Artykuły
Porady
Rankingi
Testy
Wiadomości
Tematy
AGD
Biznes
Fotografia i wideo
Gry
Hosting
Internet
Komputery
Motoryzacja
Nauka
Rozrywka
RTV
Sieci
Smartfony
CES 2023
Diablo II Resurrected
Halloween 2022 - miesiąc grozy
Strefa Kibica PCWorld.pl
Black Week 2022
Galaxy Unpacked
Gorące tematy:
Najlepszy VPN 2023
Najlepszy antywirus 2023
Android 13 - kto dostanie?
PlayStation 5
Strona główna
Temat
peer-to-peer
Temat: peer-to-peer
eDonkey 2000 1.0.3 Test
Testowe wydanie bardzo popularnego klienta wymiany plików w technologii peer-to-peer. W aktualnej wersji aplikacja korzysta zarówno z sieci eDonkey, z nowocześniejszej, zdecentralizowanej sieci Overnet. Dodatkowo instalowana jest wtyczka Bit Torrent. Program ceniony jest przez użytkowników głównie za stabilność i szybkość działania. Aplikacja posiada funkcję wznowienia pobierania, a pojedynczy plik może pobierać z kilku lokacji, co wydajnie skraca cały proces.
LimeWire 4.2 - jeszcze w tym tygodniu
Prawdopodobnie jeszcze w tym tygodniu ukaże się kolejna wersja programu P2P LimeWire - premierę edycji 4.2 wyznaczono wstępnie na 17 listopada. Aplikacja zawierać ma dość sporo nowości.
Piracka premiera U2
Najnowszy album irlandzkiej formacji U2 - "How to Dismantle an Atomic Bomb" - na dwa tygodnie przed oficjalną premierą pojawił się w sieciach bezpośredniej wymiany plików. Najprawdopodobniej spowoduje to przyspieszenie wprowadzenia płyty do sprzedaży.
TrustyFiles - P2P bez zbędnych dodatków
TrustyFiles firmy RazerPop to program, który powinien zainteresować wszystkich użytkowników sieci P2P, którzy dość mają walki z oprogramowaniem szpiegowskim i reklamowym, instalującym się wraz z najpopularniejszymi klientami sieci P2P. Brak uciążliwych dodatków to nie jedyna zaleta tej aplikacji - atutami TrustFiles są również: możliwość jednoczesnego przeszukiwania zasobów wszystkich najpopularniejszych sieci P2P, zaawansowana ochrona prywatności użytkownika oraz niewielka 'zasobożerność'.
KaZaA Media Desktop 3.0 Beta
Wydanie testowe darmowego programu pozwalającego na korzystanie z sieci Kazaa, w której dzięki połączeniom P2P można wyszukiwać, pobierać i udostępniać muzykę w formacie MP3, jak również programy, gry oraz pliki wideo (także w formacie DiVX).
Komunikatywny Pingwin
Dobrodziejstwo Internetu polega m.in. na tym, że pozwala on na łatwe nawiązywanie i utrzymywanie kontaktów z ludźmi z całego globu. Możemy korzystać zarówno z poczty elektronicznej, jak i programów do rozmów w czasie rzeczywistym, a nawet zamienić komputer w internetowy telefon czy stanowisko do tele- i wideokonferencji. Co ważne, wbrew obiegowej opinii nie ma z tym najmniejszych problemów również w systemie Linux, którego każda niemal dystrybucja zawiera zestaw najbardziej potrzebnych do komunikowania się aplikacji.
Anglicy poznają tożsamość piratów
Brytyjskie Stowarzyszenie Przemysłu Fonograficznego pozna tożsamość użytkowników oskarżonych o nielegalne wymienianie się plikami w Internecie, zdecydował Sąd Najwyższy, nakazując dostawcom internetowym wyjawienie ich personaliów.
Sąd Najwyższy nie wysłucha RIAA
Przedstawiciele amerykańskiego Sądu Najwyższego poinformowali, że nie będzie on rozpatrywał apelacji, złożonej przez stowarzyszenie RIAA. Apelacja dotyczyła zasad ujawniania tożsamości osób korzystających z sieci P2P.
KaZaA traci na popularności
Jak podkreślają przedstawiciele firmy BayTSP, która zajmuje się monitorowaniem wielu sieci bezpośredniej wymiany plików, KaZaA powoli przestaje być jednym z najpopularniejszych programów do P2P.
MPAA: To jeszcze nie koniec!
Organizacja MPAA, zrzeszająca amerykańskie koncerny filmowe, złożyła do Sądu Najwyższego wniosek, w którym domaga się rozpatrzenia apelacji, kwestionujących wyroki sądów niższej instancji w sprawach 'MPAA kontra operatorzy sieci P2P'.
IFPI - kolejne europejskie pozwy
459 użytkowników sieci P2P z 6 europejskich krajów zostało pozwanych do sądu przez Międzynarodową Federację Przemysłu Fonograficznego (IFPI) wraz z lokalnymi europejskimi organizacjami, zrzeszającymi przedstawicieli branży muzycznej. Internautom zarzuca się nielegalne udostępnianie muzyki w Internecie.
Morpheus 4.5.0: P2P nowej generacji!
Czy można w jakikolwiek sposób usprawnić wyszukiwanie i pobieranie plików w sieciach P2P? Okazuje się że tak, a przykładem tego może być chociażby najnowsza wersja aplikacji Morpheus autorstwa firmy StreamCast Networks. Wersja 4.5.0 ma działać o wiele szybciej i wydajniej, a to dzięki zastosowaniu rewolucyjnej technologii o nazwie NEOnet. Jak zapewnia Michael Weiss, szef StreamCast Networks, uzbrojeni w Morpheusa 4.5.0 znajdziemy przysłowiową 'igłę w stogu siana'.
Brytyjscy piraci na celowniku
Brytyjski przemysł fonograficzny jest gotowy do rozpoczęcia serii procesów przeciwko osobom nielegalnie udostępniającym w Internecie nagrania muzyczne.
Jesienna ofensywa RIAA - 762 podejrzanych
Amerykańskie Stowarzyszenie Przemysłu Muzycznego, kontynuuje politykę pozywania użytkowników sieci P2P dystrybuujących nielegalnie pliki muzyczne. Przedstawiciele RIAA poinformowali o kolejnej fali oskarżeń, dotyczących tym razem aż 762 osób.
Do więzienia za P2P
Amerykańska Izba Reprezentantów przyjęła przepisy, ustalające m.in. nowe sankcje za udostępnianie w sieciach P2P nielegalnych kopii muzyki, filmów i oprogramowania. Nowe regulacje przewidują m.in. możliwość skazania na karę więzienia osoby, która udostępniała w Sieci materiały o wartości przekraczającej 1000 USD.
EarthLink testuje własne P2P
W Sieci pojawił się właśnie nowy program do bezpośredniej wymiany plików, a jego autorem jest nie kto inny, jak jeden z providerów internetowych - firma EarthLink. Zadaniem aplikacji jest zademonstrowanie adaptacji technologii wykorzystywanej w telefonii internetowej, do stworzenia sieci P2P.
RIAA kradnie patenty?
Firma Altnet, działająca w branży P2P, złożyła w amerykańskim sądzie pozew przeciwko stowarzyszeniu Recording Industry Association of America, w którym zarzuca organizacji, iż bez zezwolenia wykorzystuje ona zastrzeżone przez Altnet rozwiązania technologiczne. Spór dotyczy technologii umożliwiającej identyfikowanie plików udostępnianych w sieciach P2P.
Zdelegalizowanie P2P coraz bardziej realne
Komisja legislacyjna Izby Reprezentantów (niższej izby kongresu USA) zatwierdziła propozycje zmian ustawodawczych, które mają doprowadzić do zdelegalizowania bezpośredniej wymiany plików. Jeśli amerykański parlament wprowadzi proponowane zmiany do przepisów, w USA nielegalne stanie się dystrybuowanie plików w sieciach P2P, a także wszelkie działania, które będą utrudniały posiadaczom praw autorskich dochodzenie swoich praw (to ostatnie oznacza, że dostawcy usług internetowych będą zobowiązani do wyjawiania danych swoich klientów, podejrzewanych o nielegalne kopiowanie plików).
Poprzednia
strona
1
2
3
4
5
...
24
Następna
strona
Nie przegap
Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów:
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »