Porady
Rankingi
Produkty
Wiadomości
Artykuły
Download
Tematy
Audio
Drukarki
Fotografia
Gry
Kamery sportowe
Laptopy
Projektory
Routery
Smartfony
Serwery NAS
Tablety
TV
WiFi
VR
Monitory
Hosting
Bezpieczeństwo
Mała Firma
Gorące tematy:
Najlepszy VPN 2020
Najlepszy antywirus 2020
Android 11
iPhone 12
Xbox Series X
PlayStation 5
Samsung Galaxy S21
Strona główna
Temat
globalizacja
Temat: globalizacja
Można liczyć tylko na siebie
Jak wynika z sondażu przeprowadzonego przez TNS OBOP, badającego oczekiwania Polaków dotyczące pomocy innych państw, aż 63% respondentów uważa, że nasz kraj nie potrzebuje cudzej pomocy w rządzeniu, a 31% chciałaby, aby pomógł nam w tym „ktoś z zewnątrz”.
Niemcy chcą świeżej krwi
Nowe niemieckie prawo imigracyjne ma stanowić odpowiedź m.in. na problem starzejącego się niemieckiego społeczeństwa. Dopuszcza więc "kontrolowaną" imigrację zdolnych i wykształconych osób do Niemiec.
Chiny jeszcze nie wolnorynkowe
Komisja Europejska uznała, że chińska gospodarka jeszcze nie spełnia kryteriów wolnego rynku, choć Chiny starają się o przyznanie tego statusu od ponad roku.
Światowa nauka dla światowego pokoju
Osiągnięcia naukowe są wprost proporcjonalne do rozwoju gospodarczego, nauka prowadzi do dobrobytu i demokracji - i przez nią właśnie może dokonać się naprawa świata. Program tej naprawy snuje obywatel dwóch światów - mieszkający i pracujący w USA arabski fizyk, zakorzeniony zarazem w wielkiej starożytnej cywilizacji, która była "rozwinięta" a teraz postrzegana jest najwyżej jako "rozwijająca się".
Zabójcy dzieci
Co trzecia śmierć dziecka w Europie jest spowodowana negatywnym wpływem środowiska – stwierdza raport Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Urazy (przede wszystkim w wyniku wypadków samochodowych), zatrucie ołowiem, skażenie powietrza i wody to najwięksi zabójcy dzieci w Europie.
Biednie i rolniczo
Rolnictwo to wciąż najpopularniejsze zajęcie w krajach najniżej rozwiniętych. Jak oblicza Organizacja Narodów Zjednoczonych, niemal 7 na 10 pracowników w tych krajach związanych jest z rolnictwem.
Przedsiębiorca roku
Przedsiębiorcą roku według Ernst&Young został Filipińczyk Tony Tan Caktiong, prezes Jollibee Foods Corporation. Wybrano go spośród 31 finalistów. Była to już czwarta edycja dorocznego konkursu, w tym roku nagrody wręczono w Monte Carlo.
Więcej szans dla rozwijających się
Deklaracje Unii Europejskiej dotyczące większej elastyczności w polityce subsydiowania rolnictwa spotykają się z uznaniem krajów rozwijających się i... innych wielkich subsydentów produkcji rolnej na świecie.
Plastikowe plaże
Plastikowy rumosz z plastikowych śmieci i odpadów, które wyrzucaliśmy przez dziesięciolecia zalega w postaci mikrofragmentów w oceanach, skąd rozsiewa się po plażach – stwierdzili brytyjscy naukowcy.
Psychopatyczna korporacja
Jeśli korporacja byłaby osobą, to czy ta osoba byłaby psychopatą? – zastanawia się The Economist.
Koniec drenażu mózgów?
Amerykańska hegemonia w dziedzinie nauki i technologii została zachwiana – stwierdza raport "Science and Engineering Indicators 2004" amerykańskiej Narodowej Fundacji Nauki. Raport stwierdza też wyhamowanie migracji zagranicznych naukowców do Stanów Zjednoczonych, spadek udziału amerykańskich naukowców w liczbie patentów zgłaszanych w USA i ogłoszonych artykułach w kluczowych czasopismach naukowych.
Stany Zjednoczone bardziej 'lizbońskie' niż Unia
Na razie w konkurencyjnym pojedynku "Piętnastka" przegrywa ze Stanami Zjednoczonymi. Polska jest w gronie państw wstępujących do Unii Europejskiej w maju br. najsłabiej przygotowana do konkurencyjności z punktu widzenia tzw. agendy lizbońskiej.
Faworyci czy chłopcy do bicia?
Zakorzenione jest przekonanie, że rządy państw rozwijających się preferują firmy z własnych krajów, po macoszemu traktując przedsiębiorstwa obce. Jednak w obecnym zglobalizowanym środowisku biznesowym pogląd ten przestaje mieć uzasadnienie - pisze
[email protected]
Transoceaniczny spór o produktywność
Europejczycy pracują niemal równie wydajnie jak Amerykanie, ale wolą mieć raczej dłuższe wakacje niż większe dochody. Ekonomiści z renomowanego Massachusetts Institute of Technology (MIT dowodzą), że efektywność ekonomiczna krajów UE jest znacznie lepsza niżby się wydawało.
Groźba dywergencji regionalnej
Jeśli cele polityki regionalnej UE nie zostaną zmienione, luka pomiędzy najbardziej i najmniej konkurencyjnymi regionami w Europie będzie się powiększać – ostrzega Europejski Wskaźnik Konkurencyjności.
Renesans japońskiej konkurencyjności
Starożytna filozofia bushido to drogowskaz dla nowej generacji firm japońskich - twierdzą autorzy Strategy+Business.
Chiński precedens globalizacyjny
AFL-CIO – największa centrala pracownicza w Stanach Zjednoczonych złożyła na Chiny skargę do Biura Amerykańskiego Przedstawiciela Handlowego (USTR), oskarżając je o nieprzestrzeganie praw pracowniczych co pośrednio przyczynia się do utraty miejsc pracy w Stanach Zjednoczonych. Jednym słowem – zabiega o egzekucję standardów pracy w Chinach mając na uwadze utrzymanie miejsc pracy i poziomu wynagrodzeń w Stanach Zjednoczonych.
Korporacje optymistyczne
Barometr Kadry Zarządzającej przygotowany przez PricewaterhouseCoopers dowodzi, że decydenci biznesowi z największych korporacji z Europy Zachodniej i Ameryki z większym optymizmem patrzą w rok 2004.
Poprzednia
strona
1
2
3
4
Następna
strona
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »