Porady
Rankingi
Produkty
Wiadomości
Artykuły
Download
Tematy
Audio
Drukarki
Fotografia
Gry
Kamery sportowe
Laptopy
Projektory
Routery
Smartfony
Serwery NAS
Tablety
TV
WiFi
VR
Monitory
Hosting
Bezpieczeństwo
Mała Firma
Gorące tematy:
Najlepszy VPN 2020
Najlepszy antywirus 2020
Android 11
iPhone 12
Xbox Series X
PlayStation 5
Samsung Galaxy S21
Strona główna
Temat
mózg
Temat: mózg
Model ludzkiego mózgu popełnia te same błędy
Opisywany niedawno na łamach czasopisma Science SPAUN, czyli komputerowy model ludzkiego mózgu, popełnia takie same błędy jak my.
Spaun - zaawansowany model ludzkiego mózgu
Naukowcy z University of Waterloo poinformowali o stworzeniu funkcjonującego komputerowego modelu ludzkiego mózgu. Poznajcie Spaun.
Sztuczny człowiek
Sztuczny człowiek jest pomysłem, który nawet jeśli nie zostanie zrealizowany w całości, to w efekcie pozwoli modernizować nasze części ciała w taki sam sposób, jak wymieniamy komponenty wewnątrz naszych komputerów.
Zmiany w mózgu u internetowych nałogowców - Chińczycy mają dowody?
Nałogowi internauci spędzający dużą część życia w globalnej sieci mają zmiany w istocie białej mózgu. Ta część naszego układu nerwowego odpowiada za emocje i podejmowanie decyzji.
Skynet w realu - komputer IBM dorówna człowiekowi w 2019 r.?
Komputery szybko zwiększają swoją moc obliczeniową - prawo Moore’a wciąż obowiązuje. Jednak inteligentne komputery o mocy obliczeniowej równej ludzkiemu mózgowi do tej pory były tylko w zamysłach twórców fantastyki naukowej. Do tej pory..., bo IBM właśnie ogłosił, że w 2019 roku będzie miał superkomputer, który dorówna potędze ludzkiego mózgu.
MindWave - gry wideo sterowane myślami już na rynku
W Australii stworzono grę, w którą dzieci mogą grać nie za pomocą pada czy myszki, lecz za pomocą myśli, a dokładnie fal mózgowych. Urządzenie, które na to pozwala nazywa się MindWave.
Naukowcy opracowali "schizofreniczny komputer"
Uniwersytet Teksański w Austin specjalizuje się m.in. w sztucznych sieciach neuronowych. Podczas badań nad schizofrenią, uczeni wywołali jej objawy w komputerze.
Biotechnologia w służbie amerykańskiej armii
Armia USA chce opracować technologię zdolną obniżać sprawność umysłową przeciwników. Wojskowi chcą też otrzymać "zewnętrzne stymulanty" zwiększające możliwości pilotów i żołnierzy sił specjalnych.
Komputery organiczne coraz bliżej
Część użytkowników uważa, że ich komputery mają osobowość, ale jak na razie nie są to żywe organizmy tylko układy krzemowe. Specjaliści uważają, że przyszłość komputerów należy do urządzeń z elementami organicznymi.
Komputer dobry dla Twojego mózgu?
Najnowsze badania przeprowadzone na Uniwersytecie w Los Angeles pokazują, że spędzanie wolnego czasu na surfowaniu po Internecie może pozytywnie wpływać na działanie mózgu a nawet zapobiegać niektórym chorobom.
Czy Internet zmienia Twój mózg?
Internet jest bez wątpienia jednym z największych wynalazków naszych czasów. Sieć w dużym stopniu zmieniła styl życia wielu ludzi, a okazuje się również że może odpowiadać za zmiany w funkcjonowaniu mózgu.
Męskie mózgi bardziej lubią gry?
Najnowsze badania naukowców z Stanford University Medical Center pokazują dlaczego mężczyźni znacznie chętniej sięgają po gry komputerowe. Przyczyna tkwi w ich mózgach, które pod pewnym względem różnią się od kobiecych. Więcej o tym ważnym odkryciu w dalszej części artykułu.
Neuronowy przewód zamiast elektrod w mózgu
Na University of Pennsylvania udało się stworzyć "kabel" zbudowany z neuronów przytwierdzonych do elektrod. Metoda produkcji była dość drastyczna (dla komórek), ale niewykluczone, że w przyszłości pozwoli ona na stymulowanie mózgu i odbudowywanie połączeń nerwowych bez konieczności wszczepiania plastykowych bądź metalowych implantów.
Wszczepiane w mózg chipy uratują sparaliżowanych?
Naukowcy z University of Washington pracują nad chipem, który byłby wszczepiany bezpośrednio do wnętrza czaszki. Dzięki stymulacji odpowiednich obszarów kory mózgowej, pozwalałby na stopniową naukę poruszania się ludzi chorych na paraliż oraz po udarach.
Ciało coraz bardziej zbędne
Naukowcy od dawna starają się pominąć wszystkie organy zmysłów i zmusić komputery do dyskusji bezpośrednio z mózgiem. Właśnie udało się osiągnąć etap, na którym możliwe jest sprawdzanie e-maili i sterowanie ramieniem robota wyłącznie siłą myśli.
Ręka na tranzystorach, skaner obok mózgu
Instytuty badawcze Advanced Telecommunications i Hondy opracowały robota sterowanego dzięki skanerowi aktywności ludzkiego mózgu. Funkcjonalny magnetyczny rezonans jądrowy (fMRI) pozwolił na odpowiednie konfigurowanie siłowników robota wyłącznie przy pomocy woli.
Chip w mózgu, 16 000 neuronów pod kontrolą
Kilkadziesiąt lat minęło już od pierwszych eksperymentów z bezpośrednim drażnieniem mózgu przy pomocy elektrod. Niedawno udało się wykonać kolejny krok - europejscy naukowcy z Niemiec i Włoch we współpracy z Infineonem stworzyli chip, który potrafi przechwytywać sygnały z kilkunastu tysięcy neuronów ssaczego mózgu.
Mózg, szum wody i lepsza kompresja dźwięku
Naukowcy z Carnegie Mellon University stworzyli nową technikę digitalizacji dźwięku zwaną "spike code". Ich prace zainspirowała obserwacja analizy sygnałów audio dokonywana przez ludzki mózg.
1
2
Następna
strona
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »