Artykuły
Porady
Rankingi
Testy
Wiadomości
Tematy
AGD
Biznes
Fotografia i wideo
Gry
Hosting
Internet
Komputery
Motoryzacja
Nauka
Rozrywka
RTV
Sieci
Smartfony
CES 2023
Diablo II Resurrected
Halloween 2022 - miesiąc grozy
Strefa Kibica PCWorld.pl
Black Week 2022
Galaxy Unpacked
Gorące tematy:
Najlepszy VPN 2023
Najlepszy antywirus 2023
Android 13 - kto dostanie?
PlayStation 5
Strona główna
Temat
marketing
Temat: marketing
Najwięksi menedżerowie
Tygodnik Time ogłosił listę najlepszych menedżerów. Pierwsze miejsce zajął Carlos Ghosn, szef Nissana.
Najlepsi w Europie
Jednocześnie z ogłoszeniem rankingu "100 Najlepszych Miejsc Pracy w Stanach Zjednoczonych", Fortune opublikował po raz pierwszy listę 10 firm, które zasługują na to miano w Europie.
Chiny: wspaniała koniunktura i raj dla producentów
Jeszcze zanim politycy oficjalnie ogłosili recesję na wielu uprzemysłowionych obszarach naszego globu, prasa donosiła o znakomitej koniunkturze gospodarczej Chin i kilku krajów regionu Morza Południowochińskiego. W czwartkowym internetowym wydaniu Industry Week znajdujemy podsumowanie tych optymistycznych ocen poparte liczbami.
Najlepsi pracodawcy
Magazyn Fortune ogłosił coroczną listę 100 najlepszych pracodawców w USA.
Nagrody Expo 2002
Na targach Komputer Expo 2002 w Warszawie ogłoszono listę firm oraz produktów nagrodzonych przez organizatorów imprezy. Swoje wyróżnienia przyznał również Prezesa Krajowej Izby Gospodarczej.
Błyskotliwe pomysły
Innowacja to ostatnio bardzo modny temat, również dla managerów. Jednak wprowadzenie nowych pomysłów do firmy nie jest łatwym zadaniem.
IAB Polska zaleca
Polscy reklamodawcy ogłaszający się w Internecie będą mogli łatwiej zaplanować kampanię. Krajowe przedstawicielstwo Internet Advertising Bureau przedstawiło standardy dotyczące zaleceń w organizowaniu przetargów interaktywnych i przy zakupie powierzchni reklamowej na stronach internetowych.
Refleksje z debaty rząd-biznes
W ubiegłym tygodniu odbyła się dyskusja zorganizowana przez Tygodnik "Computerworld" pomiędzy przedstawicielami rządu i kadrą kierowniczą czołowych firm sektora teleinformatyki na temat budowy społeczeństwa informacyjnego.
Najlepsze praktyki zarządzania japońskiego
Seminarium pod tym tytułem odbyło się w Warszawskiej Fabryce Pomp w dniu 16 stycznia 2002 r. Trzech konsultantów pracujących w polskich przedsiębiorstwach przedstawiło swe doświadczenia w dziedzinach: zarządzania produktywnością, budowania strategii marketingowych oraz kierowania opracowaniem nowych produktów.
Ranking globalizacji
Najbardziej zglobalizowanym krajem świata jest Irlandia - wynika z dorocznego raportu na temat globalizacji, opracowanego przez firmę A.T. Kearney oraz magazyn Foreign Policy.
Symbioza technologii i biznesu
Według raportu IDC w obecnych warunkach szybko rozwijających się technologii i niepewności gospodarczej, sprawne współdziałanie w firmie działu IT z resztą organizacji jest czynnikiem niezbędnym do osiągnięcia sukcesu.
Niebezpieczna deregulacja rynku energii
Eliminacja nadmiaru mocy oraz obniżenie cen elektryczności to dwa główne cele polityki deregulacji rynku energii. Jednak kryzys energetyczny w Brazylii i w Kalifornii oraz szereg niekorzystnych zjawisk w Europie, obu Amerykach i Australii ostrzegają przed nieprzemyślanymi pociągnięciami zarówno polityków, jak i inwestorów. Pierwszy tegoroczny kwartalnik McKinsey'a publikuje analizę przyczyn kryzysu.
Bankowy paradoks
Sektor bankowości detalicznej znacznie zwiększył inwestycje na IT pod koniec lat 90., jednak, mimo rosnącej wówczas koniunktury gospodarczej, wyniki finansowe banków nie poprawiły się.
Nagroda dla Linusa
Linus Torvalds otrzymał w kategorii "commerce" prestiżową nagrodę World Technology Awards, przyznawaną przez organizację World Technology Network.
Język żyrafy
Marshall Rosenberg, amerykański psycholog, przebywając w Polsce z wizytą wygłosił wykład dla przedsiębiorców na temat komunikacji bez przemocy, w którym przekonywał do używania "języka żyrafy".
Wyzwania globalizacji
Jak zarządzać wiedzą i przepływem informacji w wielkim, międzynarodowym koncernie? Globalizacja niesie ze sobą wiele problemów: czy należy rozwijać regionalne lub globalne ośrodki, czy też postawić na decentralizację firmy?
Nowy, naukowy świat
Od wielu lat technologie informacyjne są stałą częścią krajobrazu biznesowego. Niemal każda rada nadzorcza ma w porządku swoich obrad temat IT. To jest dzień dzisiejszy. A jutro - zdaniem Accenture - dzisiejsza krzemowa rewolucja będzie wyglądała przy rewolucji naukowej jak dziecięca zabawka.
Gdy Ameryka tonie, toną inni
Na przełomie października i listopada 2001 roku Bank Światowy ogłosił kolejny raport o perspektywach globalnej gospodarki. Optymistycznie brzmiące recepty na poprawę sytuacji w krajach rozwijających się nie mogą przysłonić faktu, że najgłębiej pogrążają się w kryzysie kraje najbardziej zależne gospodarczo od USA.
Poprzednia
strona
1
...
41
42
43
44
45
Następna
strona
Nie przegap
Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów:
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »