Artykuły
Porady
Rankingi
Testy
Wiadomości
Tematy
AGD
Biznes
Fotografia i wideo
Gry
Hosting
Internet
Komputery
Motoryzacja
Nauka
Rozrywka
RTV
Sieci
Smartfony
CES 2023
Diablo II Resurrected
Halloween 2022 - miesiąc grozy
Strefa Kibica PCWorld.pl
Black Week 2022
Galaxy Unpacked
Gorące tematy:
Najlepszy VPN 2023
Najlepszy antywirus 2023
Android 13 - kto dostanie?
PlayStation 5
Strona główna
Temat
edytory tekstu
Temat: edytory tekstu
OpenOffice walczy o przetrwanie
LibreOffice 3.3.0 Beta 3 - czy warto go użyć?
Twórcy OpenOffice.org przechodzą do LibreOffice'a
Twórcy OpenOffice.org przechodzą do LibreOffice'a
Grupa trzydziestu trzech autorów projektu OpenOffice.org zrezygnowała z pracy przy kolejnych wersjach programu. Twórcy przenoszą się do rozwijanego przez The Document Foundation pakietu biurowego LibreOffice. Powód decyzji to niezadowolenie z postawy Oracle wobec projektu i społeczności OpenOffice'a.
20 trików do Office 2010
20 trików do Office 2010
Poznaj możliwości pakietu Office 2010 i zdecyduj, czy warto na niego przejść. Z naszych 20 porad dowiesz się, co potrafią najnowsze: Word, Excel, PowerPoint i Outlook i jak korzystać z nowych narzędzi.
Oracle nie chce współpracy z LibreOffice
Oracle nie chce współpracy z LibreOffice
Wiadomo już, że nie będzie zgody między Oracle i społecznością zgromadzona wokół pakietu LibreOffice. Korporacja poprosiła założycieli OpenOffice.org, by opuścili radę społeczności tego programu. Od dziś, dwie aplikacje, które różnią się jedynie nazwą, stają się głównymi konkurentami w kategorii: "pakiet biurowy na Linuksa".
LibreOffice: społeczność OpenOffice.org zrywa z Oracle
Część deweloperów pakietu biurowego OpenOffice.org ogłosiła we wtorek zakończenie współpracy z Oracle i wprowadzenie nowej nazwy produktu oraz nowej podstawy dla dalszej przyszłości pakietu. Będą oni wydawać swój program pod nazwą LibreOffice, pod nadzorem niezależnej organizacji The Document Foundation.
DOC zamiast papierka
Biura i urzędy bazują na dokumentach papierowych. Obowiązujący w Polsce kult papieru potrwa jeszcze przez wiele lat, choć na rynku są już rozwiązania sprzętowo-programowe, które pozwalają na niemal całkowite zrezygnowanie z tradycyjnych formularzy.
Linuksowy Skryba
Wizytówki, kartki okolicznościowe, ulotki, broszury, a nawet całkiem duże, profesjonalne wydawnictwa - wszystko to można złożyć samemu na domowym komputerze. Wystarczy skorzystać z darmowego linuksowego programu Scribus, dostępnego w wersji 1.2.4.1.
Darmowe projektowanie
Ukazała się kolejna stabilna wersja programu Scribus 1.2.2, wolnodostępnego odpowiednika komercyjnych aplikacji DTP (Desktop Publishing).
Projekt narodowy dla pakietu biurowego
W serwisie OpenOffice.org uruchomiono nowy polski projekt o nazwie LANG/PL. LANG/PL jest podprojektem OpenOffice.org, którego głównym celem jest udostępnienie jak najlepszej wersji produktu użytkownikom z Polski.
Qprinter 1.0.0.11
QPrinter to prosty w obsłudze program polskiej produkcji, który umożliwia przygotowanie dokumentów PDF z dowolnej aplikacji Windows. Program instaluje w systemie dodatkową, wirtualną drukarkę, której wykorzystanie przez użytkownika spowoduje utworzenie dokumentu PDF. Aplikacja radzi sobie znakomicie z polskimi znakami, grafikami oraz tabelami z dokumentów tesktowych i arkuszy kalkulacyjnych.
Scribus - linuksowe DTP
Ukazała się nowa wersja programu Scribus, edytora tekstu, który może pełnić funkcję profesjonalnej aplikacji DTP (Desktop Publishing) dla systemów linuksowych.
Edycja bez ograniczeń
Dostępna jest już nowa wersja - oznaczona numerem 2.3.2 - programu Kate, czyli edytora tekstu wchodzącego w skład pakietu KDEBASE linuksowego środowiska graficznego KDE.
Edytor nie tylko programisty
Ukazała się kolejna wersja programu NEdit, wielozadaniowego edytora tekstu działającego w systemie X Window. Program łączy w sobie potężne możliwości, funkcjonalność oraz wyjątkową łatwość obsługi.
Coraz lepsze synonimy
Dostępna jest już kolejna wersja słownika synonimów polskich. Wolnodostępny słownik wyrazów bliskoznacznych języka polskiego może być wykorzystywany m.in. w popularnym pakiecie biurowym OpenOffice.org.
Kpad 1.0 - łatwe edytowanie w KDE
Kpad wersja 1.0 to nowy edytor tekstu dla systemów linuksowych działający w środowisku graficznym KDE. Jego główne zalety to wyjątkowa prostota obsługi oraz szybkość działania.
Drzewo wiedzy
TreeLine to aplikacja będąca połączeniem edytora tekstu, organizera w typie PIM, a nawet bazy danych. Służy do zapisywania i edycji wszelkiego rodzaju informacji, może więc z powodzeniem zastąpić kilka innych programów czy setki notatek na żółtych karteczkach.
Skryba 1.2 dla Linuksa
Ukazała się wersja 1.2 programu Scribus, aplikacji Desktop Publishing dla systemu Linux. Scribus posiada wiekszość funkcji dostępnych w komercyjnych programach DTP.
Nie przegap
Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów:
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »