są dla ciebie zbyt mało elastyczne skorzystaj z Folder Guard. Oprócz definiowania poziomów dostępu będziesz mógł również ukrywać za jego pomocą zawartość folderów i istnienie plików. Zablokujesz niektóre narzędzia systemowe. Ochronisz dane na dyskach FAT
MS Windows obchodzi 25-lecie
Wielkimi krokami zbliżają się 25. urodziny MS Windows. Wersja 1.0 była graficzną nakładka na system MS-DOS, która pozwalała na pracę w kilku programach jednocześnie. Stanowiła podstawę dla rozwoju całej rodziny Windows, z której korzysta dziś 91% wszystkich internautów.
Dziesięć filarów bezpiecznej sieci WiFi
Sieć bezprzewodowa jest bardziej podatna na ataki niż tradycyjna. Dobrze zabezpieczona, oprze się jednak każdemu hakerowi. Poznaj 10 reguł, które powinieneś zastosować podczas konfigurowania Wi-Fi.
DosBox 0.74
DosBOX to emulator DOS. Dzięki temu programowi możemy między innymi używać starych gier i aplikacji.
Protesty w Iranie - czas na cyberataki
Starcie irańskiej opozycji, kontestującej wynik ostatnich wyborów prezydenckich, z rządem przenosi się do cyberprzestrzeni.
Ataki typu DoS przestępstwem w Szwecji
Od pierwszego czerwca przeprowadzenie ataku typu DoS będzie w Szwecji przestępstwem. Maksymalnie będzie można za nie otrzymać karę 2 lat pozbawienia wolności.
Kolejny system operacyjny za darmo - FreeDOS
Po dwunastu latach od rozpoczęcia prac nad projektem i długim czasem obecności tylko wersji testowych, wreszcie ukazała się finalna, kompletna wersja systemu FreeDOS 1.0. Jest to darmowy system, kompatybilny z odchodzącym już chyba w niepamięć MS-DOS'em z komputerów PC.
Holendrzy niszczą armię zombie
Holenderska policja zlikwidowała liczącą prawie 100 tys. maszyn sieć "komputerów-zombie", wykorzystywaną przez przestępców do przeprowadzania ataków DoS oraz włamywania się do e-banków i serwisów aukcyjnych. Aresztowano trzy osoby zarządzające siecią.
Spam na "komórki" - nowa, groźna broń terrorystów?
Każdy, komu nie podobają się działania operatorów telefonii komórkowej, może w łatwy sposób sparaliżować sieci w dużych miastach! Dzięki internetowym bramkom sms cyberprzestępcy są w stanie wykorzystać komórkowy spam do ataków typu Denial-of-Service. Co gorsza, sposób ten mogą prosto wykorzystać na przykład terroryści, skutecznie likwidując niemal całą łączność na zaatakowanym obszarze. Wystarczy pomyśleć ile ofiar pochłonęłyby jeszcze ataki na londyńskie metro lub wieże WTC, gdyby nie telefony komórkowe a zwłaszcza krótkie wiadomości tekstowe SMS.
Antyrządowi hakerzy skazani
Holenderski sąd skazał pięciu młodych hakerów na areszt i prace społeczne za przeprowadzenie ataku Distributed Denial of Service (DDoS) na strony WWW instytucji rządowych tego kraju. Główny oskarżony zapowiedział już odwołanie się od wyroku.
Rok po MyDoomie: robak, który zmienił oblicze Internetu
Dokładnie rok temu pojawiła się w Internecie pierwsza wersja robaka internetowego MyDoom. Szybko rozprzestrzeniający się 'insekt' stał się w krótkim czasie zmorą administratorów sieci oraz zwykłych internautów, których komputery zamienione w maszyny 'zombie' stały się niebezpiecznym narzędziem w rękach cybernetycznych przestępców. Eksperci z całego świata zgodni są co do jednej kwestii: gigantyczna epidemia MyDooma zakończyła na dobre erę amatorskiego pisania wirusów i otworzyła przysłowiową 'puszkę Pandory'.
1
2
Następna
strona
Nie przegap
Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów:
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »