Artykuły
Porady
Rankingi
Testy
Wiadomości
Tematy
AGD
Biznes
Fotografia i wideo
Gry
Hosting
Internet
Komputery
Motoryzacja
Nauka
Rozrywka
RTV
Sieci
Smartfony
CES 2023
Diablo II Resurrected
Halloween 2022 - miesiąc grozy
Strefa Kibica PCWorld.pl
Black Week 2022
Galaxy Unpacked
Gorące tematy:
Najlepszy VPN 2023
Najlepszy antywirus 2023
Android 13 - kto dostanie?
PlayStation 5
Strona główna
Temat
Internet of Things
Temat: Internet of Things
Teltonika bezprzewodowo łączy świat IoT
Rosyjscy hakerzy włamują się do urządzeń internetu rzeczy
Czym jest IoT? Złożona odpowiedź na proste pytanie
Czym jest IoT? Złożona odpowiedź na proste pytanie
IoT jest na ustach wszystkich „znawców” techniki od lat, jednak wielu z nich przecenia korzyści, jakie daje ta technologia. Każdy z ekspertów podaje inną definicję terminu IoT. Najpopularniejsza i najkrótsza odpowiedź na pytanie, czym jest IoT, brzmi: to internet rzeczy, czyli sieć fizycznych obiektów podłączonych do internetu.
IoT wciąż na celowniku hakerów
IoT wciąż na celowniku hakerów
Liczba zagrożeń związanych z Internetem rzeczy podwoiła się w 2018 r. Jak wynika z analizy firmy F-Secure, cyberprzestępcy nadal stosują znane i sprawdzone metody – aż 87% ataków wykorzystujel uki w zabezpieczeniach urządzeń lub słabe hasła.
Dynabook - nowa nazwa laptopów Toshiba
Dynabook - nowa nazwa laptopów Toshiba
Dynabook Americas, Inc. to nowa marka Toshiba America Client Solutions, Inc. Pod tą nazwą japońska firma będzie sprzedawać laptopy, notebooki oraz rozwiązania mobilne i związane z Internetem Rzeczy.
MWC 2019: Lenovo DCG prezentuje rozwiązania Edge Computing i zwiększa inwestycje w IoT
Lenovo Data Center Group (DCG) prezentuje na targach MWC w Barcelonie efekty inwestycji w rozwiązania wspierające rozwój Internetu rzeczy (IoT) oraz przetwarzanie danych na obrzeżach sieci (edgecomputing) w ramach planu rozwoju oferty IoT w ciągu najbliższych lat.
Najważniejsze tendencje rozwoju IoT w 2019 r. wg Forrester Research
Konsumenci zdają się czerpać korzyści z technologii internetu rzeczy i oferowanych przez nią rozwiązań. Uwielbiają „być online” i regularnie kupują inteligentne urządzenia wierząc, że automatyzacja polepszy ich życie.
QNAP TS-251A / TS-451A – wszechstronne serwery dla wirtualizacji i internetu rzeczy
Wirtualizacja aplikacji i systemów wprowadza szereg nowych zastosowań dla serwerów NAS, które ze względu na bardzo duże koszty oraz poziom skomplikowania dostępne były dotychczas wyłącznie dla dużych przedsiębiorstw. Możliwości nowoczesnych serwerów QNAP wypełniają lukę między drogimi sieciami pamięci masowej (SAN) a aktualnymi potrzebami użytkowników, m.in. w obszarze rozwijania i obsługi aplikacji dla internetu rzeczy.
IFA, IFA i po IFIE. Raport z targów
Tegoroczna IFA obfitowała w ciekawe nowości. Wśród komputerów dominowały nowe modele laptopów przeznaczone dla graczy, z kolei w sprzęcie RTV dało się zauważyć ekspansję telewizorów OLED. Do historii przejdą też nowe urządzenia AGD, jak na przykład pierwsza na świecie pralka z dwoma bębnami (Haier), czy pralka Samsunga wyposażona w dodatkowy otwór w drzwiczkach pozwalający zapominalskim na dorzucanie prania.
Polski startup doceniony za granicą
Nasi rodacy odnieśli kolejny sukces za granicą. OORT, czyli pochodzący z Polski startup działający na rynku międzynarodowym, został uznany za jedną z trzech najważniejszych na świecie firm działających w segmencie SmartHome.
W przyszłości korki drogowe mogą... spowalniać sieci bezprzewodowe
Żyjemy w czasach, kiedy coraz więcej urządzeń i sprzętów staje się "inteligentnych". Dotyczy to także aut, jednak rzadko kiedy myśli się o negatywnych skutkach tego typu rozwiązań.
LiteOS - system Huawei dla Internetu Rzeczy
Internet Rzeczy rozwija się coraz szybciej, a wraz z nim systemy przeznaczone do jego obsługi. Znany chiński producent Huwaei pokazał światu wydanie 0.2 rozwijanego przez siebie.
ARM buduje system operacyjny dla "Internetu Rzeczy"
Znany producent procesorów, ARM, jest w trakcie tworzenia systemu operacyjnego dla "internetu przedmiotów". Nazwa robocza jest mało efektowna - "mbed OS".
Internet przyszłości
Jaki będzie Internet za kilkanaście lat? Szybki jak błyskawica, pełen nowych usług rodem z filmów science fiction? Precyzyjnie prognozować nie sposób, ale możemy się domyślać, bo zaczątki przyszłych technologii już powstały. Zabawmy się w futurologów i wyobraźmy sobie świat, w którym na porządku dziennym jest transmisja gigabitowa, cloud computing, sieć semantyczna i zdalne sterowanie wszystkimi urządzeniami.
Nie przegap
Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów:
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »