Artykuły
Porady
Rankingi
Testy
Wiadomości
Tematy
AGD
Biznes
Fotografia i wideo
Gry
Hosting
Internet
Komputery
Motoryzacja
Nauka
Rozrywka
RTV
Sieci
Smartfony
CES 2023
Diablo II Resurrected
Halloween 2022 - miesiąc grozy
Strefa Kibica PCWorld.pl
Black Week 2022
Galaxy Unpacked
Gorące tematy:
Najlepszy VPN 2023
Najlepszy antywirus 2023
Android 13 - kto dostanie?
PlayStation 5
Strona główna
Centrum tematyczne
Nauka
Nauka
Popyt na uczonych w Anglii
Kształcenie najwyżej kwalifikowanych kadr nie nadąża za potrzebami szybko rosnącego sektora biotechnologii i farmacji.
Rynki szybsze niż inne
IDC przewiduje, że w ciągu najbliższych pięciu lat rynek oprogramowania do zarządzania zawartością i wyszukiwania informacji będzie rósł znacznie szybciej niż rynek software'owy.
Na co poseł nie ma czasu
Posłowie nie mają czasu odpowiadać na e-maile od wyborców - taki wniosek nasuwa się po obejrzeniu wyników testu, który przeprowadziła organizacja Internet Obywatelski.
Antropologia w służbie handlu
Modna ostatnio antropologia korporacyjna pomaga firmom w zarządzaniu pracownikami i rozumieniu potrzeb klientów.
Kto nie wykona budżetu?
Większość firm działających na ochłodzonym rynku może spodziewać się niepowodzenia w realizacji budżetu sprzedaży w pierwszym półroczu 2002 r. Wyniki badań sugerują jednak, że przyczyna niepowodzeń nie leży po stronie rynku.
Najbardziej przyjaźni dla klientów
26 lutego uhonorowano laureatów konkursu zorganizowanego przez Rzeczpospolitą i Energis na firmę najlepiej obsługującą klientów. Nagrodę główną otrzymał Hotel Orbis "Zamojski" w Zamościu.
Niezdrowy rynek żywności
Walka o masowy rynek żywności, toczona przez wielkich producentów i wielkich detalistów jest niekorzystna dla obu stron.
Na kim można zarobić
Usługi finansowe to ryzykowny biznes, ponieważ na jednych klientach zarabia się, na innych się traci. Szczegółowa segmentacja rynku podpowiada właściwe strategie.
Cena utraty bezpieczeństwa
Ostatnie badania wykazują, że ryzyko bezrobocia nie jest jedynym czynnikiem wpływającym na pogorszenie bezpieczeństwa socjalnego związanego z zatrudnieniem.
Niszczące emocje
Nowe badanie Ronalda Bosmana i Fransa van Windena, opublikowane w RES Economic Journal, pokazuje, że emocje mogą mieć ważny i stały wpływ na profesjonalne decyzje, a często prowadzą do dokonywania skrajnych wyborów.
Coraz gorsza pogoda dla bogaczy
Podczas dorocznego spotkania Amerykańskiego Stowarzyszenia na rzecz Postępu Nauk (AAAS) odbywa się sympozjum o gospodarczych konsekwencjach ocieplania się klimatu. Nawet jeśli szybko zostanie zahamowana emisja dwutlenku węgla, straty będą dużo większe, niż korzyści.
Wpływ integracji europejskiej na integrację biznesu
Zniesienie barier celnych i liberalizacja prawa o inwestycjach zagranicznych to konsekwencje integracji gospodarczej, które wywierają silny wpływ na powiązania pionowe i poziome w przedsiębiorstwach wielonarodowych.
Twórcza niepewność
Niepewność stanowi obecnie najbardziej dokuczliwy aspekt działalności biznesowej. Konsultanci McKinseya zastanawiają się, jak zrobić z niej najlepszy użytek, jeśli nie można jej uniknąć - a nie można.
Nie koncentruj się na sprzedaży i kosztach
Badania wykazują, że najlepsze spośród wielkich przedsiębiorstw koncentrują się na dobrej współpracy z klientami i dostawcami, na wzroście oraz adaptacji do nowych szans i zagrożeń, natomiast najgorsze nastawiają się na redukcję kosztów i wydzielanie "niepotrzebnych" jednostek organizacyjnych.
Chiny: niedorozwój dystrybucji szansą dla logistyki
Popyt na wyroby konsumpcyjne rośnie w Chinach bardzo szybko. Np. tempo wzrostu przychodów sieci sprzedaży detalicznej zwiększa się nieprzerwanie od 1997 r., a w 2000 r. wzrost wyniósł ok. 53%. Drugi tegoroczny numer McKinsey Quarterly opublikował ocenę, wg której rozwój dystrybucji w Chinach nie nadąża za potrzebami.
Firmy wielonarodowe: zmiana układu sił
Najnowszy kwartalny barometr nastrojów wśród wielkich firm wielonarodowych, prowadzony przez PriceWaterhouseCoopers, wykazuje niewielką poprawę koniunktury, ale już w zupełnie innym układzie sił.
Szukając zysku oddzielaj ziarno od plew
Wiele firm szybko rozwijających sprzedaż ze zdziwieniem odkrywa, że zysk przed opodatkowaniem maleje, a nie wzrasta. Prawidłowy rachunek kosztów ujawnia, że w typowych przypadkach tylko mniej niż 1/3 produktów przynosi zysk.
Co decyduje o sukcesie szczupłej produkcji?
Magazyn Automotive Industries podsumowuje wyniki badań nad przyczynami niepowodzenia we wdrażaniu systemu szczupłej produkcji.
Poprzednia
strona
1
...
63
64
65
66
67
68
Następna
strona
Nie przegap
Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów:
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »